«sis •f £XojJ<s •H0F Wie niet naar Italië gaat, gaat naar De Gouden Snaar om het thuis nog beter te zien! GEmnR GEZinsmnRKT ceirrr gezirshihrki KAAS onp W v/a/mv Gemeentebelangen Groen Soest stemt tegen plan Herinrichting Eng Winkeliers pleiten voor uitbreiding winkelcentrum Van Weedestraat Wellington herenmode Gevraagd VAKANTIE BEZORGERS Soester Courant DA S PAS SERVICE! PETERS Makelaars Aankomst Duitse Soesters EXTRA LAAG DEZE WEEK!! WASIEL STEITNER Witte: 'beslissing te snel genomen Imago Rijden onder invloed Toekomst Visser versus Witte 'Lindenhof slechts onder bepaalde voorwaarden in totaalplan' OFBILMORE 51 Soest Wij zijn geopend TUIN-ADVIESCENTRUNI 't vaarüerfwogt Omleiding Spreekrecht burgers in raadsvergadering Gruwelijke moordzaak in Baarn De echte HOLLANDSE visspecialiteiten NIEUWE 3761 cd soest RUUD SMIT Handtekeningenactie succesvol Soest krijgt Skateboardbaan in Klein Engendaal Kinderbraderie verschoven naar 6 juni! Verkeersmaatregelen VOORJAARSAANBIEDING Inbraak drukkerij schoenen SCHOEN-ADVISEURS BIJ DE GOUDEN SNAAR KOPEN IS PURE WINST! Kilo NIEUW Kom Karpetten Kijken bij: De partij van Harry Witte heeft als enige partij afgelopen donderdag in de raadsvergadering tegen het plan Her inrichting Eng gestemd. Witte zei z'n twijfels te hebben over het plan omdat de bewoners, en met name de groep al lochtone bewoners van de wijk veel te weinig betrokken was bij de totstand koming ervan. "Wij staan niet negatief tegenover het plan, maar nu gaat het te snel en zo laat je een aantal kansen lig gen" aldus Harry Witte. Gemeentebelangen Groen Soest wil eerst de nota sociale vernieuwing af wachten om de herinrichting zo breed mogelijk te kunnen realiseren. Boven dien vindt hij dat als de allochtone be volking moeilijk te bereiken was, op een andere manier geprobeerd moet wor den die bewonersgroep te benaderen en daar dan maar wat meer tijd voor uitge trokken moet worden. "Als je de sociale betrokkenheid van de bewoners wilt vergroten, moet je beginnen ze bij dit plan te betrekken," aldus Witte. Pro gressief Soest-wethouder Jan Visser meende echter dat de allochtone bewo ners van de wijk voldoende bij de plan nen waren betrokken. Maar hij gaf ook toe dat deze groep in de toekomst nog beter geïnformeerd kan worden. De raadsleden zeiden boeiend naar Witte's pleidooi geluisterd te hebben, maar ook zij waren het er niet mee eens. De WD vond het een goed plan. Bert Krijger zei bovendien dat hij meende dat een goede woonomgeving de basis was voor sociale vernieuwing. Het CDA zei 'blij te zijn dat er wat ging ge beuren'. Ook de PvdA sloot zich daar bij aan. "Het gebeurt bovendien zo lek ker snel." aldus Wil Stekelenburg van de PvdA. Die twee opmerkingen zaten Harry Witte niet lekker en hij haakte daar direct op in. "Het gaat er niet om dat er snel iets gebeurt, het gaat erom dat er iets goeds gebeurt," vond de voorman van Gemeentebelangen Groen Soest. Het imago van de woonomgeving in het Een 50-jarige man werd vorige week op de Molenstraat staande gehouden. Hij bleek teveel gedronken te hebben en kreeg een rijverbod van vier uur. Don derdagnacht hield de politie een man uit Hilversum aan die te diep in het glaasje had gekeken. Deze man kreeg een rijverbod van twee uur. gebied dat wordt gegrensd door de Dal- weg, Molenstraat, Albert Cuyplaan en de spoorbaan is in de loop der jaren steeds ongustiger geworden. Het herin richtingsplan voor de Eng is bedoeld om de buurt aantrekkelijker en herken baarder te maken en de sociale veilig heid te vergroten. Ook moeten er meer speel- en parkeergelegenheden ge creëerd worden. "De problemen in de wijk zijn te groot. Het heeft geen zin om de bewoners een technische oplossing voor te schotelen als je niet weet of de betrokkenen wel achter dat plan staan," aldus Witte. Vol gens hem kon de buurtvereniging, met daarin veel mensen van Turkse, Marok