PLOMP VAN DE BAAN,LAAT JAN ONS NATUURBAC BESTAAN LH ShOCK Soest 50 jaar geleden Cursus CALLANETICS ght: ladness Furioso enst eging' vraagt uw aandacht voor VASTGOED Wereldmilieudag op de scholen HISTOR [aard obby 24 mei 1940 Uit de dagen die achter ons liggen A.A. VAN BREUKELEN B.V. BIEDT AAN: m Minder GFT-afval in Amerikaanse wijk Afsluiting NS-overwegen Yrienden van Soester Natuurbad praten met Taphoorn Provincie stelt opnieuw welzijnsprijs beschikbaar T E R I N T R 0 D U C T 1 E PAGINA 4 WOENSDAG 23 MEI 1990 SOESTER COURANT PAGINA 5 hoek, Sleenhoffstraat 46, I77, stelt zich als doel een in het sociaal-culturele le- op te geven als lid steun je de vereniging en geniet je t lidmaatschap. Dekosten aar; voor jongeren t/m 23 at dezelfde huishouding be- Kontaktadres ledenadmini- 3765 GK Soest, tel. 12689. is een zesmansforma- jf jaar het Nederlandse en clubcircuit aandoet ;e rhythm blues. De aten inspireren door de ir heeft alle vormen van repertoire opgenomen, ïicago blues en rythm :h in het repertoire ver- n arrangementen en de cofoon, mondharmoni- 2 nummers slide-gitaar, idness een geheel eigen rtoire strekt zich uit van 'Z Top, waarbij slide- ilmore James en oude iwell Fulson niet verge varen zij reeds op radio Dok heeft de band dit re festivals meegedaan, Duke Town Festival in Breda Festival en Texel 22.00 uur. 24 mei Dikkers 9, kleur. :ers is een echte laat- ir 20ste had ze nauwe- zien. Op haar 29ste be- leiding aan de Filmaca- .r 41ste debuteerde ze. wachten wordt beloond: Een Scherzo Furioso is Je relatiefilm die alom is stekende kritieken, phanie zijn al zo'n acht 'ergeleken met hun yup dat erg lang. Vooral als :e een 'open relatie, heb- s het alleen Laurens die heeft. Hij laat geen ge- bij gaan om een andere ren. Stephanie is zo mo- ar mogelijk is. Maar ze het moet zijn in de vorm ipjes: "Wij geven elkaar -aurens nodig heeft", het toppunt van toleran- at maar schijn is komt uit an hun achtste trouwdag, satanisch genoegen heeft 'rouwen waarmee hij zij- eeft gemaakt, uitgeno- ein toespraakje bedankt leze dames voor de uit- Laurens geboden heb- eeft ze ook nog een ver- lle aanwezigen, inclusief to. Tenslotte heeft ze een wraakactie voorbereid... o Furioso maar 60 minu- lien wij een voorfilm wei hoofdfilm aansluit, eizoen" van Rob Mooy. over een vrouw die man- t welke eenzelfde bloe- md dragen. •O uur JP/65+f5,- ied von Falschen paradies ermaak oor uw UIM- 3LANTEN groot of klein moet u bij zijn. eg 80 - Soest - Tel. 10647 7 mei wordt in De Open e Dixi-dienst van dit sei- ïn. Deze diensten vinden twee maanden plaats on ordelijkheid van de gere- :rk en de hervormde ge er zijn er contacten met de ieke kerk. Daarom verle- :dikanten van protestant- c rooms-katholieke voor ewerking in de diensten, en op weg! n wordt geprobeerd met oorden en muziek inhoud het christelijk geloof, dat ts en dood is, maar alle- :nd, een geloof dat in be- n beweging zet. Dat wordt van aanstaande zondag k in praktijk gebracht. Het ook: "Gaandeweg", rdt vaak gesymboliseerd aam. Dat lichaam bestaat ide delen. Die delen kun- ier elkaar: mensen hebben De benen dragen het li- 0 daarom sturende delen, ■t lichaam laten stilstaan of achteruit laten gaan. n symboliseren en wat we '90 mee kunnen? Ds. J.P. Soest zal proberen de letterlijk en figuurlijk het te wijzen. 1 muzikaal zijn beste been- i. Samen met de voorbe- nissie gaan zij in ieder ge- Vie gaat er mee? j 27 mei, 19.00 uur, Open alweg-Veenbesstraat. Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens Burgemeester en Wethouders van Soest maken in verband met het bepaalde in artikel 133 van het Reglement Ver keersregels en Verkeerstekens (R.V. V.) bekend, - dat zij besloten hebben de Dalweg met uitzondering van de aansluitingen op het verkeersplein ter hoogte van het Raadhuisplein door de plaatsing van de borden 6,7 en 9 van bijlage II bij het R.V.V. aan te wijzen als voorrangs- weg; - en met de plaatsing van bord 15 het verkeersplein aan te duiden en van bord 9 van bijlage II bij het R.V.V. te bepalen dat het verkeer op de toelei- dende wegen naar het verkeersplein in de Dalweg ter hoogte van het Raad huisplein voorrang dient te verlenen aan het verkeer dat zich op het ver keersplein bevindt; - het verkeer op de aan te leggen krui singen waarnodig naar de juiste rij strook met bord 16 dan wel verkeers teken 62 van bijlage II en voorsorteer- stroken met daartoestrekkende ver keerstekens te verwijzen. Tegen dit besluit kan iedere belangheb bende een beroepschrift indienen, dat binnen 30 dagen na heden - in twee voud - moet worden ingediend bij de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Rectificatie Hinderwetaanvraag Bij de afd. milieubeheer van de ge meente Soest, Lange Brinkweg 77, ka mer 017, ligt vanaf heden op werkdagen van 8.30 tot 12.00 uur, alsmede in de bi bliotheek aan de Albert Cuyplaan tij dens de openingsuren ter inzage een verzoek met bijlage van: -A.C. van der Meiden, Muiderschans 221, 3432 XJ Nieuwegein, voor het oprichten van een café-bedrijf op het perceel Koninginnelaan 42. Gemotiveerde bezwaren tegen het ver lenen van de vergunning kunnen door een ieder gedurende een maand na dagtekening van deze kennisgeving schriftelijk worden ingediend bij het ge meentebestuur. De ingekomen be zwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Een ieder kan ook mondeling in persoon of bij gemachtigde bezwaren in brengen op een openbare zitting, waar gelegenheid wordt gegeven tot een ge- dachtenwisseling, te houden op woens dag 30 mei 1990 om 09.00 uur in de commissiekamer, Lange Brinkweg 77 te Soest. i Indien men dat wenst, worden de per- soonlijkè "gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend ge maakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het be zwaarschrift bij het gemeentebestuur worden ingediend. Beroep tegen de op het verzoek geno men beslissing kan later, behalve door de aanvrager en de adviseurs, slechts worden ingesteld door degene die bin nen de gestelde termijn schriftelijk of mondeling bezwaar heeft ingebracht, tenzij wordt aangetoond dat hij rederlij- kerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bezwaren in te dienen. Bouwzaken De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders voorne mens zijn op een daartoe strekkend ver zoek met toepassing van het daarbij ge noemde voorschrift, vergunning te ver lenen voor: het bouwen van een bijenhuis, Hee- serspoor WZ 6. (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelij ke Ordening) Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 24 mei 1990 eventuele bezwaren schriftelijk bij Bur gemeester en Wethouders in te dienen. De op dit verzoek betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde ter mijn tijdens kantooruren (9.00-12.00 uur) in het kantoor van Milieu en Stads beheer, afdeling bouwzaken, (kamer 0-21), Lange Brinkweg 77, ter inzage. Hinderwetaanvragen Bij de afdeling milieubeheer van de ge meente Soest, Lange Brinkweg 77, ka- "Een huis kopen ofvèikopen?..." "Bel ons voor een vrijblijvend advies!'' Bij aankoop of verkoop van een huis komt heel wat kijken. Voor diegenen die voor deze keuze staan is een degelijk advies en deskundige begeleiding van het grootste belang. A.A. van Breukelen B V. heeft door zijn jarenlange ervaring voor het juiste advies in huis en draagt zorg voor een vakkundige bemiddeling. A.A. van Breukelen B.V.: Vastgoedadviseurs A.A. van Breukelen B V is een onafhankelijk adviesbureau mei 