I m THUIS IN NIC VAN DAM Handbalvereniging Smeeing/BDC gaat in iuni 4*Harig bestaan vieren handbal :an res troef op vond 1 Milieu SPORT SPORT Alle landelijke teams kampioen TAFELTENNIS Red Stars jongens aspiranten maken aspiraties waar! BASKETBAL Korfbalvereniging De Eemvogels 15 jaar! KORFBAL Eemvogels sluit seizoen winnend af KORFBAL Wedvlucht Pont Sint Maxence DUIVENSPORT VISSEN De Snoekbaars vist op de Vecht Softbaldames Knickerbockers hebben kampioensaspiraties Mandy Akkermans wederom overtuigend klubkampioen BADMINTON SOFTBAL 06-11 LTC Soestdijk 4 kampioen TENNIS activesoorts TEAMÊ Jeugdteam Soest-Zuid kampioen! TENNIS Stam/Sovoco-recreantentoernooi groot succes VOLLEYBAL PAGINA 12 Leon v. Valkenhoef, ser-klasse werd. se deden Koen v. Val- Goovaard en Leon v. Ze werden respectie- e en gingen dus over ïales. In de Cruiser- Den, Leon v. Valken- irsé respectievelijk 3e, ;n dus allemaal op één kwartfinale: Koen en •ert-klasse, werden 5e sé, die de hele dag erg 1, kwam in de halve fi- len op de startheuvel, loef lag in de laatste 3e plaats en werd toen or twee rijders voorbij dus 5e en ook geen fi- hoef behaalde in de n 3e plaats in de halve Valkenhoef bleek de de club. Hij werd in de 'ima prestatie in zo'n eer dan 150 rijders! /as een dag van hoge Irie van de acht partij en de 600 punten. Tel r ook nog twee boven :n en kop hierboven is oede avond in dit sei- i Egdom had met 638 st aantal punten, maar zijn beide partijen, de inhaalpartij, boven de iren. Uiteindelijk deed saken deze avond, n Trudy Dan vers ble- >13 punten ook boven ens. De stand van za- ïtitie voor de Van de 9-1990 is nu dat Jan irtijen met een gemid- nten fier aan kop gaat. d door Anne Nuysink, Trudy Danvers. Tru- de grootste kans op de ïdat zij een behoorlijk liepartijen" heeft. Zij Ie mindere resultaten amt daarmee ook bo- engrens. afgelopen donderdag: v.d. Veer 403-347 ;kkenberg Klute Danvers r. Veerman oester Nuysink Veerman veek ging na de pauze die het dichtst bij het t te eindigen. Donder- ■abble in verband met De eerstvolgende s 31 mei in Diensten- :gen. De aanvang is als J.30 uur en de deelna- jer persoon. WOENSDAG 23 MEI 199Ö~ 258-339 513-428 520-610 379-382 634-274 638-447 338-374 :ranen. Gerard Roest trajekt naar Huizen ngehuurde" veteraan voor de senioren op :n. g probeerde in de 4e nioren nog iets goed te iteerde een snelle tijd nee hij inliep op de ve- rmey gaf echter niet al 'am op deze etappe tot 5. >e was de voorsprong iteam in hun onderlin- ig groot, dat de voor- :s meer in gevaar kwam Groot met zijn tijd van van veteranen Ulrich niet meer in buurt im kwam uit op een tijd irmee zij verdienstelijk eindrangschikking. De verd in deze klasse ke Pilot Shop in 2.51.0. werd de strijd ook be- e Pilot Shop, die met van Vlaanderen in de /am op een tijd van i tevens een nieuw par- ;kende. enioren bezetten met 3.18.11 een 14e plaats. lilieu-estafette is jarig. )or de 5e keer het start oor de langste wande- ind (464 km). Dit lus- andelend gevierd, met het veijaardagspartij- efst 15 dagen. Ie Pieterpad Milieu-es- zij loopt tot en met 26 nei liep de afdeling Mi- le gemeente Soest een t traject. Zij steunen oor een bijdrage te be- hebben tijdens de 15 tocht wederom de centraal gestaan, on- "Een wereld vol bo- pbrengst van de tocht 0 bomen geplant wor- jalmi-meer in Niger. ;ze boomsingels voor- ing van het meer en eiging van de eerste le- an de mensen daar. t de tocht in het teken Nu zal eveneens een steund worden. De is gevallen op het lan- Plan Ooievaar". Een ïgen van dit plan is het an de oorspronkelijke ig" langs de grote ri- d. SOESTER COURANT PAGINA 13 De Soesfer handbalvereniging Smeeing/BDC maakt zich op om in de maand juni het veertigjarig bestaan op grootse wijze te gaan vieren. Geduren de twee weekeinden zullen er op het sportcomplex aan de