25 JAAR Basketbalvereniging The Red Stars staat stil bij 25-jarig bestaan tilden Schoen VOETBAL et festiviteiten /OETBAL op dreef Jijkerk TOCROSS i SPORT SPORT Hein van der Heijden nieuwe trainer Smeeing/BDC HANDBAL Centrale verwarming 24 Uur Jeu-de-Boules Red Stars-aspiranten derde van Nederland! BASKETBAL 1965 1990 basketbalvereniging THE RED STARS Honkballers en softbalsters Knickerbockers kampioenskandidaten BASKETBAL Red Stars terug uit buitenland RKJS-Soest organiseert sportweekend Springbok-jongens op turnkamp Sterke tijden voor Pijnenburg-atleten SOFTBAL Knickerbocker dames winnen VIPS-toernooi ATLETIEK Jan v.d. Lee draaft door PAGINA 20 lagtegaalwinnaar van de Gou- oen, geflankeerd door dhr. El- en mevr. Dorrestein. Foto: Goos van der Wilt. open seizoen plm. 52 suppor- daaruit werden 5 spelers geno- -erd Jack Nagtegaal met 87,15 2e Luits Houkes met 82,85 3e Ronald de Rooy 81,48 pun- ené van den Deysel 79,04 pun- Raymond Brandes met 78,88 :iking werd verricht door de euken- en kantine medewerk- 'r. Verschoor. De waardevolle tl een ereplaatsje krijgen bij ;tegaal thuis. Hij heeft ook alle trijden gespeeld en is, mede voortreffelijke inzet, door het iet meest gewaardeerd. raaid, waardoor tot half vijf 'oetbald werd. :nd aan het toernooi werd het "gesloten. Aan de ene kant het ïrm waar de WK-wedstrijden litgezonden, op het podium theek en buiten de barbecue, et officiële gedeelte werden ndere jaren weer de nodige de bloemetjes gezet en hal- ie avond vond de prijsuitrei- s van de door het dagblad de Eemlander georganiseerde le topscorerstrofee en de tro- e minst gepasseerde doelman mland-district. i V.V.Z.'49 in de persoon ly Brouwer de topschutter le id de uitreiking van de prijzen '.Z.'49-slotavond plaats. Een V.Z.-er, Cees Jan de Vries, dit klassement op de gedeel- plaats. volgend jaar ook bij zijn? n kunnen zich aanmelden bij derLey(tel. 15612), Senior- iames kunnen zich opgeven van de Bovenkamp (tel. f Henk van der Pol (tel. -4~ -w. V - manche van CTS ging de te 50 meter gelijk op, maar ené er als een raket van Ie snelheid, met als gevolg i rijder na het hele veld een de, en als eerste finishte, nche van NCC hield René regenval zijn auto in het "tier. In de derde manche het wederom René Was- )or een flitsende start het ïld aanvoerde en ook met rong won. )or CTS startten de rijders rige terrein, maar al gauw it elkaar getrokken en Re- lag op kop. Na twee ron- toodlot wederom toe: een and. Dat hield hij drie en de vol, maar hij eindigde Ie, omdat hij zo'n grote td. WOENSDAG 13 JUN11990 SOESTER COURANT Receptie, feest en reünie op zaterdag 30 juni PAGINA 21 In een huiskamer aan de Vinkenweg in Soest werd bijna 25 jaar geleden de basketbalvereniging The Red Stars op gericht. Rinus Valk, Peter Butzelaar en Jan van Fulpen stonden op 3 juli 1955 aan de wieg van de club die in korte tijd naamsbekendheid in binnen- en buitenland verwierf. Red Stars staat 30 juni uitgebreid stil bij een kwart eeuw basketbal in Soest. Het bestuur van Red Stars geeft van 16.00 tot 18.00 uur een receptie in sporthal Beukendal. Het daaropvol gende feest en de reünie beginnen om 20.00 uur. Er worden veel oud-leden verwacht. Valk, toen 17 jaar, is nog steeds actief bij de basketbalvereniging. De oprichter is wedstrijd-secretaris en bekleed daar naast tal van andere functies. In de jaren zestig, toen hij op de Heilig Hart ULO (tegenwoordig de Kardinaal Alfrink Mavo) zat, werd hij geïnspireerd