EL vlotte typiste om, I HUIS Trouwen van juf feest voor allemaal m Meningen van lezers Pekingfestival in Baarn in UW ZAKENLUNCH OF -DINER FONDUE OQ50 vlotte medewerker(ster) HENRI NEFKENS SOEST BV TE ZIEN Winkeldiefstal Spelende jongens vast in lift Tienerszeskamp bij 'In de Ruimte' Strumpel 'Eng' cai-beleid Jongelui met mes bedreigd Op zaterdag 19 mei: Utrechtse landschappen Engelse tuinshow 'Seeds of Inspiration' Geslaagd examen bij Van Mourik GROEI&BLOEI SOEST Via kapotte koplamp in de cel Man bezorgt politie moeilijke ochtend Brand Kostverlorenweg vermoedelijk aangestoken Twee vrouwen vechten om één man Snelheidscontrole Geld gestolen Botsing tussen fiets en bromfiets nJetijds FONDUE-RESTAURANT BAR-GRILL 'T LUYKJE IN DEN HOUTEN KLOMP*** Al voor f 45.- per dag bent u op weg met Pinksteren naar uw Bungalowpark. PAGINA 14 dd! elbox, bruto inhoud ling 220 Volt, 12 jgas; ideaal voor g en caravan. sr Electrolux vrijstaand I geen bezwaar. B 5 bureau trant jt voor sterktes ktes tegen geringe I, Smitsweg 30, 02155 -1 86 26 WOENSDAG 16 MEI 1990 SOESTER COURANT PAGINA 15 Foto: i, Foto: Goos van der Wilt. Het was voor de leerlingen van groep drie en vier van basisschool de Schakel groot feest afgelopen donderdag. Juf In geborg Lotze van de Schakel trad in het huwelijk met Kees de Vos en de leerlin gen waren de speciale gasten. Verkleed als bruidjes en bruidegommetjes ston den zij hun juf op deze belangrijke dag bij, compleet met sluiers en hoge hoe den. 's Middags was er een echte kinder receptie in Dart huizen, waar geen grote mensen welkom waren, met veel limo nade en taart. Een 15-jarig meisje werd vorige week betrapt op het stelen van een flesje mondwater van 4 gulden 95 in een dro gisterij aan de Van Weedestraat. Het oplettende personeel betrapte de jon gedame. Vrijdagavond werd in een su permarkt aan de Wiardi Beckmanstraat een 35-jarige man uit Soest in de kraag gevat toen hij een fles Port onbetaald mee naar huis wilde nemen. Twee jongens van 15 en 16 jaar uit Soest moesten hun spelletjes met de lift in een van de flats aan de Joh. Poststraat met opsluiting bekopen. De lift kwam vast te zitten en de brandweer moest er aan te pas komen om de twee jongens uit hun benarde positie te bevrijden. effiriemy Steenhoffstraat 13 3764 BH Soest Telefoon 02155 - 1 01 15 COMPUTERSUPPL1ES Discettes Discette opbergsystemen Opbergbanden Kasten Het 'In de Ruimte' tienerteam organi seert net als vorig jaar, een zeskamp voor tieners van 12 tot en met 15 jaar. Het evenement vindt plaats op Hemel vaartsdag, 24 mei, op het nieuwe ter rein van In de Ruimte in Soest, Insin- gerstraat 39. Het begint om 9.30 uur. Het organisatieteam maakt er een sportief, gezellig en afwisselend pro gramma van. Het wordt afwisselend, omdat er meer te doen is dan alleen jezelf in het zweet lopen. Naast het sportprogramma is er een programma met muziek, zang, een spreker en drama. "SHIFT", een swin gende muziekgroep uit Zwijndrecht, zal helpen bij de zang en zal ook zelf enkele nummers spelen. De Tienerzeskamp is een uitstekende gelegenheid om eens contacten te leg gen met leeftijdgenoten, of samen met school- of buurtvrienden een leuke dag beleven. Vorig jaar deden er 38 teams van zes personen mee, die ook nog hun supporters meenamen. Er waren dus mensen genoeg om een praatje mee te maken en ook dit jaar verwachten we minstens zoveel belangstelling, 's Middags wordt er gewedijverd om de Tienerzeskampbeker. In allerlei dold waze en sportieve spelen zal blijken welk team de proeven het beste door staat. Er zijn volleybalwedstrijden, es