nieuws aruóhoch Herman Pieter de Boer in het Poorthuis Scouting Soest op de ambachtenmarkt Vrijwilligers Vakature Bank Pergamano op Ambachtenmarkt Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' Milieu-educatie Thuishulpcentrale zoekt oppasmoeder Jaarlijks optreden van The Utrecht String Quartet Nieuwe fietseroutes Vier eerste prijzen Gilde succesvol op Gildedag Drie fantastische kampweken op de kinderboerderij Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Vakantie en sociale verzekering Een pasar in Patria Blues Night: Tender Madness Filmhuis: Scherzo Furioso Dixi-dienst 'in beweging' WOENSDAG 23 ME11990 SOESTER COURANT PAGINA 4 WOENS Cultureel Creatief Centrum Zomercursussen in C-drie In de zomerperiode is het in het cen trum vrij rustig. Toch kunt u in de maan den juni en juli aan een aantal aktivitei- ten bij ons meedoen. C-drie biedt u een aantal zomercursussen aan: Een intensieve teken- en schildervijf- daagse. Deze cursus bevat 10 lessen van 2,5 uur en is bestemd voor zowel begin nende als gevorderde schilders. Als het mooi weer is wordt er ook buiten in de vrije natuur gewerkt. U maakt kennis met verschillende teken- en schilder technieken. Datum: 25 t/m 29 juni. Een weekend zeefdrukken op textiel. In dit weekend (vrijdagavond, zaterdag en zondag) leert u de basistechnieken van het zeefdrukken. Daarbij krijgt u de gelegenheid om het gelijk toe te passen op textiel, b.v. t-shirt, kussensloop, handdoek, etc. Datum: 29 juni t/m 1 juli. Dansexpressie. Deze cursus wordt zowel voor volwas senen als voor kinderen gegeven, 's Middags voor de kinderen en 's avonds voor volwassenen. De juiste datum voor deze cursus is nog niet bekend. Nieuw cursusprogramma Het nieuwe cursusprogramma voor het komende seizoen is klaar. In de periode september - januari 1991 worden er naast de bekende cursussen ook een aantal nieuwe cursussen aangeboden zoals: Passe-partout snijden en lijsten ma ken. Tijd: dinsdag 13.00 uur - 15.00 uur. Startdatum: 25 september. Prijs: f 92,- 10 lessen). Grimeren voor jongeren (leeftijd 13 t/m 15 jaar). Tijd: woensdag 15.30 - 17.30 uur. Startdatum: 26 september. Prijs: f 55,- (6 lessen). Het surrealisme in de kunst. Tijd: maandag 20.00 - 22.00 uur. Startdatum: 24 september. Prijs: f 150,- (12 lessen). Origami - Japanse vouwkunst. Tijd: dinsdag 20.00 - 22.00 uur. Startdatum: 25 september (beginners); 13 november (gevorderden). Prijs f 55,- (6 lessen). Het cursusprogrammaboekje krijgt u in de eerste week van september in uw bus; dan worden ze huis aan huis ver spreid in Soest en Soesterberg. Wordt verwacht Mei: expositie zijdeschilderen en hoe den. juni en juli: zomercursussen: tekenen en schilderen, zeefdrukken, dansex pressie. Pro memorie: Cultureel Creatief Centrum C-drie is gevestigd aan de Willaertstraat 49 te Soest. Het telefoonnummer is 22188." C-drie is geopend van maandag tot én met vrijdag van 8.30 -12.30 uur, 13.00 - 17.00uuren 18.30-23.00 uur. Op za terdag is het centrum open van 15.00 - 23.00 uur. 03 Stichting Jeugdzorg Soest postbus 250 - 3760 AG De Praatpaal Kinder-instuif De kinder-instuif is iedere woensdag middag van 14.00- 15.30 uur voor kin deren van 4 t/m 12 jaar. Kosten: 1,- (inclusief limonade). Woensdag 23 mei: sport- en spel-instuif en woensdag 30 mei: vliegers maken. Tiener-Soos De tiener-soos is donderdagsavonds van 19.00 - 20.30 uur voor jongens en meisjes van 11 t/m 15 jaar. Kosten: 2,- (inclusief frisdrank). Er is van alles te doen, zoals creatief bezig zijn, spel, koken, etc.. Vrijwilligers Er zijn nog vrijwilligers nodig voor de spelencaroussel in de wijk Klaarwater op dinsdagmiddag van ca. 15.30-17.00 uur in de maanden juni en juli. Ook zoekt het buurthuis nog iemand die de bakfiets met handenarbeid en spelma teriaal wil