door zijn gymleraar Ruud Blok. Valk was daarmee op jonge leeftijd één van de mensen van het eerste uur. In die tijd meldden veel leerlingen van de U LO zich aan als lid van Red Stars en de kersverse club startte het eerste sei zoen met een herenteam en een ploeg, bestaande uit jongens junioren. Al in het tweede basketbaljaar moest het be stuur een ledenstop afkondigen. Ge brek aan voldoende kader en zaalruim te noopten Valk en co. tot deze onsym pathieke daad. De trainingen konden worden afgewerkt in de gymzaal aan de Dalweg, maar voor de thuiswedstrijden moesten de rode sterren uitwijken naar sporthal De Koppel in Amersfoort en soms naar Utrecht. Daarin kwam verandering, toen sport hal Beukendal in 1969 feestelijk werd geopend. Red Stars ontwikkelde zich echter in een dermate snel tempo, dat zelfs het nieuwe jasje te krap bleek. Kort voor het eerste lustrumfeest liet Valk reeds publiceren dat de vierde leden stop een feit was. Vrij snel daarna groei de Red Stars uit tot een vereniging met meer dan driehonderd leden, waarmee de club één van de grootste van Neder land was. Dat had Red Stars te danken aan de wij ze waarop ze zich manifesteerde en naar buiten toe presenteerde. De scholieren en paastoernooien waren en zijn nog immer sprekende voorbeelden. Ploe gen die in de vaderlandse eredivisie de dienst uitmaakten, gingen graag in op de uitnodigingen van Red Stars. Dat le verde ieder jaar met Pasen topbasketbal op in Beukendal. In 1969 werd lands kampioen Rotterdam-Zuid in de twee de ronde om de nationale beker aan Red Stars gekoppeld. Red Stars kreeg in Soest een reglementaire 20-0 voor sprong, maar moest ondubbelzinnig ca pituleren: 58-153. De Maasstedelingen wilden voor de return ook naar Soest komen, onder de voorwaarde dat Red Stars na afloop een feeöt zou houden. De Soester basketballers verloren op nieuw (58-97), maar zetten daarna met de Rotterdammers de bloemetjes bui ten. Buitenland Niet alleen in eigen land legde Red Stars contacten. Diverse keren reisden leden naar Engeland, West-Duitsland, Dene marken, Zweden, België, Spanje, Tsje- choslowakije, Oostenrijk. Elk jaar ont vangt Red Stars twee of meer buiten landse ploegen. Dit keer kwamen Fin nen, Engelsen en Tsjechen op bezoek, terwijl Red Stars onlangs nog te gast was in Denemarken en Tsjechoslowakije. Een sportief hoogtepunt bereikte Red Stars in 1978. De jongens junioren wer den toen Nederlands bekerkampioen door Radio Musette met 81-73 te ver slaan in de finale. De meisjes junioren volgden dat voorbeeld door in 1981 de nationale beker te veroveren. Twee jaar later leken de dames op herhaling te gaan, maar toen werd in de finale verlo ren van Grashoppers. In 1985 namen de meisjes junioren deel aan de Neder landse kampioenschappen, hetgeen ze een vierde plek opleverde. De jongens aspiranten behaalden afgelopen zater dag brons tijdens de NK in Amsterdam. Een dieptepunt beleefde Red Stars in 1981, toen een aantal leden zich af scheidde en een nieuwe vereniging be gon: Papillon. Drie jaar later was de verzoening een feit en kon Red Stars zich andermaal tussen de grootste bas ketbalverenigingen van ons land neste len. De club telt momenteel 260 leden. De jeugdafdeling staat wijd en zijd be kend om de goede organisatie en de toekomst van Red Stars lijkt verzekerd met alleen al vijftig welpen binnen de gelederen. Weinig clubs kunnen bogen op een dergelijk ledenbestand. Sandra van Embricqs is ongetwijfeld