F>T HOOIJER LEEF! £AojJ<$ WF VADERDAG «Op ynno 1"2LTR /irn RTTTOTTl GEIÜ1R CEZinSmnRKT GESM GEZM1RKT eparatiewerkzaamheden aan dak C-drie voorlopig uitgesteld PvdA betaalt niet mee aan raadsgeschenk herenmode Desmond Tutu maandag in Soest PETERS ft Makelaars w Gevraagd VAKANTIE BEZORGERS Bij Dribbel brengen de allerkleinsten veilig de dag door EXTRA LAAG DEZE WEEK!! v/AiN* enovatie doorzakkend dak kost ruim vier ton Gemeentegids 1990 Zonnegloren één nacht op ander nummer bereikbaar Aanpak illegale bouw 'De lol is eraf' zondag 17 juni Wij hebben altijd iets origineels ft Sm. Volop keus voor vader SoesterberqsestfQQt 51 Soest Soepele regels voor burger bij inspreken A&0 VERZEKERT Soester Courant VADERDAG paling- en haringdag RUUD SMIT r HET MOOISTE BOEKET JL VOORVADER J Haal je bij: Bakfiets Blauwe Vogel weer teruggevonden Aanhangwagen van bedrijf gestolen Opening kinderdagverblijf door burgemeester de Widt schoenen SCHOEN-ADVISEURS NIEUW Kom Karpetten Kijken bij: De hoogstnoodzakelijke renovatie beurt voor het culturele centrum C-drie moet los gezien worden van op knapbeurten aan andere welzijnsge bouwen. Renovatie van het doorzak kende dakdeel van C-drie zal ongeveer 425.000 gulden gaan kosten. De leden van de commissie welzijn willen eerst weten wat er precies aan de hand is, voor er nog meer geld in het centrum wordt gestoken. De renovatie van welzijnsgebouwen in Soest gaat veel geld kostenDe commis sie gaf toe nu de rekening gepresenteerd te krijgen van de bezuinigingen op on derhoud van de afgelopen jaren. Voor het opknappen van de panden voor so ciaal-cultureel werk is een bedrag van ruim acht ton extra nodig. Meer dan de helft wordt opgeslokt door C-drie. De commissieleden waren allen voorstan der van het uitstellen van de beslissing over C-drie. Zonder de hoge kosten voor C-drie is de renovatie van de pan den, waaronder peuterspeelzalen en de bibliotheek, voor de gemeente een stuk haalbaarder. Voorlopige uitsluiting van C-drie zou bovendien betekenen dat de renovatie van de overige welzijnsge bouwen in één keer kan gebeuren en niet over een aantal jaren hoeft te wor den uitgestreken. Theatervoorziening Het CDA, de PvdA en de WD vonden dat het geen zin heeft om een beslissing over de renovatie van C-drie uit te stel len nu er in Soest wordt gesproken over eventuele theatervoorzieningen. Pro gressief Soest woordvoerdster Leidje Tomassen en Elske van Gorkum van Gemeentebelangen vonden het een goed idee een apart plaatje van C-drie te maken. Deze week valt bij iedereen de nieuwe gemeentegids 1990 door de bus. In deze gids staat alle informatie met betrek king tot de Soester politiek, spreekuren van de wethouders, maatschappelijke en medische hulp, sportclubs en tele foonnummers en adressen van andere verenigingen en instanties. De gemeen tegids dient als wegw ijzer voor de Soes ter bevolking bij het vinden van dejuiste instanties en personen wanneer men vragen of opmerkingen heeft. Kees Boerkoel van de PvdA bracht naar voren dat het dak van de sporthal veel te laag is om er alle zaalsporten in te kun nen bedrijven. "Die te geringe hoogte moet meegenomen worden in de reno vatieplannen,aldus Boerkoel, die bo vendien bang was dat het overmatig doorzakken van dakplaten wel eens kon inhouden dat er een fout in de dakcon structie zit. "Als het dak overmatig doorzakt en het komt door een fout in de balkenconstructie van het dak, dan is dat linke soep. Er moet eerst onder zocht worden waarom het dak inzakt voor de dakbedekking vervangen wordt," waarschuwde het PvdA-raads- lid. VVD-raadslid Neks Blommers stelde voor om de uitkomst van de nota te overleggen met de gebruikers. "Zij heb ben er tenslotte dagelijks mee te maken. Deze rapporten zijn opgemaakt door een bouwkundig bedrijf. De gebruikers hebben misschien zelf wel hele andere ideeën over wat er aan de gebouwen ge daan moet worden. Misschien komt er dan wel uit dat alleen bepaalde delen van een gebouw opgeknapt hoeven te worden," vond zij. Wethouder Kingma was het daar niet mee eens. "Er is alleen naar bouwkundig onderhoud gekeken. Het gaat erom wat er nodig is volgens de gemeente, niet