tafettelopen, maar er moet ook bijvoor beeld een hindernisbaan genomen wor den met medeneming van heel wat liter tjes water. Heel apart wordt het dramaspel van "Jes 55". Deze dramagroep, die ook be kend is van de T.V., ze speelde in ver schillende programma's van de E.O. mee, laat op een indringende en creatie ve wijze het Evangelie zien. Er kan worden ingeschreven bij In de Ruimte. Schrijf daarvoor een kort brief je onder vermelding van 'Tienerzes kamp' en zet erbij hoeveel personen mee gaan doen en hoeveel supporters per team komen aanmoedigen. Een team bestaat uit drie jongens en drie meisjes. Het is ook toegestaan meisjes teams te maken maar geen jongen steams. De dag begint om 9.30 uur en dan is er ook gelegenheid te betalen en iets te drinken. De prijs voor elke be zoeker is f 10,- waar soep, koffie of li monade bij inbegrepen zijn. Tussen de middag kan het meegenomen lunch pakket genuttigd worden. De laatste inschrijfdatum is 12 mei. De inschrijfpapieren kunnen gestuurd wor den naar: In de Ruimte-Tienerzes kamp, postbus 16, 3760 AA in Soest. De redaktie behoudt zich het recht voor brieven zonder opgaaf van re- denerv In te korten of te weigeren. Plaatsing houdt niet in dat de redak tie met de inhoud instemt. Middels deze brief willen wij reageren op de uitspraak van de Raad van State inzake de hinderwetvergunning ver leend aan de Fa. Strumpel aan de Nieuwstraat. De krantenartikelen over deze zaak doen het voorkomen als zouden alle buurtbewoners geklaagd hebben. Wij zouden graag duidelijk gesteld zien dat de naaste omwonenden, zo'n 6 in getal, een verklaring van geen bezwaar gete kend hebben. Wij zouden die 'buurtbewoners' die niets beters te doen hebben als het let ten op het gedrag van hun medemens, dan ook hartelijk willen feliciteren met de behaalde overwinning. Nu maar afwachten wat er eventueel na de Fa. Strumpel op het terrein gaat ko men. In ieder geval geen bedrijf meer maar wie weet; flats van drie hoog? Één voordeel; U bent zo langzamerhand heel handig in het schrijven van be zwaarschriften. Louis en Linda van Hees Volgens één van de belangrijskte den kers over "democratie" (de Tocquevil- le) leidt democratie tot uniformiteit. De begrippen democratie, gelijkheid en uniformiteit horen bij elkaar. Kleine verschillen worden vaak publici tair of anderszins tot grote thema's op geblazen. (citaten Wim de Kam, ge meentesecretaris ut de Soester Courant van 2 mei 1990). Oordeelt u zelf. Op het kabelnet in Soest komt een Turkse zender, zo adviseert de commis sie bedrijven c.a. in de vergadering van 8 mei j.1. Alle politieke partijen juichen het idee, geamendeerd voor de WD, toe om vooral vrouwen en oudere Turk se mensen in hun eigen landstaal te in formeren. De voorzitter van de commsissie is van mening dat ook het college hiertegen over niet onwelwillend zou staan. Nu er geld is voor extra investeringen uit de CAI-pot is het kennelijk zonder slag of stoot (of referendum) mogelijk hieraan de hoogste prioriteit te geven. Indien een groep van etnische minder heden i.c. de Turkse Soesters een meer derheid vormt ten opzichte van andere (etnische) minderheidsgroepen is het belang zo groot, dat bijna alle politieke partijen in meerderheid hieraan mede werking willen verlenen (waarom dan geen voorrangbeleid, te financieren uit reserves van de algemene dienst?) Hoe staan de overige minderheidsgroe pen hiertegenover? Kunnen deze de zelfde rechten claimen? Een andere minderheidsgroep (weliswaar niet et nisch), te weten de Soesters van neder- landse nationaliteit, die in een onrenda bel gebied wonen, blijkt