Henriëtte Blaeckweg de nodige activiteiten wor den georganiseerd om dit jubileum de nodige luister bij te zetten. Officieel bestaat de vereniging op 1 au gustus veertig jaar. De vakantieperiode heeft er echter toe geleid de festiviteiten reeds in juni te laten plaatsvinden. Officieel bestaat de vereniging op 1 au gustus 1990 veertig jaar. De vakantie periode heeft er echter toe geleid de fes tiviteiten reeds in juni te laten plaatsvin den. Men wil namelijk zoveel mogelijk leden en oud-leden bij dit festijn betrek ken. Smeeing/BDC, opgericht op 1 augus tus 1950, heeft zich in al die jaren ont wikkeld tot een stabiele sportclub in het Soester verenigingsleven. Oorspronke lijk gestart om de dames van voetbal lende echtgenoten bezig te houden op een grasveld aan de Waldeck Pyrmont- laana en later aan de Ferd. Huijcklaan, groeide de club in al die jaren uit tot een toonaangevende hanbalvereniging in de regio. In 1978 werd zelfs het Neder lands veldhandbalkampioenschap bij de heren behaald. In de tachtiger jaren bereikte zowel het dames- als heren- team in de zaal het landelijk eerste divi sie-niveau, waarop het eerste heren team ook dit jaar weer succesvol ope reert. De vereniging beschikt aan de Henr. Blaeckweg over een schitterend sport complex met drie verharde velden. Twee van deze velden zijn tevens ge schikt om tennis op te spelen. Voorts liggen er nog twee jeu-de-boules- banen. Op dit complex zullen de activi teiten in het kader van het veertigjarig bestaan plaatsvinden. Activiteiten Het startschot wordt gegeven in het weekeinde van 15 tot en met 17 juni, wanneer de jeugd drie dagen lang het feest gaat vieren. Van vrijdagavond tot zondagavond zullen de jongens en meisjes worden vermaakt met o.a. een dropping, een disco, een zeskamp en natuurlijk handbalwedstrijdjes. Het weekeinde erop, zaterdag 23 en zondag 24 juni, is bestemd voor de ou dere jeugd en de volwassenen. Het bestuur van de vereniging houdt za terdagmiddag van drie tot vijf uur een receptie in de kantine van het sport complex. 's Avonds vanaf acht uur is er een feestavond. De muzikale omlijsting zal worden verzorgd door de in de regio bekende groep De Beetje Band. Handbal op zondag De volgende dag is het al weer bijtijds op, want dan komt de oude glorie in ac tie. Het feestcomité heeft zo'n tweehon derd oud-leden uit de archieven opge doken en uitgenodigd om weer eens in het handbalstrijdperk te treden. Naast de oud-leden zullen ook de huidige le den acte de précense geven, terwijl ook zogenaamde familieteams mogen mee doen. Kortom, ieder die BDC een warm hart toedraagt is uitgenodigd voor die dag. Aansluitend zullen de festiviteiten worden besloten met een gezamenlijke barbecue. Loterij Om de kosten van de festiviteiten te dekken organiseert de vereniging een loterij, waarin aantrekkelijke prijzen zijn te winnen. Tegen betaling van twee gulden vijftig krijgt men een lot, dat o.a. kans geen op een reis naar Parijs. Leden van de vereniging zullen op Hemel vaartsdag op de Oude Ambachten markt aanwezig zijn om nog enige loten te verkopen. Oproep oud-leden Het feestcomité verzoekt ons nog het volgende te publiceren. "Moge lijk hebben wij oud-leden vergeten uit te nodigen voor de festiviteiten. Zij zijn van harte welkom. Wilt u meedoen aan de handbaldag op zon dag dan verzoeken wij u dit kenbaar te maken. Ons adres is Handbalver eniging Smeeing/BDC, Postbus 147, 3760 AC Soest." Na het eerste seniorenteam vorige week, kon Shot afgelopen weekend ook de andere landelijke teams in de bloe men zetten. Zonder al te veel moeite scoorde Shot 2 de benodigde 8 punten tegen De Kroon 1 uit Malden. Het eer ste jeugdteam hoefde zelfs helemaal niet te spelen. De 8-2 overwinning van concurrent SVE op Irene 2 was niet ge noeg om de Soesters in te halen. Senioren Na het eerste