fL c/f/r Yoorjaarsconcert SOC slaat aan Drie korenconcert Julianakerk succes Vrijwilligers Vakature Bank Fotogroep Soest terug aan de top Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Gordon Therapie Spullenhulp KBO-voorstelling in 'De Vijverhof' I J. f Nieuwe actie stichting 'Laat ze verder leven' Vakantiewerklijn hele zomer bereikbaar Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' Figuranten gezocht KBO Soest maakt belastingvrije cruise 'Moordspel' van het Soester Applaus Open en blootdag De Birk Levi Weemoedt bij Poeziëkring Gitaarbouwcursus in Utrecht Krant niet ontvangen? y WOENSDAG 16 MEI 1990 SOESTER COURANT PAGINA 8 Cultureel Creatief Centrum Kindermusical Ieder jaar wordt in C-drie hard gewerkt aan een kindermusical. Dit jaar zijn 19 kinderen bezig geweest met de musical "de Weermachine". Samen met de do centen Coleta Lustenhouwer en Petra Jansen hebben ze gewerkt aan dans, zang en toneel. Vanwege de grote be langstelling vorig jaar tijdens de uitvoe ring, zijn 2 uitvoeringen gepland in de grote zaal van C-drie. Entree: f 2,50. Zaterdag 19 mei - 20.00-22.00 uur Zondag 20 mei - 15.00-17.00 uur Onderhoud In de komende vakantieperiode staat een enorm karwei op de agenda: het schoonmaken en bijwerken van het schilder- en voegwerk van de buiten kant. Bovendien wordt aandacht be steed aan het Witte Café, wat tevens de expositieruimte is. Door het intensieve gebruik zijn de witte wanden en hout werk niet helemaal wit meer. progra tar werkte Vorig jaar werkte C-drie voor het eerst met een vast programma voor cultuur (ook wel receptieve activiteiten ge noemd). Dit seizoen wordt opnieuw een programma aangeboden met vele activiteiten voor jong en oud. Het bevat naast gratis toegankelijke jazzconcer ten en Soestand-talkshows een groot aantal kinderfilms, een redelijk aantal theatervoorstellingen, jeugdtheater, schoolvoorstellingen, exposities, lite raire activiteiten (waaronder kinder boekenweek) enz. Om alvast wat te ver klappen: het eerste jazzconcert, op 30 september, wordt gegeven door het Po lo de Haas/Leoni Jansen kwartet. De kinderbios draait al vele seizoenen met groot succes, ook dit seizoen en de kin deren kunnen o.a. verwachten: 'Benji', de film over dat slimme hondje, 'Cat Ci ty', een gloednieuwe spannende teken film en, ook een hele mooie tekenfilm 'De Notenkrakersuite', gebaseerd op het ballet van Tsjaikovski. Voor de jeugd is er ook iedere maand jeugdthea ter, met om te beginnen het straatthea ter Mang, met poppen en figuren. Ie dereen zal zo langzamerhand wel eens dat gekke duo 'De Berini's' op de t.v. gezien hebben. Wel, Harrie en Annie komen met een avondvullende voor stelling naar C-drie. Ook de jonge caba retière Ien van Duynhoven, de al wat langer meedraaiende Jenny Arean en het Vlaamse theatergezelschap De Korre zullen een avond 'theater' ver zorgen. De eerste expositie van het sei zoen staat in het teken van de Poolse week; Poolse amateurkunst in het Witte Café. Het programma loopt van september tot en met december 1990. Naast de losse kaartverkoop biedt het ook de mogelijkheid tot het nemen van een abonnement. Bij minimaal vier activi teiten wordt 10% korting op de toe- gangsprijzen geboden. Ook houders van Pas 65+ en CJP krijgen een reduc tie. De prijzen, data, inhoud en voor waarden staan allemaal vermeld in de nieuwe cültuurfolder, die begin sep tember huis-aan-huis verspreid zal worden in Soest en Soesterberg. Open dag C-drie Het cultureel en creatief centrum houdt haar traditionele open dag op zondag 16 september. Het publiek kan vrijblij vend komen kijken en luisteren, vragen