20 jaar ervoring in: hypotheken, vastgoed en assurantiën Om objectief te adviseren bemiddelen wij tussen 36 gerenommeerde bankinstellingen. nriviAPiirs in AA von Breukelen B V aaviseut5 in... KoningjnnelaQn<10 \3762 DG Soest hypotheken vastgoed assurantiën BEL: 02155 - 17962/23789 Op 5 juni a.s. is het Wereldmilieudag. Eén van de doelstellingen van deze is "het stimuleren van het onderwijs en de samenwerking tussen het onderwijs en plaatselijke overheden en organisa ties". Milieu-wethouder Swinkels zal op die dag voor de tweede maal de "Batterij- bokaal" uitreiken. Deze bokaal werd vorig jaar ingesteld om scholen die zich op een actieve manier voor het milieu hebben ingezet in het zonnetje te zetten. De huidige Montessorischool was de eerste die de bokaal mocht ontvangen. Dit jaar zal de wisselbeker naar de Da Costaschool aan de Spoorstraat gaan. De school heeft de prijs verdiend, om dat ze naast de grote hoeveelheden lege batterijen die ze het afgelopen jaar van de vuilverbranding heeft gered, veel aandacht aan natuur en milieu heeft be steed. Tegelijk met de Batterijbokaal zal de school het eerste exemplaar van het les pakket "Natuurlijk Doen!" ontvangen. Dit door de afdeling milieubeheer ont wikkelde pakket staat geheel in het te ken van het scheiden van GFT-afval in Soest. Ter gelegenheid van wereldmi lieudag zullen alle Soester basisscholen dit lespakket ontvangen. mer 017, ligt vanaf heden op werkdagen van 8.30 tot 12.00 uur, alsmede in de bi bliotheek aan de Albert Cuyplaan en voor b. en c. in de Dependance Publiek- szaken, Dorpsplein Soesterberg tijdens de openingsuren ter inzage de verzoe ken met bijlagen van: a. A. van 't Net Zn. B. V., Koningsweg 24A voor het oprichten van een ver huisbedrijf/timmerwerkplaats op het perceel Koningsweg 24A; b.A.S. Blokzijl Handelsonderneming "NORMA", Koppenlaan 21, Soes terberg voor het oprichten van een zeepmengerij op het perceel Kop penlaan 21 te Soesterberg; c. Biochemisch Pharmaceutisch Labo ratorium ENZYPHARM B.V., Post bus 54. Soest, voor het oprichten van een biochemisch pharmaceutisch la boratorium op het perceel Amers- foortsestraat 65 te Soesterberg. Gemotiveerde bezwaren tegen het ver lenen van de vergunning kunnen door een ieder gedurende een maand na dagtekening van deze kennisgeving schriftelijk worden ingediend bij het ge meentebestuur. De ingekomen be zwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Een ieder kan ook mondeling in persoon of bij gemachtigde bezwaren inbrengen op een openbare zitting, waar gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling, te houden op verzoek. U gelieve daartoe desgewenst vóór 14 juni 1990 een afspraak te ma ken. Indien men dat wenst, worden de per soonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend ge maakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het be- rzwaarschrift bij hét gemeentebestuur worden ingediend. Beroep tegen de op het verzoek geno men beslissing kan later, behalve door de aanvrager en de adviseurs, slechts worden ingesteld door degene die bin nen de gestelde termijn schriftelijk of mondeling bezwaar heeft ingebracht tenzij wordt aangetoond dat hij rederlij- kerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bezwaren in te dienen. Hinderwetvergunningen Bij de afd. milieubeheer van de ge meente Soest, Lange Brinkweg 77, ligt vanaf heden op werkdagen van 8.30 tot 12.00 uur, alsmede in de bibliotheek aan de Alb. Cuyplaan en voor e. in de Dependance Publiekszaken Dorps plein te Soesterberg tijdens de ope ningsuren ter inzage de beschikking op de verzoeken van: a.Tovami machinebouw B.V., Laan straat 64 voor het uitbreiden van een machinefabriekje op het perceel Laanstraat 64; b. de heer B. v.d. Molen