'Scnuitemakeiu 'Bij ons op Soest' unszorg of chten? KAMPS I iSTERS Kindercentra Soest in nieuw onderkomen De Eng: decor voor occasionshow Soest W f cmoiof SPORT SPORT lewerker m/v Niet meer ien Dunlopillo sen van CIAALZAAK Reclamekrant Opvang in voormalige kleuterschool aan Driehoeksweg loederdag niet voor iedereen Inbraak gemeentehuis Poes beschoten met windbuks Dealers bijeen van 17 tot en met 19 mei De Flint in Mei SPECIAAL VOOR MOEDERDAG Badjas f 79,- Big Shirts f 15,- Eerste jeugdteam Shot haalt uit tegen Woerden TAFELTENNIS ATLETIEK Mart van Hal le in Singelloop 250 Buurtpreventie ïlfi Beste Aad Post, PAGINA 8 WOENSDAG 9 ME11990 SOESTER COURANT PAGINA 9 i te Soest is wegens ver- x een: ik) je lokaties beschikken wij lisvestingsfaciliteiten en be- 3 mogelijkheid tot <pvang (in Baarn). informatie wordt graag n door de heer J. Borgman, ).K. tel. 02155-92911. riftelijke sollicitatie kunt u aan de afdeling jelszaken, Zonnegloren, bergsestraat 125, 2025, 3760 CA Soest. PLAATS VOOR in langdurig zieken stmogelijkdatonze lidende aard. de c.q. verzorgende van3tot5ochten- (3 uur p. ocht.). lediplomeerd bent per uur verdienen: 6 bij 21 jr. f 11,55 '5 bij 22 jr. f 11,82 4 v.a.27jr.f 12,36 meerd verzorgster iximaal f 15,42. /aarden volgens zorg. 0-10.00 uur) OF CN Soest. m methode om uw lichaam onditie te houden en aan i d.m.v. zeer gespeciali- fitness-apparatuur. )ud (tot zelfs 80-jarigen) Is gevolg van b.v. rug- landoeningen en tal van roblemen niet kunnen ïf bezig willen zijn. irversterkende oefenin- fitter, vitaler en sterker! - bewegingsstudio vita-culture fitness - afslankmethodes - thermotherapie - zonnestudio - lichttherapie - (sport) massage - shiatsu-therapie - reflexzone-therapie lerapeut/masseur BEDDEN I l EN TEXTIEL I f* l 'b i SP» I Sedert afgelopen maandag is het splin ternieuwe Kinderdagverblijf in de I voormalige kleuterschool "De Trian- ■gel" aan de Driehoeksweg 18 ge- opend. Deze kinderdagopvang is bin nen Soest tot stand gekomen na een in- ■tensieve samenwerking tussen de L Stichting Kindercentra Soest (voor heen Stichting Peuterspeelzalen) en de gemeente, die middels toegewezen Oort-gelden het mogelijk heeft ge naakt kinderopvang te realiseren die 'financieel voor iedereen haalbaar is. Inmiddels zijn de babies en peuters die tijdelijk werden opgevangen in een deel van het gebouw van peuterspeelzaal de Ukkepuk aan de Duinweg, verhuisd naar het verbouwde pand aan de Drie hoeksweg. De Stichting Kindercentra Soest stelt niet alleen particulieren in staat om een kind te plaatsen in het kinderdagver blijf, maar nu de definitieve ruimte in gebruik is genomen is er voldoende ge legenheid voor Soester bedrijven een kindplaats te kopen bij de Stichting Kindercentra. Bedrijfskinderopvang biedt vaak veel voordelen voor een be- Tien procent van alle paren blijft onge wild kinderloos. Onvruchtbaarheid kan vele oorzaken hebben. Eén oor zaak is een tekort aan een bepaald soort hormonen. $oms kan dit worden verholpen door het toedienen van hormonen. Sommige Jiormonen zijn echter zo ingewikkeld, dat deze niet kunstmatig gemaakt kun nen worden. Dit is het geval met het Jhormoon dat voor de rijping van de ei- cel zorgt. Ms een vrouw in verwachting raakt, voltrekken zich in haar lichaam grote jveranderingen. Eén daarvan is, dat ze een bepaald hormoon gaat produceren, het hCG hormoon. Het lichaam heeft dit niet