en meedoen met allerlei activiteiten rond de cursussen. Ter opluistering is het straattheatergezelschap Mang uit genodigd, wat bij mooi weer buiten op het plein gedurende die middag ver schillende keren gaat optreden. Het centrum is geopend van 13.00 tot 17.00 Pro memorie: Cultureel Creatief Centrum C-drie is gevestigd aan de Willaertstraat 49 te Soest. Het telefoonnummer is 22188. C-drie is geopend van maandag tot en met vrijdag van 8.30 - 12.30 uur, 13.00 - 17.00 uur en 18.30-23.00 uur. Op za terdag is het centrum open van 15.00 - 23.00 uur. SS Stichting Jeugdzorg Soest postbus 250-3760 AG De Praatpaal Kinder-Instuif De kinder-instuif is er iedere woensdag middag van 14.00-15.30 uur voor de kinderen van 4 t/m 12 jaar. Kosten: f 1,- (incl. limonade). Woensdag 16 mei - doosjes schilderen (bij goed weer spoorzoeken), woensdag 23 mei - sport en spel instuif en woens dag 30 mei - vliegers maken. Tiener - soos De tienersoos is er iedere donderdag avond van 19.00-20.30 uur voor de tie ners (meisjes en jongens) van 11 t/m 15_ jaar. Kosten: f 2,- (incl. frisdrank). Er is van alles te doen o.a. creatief bezig zijn, spel, koken etc. Eigen inbreng is van harte welkom. Kook-cursus Op de kook-cursus op de donderdag middag van 16.00-17.30 uur is nog plaats voor enkele kinderen van 9 t/m 12 jaar. Kosten: f 2,- per keer per kind. Inlichtingen: buurthuis 'De Praatpaal", Smitsweg 311, tel. 19546. Vrijwilligers Er zijn nog vrijwilligers nodig voor de spelencaroussel in 4e wijk Klaarwater op de dinsdagmiddag van plm. 15.30- 17.00 uur in de maanden juni en juli. Ook zoekt het buurthuis iemand die de bakfiets met handenarbeid en spelma terialen wil berijden. Wie zin en tijd heeft om als vrijwilliger mee te doen, kan contact opnemen met buurthuis "De Praatpaal", Smitsweg 311, tel. 19546. De Soester Orkest Vereniging gaf don derdagavond onder leiding van diri gent Henk Soeteman haar voorjaars concert. De dirigent had hiervoor een zodanig programma samengesteld dat de verschillende groepen in het orkest de gelegenheid kregen zich te manifes teren. Als openingsstuk fungeerde de ouver ture Preciosa, de inleidende muziek van de door C.M. von Weber geschreven opera, een werk dat in zijn totaliteit wenig meer in de schouwburg valt te zien en te beluisteren. Uit de weergave van de partituur viel duidelijk de Spaanse sfeer te proeven, waar het ei genlijke verhaal zich afspeelt. De bla zers lieten zich hier van hun beste kant horen. Pieter Goudeijaan, solo-hoornist van het Rotterdams Philharmonisch Or kest, nam vervolgens de solo in het 3e concert voor hoorn en orkest van Mo- zart voor zijn rekening. Zijn voordracht klonk niet overtuigend, de dirigent liet het orkest de begeleidende rol goed ver vullen. Ter afsluiting van dit goed voorbereide concert werd de 31e symfonie van Mo- zart uitgevoerd. Een werk dat gemak kelijk in het gehoor ligt en mede daar door wellicht de indruk wekt dat de ver klanking geen bijzondere eisen stelt aan de uitvoerenden. Niets is echter minder waar. Zoals een bekende dirigent het eens uitdrukte "er bestaat geen eenvou- Tijdens de besluitvorming over de vraag of u, als instelling, wel of niet met vrijwilligers zal gaan werken, zou één vraag centraal moeten staan nl. "waar om willen wij met vrijwilligers gaan werken?" Deze vraag zal elke instelling of organi satie, degelijk, vooraf moeten beant woorden om de kans van slagen opti maal te laten zijn. De argumenten om wel of niet met vrijwilligers in zee te gaan, lopen sterk uiteen. De keuze voor het werken met vrijwilli gers loopt globaal gezien dus uiteen van een principiële