>w ClcWks HQF GEIBliR GEZMSmiIRKT GEMR GEZinsmiRKT ■WiQQI Drastische verkeersmaatregelen moeten problemen Ossendamweg oplossen Dalweg vrijdag weer open voor verkeer PETERS Makelaars' Gevraagd VAKANTIE BEZORGERS Sloop bijgebouwen oude politiebureau EXTRA LAAG DEZE WEEK!! yowdoki Soester Courant Zaterdag 19 mei Aros mag uitzenden VASTGOED "Een huis kopen of vérkopen?..." "Bel ons voor een vrijblijvend advies! Bouwplannen Soester Natuurbad voorlopig uitgesteld Bushalte Beukenlaan uitgesteld de echte HOLLANDSE NIEUWE RUUD SMIT Aansluiting onrendabele gebieden eerste prioriteit Jeugzorg vecht lage subsidie aan BIEFLAPPEN 1 JONGE KOMIJNE 1AQQ WORST #W> KAAS Kilo wjjö Kilo %AA^I I SELDERIJ sjxV.A°r schoenen SCHOEN-ADVISEURS ONROEREND GOED 25.000 m2 TAPIJT op voorrraad. Alleen bij: Wellicht sloop van twintig woningen noodzakelijk Er zullen drastische maatregelen ge nomen moeten worden om de toege nomen verkeersdrukte op de Ossen damweg en de Vondellaan het hoofd te kunnen bieden. Het onderzoeksbu reau DHV, dat in opdracht van de ge meente Soest de problemen en de op lossingen op een rijtje heeft gezet noemt als mogelijkheid onder meer het aanbrengen van een tunnel voor doorgaand verkeer onder de Ossen damweg en het verbreden van de straat, waar dan twintig huizen voor geofferd moeten worden. De verkeersdrukte is toegenomen sinds de Koningsweg is doorgetrokken. Waar de Koningweg overgaat in de Ossen damweg loopt de weg smal toe. Het ver keer moet snelheid minderen en boven dien is het voor voetgangers niet mak kelijk om over te steken. Men verwacht dat de komende vijf jaar het verkeer met twintig procent zal toenemen. Er moeten maatregelen genomen worden om de twee functies van de straat, een woonfunctie en een stroomfunctie met elkaar te rijmen. De weg in zijn huidige vorm zal die beide functies niet aankun nen. Ingenieur M. Kwakerman van DHV noemde vijf oplossingen voor het pro bleem. De meest ingrijpende is het pro fiel van de Koningsweg doortrekken en het aantal rijbanen van de Ossendam weg verdubbelen. Om dit mogelijk te maken zullen twintig woningen, vanaf de Braamweg tot aan de Kastanjelaan, de zuidkant van de Ossendamweg, het veld moeten ruimen.De kosten voor deze zeer radicale oplossing bedragen 6 8 miljoen gulden. Tunnel Een andere mogelijkheid is het aan brengen van een zogenaamde open tunnelbak voor het doorgaande verkeer met aan beide zijden ventwegen voor het woonverkeer. Een variant hierop is een gesloten tunnelbak voor het door gaande verkeer. Er moet dan drastisch worden gesleuteld aan de huidige ver keerssituatie. Een aantal zijwegen zul len moeten worden afgesloten om sluipverkeer te voorkomen. Aan deze oplossing hangt bovendien een prijs kaartje van 20 miljoen gulden. Voor de bewoners van de Ossendamweg is deze oplossing waarschijnlijk het prettigst. Ir. Kwakerman: "Het doorgaande ver keer zal onder het spoor en onder de Ossendamweg doorgaan. De Ossen damweg zelf zal het karakter van een rustig buurtstraatje krijgen waar met name woonverkeer gebruik van maakt". De heer W. Blaauw van de WD vond het een zeer hoog bedrag. "We moeten eerst weten hoeveel er voor deze maatregelen uitgetrokken kan worden voor we ons druk gaan ma ken over welk alternatief in aanmerking komt. Bovendien moeten we ook af wachten wat er met de Van Weede- straat gaat gebeuren voor we een beslis sing nemen. De plannen met die straat kunnen ook van invloed zijn op de hoe veelheid verkeer die gebruik maakt van de Koningsweg," aldus het WD- raadslid. G. Leeflang van Gemeentebe langen Groen Soest liet weten dat 'zijn partij nooit akkoord