en de heer B.A. v.d. Molen, Van Weedestraat 19 voor het uitbreiden van een snackbar en ijs verkooppunt op het perceel Van Weedestraat 19; c. G.H. A. Plagge, Korte Melmweg 15 A voor het oprichten van een inrichting voor stalling taxi's en onderhoud ei gen wagenpark op het perceel Korte Melmweg 15A; d.Van Hengstum B.V. apparatenbouw, Dorresteinweg 65 voor het oprichten van een metaalbewerkingsbedrijf op het perceel Dorresteinweg 65; e. Redexim B.V., Utrechtseweg 127, Zeist, voor het uitbreiden van een constructiebedrijf/international tra ding op het perceel Batenburgweg 1 te Soesterberg. Beroep tegen deze beschikking kan worden ingediend door: a. de aanvrager; b.de betrokken adviseurs; c. degenen die tegen de aanvraag om vergunning tijdig bezwaren hebben ingediend; d. enige ander belanghebbende die aan toont dat hij rederlijkerwijze niet (tij dig) in staat is geweest eerder bezwa ren in te brengen. Het beroepschrift moet worden inge richt aan de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenha ge, binnen een maand na de dagteke ning van deze kennisgeving. Zij die beroep instellen kunnen over eenkomstig artikel 107 van de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voor ziening. Dit verzoek moet worden ge richt aan de voorzitter van de Afdeling voor de Geschillen van bestuur van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Informaties: Info-centrum STEENHOFFSTRAAT 9a. Telefoon 02155-22555. Open maandag t m. vrijdag. Informatietelefoon met actualiteiten, tel 93665 (24 uurs-service). heeft een nieuwe verf die minder belastend is voor het milieu. Oplosmiddelarm, acryl, op waterbasis, in snelgrond, hoogglans, zijdeglans, levend wit, 750 cc vanaf f 24,95 Dus bij uw verfspecialist Koninginnelaan 48 - Soest - 02155-12245 Jongen ernstig gewond na botsing Een dertienjarige Soester kwam met ernstige verwondingen in het zieken huis terecht nadat hij vorige week woensdag onder een motor liep. De jongen speelde op het erf van een wo ning aan de Birkstraat en rende plotse ling de straat op. Een 20-jarige motor rijder uit Hilversum kon de jongen niet meer ontwijken. De jongen moest met een gebroken bekken, een zware her senschudding, een gebroken pols, een gebroken been en diverse inwendige verwondingen naar de intensive care van ziekenhuis de Lichtenberg gebracht worden. De Hilversummer liep een voetwond op en ging voor behandeling naar Zonnegloren. Donderdagochtend verkeerde de jongen buiten levensge- Veelbewogen dagen liggen achter ons en we trachten ons weer te voegen naar de onvermijdelijke omstandigheden. We trachten ons innerlijk weer net zoo evenwichtig te maken als den aanblik van ons uiterlijk leven. Vorige week was het verschijnen van ons blad onmogelijk en daarom is thans een terugblik op wat er gebeurd is, aan de orde. We kennen allen de gebeurtenissen van den nacht van Donderdag op Vrijdag, toen ons land in oorlog geraakte en welke schok de realisatie van de snel opeenvolgende gebeurtenissen aan ons ieder teweeg bracht. DE EVACUATIE Het voornaamste feit in onze gemeente was wel de onmiddellijke en snelle af wikkeling der evacuatie maatregelen. In een minimum van tijd waren duizen den Soester inwoners naar elders vertrokken. Honderden bij honderden trok ken ze weg bepakt en gezakt met autobussen, per fiets en loopende naar Baarn, om vandaar naar het gastvrije Noord-holland vervoerd te worden. Lutjebroek, Grootebroek, Bovenkarspel, Andijk, Enkhuizen, Wervershoof en Venhuizen waren de plaatsen, waar de Soestenaren een gastvrij onthaal vonden en waar spoedig een algemeene verbroedering plaats greep tusschen onze platteland-inwoners met de platteland-inwoners aldaar, waar al spoedig het Soester dialect zich mengde met