kabelkrant KINDER+JEUGDSCHOENEN NU STERK AFGEPRIJSD 10 tot 40% KORTING Geslaagde kinderbraderie Hartie-Zuid v leelle. J 99 m R Baldadige jeugd stookt fikkie in papiercontainers VISSEN 3e Competitiewedstrijd "De Snoekbaars" Zaterdag 16 juni: 'Good News' in Hartje-Zuid Nieuwe reeks acrylverven duurzamer en minder belastend voor 't milieu Wie aan politiek doet leest de Soester Courant De curieuze wereld van heer Bommel en Tom Poes in Flehite Dit kunt u doen om waterverspilling te voorkomen Botsing Birkstraat Consument kiest voor gezond en milieuvriendelijk Hersenschudding na aanrijding Soester brommer botst met Baarnse brommer Postzegels sparen voor DWG-project 06-11 PAGINA 18 WOENSDAG 13 JUNI 1990 PAGINA 19 SOESTER COURANT dontlouis A.C. en natuurlijke zoete witte fijn. heerlijk geurig en elikaat van smaak. iste adres voor SCHOUWEN I HAARDEN JWHAARDEN "KACHELS CKANALEN TNO gekeurd IE - FUM - RD- WANDERS jndig advies latsing r fm ofdtelefoon 'eo hoofdtelefoon, fre- 0 -20.000 Hz, aansluit- chikt voor Ap ratuur. ILIPS ips batterij-baardtrim- met 'zoom'-systeem, Bibaar van 3 tot 18 mm. jsief standaard, losse rd- en snorkam en Donmaak- x o e steltje 1 ardtrimmer ©AS? BASF (|Oe -lOOl II ZANUSSI rieskast. Koelgedeelte erren vriesgedeelte 58 aciteit 3 kg/24 uur, 2 !a- .hs ont" r~-,7 mh, De weergoden waren de vele deelne- merljes van de kinderbraderie - woensdag 6 juni - goed gezind. Zag de lucht er 's morgens nog een beetje drei gend uit, in de middag konden de or ganisatoren van de inmiddels traditio nele kinderbraderie op hartje-Zuid opgelucht ademhalen: het was en bleef droog. Een groot aantal kinderen had het huis onderworpen aan een grondige inspec tiebeurt, om op die manier 'handel' voor de kinderbraderie bij elkaar te ga ren. Huis-, tuin- en keukenapparatuur, kleding en vooral speelgoed werd te kust en te keur aangeboden. Te oordelen naar de vele bezoekers die met armenvol huiswaarts keerden, wer den er goede zaken gedaan. Bij sommi ge deelnemertjes 'brandde' het geld echter zo in de zak dat ze niet konden wachten om het weer uit te geven. De meesten hadden het hiervoor echter te druk, zodat zij aan het einde van de bra derie een aardig zakcentje bij elkaar hadden. Erg prettig met de zomer vakantie zo vlak voor de deur! AI met al kan de organisatie terugkijken op een geslaagd evenement, dat zeker voor herhaling vatbaar blijft. Vorige week donderdagmiddag moest de brandweer uitrukken om een brand in éen van de papiercontainers op de Tamboerijn te blussen. Men vermoedt dat de brand door jeugdige vandalen is aangestoken. Zaterdagavond werden de bewoners van de Akkeren zich bewust van de papiercontainer die in brand stond. Volgens getuigen was ook hier het papier door een aantal jongens aangestoken. De omwonenden wisten zelf het vuur met emmers water te blussen. Zaterdag j.1. is op de Vecht de 3e com petitiewedstrijd gevist. De vangsten waren niet slecht en ook het weer was goed, al had deze wedstrijd weer z'n pechvogels. Zo kregen de de Bruintjes averij aan de boot en waren dus gedwongen de wed strijd op één stek uit te vissen, waardoor ze niet hoog eindigden. Henk Horst zag twee hengeldelen in de diepte verdwij nen en bewees zijn Spartaanse opvoe ding door er zonder bedenkingen ach ter aan te springen en toch nog een fraaie zesde plaats te vissen. De monden vielen open van verbazing toen de vangst van Vechtmaniak Wil lem v.d. Kraats bekend werd, hij wist 17,31 m. en 83 maatvissen op een on navolgbare