SC mis antni. ssgSKs* DOP The FavouriteTeam PAGINA 10 rionarissen JAAR i gestolen «t in Mei aant niet tvangen? NU bij aankoop van een Seiko horloge een T-shirt met op schrift Wereldkam pioenschappen 1990 Voetbal Italië CADEAU Meningen van lezers CAI-beleid 1990-1993 Sanitair ANBO-activiteiten Einde Braderie op de Smitshof: een evenement voor jong en oud Sportuitwisseling met zusterstad in Duitsland Soesters sluiten sportief weekend met Duitse gasten winnend af Bang&Olufsen i Ju(l0 Wereldbekers te zien bij MHC ANBO-praatmiddag 3TERAKTIE 676 TG EEST Geen enkele reis maar re- oelstelling wordt bereikt Dllekte in alle Nederland- om aan te geven dat de lissionaris een zorg is van fsgemeenschap - en een ir donateurs via giro 676 ndse Missionaris, Oegst- nkamp werd vorige week draagbare telefoon ge- sstel lag op het terrein van an woensdag op donder- raampje van een auto die ond aan de Noorderweg e dief ging er met de auto- r. De eigenaar van de auto aangifte. WOENSDAG 23 ME11990 SOESTER COURANT PAGINA 11 31 en vrijdag 1 Amersfoort ïle. n de deelnemende mid- ïn aan de Interscholaire ret en klassieke muziek. de uitslag bekend ge- verhalenwedstrijd. 19.30 'rijs f5,-. Op 1 juni is erin De Flint een groot eind- ïterscholaire. Met uitrei- •rijzen, optreden van de d en disco, dshal. Prijs f 5,-. 1. 720551/723744 it, Coninckstraat 60, 94 n: maandag t/m vrijdag 7.30 uur en één uur voor de voorstelling. Telefo- ;n: maandag t/m vrijdag uur, tel. 033-726094. vanaf een week voor het /enement. De kaartver- orstellingen op zaterdag rt op de maandag eraan Telefonisch gereserveer- enen een half uur voor i afgehaald. Op de eerste e verkoop worden kassa uitgegeven. 's Morgens r. Met het volgnummer ring maken vam max. 4 t verkooppunt voor toe- cultureel jongerenpas- heaterbonnen is de kassa evens informatiebalie. ie woensdagavond om krant nog niet hebben cunnen tot 18.30 uur Dor van de Soester Cou- tel. 14152). De krant eet alsnog bezorgd. In het clubhuis van deMHCSoest wa- 3 jaar garantie OP=OP SDT004 f 485,- doublé AVAN DER HORIOGEH - JUWELIER - OPTIEK SOESTERBERGSESTRAAT 26 - SOEST - TELEF. 02155-12982 De redaktie behoudt zich het recht voor brieven zonder opgaaf van re- denerv In te korten of te weigeren. Plaatsing houdt niet in dat de redak tie met de Inhoud instemt. Lindenhof Aan de mensen die Soest vanaf "nu" be sturen Behoud een gebouw van klassieke allu re!! Gelukkig, reeds nu lijkt het tij te keren Zodat we argwaan moeten weren Want ziet, het gebouw van Hermandad Herkrijgt de schoonheid die het had Gemeente doe er alles aan De Lindenhof te laten staan Het is voor Soest een onschatbaar bezit Bekijk het intens, Burgemeester de Widt! Nel Rademaker-Duyts Aan het gemeentebestuur, Ik had graag van het spreekrecht ge bruik willen maken, omdat het er nu naar uitziet dat de aansluiting op de ka bel voor de Wieksloterweg en andere onrendabele woningen nog wel enige tijd op zich laat wachten. Ik ben het niet eens met de door u ge maakte beleidskeuze. U stelt in uw Voorstel tot vaststelling van het beleid voor de CAI, dat het wonen in het bui tengebied zijn voor- en nadelen heeft, het nadeel is volgens u dat voor vele nutsvoorzieningen meer betaald moet worden, U doet hierbij voorkomen als of het een vanzelfsprekende zaak is dat men in buitengebieden meer moet beta len. Ik wij u erop dat u voor alle inwoners in Soest de belangen gelijk dient te behar tigen. Ook zou je uit de formulering ku- nen opmaken, dat de bewoners in bui tengebieden meer kunnen betalen om dat ze wel kapitaalkrachtig genoeg zijn. Het is wellicht goed te