seniorenteam, dat zich vo rige week al verzekerde van promotie naar de 2de divisie, kon ook Shot 2 af gelopen vrijdag worden gehuldigd. On der het toeziend oog van de Duitse gas ten, werden tegen De Kroon 1 de 8 pun ten gehaald die nodig waren om het kampioenschap veilig te stellen. Erg hard hoefden de Soesters voor die acht punten niet te werken. De Kroon had voor handhaving slecht 1 punt nodigen had weinig zin om zich voor meer dan dat ene puntje in te zetten. Een 'Kroner' dacht nog aan z'n procen tjes en deed redelijk zijn best. Eugene Staffhorst werd van deze dadendrang het slachtoffer. Aksel van Elteren en Dirk Schuiling bleven ongeslagen, maar moesten wel het dubbel prijsgeven aan de weinig inspirerende tegenstander uit Malden. Voor de tweede maal in het bestaan van Red Stars zal een team strijden om de landstitel. Op 9 juni in de Apollohal te Amsterdam zullen de jongens aspi ranten van Red Stars proberen Neder lands kampioen te worden. Afgelopen zaterdag hebben de jongens hun visitekaartje afgegeven, ze werden met overmacht kampioen van Rayon West. Dit kampioenschap geeft recht op deelname aan de Nederlandse Kam pioenschappen. Om kampioen van Rayon West te worden moesten de jon gens aspiranten twee wedstrijden spe len. Red Stars - Springers 60-34 Springers, kampioen van de kern Den Haag, was eerder tijdens een toernooi tegenstander van Red Stars; toen werd gemakkelijk gewonnen. Met die weten schap dachten de rode sterren een ge wonnen wedstrijd te spelen. Dit pakte anders uit, want Springers had haar huiswerk goed gedaan. Stand na de le periode was 12-12 en na de 2e periode 18-20 in het voordeel van het Goudse Springers. Trainer/coach John Bertus moest zijn manschappen tot andere ge dachten brengen. De jongens begrepen de opdracht en onder aanvoering van Igor Smink werd een flinke voorsprong opgebouwd. Stand na de 3e periode 39- 26. In de 4e periode werd de eindstand 60-34. 16 Mei was het 15 jaar geleden dat korf balvereniging De Eemvogels werd op gericht. De Eemvogels is, na de oorlog, de langst bestaande korfbalvereniging van Soest. Uit de historie blijkt al in 1923 in Soest een korfbalvereniging te hebben be staan, deze werd in het begin van de tweede wereldoorlog opgeheven. Na de oorlog hebben met tussenpozen enkele verenigingen een kortstondig bestaan geleid, waarvan de Meteoren nog het langst, ruim 12 jaar. KV De Eemvogels, 15 jaar jong, is nog lang niet van plan op te houden en heeft een min of meer vaste kern van zo'n 85 leden, waaronder senioren en jeugd- teams, recreanten en midweekkorfbal lers. De eerste twee seniorenteams wor den getraind door een vaste trainer om zo goed mogelijk in de competitie voor de dag te komen, met dit lustrumjaar als bekroning het kampioenschap van het tweede team. Ook in dit lustrumjaar het heugelijke feit dat het nieuwe seizoen gestart gaat worden met sponsor Nefkens Soest, waardoor de vereniging meer armslag krijgt om extra tijd en aandacht te schenken aan o.a. de jeugd en public re- lation. In de maand mei wordt, via de etalages van Foto van Oosten aan de van Weedestraat en de Soesterbergse- straat bekendheid gegeven aan de korf balsport. Het lustrumfeest wordt gevierd vrij dagsavonds 25 mei en op zaterdag 26 mei start om 11.30 uur aan de Staring- laan in Sbest-Zuid een groot familie- toernooi met een extra feestelijk tintje. Voor verdere inlichtingen over de korf balsport en over de Eemvogels in het bijzonder kunt u zich wenden tot Agnes Kraaikamp, Spinet 82, telefoon 12743 of komt u 26 mei naar de Staringlaan. Streekderby tegen M1A alleen le helft spannend De laatste wedstrijd in het seizoen '89- '90 voor zowel Eemvogels als MIA was een beladen ontmoeting, zoals streekder by's altijd zijn. Het eerste aanvalsvak had beduidend meer moeite dan anders, zo dat MIA descore na zo'n 20 