zal gaan met een plan wat zoveel miljoenen kost en waar door de verkeersstroom alleen maar ge stimuleerd wordt'. Een andere, veel minder drastische en kostbare oplossing zou het aanbrengen van parkeerstroken aan de zijden van de Ossendamweg zijn. Noch de com missie noch DHV verwachten echter dat deze oplossing voldoende resultaat zou hebben. Hoofdwegenstructuur De commissie wilde nog geen voorkeur uitspreken over de maatregelen die op tafel lagen voor het rapport Hoofdwe genstructuur in de regio er is. De heer Kroeze van de afdeling verkeer van de gemeente verwacht dat het rapport er nog voor de zomer zal zijn. Wanneer er echter nog aanvullend onderzoek nodig is, zal pas in het voorjaar van 1991 met de inspraakprocedures begonnen kun nen worden. Schade bij ondernemers wisselend Als er niets meer tegenzit zullen alle obstakels bij de Dalweg vrijdag 18 mei worden verwijderd en is de belangrij ke verkeersader het aankomende weekend weer open voor verkeer. Dan hoeft niemand meer na te denken hoe nu het snelst van het ene punt naar het andere kunnen te komen zonder meer dan noodzakelijk om te rijden. Einde lijk zal iedereen in Soest dan zelf even een kijkje kunnen gaan nemen bij de rotonde, de vorderingen van het nieu we gemeentehuis en het gebied er om heen. Op maandag 2 april werd met de werk zaamheden begonnen. Fietsers konden met enige moeite nog wel de route Dal weg nemen. Autoverkeer was onmoge lijk omdat het grootste deel van de weg tussen de Molenstraat en de Beuken laan had plaatsgemaakt bergen zand, diepe sleuven en stapels bouwmateria len. De Soester middenstand in de buurt van de werkzaamheden was er niet blij mee. Zij vreesden een dalende omzet. Onder de omleidingsbordjes voor de politie verschenen al snel opvallende wegwijzers voor hun respectievelijke winkels en eetgelegenheid. Restaurant Meer informatie op pagina voor de voor de maanden juli en augustus. Aanmelden: tel. 14152 Dessa begon een grote en peperdure re clamecampagne om de gasten te laten weten dat ze zeer welkom waren. "En door die campagne is het drukker dan ooit geweest bij Dessa," aldus een te vreden Frank de Leeuw van het restau rant. "We hebben er verschrikkelijk veel werk aan gehad en veel geld inge stoken, maar het was de moeite waard. We hebben met de advertenties ook veel nieuwe gasten kunnen bereiken." Stiller Bij Foto Astra is het stiller geweest dan in andere weken. Peter Huizinga van Foto Astra: "Het is heel moeilijk om aan te geven hoeveel minder, de vaste klanten blijven toch wel komen. Dat zal bij de Esso wel anders liggen." De heer E. Zaal van Esso beaamt dat. "De scha de kpmt zeker op vijftien procent uit. We missen het doorgaande verkeer!" aldus de heer Zaal. Ook bij modezaak Snoopy werd de deur de afgelopen we ken niet plat gelopen. B. Vincent, eige naar van de zaak: "Het was ontzettend rustig. Wij hebben gehoorlijk geleden onder de opbrekingen." Na ruim zes weken is het vertrouwde beeld van de Dalweg ingrijpend veran derd. De werkzaamheden werden in twee delen uitgevoerd omdat eind mei Tal van DEMONSTRATIES - WEBER BARBECUES - KARCHER HOGEDRUKREINIGERS - ALTREX KUMMATERIALEN - DIV. GAZONMAAIERS Een hapje en een drankje staan voor u klaar vanaf 11.00 uur. IJZERWAREN EN GEREEDSCHAPPENHANDEL B.V. Soesterbergsestr. 