kabelkrant c 1 SUPERTAART "Hebben Johnny en Erwin nou tóch bij PSV getekend...!!" SPORT SPORT 27 mei op Elinkwijk - terrein in Utrecht Soest speelt voor promotie naar 2e klasse VOETBAL bij s.o. SOEST begint al op woensdagmiddag Sportorganisatie "SOEST" Jeugdtoernooien Soest gestart JEUGDVOETBAL Toernooien 1990 ZONDAG VOETBAL Prijsnummers loterij opening tribune! (s.o. Soest - SEC) BRIDGE Soester klubkampioenschap Dakwerken FIETSCROSS King's Road Riders ZIN IN VOETBAL? SEC IS TE GEK! BEL 02155 - 14881 WASIEL STEITNER TAPIJT SEC belofteteam-Soest Duitsland Zondag a.s. Hans Ooft Toekomsttoernooi 19 mei na afloop van Soest-Soest (Dld.) Hitachi-Disco-show op SEC terrein Sportuitwisseling VOETBAL SEC 5 naar Frankfurt a.M. Verkoop goederen Geen punten voor Molenaar Snelcursus zwemmen in De Turf ZWEMMEN AUTOSPORT Smeeing/RDC laat punten liggen HANDBAL STAM/SOVOCO organiseert groots recreanten toernooi VOLLEYBAL Baarnsch Lyceum team wint Frisbee tournooi in Zeist Avia Knicks in de fout tegen Zuidvogels: 4-9 SOFTBAL Paardenfestijn in augustus RUITERSPORT Sportkopij WOENSDAG 16 MEI 1990 SOESTER COURANT PAGINA 12 Zoals bekend behaalde de sportorga nisatie Soest dit seizoen een periodeti- tel waardoor zij promotie kunnen ver dienen naar de 2e klasse KNVB. Afgelopen zondag werd duidelijk wat er in de andere 3e klasse (C) nog moet gebeuren alvorens de tegenstander van de Gelhardbrigade bekend is. In Amsterdam streden Animo en K.B.V. om het kampioenschap omdat zij met een gelijk aantal punten eindig den in de competitie. K.B.V won met 3-0 en promoveert dus. Animo, win naar van een periodetitel, moet nu met Argon (Mijdrecht) en A.S.'80 (Almere in een halve competitie, drie wedstrij den dus, uitmaken wie er op 27 mei de tegenstander wordt van s.o. Soest in de strijd om promotie. Soest behaalde immers in 3D één perio detitel en omdat U. V. V. zowel de eerste als de derde periode op haar naam bracht, maar tevens kampioen werd hoeven de blauw-witten géén voorwed strijden te spelen. Maandagavond werd het programma bekend vn de wedstrijden die nog ge speeld moeten worden. Donderdag 17 mei speelt A.S.'80 thuis in Almere tegen Argon, aanvang 19.00 uur (entree gratis). Maandag 21 mei speelt Animo in Amsterdam op eigen terrein tegen A.S.'80, aanvang 19.00 uur. Donderdag 24 mei (Hemelvaarts- KIJK ELKE WOENSDAG I LOS DE KRUISWOORDPUZZEL OP Voor jongens en meisjes vanaf 6 jaar om 13.30 uur TRAINEN èn de kantine is open! Voor inlichtingen: (02155) 1 85 49 Opgericht 9 mei 1926 Koninklijk goedgekeurd Afgelopen zondag is de 20e editie van de s.o. Soest-toernooien van start ge gaan. De F-l en F-2 pupillen van 12 verschillende verenigingen beten het spits af in dit sfeervolle toernooi. De vereniging AS'80 uit Almere bleek na de finales de best presterende F-l en F-2 te hebben, en mocht daarom de verenigingsprijs mee naar huis nemen. Het was weer ouderwets F-pupillen- voetbal bij de velden aan de Bosstraat. Speels voetbal door jongetjes van 6 t/'m 8 jaar. Sommigen spelen op een kluitje, anderen daarentegen weten al vlot combinatievoetbal op de mat te leggen. Aangemoedigd door soms iets te fana tieke ouders, werd er driftig op los ge scoord. Bij de F-1 elftallen bleek AS'80 uit Al mere de langste adem te hebben. Deze