of bewuste keuze uit vrije wil tot pure noodzaak uit geldge brek. Ons inziens, is het noodzakelijk dat een instelling zich van te voren, ter dege realiseert wat de konsequenties zijn bij het werken met vrijwilligers. Mocht u met de gedachte spelen om met vrijwilligers te gaan werken of zelfs wanneer u al met vrijwilligers werkt, dan is het boekje "Werken met vrijwilli gers" wellicht een nuttige handleiding. Dit boekje is tegen een kleine vergoe ding (f 2,-) te verkrijgen bij de Vrijwilli gers Vakature Bank. Ook voor algeme ne informatie, indiening van vakatures of advies, staan wij altijd voor u klaar. Uit ons uitgebreid vakature- bestand, deze week speciale aandacht voor de volgende vakatures: Ervaren chauffeurs gevraagd t.b.v. het vervoer van gehandicapten en ou deren (al of niet met rolstoel) naar di verse vakantie-adressen. Het vervoer vindt plaats met de PAM wagen. Peuterspeelzalen vraagt enthousiaste vrijwillgers om, samen met een be roepskracht, een groep van 12 peuters te begeleiden. De mogelijkheid voor vervanging van de leidster (zwanger schapsverlof) is, bij gebleken geschikt heid, aanwezig. Werktijd: 4 middagen per week. Centrum voor geestelijk gehandicap ten zoekt voor kontaktuitbreiding van haar bewoners, "bezoekrelaties". Het gaat om een langdurige relatie met één van haar bewoners. Relatie betekent gezelligheid, wandelen, praten, winke len enz Centrum voor geestelijk gehandicap ten zoekt een medewerk(st)er voor het adviseren bij de lay-out verzorging van hun blad t.b.v. ouders van gehandicap ten en buitenstaanders. Het blad ver schijnt eenmaal in de twee maanden. Internationale hulpverleningsorgani satie vraagt voor het eenmaal per maand veranderen en verfraaien van haar etalage vrijwilligers. Muziekvereniging zoekt een vrijwilli ger voor het verzorgen van haar public- relations wat o.a. inhoudt dat u de kon takten onderhoudt van de muziekver eniging met de gemeente, krant, bur gers. Thuishulpcentrale zoekt vrijwil- lig(st)ers die bereid zijn, gedurende lan gere tijd, bij thuiswonende verstande lijk gehandicapten op te passen, allerlei aktiviteiten te ondernemen en de aan wezige partner te ondersteunen en te ontlasten. Deskundige hulp is aanwe zig. Informatie over de genoemde vacatures of over vrijwilligerswerk in het alge meen kunt u verkrijgen bij de Vrijwilli gers Vakature Bank Soest aan de Smits weg 311 te Soest, tel. 12630. De openingstijden zijn: ma. t/m do. van 9.00-12.00 en 13.30-J5.30 uur; vr. van 9.00-12.00 uur. dige muziek, de kunst is om een werk eenvoudig te laten klinken". Dat dit voor een amateurorkest zeker geen si necure is spreekt voor zich. Daarom des te meer waardering voor de leden van de SOV en vooral haar dirigent voor de uitvoering van deze symfonie. Er viel veel te genieten. Al met al een concert waar de toe- behoorders (waarom zo weinig) getuige Hp krachtige bijval, veel ppnopopn aan Foto: Goos van der Wilt. beleefd hebben. Voor de inwoners van Soest prettig te weten dat er zo'n bloeiende vereniging bestaat die kans ziet jaarlijks tweemaal een concert te geven van een goed niveau. Het moet toch voor musicerenden onder de Soes ter bevolking (en omgeving) een genot zijn deel uit te kunnen maken van een orkest als de SOV. De vereniging be staat in 1991 reeds 20 jaar. Zoals wellicht haast traditioneel na men de vrijetijdsfotografen van de Fo togroep Soest ook dit jaar weer deel aan de landelijke wedstrijd voor clubs/ verenigingen die jaarlijks door de Bond van Nederlandse Amateur Fo tografen Verenigingen (B.N.A.F.V.) wordt uitgeschreven. Het zal de vrijetijdsfotografen van