tb. BAV-bokaal door Breda gewonnen s.o. Soest gaat door op de ingeslagen weg "Maar goed dat we Don Leo niet tegen SEC lieten spelen!" v Wr- SPORT SPORT Selektiebeleid wordt verder aangescherpt ZONDAG VOETBAL j. cornelisse bv. Centrale verwarming Supportersbus(sen) naar Utrecht s.o. Soest speelt voor plaats in tweede klas KNVB Zonnige toernooien bij s.o. Soest Wf,: TSTm "#S s.30* JEUGDVOETBAL Toernooien 1990 VOETBAL bij s.o. SOEST begint al op woensdagmiddag Sportorganisatie "SOEST' VOETBAL Kings Road Riders in European Challenge Cup VII Voerlieden A.P. van Doorn naar finale - ZIN IN VOETBAL? SEC IS TE GEK! BEL 02155 - 14881 WASIEL STEITNER TAPIJT Voetbalvereniging Hees jubileert VOETBAL DVS/Knollentuin test nieuwe spelers in oefenwedstrijd ZAALVOETBAL Soester Bowling Bond Hoge scores troef op scrabbleavond 2e plaats voor Damesploeg van AV Pijnenburg 6e Eemmeerloop weer grandiose happening TRIATHLON Schieterteam 3e in Eemmeerloop Super van Doorn-loop op woensdag 27 juni Pieterpad Milieu Estafette WOENSDAG 23 ME11990 SOESTER COURANT PAGINA 12 Voor de hoofdmacht van s.o. Soest, het eerste elftal, is het seizoen beter verlopen dan vooraf ingeschat >vas. Een door velen voorspelde strijd om de degradatie was in het geheel niet aan de orde. De behaalde periodetitel geeft zelfs nog uitzicht op rechtstreek se promotie naar de 2e klasse Standvastig Op het moment dat een bestuur aan geeft dat het eerste team zo hog mogeljk moet presteren wordt een degelijke uit spraak al gauw ingekort tot "hoog spe len". Spelers, leden, trainer en suppor ters zetten elkaar dan onder druk en tengevolge van die druk neemt de pres tatie eerder af dan toe. Om die reden houdt het s.o. Soest-be- stuur altijd vast aan de uitspraak "zo hoog mogelijk". Uitgaan van eigen middelen, zoals spelers, trainers, trai ningsfaciliteiten en financiën. Ondanks het feit dat de afgelopen jaren een aantal goede spelers vertrok is men bij Soest niet in paniek geraakt. Men houdt simpelweg rekening met goede en minder goede tijden. Zo weet het be stuur van s.o. Soest al jaren dat er weer een groep goede jeugdspelers over gin gen komen. En van de eigen jeugd moet je het toch nog steeds hebben in het amateurvoetbal. Juist dat werd in het nu bijna voorbije seizoen bewezen. Daniël Hilhorst, Martijn Stalenhoef en Martijn de Jonge veroverden een basis plaats en Casper Hamersma werd aan het eind van het seizoen ook ingepast. Voorwaarden verbeteren Maar bij s.o. Soest wil men natuurlijke _pok graag eens promoveren naar de 2e klasse. Het spelersmateriaal is daarvoor ook aanwezig. Het afgelopen halfjaar is hard gewerkt aan een beleidsnotitie waarin aangegeven staat onder welke voorwaarden dat stapje hoger haalbaar gemaakt kan worden. Belangrijke wetenschap daarbij is dat zowel het 2e (2e klas KNVB), het 3e (3e klas KNVB) alsook de A-1 (interre gionale jeugd) het voor Soest voorlopig hoogst haalbare reeds gerealiseerd heb ben. In de breedte kracht genoeg dus. Verbeteringen moeten, zo wordt gere deneerd, vooral gezocht worden in de omstandigheden waaronder gepres teerd kan worden. Een trainer van for- maat is in de persoon van Jan Stroom- berg al gevonden. Een lichtinstallatie en een tribune kwamen gereed waardoor de mogelijkheid er is om te oefenen te gen "betere" clubs. De spelers worden van kleding voorzien voor