de zangerige spraaktoon van den "Stree- kenaar". We brengen een woord van lof aan hen, die deze evacuatie hebben geregeld, welke regeling, voor zoover we kunnen nagaan, wel uniek was en niet te vergelijken met de maatregelen, welke men elders had getroffen. Kleine fouten en feilen, die natuurlijk voorkwamen bij een dergelijke volks verhuizing, mogen hier niet genoemd worden. Lang heeft het verblijf van de Soestenaren in Noord-Holland niet geduurd. Reeds na de capitulatie van ons leger kwamen enkelen weer terug en Zaterdag j.1. zijn de meeste geëvacueer- den en bloc weer huiswaarts gekeerd. De Soestenaren in Noord-holland heb ben woorden van lof en dank geuit aan het adres van de bewoners aldaar en menige vriendschapsband is er aangeknoopt en menig afspraak tot "weder zien" is gemaakt geworden. STILTE IN SOEST Soest was dus grootendeels verlaten en wij, die achterbleven, hebben gezien wat dat beteekent. Doods en stil lagen de straten en lanen. Uit de huizen kwam geen geluid of levensteeken. De burgers van het "Hart" en van de "Bunt" waren de inwoners en de verdere menschen, die er nog waren, waren de vrijwilligers van Luchtbescherming, Brandweer en E.H.B.O. HULPDIENSTEN IN WERKING Dag en nacht zijn velen van deze vrijwilligers niet uit hun kleeren geweest en de diensten van Luchtbescherming en Brandweer hebben hun organisaties tot de hoogste paraatheid opgevoerd. Gelukkig is daadwerkelijk optreden niet noodig geweest, slechts slechts een slachtoffer viel er door een kogel uit één vliegtuig. Voor deze vrijwilligers, die eenzaam en van hun huisgenooten ver laten op hun posten bleven, mag een woord van hulde niet achterwege blijven. ONS GEMEENTEBESTUUR PARAAT i Naast een woord van lof voor ons gemeentebestuur,met aatvhët hóófd Burge- meester Mr. A.L. des Tombe, die in deze zware dagen wel zeer Veel werk heeft verzet en getoond heeft ook in bange dagen een plichtsgetrouw vader van ons groote gemeente gezin te zijn, mag een woord van hulde aan onze gemeente ambtenaren, die dag en nacht op hun post zijn gebleven, eveneens niet wor den onthouden. Dat ook de politie in de afgeloopen dagen handen vol werk heeft gehad, is begrijpelijk- De politiedienst is ook thans nog versterkt met vrijwilligers, kenbaar aan een witte band met het woord "Politie" en met volle kracht wordt gewerkt aan de opheldering van vele auto- en fietsendiefstallen, alsmede aan vele andere delicten, die in de afgeloopen dagen zijn voorgeval len. Dagelijksch rythme Thans, zooals gezegd, de dynamiek van het leven heeft ons weer gegrepen en het rythme van den dagelijkschen arbeid weerklinkt weer. De scholen zijn weer begonnen. De brandweer heeft haar hulpposten weer opgeheven en de brandmelding is weer normaal als vroeger: melding aan het politiebureau, waarna de sirene haar gewone geluid weer zal doen hooren. De Luchtbescher mingsdienst heeft alleen de Commandopost bezet gehouden, terwijl de ver dere medewerkenden zich beschikbaar houden. Het zakenleven heeft weer een normaal aanzien gekregen, al zal de aanvoer der producten in de eerste weken nog wel stagneererend werken. De treinenloop is weer als normaal en de dienst Baarn-Utrecht loopt weer als vroeger, zij het, dat na het invallen der duisternis niet gereden wordt. De verduistering eischt dit en een stipte nale ving van de uitgevaardigde maatregelen is ook voor de inwoners vereischte. Geen uitstralend licht uit de huizen is het parool. De ingevoerde zomertijd of beter gezegd de Midden-Europeesche tijd maakt het in dit opzicht al zeer ge makkelijk. Het tijdstip, waarop de verduistering intreedt, is zoo laat, dat de meeste menschen met daglicht de slaapplaatsen opzoeken. EEN DISSONANT Het ambtenarencorps heeft intusschen een