weten dat ik in ie der geval niet tot die categorie behoor en dat ik met mijn gezin moet leven van een WAO—uitkering. Ik gun ieder het zijne en dat geldt ook als het gaat om de Turkse zender TV4 of verdere uitbreiding van het aantal zen ders. Nu wordt er echter f 139.000,- voor de Turkse zender beschikbaar ge steld uit de CAl-pot. Dat gaat ten laste van het budget voor onrendabele perce len. En dat is jammer. Vreemd is het ei genlijk ook. Ér worden veel gelden ge stoken in het aanleren van de Neder landse taal voor buitenlanders. Deze prikkel wordt nu min of meer ontno- moen door het plaatsen van een Turkse zender op de kabel. Het kan dus niet zo zijn dat een gedeelte van uw inwoners hierdoor maar weer langer moet wachten. Duidelijkheid is er nog steeds niet wanneer wij aangeslo ten worden. Indien er dan toch prioriteit gesteld moet worden, omdat er thans te weinig geld is, dan vind ik het uw plicht om eerst iedereen in staat te stellen de kabeltelevisie te ontvangen. R. Koppen bewoner Wieksloterweg O.Z. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (02155) -1 30 14 De Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen, afdeling Soest, organiseert voor haar leden o.a. busreizen en feest middagen. Dit jaar staan nog de volgen de reizen op het programma: 17 juli naar Texel; 25 september ergens (on beperkt) kip eten; 25 oktober naar een wijnfeest in Made. De afdeling Soest van de ANBO be staat dit jaar 35 jaar en wil dat feestelijk vieren. Op 12 oktober is er een receptie en op 26 oktober een grote feestmid dag. Beide evenementen vinden plaats in De Open Hof. Tevens wordt er ie dere maand (vanaf september '90) een z.g. zondagmiddag-praatmiddag ge houden. Alle 50-plussers in Soest (dus ook zij die geen lid zijn van een ouderenbond) zijn van harte welkom. De entree is gra tis, terwijl ieder twee consumpties wordt aangeboden. Getracht wordt na de vakantie ook z.g. 'Thema-middagen' te organiseren met diverse onderwerpen. Dat de ANBO niet alleen een z.g. 'gezelligheidsbond' is laat zich raden, want op velerlei ter rein de ouderen betreffende is zij actief, zowel in de gemeente als in de provin cie. Vorige week heb ik op het kerkhof aan de Veldweg afscheid genomen van Ben Rademaker. Al klinkt het tegenstrijdig: ik kende hem niet zo goed maar toch mocht ik hem graag. Dat verdient enige uitleg en die geef ik hierbij graag. Toen ik voorzitter werd van de voetbalvereni ging SEC zag ik al snel dat de controver se tussen de di verse Soester verenigingen de ontwikkeling van die clubs meer kwaad dan goed deden. Ik kwam al gau w tot de conclusie dat samen werking op een zo breed mogelijke basis tot ieders heil zou kunnen werken. In het bestuur van mijn club voelde (en voelt men nog steedsveel voor die gedachte. Er werd contact gelegd met het bestuur van s.o. Soest om eens over dit soort zaken van gedachten te wisselen. Ik was net een half jaar praeses van SEC en had niet echt veel benul van de interne (sport) verhoudingen in Soest. Er werd een bijeenkomst belegd, thuis bij een be stuurslid van s.o. Soest. Dat was bij Ben Rademaker. Ik had geen idee wie dat was, maar dat is begrijpelijk voor ie mand als ik wiens dagelijkse beslomme ringen zich in het Hilversumse afspelen. Onze gastheer bleek een markante man te zijn, met een vriendelijke en eerlijke blik. Nico Haak zei jaren geleden eens tegen mij, toen ik hem vroeg wie je eigen lijk écht kon vertrouwen: "Peer, kijk naar de ogen. A Is die O. K. zijn, zit je sa fe." Rademaker had die ogen. Vriende lijk maar toch uiterst oplettend. Ik mocht hem direct. Als eerste