B; thats üw» Ambtenaren op dreef in volleybaltoernooi "In Italië zien we een hoop verrassingen!" Marcel Gerritsen winnaar wielerronde van Soest WO Ree Hei Sm WOENSDAG 13 JUN11990SPORTSOESTER COURANTSPORTPAGINA 20 V.V.Z.'49 sluit seizoen af met festiviteiten VOETBAL M.G.C. Duinholers Veqaardagstoernooi VOETBAL ZIN IN VOETBAL? SEC IS TE GEK! BEL 02155 - 14881 WASIEL STEITNER TAPIJT Stam/Sovoco-strandvolleybaltoernooi in de Soester Duinen Sterk optreden schieter-triathleten in afdelingskampioenschap TRIATHLON BADSO-successen in vooijaarscompetitie BADMINTON SCRABBLE Geen vermoeidheid aan eind van de competitie Baarnse Fietsvierdaagse in teken van 25 jaar Sportstichting WIELRENNEN AUTOSPORT Donald Molenaar rijdt zich weer in punten Kings Road Riders uTPTcr'Pncc actief in Hilversum oV^JWJöö Jack Nagtegaal wint 'Gouden Schoen' René Wassenaar goed op dreef tijdens wedstrijden in Nijkerk AUTOCROSS m IKt In eei Soest baske gerief Jan vi aan d tijd n buitei juni u baske Het t 16.00 sportl 20.00 verwa Valk, de ba: wedst naast zestig (teger Mavo zijn g daarn mens< In die deUL de kei zoen i bestat het tv, stuur brek a tenoc pathie worde Dalwt moest sportl soms Daari hal B< geope echtei zelfs h voor 1 reeds stop e de Re meer i de clu land Dat hi zewaa buiten en pa; immei gen di dienst de uiti verde op in kam pi de roi Red S in Soe spronj pitulei wilder komei Stars i De Sc Na la schikt gestoj bestui in ge coach Utrecl den. Hij wa Ier var reerde maakt van de Atilla allerht Hein trainei van de Atilla dig he Zijn a zoen z verste: dit gel het su gelijk visie n Spelt De toe BDC nieuwl Enkel< welkoi flank v aderla mers( V.V.Z.'49 heeft het afgelopen week end op haar sportcomplex aan de Eemweg het seizoen 1989/1990 met allerlei acitiviteiten beëindigd. Allereerst een groot opgezet jeugd kamp, waarbij alle D- en E-pupillen vanaf vrijdagmiddag tot zaterdagmid dag op het complex verbleven. Speciaal voor deze groep jeugdleden was het complex voorzien van een zestal grote tenten, waarin door de bijna 80 jonge ren de nacht werd doorgebracht. Het door het jeugdbestuur georgani seerde kamp voorzag in een groot aan tal spelletjes en natuurlijk voetbal, waaraan op zaterdagmorgen ook nog door de F-pupillen werd deelgenomen. Speciaal voor deze gelegenheid was een groot scherm gehuurd van twee bij drie meter, waarop deze gehele periode films draaiden. Vooral de film over het EK-succes voor Nederland was met de WK voor de deur natuurlijk een goede voorbereiding op de komende weken. Het feest werd besloten met een barbe cue, waaraan werd deelgenomen door vele ouders en begeleiders. In de loop van de middag vertrokken de jongeren moe maar voldaan (want de nacht was maar kort geweest) weer naar huis. Inmiddels was een aanvang gemaakt met het jaarlijks slot-mix-toernooi voor senioren en dames. De toernooi-orga- nisatie had een prima programma in el- kaar gedraaid, waardoor tot half vijf volop gevoetbald werd. Aansluitend aan het toernooi werd het seizoen afgesloten. Aan de ene kant het grote scherm waar de WK-wedstrijden werden uitgezonden, op het podium een discotheek en buiten de barbecue. Tijdens het officiële gedeelte werden evenals andere jaren weer de nodige mensen in de bloemetjes gezet en hal verwege de avond vond de prijsuitrei king plaats van de door het dagblad de Gooi- en Eemlander georganiseerde strijd om de topscorerstrofee en de tro fee voor de minst gepasseerde doelman uit het Eemland-district. ^Aangezien V.V.Z.'49 in de persoon van Johnny Brouwer de topschutter le verde, vond de uitreiking van de prijzen op de V.V.Z.'49-slotavond plaats. Een andere V.V.Z.