allemaal nodig, en een deel hier- van verlaat het lichaam via de urine. Deze stof kan teruggewonnen worden en als grondstof dienen voor een me disch preparaat, dat in sommige geval- len de onvruchtbaarheid kan verhel- in. s urine die door zwangeren wordt ge- wordt eenmaal per week aan huis opgehaald. Daarvoor zorgt de or- tganisatie Moeders voor Moeders. Dui zenden liters urine zijn nodig om een kleine hoeveelheid hormoon terug te winnen. Het hormoon is maar een korte tijd in betrekkelijk grote hoeveelheid in die urine aanwezig. De urine wordt aan het begin van de zwangerschap getest op de aanwezig heid van voldoende stof. De test wordt door de informatrice van Moeders voor Moeders thuis bij de zwangere, die zich aanmeldt, uitgevoerd. Dat kan al ge beuren bij een week 'over tijd'. Het spa ren van de urine begint dan een week la ter en duurt maximaal 11 weken. Het snel aanmelden als men 'over tijd' is, is dus belangrijk als men niets van de ze kostbare stof verloren wil laten gaan. Moederdag Vanwege de deelname van vele pril- zwangeren in het verleden aan deze or ganisatie, konden veel mensen gelukkig worden gemaakt. Voor hen zal het in mei 'Moederdag' zijn. Wie meer wil weten of mee wil doen, kan het gratis nummer bellen (06- 0228070) of de informatrice, om een afspraak te maken, tel. 02154-15802. Het kinderdagverblijf aan de Drie hoeksweg heeft een grondige verbou wing ondergaan. Het is er nu nog leuker en veiliger voor de kleintjes. Foto: Goos van der Wilt. drijf, waardoor gewaardeerde werkne mers in dienst bij hun bedrijf kunnen blijven. Veel Soester bedrijven zullen door de Stichting persoonlijk benaderd worden om hierover informatie te ge ven. Begin juni zal het uiterst moderne en praktisch ingerichte kinderdagverblijf officieel geopend worden. De exacte datum zal nog nader bekend gemaakt worden. Informatie over aanmeldingen en andere zaken die met kinderopvang te maken hebben kunnen ingewonnen worden op tel. 26710. In de nacht van donderdag op vrijdag werd er ingebroken in de dependance van het gemeentehuis aan de Steen- hoffstraat. Door een ruit in te gooien aan de achterzijde zijn inbrekers bij de afdeling bevolking binnengekomen. Het plunderen van de kast leverde 50 gulden op. Verder wordt niets vermist. Een 31-jarige bewoner van de Hobbe- malaan kwam afgelopen vrijdag bij de politie melden dat iemand met een windbuks op zijn poes had geschoten. De poes werd geraakt, maar maakt het na behandeling door de dierenarts goed. Bij de openbare Mavo aan de Vale riaanstraat heeft iemand met een wind buks door een ruit geschoten. De scha de bedraagt 300 gulden. De auto. Het eerste deel van de "dik ke" van Dalen zegt er dit over: 'Het geniale fenomeen van roerloosheid, siddering en bewegende delen, dat el ke wens tussen genot en macht ver vult". In Soest wordt dit fenomeen door zes- :ien dealers van vooraanstaande auto erken iets anders benaderd. Vier jaar jeleden verenigde dit gezelschap, dage lijks bij wonderen op wielen betrokken, :ich in de Soester Dealer Kring. Een or ganisatie, die in goede onderlinge ver- itandhouding betrokkenen "bij de les oudt", waarvan de bedrijven van ieder lid gesierd zijn met de vijf letters Bovag en begrippen als kwaliteit, service en Aantrekkelijke prijsstelling nimmer als loze kreten op kopers van automobie len worden losgelaten. De Soester Dealer Kring komt sinds de oprichting