in prioriteit en in tijdsplanning achtergesteld te kun nen worden ten opzichte van de Turkse Soesters met betrekking tot de inform- tievoorziening, die als regulier geldt voor meer dan 90% van de Soester be volking. Bewust kiest de politiek ervoor dat de belangen van een Turkse zender op de kabel onevenredig hoger zijn dan het aansluiten van 300 onrendabele precelen op het reguliere programma aanbod tegen het normale tarief. De conclusie, die hieruit getrokken kan worden is, dat de bewoner in een onren dabel gebied de Turkse nationaliteit moet bezitten en vervolgens bij voor keur moet voldoen aan de criteria van: vrouwelijk geslacht en/of van oudere leeftijd. Dan heeft men eveneens voor rang tot aansluiting op het kabelnet te gen het normale tarief. Op 17 mei a.s. zullen wij van de raad vernemen of deze conclusie juist is. Op 21 mei a.s praat het college met de wijk Overhees. Het gebied Hees is niet uitgenodigd (immers dit gebied valt met betrekking hierop nergens toe). Wij zullen ons zelf uitnodigen om het colle ge - indien nodig - op dit beleid aan te spreken. Wij zullen hiervan verslag doen. Bewoners Wieksloterweg-Veenzoom- Insingerstraat Installatiebedrijf jMÊQ j. cornelisse bv. :Ir Licht- en Krachtinstallaties Telefoon (02155) -1 3014 Een klein opstootje liep zondagmiddag bijna uit de hand. Een stel jongelui zat op de stoep van de Weegbreestraat. Twee andere jongens, een 16-jarige Soester en een evenoude jongen uit Baarn kwamen langfietsen en na een woordenwisseling draaiden de fietsers zich om en kwamen op het stel op de stoep af. De 16-jarige Soester bedreig de een van het stel en maakte steekbe- wegingen, waarbij hij door de jas van een van hen stak. De politie heeft de jongen ingesloten. Het mes werd, op aanwijzing van de dader, teruggevon den op de Molenstraat. Op zaterdag 19 mei wordt het Pe kingfestival in Baarn gehouden. Dit grote feest wordt door de stichting "Laat ze verder leven" georgani seerd. Het doel van de stichting is om f 500.000,- bij elkaar te brengen voor het behoud van twee jonge mensen uit Soest. Robert (24) en zijn zus Ellen (29) lijden aan Custic Fi- brosis (taaislijmziekte) en kunnen alleen d.m.v. een hart-longtrans- plantatie in leven blijven. Showprogramma Het showprogramma van deze dag bevat o.a.: groot lichtspel, dit rad van avontuur wordt in de middag gepre senteerd door Frank Masmeyer, op tredens van diverse artiesten met o.a. Conny Vandenbos, een Big Wheels parcours, diverse spannende behen digheids spelen, samen met David de Kabouter op de foto, leuke Oud Hollandse spelen voor jong en oud, kinderschminken, groot spring kussen o.l.v. Excelsior, sportdemon- straties van aerobic, Japanse vecht sporten, en Excelsior, live muziek gedurend de gehele dag en heerlijke oliebollen van de échte warme bak ker. De hotelscholen uit Leeuwarden en Apeldoorn zorgen ervoor dat men onde het genot van een hapje en drankje kan uitrusten op het terras. Tevens kan men genieten van over heerlijk ijs en speciale pannekoeken van bekende Soesterse makelij. Door de hele Pekingtuin staan infor matiestands van de Hartstichting, de CF-stichting, de Stichting "Laat ze verder leven" en jongerenkoor De aanvang van het festival is om 10.00 uur 's morgens en zal duren tot ongeveer 22.00 uur. De toegang is gratis. Groei en Bloei blijft dit keer met het on derwerp van de lezing dicht bij huis: Utrechtse landschappen, waaronder ook Soest en haar omgeving. De heer Veen, o.a. werkzaam voor het I. V.N. en plaatsgenoot zal op dinsdagavond 22 mei a.s. gaan "graven" in de historie van "Het