-er, Cees Jan de Vries, eindigde in dit klassement op de gedeel de achtste plaats. Wilt U er volgend jaar ook bij zijn? Jeugdleden kunnen zich aanmelden bij Bauke van der Ley (tel. 15612), Senior leden en dames kunnen zich opgeven bij Dick van de Bovenkamp (tel. 12257) of Henk van der Pol (tel. 12112). Afgelopen vrijdag was in het clubhuis van de voetbalvereniging SEC de slot- avond van het seizoen 1989/1990. Te vens vond hier de uitreiking plaats van de Gouden Schoen, evenals vorig jaar gepresenteerd door good-old J. Elder- man. Op voortreffelijke wijze vertelde hij hoe e.e.a. in zijn werk is gegaan. Uitsluitend de bezoekers langs de lijn dienden- schriftelijk hun rapportjes in (het waren 16 Juni viert Midgetgolfclub "Duinho lers" uit Soest haar 20-jarig bestaan. Tevens zal er die dag het jaarlijks terug kerend verjaardagstoernooi gehouden worden. Buiten de leden van de club (inmiddels 40 personen tellend) komen ook leden van andere verenigingen deelnemen aan dit toernooi. Jack Nagtegaal, winnaar van de Gou den Schoen, geflankeerd door dhr. El- derman en mevr. Dorrestein. Foto: Goos van der Wilt. er afgelopen seizoen plm. 52 suppor ters) en daaruit werden 5 spelers geno- mimeerd. Eerste werd Jack Nagtegaal met 87,15 punten, 2e Luits Houkes met 82,85 punten, 3e Ronald de Rooy 81,48 pun ten, 4e René van den Deysel 79,04 pun ten en 5e Raymond Brandes met 78,88 punten. De uitreiking werd verricht door de trouwe keuken- en kantine medewerk ster, mevr. Verschoor. De waardevolle trofee zal een ereplaatsje krijgen bij Jack Nagtegaal thuis. Hij heeft ook alle 24 wedstrijden gespeeld en is, mede door zijn voortreffelijke inzet, door het publiek het meest gewaardeerd. "Bij ons word je het hele jaar verrast!" Lange Brinkweg 38 - Soest - Tel. 02155 - 19600 Het jaarlijkse volleybaltoernooi voor de gemeente-ambtenaren van Soest, werd gisteravond alweer voor de elfde maal georganiseerd. Ook dit jaar was de organisatie weer goed op dreef en mede dankzij de medewerking van diverse personen bij het opzetten en afbreken van de velden verliep deze avond vlek keloos. De scheidsrechters van So VoCo zorgden ervoor, dat zich in het veld geen al te gekke dingen afspeelden door af en toe flink op de fluit te blazen. En zowaar; we hebben nu een wethouder, die met het fluiten van een aantal wed strijden vast kon proeven, wat het is scheidsrechter te moeten zijn. De ze ventien teams waren verdeeld over 2 poules. Na afloop van het toernooi deelde de burgemeester van Soest, de her De Widt, de prijzen uit, waarbij de meest succesvolle teams naast een be ker ook een taart voor versterking van de inwendige mens in ontvangst kon den nemen. Voor de hekkesluiter van de teams was er een kleine versnapering gereser veerd. De uitslag van het toernooi luidt (tussen haakjes staat de behaalde plaats in 1989: Spirit-toernooi Zaterdag 16 juni vindt in de Soester Duinen (bij de parkeerplaats aan de Foekenlaan) een 'Strandvolleybaloer- nooi' plaats, georganiseerd door en voor de leden van Stam/Sovoco. Op 5 velden proberen 22 senioren teams en 6 jeugdteams, allen bestaande uit 3 spelers en/of speelsters, elkaar sportief te bestrijden. Het