4 - 3768 E J Soest Tel. 02155-11137 1 Na ruim zes wekeft is de Dalweg in grijpend veranderd. Als alles goed gaat is de belangrijke verkeersader dit week end weer opengesteld voor verkeer. Foto: Goos van der Wilt. de bus de Dalweg weer moet kunnen gebruiken. Om die datum te halen werd besloten eerst de Dalweg en later het stuk Beukenlaan tussen de Dalweg en de Verlengde Talmalaan te renoveren. Dat laatste deel moet omstreeks half ju ni weer voor iedereen toegankelijk zijn. Frank de Leeuw van Dessa denkt dat in deze periode misschien de domper voor zijn zaak nog komt. "Dan zijn we eigen lijk nog moeilijker te bereiken dan nu. Maar ik ga er van uit, wanneer de zaken slecht gaan, zul je extra hard moeten werken. Dat gaan we ook doen." Ouwe snoeper Een 49-jarige Amsterdammer had af gelopen weekend het ruitje van de kiosk aan de Soesterbergsestraat ingeslagen en stond smakelijk voor de kiosk het ge stolen snoepgoed naar binnen te werken. De politie hield de man aan terwijl hij stond te eten. De Soester radio-omroep Aros mag via de ether en de kabel gaan uitzen den. Het Commissariaat voor de Me dia heeft hiervoor toestemming gege- ven. Voor de komende vijf jaar zijn de pa pieren, op een zendmachtiging na, rond. Deze zendmachtiging wordt bin nenkort verwacht. De Aros wil 1 sep tember met de programma's gaan be ginnen. De concrete invulling van de zender zal in de commissies ruimtelijke ordening besproken worden. Bij aankoop of verkoop van een huis komt heel wat kijken Voor diegenen die voor deze keuze staan is een degelijk advies en deskundige begeleiding van het grootste belang. A.A. van Breukelen B.V. heeft door zijn jarenlange ervaring voor het juiste advies in huis en draagt zorg voor een vakkundige bemiddeling. A.A. van Breukelen B.V.: Vastgoedadviseurs A A van Breukelen B V. Is een onafhankelijk adviesbureau met 20 jaar ervaring in hypotheken, vastgoed en assurantiën. Om objectiet te adviseren bemiddelen wij tussen 35 gerenommeerde bankinstellingen. V A.A. van Breukelen B V. \Koninginnelaan 40, 3762 DG Soest BEL: 02155 - 17962/23789 Nog geen definitieve bestemming voor het pand Foto: Goos van der Wilt. In tegenstelling tot wat de activiteiten aan de Steenhoffstraat vorige week de den vermoeden, is er nog geen defini tieve bestemming voor het voormalig politiebureau. De firma Heilijgers, ei genaar van het pand, wacht op verzoek van de gemeente de plannen met de Yan Weedestraat af voor tot bekend is hoe het totaalplan voor deze winkel straat er uit gaat zien. De bouwplannen van projectontwik kelaar A. Taphoorn op het terrein van het Soester Natuurbad zijn voorlopig op de lange baan geschoven. Wethou der van ruimtelijke ordening Jan Vis ser heeft de artikel 19-procedure stop gezet. Hij wil dat het bestemmingsplan eerst door de provincie wordt goedge keurd. Progressief Soest-wethouder Jan Visser vond dat er nog teveel onduidelijkhe den in de plannen waren. Hij wil weten wat er met het buitenbad gaat gebeuren en duidelijkheid over de uiteindelijke goothoogte van de bebouwing. Pas wanneer Gedeputeerde Staten het be stemmingsplan landelijk gebied hebben goedgekeurd zal de artikel 19-procedu re, een wijziging in het bestemmings plan, weer in werking worden gezet. Visser benadrukte dat de financiële kant van de zaak rond is, het zwembad is verkocht. "Maar planologisch man keert er nog wat aan," aldus de wethou der en hij voegde daar aan toe: "We wil len Taphoorn niet dwarszitten, maar we willen wel zorgvuldig de procedures volgen." Projectontwikkelaar Taphoorn noem de in een andere krant de gang van za ken 'een slimme zet van Visser', maar zei zich er verder niet druk om te ma ken. Volgens Taphoorn maakt het in tijd niets uit. "Wanneer de provincie het plan heeft goedgekeurd is de artikel 19- procedure niet meer nodig," aldus de proj ectontwikkelaar Commissie zwicht voor protesten De bussen zullen vanaf eind mei over de Beukenlaan