iedere 2e dinsdag van de maand, onder voorzitterschap van J. Stam, bijeen. In zijn gezelschap be stuursleden J. Idenburg (secretaris) en A. v.d. Pouw Kraan (penningmeester). Maandelijks is er voor wat betreft het actuele automobielgebeuren sprake van 'olieverversen en doorsmeren'. Vast onderdeel van de maandelijkse bespreking is het milieu. Toegegeven, het kwam niet zonder slag of stoot tot stand, maar de bij de Soester Dealer Kring aangesloten leden hebben in de loop der tijd afspraken gemaakt en be- jissingen genomen waaruit ook hun zorg voor het milieu spreekt. ^Voorzitter J. Stam: "Onze leden leve ren gezamenlijk afvalstoffen in. Alle dealers zijn voorzien van aparte contai ners, waarin het mogelijk is alles gesor teerd te bewaren. Maandelijks wordt een en ander opgehaald. Ook bestaan er contacten met de gemeente Soest om samen de voorwaarden te creëren die tot bescherming van het milieu leiden. Op basis van de preventieve en practi- sche maatregelen die wij treffen, is het dan ook onterecht dat er, wat betreft het uitdelen van "Zwarte Pieten", wordt gegeneraliseerd. Onze Soester Dealer Kring is realistisch genoeg om te erken nen dat de producten die men ver koopt, in zekere mate bijdragen tot ver vuiling. Elke verbranding vervuilt nu eenmaal, maar de auto als hoofdschul dige aanwijzen is even onbillijk als on juist." "Practisch alle nieuwe auto's zijn voor- zien van een drieweg katalysatorsys- 1 teem, waarmee vervuiling tot 95% .wordt gereduceerd. Slechts 5% van de L totale vervuiling in ons land komt voor rekening van het verkeer. Wordt het dan niet de hoogste tijd de auto, in rela tie tot de vervuiling, met andere ogen te bekijken? Wij in Soest doen er in ieder geval alles aan wat binnen de mogelijk heden ligt, en dat is niet gering." ONZE OCCASIONSHOW Occasionfeest De inzet voor het milieu is ook de ge meente Soest niet ontgaan. Het was me de aanleiding om de Soester Dealer Kring toestemming te verlenen gedu rende drie dagen, donderdag 17, vrij dag 18 en zaterdag 19 mei de Soester Eng voor de grootste occasionshow van 't Gooi, de Vechtstreek en Eemland te benutten. De Soester Eng, gelegen in het hart van Soest, beschikt over een oppervlakte, waarop maar liefst 400 auto's, alle vooraanstaande merken, ty pes en prijsklassen, te bewonderen zijn. De grootste occasionshow tot nu toe binnen de regio Soest. De veronderstel ling dat minder goed weer in staat zou zijn een spaak tussen de vierwielers te steken, wordt vooraf met beslistheid van de hand gewezen. "We hebben het weer altijd mee gehad. Belangstellen den, en dat waren er wat, maakten er niet zelden een dagje, middagje of avondje uit van. Soms leek het er op of ze uit Spanje terugkwamen", aldus Stam. De wijze waarop de Soester Dealer Kring aan de jaarlijks terugkerende oc casionshow gestalte geeft, is er een die in 1990, nog meer dan tijdens de voor gaande afleveringen, de kopers als het ware ingebouwde zekerheden biedt. Er is een onafhankelijke centrale taxatie- f-mmissie die de waarde van in te rui- n auto's bepaalt. Daarnaast een onaf hankelijke commissie bestaande uit technische deskundigen, die er op toe ziet dat de occasions die ter verkoop worden aangeboden betrouwbaar en solide zijn. Consequentie van deze op merkelijke aanpak: iedere verkochte auto tijdens deze occasionshow verlaat de Soester Eng met minimaal 3 maan den schriftelijke