toernooi be gint om 10.00 uur en rond 18.00 uur wordt de prijsuitreiking verwacht. Afgelopen zaterdag namen 11 jeugd teams van Sovoco deel aan een buiten- toernooi in Amersfoort, georganiseerd door V.v. Spirit. In de ochtend verliep alles prima, maar 's middags moesten de wedstrijden helaas ingekort worden vanwege de regen. Toch keerden alle Sovoco-jeugdspelers en -speelsters tevreden naar huis terug. Alle teams eindigden bij de eerste drie in hun klasse. De ambtenaren streden vooral om de eer Burgemeester de Widt kon, ondanks zijn sterke positie in de Soester gemeen te, niet voorkomen dat zijn team uitein delijk in de laagste regionen terecht kwam. Foto: Goos van der Wilt. 1. Staf Interne Zaken/Voorlichting/ Kabinet 16 punten 2) 2. Sociale Dienst team 2 13 pt 4) 3. Brandweer Soest team 1 13 pt (18) 4. Burgerzaken 12 pt 3) 5. Sport en Recreatie 11 pt 1) 6. Personeel en Organisatie/ informatie 10 pt 12) 7. Wegen en Riolering 9 pt (13) 8. Gemeentebelangen Groen Soest 8 pt (-) 9. Milieubeheer 6 pt 14) 10. Financieel Economische Zaken 6 pt 8) 11. Huisvesting 6 pt (10) 12. Sociale Dienst team l 5 pt (11) 13. Reiniging 4 pt (20) 14. Brandweer Soest 4 pt 19) 15. Belastingen 2 pt 16. Brandweer Soest team 2 1 pt 17. Burgemeester en wethouders/Raad 1 pt 17. Burgemeester en wethouders/ Raad 0 pt6) Jack Belt districtskampioen Zaterdag werd in Biddinghuizen ge streden om de districtstitels triatblon sprintafstand. Triathlonvereniging De Schieter was bijna compleet vertegen woordigd, want ook de clubkampioen schappen waren aan deze wedstrijd verbonden. Een hoofdrol was wegge legd voor junior Jack Belt, die niet al leen met overmacht de juniorentitel voor zich opeiste, maar ook in to taalklassement de 5e plaats bezette in 1 uur 56.06 min., kort achter de inter nationale toppers Erwin de Bruin en Ben van Zeist. Frits Wibbelink maakte de Soester su prematie compleet met zijn 2e plaats in 2 uur 1.06 min. Frits bleek veruit de snelste zwemmer 19.42 min. tegen 22.56 mi. voor Jack Belt. Tijdens het fietsonderdeel kwam Jack goed los en had zijn 3 minuten achterstand halver wege al teniet gedaan. Als goed loper bouwde Jack nog een zeer ruime marge op en kwam onbedreigd als nieuwe ti telhouder binnen. Samen verdienden zij met hun prestatie een ticket voor de Nederlandse Kampioenschappen. Ook de prestaties van de andere Schie terleden waren door goed werk van trai ner Henk Schaak van goed gehalte, zij het dat niet iedereen zich even prettig voelde tijdens de 1500 zwemmeters in het 14 graden koude water van het plaatselijke kanaal. Het fietsen over 40 km en het lopen over bijna 10 km kon den onder gunstige omstandigheden worden afgelegd. In de seniorenklasse was Marcel de Boer met zijn routine de sterkste Soes ter. Met gering verschil bleef hij aanko mend talent Dennis Moerman voor. Beide heren eindigden resp. in 2 uur 5.48 min. en 2 uur 7.00 min. De derde plaats was voor de lang met blessures geplaagde Harry Koot, die weer op de goede weg terug is. Nog niet helemaal in zijn oude ritme maar tevre den kon hij afsluiten in 2 uur 8.17 min. Om de vierde en 5e plaats ging de strijd tussen Kees Rietveld en Bart Damen. Kees had met zwemmen een aantal mi nuten voorsprong genomen, die Bart vlak voor de finish pas teniet had ge daan. Omdat zij elkaar geen voorrang wilden verlenen passeerden zij in pre- i cies dezelfde tijd de finish in 2 uur 