het grootste talent dat uit de jeugd van Red Stars tevoorschijn kwam. Al op ze ventienjarige leeftijd werd ze geselc- teerd voor de nationale ploeg, waarvoor ze vandaag de dag een vaste keus is. In de afgelopen vier jaar heeft ze op hoog niveau College-basketbal gespeeld bij l/niversity College of Los Angeles (UCLA). Volgend jaar tekent ze na naar studie hoogstwaarschijnlijk een lu cratief profcontract in Spanje of België. Renske Peters 15) is ook een talent. Zij werd onlangs geselecteerd voor de Ne derlandse ploeg tot 17 jaar. In 1991 moet ze zich met die ploeg in Hongarije kwalificeren voor de Europese kam pioenschappen die later dat jaar in Por tugal worden gehouden. Oud-international Cock van de Lage- maat bouwt zijn indrukwekkende car rière af bij Red Stars. De 33-jarige cen ter met ongeveer 150 'caps' versterkte begin dit seizoen het eerste herenteam dat in mei na twee spannende beslis singswedstrijden promoveerde naar de eerste klasse van rayon West. Naast de prestaties heeft Red Stars al tijd te boek gestaan als een gezellige vereniging met oog voor neven-activi teiten: Dat mag' blijken- uit gemengde toernooien met volleybalclubs, voet balevenementen, jeugdkampen en an dere acitiviteiten. Ook de eerder geme moreerde buitenlandse contacten spre ken wat dat betreft een belangrijke rol. Nog steeds is Red Stars letterlijk en fi guurlijk een jonge vereniging. Want hoewel de tweede generatie zich lang zamerhand laat gelden, wordt de orga nisatie-structuur gekenmerkt door jeugdig elan. Intern een solide structuur en extern zoveel mogelijk contacten, die twee hoofdlijnen zullen ook de basis vormen voor de volgende 25 jaar van Red Stars. Voordat de club de toekomst ingaat, viert ze echter feest op 30 juni. Menig oud-lid zal terug blikken, de hui dige leden zullen ongetwijfeld vast aan komend seizoen denken en de talrijke hoogtepunten van Red Stars nog eens belichten. Boek In verband met het 25-jarig bestaan hebben vier leden een boek geschreven over de geschiedenis van Red Stars. Het unieke boekwerk bevat zestig pagina's die geïllustreerd zijn met foto's van toen tot en met nu. In het boek is een uitge breid historisch overzicht opgenomen en worden specifieke activiteiten en op vallende (oudVleden van de club uitge licht. De productiekosten van het pro fessioneel opgezette boek zijn hoog, maar mede dankzij de financiële onder- 1978 werden de jongens junioren junioren zouden hun voorbeeld in 1981 Na langdurig zoeken naar een ge schikte opvolger voor de als trainer gestopte Paul van den Deijssel is het bestuur van BDC er uiteindelijk toch in geslaagd een geschikte trainer/ coach te vinden. Het is de 35-jarige uit Utrecht afkomstige Hein van der Heij den. Hij was de afgelopen 2 jaar trainer/spe ler van Atilla, welke club vorig jaar ope reerde onder de naam H VN/Atilla. Hij maakte de afgelopen 18 jaar deel uit van de hoofdmacht van het roemruchte Atilla uit Utrecht waarvan 6 jaar op het allerhoogst Nederlands handbalniveau. Hein van der Heijden zal niet als actief trainer/speler bij BDC fungeren. Eén van de oorzaken waarom hij bij HVN/ Atilla als speler stopte is het niet volle dig hersteld zijn na een armoperatie. Zijn ambities voor het komende sei zoen zijn afhankelijk van het al dan niet versterken van de spelersgroep. Mocht dit gebeuren dan moet het, mede gezien het succes van het afgelopen jaar, mo gelijk zijn om in de top van de eerste di visie mee te