Utrechtse". Soest ligt als het ware op een scheiding van twee totaal verschillende land schapstypen: enerzijds zandgrond met bosbegroeiing, anderzijds polderland schap. Verder hebben we nog een kleine "heüvelrug", de Eng, en het nu goed deels verdwenen Soesterveen. Onge veer ter hoogte van de zuidgrens van onze provincie verliep in de ijstijd de grens van de gletscherkap, die grote ge deelten van Europa bedekte. De gevol gen daarvan zijn nu nog duidelijk te zien. In de loop van de daaropvolgende tijden heeft het landschap veel verande ringen ondergaan: de kustlijn van wat wij nu het IJsselmeer noemen lag des tijds veel meer landinwaarts, de grote rivieren Rijn en Maas boetseerden hun delta en tenslotte deed ook de mens zijn intreden. Een wel zeer ingrijpende ver andering heeft zich rond het jaar 1900 voltrokken; de kunstmest werd uitge vonden en daarmee konden onvrucht bare gebieden in zeer korte tijd ontgon nen en rendabel gemaakt worden. On- derussen is wel bekend dat de toepas sing van deze bemesting grote invloed heeft op de flora en de fauna. Wat is er Naar het voorbeeld van de beroemde Chelsea Flowershows organiseert land goed Roverestein te Maartensdijk;op zaterdag 19 en zondag 20 mei haar gro te tuinshow. De titel van de tuinshow, Seeds of Inspiration, geeft aan dat een bezoekje aan deze tuinshow op het prachtige landgoed een bron van inspi ratie en educatie zal zijn. Op het gebied van tuinen presenteren zich o.a. de stichting Historische Tuin met vormbomen cultuur (topiary), in formatie over buxusteelt en oude geu rende snijrozen, verder de tuinbouw school met plantenteelt, verdeling, se lectie en vermeerdering, aanleg en on derhoud van tuinen. In het landhuis worden unieke films getoond over En gelse tuinen. Op deze tuinshow ook een collectie van bijzondere en ouderwetse kruidenplantjes. Uniek is de verzame ling oude tuinkaarten welke voor het publiek te bezichtigen zijn en een goed idee geven over tuinen en aanleg van vroeger. Voor adviezen over de tuin zijn diverse tuin- en landschapsarchitecten aanwe zig. In de tuinen van Roverestein tonen kunstenaars van het Amsterdams Beeldhouw Collectief hun tuinbeelden. De stichting Wilg Mand zal demon straties verzorgen van het maken van "tenen manden" en het geven van man- den-maak-cursussen. De stichting Roverestein, de Arts and Crafts Club, geeft een uitgebreide pre sentatie van de vele cursusmogelijkhe den voor de komende zomermaanden. Deze zomercursussen van 5 dagen staan open voor zowel echte beginners als de meer gevorderden. De openingstijden van de tuinshow zijn op beide dagen, 19 en 20 mei, van 10.00 tot 17.00 uur. De entree bedraagt f 2,50 en kinderen mogen gratis naar binnen. Landgoed Roverestein is gelegen aan de Maartensdijkseweg 5, te Maartens dijk. Voor telefonische informatie kan men bellen 03461-2909. "Het verliep dit jaar weer vlekkeloos", Zo reageren Nico en Anja van Mourik na afloop van een hele serie avonden waarop enkele honderden cursisten een danstest hebben gedaan bij dit Baarnse danscentrum. "Iedereen is geslaagd. We hadden ook niet anders verwacht. Onze cursisten hebben echt met veel plezier aan de les sen deel genomen en willen dan ook hun inspanningen bekroond zien met een beoordeling", aldus het echtpaar. (Echt)paren konden woensdagavond 'afdansen'. De donderdag-, vrijdag- en zaterdagavonden waren nodig om de jongeren de danstest af te nemen. Alle jongeren hadden van het danscentrum twee vrijkaartjes ontvangen. "Daar is intensief gebruik van gemaakt. Vaders, moeders, opa' en oma's, vrienden en vriendinnen hebben van de