de Fotogroep Soest wellicht niet "lekker" hebben gezeten dat ze zich, na vijfjaren achtereen in de z.g. "Topgroep" ge weest te zijn, vorig jaar zagen ingedeeld in groep 1. Ze hebben zich nu al gere vancheerd door een zeer sterke zwart/ wit collectie van acht foto's in te zenden en werden dan nu ook weer- voor de zesde maal in suksessie- in de "top groep" geplaatst. De fotografen van de Fotogroep Soest kunnen zich dus opnieuw voor een jaar "Ere-Divisionisten" noemen onder de Nederlandse Fotoclubs. Aan de wedstrijd werd in de categorie zwart/wit deelgenomen door 118 Ne derlandse Fotoclubs. De inzending van de Fotogroep Soest bestond dit jaar uit: drie foto's van Ida Mager, drie van Huib Limbert en Wim Pin en Ton van den Oord ieder één. De foto's van Ida Mager bestonden uit een prachtige, evenwichtige serie van duinlandschappen in Terschelling. Eén van de foto's van Hui'u Limotrg, afkomstig uil een serie, maar toch een verhaal op zich. Huib Limberg fotografeert al geduren de langere tijd in de vorm van series en sequenties. Zijn inzending van drie fo to's waren hiervap, dan ook voorbeel den. Vaak moet fcjij,zijn foto's even het verhaal gevonden worden. De foto van ,\Vim Pin is een liggend naakt; een typisch voorbeeld van Wim's huidige stijl. Een uitstekende lijnwerking en esthetiek gekoppeld aan een prachtige afwerk-techniek. Ton van den Oord bracht de reflectie van een gebouw in een gebouw. Een heel geheimzinnige en abstracte zwart/ wit foto. Individueel was er in deze wedstrijd sukses weggelegd voor Huib Limberg: Twee van zijn foto's werden gekroond met een zilveren onderscheiding. De kleureninzending van de Fotogroep werd ingedeeld in Groep 1, direkt on der de Topgroep dus. Individueel ontvingen Ida Mager en Huib Limberg ieder voor één foto een zilveren onderscheiding in deze kleu- ren-categorie! Aan de wedstrijd werd in de categorie zwart/wit deelgenomen door 18 Ne derlandse Fotoclubs. Gordon Therapie is een methode voor het oplossen van conflicten tussen ou ders/verzorgers en kinderen, naar een idee van de Amerikaanse psycholoog Thomas Gordon. Deze methode gaat ervan uit, dat d.m.v. overleg, conflicten tussen ouders/verzorgers of begelei ders en kinderen kunnen worden opge lost of vermeden. De cursus Gordon Therarpie bestaat uit 10 bijeenkomsten van 2'/2 uur. U leert tijden deze cursus: problemen te voor komen; prettige momenten uit te brei den; op te komen voor eigen behoeften; het kind te helpen, wanneer het een probleem heeft; problemen op te lossen op een voor beide partijen prettige ma nier. Vaardigheden worden geleerd door theoretische presentaties en praktische demonstraties, discussiëren, het oefe nen van vaardigheden en het uitwisse len van ervaringen. Aanvang: maandag 1 oktober van 9.15 - 11.45 uur ('s morgens!) en dinsdag 8 januari 1991 van 20.00 - 22.30 uur. Cursusprijs: f 100,-, exclusief mate riaalkosten (f 47,50 per cursuspakket). Docente: Mevr. E. Langeveld-Bennin- ga. Cursusadres voor maandag: Mu ziekschool Kerkplein 1, Soest; voor dinsdag: De Bundeling, Schouten kampweg 4, Soest. Informatie en of aanmeldingen: Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Kerkplein 1, Soest. Kantoor geopend maandag van 10.00- 12.30 uur en don derdag van 10.00 - 13.30 uur, behalve tijdens schoolvakanties. Kringloopcentrum Parallelweg 7 tel. 18730 Openingsuren: Maandagavond 19.00-21.00 uur Donderdagavond 19.00-21.00 uur Spullen brengen: Donderdag 9.00-12.00 uur en tijdens openingsuren Spullen ophalen: grotere hoeveelheden Alleen op donderdagochtend na telefonische afspraak De door de toneelgroep