draaien. Spelersmutaties De toch al niet brede herenselectie van BDC heeft tot op heden nog geen nieuwkomers mogen verwelkomen. Enkele versterkingen zouden zeker welkom zijn geweest, daar de rechter flank van de Soester formatie een flinke aderlating heeft gedaan. Cleem Die- mers (32) en Jan Bunt (37) hebben be- sloten om op een lager niveau te gaan handballen. Het zou de selectie van BDC zeker niet slecht uitkomen wan neer enige talenten uit Amersfoort in navolging van Jos van Empelen en de gebroeders Richard en André van de Hoefde overstap naar een hoger niveau zouden durven maken. Voor wat betreft de eigen kweek lijkt Guus Tourné ver genoeg om volgend jaar de stap naar de hoofdmacht te ma ken. Met de komst van Hein van der Heijden als trainer/coach heeft Paul van den Deijssel besloten als speler ver der te gaan. Nieuwe dames trainer Tevens is Smeeing/BDC erin geslaagd om voor de naar de derde divisie gede gradeerde damesselectie een nieuwe trainer/coach te vinden. Het is de 40- jarige uit Huizen afkomstige Gerard Wortel. Na zelf actief te hebben ge handbald bij LW uit Laren begon hij als jeugdtrainer bij diezelfde vereni ging. Na diverse Gooise verenigingen onder zijn hoede te hebben gehad, trainde hij het afgelopen jaar het Bus- semse BHC. Het streven van Gerard Wortel is om de grote damesselectie tot een eenheid te smeden waarbij saamho righeid voor hem een belangrijk aspect zal zijn. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (02155) -1 30 14 Gemshoorn-team, bestaande uit Coen Kleter, Gerrit Hurenkamp en Arnold Deelen, heeft vrijdag en zaterdag j.l. meegedaan aan de 24-uurs marathon in Rijswijk. Onder ideale omstandighe den (geen regen, weinig wind en veel zon) begon het team aan deze mara thon. Er deden 48 teams mee, waaronder ve le Franse en Belgische. Het hoge niveau van de spelers weerhield de Soesters er niet van om flinke tegenstand te bieden en zelfs 8 partijen te winnen, 2 gelijke spelen en er helaas 14 te verliezen. Van de verloren partijen waren er 10 bij met slechts enkele punten verschil, maar de overige 4 werden riant verlo ren, omdat de tegenstanders te sterk bleken. De Soesters hebben geen moeilijke uren gehad, gezien de resultaten; ze bleven met de aandacht bij het spel en de tijd vloog om. Het winnende team scoorde 21,5 punten en de Soesters 9, nog ver weg, maar tevreden met een 27e plaats! steuning van veel plaatselijke bedrijven kon de prijs per exemplaar worden ge drukt tot 25 gulden. Het boek is vanaf 30 juni te koop in sporthal Beukendal. Voorintekenen kan bij Johan van Beek, Soesterbergsestraat 172 en Arend Kok, Braamweg 104. Voor meer informatie over Red Stars kan men elke vrijdag vanaf 16.30 uur Het eerste damesteam promoveerde in 1970 naar de één-na-hoogste afdeling binnen de structuur van de Nederlandse Basketbal Bond. terecht in sporthal Beukendal. Belang stellenden kunnen te allen tijde een aantal keren meetrainen, voordat ze al dan niet besluiten lid te worden. Afgelopen zaterdag streed het jongens aspiranten-team van Red Stars om de nationale titel. Vijf teams streden om de titel. Door tweemaal winst en twee maal verlies behaalden de aspiranten de derde plaats. De vier tegenstanders van Red Stars waren: VGNN/Donar uit Groningen, Commodore/Noordkop uit Den Hel der, Kolf en Molijn/Orca's uit Urk en Miniware/BS Weert uit Weert, tegen standers die uitkomen in de eredivisie. De eerste wedstrijd was tegen het team uit Den Helder, dat een flitsende start kende tegen de rode sterren uit Soest. Door veel balverlies aan Soester zijde kon een ruststand worden bereikt van 10-25 in het voordeel van Commodo re/Noordkop. De tweede helft van deze wedstrijd gaf het beeld van twee gelijk waardige teams; Door het slechte spel in de eerste helft werd de eindstand be paald op 35-48. De tweede tegenstander was VGNN/ Donar. Men kon geen afstand nemen van de Groningse tegenstanders. Rust stand in Soester voordeel:. 