18.05 min. Ed van Renswouw, die volop in de voorbereiding zit voor zijn eerste halve triathlon, presteerde volgens verwach ting met 2 uur 25.00 min. Marcel van Breukelen en Jos Beijen waren lange tijd in eikaars nabijheid te vinden. Uit eindelijk nam Marcel de beslissende voorsprong en eindigde in 2 uur 34.27 min. Jos besloot in 2 uur 37.29 mi Bij de dames werd de Schieter vertegen woordigd door Miranda van Wurkum en Gerda van der Veen. Zij grepen net naast een podiumplaats, maar bepaal den in hun onderlinge strijd de rangor de in de vereniging. Miranda bouwde met zwemmen een zestal minuten voor sprong op, die Gerda bij haar inhaalrace op 33 sec. na teniet deed. Miranda bleef voor in 2 uur 30.19 min. waarna Gerda binnenkwam in 2 uur 30.52 min. In de veteranen klasse pakte Rob de Haas de clubtitel in 2 uur 9.57 min. Een 5e plaats in het veteranenklassement was net te kort om in de prijzen te val len. Joop Oranje was prima op dreef en pakte het verenigingszilver. Vooral zijn fietsen was bepalend voor een goede eindtijd van 2 uur 18.23 min. In de gelijktijdig gehouden wedstrijd, die niet meetelde voor districtstitel, werd 1000 in plaats van 1500 meter ge zwommen en waren de overige onder delen gelijk. Trainer Henk Schaak scoorde een snelle 1 uur 59.18 min. De kersverse triathleet, veteraan Joop van Leijenhorst, deed van zich spreken door direkt al een tijd van 2 uur 5.58 op de klokken te brengen. Rob Webster en Edo Westerbeek deden weinig voor el kaar onder. Rob boekte 2 uur 19.15 min. op de voet gevolgd door Edo in 2 uur 19.30 min. Veteraan Frans Jansen liet zien, dat hij de laatste tijd behoorlijk progressie maakt. Hij toonde dit aan door te eindigen in een mooie 2 uur '20.14 min. Voor Marco Herber was de ze wedstrijd zijn eerste kennismaking met het wedstrijdgebeuren. Hij bracht er meteen al iets goeds van terecht met 2 uur 28.08 min. De 23ste wielerronde van Soest werd afgelopen woensdag in een spectacu laire massasprint gewonnen door de uit Hooglanderveen afkomstige Mar cel Gerritsen. Eerste Soester van het veld werd Marco Sakkers. Deze 23-jarige amateur Marcel Gerrit sen bleek de meest getalenteerde Mei renner uit het veld. Michael van de Wolf uit Rotterdam werd goede tweede. Een derde plaats was er voor plaatsgenoot Marco Sakkers. Marco is eerste jaars amateur en had zich uitermate goed voorbereid. Om optimaal te kunnen presteren op het Soester parcours heeft hij zelfs een districtskampioenschap la ten schieten. Op de zesde plaats eindig de Tempo-rijder John Broers uit Maar tensdijk. Richard Westhof uit Soest werd eervol negende. Het parcours rond de Wiardi Beekman- straat was weliswaar minder spectacu lair dan het oorspronkelijke klinkerpar- cours rond Nieuwerhoek, het was wel veiliger. Ondanks de regen kwam het publiek in groten getale kijken en zorg de met de vele kleurige paraplu's voor een vrolijke achtergrond bij een span nende koers. Foto: Goos van der Wilt. Op zondag 10 juni waren de Kings Road Riders uitgenodigd bij de Sprin ters in Hilversum. Het ging om een In- terclub-wedstrijd, een wedstrijd die verreden wordt onder jongens en meis jes uit de regio. In de Open-klasse behaalde Erwin Marsé een eerste en Vincent Govaard een zesde plaats in de manches. Sander Kolb, Dennis Krol, Robin v.d. Wolk en Mark de Schiffart moesten een finale fietsen. Robind v.d. Wolk behaalde een derde plaats, Dennis Krol