gelegenheid gebruik gemaakt ons danscentrum van binnen te bekijken. Verschillende men sen gaven zich al op voor het komende dansseizoen", vertelt een enthousiaste Anja van Mourik. Evenals vorige jaren werden de vaar digheden beoordeeld door Hans van der Hoeven, jurylid van de Nederlandse Bond van Dansleraren (NBD) uit IJs- selstein. Nico van Mourik: "Er zijn op vallend veel negens uitgedeeld. Deze hoge scores beschouwt hij als een groot compliment èn een bewijs dat dansen door iedereen te leren valt. Voor de (echt)paren zit het dansseizoen er nu op. Voor de jongeren die uit Baarn en wijde omgeving naar het Danscen trum aan de Lt. Gen. van Heutszlaan komen nog lang niet. Op zaterdagavond 19 mei is er voor hen een 'geslaagdenfeest'. Bovendien kun nen de eigen jongeren nog tot eind juni bij het danscentrum terecht voor het wekelijkse 'vrij dansen op zaterdag avond', "We voorzien hiermee in een duidelijke behoefte", licht Nico van Mourik toe. Lambada Alsof dat allemaal nog niet genoeg is, starten Nico en Anja van Mourik deze week ook nog met het aanleren van een nieuwe dans: de Lambada. Deze dans is de afgelopen maanden razend populair geworden. In diverse films en muziek clips valt deze dans te bewonderen. De Lambada is afkomstig uit Brazilië en behoort tot de zgn. 'Ethno-pop'. Het is een mengeling van bestaande dansen als Samba Merenque en een mix van Afro-Cubaanse rythmes. "Het plezier staat bij ons voorop", aldus Nico en An ja van Mourik, die overigens wel ver wachten dat de jongeren, die deze dans leren het op de dansvloer helemaal zul len maken. Vanwege de grote belangstelling voor danscentrum Van Mourik is het moge lijk nu al in te schrijven voor de cursus sen die in de eerste week van oktober zullen starten. Voor eerstejaars cursis ten zijn er het komende seizoen meer mogelijkheden dan ooit tevoren. Dit om aan de grotere vraag naar dansles te kunnen voldoen. Dat nieuwe jaar zal voor de aanstaande cursisten niet onge merkt voorbij gaan: het danscentrum Van Mourik is dan tien jaar in Baarn ge vestigd. "We willen dat samen met de nieuwe cursisten uitgebreid gaan vieren door hen diverse extra's aan te bieden", aldus Nico en Anja van Mourik. Het danscentrum is dagelijks bereik baar via tel.nr. 02154-13319. momenteel nog over van de broedvo- gels, amfibieën en reptielen, die hier vroeger werden aangetroffen? Hoe kunnen we ervoor zorgen dat er zo min mogelijk schade wordt toegebracht aan hetgeen we nog aan natuur om ons heen zien? Vragen, waar de Heer Veen wel weg mee weet. De toegang is voor leden gratis: niet-le- den zijn van harte welkom, voor hen is de toegangsprijs f 3,-. Plaats: Medisch Centrum Nieuweweg (Hoek Smitsweg). Aanvang: 20.00 uur. Welkom in Hotel, Café Uzd- \A/if|-fi Ul lic Restaurant en Motel llCL VVlUC li Ul J Ook voor dieetpatiënten en vegetariërs maken wij er een feest van. Birkstraat 138 - 3768 HN Soest Telefoon 033 - 61 71 47* - Telex 79479 nl Een automobilist met maar één bran dend koplicht ging er zaterdagnacht met een snelheid van 120 kilometer per uur vandoor toen de politie hem op dit gebrek attent wilde maken. De man reed door het rode licht bij het Nieuwer- hoekplein en stond uiteindelijk stil op de Koninginnelaan. De man bleek be hoorlijk gedronken te hebben en ge droeg zich agressief jegens de politie ambtenaren. Op het bureau bleken er nog elf andere vonnissen van de man te liggen en hij werd overgedragen naar Utrecht waar hij een straf van minimaal twintig dagen kan uitzitten. Een 40-jarige man uit Loosdrecht be- zorde vorige week woensdag de politie een moeilijke