Karak- ter(Baarn) in april met zoveel sukses in première gebrachte komische thriller "De Italiaanse meesterhand" beleeft zaterdag 19 mei a.s., aanvang 20.00 uur, in de grote zaal van dienstencentrum De Vijverhof een heropvoering voor le den van de Soester K.B.O. en introdu- cees. "De Italiaanse Meesterhand" kreeg na de première allerwege lovende recen sies. Het stuk speelt zich af in de biblio theek van de familie Tomb. De heer des huizes is overleden en de aanwezigen wachten gespannen op de inhoud van het testament. De aanwezige familie maakt een vreemde indruk. In geen ja ren is men het landhuis uit geweest, men experimenteert en bekijkt elkaar met argwaan en wantrouwen. Als blijkt dat het grootste gedeelte van de erfenis naar een buitenstaander dreigt te gaan worden bewoners op geheimzinnige wijze om het leven gebracht. Alles in dit stuk draait om de vraag wie is (zijn) de dader(s). Het sinistere ka rakter van het gegeven is slechts schijn. Wie van amusant griezelen houdt wordt met deze voorstelling op zijn wenken bediend. K.B.O.-leden hebben gratis toegang, introducees 5 gulden p.p. Afgelopen vrijdagavond vond in een redelijk bezette Julianakerk wederom een activiteit plaats, georganiseerd door de stichting 'Laat ze verder le ven'. Dit is, zoals inmiddels wel be kend, de stichting die zich ten doel heeft gesteld voldoende geld bij elkaar te krijgen voor de levensreddende ope raties van zus en broer Ellen en Ro- bert. Ditmaal een drie korenconcert met als ontvangend koor het ook in Soest be kende 'Message' uit Baarn. Drie jonge renkoren met alle een geheel eigen sound. Geopend werd het concert door Op maandag 14 mei heeft de CNV jon gerenorganisatie de Vakantiewerklijn geopend. Het speciale telefoonnummer waarop mensen terecht kunnen met al hun vragen en klachten over vakantie werk. Jongeren kunnen elke maandag t/m donderdag van 9.00-21.00 uur en elke vrijdag van 9.00-16.00 uur bellen met de Vakantiewerklijn: 030-939333. Medewerkers van de CNV jongerenor ganisatie geven antwoord op vragen en inventariseren de problemen waarmee jongeren te maken krijgen. Met het instellen van de Vakantiewerk lijn start de CNV jongerenorganisatie haar jaarlijkse vakantiewerkactie, die tot eind augustus loopt. Naast de tele foonlijn is er de brochure 'Hoezo vakantie...werk!', waarin precies staat hoe je een goede vakantiebaan regelt en waar je aan moet denken. Op verzoek kunnen jongeren aanvullende informa tie ontvangen over vakantiewerk in het buitenland. Gedurende de vakantiewerkperiode zullen in het hele land regelmatig vakantiewerkacties worden gehouden. Vedelaarpad 53, tel. 18136. Op zondag 20 mei is er weer een thea tervoorstelling op de kinderboerderij 'De Vrije Teugel'. Dit keer staat de middag in het teken van theater/sport. Theater/sport is een nieuwe vorm van theater, die overgewaaid is uit Amerika. Twee groepen krijgen diverse opdrach ten waarin het publiek ook een grote rol speelt. De opdrachten worden uitge voerd en beoordeeld door een jury. de groep die aan het eind van de middag de meeste punten heeft, mag zich winnaar noemen. Alles kan bij deze opdrachten, hoe gekker hoe leuker. En zo ontwikke len de deelnemers ook allerlei kwalitei ten op het gebied van theater.:Theater als een sport. De groep kinderen die zondagmiddag op de kinderboerderij gaat optreden, komt van een school uit Muiderberg. Zij hebben al diverse optredens achter de rug en het is voor hen spannend om nu eens 'echt' op te treden voor andere kinderen. Na de voorstelling zijn er nog andere aktiviteiten. Het is raadzaam te reserve ren. Dit kan bij kinderboerderij 