Bovag-garantie, terwijl het aantal wagens dat 365 dagen ver dient meer regel dan uitzondering is. Voordeel Afgezien van de hoogwaardige kwali teit, de aantrekkelijke prijsstellingen ue ingebouwde zekerheden is er tijdens deze Soester Eng 3-daagse voor een fortuinlijke koper maar liefst 10.000,- te verdienen. Onder alle verkochte auto's wordt een occasion verloot met een waarde van tien mille. Heeft U nu een wagen van bijvoorbeeld 14.000,- tijdens de showdagen aangeschaft dan bedraagt voor de gelukkige winnaar/winnares de rekening slechts een bedrag van 4.000,-. Lacht het geluk U helemaal toe dan zou een eventuele inruilprijs van uw oude auto er wel eens voor kunnen zorgen dat U zonder ook maar een gul den te betalen het gesprek van de dag bent. Kinderen Rustig kijken, gesprekken voeren, een keuze bepalen, het komt nog wel eens in gedrang als daarnaast ook kinderen om aandacht vragen. U zult tijdens deze 3-daagse occasionshow op de Soester Eng aan uw kroost geen kind hebben. Een grote en vooral veilig opgestelde trampoline is volledig afgestemd op dikke pret van een jeugdig volkje. Ook op de Soester Eng. Openingstijden De openingstijden van de occasion show '90 op de Soester Eng zijn als volgt: Donderdag 17 mei: 13.00 uur - 22.00 uur Vrijdag 18 mei: 13.00 uur - 22.00 uur Zaterdag 19 mei: 10.00 uur -17.00 uur Zaterdag 19 mei zal rond 17.00 uur op het showterrein van de Soester Eng de trekking van de 10.000,- kortingprijs plaatsvinden. Aan alles is gedacht. Ook aan de inwen dige mens. Een onvervalste Oud Hol landse poffertjeskraam zorgt er voor dat U tussen de bedrijven door tegen re delijke prijzen kunt smikkelen en smul len van overheerlijke poffertjes met poedersuiker, zo weggehaald uit moe ders keuken. vrijdag 11 Interscholaire Amersfoort Bandjes-wedstrijd Zeven bands, geformeerd uit de leerlin gen van middelbare scholen die deelne men aan de Interscholaire, strijden met elkaar om de plaats! 19.30 uur. Stadhal. Prijs f 5,-. Kaarten verkrijgbaar via tel. 720551/723744 vrijdag 11 en zaterdag 12 Hollandse Comedie Tien kleine negertjes van Agatha Christie Wie kent het oude kinderrijmpje niet? Agatha Christie, de onbetwistbare Ko ningin van de misdaad, bewerkte zelf haar verhaal tot toneelstuk. Spelers: Fi- lip Bolluyt, Elsje Scherjon, Pim Vos- maer, Guusje Westermann e.a. 20.15 uur. Theater. Prijs f 25,-; f 22,50 p65; f 20,- cjp. Nog beperkt Zaterdag 12 Mei Regionale Muziekschool Amersfoort Open Dag De Regionale Muziekschool Amers foort laat op haar open dag zien wat de muziekschool voor Amersfoort, Soest, en Hoevelaken te bieden heeft, steren. Zelfs een balletdemonstratie ontbreekt niet. 10-16 uur. Stadshal. Toegang vrij. zondag 13 Toneelvereniging De Rederijkers Je kunt het toch niet meenemen van G. Kaufman en M. Hartman. Je kunt het toch niet meenemen is een blijspel over een excentrieke familie die de strijd heeft aangebonden met alles wat normaal is. 20.15 uur. Theater. Prijs: f 10,-; f 7,50 p65/cjp. Kaarten verkrijgbaar op Noorderwier- weg 112 en vanaf 6 mei via kasse De Flint. dinsdag 15, woensdag 16 en donder dag 17 mei Sweet Charity Simone Kleinsma e.v.a. 'Sweet Charity' is een bruisende ener gieke musical met pakkende liedjes en flitsende dansen, gebaseerd op het meespelende verhaal van het lichtgelo vige en argeloze meisje Charity. Zij lijkt haar hart en haar verdiensten steeds aan een verkeerde man te schenken. Simo ne Kleinsma speelt de rol van Charity. Zij wordt bijgestaan door Fred Butter, Hans van der Gragt, Rob van de Mee berg, Diana Coolen, Carol Timmer mans en 16 dansers en danseressen. Muzikale leiding: Jan Rietman. 