ploeg won in de finale met 1-0 van DCV uit Delft. Tegenstanders van de voetbal lers uit 'Palingcity' beklaagden zich over de ploeg. "Ze zijn veel te groot!" het was deze mensen nog niet opgeval len dat voetballers uit vissersdorpen meestal veel groter en sterker zijn dan hun opponenten, een afdoende verkla ring is hiervoor nog niet gevonden. De Volendammers verprutsten hun kansen Zaterdag 19 mei A-junioren 1. D.C.V. Krimpen a/d IJ. 2. Excelsior Rotterdam 3. Hilversum 4. Oldenzaal 5. Sparta Rotterdam 6. Tubantia Hengelo 7. Zuidhorn 8. Soest 1926 Al en BI junioren B-junioren 1. Volendam 2. Excelsior Rotterdam 3. Hilversum 4. Oldenzaal 5. Sparta Rotterdam 6. Tubantia Hengelo 7. Zuidhorn 8. Soest 1926 AS'80, de winnaar van het 'piepjong' toernooi van s.o. Soest. op de verenigingsprijs wel doordat hun F-1 laatste werd in de poule. AS'80 ging dus met de verenigingsprijs naar huis, en mag volgend seizoen dit kleinood verdedigen. Zaterdag gaat s.o. Soest verder met zijn toernooien. Dan spelen de B-l en A-l elftallen. Zondag gaat het Branietoer- nooi voor C-1 en C-2 elftallen van start. De toernooien bij s.o. Soest beginnen om 10.00 uur, en de toegang is gratis. Zondag 20 mei C-l junioren 1. A.F.C. Amsterdam 2. A.S.'80 Almere 3. D.W.S. Amsterdam 4. Mechelen K.V. België 5.R.W.D.M. België 6. Volendam 7. Zeeburgia Amsterdam 8. Soest 1926 Cl en C2 junioren C2 junioren 1. A.F.C. Amsterdam 2. A.S.'80 Almere 3. D.W.S. Amsterdam 4. Tubantia Hengelo 5.R.W.D.M. België 6. Volendam 7. Zeeburgia Amsterdam 8. Soest 1926 Zaterdag 26 en zondag 27 mei D-l pupillen 1. Ajax Amsterdam 2. D.W.S. Amsterdam 3. Enschede 4. Lille Frankrijk 5. Lokeren België 6.R.W.D.M. België 7. Zeeburgia Amsterdam 8. Soest 1926 Dl en El pupillen El pupillen 1. Ajax 2. Anderlecht 3. D.W.S. 4. Feijenoord 5. Lille 6. R.W.D.M. 7. Zeeburgia t Soest Amsterdam Amsterdam Rotterdam Frankrijk België Amsterdam 1926 dag) speelt Argon in Mijdrecht zijn thuiswedstrijd tegen Animo, aanvang 14.30 uur. Mochten er na deze drie wedstrijden nog ploegen gelijk eindigen dan beslist het doelsaldo uit de normale competi tie. Het doelsaldo van Animo is het bes te (+25), Argon heeft +23 en A.S.'80 De uiteindelijke winnaar speelt op zon dag 27 mei om 14.30 uur tegen s.o. Soest om promotie. De wedstrijd wordt gespeeld op het terrein van de Utrecht se Hoofdklasser Elinkwijk (Zuilen). Soest rekent deze dag uiteraard op een groot supporterslegioen om via winst een stap te wagen naar de 2e klasse. Na de loterij van afgelopen 29 april zijn de meeste prijzen opgehaald. Toch zijn er nog verschillende prijzen af te halen. En wel op de volgende nummer: 1441, 1454, 1490, 1431, 2197, 2976, 3059, 1190, 3092, 1185, 1003, 2502, 1034, 2512, 2125, 2100 en 2549. Als u een winnend nummer bezit kunt u bellen: tel. 20448. De afgelopen drie woensdagen werd in het Dorpshuis te Soesterberg gespeeld om het Soester klubkampioenschap. Deze wedstrijden worden jaarlijks georganiseerd door de Werkgroep. Bridge Soest, waarin elke klub een ver tegenwoordiger heeft, onder voorzit terschap van de heer A. Groen. Per ver eniging werden drie A-viertallen en drie B-viertallen afgevaardigd. In zijn openingswoorden betreurde de heer Groen het, dat de BC DNI dit jaar niet kon deelnemen en sprak de hoop uit, dat ook de jonge klub "Schoon Slem" (niet-rokers) volgend jaar zou kunnen deelnemen. Op 25 april speel de Soesterberg tegen Eemland en beide teams van Eemland wonnen. Woens dag 2 mei won het A-team van Eemland en het B-team van Soest. Op de laatste avond wonnen beide teams van Soest van Soesterberg. De uitslag na drie wedstrijden zag er als volgt uit: 1. BC Eemland; matchpunten voor 753, tegen 582, verschil +171. 