berijden. Wie zin en tijd heeft om als vrijwilliger mee te doen, kan contact opnemen met buurthuis "De Praatpaal", Smitsweg 311, telefoon 19546. Op 30 mei a.s. zal de schrijver Herman Pieter de Boer een lezing geven in het Poorthuis te Baarn. Hij wordt daarbij geassisteerd door de actrice Pauline Hunfeld. De Boer kreeg grote bekendheid met zijn korte verhalen zoals die gebundeld zijn in boeken als "De vrouw in het maanlicht", "Het damesorkest", "De motorengel" en het recente "De Hek- senkroeg". Samen met tekenaar Pat Andrea maakte hij het befaamde "Ne derlands Gebarenboekje".Daarnaast is hij een succesvol songwriter - als tekst dichter scoorde hij met grote hits als "Visite" en "Maarja" voor Lenny Kuhr, "Annabel" voor Hans de Booy en Kin deren-voor-kinderen liedjes als "Ik heb zo waanzinnig gedroomd". Tijdens de lezing zal Herman Pieter op de hem eigen aanstekelijke wijze voor dragen uit eigen werk en er over vertel len. Samen met Pauline Hunfeld voert hij enkele absurde literaire sketches op. In de pauze is er gelegenheid tot het ko pen van boeken. De lezing is georgani seerd door de Stichting IHC/ t Poort huis en wordt gehouden aan de Acacia laan 6 in Baarn en begint om 20.00 uur. De zaal gaat om 19.30 uur open en de toegang is 4,-. Kaarten kunnen vooraf worden gereserveerd op telefoonnum mer 02154 - 15773. 1 V' Scouting Soest is een initiatief van alle scouting groepen uit Soest om zich ge zamenlijk aan de buitenwereld te pre senteren. Dit om duidelijk te maken dat er verschillende groepen in Soest zijn maar dat de activiteiten over het algemeen dezelfde zijn. Deze verscheidenheid aan activiteiten zullen ze proberen op de oude ambach tenmarkt ten toon te spreiden. Zo zal er iets gepionieerd gaan worden, er zal een mini kampje opgezet worden waar men op de wijze van scouting brood kan bak ken, men kan proberen om de snelste houtzager van de markt te worden en ook de creactieve mensen kunnen hun hart ophalen. Voor hen is er een zoge- Voor uw BLOEM WERK groot of klein moet u bij zijn. Eigendomweg 80 - Soest - Tel. 10647 De Stichting Vrijwilligers Vakature Bank Soest, afgekort WB-Soest, is een stichting die, sinds haar oprichting in 1982, een centrale plaats in "vrijwilli- gersland" van Soest en omgeving heeft verworven. Bemiddelen, informeren, adviseren, motiveren behoren tot de taken van de vakature bank. De vele inschrijvingen van mensen die om de meest uiteenlopende redenen vrijwilligerswerk willen gaan doen aan de ene kant en het grote vakature-aan- bod van instellingen aan de andere kant, leveren het bewijs dat de VVB in Soest en omgeving in een grote behoef te voorziet. Naast deze hoofdtaak houdt de WB- Soest zich met tal van nevenaktiviteiten bezig. Enkele van deze aktiviteiten zijn: - informatie en voorlichting - belangenbehartiging - opzetten en begeleiden van vrijwilli- gersprojekten - opleidings en bijscholingsmogelijkhe den - ondersteuning van Landelijke cam pagne - bemiddeling in arbeidskonflikten - advisering e.d. Wie interesse heeft in vrijwilligerswerk of informatie wil over zaken die met -vrijwilligerswerk samenhangen, kan langskomen op het kantoor aan de Smitsweg 311 te Soest waar altijd een "geduldig oor' en een kopje koffie te vinden is. De openingstijden zijn: Ma. t/m. do. van 9.00-12.00 uur en van 13.30-15.30 uur Vrijdag van 9.00-12.00 uur Het telefoonnummer is 02155-12630. Deze week aandacht voor onderstaan de vakatures. 13-102. Milieu-organisatie te Baarn zoekt voor winkel vrijwillig(st)ers. Werktijden: eenmaal per vier weken op zaterdag. Werkzaamheden: verkoop van tweedehands kleding. Er wordt ge werkt in groepjes van twee personen. 