'De Vrije Teugel', Vedelaarpad 53, tel.: 18136. De voorstelling begint om 14.00 uur en duurt tot 16.00 uur. De en tree is 1 gulden. Figurantenburo Start Stars is op zoek naar mensen van 0 tot 88 jaar voor T.V. en filmprodukties. Wie zichzelf mooi, apart of juist heel gewoon vindt, een grote neus, flaporen of een mooie baby heeft is van harte welkom om zaterdag 19 mei naar cultureel centrum C-drie te Soest aan de Willaertstraat 49 te komen tussen 19.00 en 21.00 uur voor inschrij ving. Start Start is namelijk op zoek naar alle gezichten. "In de reclame wordt steeds meer ge bruik gemaakt van "gewone mensen" en voor de film worden juist figuranten gebruikt, die dicht bij de opnamelocatie wonen, om zo de kosten te drukken. Daarom is de werkwijze van Start Stars zo doeltreffend", aldus de hr. Meijer, één van de oprichters van dit buro. Een figurantenrol in een film of recla mespot kan afhankelijk zijn van bij voorbeeld kleur haar of ogen of zelfs de grootte van iemands voeten kan bepa lend zijn. Er vindt geen voorselectie plaats, een fotopresentatiemap is niet nodig en men hoeft niet over acteertalent te be schikken. Het inschrijfgeld is bewust laag gehou den. Voor inschrijving en een foto, ge maakt door een vakfotograaf betaalt men f 15,-. Ter afsluiting van het dagtrip-voor jaarseizoen vindt donderdag 31 mei on der auspiciën van de Soester K.B.O., katholieke bond voor 55 plussers, een bijzondere dagtrip plaats. Tussen 8.30 en 9.00 uur vertrekken luxe touringcars via Gelderland, Overijssel en Drenthe naar het Groningse Eemshavengebied. Na de koffie wordt te 13.00 uur inge scheept voor een 3'/2 uur durende mini cruise op de Waddenzee, waarbij het mogelijk is aan boord tijdens het varen binnen de belastingvrije zone belasting vrij inkopen te doen. Na terugkeer vindt te Staphorst het afsluitende diner plaats, waarna de deelnemers aan deze bijzondere dagtrip tussen 22.00 uur en 22.30 uur in Soest arriveren. K.B.O.-le den betalen, inclusief een waardevol ge schenk p.p. 55 gulden, introducees, in clusief attentie, 65 gulden p.p. Aanmel dingen voor 27 mei a.s. bij de bekende K.B.O.-adressen. 'Message' o.l.v. hun oude vertrouwde dirigent Adriaan Verhagen. Afscheid had hij al genomen van het koor, maar voor deze gelegenheid wilde hij nog graag een keer 'zijn' Message leiden. Bij de vier door hen uitgevoerde werken viel vooral de Engelse bewerking van psalm 85 op. De begeleiding werd hier bij verzorgd door Henk Leendertse op het grote orgel. Het koor zong met zichtbaar veel plezier en met hoorbaar enthousiasme, sterk gemotiveerd als het deze avond was. Na een snelle en zeer strak uitgevoerde toccata van Th. Dubois, ook door Henk Leendertse op het orel was het de beurt van de gospelgroep Sparks, o.l.v. Ri- chard Poot. Van hem waren ook alle ar rangementen van de door hen uitge voerde werken. Sparks blonk vooral uit bij de prachtige solo's van één van de meisjes. De groep brengt mooie mu ziek, maar het was jammer dat het zo veel numers waren. Op het laatst kreeg de zaal moeite om het nog te kunnen verwerken. Na de pauze kwam als derde het Jonge renkoor Leusden het podium op. Ook een groot koor, maar met een verfris send heldere sound, een sterk geva rieerd repertoire en een leuke, speelse begeleiding. De man achter de key boards heeft zich heerlijk uit zitten le ven. Dit koor voelt zich thuis bij zoveel soorten muziek en brengt dit met zo'n enthousiasme dat de tijd vergeten werd. Nadat hun laatste uitsmijter 'Somebody to love' geklonken had, nam Henk Leendertse nog eenmaal plaats achter het orgel voor een solo waarbij de zaal de