minuten kon openen. Pas na een half uur vond ook Eemvogels de korf: Agnes Kraaikamp schoot van afstand raak, nadat invaller Pieter Wimmers prima afvangwerk had laten zien. Toen was het moment aange broken dat Iris Boom een publiekswissel kreeg: zij stopt met korfbal op dit niveau. Wim Oldewarris maakte toen van af stand 2-1. Nadat MIA een strafworp mis te, liet Fons Verduin aan de andere kant zien hoe het wel moest: 3-1. Vlak voor rust vond MIA toch nog even de aanslui ting: 3-2. Na de thee liet MIA 't een beetje liggen, terwijl Eemvogels doorging veel kansen te creëren. Het enorme veldoverwicht van de Soesters bracht wel vermoeidheid in de aanval. Waar Eemvogels echter niet in slaagde, lukte het MIA wel één keer: 3-3. Toen scoorde Marco Kuil en vervol gens Linda Bello. Het werd ook nog 6-3 door een fraaie doorloopbal van Anissa van Bemmel. Dat Wim Oldewarris nog een strafworp miste deed niets meer af aan de gedegen overwinning van de Eemvogels, dat de tweede helft met liefst 4 invallers speelde. Eemvogels eindigde in de middenmoot van de competitie, maar zal volgend seizoen een gooi doen naar de top van het klassement. Afgelopen zaterdag namen leden van de soester postduivenverenigingen deel aan de wedvlucht vanuit Pont Sint Maxence over een afstand van 372 kilometer. De duiven werden om 07.00 uur gelost bij een matige noord oostenwind. De uitslagen waren als volgt: De Zwaluw In concours waren 565 duiven. Aan komst eerste prijswinnende duif 12.38.35 uur, snelheid 1099,42 meter per minuut. Aankomst laatste prijswin nende duif 13.06.05 uur. Uitslag: W.H. van Dorrestein 1 16 27 28 30 44 49 102103 104; v.d. Brakel de Beer 2 33 50 61 84 86 106 111 113;J. v.d. Belt Klzn. 3 51 62; J. v.d. Brakel Zoon 4 9 12 15 24 34 40 41 46 92 93 96 106; H. de Bree 5 14 20 22 23 29 32 47 59 65 73 77 94; J.P. Stam 6 1143 45; Th. Wigtman 7 13 18 21 63 71 89 90 110; Gebr. de Bruin 8 87; K. Kok 10 26 31 52; A. de Bes 17 39 48 55 58 69 78 8088 9197 100 105; B. Roest 19 64 83 109; Fr. Limburg 25; R. v. Egdom 35 57 81; A. van Ginkel 36 70 74; J. Duyst 37 38 95; J. v.d. Burg 42; M. Kanters 53 79; K. de Jong 54 56 72 107; H. Woud stra 60 82; G. Rijksen 66 75 85; J. v. Groenstein Zoon 67 112; J. Ben schop 68; R. Voskuilen 98; mw. D. van Tol 76; B. Weldink 101. De Vriendschap In concours waren 463 duiven. Aan komst le duif 12.42.47 uur, snelheid 1085,47 meter per minuut. Aankomst laatste prijsduif 13.07.48 uur. C. Vaessen 1 5 17; B. Schimmel 2 3 15 16 24 28 31 56 90; T. Stoelwinder 4 38 59 64 84; J. Wijnands 6 8 33 42 46 47 67 70 73 75 93; Comb. Rini 7 35 36 37 69 77 82; W. Hoffmann 9 10 11 20 27 34 41 55; A. Meesters 12 19 65 66 68 79 86; C. Kaats 13 23 49 50 52 57 62 72; T .v.d Kuilen 14 44 92; Comb. Ra- ka 18 22 48 61 63; W. Veenendaal 21 89; C.P. Jak en Zn. 25 58; Comb. Buchnerde Man 26 39; J. Beijer 29 83; W. Cochius 30 51 53; D. Bos 32; C. Bokma 40 78; J. Koster 43 45 60 76; B. Stolker 54 87; G. Rietveld 71; Comb. Huizinga van Doorn 74 80; Z.K.H. 81; P. Rauch 85; Comb. Altenaar/Reijerse 88; W. v. Drie 91. Red Stars - Dakplan/GOBA 60-49 Coach John Bertus wees zijn man schappen erop dat deze tegenstanders, de kampioen van de kern Rotterdam, uitermate goed konden verdedigen en dat zij het Red Stars zeer moeilijk zou den kunnen maken. De le periode speelde de Soesters zeer geconcentreerd, waarbij de sterk spe lende Igor Smink en de hard werkende Frans van de Berg voor een ruime af stand zorgden. le tussenstand: 14-4; Rob Meurs, coach van GOBA, was zeer onder de indruk van het vertoonde spel van Red Stars, maar kon zijn pupillen toch blij ven oppeppen, hetgeen resulteerde in een gelijkopgaande wedstrijd; 2e tus senstand 24-15. Ook de voorlaatste pe riode ga,f het beeld van twtje teams, die aan elkaar gewaagd waren, waarbij de jongens van Red Stars een