volgens de gebruiker, die het geld misschien veel liever in acti viteiten steekt. Visnetten Ook de suggestie van partijgenoot Kees Boerkoel om de bezettingsgraad van de welzijnsgebouwen te verhogen door de panden voor meerdere doelgroepen en doelstellingen te gebruiken kon zijn goedkeuring niet krijgen. "Dat ligt niet zo eenvoudig. Je kunt niet even de vis netten in de jeugdsoos van het plafond halen, er stoelen inzetten en vervolgens de ouderensoos er in onderbrengen. De doelgroep heeft ook gevolgen voor de bezettingsgraad. Er zijn bepaalde ge bouwen waar je den mensen gewoon niet in krijgt omdat ze bij dat zooitje on geregeld niet willen gaan zitten," aldus Kingma. Hij concludeerde dat er inderdaad na der onderzoek nodig is om de proble men met C-drie duidelijk op een rijtje te krijgen. "De volgende vraag die op tafel ligt is of een pand met deze staat van on derhoud en zo weinig mensen die het bezoeken nog wel verbeterd moet wor den. En wanneer er geld uitgetrokken wordt voor renovatie zal er ook wat ge daan moeten worden aan die lage be zettingsgraad," aldus de Pvd A-wethou- der. In de nacht van woensdag 13 juni op donderdag 14 juni zal ziekenhuis Zonnegloren alleen via telefoon nummer 06-52143464 bereikbaar zijn. Door werkzaamheden aan de tele foonkabels door de PTT zal het be kende nummer tijdelijk buiten ge bruik zijn. Vanaf donderdagochtend vroeg kan men het ziekenhuis weer bereiken via telefoonnummer 92911. Met de harde aanpak bij illegale bouw is meteen begonnen. Een bewoner van de Laanstraat heeft zijn garage een flink eind in moeten korten, toen bleek dat hij voor zijn bouwwerk geen af doende vergunning had. De man had een vergunning aange vraagd voor een garage van vier meter breed en negen en halve meter lang. In plaats daarvan was een garage van vier en halve meter breed en elf en halve me ter lengte in een gevorderd stadium. De gemeente sommeerde hem de bouw stil te leggen. Na overleg mocht de vier en halve meter breedte behouden blijven. De lengte moest ingekort worden met ruim drie meter. De Partij van de Arbeid zal niet mee betalen aan het geschenk dat de ge meenteraad de gemeente Soest zal aanbieden wanneer het nieuwe ge meentehuis wordt geopend. Het ge schenk, een gedicht van Jan Visser in gegraveerd in een glazen plaat dat de entree van het gemeentehuis aan de Dalweg straks zal sieren, had geheim moeten blijven, vinden de leden van de PvdA en de VVD. Voor de PvdA is de lol eraf. Zij doen niet meer mee. PvdA-raadslid Wil Stekelenburg stak haar boosheid over de gang van zaken rond het raadsgeschenk niet onder stoe len of banken. Zij viel erover dat een ca deau, wat dus een verrassing is, zo breed werd uitgemeten in de publiciteit. "We lazen enige tijd geleden zelfs al een aan- IJZERWAREN EN GEREEDSCHAPPEN- HANDEL B.V. Iedere dag geopend. Soesterbergsestraat 4 - 3768 EJ Soest Telefoon 02155 - 1 11 37 Falke Sehiesser Arrow McGregor Berger! di Cania Desch I Le Düb Ppul Shark Mill Don Rodd K-shoes Torras Pringle Prochownick t badjassen zomerbroeken shorts polo's pullovers zwembroeken jeans jacks schoenen tricotpyjama's stropdassen lederen riemen overhemden sokken tal regels in de krant uit het gedicht. En dat terwijl wij allemaal in het diepste ge heim even naar een kamer konden gaan om het gedicht te lezen. Het idee is prachtig, maar op deze manier hoeft het niet voor ons," aldus Wil Stekelenburg. Haar fractie zou zich bij de opening aan een neutraal geschenk in de vorm van 'petiunia's en begunia's' houden. Ook het WD-raadslid Neks Blom mers vond het niet leuk zoals hun ca deautje werd behandeld. Met name maakte zij zich druk over het feit dat de raad een cadeautje had uitgezocht, een glasplaat met daarin het gedicht gegra- feerd, maar dat deze avond een andere kunstenaar kwam laten zien hoe het wellicht nog mooier kon. "Je denkt een cadeautje te hebben uitgezocht, en nu blijk je opeens een heel ander cadeautje te gaan geven," vond het liberale raads lid, wiens fractie ondanks de felle kri tiek op de gang van zaken niet zulke drastische stappen overwoog als de PvdA. Wel merkte zij gekscherend op dat dat de rest van de raad