2. B(^ Soest; matchpunten voor 733, te gen 636, verschil +97. 3. BC Soester berg; matchpunten voor 505, tegen 773, verschil —268. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (02155) -1 30 14 Wie aan sport doet leest de Soester Courant Zondag 13 mei werd er gestreden voor het afdelings kampioenschap. Hhet was de 3e wedstrijd in de rij van 6 wedstrij den dus er kan nog van alles gebeuren. Bij de junioren fietste Toine Marsé zich in de finale en werd daar 7e, Mark de Schiffart had alleen manches te verrij den en haalde een 3e plaats. Rudy Krol werd uitgeschakeld in de manches. Bij de Cruises werd Vincent Govaard uit geschakeld in de manches. De andere rijders behaalden de finale. Robin v.d. Wolk werd 5e en Koen v. Valkenhoef 2e in de leeftijd 13. Bij de experts behaalde Dennis Krol een le plaats. Dat was lange tijd niet ge beurd. Vooral na de valpartij in Baarn kwam hij niet goed meer uit de verf, maar na een goede training van Corry v. Valkenhoef en haar zoon Henk en de energie van Gijs een prima prestatie. Voor Örjan Kers was een 3e plaats weg gelegd in de manches. Vincent Goovaard, Leon v. Valkenhoef en Johan Manten werden uitgeschakeld in de manches, terwijl Johan een 5e plaats haalde in de halve finale. Sancho Kers en Koen v. Valkenhoef be haalden een le plaats in de finale. Öijan Kers en Erwin Marsé werden allebei 3e en Robin v.d. Wolk 5e in de finale. ("Waren ze bij Philips ons nét voor...!!") Lange Brinkweg 38 - Soest - Tel. 02155 - 19600 Zaterdag 19 mei a.s., wordt gespeeld de wedstrijd tussen SEC en de gasten uit Soest Duitsland. Aftrap van deze wed strijd is om 16.00 uur en het SEC team zal tegen de Duitse tegenstanders gro tendeels worden samengesteld uit het SEC organiseert zondag a.s. het jaar lijkse toernooi voor belofteteams, het "Hans Ooft" Toekomsttoernooi. Hans Ooft, ooit trainer van SEC, thans tech nisch directeur van de FC Utrecht, was destijds de initiator van dit toernooi, dat steeds weer zeer aantrekkelijk bleek. Dit jaar zijn er acht deelnemende teams, die om half elf starten met het spelen van de wedstrijden in de twee poules. In poule A spelen: Hilversum, Velox uit Utrecht, Vrien denschaar uit Culemborg, en SEC. In poule B komen uit: UW uit Utrecht, Robur - Velocitas uit Apeldoon, HMS uit Utrecht en v.v. Lemmer. Na de voorrondes spelen de nummers twee uit de beide poules om de derde en vierde plaats en tegelijkertijd (15.35 uur) wordt op veld I de finale gespeeld tussen de poule-winnaars. Prijsuitrei king vindt plaats om half vijf. Ter afsluiting van het bezoek van de gasten uit Soest (Duitsland) wordt op zaterdagavond 19 mei op het SEC ter rein een grote discoshow georgani seerd. De 229 Duitse gasten, vergezeld van hun Soester sportvrienden en pleegou ders zullen in een feesttent de avond doorbrengen met muziek en