overwicht hadden, maar wat niet tot meer scores leidde; 3e tussenstand was 42-33. De laatste en beslissende periode kwam er een alles of niets poging van GOBA om alsnog langs Red Stars te komen. De vechtlust van GOBA zorgde ervoor dat ze terug konden komen tot 48-44. Coach John Bertus moest vluchten in een time-out om zijn pupillen tot beter spel te manen. Wederom onder aanvoe ring van Igor Smink werd de tegenstand van GOBA gebroken; eindstand 60- 49. Shot 5 won in de laatste wedstrijd van de play-offs om een plaatsje in de eerste klasse met 6-4 van UBTV 1. Geen on aardig resultaat, maar te weinig om de felbegeerde promotie naar de hoogste afdelingsklasse te bewerkstelligen. Hu- go Blom, Rein Mulders en Ronald van Velzen wonnen ieder twee partijen. Jeugd Zonder te spelen werd het eerste jeugd team afgelopen zaterdag kampioen. Vanwege de sportuitwisseling had Shot 1 haar wedstrijd al eerder gespeeld. De poulegenoten, en dus ook runner-up SVE uit Utrecht, speelden geheel vol gens schema hun laatste wedstrijd. SVE had nog kans kampioen te worden, maar moest dan wel tegenstander Irene 2 uit Tilburg met maximale cijfers ver slaan. Werd één wedstrijd verloren dan was Shot kampioen. Erg veel scoorde Irene niet tegen het fanatieke SVE. In eigen huis werd kansloos verloren met 8-2. Niettemin waren die twee pun tjes 'ruim' voldoende om ook het derde landelijk Shotteam aan het kampioen schap te helpen. Na het vriendschappe lijk onderonsje tegen de Duitse afvaar diging op zaterdag konden de bloemen uitgereikt worden aan coach Ronald van Velzen en zijn pupillen: Patrick Dam, Mark van der Horst, Robbert Huisman en Pieter Salentijn. Wie personeel zoekt leest de Soester Courant Zaterdag 19 mei is op de Vecht bij Weesp een door h.s.v. De Snoekbaars georganiseerde federatie-wedstrijd ge vist. De Vecht is een van de mooiste ri vieren van ons land met natuurlijke oe vers en brede rietkragen. Het is opval lend hoe de helderheid van het water daar de laatste jaren steeds toeneemt, in tegenstelling tot de Eem die in toene mende mate te lijden heeft van de enor me hoeveelheden dierlijke mest die in zijn stroomgebied gedumpt wordt. Dat bovengenoemde ontwikkeling door sportvisminnend Nederland op prijs gesteld wordt, blijkt uit de grote toeloop die visserscafé c.q. botenver- huurbedrijf "De Bierhut" te verwerken krijgt. Ook zaterdag was het daar een drukte van belang en Willem v.d. Kraats kon zich slechts met moeite ver staanbaar maken om de winnaar van de wedstrijd bekend te maken. De eerste plaats was voor Gerrit Kasius met 9.38 meter; hij nam minzaam la chend de hem toekomende ovatie in ontvangst en maakte als eerste zijn keu ze uit de goed verzorgde prijzentafel waarvoor voortreffelijk gezorgd was. Ook Vechtspecialist Willem v.d. Kraats was weer van de partij met een goede 2e plaats en 8.42 meter vis. Eveneens met 8.42 m. eindigde Richard Horst op de 3e plaats. Samen in de boot vissend met broer Henk hebben zij op de Vecht de ideale stek gevonden blijkend uit de uit slagen van vorig jaar waarin zij steeds als le of 2e eindigden in de wedstrijden op deze rivier. De 10 hoogstgeëindigden van deze 40 deelnemers tellende wedstrijd zijn: 1. G. Kasius 2. W. v.d. Kraats 3. R. Horst 4. E. Kasius 5. B. de Bruin 6. Sj. Bliek 7. M. Mosk 8. E. v.d. Kraats 9. R. Brons 10. J. v. Rein 9.38 m. 8.42 m. 8.42 m. 7.69 m. 7.15 m. 6.69 m. 6.48 m. 6.28 m. 6.21 m. 5.99 m. Het damesteam van de Knickerbockers heeft overtuigend gewonnen van HCAW 2 uit Bussum. Met de alleszeg gende cijfers 8-20 won de ploeg van coach Arjen Rector de uitwedstrijd te gen het tweede team van de roemruchte Bussumse club. Door deze overwinning lijken de lot nog toe ongeslagen Knic kerbocker-dames opnieuw op een kam pioenschap af te gaan, ditmaal in de tweede klasse district Midden Neder land van de