nu een boel geld ging kosten. "In de vorige raad, waar dit geschenk van afkomstig is, za ten immers nog vijf PvdA-raadsIeden. Die betalen nu allemaal niet mee," al dus Neks Blommers. Lampjes Kunstenaar Ton Paauw had zich over het gedicht van Jan Visser gebogen en kwam met het - veel duurdere - voorstel het gedicht in plexiglas uit te voeren. Daaronder zouden dan lampjes komen die aan en uit floepten wanneer er een bezoeker langs kwam. De in vier centi meter dik plexiglas gegrafeerde woor den van Jan Visser zouden op deze ma nier veel beter uitkomen. Het mocht niet baten. De commissiele den wilden niet horen van een variatie op het door henzelf bedachte geschenk. Zij kozen ervoor het oorspronkelijke idee aan te houden. Het was de aanwe zigen een raadsel, hoe het gedicht bij de heer Paauw was terecht gekomen. Zij wisten niet beter of architect Schrieke hield zich bezig met de opdracht. Het werd de commissieleden niet duidelijk hoe het allemaal had kunnen gebeuren. Sussen Voorzitter Menne vond het niet prettig wat er in zijn commissie gebeurde. Hij probeerde de ontstemde commissiele den te sussen met de opmerking dat in het lijsttrekkersoverleg toch duidelijk was afgesproken alles in de openbaar heid te doen. Die opmerking bleek olie op het vuur voor de commissieleden: "Maar dat geldt toch niet voor een ca deautje!" Menne verzuchtte dat ca deautjes ook altijd-problemen oplever den. De schrijver van het gedicht, Jan Visser, zat de discussie tussen de commissiele den op de publieke tribune glimlachend te volgen. Hij verklaarde na afloop het helemaal niet zo erg te vinden als er on der het raadsgeschenk kwam te staan dat de PvdA er niet aan mee had ge daan. "Het zou de inhoud van mijn ge dicht alleen maar onderstrepen. Het gaat namelijk over de politieke strijd tussen partijen die het niet met elkaar eens zijn. Wat dat betreft zou het dus prima uitkomen!" aldus Jan Visser. I DEZE WEEK BIJ HET VLEESCENTRUM LANGE VARKENS-. n_n HAASJES Kilo19?U SUKADELAPJES 1Q50 KiloIO?U KIPPEPOOTJES Q50 Kilo O. Geopend: donderdag en vrijdag 8.00-17.00 uur BIRKSTRAAT 49 - SOEST TELEFOON 02155 -1 24 77 Op maandag 18 juni a.s. bezoekt de Zuidafrikaanse aartsbisschop Des- mond M. Tutu de naar hem genoemde openbare basisschool in Soest. De winnaar van de Nobelprijs voor de Vrede heeft de uitnodiging aangeno men om de eerste dag van een feest- week van de Desmond Tutu school bij te wonen. De school heet zo sinds vijf jaar, maar kent een geschiedenis die 400 jaar omvat als eerste dorpsschool in Soest. De aartsbisschop is in februari j.1. uitge nodigd de feestweek bij te wonen in een brief van burgemeester J. de Widt, toenmalig wethouder van onderwijs drs. J.L. Menne en de directeur van de school, mevrouw J.M. Mann-Voort- man. De brief werd mede geschreven om hem te feliciteren met de vrijlating van Nelson Mandela. Een delegatie uit Soest verwelkomt de aartsbisschop, zijn echtgenote en zijn secretaris op Schiphol. Tegen 11.15 uur zal hij een korte persconferentie bijwo nen in het Hilton Hotel op Schiphol. Daarna zal het gezelschap naar Soest vertrekken. Het programma ziet er ver der in grote lijnen als volgt uit: 12.45 uur: aankomst in Soest in de his torische Kerkebuurt, waar de eerste school was geves- De regels van het spreekrecht voor de burgers bij raads- en commissievergaderingen moeten soepel gehanteerd worden. Daarover waren de commissieleden Algemene Bestuurszaken het afgelopen maan dagavond eens. Het ""probeerseltje' van burgemeester de Widt viel in goede aarde. Wel vonden de PvdA en Ge meentebelangen dat de meldingstijd voor het spreken wel erg krap werd aangehouden. De praktijk moet uit wijzen of het te krap is. Er gingen ook stemmen op om de bur gers het recht te geven tijdens de rond vraag in te spreken. Bert Krijger van de WD wees terug naar een vergadering waarin een burger in wilde spreken zon der dat dat punt op de agenda stond. "Op grond van formaliteiten kon hij zijn mening niet kenbaar maken. Dat was behoorlijk gênant," aldus Krijger, die pleitte voor een inspraakmogelijkheid in de rondvraag. Voorzitter De Widt vond dat het niet nodig was een regel te