de wedstrijden en de trainingen. Een trainingskamp voor aanvang van het seizoen. Uitbreiding op het gebied van de fysiotherapeutische begeleiding. Een paar keer per jaar een etentje, een feestavond en de mogelijkheid tot een betere voorbereiding op belangrijke wedstrijden. Een fantastisch vrijwilligerskader dat hun club door dik en dun steunt. Een bestuur met alle neuzen in dezelfde richting en betrokkenheid naar de spe lers. s.o. Soest heeft het alemaal. En... er is geen kontributieverhoging voor nodig. Erbij willen horen Het bestuur van s.o. Soest probeert op die manier een zodanige sfeer en am biance te kreëren dat spelers gaan zeg gen: "Daar wil ik bij horen". Een betere motivatie kun je je niet wen sen, want erbij willen horen betekent ook mee willen presteren. Da gevoel moet in de hele vereniging zitten. Van F-4 tot het 14e senioren team. Van de lijnentrekker tot de voor zitter. Van de kaartjesverkoper tot de hoofdtrainer. Het is merkbaar bij s.o. Soest dat dat Installatiebedrijf ÉM0 Telefoon (02155) -1 3014 Iets te koop of te geef? Plaats een "Kleintje" in de Soester Courant Zondag a.s. speelt het eerste elftal van s.o. Soest op het terrein van Elinkwijk in Utrecht een beslissende wedstrijd voor een plaats in de twee de klasse KNVB. Om!half drie wordt gespeeld tegen de winnaar van een halve kompetitie in de derde klasse C tussen A.S. '80 Animo en Argon. Soest heeft die wedstrijd verdiend door naast kampioen UW als enige in de derde klasse D een periode kampioenschap te winnen. Supporters die graag naar die wed strijd willen gaan kijken kunnen met de bus mee naar het Elinkwijk-ter- rein. De bus vertrekt rond 13.00 uur van af het s.o. Soest-komplex. Belang stellenden kunnen zich bij alle be stuursleden van s.o. Soest aanmel den. Voor slechts f 5,- bent u uit en thuis. Aanmelden vóór vrijdag 16.00 uur. De toernooienreeks bij s.o. Soest is af gelopen zaterdag en zondag voortgezet met het "Stoppel" toernooi voor. A-1 en B-1 junioren, en het Branie toernooi voor C-Junioren. De toernooien ken merkten zich door het uitzonderlijk mooie weer en de uitstekende sfeer. Zaterdag bij het Stoppeltoernooi voor A-1 en B-1 teams waren Sparte uit Rot terdam en Hilversum de betere ploe gen. Bij de B-1 junioren wist Hilversum tijdens een spannende finale Sparta met 2-0 te verslaan. Bij de A-junioren wist Sparta de volle winst te pakken in een bloedstollende finale. Drie schitterende goals van de Rotterdamsds voorwaart- sen brachten de handen op elkaar, s.o. Soest A-1 en B-1 werden respectieve lijk 5e en 6e. Branie-toernooi Zondag was het de beurt voorde C-1 en C-2 junioren. Ook dit jaar had s.o. Soest buitenlandse gasten naar de Bos straat kunnen lokken. De C-l van KV Mechelen, en de C-l en C-2 van het Molenbeekse RWDM waren te gast op het s.o. Soestcomplex. Verder comple menteerden de Amsterdamse vereni gingen Zeeburgia, DWS, AFC, het Hengelose Tubantia, A.S. '80 uit Al- mere en uiteraard Volendam het deel nemersveld. s.o. Soest wist met z'n C-2 elftal uitstekend te presteren door 4e te worden. De ploeg van Gerwin Leegwa ter verloor de "kleine finale" na straf schoppen. De C-2 winnaar werd RWDM, dat in een spannende finale met 1-0 van Tubantia won. Bij de C-ju- nioren werd het een Belgische finale. KV Mechelen en RWDM moesten on derling uitmaken wie de Branietroffee