KNBSB. In de eerste inning namen de Knicker bockers een 1-6-voorsprong, waarbij J Marjolein Postma voor maar liefst drie punten zórgde, door -nadat zowel Jó- landa Grobben, Laurette van Halen en Marcella Miles over de plaat waren ge gaan- een homerun te slaan. Ze zorgde er daarmee voor dat ook José van Oost veen en Dieuwertje Klazinga over de thuisplaat kwamen. De HCAW-dames wisten in de tweede inning één punt dichterbij te komen, doordat het veld een paar steekjes liet vallen. De Soester sottbalsters konden zelf niet tot scoren komen, zodat de der de inning met een 2-6 voorsprong be1 gon. In deze inning scoorden de Knic kerbockers maar liefst vijfmaal: Mar- Jeugd-klubkampioenschappen B. C. Selby Zaterdag en zondag werd in de sport zaal van C-drie door zo'n 45 jeugdleden gestreden om het klubkampioenschap in twee leeftijdscatagorieën. Een groep tot 14 jaar en een groep van 14 jaar en ouder. De jongste groep werd beheerst door Oscar Kox en Renate Elstrodt. Zij kwamen beide in alle finales uit, maar wisten niet de volledige winst binnen te halen. Oscar behaalde een eerste plaats in het gemengd dubbel met Christel Akkermans en in het heren dubbel met zijn broer Dennis. In de finale van het enkelspel moest hij zijn meerdere er kennen in Jeroen Overbeek. Renate werd eerste in het dames dubbel met Chantal Broekhuis en eerste in het da mes enkel ten koste van dezelfde Chan tal. In het gemengd dubbel moest ze zich met Jeroen Overbeek in 3 sets aan Oscar en Christel gewonnen geven. In de oudere groep wist Mandy Akker mans zich niet alleen in alle drie de fina les te spelen maar ook nog op overtui gende wijze te winnen. In het dames en kelspel ondervond ze tot ieders verba- Foto: Goos van der Wilt. zing nagenoeg geen weerstand van Cin- dy Sattelmeijer. Met de 11-2 en 11-3 werd Cindy in recordtempo aan de kant gezet. Hiermede werd Mandy Akker- mans voor de derde achtereenvolgende keer klubkampioen en krijgt de wissel beker voorgoed in haar bezit. In de da mes dubbel met Cindy Sattelmeijer ging het wat moeizamer tegen Sylvia Verhart en Anouk Tervooren. Ook deze partij haalde ze binnen. De laatste wedstrijd, het gemengd dubbel met Remco Altena tegen Meivin Hamaker en Lonneke Sattelmeijer, werd eveneens winnend afgesloten. De prijzen werden na afloop van het toernooi uitgereikt door Wilke Kox en Peter Sattelmeijer die het toernooi op voortreffelijke wijze hebben geleid. cella Miles, Dieuwertje Klazinga, Corry Grobben, Karin Doyer en Marine Nie- berg wisten door sterk slagwerk de thuisplaat te bereiken (2-11). HCAW kon hier niets tegenover stellen. In de vierde inning kwam er een ople ving in het spel van de Bussumse dames. Nadat de Knickerbockers hun voor sprong met zes punten had vergroot door Miles, Van Oostveen, Klazinga, Marjolein Postma, Corry Grobben en Arianne de Rooy wist HCAW vijfmaal te scoren, voornamelijk als gevolg van veldfouten van de Soester dames, die kennelijk -ondanks een fraaie inslui ting- het idee hadden de wedstrijd al te hebben gewonnen. Via Van Oostveen, Klazinga en Postma werd de eindstand van 8-20 bereikt. Werpcijfers Jolanda Grobben (Knickerbockers): 2-2-7-6. De AVIA Knicks, de herensoftballers van de Knickerbockers zagen in een uit wedstrijd, die gepland was als lichtwed- strijd, een mogelijke overwinning in het duister verdwijnen. In hun wedstrijd te gen het eerste heren softbalteam van HCAW werd de wedstrijd gestaakt als gevolg van een niet functionerende lichtinstallatie. Op dat moment, de eer ste helft van de vijfde inning, hadden de AVIA Knickes een 2-4 voorsprong ge nomen en zag het er niet naar uit dat pit cher John Vunderink, die naar grote hoogte was gegroeid, deze voorsprong nog uit handen zou geven, temeer daar zijn veld foutloos had gespeeld. De KNBSB-regel evenwel dat een uitslag pas geldig is als