20.15 uur. Prijs: f 35,-; f 32,50 p65; f 30,- cjp; Nog beperkt plaats. Witte plek vrijdag 18 Theater van het Oosten Schrijf me in het zand Inez van Dullemen 'Schrijf me in het zand' is een terugblik op het leven van een incest-slachtoffer. Vanwege de overweldigende belang stelling nogmaals...te zien in De Flint. Regie: Agaath Witteman. 20.15 uur. Prijs: f 20,-; f 17,50 p65; f 15,- cjp. vrijdag'18 Modeshow Diverse kledingzaken uit Amersfoort tonen hun vooijaarskollektie in een modeshow vol allure. 20.30 uur Stadshal. Prijs: f 15,-. Kaarten o.a. bij de VVV. en 's avonds aan de zaal. zaterdag 19 Federatie Amateur Symfonie- en Strijkorkesten Jubileum-manifestatie. In dit feestelijke programma ter gele genheid van het 40-jarig bestaan van de F.A.S.O. o.a. FLuit- en Blazersensem ble, Hilversumse Orkestvereniging, Orkestvereniging Amersfoort, Symfo nie-orkest en Strijkorkest van het stu dieweekend. Er worden werken ge speeld van Cesar Franck, Jan Felder- hof, Richard Wagner e.a. 10-17 uur Stadshal. Toegang vrij. zondag 20 Kursusgroepen De Hof Aktie 3 De kursusgroepen 'Akteertraining' en 'Kleine Kunst' van Kreatief Centrum De Hof sluiten met drie afzonderlijke voorstellingen hun kursus af. De kursus akteertraining speelt onder de titel 'Steekspel' korte scènes van o.a. William Shakespeare, Arthur Miller, Edward Albee, Jean Kerr, Dacia Maraini, Wim T. Schippers en Dario Fo. De twee kleinkunst groe pen spelen ieder een eigen produktie. 'De Hoop' en 'De Trein'. 19.30 uur. Theater. Prijs f 10,-. donderdag 31 en vrijdag 1 Interscholaire Amersfoort Culturele finale. Scholieren van de deelnemende mid delbare scholen aan de Interscholaire brengen cabaret en klassieke muziek. Tevens wordt de uitslag bekend ge maakt van de verhalenwedstrijd. 19.30 uur. Theater. Prijsf5,-. Op 1 juni is er in de stadshal van De Flint een groot eind- feest van de Interscholaire. Met uitrei king van de prijzen, optreden van de winnende band en disco. 19.30 uur. Stadshal. Prijs f 5,-. Kaarten via tel. 720551/723744 Kassa De Flint, Coninckstraat 60, tel. 033-726094 Openingstijden: maandag t/m vrijdag Van 12.30 - 17.30 uur en één uur voor aanvang van de voorstelling. Telefo nisch reserveren: maandag t/m vrijdag 14.00 - 17.30 uur, tel. 033-726094. Kaartverkoop: vanaf een week voor het betreffende evenement. De kaartver koop voor voorstellingen op zaterdag en zondag start op de maandag eraan voorafgaande. Telefonisch gereserveer de kaarten dienen een half uur voor aanvang te zijn afgehaald. Op de eerste dag van de losse verkoop worden kassa volgnummers uitgegeven, 's Morgens vanaf 8.30 uur. Met het volgnummer kunt u reservering maken vam max. 4 kaarten. Naast verkooppunt voor toe gangskaarten, cultureel jongerenpas poort (cjp) en theaterbonnen is de kassa van De Flint tevens informatiebalie. „Ml!