wijze uit het riet te toveren en sleepte bootmaat Maarten Mosk in dit succes mee, die met 9,47 m. leuk meesnoepte en na alle vogels geteld te hebben een derde plaats in zijn divisie pakte. De tweede plaats was voor Gerrit Ka- sius met 10,61 m. In de 2e divisie was het weer Willem Huntelerslag die de kop pakte met 11,27 m. en zijn klasse opnieuw onderstreepte. De tweede plaats in deze divisie was voor Evert Kasius met 7,73 m., verwoed strijdend voor zijn terugkeer naar de hoogste di visie was dit zijn eerste prestatie van for maat. De eerste tien van beide divisies zijn: le divisie 1. W. v.d. Kraats 17,31 m. 2. G. Kasius 10,61 m. 3. M. Mosk 9,47 m. 4. J. Kasius 7,27 m. 5. E. v. Beek 7,05 m. 6. H. Horst 6,87 m. 7. B. v.d. Hoef 6,82 m. 8. J. Hibbel 6,64 m. 9. H. Hibbel 5,95 m. 10. J. Hibbel 5,84 m. 2e divisie 1. W. Hunteiersiag 11,27 m. 2. E. Kasius 7,73 m. 3. R. Horst 6,02 m. 4. A. Hooft 5,12 m. 5. J. Koelewijn 4,81 m. 6. W. Koenen 4,62 m. 7. T. v. Drie 4,29 m. 8. R. Brons 2,36 m. 9. A. Staal 2,31 m. 10. H. Altena 1,90 nt. Boodschappen doen op Hartje-Zuid is zaterdag 16 juni extra gezellig, want "Good News" verzorgt die dag de mu ziek in het winkelcentrum. Dus bij het zoeken naar een passend cadeau voor vader (zondag 17 juni is het Vader dag!) worden de bezoekers getrak teerd pp vrolijke muzikale klanken. Het is het zesde optreden van dit jaar in de muziekserie van winkelcentrum Hartje-Zuid. "Good news" is een begin 1989 ge vormd akoestische formatie, samenge steld uit vier getalenteerde musici. Hun muziek laat zich het beste omschrijven als akoestische country-muziek, wat zo wel traditionele Country en Bluegrass bevat, alsook een aantal Ierse reels en jigs, Western Swing, Blues en eigen composities. Het enige vrouwelijke lid van 'Good News' is Beatrice Roumier, die de 5-snarige banjo bespeelt. Daarnaast ge bruikt ze ook haar stem als instrument. Sinds een Amerikaanse toernee wordt De band Good News, country van ei gen bodem. ze door vele critici als de top-banjoïste van Europa beschouwd. Ze leidt "Good News" met bekwame hand en tekent voor de eigen composities in het repertoire. Leadzaog en höfnbas zijn in vertrouwde en geroutineerde handen van Johannes Bodingius. Zijn ervaring spreekt boek delen: theaterprodukties, diverse pla- tenprodukties, talloze solo-optredens en concerten. Kortom in dit genre één van de beste zangers in Europa. Op gitaar en harmony vocals bevindt zich Edward Hendrikx, die zich in vele stijlen als een vis in het water voelt. Al tijd origineel en met een onberispelijke gitaartechniek. Als vaste gitarist van Beatrice Roumier heeft hij aan talloze optredens in Europa meegewerkt. Dus zaterdag 16 juni goed nieuws in het winkelgebied Hartje-Zuid. Zorg dat u erbij bent! De nieuwste generatie buitenverven heeft een reeks gunstige kwaliteiten, die speciaal in ons grillige Nederlandse kli maat tot hun recht komen. We hebben het over Histor Exterieur Acryl, buiten verf op acrylaatbasis. Vergeleken met traditionele verfsoorten is deze acryl verf duurzamer en nauwelijks gevoelig voor UV-stralen. Kleur en glans blijven lang mooi, bovendien is acrylverf zeer vochtregulerend en buitengewoon elas tisch. Het schilderwerk is gemiddeld een jaar langer onderhoudsvrij. De verf is gemakkelijk te verwerken, verdun- baar met water en daardoor minder be lastend voor het milieu. Al deze positie ve eigenschappen maken het werken met Histor Exterieur Acryl tot een puur genoegen. Het klimaat stelt hoge