naar België nam. Uiteindelijk bleek RWDM over de langste adem te be- f 1 Gezellige drukte tijdens de s.o. Soest- toernooien. schikken door met 1-0 te zegevieren over hun landgenoten. Zo ging RWDM met twee hoofdprijzen naar huis. Internationaal toernooi Het aanstaande weekeinde wordt het bijzonder druk op de s.o. Soestvelden. Het befaamde D-1 en C-1 toernooi met zeer veel buitenlandse deelnmers zal dan gespeeld worden. De elftallen van Anderlecht, RWDM, KV Mechelen en het Franse Lille zullen acte de presence geven. Terwijl ook Ajax en Feyenoord aanwezig zullen zijn. Het toernooi be gint om 10.00 uur en de toegang is ui teraard gratis. Zaterdag 26 en zondag 27 mei D-l pupillen 1. Ajax Amsterdam 2. D.W.S. Amsterdam 3. Enschede 4. Lille Frankrijk 5. Lokeren België 6. R.W.D.M. België 7. Zeeburgia Amsterdam 8. Soest 1926 Dl en El pupillen El pupillen 1. Ajax Amsterdam 2. Anderlecht België 3. D.W.S. Amsterdam 4. Feijenoord Rotterdam 5. Lille Frankrijk 6. R.W.D.M. België 7. Zeeburgia Amsterdam 8 Soest 1926 "wij-gevoel" steeds meer zichtbaar wordt. Dat bleek eens temeer tijdens de pas gespeelde wedstrijd Soest-Sec. Alle wethouders en fraktievoorzitters op de tribune en ook zeer veel sponsors. Vooral die sponsors weet Soest heel goed aan zich te binden. Bijna 70 reklamebordhouders; ruim 30 elftallen met gesponsorde kleding en een paar weken geleden werd een nieuw driejarig kontrakt afgesloten met de hoofdsponsor PROCAR. Voor jongens en meisjes vanaf 6 jaar om 13.30 uur TRAINEN èn de kantine is open! Voor inlichtingen: (02155) 1 85 49 Opgericht 9 mei 1926 Koninklijk goedgekeurd De Soester sportclub "Amice" trad j.1. donderdag voor de 10e keer in het veld tegen Breda. Doel van de ontmoeting was op het voetbalveld te strijden om een vriendschapsbeker, die door de ini tiatiefnemers de BAV-bokaal wordt ge noemd. Beide elftallen bestonden uit overwe gend oudere en strammere enthou siastelingen op sportief gebied. De wedstrijd, vlekkeloos geleid door de scheidsrechter had van begin tot eind een spannend en opwindend verloop. Het feit dat dit jaar de winnaar de beker voorgoed zou mogen behouden, gaf de wedstrijd een speciaal tintje. De spelers hebben het royaal aanwezige publiek dan ook niet teleurgesteld. Tot vlak voor de rust leek Soest met een 2-1 voorsprong aan 'het langste eind te zul len trekken. Toen echter Breda al zijn zwaargewichten in de frontlinie ging posteren, bezweek de Soester defensie onder dat geweld. Na een 2-2 ruststand Doktoren uit Soest en uit Breda in een heel andere outfit dan iedereen van ze gewend is speelden naar goede traditie hun jaarlijkse voetbalwedstrijd Foto: Goos van der Wilt. kwam Soest al snel met 4-2 acher. Het daarna ingezette felle offensief van Soest leidde slechts tot een schot op de lat en een vergeefs appel om een straf schop. Beide teams scoorden nog een maal, maar na 5-3 kwam de overwin ning voor Breda niet meer in gevaar. Vermoeid maar dankbaar namen de spelers het applaus en de bloemen van het publiek in ontvangst. Na afloop werden tussen de teams nog attenties uitgewisseld en pas laat in de avond vertrok Breda richting huis. De BAV-bokaal heeft Soest voorgoed ver laten. Ook dit jaar zijn er weer leden van de Kings Road Riders naar Slagharen ge gaan voor de E.C.C.. Dit is altijd een groot spektakel. Ook dit jaar waren