8-104. Centrum voor geestelijk gehan dicapten zoekt een aantal vrijwilligers voor het opbouwen en onderhouden van z.g. "bezoek-ouderrelatie"; een en ander houdt in dat een bepaalde bewo ner regelmatig wordt bezocht en met hem of haar allerlei gezelschapsaktivi- teiten worden ondernomen. 19-119. Enkele enthousiaste "klusjes mannen/vrouwen" voor het onder houd aan het onderkomen van het Ro de Kruis in Soest (Villa de Zonheuvel) en het Rollend Materiaal (de PAM en de aanhanger). Leeftijd 18-50 jaar. 14-105. Verpleegkundigen voor de op leidingen van vrijwilligers en de bege leiding van de helpers/sters voor de thuiszorgprojekten. Leeftijd: 18-50 jaar. 6-101. Telefonische hulpdienst te Hil versum zoekt meerdere vrijwillig(st)ers voor de taak van telefonische "hulpver lener" (aktief luisteraar), voor gemid deld 6 uur per week. Leeftijd min. 21 jaar, reiskosten worden vergoed. 19-115. Amnesty International afde ling Baarn zoekt medewerkers voor as sistentie bij: - Het éénmaal per maand veranderen en verfraaien van de etalage. - Het op zondag uitdelen van informatie bij de Baarnse kerken. - Werkzaamheden bij een stand die een paar maal per jaar wordt benut. 7-101. Peuterspeelzalen te Baarn zoe ken vrijwillig(st)ers om samen met een beroepskracht een groep van ca. 12 peuters te begeleiden (spelletjes, zin gen, eten, drinken, enz.) Werktijden: ma., do., vr., van 13.00 uur tot 16.30 uur. Vervanging i.v.m. zwan gerschapsverlof behoort tot de uitbrei dingsmogelijkheden. naamde kliedermuur gemaakt waar naar hartelust op geverfd mag gaan worden en er is nog de mogelijkheid om je te laten schminken. Genoeg te doen op het veldje naast de oude kerk. Dit is het perste initiatief van Scouting Soest maar zeker niet het laatste. Zo is er al een duidelijk informatiefoldertje ge maakt waarin alle groepen duidelijk hebben gemaakt wie of wat zij zijn. Het ligt ook in de bedoeling dat de diverse speltakken een weekend met elkaar op kamp gaan zodat de groepen elkaar wat beter leren kennen. Al dez activiteiten worden door vrijwilligers voor zo'n 200 kinderen (verdeeld over 4 groepen) op poten gezet. Wie belangstelling heeft kan gerust eens langs komen bij een van de groepen. Temidden van de vele oer-Nederlandse ambachten die op deze dag aanwezig zullen zijn is er ook één bij die oorspron kelijk uit Columbia afkomstig is, n.1. pergamano. Ongeveer vier jaar geleden kwam Mar- tha Ospina als Colombiaanse naar Ne derland en liet aan haar kennissen de kaarten zien, die van perkamentpapier gemaakt en versierd waren met in Co lumbia ontwikkelde technieken. Groot enthousiasme bij allen die het zagen, vooral door de eenvoud van de technie ken, die slechts in enkele lessen is aan te leren en een verrassend resultaat te zien geven. Vorig jaar is men begonnen met aan de ze hobby grotere bekendheid te geven. Voorbeeldmappen werden samenge steld, een set gereedschappen, inkten en verven werden vervaardigd en do centen opgeleid. Behalve het maken van wens- en decoratie-kaarten van dit perkamentpapier kan men er vele crea tieve kanten mee uit, zoals hangers, broches, oorbellen en lampekapjes. Steeds worden er weer nieuwe moge lijkheden ontdekt door degenen die er mee bezig zijn. Morgen kan men het al lemaal komen bekijken. De demonstra ties zijn de hele dag door aan de Neer- weg. Vedelaarpad 53, tel. 18136. Het is prima gegaan met de verbouw van onze stal tot natuur-edukatief cen trum. De bouwvakkers zijn er al uit en nu is het afwerken begonnen. Het be gint een prachtige plek te worden voor schoolgroepen en dieren. Natuurlijk eerst voor een aantal dieren die dan be zoek gaan krijgen van schoolkinderen. Ook zullen daar lessen gegeven worden door onze nieuwe beroepskracht voor natuuredukatie. Dit nieuwe onderdeel van de kinderboerderij wordt feestelijk geopend op zaterdag 15 september. Hoe en hoe laat verneemt u later. Kampweken Ruim 50 kinderen hebben