spreker hield ik een betoog, waarbij ik door mijn onervarenheid, nogal wat discutabele opmerkingen maakte. Ik was bezeten door het heilig vuur; de gedachte om te komen tot één grote Soester club waarmee misschien de hoogste amateur-divisie in Nederland te behalen viel. Ik werd daarin niet gehin derd door kennis van plaatselijke situa ties, noch door afzonderlijke club-emo ties. Een mooi betoog maar te weinig ge schraagd door de praktijk. Toen ik klaar was, was de stilte bijna voelbaar. Ik be gon me knap onbehaaglijk te voelen, want ik besefte ook wel dat ik ongel wij- - feld in mijn enthousiasme een paar bok ken moest hebben geschoten en ik ver wachtte dat iemand van het SEC-be stuur de fakkel van me zou overnemen om z'n voorzitter te redden. Maar uit een totaal onverwachte hoek kreeg ik hulp. Van die markante man die rustig naar me had zitten luisteren en op het moment dat ik onderuit dreigde te worden gehaald door mijn gemis aan kennis omtrent details, er dwars door heen prikte en het essentiële van mijn betoog min of meer ondersteunde. Hij gaf meteen de discussie een lijn, in houd. Een man met karakter. Een vent met visie. Een man met tact ook. Want, hoewel hij verknocht was aan s.o. Soest, denk ik dat hij allang begreep dat er eens iets op samenwerkingsgebied moest ge beuren als Soest echt zou willen meetel len. Alleen wist hij toen, veel beter dan ik, dat dat zo maar niet ging. Ik bewon derde hem zeer op die avond. Later heb ik hem nog een paarmaal getroffen. Hij heeft nooit geweten hoe ik over hem dacht. Maar misschien weet hij 't toch wel. Alsjeergens van héél ver nog naar je eigen begrafenis kunt kijken, heeft hij in ieder geval kunnen zien hoe geliefd hij is. Een zee van bloemen en ontelbare mensen die hem aan de Veldweg een laatste groet kwamen brengen. Het mag bizar klinken: een kerkhof werkt op mij altijd louterend. Een mens komt daar tot bezinning. Op de grafste nen staan namen die je niets zeggen maar de leeftijden zeggen destemeer. Ik ben 49 jaar en onwillekeurig vergelijk je je eigen leeftijd met die van degenen op de diverse stenen. Sommigen zijn veel ouder dan jij maar velen zijn jonger of ongeveer net zo oud als jijzelf. Ik voel me dan steevast geconfronteerd met Het Grote Gegeven: Het Einde. Hoe ouder je wordthoe meer je je daar van bewust bent. Toen ik twintig was, leek de dood heel erg ver weg. Daarmee had je alleen te maken als iemand die in jouw ogen heel oud was, familielid of bekende, stierf. Het stond eigenlijk ver van je af Als je ouder wordt, komt het on vermijdelijke steeds dichterbij. Er ge beuren steeds meer fatale dingen in je di recte omgeving. Natuurlijk, ironisch ge zegd, that's life. Ik weet nog goed hoe geshockeerd ik was, v ijent win tigjaar ge leden, toen ik op een begraafplaats in Eindhoven liep en daar ineens een steen zag met de naam Hans Breek. Hans, mijn vriendje van de lagere school, die ik later uit het oog had verloren. Want zo gaat dat meestal. Net zo jong als ik. En vijftien jaar later liep ik door een stom toeval over een kerkhof en zag hem weer terug, maar hoe.... Twintig jaar was hij geworden en ik heb geen idee welk noodlot hem heeft achterhaald. Ik heb er nooit naar gevraagd. Wilde het ook niet weten. Ben Rademaker is veel ouder geworden dan Hans Breek, maar toch is hij nog veel te jong heengegaan. Hij rust nu op dat fantastisch onderhou den kerkhof aan de Veldweg. Hij heeft zijn ogen voor altijd gesloten. Maar misschien, ergens ver weg, weet hij mijn gedachten. Over dezelfde ogen. Die, waarvan Nico Haak zou zeggen: Peer, je zit safe. Peter