vijf volledige innings zijn afgewerkt, maakt overspelen van het duel noodzakelijk. Het tweede damesteam van de Knic kerbockers verloor in Nieuwegein tegen Geinoord met 19-9. Overige uitslagen: Knickerbockers-Panters (junioren) 24- 5: Knickerbockers 1-BSC Hilversum (aspiranten) 14-3 en 9-8; Knickerboc kers 2-Geinoord 3-2 en 2-4; Knicker- bockers-Phoenix (pupillen) 12-4 en 9-8. Het herenhonkbalteam had een vrij weekeinde. Op Hemelvaartsdag, 's middags om 14.30 uur speelt dit team in Leusden op de nieuwe accommodatie van Red Caps, dat het afgelopen sei zoen, evenals de Soester honkballers naar de eerste klasse distict Midden- Nederland van KNBSB promoveerde. Alarmnummer politie, brandweer en ambulance: Het beste van de drie vijfdeklasse teams van de LTC Soestdijk is al op de voor laatste speeldag op overtuigende wijze kampioen geworden. Hans Römer, Ragnar Hulskamp, Patricia Koldewijn, Karin Hovestad en invalster Nyree Ra demaker hebben alle competitiedagen 8-0,7-1 en 6-2 overwinningen geboekt. Daardoor hebben zij zoveel punten be haald dat ze op de laatste dag niet meer ingehaald kunnen worden. Zelfs een 8-0 nederlaag op de laatste dag kan hier niets meer aan veranderen. Een prima prestatie dus. LTC Soestdijk 1 leed een gevoelige 6-2 nederlaag tegen Barneveld 1. Alleen Berry Opperhuizen en Linda Morssink wonnen het enkelspel. Sanne de Metz was ook dicht bij een enkelspel-over winning, maar moest uiteindelijk toch voor haar Barneveldse tegenstandster, die op de A-lijst staat, het hoofd buigen. De nog zieke Bert van Wede had in het eerste herenenkelspel geen schijn van kans en verloor met 6-2, 6-0. De 2-2 stand na de enkelspelen gaf nog hoop voor de overwinning in de dubbels. Ze nuwen en overconcentratie in deze par tijen speelden de Soesters parten en alle dubbelpunten gingen naar Barneveld. Alleen een wonder kan Soestdijk 1 op de laatste competitiedag a.s. zondag in de thuiswedstrijd tegen Bakkum nog redden. Als dit niet het geval is, is de gradatie naar de derde klasse een feit. Ook Soestdijk 2 ontkomt waarschijnlijk niet aan degradatie.In Wormer werd af gelopen zondag met 5-3 verloren van Spatter 1. De Soester winstpunten kwa men weer van Maria van Erp. De overi ge zondagteams (behalve Soestdijk 6 dat degradeert naar de zesde klasse) handhaven zich op hun respectievelijke competitieniveaus. Met name voor het Het kampioensteam van LTC was al zeker van de titel in de voorlaatste wedstrijd. Foto; Goos yan der wn, Juniorenteam en het 35+ team, die bei den in de landelijke hoogste klasse spe len, is dit een goede prestatie. In de zaterdagcompetitie won eer steklasser Soestdijk 1 met 4-1 van Luck Reaack 1 uit Maarssen. Dor deze ruime overwinning heeft dit team nog kam pioenskansen. De andere eersteklasser, Soestdijk 2, verloor met 4-1 van Bosch en Duin. Het enige winstpunt kwam uit het damesenkelspel, waar Eke Lange- veld in een bijna 4 uur durende partij met 7-5,5-7,7-5 won. Bij de overige se nioren zaterdagteams deden zich geen echte verrassingen voor. Van de zes ge mengde- en drie herenteams heeft geen enkel team kampioenskansen en degra datiegevaar is er alleen voor Soestdijk 5, het team van oud-voorzitter Ton Schneider. Een verrassende 5-0 over winning voor Junioren 1 betekent dat dit team de eerste klasse in de junioren competitie behoudt. Ook de overige ju niorenteams speelden redelijk goed. De drie jongensteams wonnen zelfs alle drie met 8-0, jongens 1 en 3 worden daardoor a.s. zaterdag ongetwijfeld kampioen. Van de tien dinsdagdamesteams eindig den Dames 1 en 2 in de eerste klasse net onder de kampioenen. Gezien de bles sures bij beide teams toch een uitsteken de prestatie. Dames 3 speelt in de twee de klasse en kan met een 4-0 overwin ning op de laatste speeldag kampioen worden. KIES VOOR 'T ADVIES VAN DE VAKMAN GOLDEN