kaanse en Nederlandse afkomst, prima fungeren als middel de bewoners te be reiken. "De participanten kunnen een betere inbreng in het plan krijgen. Als het plan zo wordt uitgevoerd, ben ik bang dat de betrokkenheid bij de parti cipanten weg is," sloot Harry Witte af. Wethouder Jan Visser van Progressief Soest zei de opmerkingen van Witte ter harte te nemen voor ontwikkelingen in de toekomst, maar dat dit plan toch zo zou worden uitgevoerd als het nu op pa pier staat. "Het is een goede zaak de wijk op te knappen, niet alleen voor het uiterlijk van de wijk, maar ook voor de woonbeleving van de bewoners. Ik ben er dan ook van overtuigd dat al je zor gen in de toekomst zullen wegvallen," aldus Visser. Aan de uitvoering van het plan dat het imago van de wijk moet opvijzelen hangt een prijskaartje van ruim 1,1 mil joen gulden. Het plan is in samenwer king met de gemeente, Woningbouw vereniging Soest en de huiseigenaren ontwikkeld door Heidemij Adviesbu reau. Alle andere partijen gingen met het plan akkoord. Met de werkzaamhe den zal in september dit jaar begonnen worden. "Op deze manier doe je precies dat gene wat je Progressief Soest altijd hebt venveten, namelijk bij het eer ste het beste raadsagendapunt te genstemmen." Zo reageerde Wet houder Jan Visser op de bezwaren van Gemeentebelangen Groen Soest tegen het carillon voor het nieuwe gemeentehuis. Harry Witte maakte namens zijn partij bezwaar tegen de bouw van het carillon. Alle andere partijen gingen unaniem akkoord met het postzegel plan. Wethouder Visser vroeg of Harry Witte zich iets mooiers kon voorstellen dan 's ochtends wakker te worden met het geklingklang van het carillon. "Met het afwijzen van dit postzegelplan is de Eng echt niet meer te redden," aldus Visser. In de gemeenteraad donderdag avond moest een voorbereidingsbe- sluit genomen worden over dit caril lon omdat de bouw ervan niet is op genomen in het bestemmingsplan maar de voorbereidingen ervoor al wel getroffen zijn. Het carillon is een geschenk van de Soester onderne mers aan de gemeente Soest. Volgens de gezamelijke Soester win keliers moet de gemeente afstappen van het tweepolig winkelbeleid. Het accent moet komen te liggen op de Van Weedestraat. Winkelcentrum Soest Zuid moet een 'goede tweede' worden. De buurtcentra, zoals de Smitshof en 't Hart, hebben slechts be hoefte aan geringe uitbreiding, met name in de foodsector. Deze conclusie staat in het rapport 'Winkelen in Soest in de jaren negentig' wat de federatie Midden-en kleinbedrijf, waarin de Soester middenstand zich heeft ver enigd, het college heeft aangeboden. Zeer opvallend is het dat de winkeliers van alle winkelcentra achter één cen traal winkelcentrum in Soest Noord, de Van Weedestraat staan. Nadat de win keliers in Soest Zuid en de Van Weede straat jarenlang gestreefd hebben naar een zo gelijk mogelijk opgaande grootte van de beide centra, zeggen ze nu dat er gezien de ontwikkelingen in de regio aan concentratie van winkels niet meer te ontkomen valt. In Soest Noord is de meeste mogelijkheid tot uitbreiding. De capaciteit in de Van Weedestraat, het voor de voor de maanden juli en augustus. Aanmelden: tel. 14152 op Hemelvaartsdag van 9.00 tot 17.00 uur Dorresteinweg 72a Soest Telefoon 02155-12883 aantal beschikbare vierkante meters voor winkels en bedrijven, zou met de helft vergroot moeten worden. Ook in Soest Zuid is behoefte aan meer ruimte voor winkeliers, hier wordt gepleit voor een uitbreiding met ongeveer een der de. Zeer voorzichting geven de winkeliers aan niet met het plan Lindenhof zoals het nu op tafel ligt in te kunnen stem men. Volgens de winkeliers kan de Lin denhof 'onder bepaalde voorwaarden' deel uitmaken van het totaalplan Van Weedestraat. De Soester middenstan ders laten in het rapport weten dat een 'grotere maatschappelijk acceptatie voorwaarde is voor