17-16. De tweede helft' was identiek aan de eerste helft. Twee teams die niet voor el kaar onderdoen, echter de betere be heersing aan de VGNN/Donarzijde gaf de doorslag in de wedstrijd. Een neder laag van 30-36. Coach John Bertus had zijn pupillen geïnstrueerd om in de wedstrijd tegen Miniware alles uit de kast te halen en de bal goed in de ploeg te houden. Door zenuwen kwam het Soester team niet in haar spel. Ruststand 15-14 in het voor deel van Red Stars. Na rust moest Miniware een aantal an dere spelers inzetten, die weinig tegen stand konden bieden tegen de druk van de Red Stars. Eindstand: 42-19; de eer ste overwinning eh vooruitzichten op de derde plaats, wanneer de laatste wed strijd in een overwinning werd omgezet. De laatste wedstrijd tegen het Urkse Kolf en Molijn/Orca's leverde weinig tegenstand in het begin en Red Stars kon een voorsprong opbouwen van ma ximaal 9 punten, bij rust was de voor sprong geslonken naar vijf punten (22- 17>- In de derde periode van de wedstrijd werd de voorsprong weer vergroot, zo dat de overwinning de Soesters niet meer kon ontgaan. Coach John Bertus kon daarom zijn "tweede" vijftal nog maals inzetten. Deze beslissing deed Red Stars bijna de wedstrijd verliezen. Door veelvuldig balverlies aan Soester zijde kon het Urkse team dichterbij komen. Het Urk se team kon zelfs een verlenging af dwingen, wanneer een bonus-vrije worp benut zou worden, echter deze te recht toegekende vrijworp werd door de speler van Kolf en Molijn gemist, zodat - de tweede overwinning een feit was; 42- 41. Het eindresultaat voor Red Stars in de strijd om de nationale titel voor aspiran ten was een verdienstelijke derde plaats. De volgende spelers hebben voor dit re sultaat onder begeleiding van trainer/ coach John Bertus behaald: Igor Smink, Jeroen Schilder, Jeroen Hil- horst, Martijn Scheele, Gerben de Jong, Danny v.d. Vis, Niels Goudswaard, Jean-Paul Dijkgraaf, Frans v.d. Berg, Kim-Ho Leung en reserve-speler Mare Alexander. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan viert basket balvereniging The Red Stars feest op ZATERDAG 30 JUNI in SPORTHAL BEUKENDAL met een RECEPTIE van 16.00 tot 18.00 uur en een REUNIE/FEEST vanaf 20.00 uur Het bestuur van The Red Stars nodigt alle leden en oud-leden uit om op gepaste wijze stil te staan bij een kwart eeuw basketbal in Soest. Tevens bestaat de mogelijkheid in het bezit te komen van het unieke boek over The Red Stars, kosten: 25 gulden Voor informatie: Rinus Valk tel. 11659/17620 Twee vertegenwoordigende teams van honk- en softbalvereniging De Knicker bockers blijven kansen op het kam pioenschap in hun klassen behouden. Zowel het damessoftbal- als het senio renhonkbalteam staan, ondanks het feit dat beide inmiddels toch al een steekje hebben laten vallen, bovenaan. De AVIA-Knicks (herensoftbal) verkeren momenteel in de onderste regionen van de ranglijst. De honkballers van de Knickerbockers maken een uiterst succesvol jaar door. Met