zich al opge geven voor één van onze drie kampwe ken. Leest u het betreffende artikel nog eens door zodat u misschien ook uw kind(eren) inschrijft voor zo'n leuke kampweeK. Peuter/ouderaktiviteiten Wat de peuter/ouderaktiviteiten be treft vermelden we dat dinsdag 29 mei de laatste ochtend is voor deze aktivi- teit. We gaan dan stoppen tot oktober. Dan starten we weer met deze aktiviteit en dan alleen op dinsdagochtend van 9.30 - 11.30 uur. Theater Ook de theateraktiviteiten van dit sei zoen zijn afgerond. Afgelopen woens dag was de laatste voorstelling door een groep kinderen uit Muiderberg. In het nieuwe seizoen gaan we weer verder met deze aktiviteit en wel weer op de woensdagmiddag. Dan komt de Sprookjesverteller. Deze figuur gaat aan kinderen sprookjes vertellen uit al lerlei landen. De kinderen krijgen te vens de kans om in het verhaal een rol te spelen. Disco Ook in oktober: kinderdisco. Deze ak tiviteit voor kinderen van 7 tot en met 12 jaar was twee jaar geleden een door slaand sukses. Er zijn nu nieuwe mede werkers zodat we weer van start kun nen. Eenmaal in de 14 dagen lekker swingen van 19.00 tot 20.30 uur. Maar dat is pas in het najaar. Daarvoor gaan we hopenlijk genieten van het lekkere weer. Voor alle duidelijkheid vermelden we nogmaals dat de kinderboerderij iedere dag geopend is van 8.00 tot 18.00 uur. Iedereen kan langskomen om naar de dieren te kijken of wat te spelen. Dit kost niets. Alleen als er aktiviteiten ge boden worden betalen de kinderen een bijdrage. Dat geld wordt weer besteed om materialen te kopen en de kinder boerderij te verfraaien. Zo starten we in juni met de aanleg van een nieuwe tuin. Een rustige plek met water, planten en zitplaatsen. Ideaal voor de pauwen en om even lekker bij te komen. Komt u ook eens kijken? Voor uw KAMER PLANTEN groot of klein moet u bij Eigendomweg 80 - Soest - Tel. 10647 Ook het komende schooljaar 1990/ 1991 zullen op diverse scholen natuur- en milieulessen worden gegeven. Een aantal van die lessen zal worden ver zorgd door het IVN-Eemland. Omdat praktijkopdrachten bij deze lessen een belangrijk onderdeel vormen, is voor het slagen van deze lessen voldoende begeleiding erg belangrijk. Om hiervan het komende jaar verzekerd te zijn or ganiseert het IVN in samenwerking met de gemeente Soest de cursus "Het bege leiden van milieulessen". Het is de bedoeling dat ouders die graag iets met milieu-edcucatie willen doen aeen cursus gaan volgen. Aan de ouder raden van de scholen is documentatie hierover uitgereikt, die aan de ouders zal worden verstrekt. De Thuishulpcentrale Eemland THC zoekt op verzoek van de moeder van Willemientje (4) één keer per maand een oppas op de dinsdagmiddag van 14.30 tot 16.00 uur en voor de momen ten wanneer haar kind ziek is, in Soest- Zuid. Moeder heeft dit verzoek gedaan omdat zij part-time werkt en zij sinds kort alleen staat voor de opvoeding van haar dochter die licht verstandelijk ge handicapt is. Willemientje funktioneert ongeveer op het nivo. van een kindje van twee en half jaar. Ze houdt van voorlezen, kinderliedjes, luisteren, wandelen en is dol op kleine kinderen en huisdieren. Het liefst heeft de moeder daarom ook een oppas die zelf een kind(eren) heeft, maar dit hoeft niet. De oppasmoeder mag haar eigen kind meenemen als ze op Willemientje past, maar bij haar thuis oppassen kan ook Wie er voor voelt om op vrijwillige basis met een vaste onkostenvergoeding iets voor deze moeder te doen, kan op werkdagen tussen 9.00 en 12.00 uur bellen of schrijven naar de koördinator van de THC Annet Stoffers-Schaafs- ma, Bloemendalse Binnenpoort 7, 3800 AG Amersfoort, tel. 033- 633924. Evenals voorgaande jaren geeft The Utrecht String Quartet weer concerten in Amsterdam, Utrecht en Bussum. De concerten