wijzigen omdat het één keer was misge gaan. Ook Harry Witte van Gemeente belangen was een voorstander van een open rondvraag. Wiebe Meilof (GPV/ SGP//RPF) haakte daar direct op in: "Het zou wel een levendige vertoning worden, maar het is toch niet de bedoe ling om Soest in zijn volle breedheid te ontvangen. Dan moet je wel afspraken gaan maken datje om twaalf uur met de vergadering stopt," aldus Wiebe Mei lof, die het veel reëler vond om eerst naar één van de raadsleden te stappen. "De meeste burgers weten die echt wel te vinden," vond hij. imi.i Meer informatie op pagina 6. voor de voor de maanden juli en augustus. Aanmelden: tel. 14152 En om de paling hebben wij alvast een strik gedaan! visspecialiteiten van weedestraat 149 3761 cd soest tel. 02155 -1 52 88 van Weedestraat 15-17 Soest tigd en waar de aartsbis schop zal worden ontvangen door burgemeester De Widt; 3.00 uur: onthulling symbolisch teken bij het gebouw waar de school heel lang was geves tigd (Eemstraat 1, thans woonhuis), waarna de leer lingen verkleed in stijl oud- Hollandse spelen zullen la ten zien op het plein tussen de Oude Kerk en restaurant 't Hoogje; 1.10 uur: aankomst bij het huidige schoolgebouw, Molenstraat 8, waar duiven worden ge lost, ballonnen opgelaten en de aartsbisschop de school- vlag zal hijsen; 1.30 uur: bezoek aan de tentoonstel ling in de klassen en ont moetingen met leerlingen en leerkrachten; 3.00 uur: bijeenkomst in de gemeen schapszaal van de school voor genodigden, waar de aartsbisschop een cadeau wordt aangeboden door de huidige wethouder van on derwijs, mevrouw M. Swin- kels, en hij wordt toegespro ken door burgemeester De Widt en de directeur van de school; de aartsbisschop is gevraagd ook het woord te voeren. Aartsbisschop Desmond Tutu is zeer betrokken bij het onderwijs. Zijn vader was schoolhoofd en hij zelf was ooit le raar. Hij heeft nadrukkelijk gevraagd zoveel mogelijk en in alle rust bij de kin deren te kunnen zijn. Dit gebeurt tussen 14.30-16.00 uur. Bij het dagverblijf de Blauwe Vogel werden op klaarlichte dag een bakfiets en een damesfiets gestolen. De schuur werd opengebroken en men ging er met de eigendommen van het verblijf van door. De voorheen blauwe bakfiets werd afgelopen weekend weer met een nieuw verfje teruggevonden op het Saenredamplantsoen. Het is nog niet duidelijk hoe de 'schilder' aan de bak fiets is gekomen. Bij een bedrijf aan de Nijverheidsweg werd een éénassige aanhangwagen ge stolen. Dieven knipten het gaas kapot en trokken de wagen weg. De schade bedraagt 900 gulden. Bij het Islamitisch centrum aan de Weegbreestraat kwamen inbrekers bin nen via het raampje van het kleinste ka mertje. Er werd een potje gestolen met daarin 100 gulden en een hoeveelheid etenswaren. Bijgestaan door een vrolijke clown en een kluitje kleine kinderen opende bur gemeester De Widt afgelopen vrijdag het kinderdagverblijf Dribbel. De officiële opening van het met slingers en ballon nen versierde gebouw werd door hem verricht door een groot doek met een vraagteken weg te trekken van het bord 'Dribbel'. Aan de opening ging een ge zellig feestje voor ouders en kinderen vooraf. Burgemeester De Widt benadrukte het belang van het kinderdagverblijf. "In deze tijd werken vaak beide de ouders. Het is lang niet altijd mogelijk een be roep te doen op opa's, oma'sen buren. Nu is er een verantwoorde oplossing. De kinderen kunnen veilig en geborgen de dag doorbrengen in een vertrou wde om - geving met professionele leiding. Hulde aan iedereen die eraan heeft meegewerkt het project tot stand te brengen." aldus de burgervader. "Een applausje voor de burgemeester!" riep de clown. HAaaa, Vaders- Laanstraat 41 A Baarn Vast- pagina van BREUKELEN bv Winkelpromenade Laanstraat 95-97 - Baarn Tel. 02154-133 87 Het aanbod in ONROEREND GOED van de Soester NVM-makelaars vindt U op pagina 12 13 ALLE SOORTEN RUNDVLEES PER KG 4,00 VOORDELIGER. B.V. 1 KG BRAADLAPPEN CHOCOLADE IJSTAART 1,2 LTR L rTl Van 5.85 Van 7.95 fcftTmft nu voor voor ■KMfP FIJNE SNIJWORST 100 gram HOLLANDSE ANDIJVIE Lange Brinkweg 38 - Soest Telefoon 02155 - 19600

Soester Courant | 1990 | | pagina 1