eisen Buitenschilderwerk heeft in ons grillige klimaat nogal wat te verduren. Zon en regen wisselen elkaar in hoog tempo af. Het is daarom belangrijk het buiten werk steeds goed te verzorgen. Dit is mogelijk met Histor Exterieur, een perfect systeem van op elkaar afge stemde produkten, variërend van repa ratiemiddel tot en met aflak. Dit sys teem levert een prima bescherming en verfraaiing van het schilderwerk. Met de juiste voorbehandeling en met ge bruikmaking van de beste produkten blijft het eindresultaat ook op langere termijn fraai en duurzaam. Water vervangt terpentine Naast het traditionele verfsysteem is er nu ook Histor Exterieur Acryl, waarin twee belangrijke eigenschappen zijn verenigd: enerzijds een maximale be schermingvan het houtwerk, anderzijds een minimale belasting voor het milieu. Deze positieve kwaliteiten worden ver kregen door terpentine als verdun ningsmiddel te vervangen door water. Na het aanbrengen verdampt het water. Wat overblijft is een superieure laag verf, die weer en wind doorstaat. De grillen van ons klimaat vormden het uit gangspunt bij het ontwikkelen van dit nieuwe verfsysteem. Bijzondere kwaliteiten Acrylverf heeft een aantal unieke kwa liteiten. Het produkt heeft in de eerste plaats een uitstekende vochtreguleren- de werking. Dat is belangrijk, want zo blijft het vochtpercentage in het hout stabiel wat de kans op aantasting ver kleint. In de tweede plaats is de verf zeer elas tisch. Acrylverf krimpt en rekt wanneer dat nodig is in verband met de tempera tuurschommelingen in ons klimaat. In de derde plaats is de verf nauwelijks gevoelig voor ultraviolette straling. Zo blijven kleuren glans langer behouden. Door het duurzame karakter van acryl verf kan de volgende schilderbeurt ge middeld een jaar langer worden uitge steld. In de vierde plaats heeft acrylverf een aantal bijzondere gemakskenmerken. Het reukarme produkt is gemakkelijk verwerkbaar en snel overschilderbaar. Het gereedschap en ook eventuele spat ten op kleding kunnen met water en zeep worden gereinigd. De verf niet eerst laten drogen, want dan wordt het schoonmaken moeilijk of zelfs onmo gelijk. Kleur is de trend In de nieuwe serie zijn een speciale grondverf - Histor Exterieur Grondlaag Acryl - en een fraaie aflak - Histor Exte rieur Semiglans Acryl - verkrijgbaar. Er is een keus aan kleuren die doorgaans alleen in binnenverven is te vinden. Daarmee speelt de fabrikant in op de huidige trend om ook voor buitenschil derwerk te kiezen voor kleur. Naast de traditionele donkere tonen wordt steeds vaker gewerkt met heldere en lichte tinten. Onze fantasie reikt ver der dan groen. Als de ondergrond goed schoon, vetvrij en geschuurd is, kan Exterieur Acryl moeiteloos over bestaande verf- of beit- slagen worden heen gezet. Het resultaat is mooi en duurzaam, ook na jaren. op een groot gedeelte van onze KINDER EN JEUGD- SCHOENEN KOLLECTIE (maten 20 t/m 42) van be faamde merken. EXOUISIT SCHOENEN Van Weedestraat 16, Soest, telefoon: 02155-13473 Van 30 juni tot en met 9 september a.s. is in Museum Flehite te Amersfoort een grote zomertentoonstelling te zien over de wereld van Heer Bommel en Tom Poes. Het is bijna vijftig jaar geleden dat Tom Poes voor het eerst in een Nederlands dagblad werd afgedrukt. Marten Toon der, zijn geestelijk vader, bedacht Tom Poes speciaal voor een jong publiek. Na verloop van tijd werden niet alleen de inhoud en tekenstijl volwassener, maar ook de groeiende schare lezers. Inmiddels