een vierde, Sander Kolb een zesde en Mark de Schiffart een zevende plaats. Bij de Cruisers werden Erwin Marsé, Robin v.d. Wolk en Sancho Kers eerste in de manches en Vincent Govaard werd tweede. Bij de Experts waren er alleen manches te verrijden. In deze klasse werden Den nis Krol, Robin v.d. Wolk, Sancho Kers en Erwin Marsé eerste en behaalde Vin cent Govaard toch nog een derde plaats. Bij de junioren was er een eerste plaats voor Mare de Schiffart, een tweede plaats voor speedy Toine Marsé die steeds meer gaat springen en brutaler wordt op zijn fiets, een derde plaats voor Sander Kolb en een vijfde plaats voor Rudy Krol. Verder hadden de Kings Road Riders twee teams inge schreven voor wedstrijden waarvan het eerste team op de eerste plaats staat en het tweede team op een vierde plaats. Volgende week is er een wedstrijd voor het Nederlands Kampioenschap. Aan vang 11.00 uur bij de Wheely's in Baarn, aan de Geerenweg. Met een druk bezochte en sportief ge slaagde slotdag is de voorjaarscompeti- tie 1990 in de Barneveldse sporthal af gesloten met opnieuw succes voor Bad- so. Teamcaptain Els Wismeyer won iri de poule gemengd-dubbel. Badso nam met 10 teams deel aan de voorjaarscompetitie, die voornamelijk voor recreanten is bedoeld. Twee teams wisten in hun poule beslag te leggen op de eerste plaats. Team 1 met Henk Schild, Piet Schild, Henriëtte Bunk, Sindy Veembrink en Esther v. Zwieten en Team 5 met Boet Smit, Eelco Kap pers, Martin v.d. Breemer, Els Wis meyer, Annemiek v.d. Berg en Finka Muljokarno werden afgetekend poule winnaar. De overige teams bleven tot het laatst goed in de race voor hoge klasseringen. Mede gezien de resultaten die Badso- teams in de landelijke en regionale bad- Donderdagavond zat de zin er duidelijk in bij de deelnemers aan de scrabble- competitie van De VanDalen. In negen partijen wisten liefst acht men sen boven de 500 punten te eindigen, elk voor zich hun algemeen gemiddelde opvijzelend. De groep achter de eerste plaats in de ranglijst vecht nog steeds om de plaatsen twee, drie en vier. Anne Nuysink, Annie Janssen en Tru- dy Danvers zullen dit onder elkaar uit maken. De aftrekpartijen zullen hier de doorslag gaan geven. Jan Danvers is er in geslaagd om de benodigde 24 partij en vol te maken, zodat hij in ieder geval in de eindstand word opgenomen. Op aftrekpartijen heeft hij echter practisch geen kans meer, zodat zijn huidige ge middelde ook zijn definitieve zal zijn. Hij heeft een ruime marge op zijn bela gers, zodat hem de eerste plaats niet meer zal ontgaan. De uitslagen van de wedstrijden van donderdagavond: Mw. M. Gerth - E. Verrips 308-396 T. v. Egdom - W. Klute 451-356 W. Witkamp - A. Nuysink 427-563 J. Danvers - R. Rabelink 582-461 A. Janssen - Tr. Danvers 513-575 Tr. v.d. Veer - R. Mulder 557-413 A. Nuysink - A. Janssen 562-550 Mw. M. Gerth - R. Rabelink 539-440 R. Mulder - Tr. Veerman 402-377 De prijs van de week was voor Elly Ver rips, die na de pauze het dichtst bij het gestelde doel wist te eindigen. Aan staande donderdag is de laatste compe titie-avond van het seizoen '89-'90. De laatste kans voor diverse mensen om hun gemiddelde nog wat op te voeren. 21 Juni is de slotavond, waarop de eind standen bekend zullen worden ge maakt. 