er meer inschrijvingen dan vorig vorig jaar: ca. 1600, afkomstig uit heel Euro pa. Voor de K.R.R. kwamen er zeven rij ders aan de start, die allemaal goed re den. Dennis Krol werd driemaal 5e in de manches en kon zich dus niet plaat sen voor de kwartfinale. Ook John Manten kon na de manches zijn korte broek aantrekken; hij plaatste zich niet voor een finale. Hij deed nog wel een poging een paar concurrenten voorbij te springen, maar dat leverde hem al leen een vierkant achterwiel op. Ook Ötjan Kers werd uitgeschakeld in de manches, evenals Vincent Goovaard op zijn Cruiser-fiets, maar met zo'n sterk veld was dat beslist geen schande. Vier rijders moesten aan een achtste fi nale meedoen, waarvan de eerste vier weer overgingen naar de kwartfinales. Dit waren Erwin Marsé, die een 5e plaats haalde, en Leon v. Valkenhoef, die 2e in de Cruiser-klasse werd. In de Expert-klasse deden Koen v. Val kenhoef, Vincent Goovaard en Leon v. Valkenhoef mee. Ze werden respectie velijk 4e, 2e en le en gingen dus over naar de kwartfinales. In de Cruiser klasse werden Koen, Leon v. Valken hoef en Erwin Marsé respectievelijk 3e, 6e en 2e. Ze gingen dus allemaal op één fiets over naar de kwartfinale: Koen en Erwin, in de Expert-klasse, werden 5e en 6e; Erwin Marsé, die de hele dag erg goed gereden had, kwam in de halve fi nale helaas te vallen op de startheuvel. Koen v. Valkenhoef lag in de laatste bocht nog op de 3e plaats en werd toen buitenom nog door twee rijders voorbij gegaan. Hij werd dus 5e en ook geen fi nalist. Leon v. Valkenhoef behaalde in de Cruiser-klasse een 3e plaats in de halve finale, dus Leon v. Valkenhoef bleek de enige finalist van de club. Hij werd in de finale 6e, een prima prestatie in zo'n sterk veld met meer dan 150 rijders! Afgelopen week vonden de voorron den plaats voor de Nationale Kam pioenstitel "Voerman 1990". Twee voerlieden van het bosbouwbedrijf A.P. van Doorn uit Soest hebben zich een plaats verworven voor de finale van het Nationale Kampioenschap 1990, door zich te plaatsen op de tweede en de achtste plaats van de 27 combinaties die, meededen aan de voorronden. De Nationale Kampioenswedstrijd "Voer man 1990" vindt plaats op 29 septem ber te Schaarsbergen, tijdens de Neder landse Bosbouwdagen. ("Wij willen Oranje niet de-motiveren...!") Lange Brinkweg 38 - Soest - Tel. 02155 - 19600 v 12 Mei j.1. werd er aan de Kooyweg het 40-jarig jubileum van de voetbalvereni ging Hees gevierd. Deze dag stond bol van de activiteiten. Om elf uur 's mor gens werden alle jeugdspelers verwacht. Ondanks het mindere weer was de op komst zeer redelijk te noemen. Zo'n 60 kinderen waren naar het Heziaanse ter rein gekomen om aan allerlei spelletjes zoals stokvangen, doeltrappen, stok- hangen, steltlopen en ringsteken mee te doen. Een springkussen van 10 meter hoog vormde ook nog een spelonder- deel, maar het grootste spektakel zou pas na de spelletjes plaatsvinden. Voor de middag waren Jan Willem van Ede (keeper van F.C. Utrecht) en Ro- bert Roest (oud-speler van s.o. Soest en nu bij F.C. Utrecht) uitgenodigd om de kinderen training te geven. Op zeer en thousiaste wijze gingen de twee "kan jers" met de kinderen aan 't werk. En gezien het enthousiasme van de kinde ren moet vastgesteld worden dat dit ze ker voor herhaling vatbaar is. Na deze training vond de finale van de penaltybokaal plaats. 