vinden plaats op zondag 27 mei in de Lutherse Kerk, Mecklen- burglaan 50 te Bussum, op woensdag 30 mei in de Engelse Kerk aan het Be gijnhof te Amsterdam en op donderdag 31 mei in de Doopsgezinde Kerk aan de Oudegracht 270 te Utrecht. Het Utrecht String Quartet is opgericht in het voorjaar van 1985 te Utrecht. Ini tiatiefneemsters waren de Finse violiste Eeva Koskinen en de Australische vio liste Katherine Routley die aan het Utrechts Conservatorium haar oplei ding voltooide. Eeva Koskinen die win naar is van verschillende internationale concoursen Tibor Varga Concours, Tromp Concours, Luis Sigall Concours, Japan International Music Competi- tion) treedt regelmatig op als soliste in diverse landen. Zij is hoofdvakdocente viool aan het Utrechts Conservatorium en sinds 1987 is zij de violiste van het Guarneri Trio. Evenals Katherine Routley zijn de alt-violist Klaus Heide- mann en de cellist Sebastian Koloski verbonden aan de Deutsche Kammer- philharmonie te Frankfurt. Het kwartet treedt regelmatig op in Nederland en in het buitenland. Het repertoire omvat zowel de klassieke als de romantische kwartetmuziek. Elk jaar neemt het strijkkwartet onder meer een compositie van deze eeuw op het programma zoals bijvoorbeeld het eerste strijkkwartet van Tristan Keuris. In het concert op 31 mei zal het ensem ble de première ten gehore brengen van de Nederlands-Argentijnse componist Carlos Michéns. Zijn stukken genieten Om aan de regelmatig terugkerende vraag te voldoen heeft de Soester VW vier fietsroutes samengesteld. De rou tes hebben een lengte van 25 tot 30 km en voeren de fietsers langs vele mooie plekjes in Soest en omgeving. Onder de omgeving wordt verstaan de Lage Vuursche, Hilversumse Heide, De Treek, Austerlitz en de Eempolder. Het zijn losse routes die 50 cent per stuk gaan kosten. Naast een beschrijving staat op de route ook een plattegrondje getekend, zodat men kan zien hoe de route loopt. Op Hemelvaartsdag kan men voor het eerst de routes kopen en wel in de stand van de VW achter de Oude Kerk. Daarna zijn ze vanzelfsprekend te koop in het VW-kantoor aan de Steenhoff- straat. In de komende jaren wil de VVV naar zo'n 15 verschillende fietsroutes toe. Gebleken is dat er grote vraag is naar enigzins uitgezette routes. „HEMEL- VAARTSDAG donderdag 24 mei geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Eigendomweg 80 - Soest - Tel. 10647 Op zondag 20 mei heeft het Groot Gaesbeeker Gilde deelgenomen aan de Kringgildedag van het Land van Cuijk, deze keer georganiseerd door het St. Matthias Gilde uit Oploo. Aan deze Kringgildedag namen 28 gilden deel. Nadat ze hadden meegedaan aan de op tocht, de massale opmars, startten de verschillende wedstrijden. Het ruim 50 personen tellende gilde- korps met Koningspaar Jan en Germa van Steen en hofdames Bianca en Wen- dy, een van de grootste korpsen uit de Kring, deed weer mee aan verschillende van deze wedstrijden. Het Soester gilde behaalde niet minder dan 7 prijzen. In het algemeen klasse ment werd een van de eerste prijzen be haald. Daarin worden deelname aan optocht, presentatie en wedstrijden beoordeeld. Eveneens een eerste prijs behaalden de hoornblazersgroep, de vendelgroep bij de wedstrijden voor 6 of meer vende liers en bij het duo Trommen klasse A Xander Dazelaar en Mathieu Engbe- rink. De vendeliers Hans Kok en Paul van Breukelen behaalden resp. een 2e prijs in klasse A en een 5e prijs in klasse C. Tot slot behaalde Mathieu Engberink een 3e prijs in de klasse C Gildetrom; hij behaalde evenveel punten als Xan der Dazelaar, maar door loting werd hij degene die de prijs in ontvangst mocht nemen. Op zondag 19 augustus is de volgende Gildedag waaraan het Soester gilde deelneemt. Deze dag wordt gehouden te Oeffelt. Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' orga niseert in de zomervakantie drie fantas tische kampweken voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar. Iedereen week duurt van maandag 12.00 uur tot en met za terdag 12.00 uur. In die vijf dagen orga niseren wij van alles om voor de kinde ren een onvergetelijke vakan tieweek te maken. Er is van alles te doen, zoals een spannend bosspel, een kampvuur, ritjes met de pony en ezel kar, een onvergetelijke sportmiddag met veel opdrachten, knutselaktivitei- ten en uiteraard als klap op de vuurpijl de 'bonte avond' waarop de kinderen laten zien wat zij kunnen. Een ochtend je helpen met de verzorging van de die ren hoort er ook bij. De kampweken worden gehouden van: 23 juli tot en met 28 juli, 30 juli tot en met 4 augustus, 13 tot en met 18 augus tus (steeds van maandag 12.00 uur tot en met zaterdag 12.00 uur). Kosten De regel is, dat ouders naar inkomen betalen. Dit betekent niet dat men uw loonstrookje vraagt, maar er wordt op gerekend dat u eerlijk bent. Als u naar inkomen betaalt, komt men uit de kos ten en hebben kinderen, ongeacht het inkomen van hun ouder(s), een fijne kampweek. De prijzen zijn alsvolgt: f115,- per kind voor ouders met een mi nimuminkomen, f 150,- per kind voor ouders met een modaalinkomen, f 200,- per kind voor ouders met een ho ger inkomen. Bij deze prijzen is alles inbegrepen. Goed eten, regelmatig drinken en snoepgoed. De kinderen hoeven niets extra's mee te nemen. Het is wel ge wenst een eigen tent mee te nemen die dan op het terrein geplaatst wordt. Geen tent? Ook geen ramp, dat regelen de kinderen snel onderling en er zijn ook nog andere plekken waar kinderen kunnen slapen. Opgeven Wilt u uw kind(eren) opgeven, dan kan dit telefonisch van dinsdag tot en met vrijdag van 8.00 uur tot 18.00 uur. U kunt ook schriftelijk aanmelden bij kin derboerderij 'De Vrije Teugel', Vede laarpad 53, 3766 CM Soest. Tot slot is er te vermelden dat er nog twee ouder avonden zijn in juni en juli om met de ouders kennis te maken en het pro gramma door te spreken. niet alleen veel bekendheid bij het Ne derlands publiek. Ook in het buitenland zoals Zuid- en Noord-Amerika en Fin land heeft violiste Eeva Koskinen zijn werken in première gebracht. Voorts staat op het programma het strijkkwar tet in Bes K.V. 159 van W.A. Mozart. Het is een fris werk van de toen 16-jari- ge componist. Terecht heeft The Utrecht String Quartet dit te weinig uit gevoerde werk in haar repertoire opge nomen. Na de pauze wordt het 2e strijk kwartet in F van R Tschaikovsky ge speeld. Dit stuk voert ons terug naar de Russische romantiek van de tsarentijd. Aanvangstijd van de concerten: Bus sum 12.00 uur, Amsterdam 20.15 uur en Utrecht 20.30 uur. Kaarten vanaf 7,50 tot 17,50 zijn aan de zaal ver krijgbaar. Een aantal succesvolle cursussen keert in het nieuwe cursusseizoen terug, zoals dat al vele jaren het geval is. Bijv. Pech Onderweg, Geheugentraining Pech Onderweg Wederom is de heer P. Smeeing bereid gevonden deze cursus in de aankomen de herfst te geven. U kunt zich als het ware "wegwijs" laten maken d.m.v. de ze cursus. Wie deze cursus gevolgd heeft, hoeft niet meer langs de kant van de weg terecht te komen, als u onver hoopt met pech komt te zitten. Aanvang: dinsdag 23 oktober 1990; 19.30 - 21.30 uur. Docent: dhr. P. Smeeing. Cursusadres: Garage Smeeing, Ko ningsweg 14, Cursusprijs f 35,-; 3 lessen. Geheugentraining Met vergeetachtigheid hebben we alle maal te maken. Soms maken we er ons echt zorgen over! De laatste jaren is er echter veel bekend geworden over de werking, mogelijkheden en training van het geheugen, dat als de schatkamer van het denken gezien kan worden. Hoe het geheugen werkt kan per persoon ver schillen en heeft invloed op gedrag en