40 km door geringe belangstelling stopgezet De editie 1990 van de Baarnse Fiets vierdaagse wordt verreden van 25 tot en niet 28 juni aanstaande. Voor de liefhebbers van inooie fietsroutes in de directe omgeving weer een fraaie gele genheid erop uit te trekken. Door de gunstige starttijden (vanaf 17.30 uur) hoeven de voetballiefhebbers van het W.K. in Italië geen minuut te missen. Het evenement staat min of meer in het teken van het 25-jarig jubileum van de Sportstichting, want de vol- brengers krijgen een speciale medaille met het opschrift '25 jaar Baarnse Sportstichting-Fietsvierdaagse 1990' In vergelijking met voorgaande jaren is de opzet van deze vierdaagse onveran derd gebleven. Vier verschillende par- coursen van 25 km worden uitgezet. Afgezien is van de 40 km routes vanweg de geringe belangstelling de afgelopen driejaren. Start- en finishplaats is sport centrum De Trits aan de Goeman Bor- gesiuslaan. Vanaf 17.30 uur mogen de deelnemers vertrekken. Ze moeien om nen zijn voor 22.00 uur. Traditiege trouw worden de deelnemers de laatste avond muzikaal binnengehaald. Gedurende de vier avonden is de firma Zwanikken onderweg om gestrande tweewielers te helpen. De EHBO afde ling Baarn houdt ook een oogje in het zeil, maar dan waar het de gezondheid van de deelnemers betreft. Natuurlijk is vóórinschrijven mogelijk. Allereerst van 17tot en met 24 juni aan de kassa van De Trits. Verder van 18 tot en met 22 juni bij de WV (Stations plein) en van 16 tot en met 23 juni bij si garenmagazijn Roodhart (Reiger straat). Tot slot de voorinschrijving in de vergaderzaal van De Trits op 21 juni aanstaande van 19.00 tot 20.30 uur. mintoncompetitie behaalden mag wor den gesteld dat Badso langzamerhand tot de betere badmintonclubs in de re gio gaat behoren. Toch is er de afgelopen periode enig le denverlies geweest. Om de vereniging in de toekomst op hetzelfde niveau te kunnen houden zijn nieuwe leden van harte welkom. Sportieve Soesterber- gers, maar ook belangstellenden uit dé regio kunnen contact opnemen met Pe tra v. Ooyen, tel. 23265 of met Jack Adelaar, tel. 19414 (beide in Soest), liefst tussen 19.00 en 20.00 uur of langskomen op de Badso-speelavon- den: woensdag- en vrijdagavond vanaf 21.00 uur in de Soesterbergse Banning- hal, waar ook donderdagsmiddags van 13.00 tot 16.00 uur wordt gespeeld; of in Soest in de Bunt, waar Badso op dins dag- en donderdagavond zijn trainin gen houdt vanaf 21.00 uur. De jeugd speelt op woensdag- en don derdagmiddag vanaf 18.00 uur, terwijl deze groep ook 's zaterdags actief is. In de periode 1 juli tot en met 19 augustus zijn de Badso-spelers op vakantie. Badso hoopt bij aanvang van het nieu we seizoen, begin september, veel nieu we leden welkom te mogen heten. Dat Badso bij de badmintonbond goed staat aangeschreven bewijst de uitnodiging om met een aantal jeugdleden deel te nemen aan een trainingsstage in Dene marken. Badso besluit het seizoen met een groots opgezet slotfeest en op zondag 24 juni het Badso-slottoernooi. Ondanks een schuiver in de Tarzan- bocht heeft Donald Molenaar zich we derom in de punten gereden. In de door Amee de Jong gewonnen race kwam de door Citroën-dealer Molenaar te Amersfoort gesponsorde Donald als zevende over de finish. Vader Jan Mo lenaar reed naar zijn zeggen een 'nor male' race zonder noemenswaardige problemen en werd elfde in de Produk- tenwagens tot 2 liter. Donald zat stevig te balen in de caravan. Hij had een goede zevende trainingstijd neergezet en zat vlak achter de kop van het veld. In de