gaan rijden zonder er te stoppen. De geplande bushalte stuitte op zoveel verzet van omwonen den dat de commissie besloot de be slissing over de plaats van de halte voorlopig uit te stellen. De bushalte staat volgens de bewoners van de Beukenlaan gepland op een plek die de eigenaren van auto's daar hard nodig hebben als parkeerplaats. De hal te zou ongeveer zes parkeerplaatsen in nemen. Bovendien liggen de tuinen vlak aan de weg. De halte zou hun pri vacy geen goed doen. De bewoners vonden dat een ander veel minder last van de bushalte zou hebben dan zij en meenden dat de halte daarom ook wel ergens anders kon komen. Namens de bewoners van het gedupeerde deel van de Beukenlaan en de hofjes erachter vroeg de heer Markus de commissie het alternatief dat de bewoners aandroegen goed in overweging te nemen. Zij stel den voor de bushalte te plaatsen bij de hoek van de Wijnand Toplaan, ruim 170 meter verder. "De bewoners daar hebben bij hun woning plaats voor hun auto, wij niet," aldus de verklaring van de heer Markus waarom de halte daar Vanaf 22 mei zijn ze er weer Spaar de bonnen voor een GRATIS NIEUWE HARING visspecialiteiten van Weedestraat 149 3761 CD Soest Tel. 02155 -1 52 88 wel kon. Hij zei de redenen van de ge meente Soest waarom de bushalte per se daar moest komen niet erg overtui gend te vinden. Ook begreep hij niet waarom de gemeente er een abri neer wilde zetten, als Centraal Nederland dat niet als eis stelt. Wanneer er geen abri wordt geplaatst, zou de halte nog maar twee plaatsen innemen. Het college had geadviseerd de halte niet te verplaatsen. Het argument was dat dat deel van de Beukenlaan de ruimte voor een abri boodt en boven dien op goede afstand van de vooraf gaande en volgende halte zou komen te staan. De twee grootste fracties, de WD en het CDA vonden echter deze argumenten niet echt overtuigend en meenden dat alle mogelijkheden nog eens goed op een rijtje gezet moesten worden. De heer A. Blaauw (WD) vond dat de bewoners het recht nadden een oogje op hun eigendommen, in dit geval hun auto, te houden. "Wanneer ze hun auto door de bushalte 500 meter verder neer moeten zetten, dan gaan dat niet," aldus het WD-raadslid. Hij was een voorstander van een andere plaats. Leidje Tomassen (Progressief Soest) had zo haar twijfels. "Waar je de halte ook plaatst, het zal altijd op verzet van de omwonenden stuiten," meende zij. Wil Stekelenburg van de PvdA was het met haar eens. "Er zijn helaas niet zo veel mogelijkheden en we moeten voor komen dat we blijven schuiven, het spijt me," aldus het PvdA-raadslid. Er kon geen beslissing genomen wor den. Wethouder M. Swinkels zou het voorstel nogmaals in het college bespre ken en met een eventueel nieuw voor stel naar de commissie komen. Heilijgers had een voorstel gedaan om in het pand winkels en woningen of win kels en kantoren te vestigen. Daar bleek de Soester middenstand niet voor warm te lopen. Bij de verkoop van het pand werden twee harde voorwaarden ge steld. Heilijgers mocht de bijgebouwtjes slopen, maar zou het karakteristieke hoofdgebouw voorlopig laten staan. Om financiële en juridische redenen zijn de bijgebouwtjes inmiddels met de grond gelijk gemaakt. Of het oude pand alsnog wordt gesloopt hangt van de be stemming af. Het bouwbedrijf uit Amersfoort wil liefst zo snel mogelijk verder, maar zegt nu niet aan zet te zijn. Het wachten is op de gemeente Soest. Volgens gemeentevoorlichter B. van Os zullen de gesprekken tussen gemeente en ondernemers niet lang meer op zich .laten wachten. "Wij moesten het rap- port van de M.B.K. waarin een aantal ideeën die er