-11 wy» vi WAMUK*'1 SOESTERBERGSESTRAAT 49A SOEST - TEL. 02155-23584 Voor de spelers van het eerste jeugd team begonnen aan de uitgestelde wed strijd tegen Woerden 1, wisten de spe lers dat alleen een ruime overwinning hen in de race om het kampioenschap zou houden. Vandaar dat zeer gemoti veerd aan het duel begonnen werd. Vanaf het begin werden de spelers van Woerden onder druk gezet. Dat de Soesters de tegenstander zo onder druk konden zetten was vooral de verdienste van Robert Huisman. Dankzij zijn vlek keloze optreden won .iet eerste gemak kelijk met 8-2. Huisman bleef ongesla gen, evenals Mark van de Horst. Patrick Dam verloor eenmaal, terwijl ook het Shotdubbel verloren ging. Naast Shot 1 hoefde vorige week verder alleen het tweede jeugdteam aan te tre den. Voordat aan de verzette wedstrijd tegen Quick begonnen werd, was er nog hoop op winst in de play-offs. Maar na Iets te koop of te geef? Plaats een "Kleintje" in de Soester Courant het teleurstellende 7-3 verlies is alle hoop vervlogen. Edcar Feiten verloor andermaal van Quick-speelster Anne- marie van de Kwast, maar bleef verder foutloos. Alleen Sander van Elteren kon daar nog een puntje aan toevoegen. Belangrijke wedstrijden voor Shot De landelijke seniorencompetitie is in een beslissend stadium gekomen. Za terdag speelt het eerste team thuis tegen concurrent De Treffers uit Arnhem. De ontmoeting begint om 17.00 uur en toeschouwers zijn in de Shotzaal aan de Heideweg natuurlijk van harte welkom. Ook de spelers van Shot 5 zijn nog niet uitgespeeld. Door de eerste plaats in de 2e afdelingsklasse spelen zij nu in een speciale promotiepoule om een plaats in de hoogste afdelingsklasse. Donder dag staat alweer het tweede duel op het programma, hier wordt op veel toe schouwers gerekend. De wedstrijd be gint om 20.00 uur. Mart van Hal liep de vorige week, vlak na haar goede marathon van Rotter dam, de Singelloop van Amersfoort. Dat zij momenteel in goede vorm is, bleek ook nu in Amersfoort, waar zij niet alleen als winnares op de 10 km. uit de bus kwam, doch tevens haar per soonlijk record op deze afstand scher per zette: 39.30. 12 mei 20 km. van Paleis Soestdijk Zaterdag om 16.40 uur zal het start schot gegeven worden voor de wed strijd- en prestatieloop over 20 kilome ter vanaf de atletiekaccommodatie van AV Pijnenburg. Voor diegenen die op de wedstrijddag zelf nog in willen schrijven, bestaat de mogelijkheid dit ter plekke te doen van af 15.00 uur tegen het bedrag van 8,50. De kleed- en douchegelegenheid is bij de voetbalvereniging SEC, dat en kele honderden meters verwijderd ligt van de start en finsh. Vandaag: Hanny Karsten De coördinator: "Ik heb al één groep buurtbewoners onder mijn hoede die tracht de veiligheid in hun straat te waarborgen en het veiligheidsgevoel te vergroten. Dit initiatief is ontstaan tijdens één van de voorlichtingsavonden in het po litiebureau aan de Dalweg over in braakpreventie. Zonder hun privacy te verliezen raken de mensen op deze manier steeds meer betrokken bij de buurt en de buren. De sfeer in de woonomgeving verbetert en daar is vandaag de dag veel behoefte aan. Aanspreekbaar Fén van hen moest buurtcontactper- soon zijn, aanspreekbaar voor politie en gemeentebestuur. Hij ging de deu ren langs in zijn straat en vroeg of de buurt er wat voor voelde. Sommige lie den woonden er al zestien jaar en had den hem nog nooit gesproken. Ande ren reageerden met: Oh, bent U de buurman. Buurtpreventie is een door buurtbe woners gedragen en actief uitgevoerd kleinschalig criminaliteitspreventie- programma. De eerste stap daartoe moet altijd van de bewoners zelf ko men. Dat kan zijn in een straat, in een trapportaal, op een hofje, op een pleintje, in een flat, een