een drank je. De muziek wordt verzorgd door de "Hitachi-CD-drive-in:show". Sluiting van de avond'02.00 uur. Voor de jeugd disco, maar ook voor de ouderen is gezorgd. Voor bestuurders, notabelen enz. is er vanaf 20.30 uur in de kantine van het SEC clubhuis een optreden van het duo "Vegas". Dit all round duo zal het gezelschap met mu ziek en dans tot 's nachts 1 uur verma ken. De sportuitwisseling Soest/Soest staat voor de deur. Volgend weekeinde zul len ongeveer 500 sporters bij vele tak ken van sport aktief zijn. Ongeveer 230 Duitsers komen vrijdagmiddag bij het SEC-complex aan. Een aantal Duitse gasten kan helaas nog niet ondergebracht worden. Moch- ter er Soesters zijn die zich in het week end van vrijdag 18, zaterdag 19 en zon dag 20 mei over een Duitse gast willen ontfermen, dan worden zij verzocht dit te melden bij de gemeentelijke afdeling sport en recreatie, tel. 93540. De Duitse sporters vertrekken zondagmiddag. Zaterdag 19 mei zal burgemeester J. de Widt tijdens de feestavond op het SEC- sportcomplex om omgeveer 21 uur de uitslag van de sportontmoeting bekend maken. Tijdens de feestavond zal er in de speciale tent een drive-in discotheek optreden en in de kantine een entertain ment duo. Onder meer op de kabel krant zal de komende week het pro gramma gepubliceerd worden. zo succesvolle A team dat zowel het kampioenschap als de Districtbeker in de wacht sleepte. De Duitse gasten komen met een team van spelers tussen de 17-22 jaar zodat SEC ook enkele spelers zal opstellen die niet meer in de A jeugd spelen. De spelers zijn: Jeroen Verwey, Ronald de Kruyf, Marcel van Dorrestein, Ron- nie Daselaar, Bram de Vries, Mark Boetekees, Sander van de Heyden, Teus Verwoerd, Ramon Heynen, Ro nald Spoor, Ronald Post, Marlon Dors, Gabriel van Gastel. De Duitse voetballers 16 man) zullen tijdens het driedaagse verblijf in Soest door SEC worden verzorgd. Op het SEC terrein worden daarvoor twee legertenten geplaatst. De Duitse gasten zullen de maaltijden in de kanti ne gebruiken en kleedkamers en dou ches zorgen ervoor dat het de Duitse gasten deze dagen aan niets ontbreekt. De ontvangst van het 229 tellende Duitse sportgezelschap is vrijdag in de grote tent op het SEC terrein om ca. 17.00 uur. Op uitnodiging van de "F.C. Bomheim Hansikicker" uit Frankfurt a.M. neemt het 5e elftal van de v.v. SEC op 19 en 20 mei a.s. deel aan het "Rhein-Main- Pokal" toernooi. Op vrijdag 18 mei vertrekt het gezel schap van spelers, spelersvrouwen en fans met een luxe bus naar Duitsland waar in het weekeinde een zestal wed strijden worden gespeeld tegen Duitse teams. Op maandag 21 mei hoopt het dit jaar zo succesvolle 5e met de beker richting Nederland te gaan; echter de gezellig heid is het hoofddoel van het gezel schap. Aangezien het laagste elftal van een vereniging nogal eens in het vergeet- hoekje geraakt, heeft men een beroep gedaan op enkele middensanders om deze trip te verwezenlijken. Dankzij de volgende bedrijven is het mogelijk geworden om het seizoen af te sluiten met een internationaal tintje; Electr. rep. A.C. Uyland, Auto Cen trum Bussum, Stomerij Zeilstra Hon dentrimsalon Carla, Café Willem I, Comfort Holidays, Feiken/Unitherm Amersfoort, Café Bos en Duin, Cool- wine Music. Burgemeester en