aderlating moeten ondergaan door de schorsing van 3 ambtenaren, die Maandagavond op de vlucht zijn ge slagen naar Noord-Holland. Waar de ambtenaren onder alle omstandighe den op hun posten moesten blijven, iets waarvoor zij geteekend hadden, bleef dit feit niet ongemoeid. Toen zij zich weer aanmeldden werd hen de toegang tot het gemeentehuis ontzegd en werden zij geschorst. Hun werk werd door de collega's overgenomen en had een overbelasting van den dienst tengevolge. De overbelasting was later weer oorzaak, dat bedoelde ambtenaren weer te werk werden gesteld, in afwachting van een nadere beslissing. HET VERKEER De autobusdienst is met ingang van Dinsdag ingekrompen. De dienst Soest/ Soesterberg is stopgezet op last van hoogerhand, terwijl op Baarn en Amers foort een gewijzigde dienstregeling van kracht is. Zij, die nogal eens van den autobusdienst gebruik maken, raden wij aan zich van een nieuwe dienstrege ling te voorzien. De militairen, die op Maandagavond en bloc zijn terugge trokken, zijn weergekeerd, om de verschillende verdedigingswerken op te rui men. GEVAAR VOOR DE BURGERS Een groot gevaar voor de burgerij is het aanwezig zijn van landmijnen. Deze landmijnen, waarmede in den lande reeds verschillende doodelijke ongeluk ken zijn geschiedt, liggen hoofdzakelijk in het bosch- en heidegebied vanaf de Vlasakkers naar Soestduinen en verder van Zomers Buiten naar de spoorlij nen, in verschillende terreinen nabij en langs de Wieksloot de bosschen van Pijnenburg, in de omgeving van den Peter van de Bremerweg en de beide Melmwegen, verder in en om de stellingen bij de Eem en nogandere plaatsen. Waar bedoelde mijnen vaak in de directe nabijheid van wegen en fietspaden liggen, wordt men aangeraden zich niet buiten de wegen of paden te begeven. De gebieden naast de fietspaden, die in den zomertijd zulke heerlijke reactie oorden zijn, leveren groot gevaar voor leven en veiligheid op. Men blijve dus daaruit! Het water en de melk leveren verder gevaar op voor typhus. Men ko- ke eenige malen de melk en men koke het drinkwater om alle gevaar te vermij den. Gevallen van besmettelijke ziekten moeten onverwijld worden aangege ven. HULP IS NOODIG Ook in Soest leven wij verder mede met den nood in de geteisterde gebieden. Door enkele personen is een comité gevormd tot steun aan deze gebieden, waarover elders in dit blad mededelingen gedaan worden en een oproep ge plaatst is. DE ARBEIDSGELEGENHEID De stopzetting van de defensie-werken was oorzaak, dat in de eerste dagen der week reeds een 400-tal werkloozen bij de arbeidsbeurs werden ingeschre ven. Een verheugend feit was het echter, dat nagenoeg gelijktijdig wederom een 100-tal kon worden afgevoerd, welke personen bij vroegere patroons weer arbeid vonden. In afwachting van een beslissing inzake rijkssteun, zal aan de werkloozen een gemeentelijke steun worden uitgekeerd. Tenslotte moeten wij een ieder aanraden zich volkomen rustig te houden en de raadge vingen van de overheid stipt op te volgen. Die maatregelen, welke in de toe komst zullen worden getroffen, zullen wij in onze bladen bekend maken, waarom wij een ieder aanraden onze bladen met aandacht bij te houden. ÜBlUKUtN bv adviseurs in... hypotheken vastgoed assurantiën A A. van Breukelen B.V. is een onafhankelijk adviesbureau met 20 jaar ervaring in. hypotheken, vastgoed en assurantiën Om objectief te adviseren bemiddelt A A. von Breukelen B.V. tussen 35 gerenommeerde bankinstellingen. HYPOTHEKEN VASTGOED ASSURANTIËN A.A. van Breukelen B.V Koninginnelaan 40, 3762 DG Soest 02155- 17962/23789 SOEST Honingbij Halfvrijstaand herenhuis met garage, c.v -kombiketel en verzorgd aangelegde diepe tuin Ind.: entree, toi let, woonkamer, moderne keuken met