Koelewijn Van Weedestraat 87 - Soest - Telefoon 02155 -1 71 20 Woensdag 30 mei valt er weer van alles te beleven in het winkelcentrum aan de Smitsliof. Traditiegetrouw houden de winkeliers hun jaarlijkse braderie. Meer dan honderd kramen en een aan tal attracties waaronder de zingende en entertainende Richard 'S' en een goochelende clown die niet alleen de kinderen Iaat lachen, zullen het Soes ter publiek weer een ouderwets gezel lige dag bezorgen. En bovendien de gelukkige winnaar van de gratis loterij zal een lang weekend Soest voor Parijs mogen verruilen. Om tien uur 's ochtens zal het feest be ginnen. Vanaf de Weegbreestraat, via 'het staartje van de Smitsweg en het win kelcentrum de Smitshof zullen de vele kramen opgesteld staan. Niet alleen kraampjes waar tegen speciale brade- rieprijzen allerlei waren te koop zijn. Er wordt ook gezorgd voor het nodige ver- Op vrijwel alle sportlocaties in Soest werden afgelopen weekend wedstrij den gehouden in het kader van de sportuitwisseling tussen de zusterste den Soest (NI) en Soest (Du). Deze sportuitwisseling is uitgegroeid tot een traditie waaraan eens per twee jaar ge stalte wordt gegeven. Over twee jaar zal Soest Duitsland de Nederlandse sporters ontvangen. Er werd een vol maar gezellig pro gramma afgewerkt. In totaal deden 400 sporters mee aan tien sporten. Aan het eind van de dag kon de balans opgemaakt worden. De thuisclub bleek overtuigend de meeste overwin ningen in de wacht te hebben gesleept. Een leuke bijkomstigheid voor een dag die meer in het teken stond van de ont moeting tussen de beide groepen jon ge sporters in de gastgezinnen dan van het belang van winnen of verliezen. De dag begon met touwtrekken waarbij Jan Menne (CDA en wethouder van sport) trachtte de Duitse dames naar de overwinning te trekken. Burgemeester de Widt liet dat niet over zijn kant gaan en sprong zijn beschermelingen uit Soest bij. De Widt en de Nederlandse dames trokken uiteindelijk aan het langste end. Op het programma stonden ondermeer hockey, judo, wielrennen, zwemmen, vollybal, trimmen, badminton en bas ketball. Helaas konden de sportieve tennissers en voetballers niet uitmaken welk team het sterkst was. Deze onder delen konden geen doorgang vinden omdat er competitie gespeeld moest worden. De Duitse gasten bleken met name bedreven in basketball en hand- boogschieten. De thuisclub liet zich met tafeltennis, hockey, volleybal en zwem men van zijn beste kant zien. Jammer was wel dat veel publiek thuis bleef. Omdat het helaas niet mogelijk is aan alle onderdelen op deze drukke dag evenveel aandacht te besteden, volgen hier een aantal verslagen van wedstrij den die op deze succesvolle dag werden gestreden. Foto: Goos van der Wilt. In de balsporten waren de Nederlan ders duidelijk'dé sterkstën. De Soester volleybaldames wisten een 2-0 overwin ning op hun naam te schrijven. Beovision MX5500/3500 Videorecorder VX5000 Motor-TV stand Beolink 1000 Een weergaloze beeld- en geluidskwaliteit van de wereldkampioen bedieningscomiort. voor een opwindendTV-seïzoen. winnen: een B&O televisie, een reis I voor twee naar Scandinavië, een horloge of klokvan Jacob Jensen en meer. I Bii uw bezoek aan onze zaak brengen we u vast in de stemming met een Scandinavische traktatie. Schoemaker Bang&Olufsen Center Van Weedestraat 78. Tel. 02155-17253 Hockey Op het complex van de MHC Soest werd de ontmoeting tussen de beide hockeyteams afgewerkt. Heren F.I.E.R., tevens gastheren, speelde een van zijn beste partijen tegen een sterke Duitse tegenstander. Technisch was al les perfect verzorgd bij de gasten, tac tisch en organisatorisch bleek heren F.