VAN WEEDESTRAAT 16, SOEST TEL 13473 Evenals vorig jaar is het jeugdteam dat deelneemt aan de landelijke zondag- jeugdcompetitie, kampioen geworden. Dit door sporthuis Van Dam gespon sorde team bestaat uit Floor Brouwer, Rachel Beijer, Maarten Zoetelief en Xander de Groot. Het moest afgelopen zondag aantreden-tegen en in Hillegom. Met een dikke overwinning van 7-1 (al leen het herendubbelspel ging verlo ren) is het nu onbereikbaar geworden voor de naaste concurrenten. Het eerste gemengde team speelde een thuiswedstrijd tegen Baarn. De hele dag ging het spel gelijk op. Beide dames singles werden gewonnen door Soest- Zuid, terwijl de heren het onderspit delfden. Ook de dubbels werden ge deeld, zodat een 4-4 einduitslag werd behaald. Beide teams zitten in de geva renzone voor degradatie en dat wisten de betrokken spelers in het gemengd dubbel maar al te goed. Lisette Schoen maker en Jan Heiwegen wonnen de eer ste set, verloren de tweede, stonden in de derde set nog met 5-3 voor, maar verloren helaas ondanks de vele aan moedigingen van het talrijke publiek met 7-5. Het tweede en derde team verloren van respectievelijk Barneveld en Nijkerk, maar de resterende teams boekten alle knappe en daverende overwinningen. Uitslagen: SZ. 1 - Baarn 4-4 Barneveld - SZ.2 5-3 Nijkerk - SZ.3 8-0 SZ.4 - Be Fair 6-2 SZ.5 - Griffensteyn 5-3 Zweepslag - SZ.6 0-8 SZ.7 - Baarn 6-2 Ronde Vener-SZ.heren 2-4 Wie van Soest houdt leest de Soester Courant Vorige week organiseerde de volleybal vereniging Stam/Sovoco haar jaarlijkse recreantentoernooi. Dit jaar werd ge bruik gemaakt van de Banninghal in Soesterberg i.v.m. de uitwisseling Soest-Soest. Het toernooi was verdeeld in drie categorieën: een herenpoule (6 teams), een damespoule (4 teams) en een gemengde poule (13 teams). Er werd gespeeld om 2 sets of maximaal 25 minuten. Bij de heren bleek het team van de Schaapskooi uit Uden oppermachtig: zij wonnen alle wedstrijden en dat le verde hen 20 punten op. Om de tweede en derde plaats moest behoorlijk wor den gevochten tussen de teams Seinwe- zen (van de Spoorwegen) en Time Out uit Utrecht. Na een gelijkopgaande strijd had Seinwezen net een punt meer dan Time Out: 13 en 12 punten. Voor Seinwezen een teleurstellend resultaat, vorig jaar hadden zij de wisselbeker. In de damespoule werd door het uitval len van een tweetal teams een dubbele serie wedstrijden gespeeld. Hier was de ploeg van D.O.S. uit Lunteren de sterk ste: zij haalden het maximum aantal punten: 24. Tweede werd Centurion uit Amersfoort met 15 punten. De derde plaats was voor het team van Sovoco, dat voor deze gelegenheid was omge doopt tot "Foetsie". Bij de gemengde teams was het in beide poules zeer spannend. In de eerste pou le was de eerste plaats voor Vollkei 2 uit Amersfoort met 16 punten. De tweede plaats was uiteindelijk voor STK, zij hadden een beter puntenresultaat dan Pampus uit Almere. Beiden hadden 14 punten, maar STK had 28 voordeel- punten tegen Pampus 22. In de tweede poule was het ook een team van Vollkei dat de meeste punten in de wacht sleep te: 21. Ook hier waren er twee teams met 18 punten op de tweede plaats: PJGU uit Leusden en VIF uit Hilver sum. PJGU had echter de meeste voor- deelpunten: 45 tegen 34 voor VIF. De wedstrijd om de eerste en tweede plaats ging tussen Vollkei 1 en Vollkei 2. Vollkei 1 won uiteindelijk. De wed strijd om de derde en vierde plaats ging tussen PJGU en STK. Deze strijd ein digde echter gelijk. Hierna werd door de wedstrijdleiding besloten te spelen om de eerste 5 punten. De derde plaats kwam daardoor bij PJGU terecht. De recreantencommissie van Sovoco kan terugkijken op een zeer geslaagd toernooi, dat zonder enig incident is verlopen. Volgend jaar zal er zeker weer zo'n volleybalfestijn georgani seerd worden.

Soester Courant | 1990 | | pagina 13