wethouders hebben het bestuur van de Fatih Moskee een brief geschreven, waarin het bestuur ge wezen wordt op de afspraak dat aan de Parallelweg 7 alleen specifiek Turkse goederen verkocht mogen worden. Geconstateerd is echter dat ook andere goederen worden verkocht. De ge meenteraad is vorig jaar november ac- coord gegaan met de verhuur van een gedeelte van het pand Parallelweg 7 aan de Stichting Soest Soysal Kultur Merke- zi te Soest. In de huurovereenkomst staat duidelijk dat alleen specifiek Turkse goederen verkocht mogen wor den. Burgemeester en wethouders verlangen naleving van het gestelde in de huur overeenkomst. Indien hieraan niet wordt voldaan, wordt niet uitgesloten dat de huur onmiddellijk opgezegd wordt dan wel dat de toestemming tot verkoop van alle goederen wordt inge trokken. Met gemengde gevoelens zullen Jan en Donald Molenaar aan de afgelopen zondag gehouden internationale races op het circuit van Zandvoort terugden ken. De eerste kwam niet aan de start en de tweede niet aan de finish. Beide konden dus geen punten voor het kampioenschap aan hun totaal toevoe gen. En het zag er allemaal zo goed uit voor Donald. De Soester had eindelijk goed getraind, resulterende in een zevende tijd, op korte afstand van de verrassend snelle Thijs van Dijk, die pole position Van 23 tot 30 mei zal in het zwembad De Turf de mogelijkheid worden gebo den voor kinderen vanaf 5 jaar om deel te nemen aan een zg. 'Snelcursus zwem men'. Na afloop van deze cursus be schikken de kinderen over zoveel vaar digheden, dat ze in de meeste gevallen binnen een maand kunnen afzwemmen voor diploma A. Op deze wijze wordt minstens een jaar lang twee keer in de week de gang naar het zwembad (met de daarbijbehoren de kosten) bespaard. De kosten voor de gehele cursus inklu- sief diploma, poster etc. bedragen f 550,-. Op dinsdag 15 mei om 20.00 uur wordt een (vrijblijvende) informatie avond georganiseerd in sportzaal De Bunt, waar onder het genot van een kopje koffie en aan de hand van een vi deo de cursus nader zal worden toege licht. Voor inschrijving en verdere informatie kan men ook (telefonisch) contact op nemen met de afdeling Sport en Re creatie, tel. 93542. De cursus wordt georganiseerd in sa menwerking met de toekomstige ex ploitant van het in aanbouw zijnde zwembad aan de Dalweg. In het najaar zullen nog enkele nieuwe activiteiten in zwembad De Turf worden opgezet. Na dere berichten hierover volgen nog. Voor bovengenoemde activiteiten zal de temperatuur van het zwemwater worden verhoogd. Dit is in voorgaande jaren nooit in De Turf gebeurd, omdat dit een versnelde veroudering van het bad veroorzaakt. Nu De Turf zijn laatste winterseizoen ingaat is dit minder be zwaarlijk. j had. "We weten nu hoe Donald moet trainen. Hij moet een snelle jongen een meter of 25 voor zich hebben en dan probeert hij er altijd naar toe te rijden. Op vrijdag tijdens de vrije training zette hij de snelste tijd ooit door een Citroën AX op het circuit gereden neer", aldus een trotse vader Jan. Tijdens de race liep het dit keer niet naar wens. Al in de eerste ronde kreeg de 18-jafige VWO-scholier in de Tar- zanbocht het aan de stok met Leon van der Slik. "Ik had via via gehoord, dat zij mij er deze race wel even uit zouden