realisering' en den ken aan een 'minder verkeersintensieve winkelfunctie'. Hiermee steunen de winkeliers de voorstanders van het hui dige Lindenhof plan, het CDA en de PvdA, duidelijk niet. In dat plan wordt gesproken over een groot Albert Heijn complex in het pand. De winkeliers willen bovendien dat het winkelend publiek met als doel Soest Zuid de route via de Koningsweg neemt en het verkeer wat nu gebruik maakt van de Van Weedestraat omgeleid wordt. Zij denken daarbij aan een route via de Lange- en Korte Brinkweg. De huidige verkeersdrukte zorgt veelvul dig voor opstoppingen. Het doorgaan de verkeer zou daarom een andere rou te dan de Van Weedestraat moeten ne men. De winkeliers denken geenszins aan een 'alles of niets model' Ook aan de buurtcentra moet de nodige aandacht besteedt worden. Met name in het win kelcentrum Smitshof zou doör onder nemers geïnvesteerd moeten worden. Er is hier volgens de ondernemers be hoefte aan uitbreiding. Hiertoe moet dan wel voldoende bedrijfsruimte be schikbaar komen. Winkelcentrum 't Hart, bij de Koninginnelaan, heeft vooral behoefte aan een kleine uitbrei ding in de foodsector, maar hier liggen de zaken moeilijker voor ondernemers omdat het 'echte centrum', aan de Van Weedestraat een zeer grote concurren tie vormt. De winkeliers willen een projectgroep oprichten met dan,-; vertegenwoordi gers uit het bedrijfsleven en de gemeen te Soest om het totaalplan te begelei den. De projectgroep heeft onder meer tot taak de randvoorwaarden voor de plannen met de winkelcentra op te stel len. Vanaf september kunnen burgers ook in raadsvergaderingen hun on genoegen over bepaalde voorne mens van het college Laten blijken. Aan dit spreekrecht zijn wel be paalde voorwaarden verbonden. Zo moeten burgers die in de raads vergadering willen inspreken dit ui terlijk één dag voor die vergadering melden. Ook is er een tijdslimiet aan het spreken verbonden. Iedereen krijgt drie minuten de tijd om zijn of haar zegje te doen. Bovendien moet de inspreker met nieuwe argumen ten of feiten komen die nog niet in de commissie zijn behandeld of ge hoord. De verantwoordelijke wet houder bepaalt of er inderdaad spra ke is van nieuwe elementen. Meer informatie op pagina 6 Een 33-jarige Baarnse heeft vorige week maandag op gruwelijk wijze haar vriend vermoord. Zij bracht de 58-ja- rige Baarnaar met een mes om het le ven. Vervolgens is de vrouw, vermoe delijk samen met de 35-jarige dochter van het slachtofoffer, twee dagen bezig geweest om het slachtoffer in stukken te zagen. In de nacht van woensdag op donder dag kwam de zaak aan het rollen toen de vrouw haar werkgever in aangesla gen toestand belde met de mededeling dat zij niet kon komen omdat er iets ergs was gebeurd. Toen de werkgever onge rust naar de woning ging om polshoogte te nemen ontdekte hij wat er was ge beurd. In de garage lagen plastic zakken met delen van het lichaam van het slachtoffer. Een koffer met lichaamsde len werd in een sloot geworpen. De werkgever waarschuwde de politie. De vriendin van het slachtoffer ver klaarde in een ruzie het mes van haar vriend te hebben afgepakt en uit zelf verdediging te hebben gehandeld. De 33-jarige vrouw heeft inmiddels be kend en is aan de officier van justitie voorgeleid. De verhoren verlopen moeizaam omdat de vrouw, van Oost- europese afkomst, nauwelijks Neder lands spreekt. De dochter van het slachtoffer is inmiddels vrijgelaten. Vol gens een woordvoerde van de politie maakte zij een labiele indruk. Zij zal wel worden vervolgd wegens medeplichtig heid aan het wegwerken van de sporen van het misdrijf. Ze zijn er weer volop! van weedestraat 149 vv tel 02155-15288 Foto: Goos van der Wilt. Waar een handtekeningenactie van een actieve moeder al niet goed voor is. Het college van Burgemeester en Wethouders beseft dat skateboarden een nog steeds in populariteit groeien de vorm