15 jongens in 5 verschillende leeftijdsklassen die over gebleven waren uit een 3-tal voorron des, stonden voor de zware taak om in de finale op Jan Willem van Ede te schieten. Jan Willem van Ede moest vaak z'n ui- terste best doen om de voortrettelïjk in geschoten ballen te keren. Bij de F-pupillen streden Joeye Dorre- stein, Yassar Korkmaz en Robert de Haay om de le, 2e en 3e plaats. Joeye bleek de beste schutter te zijn; hij scoor de maar liefst 3 maal, net 1 meer dan Yassar. Bij de E-pupillen was Barry v.d. Bedum voor Hans Walet en Johan Wa len. Jaap Davelaar was bij de D-junioren de beste schutter voor Dennis Kuyer en Martijs van Ravenzwaar. Bij de C-ju- nioren stonden de broertjes Bas en Wouter v.d. Broek samen met Michael Vonk in de finale. Wouter bleek net iets beter te schieten dan zijn broer Bas en Michael. De B-junioren hadden een paar echte specialisten overgehouden; Tebbo Pauwels, Peter Ruizendaal en Peter Teunis. Vooral Peter Ruizendall dient genoemd te worden voor zijn fan tastische schoten waar van Ede allen maar naar kon kijken. Toch ging Peter Teunis met de le prijs naar huis, ge volgd door Tebbo Pauwels en Peter Ruizendaal. De v.v. Hees kan terugzien op een zeer DVS heeft in een oefenwedstrijd tegen een s.o. Soest-combinatie de mogelijk heid aangepakt om wat nieuwe spelers mee te laten draaien. Het s.o. Soest-team bestond o.a. uit Paul Schimmel (keeper), René Musolf en good old routinier Marcel van de Lugt die nog steeds over een fabelachti ge techniek beschikt. DVS kwam al snel op achterstand toen René Musolf han dig van zijn directe tegenstander weg draaide en keeper Herman Schimmel het nakijken gaf. Vooral in de eerste helft draaide het niet echt lekker bij DVS, maar kwam deson danks toch met 2-1 voor door twee doelpunten van Gerard Becker. Wan neer Gerard Becker in de zaal goed het overzicht blijft houden en op tijd de bal afspeelt is er bij DVS een concurrent bijgekomen voor topscorer van het jaar. In de tweede helft raakte DVS steeds beter ingespeeld en liep binnen tien mi- nuten uit naar een 7-1 voorsprong, door een zuivere hattrick van René Ribberink en doelpunten van Gerrit van de Laan en Raymond Brandes. DVS nam hierna wat gas terug en dat gaf s.o. Soest de kans om terug te ko men tot een 7-4 stand. Hierna gooide DVS het tempo omhoog en scoorde maar liefst nog zesmaal door doelpunten van Ronald Dorrestein (tweemaal), Gerard Becker en een hat trick van Raymon Brandes. De wed strijd verliep uiterst sportief en was een leuke wedstrijd om naar te kijken. A.s. vrijdag speelt opnieuw een DVS- combinatie een oefenwedstrijd in de Banninghal te Soesterberg. De wed strijd begint om 19.00 uur en de tegen stander is dan een SEC-combinatie. Had de laatste weken de lamlendigheid in alle hevigheid toegeslagen en moes ten we in een grijs verleden duiken, om nog een 200-game genoteerd te kunnen zien, de afgelopen week was het einde lijk weer eens raak. En niet één keer, maar liefst drie keer op rij! Theo van Klooster beet het spits af, door 214 pins plat te leggen en Rob Ver- zaal deed dat in zijn tweede game nog eens dunnetjes over, met 223. Met hun overige games bijgeteld, waren de heren daarmee goed voor 163.33 en 165.33 gemiddeld. Misschien iets minder tot de verbeel ding sprekend waren de 206 pins van Jan