drukken, omdat ik niet eerlijk aan mijn punten gekomen zou zijn. Nu dat is ze dan gelukt" baalde Donald Molenaar hardop. Z'n AX was flink beschadigd. Hij had al enkele tikken van Van der Silk ontvangen toen, triest genoeg,zijn racemaatje John de Vos vol achterin naar binnen reed. Daardoor heeft Do nald geen punten aan zijn totaal van 27 kunnen toevoegen en staat op een der de plaats in het tussenklassement. Jan Molenaar kon zijn race-overall het hele weekend uitlaten. Molenaar over de reden: "Ik heb vorige week een ern stig auto-ongeluk gehad. Het is een wonder dat ik hier zo sta. Ik heb wel erg veel last van mijn nek en zie soms alles dubbel. Ik vond het dan ook niet ver antwoord om te rijden". De eveneens voor het Molenaar-team rijdende Almeerder Donald Alleman reed in de Formule Ford 2.000 een be keken race. Na een achtste trainingstijd werd hij in een spannende race zevende. In de laatste wedstrijd van het seizoen '89-'90 hebben de heren van Smeeing/ BDC de punten aan de tegenstander gelaten. Jahn II uit Stadskanaal was na twee keer dertig minuten de sterkere ploeg, wat zich uitte in de score 19-25. De laatste wedstrijd was er een om des keizers baard. Voor beide ploegen stond er nagenoeg niets meer op het spel. Jahn II stond op de vierde plaats in de ranglijst, de Soesters een treetje la ger. In de aanvangsfase was het Jahn II dat met snelle aanvallen en de daaruit volgende doelpunten licht het initiatief nam. Bij de stand van 2-3 plaatste de thuisploeg echter een tussensprint en binnen tien minuten werd de achter stand omgebogen naar een voorsprong van 8-4. Op deze stand besloot de coach van Jahn II een andere keeper in te zetten en dat had gevolgen. Had de eerste keeper van Jahn II weinig zicht op de schoten van de Soesters, zijn ver vanger wist wel raad met de inzetten. De score bij de Soesters stagneerde en Jahn II kon langzaam maar zeker de kloof dichten en via een strafworp zelfs op 10-11 komen. Ondanks het wegval len van de Stadskanaler Johan Kuper, hij mocht zich na drie tijdstraffen gaan douchen, konden de gasten nog voor rust uitlopen naar 11-13. Het eerste kwartier van de tweede helft werd door beide ploegen om en om ge scoord tot een stand van 15-18 bereikt was, daarna was de koek op voor de thuisploeg. Vechtend tegen zichzelf moesten de heren uit Soest lijdzaam toezien hoe Jahn Ft de score opvoerde en een kleine tien minuten voor tijd de zese zo goed als veilig had gesteld; 16- 23 Smeeing/ BDC probeerde nog door enkele snelle uitvallen de stand een draaglijker aanzien te geven maar ver der dan 19-25 liet de ploeg uit Stadska naal het niet komen. Door dit resultaat is SMeeing/BDC in het eerste jaar op dit niveau op de vijfde plaats geëindigd. Enkele matige wedstrijden daargelaten kan de ploeg van trainer-speler Paul van den Deijssel terugzien op een geslaagd seizoen. Een vijfde plaats in de compe titie werd vooraf door diverse insiders voor onmogelijk gehouden, en in de na tionale bekerstrijd wist de ploeg door te dringen tot de kwartfinale, waarin werd verloren van Eredivisionist en bekerfi nalist Copes/Hermes uit Den Haag. Doelpuntenmakers: Cleem Doemers 6x, Michel Roest 4x, Arjan Roest 4x, Paul van den Deijssel 2x, Michel van de Hoven 2x, Richard van de