van vrijetijdsbesteding is voor jongeren. Daarom hebben zij besloten de skatende jeugd tegemoet te komen in hun wensen. Er zal in liet gebied Klein Engendaal een skategelegen- heid voor hen aangelegd worden. Dit jaar nog zal de baan worden aange legd op het terreintje op de hoek van de Koningswegen de Bosstraat. De kosten zullen worden betaald uit de beschikba re gelden voor het gehele project Klein Engendaal. Een paar weken terug hield Maria Bui tenkamp, moeder van een skatende zoon, een actie voor een skateboard- Om organisatorische redenen is de Kinderbraderie op Hartje-Zuid één week opgeschoven. In plaats van op woensdag 30 mei vindt deze nu op woensdag 6 juni plaats. Ook het inschrijven schuift een week op. Dat wordt donderdag 31 mei van 16.00 tot 17.00 uur op het plein bij Hartje-Zuid. Voorinschrijving is noodzakelijk in verband met het toe wijzen van de plaatsen. Volgende week meer hierover. baan. Ook in Soest zijn veel jonge beoe fenaars van deze Amerikaanse trendy sport, maar er was en is voor deze jon geren geen andere ruimte beschikbaar dan parkeerterreinen of vluchtheuvels. Mevrouw Buitenkamp zag dat er grote behoefte was aan een eigen plek voor de skaters, niet alleen om veiligheidsrede nen, ook om sociale redenen. De gemeente kon niets voor haar doen, totdat zij, met een handtekeningenlijst, kon aantonen dat er echt behoefte was aan een dergelijke voorziening. Zo ge zegd, zo gedaan. De lijst bleek overtui gend genoeg: binnen een maand na de actie heeft de gemeente latén weten voor de baan te zullen zorgen. In verband met de recontructie/her- inrichting van de 2e fase Koninginne laan, tussen de Regentesselaan en de Nieuwstraat geldt vanaf maandag 28 mei tot en met vrijdag 8 juni een aantal tijdelijke verkeersmaatregelen in dat gebied. Het betreft hier voornamelijk de aansluiting van de Nieuwstraat, Re gentesselaan en Van Straelenlaan op de Koninginnelaan. In verband met de Wielerronde van Soest geldt op woensdag 6 juni tussen 17.30 uur en einde der wedstrijden een aantal tijdelijke verkeersmaatregelen rondom het parkoers W. Beekman- straat, J. Poststraat, Klaarwaterweg en T. Brandsmastraat. Onder meer zijn de ze wegen afgesloten voor alle verkeer in beide richtingen. SWEATERS van f 59,90 NU f 49,90 POLO van f 49,90 NU f39,90 MODE ZUID PROMENADE 12 SOEST-ZUID Afgelopen vrijdagavond begon de uit wisseling met Soest Duitsland met de aankomst van de Duitse gasten uit de zusterstad Soest op het parkeerterrein aan de Bosstraat. Door vertraging kwa men de vier bussen iets later dan ge pland. Wethouder van sportzaken Jan Menne verwelkomde de sportieve gasten uit het buurland, die veelal druk bezig waren de vele bekenden van vorige uit wisselingen 'wie geht's' de hand de schudden. Daarop vertrokken de spor ters naar de gastzinnen. 's Avonds wachtte de sporters een welkomstwoord door burgemeester Jde Widt in hotel het Witte Huis. G. Pohl zei namens het Duitse gemeentebestuur dat niet de sport, maar de intermenselijke relaties het belangrijkste doel van de uitwisse ling tussen landen was. Na een genoeg lijk ontvangst kon de volgende ochtend de sportieve strijd tussen de twee zuster steden losbarsten. Inbreker hebben vorige week ingebro- .- ken bij een drukkerij aan de Konings weg. Via een klapraampje hebben zij zich toegang verschaft tot het pand. Het is nog niet duidelijk wat er weg is. Wel hebben de dieven door het hele pand hun sporen achtergelaten. pagina !#vanBREUKELENbv%, 5 Winkelpromenade Laanstraat 95-97 - Baarn Tel. 02154-1 33 87 Het aanbod in ONROEREND GOED van de Soester NVM-makelaars vindt U op pagina 8 9 GEBRADEN ROSBIEF 100 gram van JONG BELEGEN KAAS SLA-FRIS Fijne kruiden - Calvê KUIKENBOUTEN van 6.98 voor van 2.29 voor DECAFÉ - Cafeïne vrij - D.E. 250 gram van 3.25 Lange Brinkweg 38 - Soest Telefoon 02155 - 19500

Soester Courant | 1990 | | pagina 1