inb app. De be gane grond is geheel voor zien van marmeren vloertegels. Verd. 3 slaapkamers, badkamer met ligbad, douche, toilet. Zolder met vaste trap, slaapkamer en bergruimte. Gehele huis voorzien van isolatiebeglazing. Gevraagde koopsom f 315.000,-. SOEST Schrikslaan In een rustige en karakteris tieke omgeving gelegen haltvnjstaand woonhuis met c.v., berging en garage Ind.; hal, toilet, kelderkast, open keuken, ruime woon kamer, 3 slaapkamers, douchecel en overloop. Er is een grote bergzolder aanwezig die is te gebruiken als logeerruimte. De verdieping is voorzien van kunststof kozijnen en dubbele beglazing. Samen met de bij dit huis behorende fraaie en besloten tuin is het heerlijk wonen in de ze bladerrijke omgeving. Gevraagde koopsom 1239.000,-. SOEST Laanstraat Vrijstaand vroonhuis met grote tuin en geheel onder- kelderde kantoorruimte (2 x 50 mJ). Ind.: entree, luxe keuken met inbouwappara- tuur, badkamer met ligbad, woonkamer met aangren zende eethoek (open haard/plavuizenvtoer), serre Verdieping: overloop. 3 slaapkamers, vliering met trap. Zowel het woonhuis als de kantoorruimte zijn voorzien van c. v. Gevraagde koopsom f 249.000,-. SOEST Koninginnelaan Halfvrijstaand woonhuis met grote garage en riant gelegen tuin. Door de gun stige ligging beschikt u de gehele dag over een zon overgoten (behoudens bij bewolking) tuin. Ind.' moderne keuken met een plavuizenvloer. woon-/eetkamer met schoonmelselwerk en een balkenplatond, hal, toilet. Verdieping: 3 slaapkamers en een badkamer met ligbad, tweede toilet en aparte douche Zolder met vaste trap voorzien van grote slaapkamer en 2 grote bergruimtes v/elke verbouwd kunnen worden tot slaapkamer. Gevraagde koopsom f 279.000,-. Soest, van Goyenlaan. Geheel verbouwd 2-kamer appartement met berging en grote garage gelegen op de 1e verdGevraagde koopsom: f 105.000,- Soest, van Goyenlaan. Geheel verbouwd 2-kamer appartement (v/h 4-kamer) met nieuwe keuken e.dGevraagde koopsom: f 87.000,- VERKOCHTSoest, Leeuwerikweg. Moderne middenwoning met berging en c.v. Gevraagde koopsom: f 75.000,- Uit een onderzoek dat TNO in op dracht van de gemeente Soest heeft gehouden, blijkt dat de Amerikaanse bewoners van de Soesterbergse wijk Apoilo maar liefst 41 procent minder GFT afval produceren dan andere Soesters. In andere huishoudens be staat zeker de helft van het afval uit groente-, fruit- en tuinafval, de Ame rikaanse plaatsgenoten halen net de negen procent. Dit opmerkelijke resultaat bracht het college in eerste instantie op de gedach te in de Amerikaanse wijk de bruine container af te schaffen. Er werd echter toch gekozen voor een andere aanpak. Er zal een uitgebreide campagne wor den gehouden in de wijk Apoilo. Niet alleen zal het gebruik van de bruine container worden gestimuleerd, maar wellicht kan men de Amerikanen be wuster maken van de voordelen van vers boven blik. In verband met werkzaamheden aan de spoorwegen zijn de komende dagen verschillende overwegen tijdelijk half afgesloten. Het verkeer kan er dus wel gebruik van maken. Het gaat hier om de Berkenlaan/Beaufortlaan op woens dag 23 mei (tussen 23.00 en 07.00 uur), de Wieksloterweg/Dolderseweg op maandag 28 mei (tussen 12.00 en 16.00 uur), de Berkenlaan/Dolderseweg op dinsdag 29 mei (tussen 08.00 en 16.00 uur), de Foekenlaan/Dolderseweg op woensdag 30 mei (tussen 04.00 en 12.00 uur), de Dalweg op donderdag 31 mei (tussen 08.00 en 16.00 uur) en de Kolonieweg op vrijdag 1 juni (tussen 08.00 en 16.00 uur). De provincie Utrecht stelt opnieuw een innovatieprijs voor welzijnsinstel- lingen beschikbaar. De prijs is be stemd voor een organisatie die een project ontwikkelt dat een interessan te vernieuwing teweeg brengt op wel- zijnsgebied. Centraal