Hoef lx. Uitslagen zondag 13 mei Smeeing BDC - Corbulo 12-8 Smeeing BDC - LHS 2-6 Eendracht - meisjes asp. A 8-8 Smeeing BDC - AAV 2-12 UHV/DSO - jongens asp. 7-9 Limvio 2 - heren jun. 21-12 EMM - dames sen. 2 6-10 HVN/Atitula - heren sen. 2 19-29 Heren sen. I - Jahn II 19-25 De volleybalvereniging STAM/SOVO CO organiseert op 19 mei a.s. weer haar jaarlijkse recreantentoernooi. Aan dit volleybalfestijn nemen deze keer maar liefst 24 teams deel. Uiteraard veel teams uit de omgeving: Spirit, Vollkei, Wilhelmina uit Amersfoort maar ook teams uit Almere (Spa-Pampus, Alme re -Haven), Uden (Schaapskooi), Lun- teren (Dos), Hilversum (Sydec/Vif) en Hoorn (Black Barrels). Er blijft steeds weer zeer veel animo te zijn voor dit soort toernooien. In tegenstelling tot vorige jaren wordt het toernooi niet in sporthal Beukendal gehouden maar in de Banninghal te Soesterberg. De re- creantenteams zijn verdeeld in een drie tal categorieën heren, dames en ge mengd. In de heren- en damespoule zijn ieder 6 teams aktief en in de gemengde poule 12 teams. Het toernooi begint 's morgens om 9.00 uur en zal om onge veer 17.00 uur eindigen. Tijdens het toernooi kunnen belang stellenden zeker een kijkje komen ne men en is bij de mensen van STAM/ SOVOCO voldoende informatie te ver krijgen over volleyballen op recreatief niveau. Vrijdag jl. nam Het Baarnsch Lyceum met een onderbouw- en een boven bouw team deel aan het eerste regionale tournooi voor Ultimate frisbee. Docenten en leerlingen zijn enthousiast over deze voor de school nieuwe sport en beleefden een plezierige middag in Zeist. Het onderbouw team verloor de finale wedstrijd van een ploeg die door de gro te lengte van de kinderen zeer in het voordeel was. Het bovenbouw team won de finale op overtuigende wijze en heeft zich nu geplaatst voor deelname aan het landelijke Frisbee tournooi. Het Ultimate frisbee is een teamsport waarbij hoge eisen worden gesteld aan conditie en sportiviteit. Het spel wordt, zelfs op internationaal niveau, altijd zonder scheidsrechter gespeeld. De Avia Knicks, de herensoftballers van HSV De Knickerbockers uit Soest, hebben hun wedstrijd tegen aartsrivaal Zuidvogels uit Huizen met 4-9 verlo ren. Vorig jaar nog betwistten beide ploegen elkaar het kampioenschap in de tweede klasse van het district Mid den-Nederland van de KNBSB. Toen wisten de Soester softballers uiteinde lijk het pleit in hun voordeel te beslech ten. Afgelopen vrijdag trokken de Zuidvogels aan het langste eind. Wedstrijden tussen Avia Knicks en de Zuidvogels worden per definitie op het scherpst van de snede uitgevochten. De wedstrijd van vrijdag vormde daarop geen uitzondering. Vanaf de eerste bal heerste er een gezonde rivaliteit, die slechts éénmaal werd ontsierd door een incident, dat echter snel werd gesust. De Avia Knicks traden in hun sterkste opstelling aan, maar dat kon niet ver hinderen dat de Zuidvogels in de eerste inning op een 0-5 voorsprong kwamen. Met name het Soester veld maakte dus danig veel fouten, dat het de Zuidvo gels weinig moeite kostte snel een riante voorsprong uit te bouwen. De Soester softballers kwamen in de eerste drie in- nings niet of nauwelijks in het spel voor. Pas in de vierde inning, toen de Zuidvo gels al een uiterst