met de Van Weedestraat en Soest Zuid zijn nader zijn uitge werkt. Dat rapport is binnen en binnen enkele weken zullen de gesprekken plaatsvinden," aldus Van Os. De firma Heilijgers wil na de zomervakantie met de werkzaamheden, ofwel renoveren, ofwel opnieuw opbouwen, aanvangen. Commissie pleit voor spoedige invoering Turkse zender De commissieleden waren het er bijna unaniem over eens. De aansluiting van de onrendabele en superonrendabele gebieden op de CAI komt voor uitbrei ding van het aantal zenders. De politieke partijen willen zo snel mogelijk weten welke burgers voor aansluiting in aanmerking willen ko men. Voor de aansluiting van alle percelen in deze onrendabele gebieden is een be drag nodig van 1,3 miljoen. Het be schikbare bedrag komt daar niet aan en daarom zal de aansluiting in fases ge beuren. Eerst zullen de bewoners van de percelen in de gebieden benaderd worden of zij aansluiting wensen. Harry Witte van Gemeentebelangen Groen Soest vond dat ook nagegaan moest worden of schotelantennes een uit komst konden bieden. Dat bleek echter niet afdoende te zijn om dat onder meer de Nederlandse netten daarmee niet te ontvangen zijn. Met de Turkse zender op de Soester ka bel moet zeker niet tot 1991 gewacht worden. De zender heeft een te grote maatschappelijke functie om zo lang uit te stellen. De WD zag het voorstel om de Turkse zender op de Nederlandse kabel te brengen door alle partijen ge steund. Het vorige college had nog te kennen gegeven niet voor 1991 over de middelen tot realisatie van deze zender te zullen beschikken. De kersverse wet houder van mediabeleid en voorlichter Jan Visser (Progressief Soest) kon de in stemmende geluiden van de commis sieleden mee terug naar zijn college ne men. Stichting Jeugdzorg gaat niet akkoord met de hun door de gemeente Soest toebedeelde subsidie. Voor het jonge renwerk krijgt de stichting 42.000 gul den minder dan wat zij zeggen nodig te hebben. Volgens Jeugdzorg kunnen zij zonder dat bedrag niet voortbestaan en zij hebben dan ook beroep aangete kend tegen de beslissing van het colle ge- De gemeente wil Stichting Jeugdzorg een bedrag van ruim 325.000 gulden toekennen. De totale kosten van huis vesting en personeel zitten niet bij dat bedrag in. Jeugdzorg vindt echter dat de inkomsten uit rommelmarkten en do naties te onzeker zijn om een gedegen financiële basis te kunnen vormen. "De bij ons bestaande situatie achten wij te genover onze medewerkers dan ook niet langer veranwoord, reden waarom wij volledige subsidiëring van de perso neelskosten noodzakelijk achten," al dus de stichting. Bovendien missen zij de motivatie van de gemeente om het resterende bedrag niet toe te kennen. Het bestuur van Stichting Jeugdzorg zegt dat de subsidie zoals aangevraagd al een minimum was. "De apparaatkos ten zijn onvoldoende gesubsidiëerd. Zonder stencilmachine, telefoon, druk- en kopiëerwerk kan een instelling als de onze niet functioneren," aldus het be stuur. Onderhoudswerkzaamheden worden al door derden uitgevoerd, om dat de onderhoudsman in 1989 al voor 50 procent werd ontslagen. Jeugdzorg vindt dat indien de gemeente vasthoudt aan deze lage subsidiëring, ze zelf ook maar aan moet geven welke activiteiten moeten komen te vervallen om het te kort tot nihil te reduceren. Het beroep van Stichting Jeugdzorg dient op 18 mei in de commissie voor beroepsschriften. Kilo van 19.98 Winkelpromenade Laanstraat 95-97 - Baarn Tel. 02154-1 3387 Het aanbod in van de Soester NVM-makelaars vindt U op pagina 10+11 Lange Brinkweg 38 - Soest Telefoon 02155 - 19600

Soester Courant | 1990 | | pagina 1