tweede ronde ging het fout: "We hadden nieuwe remblokken gemonteerd en die had ik in de op warmronde ingeremd, maar kennelijk niet goed genoeg. Ik weet niet precies wat er gebeurde. Ik remde, maar of de remmen nu blokkeerden of helemaal niets deden, ik zou het niet weten. Ik ging er dus goed af in de Tarzanbocht en miste de bandenstapels op een haar na. Bovendien bleef mijn voet nog een keer achter het rempedaal hangen en zo vloog ik in de chicane nog een keer bijna de baan uit". Dank zij zijn vechtlust en zijn uitsteken de bochtentechniek wist de Soester er nog een zevende plaats uit te slepen. Dat was het maximaal haalbare, want de kopgroep was te ver weg. Door zijn zevende plaats heeft Donald weer 4 punten aan zijn totaal van 27 kunnen toevoegen. Hij staat daarmee nog steeds op een derde plaats. Vader Jan Molenaar reed in zijn Citroën BX een normale race. "Alles verliep soepeitjes. Ik heb me maar één keer ver- remd en verder ging het prima." Toch blijft het experimenteren met de weglig- ging. Jan Molenaar: "De wegligging is nog steeds niet optimaal. Paul Fauchey rijdt ook in een BX, maar die heeft dui delijk minder onderstuur. Misschien moeten we het zoeken in de banden of zoiets. In ieder geval blijven we het pro beren." Voor de komende race op 17 juni moet de BX in optimale conditie zijn, want dan staat er een lange afstandsrace van een uur op het programma. Donald zal dan samen met zijn vader de BX be mannen. Voor Donald Alleman was de wedstrijd in de Formule Ford 2.000 snel over. De door Molenaar gesponsorde Almeer- der lag er na twee ronden al uit. Zaterdag j.1. werd in Nijkerk de eerste wedstrijd verreden van de autocross vereniging NCC uit Nijkerk en de nog steeds naar een onderkomen zoekende autocrossvereniging CTS uit Soest, dat zijn competitiewedstrijden op het ter rein van NCC mag verrijden. René Wassenaar moest voor NCC en voor CTS rijden. De eerste manche van NCC. stond René in de tweede groep. Toen het licht op groen ging voerde hij het hele veld aan. Hij hield dat ook de volle acht rondes vol en finishte als eer ste. Daarna werd er een manche veneden voor CTS Wassenaar zat in de eerste groep en toen het veld startte ging hij aan kop, gevolgd door Nederlands kampioen Martin Kroon. Na de volle zes rondes was het René die met een halve baan lengte voorsprong als eerste finishte. In de tweede manche voor NCC ging de strijd gelijk op. René lag op een eerste plaats, maar in de derde ronde brak een flens van het achterwiel, waardoor hij die manche vroegtijdig moest staken. In de tweede manche van CTS ging de strijd de eerste 50 meter gelijk op, maar toen ging René er als een raket van door, op volle snelheid, met als gevolg dat hij op één rijder na het hele veld een ronde inhaalde, en als eerste finishte. De derde manche van NCC hield René wegens erge regenval zijn auto in het renners kwartier. In de derde manche van CTS was het wederom René Was senaar die door een flitsende start het deelnemersveld aanvoerde en ook met ruime voorsprong won. In de finale voor CTS startten de rijders in het modderige terrein, maar al gauw was het veld uit elkaar getrokken en Re né Wassenaar lag op kop. Na twee ron den sloeg het noodlot wederom toe: een lekke achterband. Dat hield hij drie en een halve ronde vol, maar hij eindigde toch als derde, omdat hij zo'n grote voorsprong had.

Soester Courant | 1990 | | pagina 20