van de Blink, maar met een eerste game van 161 en een Grand Finale a 189, ging hij met een gemiddelde van 185.67 toch niet ontevreden naar huis. Van de 78 deelnemers aan deze kompe titie-avonden scoorden slechts 24 on der hun kunnen, 19 deden precies wat er van ze verwacht werd en maar liefst 35 SBB-ers zaten ruim boven hun ge middelde! Ook op bestuurlijk vlak gaat het één en ander gebeuren binnen de Soester Bowling Bond. De huidige voorzitter Klaas Braaksma treedt af en zal op 5 ju ni a.s., zijn voorzittershamer aan zijn opvolger overdragen in de geplande al gemene ledenvergadering, die zal plaatsvinden op bovengenoemde da tum, in de Soester Jeugdherberg-zaal Pijnenburg. Aanvang 20.00 uur. De bondsleden worden opgeroepen mas saal te verschijnen. Uitslagen maandag 14 mei: B team-TPP: 2-3 Silver Star I-Baanbrekers 0-5 Bloopers-Pin Downs 3-2 Arrows-Turtles 4-1 Heineken-Bull's Eye 0-5 N.G.S.-d'Oude Enghe 4-1 Uitslagen dinsdag 15 mei: De Kapperij-Grillroom Cairo 4-1 C-drie-Veentuuters 5-0 C-team-Kegelkeilers 0-5 Naadje-HAM 4-1 Bunk-Trio Bleeker 5-0 Vendetta-Dexcrest 3-2 Cobra's-Autoschade Koffrie 1-4 Silver Star 2-Strajk 3-2 Invaders-Big Boss 2-3 Donderdag j.1. was een dag van hoge uitslagen. Liefst drie van de acht partij en eindigden boven de 600 punten. Tel daarbij op, dat er ook nog twee boven de 500 uitkwamen en kop hierboven is verklaard. Een ongekend goede avond in dit sei zoen. Tineke van Egdom had met 638 punten het grootst aantal punten, maar Jan Danvers wist zijn beide partijen, de reguliere en zijn inhaalpartij, boven de 600 punten te scoren. Uiteindelijk deed hij dus de beste zaken deze avond. Anne Nuysink en Trudy Danvers ble ven met 520 en 513 punten ook boven de 500-puntengrens. De stand van za ken in de competitie voor de Van de Ven-bokaal 1989-1990 is nu dat Jan Danvers na 23 partijen met een gemid delde van 545 punten fier aan kop gaat. Hij wordt gevolgd door Anne Nuysink, Annie Janssen en Trudy Danvers. Tru dy Danvers heeft de grootste kans op de tweede plaats omdat zij een behoorlijk aantal "competitiepartijen" heeft. Zij kan zodoende de mindere resultaten wegstrepen en komt daarmee ook bo ven de 500-puntengrens. De uitslagen van afgelopen donderdag: D. Koblens - Tr. v.d. Veer 403-347 J. Boester - J. Hekkenberg 258-339 Tr. Danvers - W. Klute 513-428 A. Nuysink - J. Danvers 520-610 T. v. Egdom - Tr. Veerman 379-382 J. Danvers - J. Boester 634-274 T. v. Egdom - A. Nuysink 638-447 D. Koblens - Tr. Veerman 338-374 De prijs van de week ging na de pauze naar Jo Boester, die het dichtst bij het gestelde doel wist te eindigen. Donder dag is er geen scrabble in verband met Hemelvaartsdag. De eerstvolgende scrabble-avond is 31 mei in Diensten centrum Honsbergen. De aanvang is als gewoonlijk om 19.30 uur en de deelna me kost 2,50 per persoon. Onder schitterende weersomstandig heden vond afgelopen zaterdag de esta fetteloop rond het Eemmeer plaats. Ruim 100 ploegen waren naar Bun schoten getogen om mee te doen aan deze loop over 50 km., georganiseerd In de Eemmeer-estafette, een wedstrijd over 51 km met begin- en eindpunt in Spakenburg en verdeeld in vijf etappes, kwam triathlonvereniging De Schieter tot succes met een gemengd dames/he renteam. Zij behaalden een 3e prijs in hun categorie. Voor deze prestatie wer den de volgende tijden gerealiseerd: De eerste etappe over 10,1 km was voor Harry Koot, die een nette 41 minuten en 44 seconden afdrukte. Mea Kriek nam over voor de tweede etappe over 8,9 km, die zij in slechts 43.23 minuten overbrugde. Daarna begon Carla Go- vaert aan de 3e en zwaarste etappe met o.a. de Stichtse Brug. Over deze 10,6 km zette Carla een tijd neer van 49.05 minuten. Bert den Breejen was daarna goed op dreef in de 4e etappe over 11,5 km. Na 47.30 minuten tikte hij slotloper Kees Rietveld aan die het karwei af moest maken. In deze etappe draaide Kees weer eens als vanouds. In de slot- kilometers wist hij nog enkele plaatsen voor zijn team te winnen en zodoende naar een 3e plaats op te schuiven. Met een tijd van 37.08 minuten over zijn 8,9 km bracht hij de eindtijd op 3 uur en 40.58 minuten. door atletiekvereniging Quo Vadis. Verschillende atletiekverenigingen uit de regio, maar ook bedrijven en instel lingen hadden zich ingeschreven. Om 12 uur precies klonk het startschot op het sfeervolle marktplein van Spa kenburg, direkt gelegen aan de Oude Haven. AV Pijnenburg was ook verte genwoordigd met 3 ploegen; een da mesploeg, 1 seniorenploeg en een vete- ranenploeg, allen bestaande uit 5 loop sters/lopers. De damesploeg, al 3 jaar achtereen overtuigend winnaar van de Eemmeer loop, moest het dit jaar doen zonder Adri v.d. Zon en Dini v.d. Berg, maar vond in Corine Wallet en Mieke Baars goede vervangsters. De winnende tijd van vorig jaar stond met 3 uur 21 minuten en 52 sekonden op naam van de Pijnenburgdames. De damesploeg van Liga bleek afgelopen zaterdag te sterk voor AV Pijnenburg, maar de Soester dames behaalden een 2e plaats. De Liga-ploeg kwam uit op 3.26.35, terwijl AV Pijnenburg 3.38.46 noteer- de. De senioren en veteranen van AV Pij nenburg vochten onderling een sportief duel uit, waarbij echter steeds de vetera nen het initiatief hadden. Joop van Leyenhorst beet voor de veteranen de spits af met een tijd van 37.08, waarmee hij direkt de senioren op achterstand zette. Jan van de Lee liep voor wat hij waard was, maar kwam tegen Joop iets te kort (39.46). Jan van Ransdorp liep daarna de 2e etappe voor de veteranen in een goede tijd van 35.56, en ook hier verloren de senioren met Rob Jansen, die toch ruim 1 minuut sneller liep dan het jaar ervoor, weer enige sekonden. Ook de 3e etappe viel uit in het voor- Alle lagere en middelbare scholen van Soest krijgen eind deze maand een uit nodiging van atletiekvereniging Pijnen burg in de bus om weer mee te doen aan de 12e editie van de Super van Doorn loop ofwel de "Klaarwaterloop". Ook zijn dit jaar uitnodigingen gegaan naar o.a. "Het Baarnsch Lyceum" en Scho lengemeenschap "De Amersfoortse Berg", welke scholen vele Soester scho lieren tellen. Het parcours van de Van Doorn-loop loopt evenals in andere jaren het geval was over de Wiardi Beckmanstraat, Joh. Poststraat, Klaarwaterweg, Titus Brandsmastraat en weer de Wiardi Beckmanstraat. De lengte van het par cours bedraagt precies 1 Engelse mijl, oftewel 1600 meter. De lagere scholen mogen deelnemen met een jongens- en een meisjesteam, elk bestaande uit vijf leerlingen. De middelbare scholen daarentegen mo gen meerdere ploegen inschrijven - dit jaar wordt er voor het eerst een splitsing gemaakt tussen le en 2e klassers en 3e en hogere klassers. De organisatie hoopt dat de bijna 