is Tom Poes speciaal niet meer de belangrijkste figuur in de ver halen. Deze rol is overgenomen door een keer van stand, die al in het derde verhaal 'Tom Poes en de Tovertuin' zijn opwachting maakt. Ollie B. Bommel en Tom Poes blijken een onafscheidelijk en zeer succesvol duo te zijn. In de 45 jaar Wij zijn in Nederland vrij zuinig met ons leidingwater, tenminste in verge lijking met de landen om ons heen. Toch moeten we het gebruik van drinkwater in de hand houden om ons milieu te beschermen. Hoe kunnen we dat doen? Vorig jaar leverden de waterleidingbe drijven met elkaar 1.274 miljoen kubie ke meter water. Als we zo doorgaan zou dat volgens de beroeps-voorspellers in het jaar 2000 maar liefst 1.364 miljoen Een 27-jarige vrouw uit Amersfoort liep vorige week dinsdagmiddag snij- wonden op nadat zij met haar auto in botsing was gekomen met een andere weggebruiker. De jongedame wilde vanuit een inrit de Birkstraat overste ken-, maar werd icL-haar zicht belemmerd door een vrachtwagen. Zij gaf geen vrije doorgang aan een 47-jarige automobi list uit Soest. Door het inklappen van de ruit raakte de vrouw gewond. De Soes ter liep geen verwondingen op. Beide auto's waren zo beschadigd, dat de ken tekens werden ingenomen tot na de re paratie. kubieke meter zijn. Zij komen aan dat cijfer o.a. door de stijgende lijn van de afgelopen tien jaren door te trekken. We gebruiken steeds meer water om verschillende redenen. Er worden bij voorbeeld nieuwe huizen gebouwd met nieuwe en betere sanitaire voorzienin gen en met tuintjes die besproeid kun nen worden. Ook worden er huizen in oude stadswijken gerenoveerd, waar door de bewoners eindelijk kunnen ge nieten van een warme douche en ande re gemakken. En tenslotte heeft de ge zinsverdunning (steeds meer één- en twee-persoonshuishoudens) ook een verhoogd watergebruik tot gevolg. Voor de afwas van twee personen, bij voorbeeld, heeft u net zo goed een teil tje water nodig als voor de afwas van vier personen. We moeten echter bedenken dat er grenzen zijn aan de groei en dat we een ongeremde toename van het drinkwa- tergebruik moeten bijsturen. Anders zijn we niet goed bezig met de bescher ming van ons milieu. Maar hoe doen we dat? Hier volgen een aantal tips: 1. Repareer lekkende kranen en stort bakken. 2. Laat de kraan bij wassen en (tan- Uit een recente enquête van het bu reau Inter/View (Maurice de Hond) blijkt dat de consument steeds meer belang hecht aan gezonde en milieu vriendelijke producten. Circa 80% van de bevolking is ook bereid om hier meer voor te betalen. Dat dit in werke lijkheid al gebeurt, ondervinden de circa 700 speciaalzaken in natuurvoe- ding en reform. De jaarlijkse groei in deze winkels is gemiddeld 20%. Nieu we, moderne speciaalzaken schieten als paddestoelen uit de grond en veel bestaande zaken worden fors verbe terd. Versmelting Vroeger waren er twee typen winkels. De natuurvoedings- en de reformwin kels. De eerste stond bekend als 'geite wollen sokken winkels'; kleine, stoffige winkels met een zeer beperkt assorti ment producten, vrijwel geheel afkom stig uit de ecologische en biologisch dy namische landbouw. De reformwinkels verkochten naast voeding ook veel drankjes, poeders en pillen. Beide ty pen winkels zijn de afgelopen 10 jaar steeds meer geïntegreerd. Het resultaat is de moderne speciaalzaak in natuur- voeding en reform. Compleet assortiment De moderne speciaalzaak streeft er naar om een totaal assortiment gezonde en milieuvriendelijke