Ï.Ê'.R. tóch te sterk, wat pas tot üitihg kwam na dertig spannende minuten. Geerlof de Ruiter opende de score op slag van rust, waarna Pim Janswaard binnen drie minuten de 2-0 en 3-0 voor z'n rekening nam. De Duitsers kwamen nog fraai terug door een doelpunt van Matthias Raupauch maar nogmaals Geerlof de Ruiter bepaalde de eind stand met twee doelpunten op 5-1. Vrijdags na aankomst wer den de Duitse judoka's ondergebracht bij de gastgezinnen, wat voor de mees ten van hen een vertrouwd gezin was omdat Budo-Ryu een hechte band heeft met de Duitse Judoka's en zelfs tussentijds uitwisselt. Zaterdagmorgen werd begonnen met een gezamenlijke judotraining ter voor bereiding van de officiële wedstrijden die om 12.00 uur plaatsvonden in de ei gen sportschool. De teamsamenstelling bestond uit 4 Nederlandse meisjes tegen 4 Duitse meisjes, 10 Nederlandse jongens tegen 10 Duitse jongens. Omdat er in de judo- sport gewerkt wordt met gewichtsklas sen zorgden de samenstelling voor wat probleempjes. De Duitse opgave was niet helemaal correct bijgewerkt, zodat er nogal wat verschil in gewicht zat. Jacqueline van Diermen (60 kg) zou in staan tegen een meisje 66 kg wat voor judo al een groot verschil is. Na weging bleek dat de Duitse in plaats van 66 kg 74 kg woog, een gewichtsverschil van maar liefst 14 kg. Door de goede wed strijdervaring van Jacqueline die het wel aandurfde, hoefden er geen punten ingeleverd te worden, want ondanks het gewichtsverschil zag Jacqueline kans op een zeer overtuigende manier van de Duitse te winnen. Alle teamleden van Budo-Ryu waren in goede conditie wat voor een uitste kende uitslag zorgde. De meisjes open den de wedstrijd. Silvia van Os (50 ke) In het handboogschieten waren de Duitse Soesters duidelijk de sterksten. Een overtuigende 0-2 overwinning on derstreepte dit nog eens. Foto: Goos van der Wilt. nam het op tegen Kirsten Maas (50 kg) en Silvia won overtuigend. Ingrid v.d. Berg kwam uit tegen Staphanie Kies- ling en wist als tweede te winnen. Kim Drost won de partij tegen Marion Kinn met een houdgreep, terwijl Jacqueline van Diermen haar 14 kg zwaarder we gende tegenstandster Jenny John wist te verslaan. Bij de jongens was het Karpl v.d. Berg die uitkwam tegen Bastian Porsch, deze partij eindigde onbeslist. Sam Drost (57 kg) maakte zonder veel moeite een houdgreep bij Stefan Brinkwirt, Mi- chiel Loeber (61 kg) veegde de Duitse Bert onderuit met een mooie beentech niek wat voor Budo-Ryu weer punten opleverde. Koen v.d. Wal (64 kg) maakte een zeer goede partij tegen Jens Dainbach wat ippon (10 punten) ople verde. Desmond Eysbach (61 kg) scoorde met Uchi-mata (heupworp) tegen Christian Grote terwijl Radmer Schalkx een prachtige armworp maakte bij Frie- drich Danke. Menno den Oude verloor tegen de Duitse Torsten Garb. Erik Braspenning wist zijn partij te winnen tegen Andreas Buchbinder. Helaas ver loor Norbert Schalkx zijn wedstrijd te gen Arnold Kai. Met de uitslag 21 tegen 5 mocht Budo-Ryu zeer tevreden zijn. Uitslagen Aan het einde van een sportieve dag stonden de volgende uitslagen van de wedstrijden tussen Soest Nederland en Soest Duitsland op papier: badminton 2-0, basketball dames 0-2, basketball heren 0-2, dansen 2-0, handbal dames 2-0, handbal heren 0-2, handboog- schieten 0-2, hockey 2-0, judo 2-0, ta feltennis 2-0, volleybal dames 2-0, vol leybal heren 2-0, zwemmen 2-0 en trimmen 1-1. Hiermee kwam de totaal stand op 19 punten voor Soest Neder land en 9 punten voor het Duitse team. Foto: Goos van der Wilt. Ook in judu bleek de