slechts drie verliespunten voeren ze de competitie aan. En omdat de club een protest indiende tegen het Utrecht se BSCU, zou het aantal verliespunten -afhankelijk van de beslissing van de KNBSB- wel eens tot slechts één punt kunnen worden terug gebracht. Nadat de Knicks thuis tegen de Lelys tadse Falcons met 15-2 hadden gewon nen, speelden ze een uitwedstrijd tegen BSCU, die ze mede door hun eigen slechte spel met 6-4 verloren. Het bleek evenwel dat de scheidsrechter niet aan de minumumeisen van de bond voldeed en tevens onder een vals naam tekende. De Knicks protesteerden hier formeel tegen, waarop BSCU het4 officiële wedstrijdformulier, waarop het protest- genoteerd was, verscheurde. Als gevolg ..hiejvan zovi de KNBSB de uitslag wel eens in het voordeel van de Knicks kun nen veranderen. Afgelopen zaterdag speelden de Knicks thuis tegen het Bussumse HCAW. Na dat de ploeg aanvankelijk tegen een 0-6 achterstand aankeek kregen de spelers opeens de geest en werd in rap tempo deze negatieve score omgebogen tot een 7-6 voorsprong. Die werd verder niet meer uit handen gegeven, zodat de Knickerbockers als trotse lijstaanvoer ders de tweede helft van de competitie ingaan. Met een schat aan ervaring zijn twee Red Stars-gezelschappen teruggeko men uit het buitenland. Tijdens de Pinksterdagen vertrok een groep van negen personen naar Denemarken, waar zij in Holbaek een bezoek brach ten aan hun Deense vrienden. Elk jaar weer is het een terugzien van öude be kenden en voor de nieuwelingen is het een ware belevenis. Natuurlijk stond een bezoek aan Ko penhagen ook weer op het programma, waar de altijd open attractie Tivoli werd bezocht. Naast het sportieve element waren de onderlinge contacten van groot belang en met veel goede herin neringen werd de terugreis naar Soest ondernomen. Eveneens tijdens de Pinksterdagen ver trok een groep van vijftien Red Stars leden naar Tsjechoslowakije en wel naar de hoofdstad Praag. De vereniging Viktoria Zizkov was gastvrouw. Tij dens de Paasdagen hadden de Red Stars-leden de Tsjechen leren kennen en uiteraard kon een tegenbezoek niet uitblijven. Voor velen was het een eerste kennis making met een Oostblokland en het zal stellig niet de laatste keer zijn. De Tsje chen hebben er alles aangedaan om het het Red Stars-gezelschap zo prettig mo gelijk te maken, in welke opzet zij meer dan geslaagd zijn. Sightseeing door Praag met een eigen tram is toch iets wat je niet dagelijks overkomt, evenals een boottocht met een eigen plezierboot, dwars door de Praagse wateren, met een heuse jazz band als muzikale begeleiding. Het was een bezoek waarover nog lang zal wor den nagepraat en wat gastvrijheid bete kent hebben de Red Stars-leden wel zeer duidelijk ervaren. De jongerenvereniging R.KJ.S. uit Soest houdt aanstaand weekeinde zijn traditionele sportweekend. Het wei land bij de Petersbaan, waar ooit nog eens sportieve rondjes werden getrok ken, zal vanaf zaterdag omgetoverd worden in een groot zeskamp-veld. Zondag zal het befaamde polsstok- springen gehouden worden. Woordvoerder Bart Hagen van de RKJS (Rooms Katholieke Jongeren Soest) voorspelt voor het komende weekeinde een waar spektakel. Hagen: "Zaterdag starten we de hele boel op, daar hebben we zeker dertig vrijwilli gers voor bij elkaar getrommeld. De zeephelling vergt de meeste arbeid!" De enthousiaste Hagen beveelt ook het voorafgaande feest aan, waar alle leden zich op ontspannende manier voorbe