mogelijkheden van dit instrument nog een keer kon horen. Vervolgens werd het spannend. Het combo van 'Message' zat weer op het podium maar op de plaats waar anders de vertrouwde figuur van Adriaan Ver hagen staat, stond nu plotseling Ingrid Alewijnse (In het programma aange duid als het 'nieuwe boodschappen meisje'.) Het koor weigerde aanvanke lijk op te komen, maar na enkele dwin gende gebaren van haar kant kwamen meisjes en jongens dan toch maar het podium op om onder haar -overtuigen de- leiding nog twee nummers te zin gen. Dat haar leiding nog veel belooft voor de toekomst, werd bewezen tij dens de finale. Voorafgegaan door een kort woord, waarin nogmaals het doel van de stichting werd uiteengezet, ston den dan alle drie de groepen op het po dium. Een speciaal voor deze gelegen heid gecomponeerd lied met als titel -hoe kan het ook anders-: 'Laat ze ver der leven'. De uitvoering door de drie koren gezamenlijk was ontroerend en de tekst van Jelle Koolstra overtuigend genoeg. Stichting en uitvoerenden kun nen terugkijken op een geslaagde avond. De thriller van formaat "het laatste glas" geschreven door Francis Durbrid- ge is het afgelopen weekend door de to neel vereniging "Het Soester Applaus" op uitstekende wijze op de planken ge zet. Het verhaal, dat uit negen taferelen be stond, speelde zich af in het huis van Sa- rah Radford, gespeeld door Carin Kud- ders, eigenaresse van een bedrijf hande lend in onroerend goed. De direktie van het bedrijf werd ge voerd door haar man Jack, gespeeld door Martin Bruinesteijn. Jack blijkt een man met een moordend karakter te zijn. Het schijnt dat hij zeker twee mensen heeft vermoord en dat gegeven legt bij het publiek de onzekerheid neer, wie heeft Jack vermoord. Inspecteur Cliff Jordan (Martin Kievits) heeft een aan tal mogelijke daders op zijn lijstje staan, uiteraard laat hij het publiek tot op het laatste moment in het ongewisse. Het verrassende slot vertelt in een flash back wie uiteindelijk de moordenaar van Jack is. Met name de flash-back geeft het verhaal net iets meer, dan een plot wat op een normale wijze wordt uitgespeeld. De spelers zijn in staat geweest de span ning dermate goed op te bouwen dat zelfs de spanning in de zaal te snijden was. Daarom zeker een compliment voor re gisseur Bob Bron, die in staat is geweest om in tijd van drie maanden alle spelers tot grote prestaties te brengen, waarbij de naam van Carin Kudders niet mag ontbreken die evenals in het vorige stuk de vedette was. Het Soester Applaus mocht zich zater dag verheugen in een grote belangstel ling van het Soester publiek, wat de ver wachting voor de toekomst mag ver sterken dat het amateurtoneel in Soest steeds meer publiek zal gaan trekken. Regelmatige publicaties in de diverse media hebben voor velen het naturis me minder geheimzinnig gemaakt. De belangstelling voor het naakt recreë ren neemt dan ook gestadig toe. In het bosgebied tussen de Birkstraat en de spoorlijn Amersfoort/Soestduinen ligt het fraaie terrein van Naturistenver eniging "De Birk". Voor mensen die zich graag "bloot" ge ven op die dagen dat het weer dat toe laat is "De Birk" een ideale plaats. Maar ook bij minder zonnig weer bruist "De Birk" van aktiviteiten, zoals jeu-de- boules, volleybal, boogschieten en zwemmen in een naburig zwembad. Ie dere zondag is er het hele jaar door een gezellig koffie-uurtje, waarop de leden elkaar kunnen ontmoeten. "De Birk" kent geen regels met betrek king tot roken, eten of drinken. Maar men probeert natuurlijk wel rekening met elkaar te houden. Iedereen heeft de mogelijkheid om van de rust en /of