thuisclub het sterkst. In sportschool Budo-Ryu werd een ruime overwinning behaald op de Duitse gasten. maak. Centraal op deze braderie staat, hoe kan het ook anders, het Nederlands elftal en de naderende wereldkam pioenschappen in Italië. De hele dag door worden er korte kwissen gehou den waarin de Soester bevolking zijn kennis van de oranje elf kan laten tes ten. Goede antwoorden zijn heel wat waard: de winkeliersvereniging heeft een groot aantal waardebonnen klaar liggen voor de prijswinnaars. De hele dag zal de entertainer Richard 'S' het publiek met grappen en muzika le imitaties vermaken. Voor de kinde ren en hun ouders, is er om half drie een clown die niet alleen bijzonder grappig is, maar ook verdraaid handig is in goo chelen. Er zal een caviastand zijn, met het beroemde gokspel uit de showpro gramma's op t.v., kinderen kunnen touwtje trekken, er zijn kraampjes waar men zijn geluk kan beproeven met de grijpgrage armpjes van de mechanische grijper in de hoop een horloge te be machtigen en er is een rad van avon tuur. Gratis loterij Als klap op de vuurpijl zal aan het eind van de dag, om ongeveer half vijf, de trekking worden verricht van de gratis loterij met fantastische prijzen. Het winkelend publiek krijgt, wanneer iets wordt gekocht bij een van de kramen, een gratis lot en dingt automatisch mee naar de schitterende hoofdprijs: een lang weekend naar Parijs per luxe tou ringcar voor twee personen. Het maakt niet uit wat men koopt bij de kramen met uitgestalde waar, of het nu tien olie bollen zijn of een compleet nieuwe gar derobe: kopen is een lot. Mocht de reis net naar een ander gaan, dan zijn er nog een schitterende cd-speler, een walk man en diverse andere leuke prijzen te verdelen onder de deelnemers. Naast de diverse kraampjes met 'blij vende waren' zoals kleding en bijoute rieën wordt er ook voor de inwendige mens gezorgd. Wie nog nooit een Viet namese loempia heeft geproefd moet dal beslist eens gaan proberen, of an ders een 'broodje country'. Voor wie het wat minder exotisch wil zijn er ook di verse snacks, popcorn en natuurlijk sui kerspinnen te krijgen. Bij het winkel centrum zorgt livemuziek voor een vro lijke noot onder de gezellige sfeer. De braderie duurt tot zes uur. Steenhoffstraat 13 iilfifjpHfll 3764 BH Soest v Telefoon 02155 - 1 01 15 COPIESERV1CE Vergroten Verkleinen Inbinden Plastificeren ren afgelopen zaterdag de Wereldbekers te bezichtigen die de Heren in februari in Lahore en de Dames verleden week in Sydney hebben behaald. Onder grote belangstelling vonden op de velden de kruisfinales en de finales plaats van de Landskampioenschappen voor de A-jeugd. Bij de jongens ging de titel naar Victoria uit Rotterdam, dat in de fi nale Laren versloeg met 2-1. Bij de meisjes ging de titel naar Kampong uit Utrecht, dat na verlenging de wedstrijd met 1-0 won van HDM uit Den Haag. Zondag 27 mei a.s. is er weer een praat middag georganiseerd door de afdeling Soest van de ANBO. Deze keer wordt deze praatmiddag gehouden in de Vij verhof. Alle 50-plussers in Soest (dus ook zij die geen lid zijn van een oude renbond) zijn van harte welkom. De en tree is gratis, terwijl iedere bezoe- ker(ster) twee gratis consumpties wordt aangeboden. Gebleken is dat zo'n praatmiddag voor vele "oudjes" een uitkomst is. In een ge zellige sfeer kan men onder elkaar een praatje maken, een kaartje leggen of een ander spelletje doen. Daarom zijn alle 50-plussers in Soest van harte welkom op 27 mei om 14.00 uur in de Vijverhof. Loterij met fantastische Parijse hoofdprijs

Soester Courant | 1990 | | pagina 11