30 scholen, die Soest rijk is, zich in grote getalen aanmelden bij het secretariaat. De starttijden voor de Scholierenlopen (1 ronde) zijn als volgt: - Lagere scholen: 18.30 uur, - Prestatieloop individueel: 19.00 uur, - Middelbare scholen: 19.15 uur. Naast de scholierenloop wordt ook de Recreatieloop gehouden, die over 5 ronden gaat en waar weer vele deelne mers uit Soest en omgeving verwacht worden. Vanzelfsprekend verzorgt Van Doorn Super op woensdag 27 juni ook weer een gezellige Braderie, die met dit sportieve evenement verbonden is en waarbij allerlei kraampjes bij de start en finish opgesteld zullen staan. De vele toeschouwers, die elk jaar weer massaal deze loop bezoeken, kunnen hier de in wendige mens versterken. deel van de veteranen. Gerard Roest deed over het trajekt naar Huizen 42.44, terwijl "ingehuurde" veteraan Henk van Hal voor de senioren op 44.09 bleef steken. Jaap van de Berg probeerde in de 4e etappe voor de senioren nog iets goed te maken en hij noteerde een snelle tijd van 43.20, waarmee hij inliep op de ve teranen. Paul Vermey gaf echter niet al teveel prijs en kwam op deze etappe tot een tijd van 45.15. De laatste etappe was de voorsprong van het veteranenteam in hun onderlin ge strijd dusdanig groot, dat de voor sprong nauwelijks meer in gevaar kwam en zelfs Peter de Groot met zijn tijd van 35.38 tegen die van veteranen Ulrich Manders (36.39) niet meer in buurt kwam. Het veteranenteam kwam uit op een tijd van 3.16.12, waarmee zij verdienstelijk 7e werden in de eindrangschikking. De eerste plaats werd in deze klasse opgeëist door Nike Pilot Shop in 2.51.0. Bij de senioren werd de strijd ook be heerst door Nike Pilot Shop, die met ondermeer Bert van Vlaanderen in de gelederen uitkwam op een tijd van 2.39.19, hetgeen tevens een nieuw par- coursrecord betekende. De Pijnenburgsenioren bezetten met hun eindtijd van 3.18.11 een 14e plaats. De Pieterpad Milieu-estafette is jarig. Deze maand is voor de 5 e keer het start schot gevallen voor de langste wande ling van Nederland (464 km). Dit lus trum wordt al wandelend gevierd, met andere woorden: het verjaardagspartij tje duurt maar liefst 15 dagen. Op 12 mei is de 5e Pieterpad Milieu-es tafette gestart en zij loopt tot en met 26 mei. Vrijdag 18 mei liep de afdeling Mi lieubeheer van de gemeente Soest een gedeelte van het traject. Zij steunen hierbij de actie door een bijdrage te be talen. Vorig jaar hebben tijdens de 15 dagen durende tocht wederom de boom en het bos centraal gestaan, on der het motto: "Een wereld vol bo men". Met de opbrengst van de tocht kunnen zo'n 2800 bomen geplant wor den rond het Galmi-meer in Niger. Aanplant van deze boomsingels voor komt dichtslibbing van het meer en daarmee de bedreiging van de eerste le vensbehoeften van de mensen daar. Ook dit jaar staat de tocht in het teken van de boom. Nu zal eveneens een boomproject gesteund worden. De keuze daarvoor is gevallen op het lan delijk project "Plan Ooievaar". Een van de doelstellingen van dit plan is het terug brengen van de oorspronkelijke "ooibosbegroeiing" langs de grote ri vieren in ons land. per minuu nende dui Uitslag: V 28 30444 Beer 2 33 v.d. Belt Zoon 4 96 106; H 47 5965 7 Th. Wigtr 110; Gebi 31 52; A. 8088919 109; Fr. I 57 81; A. 373895;. 79;K.de: stra 60 8^

Soester Courant | 1990 | | pagina 12