de gezelligheid van het terrein te genieten. Er is ruimte genoeg! Ook voor de kinderen is volop gelegen heid zich te vermaken. Een klim/kleu ter speelrek, een grote zandbak, een klein poedelbadje en een speeltuin. Voor de jongeren is er een eigen onder komen. Terwijl vroeger vrijwel alleen echtparen en gezinnen het ledenbestand vorm den, vinden tegenwoordig ook alleen staanden hun weg naar het terrein. De mogelijkheden om te kamperen zijn beperkt, maar aangenaam door de aan wezigheid van een sanitairblok met warme een koude douches, toiletten, spoelbakken en invalidenvoorzienin- gen. "De Birk" is echter beslist géén camping! Het terrein wordt met veel zorg en respect voor de natuur behan deld. Voor meer informatie: Naturistenver eniging "De Birk", Postbus 350, 3760 AJ Soest. Poëziekring Eemland sluit het seizoen af op 18 mei a.s. met een otpreden van Lévi Weemoedt, meester van het 'light verse'. Weemoedt leest voor uit eigen werk en brengt samen met gitarist Fred Piek liedjes van Welzijn, Volksge zondheid Cultuur. Piek, voormalig Fungus zanger en ex- Amazing Stroopwafel, componeerde de muziek en zingt de eerste stem. We- moedt schreef de teksten en valt in met een droefgeestige tweede stem. Sinds het verschijnen van zijn eerste ge dichten in het studentenblad Propria Cures in 1971 heeft Weemoedt een unieke plaats in de Nederlandse litera tuur ingenomen. Veelvuldig is hij ver geleken met de negentiende-eeuwse humoristische melancholicus Piet Paal tjes. Voor beiden is hun hartverscheure nde ellende iets, waar de spot mee ge dreven moet worden om te voorkomen dat zij eraan ten onder gaan. Lévi Wee moedt noemt zelf zijn gedichten enigs zins badinerende versjes. Hij beschrijft op mild-ironische wijze het leed van alle dag. Tijdens periodes van neerslachtig heid probeert hij zichzelf op te peppen door het schrijven van gedichten, waar in hij de draak steekt met zijn eigen on geluk. Bij veel van zijn gedichten zet de slotregel de snikken om in een glimlach je, maar de weemoed is echt. De enige die Lévi enige troost biedt in zijn mis troostige eenzaamheid, is zijn hond. (maar die stinkt uit zijn bekje...). Zelf spot en ironie vormen de stutten van zijn wankele bestaan. In september start er weer een gitaar bouwcursus in de werkplaats van Johan Rebergen. De cursus vindt eenmaal per week plaats, 's avonds van 19.30 tot 22.30 uur. In totaal duurt de cursus on geveer 40 lesavonden. Rekening hou dend met de tussenliggende vakanties komt dit neer op een jaar. Wat betreft de bouw zijn er 3 mogelijk heden, te weten een studiemodel klas sieke gitaar, een klassieke concertgitaar en een flamencogitaar. De winkelwaar de van het gebouwde instrument ligt voor het studiemodel minimaal op zo'n f 700,- De kosten per avond zijn f 30,-. De houtpakketten worden in samenspraak met de cursist samengesteld en kosten minimaal f 300,-. Alle'aspecten van de bouw komen aan de orde zoals schaven, wetten, schra pen, inleg versieringen, klankafstem ming, lakken etc. Voor hen die interesse hebben verdient het aanbeveling om zich zo snel moge lijk op te geven in verband met het aan tal beperkte plaatsen, De inschrijfter mijn loop uiterlijk tot 16 juli in verband met het samenstellen van de houtpak ketten. Voor meer informatie kunt u te recht bij Johan Rebergen, Joh. Cam- phuysstraat 47 te Utrecht. Tel.: 030- 936557. Abonnees, die woensdagavond om 18.00 uur de krant nog niet hebben ontvangen, kunnen tot 18.30 uur naar het kantoor van de Soester Cou rant bellen (tel. 14152). De krant wordt dan direct alsnog bezorgd. r

Soester Courant | 1990 | | pagina 8