comfortabele 0-7 voorsprong hadden, wisten de Avia Knicks hun eerste punten te scoren. Voor de eindoverwinning kwam deze opleving evenwel te laat. In het veld hadden de Soesters een groot aantal wijzigingen aangebracht en middels de ze fantasie-opstelling lukte het drie punten binnen te brengen. Rogier Kriele, Cees van Empelen en John Vunderink kwamen over de thuis- plaat. Vunderink hield als pitcher de vierde inning goed dicht, maar moest in de vijfde twee punten voor de Zuidvo gels toestaan. Jeroen Keijzer maakte in de gelijkmakende slagbeurt nog één punt voor de Soester softballers. Werpcijfers: John Vunderink (Avia Knicks) 0-1-8-4, Bas Langezaal (Zuid vogels): 2-5-4-3. De damessoftbalsters van de Knicker bockers kwamen uit tegen het Hilver- sumse BSC Hilversum, een wedstrijd die ze in een 11-7 overwinning wisten om te zetten. Jolanda Grobben en Mar jolein Postma sloegen beiden een ho me-run. Laurette van Halen, Corry Grobben en Marcella Miles zorgden voor 5-2. Pitcher Jolanda Grobben hield de der de inning de zaak goed onder controle en hoefde geen punten toe te staan, maar dat hoefde de Hilversumse pit cher evenmin. In de vierde inning kwam een Hilver sumse speelster over de huisplaat na een aantal Soester veldfouten, maar de Knickerbockers vergrootten hun voor sprong door scores van Marcella Miles, Martine Nieborg en Jolanda Grobben (8-3). De vijfde inning was eveneens voor de Soester dames met punten Cor ry Grobben en Natsja Lantema (10-3). Vervolgens konden vier Hilversumse speelsters de thuisplaat bereiken. Lau rette van Halen stelde de eindoverwin ning veilig door het elfde puntte scoren. Werpcijfers: Jolanda Grobben (Knic kerbockers) 2-3-5-5, M. Bomhof (BSC Hilversum): 5-5-15-4. Op 25 augustus 1990 organiseren de "Warmbloed Paardenfokvereniging Eemland" en het "Groot Gaesbeeker Gilde" van Soest een groots Paarden festijn. Dit Paardenfestijn zal in zijn geheel in het kader staan van de Gil- defeesten te Soest. Dit Paardenfestijn zal niet het karakter van een Concours Hippique dragen maar dient gezien te worden als een evenement waaraan door een ieder die in het bezit is van een Paard en/of Pony kan worden deelgenomen. De doelstel ling van deze dag zal zijn dat zoveel mo gelijk Paard- en/of ponyliefhebbers/ liefhebsters uit Soest en uit de Regio el kaar deze dag sportief kunnen ontmoe ten. Er kan worden ingeschreven voor de navolgende rubrieken: a. Bestgaand Rijpaard. b. Bestgaande Rijpony. c. Ringsteken onder het zadel Paarden. d. Ringsteken onder het zadel Pony's e. Ringsteken aangespannen Paarden. f. Ringsteken aangespannen Pony's. g. Fokmerries/ruinen aangespannen voor de concourswagen. i h. Behendigheidswëdstrijd Paarden/ Pony's (z.g. kegeltjes rijden). i. Estafette Pony's. Indien men interesse heeft om aan één van de bovenstaande rubrieken deel te nemen dan kan men op onderstaande adressen een inschrijfformulier verkrij gen. C.J. Vos, Heuvelweg 22, tel. 2i008. W. Schimmel, Bosstraat 25, tel. 14280. Sportverslagen en -berichten ui terlijk maandagochtend inleveren aan onze redaktie, Van Weede- straat 227. Indien tijdig ingeleverd volgt op name in dezelfde week. Goed leesbare kopij heeft daarbij de voorkeur. Redaktie Soester Courant

Soester Courant | 1990 | | pagina 12