levensopvatting. Door u bewust te wor den van het functioneren van het ge heugen bent u in staat er efficiënter mee om te gaan. Gedurende vijf bijeenkomsten wordt uiteengezet hoe het geheugen werkt. U leert wat van invloed is top het onthou den en vergeten en hoe u het onthouden kunt verbeteren. Voor dat laatste wor den technieken aangereikt en geoefend. Ook krijgt u inzicht in de werking van de hersenen bij het onthouden. Ge tracht wordt u te laten ervaren hoe u het beste iets onthoudt. Aanvang: 24 oktober 1990 20.00 - 22.00 uur. Docente: Mevr. J.G. Westening-Terra- nea, pedagoge, specialisatie ontwikke lingspsychologie. Cursusadres: Mavo Soest, Valeriaan straat 167a. Cursusprijs f 70,- plus stencilkosten, 5 lessen. Het Voorlichtingscentrum Sociale Ver zekering heeft opnieuw de folder "Vakantie en sociale verzekering" uit gebracht. In deze folder wordt de vakantieganger waardevolle informatie geboden over onderwerpen als: - op vakantie met behoud van uitkering; - ziekenfondsverzekering in binnen- en buitenland; - ziekengeld tijdens de vakantie; - de noodzaak van een goede reisverze kering. Op de achterkant van de folder is tot slot een lijst opgenomen met verzeke ringsorganen in het buitenland, waar men terecht kan voor het aanvragen van medische hulp en/of ziekengeld. Uit de vele reacties, die het VSV jaar lijks krijgt, blijkt dat veel mensen nog steeds slecht op de hoogte zijn van de zaken die men voor de vakantie moet regelen. De folder kost 2,20 per 10 stuks (excl. BTW) en is te bestellen bij het Voorlichtingscentrum Sociale Ver zekering, Rhijnspoorplein 1,1091GC- Amsterdam. Telefoon: 020-5600955. Huize Patria, zaterdag 9 juni. Een markt met geuren uit het verre Oosten in het zo bekende verzorgingshuis aan de Nassaulaan in Baarn. Patria, waar ouderen, met hun wortels in Indonesië, of nauw daarmee verbonden, vaak te rugdenken aan hun jongere jaren onder de tropenzon, de sfeer van vroeger soms proberen terug te roepen. Dat gebeurt onder meer tijdens de Pasar, die eens in de twee jaar wordt gehouden. Het zal dit jaar de vijfde Pasar zijn. Er is van alles en nog wat te koop. Fraaie arti kelen: handwerken, bloemstukjes. Heerlijke lekkernijen om van te smik kelen: Indische koekjes, snoeperijen. Fruit en drankjes. En voor de echt hon- gerigen zelfs lekkere maaltijden. De kinderen zullen de grabbelton en de sui kerspin op de Pasar best weten te vin den. En natuurlijk zullen tombola en verlo tingen niet ontbreken. Wat zou de Pasar zijn zonder muziek van Tropical Sound en een doorlopende dia show van de reisvereniging Selamat Jalan. De Boe tiek Indonesische kleding van mevrouw Hollludin uit Jakarta. Een rombeng (rommelmarkt) met kleingoed. En nog veel, veel meer. Echt de moeite waard om op zaterdag 9 juni een uurtje uit te trekken voor een bezoek aan de Pasar Patria. i De Vereniging Artishock, SteenhoHstraal 46, Soest, tel. 02155-19577, stelt zich als doel een bijdrage te leveren aan het soaaal-culhirelele- ven in Soest. Door je op te geven als lid steun e de doelstellingen van de vereniging en geniet je de voordelen van het lidmaatschap. Deltosten bedragen f 54,- per jaar; voor iongeren t/m 23 jaar en personen die tot dezelfde huishouding be horen f 27,- per jaar. Kontaktadres ledenadmini stratie: Parklaan 98,3765 GK Soest, tel. 12689. Zaterdag 26 mei Tender Madness is een zesmansforma- tie die al ruim vijfjaar het Nederlandse en Duitse zalen- en clubcircuit aandoet met aanstekelijke rhythm blues. De band heeft zich laten inspireren door de zwarte blues maar heeft alle vormen van de blues in het repertoire opgenomen. Blanke blues, Chicago blues en rythm blues hebben zich in het repertoire ver enigd. Mede door eigen arrangementen en de bezetting van saxofoon, mondharmoni ca en in sommige nummers