paar straten. Maar het project mag nooit te groot zijn. Gericht op vervuiling, geluidshin der, op parkeerproblemen, diefstal, baldadigheid, vernielingen, heling, ge weld, bedreiging en intimidatie. Het initiatief staat of valt met solidariteit, informeel toezicht, het signaleren van onheil en vooral de bereidheid aangif te te doen! Schade De belangstelling voor buurtpreventie is groeiende. Men beperkt zodoende de materiële schade en voorkomt wel licht de immateriële schade die soms nog groter is. De benadeelde ziet nog iets terug als de dader gepakt wordt, men kan meedenken over alternatieve straffen en de woede wordt gekanali seerd. Veel kan voorkomen worden door tij dige voorzorgsmaatregelen als de be reidheid tot deelname aanwezig is. Zeer belangrijk daarbij is de samen werking tussen politie en gemeentebe stuur. In het begin van de tachtiger ja ren werd in Den Haag de aanzet gege ven door de commissie Roethof. Een schabloon van aanpak bestaat niet. El ke straat heeft zijn eigenheid en politie en gemeentebestuur moeten zich daar bij aansluiten. Ik stimuleer, motiveer en zorg voor de continuïteit. Ik coördi neer dat en ga de wijk in om met de mensen te praten. Ik geef ze een hand vat. Full time Organisatorisch komt er veel bij kij ken. Een jaar geleden ben ik hiermee parttime begonnen bij de gemeente Soest voor 20 uur in de week. Sinds 1 januari werk ik full time en nu heb ik een vaste aanstelling gekregen. Ik leg contacten met scholen, welzijnswer kers, huismeesters, woningbouwver enigingen, kerken, bedrijven, jeugd clubs, sportverenigingen, de politie en de brandweer. Mensen blijken zeer geïnteresseerd te zijn, ze hebben vaak goede ideeën en die tracht ik te onder steunen met adviezen en probeer de taken af te bakenen. Goede voorlich ting is hierbij zeer belangrijk. In deze beginfase hoop ik niet dat tien buurtjes zich tegelijk aanmelden, maar er kan altijd wat gedaan worden. Ik vind het erg leuk met mensen om te gaan. Ik heb in het onderwijs gezeten, ik ben agoge, ik deed aan marketing en organisatiekunde en ik heb 22 jaar be- stuurservaring. Buurtpreventie vraagt tijd. Het is een langzaam proces. Maar preventief denken en handelen is beter dan ach teraf ingrijpen. Iedereen die er meer van wil weten, plannen heeft of inte resse toont, kan mij bellen in het ge meentehuis: 93599." JAN VISSER Dit is de laatste aflevering van mijn column "Bij ons op Soest". Het eerste interview hield ik op 2 mei 1984 in Braamhage met mevrouw J. Dammers - Boeser (95), "de vrouw van de notaris". I Aanvankelijk sprak ik alleen met geboren en getogen Soesters: over oude mensen en de dingen die voorbijgaan. Velen zijn inmiddels overleden en jij zei wel eens: laat je niet door Visser interviewen, want dat overleef je niet. De laatste jaren schonk ik ook aandacht aan mensen en zaken die in de be langstelling stonden. Deze 250-ste "Bij ons op Soest" over buurtpreventie is daar een voorbeeld van. Niet toevallig gezien mijn nieuwe functie binnen het gemeentebestuur. Om diezelfde reden ga ik wel door met mijn Monumentaaltjes. Ik dank de redactie en fotografen van de Soester Courant voor de plezierige en vriend schappelijke samenwerking. Van harte spoedige beterschap gewenst! Ik merk aan de reacties op je afwe zigheid dat velen je missen. Overigens hulde voor je collega Jacqueline Beijer. J.V.

Soester Courant | 1990 | | pagina 9