bij de toeken ning van de prijs staat dit jaar het the ma: 'De leefbaarheid in kleine ker nen'. De innovatieprijs voor welzijnsinstel- lingen werd enkele jaren geleden inge steld op initiatief van Provinciale Staten om daarmee een impuls te geven aan vernieuwende activiteiten. De innova tieprijs wordt dit jaar voor de tweede maal uitgeloofd en bestaat uit een glas plastiek en eventueel een bedrag van 5000 gulden. Vorig jaar werd de prijs gewonnen door de Openbare Biblio theek in Utrecht, met reizende literaire tentoonstellingen voor zes verschillen de taalgroepen. Zowel instellingen met beroepskrach ten als ongesubsidieerde instellingen komen in aanmerking voor de prijs. Deelnemende organisaties moeten werkzaam zijn op het terrein van de ge zondheidszorg, de maatschappelijke dienstverlening, het sociaal-cultureel werk, de cultuur, de educatie (onder wijs en volwasseneneducatie) of de sport. Die organisaties moeten boven dien in de provincie Utrecht gevestigd zijn of werken. Alleen projecten of ideeën die ontstaan zijn na 1 januari 1989 komen in aan merking voor de prijs. Ingediende pro jecten moeten in de eerste plaats uit voerbaar zijn en oorspronkelijk. Een project moet bovendien een meer dan plaatselijke betekenis hebben, bijvoor beeld een voorbeeldfunctie vervullen voor andere activiteiten in de provincie. Ook wordt bekeken of een project bij draagt aan de kwaliteit van de dienst verlening. Inzendingen kunnen vóór 15 juli aan staande worden gestuurd naar de Jury Innovatieprijs Welzijn 1990, Postbus 80300, 3508 TH Utrecht. De voorgedragen projecten moeten schriftelijk of audiovisueel gepresen teerd worden. Zo'n presentatie moet informatie bevatten over: de inhoud van het project of idee; de wijze van tot standkoming van het project of idee; de manier waarop het kan worden uit gevoerd; de wijze van financiering; de (beleids)terreinen waarop het be trekking heeft; de groepen die eraan deelnemen. Een jury die bestaat uit deskundigen op het welzijnsterrein en uit enkele leden van Provinciale Staten beoordeelt de voorgedragen projecten. Rond novem ber van dit jaar wordt bekendgemaakt welke organisatie zich winnaar van de innovatieprijs Welzijn 1990 van de pro vincie Utrecht mag noemen. Projectontwikkelaar A. Taphoorn wil de vrienden van het Soester Natuurbad mee laten praten over de invulling van het bad. De Stichting wil dan ook graag suggesties en ideeën van iedereen die het bad na aan het hart ligt. Zij willen Taphoorn onder meer een aantal bezuinigings voorstellen doen om het bad te behouden voor het Soester publiek. Op 13 juni houden zij een ledenvergadering in gebouw Amnesty aan de Duinweg om 20.00 uur. Taphoorn wil praten over de beschikbare 550 vierkante meter wateroppervlak. In hun persbericht roepen de Vrienden dat dat een bad van tien bij tien meter is, een simpel rekensommetje geeft echter een bad van ruim 23 bij 23 meter als uitkomst. De Vrienden van het Soester Natuurbad lijken echter vooral hun hoop te hebben gevestigd op wethouder Jan Visser in hun strijd het natuurbad te behouden. Gezond voor lijf en leden SPORTSTUDIO FITNESS alle instructeurs zijn gediplomeerd Fitness Fitness-Aerobic (circuit) Aerobic Conditietraining Training BBBB (borst-, been-, bil- en buiktraining) Saunaruimte 60 m2 Zonnebank Fysiotheraphie praktijk Callanetics Kinderopvang Een nieuw REVOLUTIONAIR oefenpro gramma bestaande uit oefeningen speci fiek voor buik, billen en benen (oefeningen die echt helpen). Cursusduur: 10 lessen van 55 minuten ver deeld over 2 trainingen per week. Aanvangsdatum: 29 mei. Voorinformatie: Steenhoffstraat 30A 04133 1 öU OU Ingang en parkeerplaats aan de Dalweg naast r.k. begraafplaats f

Soester Courant | 1990 | | pagina 5