slide-gitaar, heeft Tender Madness een geheel eigen geluid. Het repertoire strekt zich uit van B.B. King tot ZZ Top, waarbij slide- nummers van Elmore James en oude swingers van Lowell Fulson niet verge ten zijn. Diverse malen waren zij reeds op radio te beluisteren. Ook heeft de band dit jaar aan meerdere festivals meegedaan, waaronder het Duke Town Festival in Den Bosch, het Breda Festival en Texel Jazz. Aanvang: 22.00 uur. Donderdag 24 mei regie: Marianne Dikkers Nederland 1989, kleur. Marianne Dikkers is een echte laat bloeier. Tot haar 20ste had ze nauwe lijks een film gezien. Op haar 29ste be gon ze haar opleiding aan de Filmaca demie. Op haar 41ste debuteerde ze. Maar het lange wachten wordt beloond: haar eersteling, Een Scherzo Furioso is een sprankelende relatiefilm die alom is onthaald op uitstekende kritieken. Laurens en Stephanie zijn al zo'n acht jaar bij elkaar. Vergeleken met hun yup pie-vrienden is dat erg lang. Vooral als je bedenkt dat ze een 'open relatie, heb ben. Eigenlijk is het alleen Laurens die een open relatie heeft. Hij laat geen ge legenheid voorbij gaan om een andere vrouw te versieren. Stephanie is zo mo nogaam als maar mogelijk is. Maar ze klaagt niet. Of het moet zijn in de vorm van subtiele grapjes: "Wij geven elkaar de ruimte die Laurens nodig heeft". Stephanie lijkt het toppunt van toleran tie. Maar dat dat maar schijn is komt uit op het feestje van hun achtste trouwdag. Met een zeker satanisch genoegen heeft Laurens al de vrouwen waarmee hij zij sprongetjes heeft gemaakt, uitgeno digd. In een klein toespraakje bedankt Stephanie al deze dames voor de uit laatklep die ze Laurens geboden heb ben. Verder heeft ze ook nog een ver rassing voor alle aanwezigen, inclusief manlief, in petto. Tenslotte heeft ze een zeer originele wraakactie voorbereid... Vooraf: Omdat Scherzo Furioso maar 60 minu ten lang is draaien wij een voorfilm wel ke goed op de hoofdfilm aansluit. Het is "Het Seizoen" van Rob Mooy. Een komedie over een vrouw die man nen verzamelt welke eenzelfde bloe metjes overhemd dragen. Aanvang 20.30 uur Entree f 6,- CJP/65+ f 5,- Filmagenda: 31 mei Abschied von Falschen paradies 7 juni Leedvermaak Voor uw i) TUIN PLANTEN groot of klein moet u bij zijn. ^^Eigendomweg 80 - Soest - Tel. 10647 Op zondag 27 mei wordt in De Open Hof de laatste Dixi-dienst van dit sei zoen gehouden. Deze diensten vinden eenmaal per twee maanden plaats on der verantwoordelijkheid van de gere formeerde kerk en de hervormde ge meente. Verder zijn er contacten met de rooms-katholieke kerk. Daarom verle nen naast predikanten van protestant- sen huize ook rooms-katholieke voor gangers medewerking in de diensten. Kortom: samen op weg! In de diensten wordt geprobeerd met eigentijdse woorden en muziek inhoud te geven aan het christelijk geloof, dat niet ouderwets en dood is, maar alle daags en levend, een geloof dat in be weging is en in beweging zet. Dat wordt in de dienst van aanstaande zondag daadwerkelijk in praktijk gebracht. Het thema is dan ook: "Gaandeweg". De kerk wordt vaak gesymboliseerd door een lichaam. Dat lichaam bestaat uit verschillende delen. Die delen kun nen niet zonder elkaar: mensen hebben mensen nodig. De benen dragen het li chaam en zijn daarom sturende delen. Ze kunnen het lichaam laten stilstaan of juist voor- of achteruit laten gaan. Wat die benen symboliseren en wat we daar anno 1990 mee kunnen? Ds. J.P. Schouten uit Soest zal proberen de toehoorders letterlijk en figuurlijk het goede spoor te wijzen. Peter Loef zal muzikaal zijn beste been tje voorzetten. Samen met de voorbe reidingscommissie gaan zij in ieder ge val op weg. Wie gaat er mee? Zondagavond 27 mei, 19.00 uur, Open Hof, hoek Dalweg-Veenbesstraat.

Soester Courant | 1990 | | pagina 4