producten aan te bieden. Het assortiment bestaat uit een breed aanbod van vers-producten, zo als groente en fruit, zuivel, brood en ge bak. Daarnaast vindt men er een zeer breed aanbod van uiteenlopende pro ductgroepen als broodbeleg, koek en versnaperingen, sappen en dranken, granen, melen en muesli, vegetarische snacks, soepen en smaakmakers. Alle voedingsmiddelen voldoen mini maal aan de reformeis, d.w.z. zonder chemische toevoegingen (geur-, kleur-, smaakstoffen en conserveermiddelen) en zo min mogelijk bewerkt. Een groot deel van de voedingsmiddelen is boven dien afkomstig uit de ecologische en biologisch dynamische landbouw. Ge teeld zonder chemische bestrijdings middelen en zonder kunstmest, zodat het milieu niet vervuild wordt en de pro ducten puur natuur blijven. Ook de smaak en de structuur van EKO en BD producten is veel beter, omdat ze niet met allerlei kunstmiddelen de grond uitgejaagd worden. De complete speciaalzaak heeft niet al leen voedingsmiddelen, maar ook na tuurlijke en dierproefvrije kruidencos- metica, voedingssupplementen, ho- meopatische producten en de zeer mi lieuvriendelijke was- en reinigingsmid delen van Ecover. Betaalbare prijzen De tijd dat natuurvoeding en reform erg duur was, is voorbij. Het prijsverschil met gangbaar geteelde producten is de afgelopen jaren aanmerkelijk kleiner geworden. Door de hogere productie kosten zal natuurvoeding voorlopig wel iets duurder blijven, maar dat ligt nu op een aanvaardbaar niveau. Bovendien werken de speciaalzaken tegenwoordig ook met aantrekkelijke prijsacties. Deskundig advies Een belangrijk service-aspect van de speciaalzaak in natuurvoeding en re form is goede achtergrondinformatie over de producten. Niet alleen over de gezondheids- en milieu-aspecten, maar ook over de samenstelling en het ge bruik bij bepaalde diëten. Men is in staat om een goed advies te geven. Ver der zijn er veel folders verkrijgbaar met uitgebreide productinformatie en heer lijke kooktips. KIJK ELKE WOENSDAG LOS DE KRUISWOORDPUZZEL OP den)poetsen niet langer lopen dan strikt noodzakelijk is. 3. Neem vaker een douche in plaats van een bad, dat scheelt meer dan de helft aan water. 4. Zorg dat de (vaat)wasmachine vol is voordat ie wordt aangezet, dat scheelt ook heel wat water (en energie). 5. Gebruik perlator-kranen waar dat kan: ze geven minder water maar u merkt het nauwelijks. 6. Installeer eens een waterbesparende douchekop. Hij halveert het water- en energieverbruik. 7. Plaats bij vervanging van de oude stortbak een nieuwe met dubbele spoelknop: voor de kleine boodschap is half zoveel spoelwater nodig als voor de grote boodschap. 8. Zie erop toe, dat warm watertoestel len als (keuken)geisers en boilers zo dicht mogelijk bij de tappunten worden "geplaatst; dat spaarTenergie en water. Een 17-jarige jongeman uit Baarn kwam vorige week woensdagmiddag hard terecht na een val op de Beuken laan. De jongeman stak het kruispunt Beukenlaan Dal weg over en zag een au to te laat aankomen. De bestuurder van de auto, een 33-jarige Soester kon de jongen niet meer ontwijken. De Baar- naar werd met een zware hersenschud ding naar ziekenhuis Zonnegloren ge bracht. Een 23-jarige Soester kwam vorige week met zijn brommer vanaf de Nieu- wegracht richting Koningsweg rijden, maar verleende daar geen voorrang aan een 24-jarige brommende Baarnaar. Er volgde een botsing, waarna de Baar naar voor nader onderzoek per ambu lance naar ziekenhuis Maarschalksebos in Baarn werd