ochtend. De man negeer de een stopverbod bij de Kostverloren- weg waar hij niet eens in mocht omdat het een eenrichtingsweg was en reed daarbij bovendien bijna de ambtenaar omver. Hij wilde de politie niet te woord staan toen zij naar de oorzaak van zijn gedrag informeerden en verzette zich toen de politie hem tenslotte wilde mee nemen naar het bureau. Hij kreeg drie procesverbalen: voor negeren van het stopverbod, van eenrichtingsverkeer en verzet. De uitslaande brand die vorige week de bovenverdieping van een woning aan de Kostverlorenweg volledig verpulver de, is vermoedelijk aangestoken. Om dat het een onbewoond pand is sluit de politie brandstichting niet uit. De brandweer moest er met drie wa gens aan te pas komen om de brand on der controle te krijgen. Op dinsdagmiddag moest de politie tussen twee vechtende vrouwen komen. Zij waren in deze hevige vechtpartij ver wikkeld omdat ze met dezelfde man een relatie onderhielden maar hem geen van beiden wilden loslaten. De politie ging met de man waar het allemaal om ging en de twee vrouwen naar het bu reau en na een gesprek verlieten drie vrijgezellen het politiebureau weer. Bij een snelheidscontrole aan de Soes- terbergsestraat kregen 16 van de 343 gecontroleerde automobilisten een pro cesverbaal. De top bedroeg 101 kilome ter per uur, waar 50 is toegestaan. Op de Amersfoortsestraat werden 550 auto's gecontroleerd. Er werden elf bonnen uitgedeeld en de top bedroeg 127 kilo meter per uur waar 80 is toegestaan. Op de Middelwijkstraat tenslotte kwam de snelste automobilist met 83 in plaats van 50 kilometer de meetapparatuur voorbij zetten. Er werden 750 auto's ge controleerd en er kregen er 17 een pro cesverbaal. Bij een inbraak aan een restaurant aan de Middelwijkstraat werd uit twee kas sa's, twee speelautomaten en diverse fooienpotjes en blikjes in totaal 3500 gulden gestolen. De inbraak werd ge pleegd in de nacht van dinsdag op woensdag. Bij een kledingzaak werden voor een nog onbekend bedrag woensdagnacht een aantal kostuums gestolen. Afgelo pen weekend werd ingebroken in een idedingsupermarkt aan de Burg. Gro- thestraat. De deur werd geforceerd en ook hier is nog niet bekend hoe groot de schade is. Twee jongemannen, 18 en 19 jaar oud, keken niet uit toen zij vanuit een inrit aan de Steenhoffstraat fietsten. Zij kwa men in botsing met een 19-jarige Soes terse op een bromfiets. De 19-jarige Soester hield er een gekneusde heup aan over, de jongedame op de bromfiets een lichte hersenschudding. Notarissen M. H. A. van Veeren en Mr. H. H. Elferink Van Weedestraat 2 - Soest tel. 02155 - 1 23 15 vragen voor hele dagen Bij voorkeur gewend te werken met tekstverwerker. Schriftelijke sollicitaties sturen naar vermeld notariskantoor, Postbus 3011, 3760 DA Soest. EN vanafMWn incl. 4 koude en warme sausen, frites, stokbrood, salade en gem. vruchten. Mogelijkheden voor groepen tot 70 personen! Steenhoffstraat 47 - Soest Telefoon 18252 Reserveren aanbevolen Voor spoedige indiensttreding zoeken wij voor ons Eethuisje-Snackbar Tel. info 2 29 67 EETHUISJE-SNACKBAR MOLENSTRAAT/ hoek Steenhoffstraat Soest Waar u ook heen wilt, Happy-Rent wijst u de weg. In zo n comfortabele luxe Huur-Opel. Het openbaar/ vervoer is duurder, kijkt u maar. VOORDELIG OPEL HUREN Per daa Corsa f 45,- Kadett f 53,- Ascona f 62,- Per week f 287,- f 340,- f395,- Vraag onze volledige tarieflijst aan. Reserveer tijdig. Prijzen zijn exclusief 18,5% BTW en inclusief all-risks-verzekering en 200 km vrij per dag Birkstraat 30, Soest Telefoon 02155 - 1 23 64

Soester Courant | 1990 | | pagina 15