gebracht. Hij had lichte verwondingen opgelopen en mocht diezelfde middag nog naar huis. Iedereen ontvangt wel post en vaak worden de postzegels die erop zitten met de envelop weggegooid. Met die gebruikte postzegels kunnen de kinde ren van het Brazilië-project van de Der de Wereldgroep Soest uitstekend ge holpen worden. Voor de 250 kinderen die door het pro ject gevoed, gekleed en opgeleid wor den is veel geld nodig. Er staan nog 1000 kinderen op de wachtlijst. De gebruikte postzegels worden in Bra zilië in mapjes verpakt en daar verkocht ten bate van het project. Alle gebruikte postzegels, mits onbeschadigd, zijn welkom. Wel verzoekt de Derde We reldgroep de gevers de postzegels in een envelopje te doen en naam en adres er op te vermelden. De volgende brievenbussen staan wa genwijd open voor de postzegels van de inwoners van Soest en Soesterberg. Ze kunnen ook over de post worden ge stuurd naar het adres van de Derde We reldgroep Soest: Emmalaan 6, 3761 CS, Soest. Men kan ook vanaf het vakantieadres een kaart sturen met mooie postzegels erop!) Inleveradressen: Claroenstekerpad 41; Patrijsgang 44; Veenbesstraat 678; Va leriaanstraat 77Wiardi Beckmanstraat 186; St. Theresiastraat 15; Emmalaan 6, Soest postcode: 3761 CS; Stadhou derslaan 46; Hartmanlaan 20; W. de Zwijgerlaan 30; Banningstraat 9, Soes terberg. Alarmnummer politie, van hun gemeenschappelijk optreden vinden ze vele wegen en vormen om hun fans te bereiken. Dit gebeurt door hun strips en speciale boekuitgaven, niet alleen in Nederland maar over de gehele wereld. Hun wereld blijft echter niet beperkt tot het tweedimensionale (boeken, puz zels, wandplaten) maar breidt zich snel uit naar de drieaimensinale wereld: er komen miniatuurfiguurtjes, makkers, flesjes en kaarsjes in de vorm van het populaire tweetal en hun vrienden. Het duurt niet lang of ze gaan ook bewegen en praten. Eerst op toneel (1941), on der leiding van een zeer jonge Wim Sonneveld, later op televisie (1960), door middel van de poppen van Bert Brugman. Deze poppen met de bijbe horende ontwerpschetsen van Marten Toonder zullen op de expositie te zien zijn, evenals hedendaagse Bommel en Tom Poes kostuums, afkomstig van de Toonder Studio's. Door de grote populariteit van het strip duo maken zij al snel hun entree in de reklamewereld. In 1948 laat Philips en kele tekenfilmpjes maken met Bommel en Tom Poes in de hoofdrol. Deze film pjes zijn, tesamen met twee intervieuws met de heer Toonder (1963 en 1988), door middel van een videopresentatie te bekijken op de expostitie. Ook de avondvullende tekenfilm 'Als je begrijpt wat ik bedoel' wordt belicht. Er zijn enkele originele achtergronden en cells te zien alsmede een polygoonjour naalfragment over de totstandkomoing van de film. Naast de vele 'curiosa' zullen er ook boeken en tijdschriften te zien zijn, als mede de 30 originele omslagen van de pockets van Uitgeverij De Bezige Bij die deels door Toonder zelf en deels door zijn vrouw Phiny Dick getekend werden. De overzichtstentoonstelling, die drie zalen van het Museum Flehite vult, zal bij de 'oplettende lezertjes' van het eerste uur vele herinneringen naar boven brengen en zal anderen zeker aansporen om een 'oplettend lezertje' te worden en zo kennis te maken met een uniek hoofdstuk uit de Nederlandse striphistorie. Een hoofdstuk dat met het huwelijk van Heer Ollie B. Bommel en Juffrouw Anne-Marie Doddel in 1986 een onverwacht einde vond.

Soester Courant | 1990 | | pagina 19