reiden op de sportieve verrichtingen van zondag. Dan zullen zo'n 15 ploegen de uitgebreide zeskamp aflopen, waar in onderdelen als skilopen, eierengooi- en en de reeds genoemde zeephelling op het programma staan. De zeskamp begint om 12.00 uur. Na de zeskamp zal om 14.00 uur het pols- I In het Pinksterweekeinde werd in Beekbergen het jaarlijkse turnkamp voor jongens van 7 t/m 17 jaar gehou den. Ditmaal namen de Springbokken deel met acht jongens onder leiding van de trainers Tanja van Eek en Harry Eichholtz. Maar liefst 425 deelnemers waren afwisselend met turnen of re creatieve spelen bezig. Het geheel stond onder leiding van de K.N.G.B.. De jongens konden op eigen niveau hun turn-capaciteiten verder ontwikke len, maar ook was er gelegenheid om de beste turners uit het gehele land te zien trainen. Dankzij de hulp van de Jong Oranje-trainers kon Remie Erasmus zijn techniek verbeteren en een schroef- salto leren. Het was een zeer leerzaam en gezellig kamp. Tijdens de bonte avond mochten de Springbokken het spektakel besluiten. Het springpaard was met behulp van een heuse kop en staart veranderd in een écht paard. Met minitrampoline en valmat voerden de springers fraaie sprongen uit. Vooral het hoge sprong- tempo en de als Soesterboeren verklede jongens maakten het publiek erg en thousiast. stokspringen beginnen. De leden van de RKJS moeten dan proberen via een polsstok aan de overkant van een kuil met water te komen. De deelnemers hebben de afgelopen weken al bij de Pe tersbaan geoefend onder leiding van een deskundige oefenmeester. Zij die een leuke sportieve middag wil len beleven zijn zondag van harte wel kom. Voor meer informatie over het sportweekend kan men contact opne men met Bart Hagen, telefoon 20472. De middellange-afstandatleten van AV Pijnenburg draaien al weken op hoog niveau. Het maakt daarbij niet uit of de weersomstandigheden wat minder zijn, zoals afgelopen zondag, de gelopen tij den zijn heel scherp. Een zestal Pijnenburgers nam onder leiding van René van Zee deel aan de baanwedstrijden in het Brabantse Uden. Op de 800m. waren er persoon lijke records voor Dick Kamerbeek, 1.55.83, en voor Dick van den Broek, die zichzelf verbaasde met een uitste kende 1.56.94. Van den Broek liet hier mee zien z'n sprintsnelheid, wat nog al tijd zijn zwakke punt is, aanzienlijk te hebben verbeterd. Een B-junior gaat steeds beter draaien en kwam met 1.58.17 een fractie boven z'n beste tijd. Nieuwkomer Roland Sa- lomone, slechts enkele maanden lid, liep z'n eerste 800m.-wedstrijd in een verdienstelijke 2.09.9, wat hem een tweede plaats bij de B-junioren ople verde. Paul van den Brink liep z'n beste seizoenprestatie op de hele baanronde, de 400m., in 50.53. Gert de Ruygt deed hetzelfde op de 5000m. in 15.02.67. Een week daarvoor was het weer nage noeg perfect voor een atletiekwedstrijd. De avondwedstrijd op sportcentrum Papendal, waar de oudste kunststof- baan van Nederland ligt, leverde voor de Pijnenburg-middenafstanders spec taculaire resultaten op: Dick Kamer beek en Dick van den Broek kwamen beide voor het eerst onder de 4 minu ten-grens op de 1500m. Dick Kamer beek verbeterde zijn persoonlijk record met 6 seconden en bracht het op 3.58.6. A-junior Dick van den Broek ging nog sneller: 3.56.6,maarliefst 10seconden onder zijn prestatie en tevens een nieuw clubrecord. B-junior Abdes Belarbi kwam ondanks trainingsachterstand tot een respectabele 4.07.2. De damessoftbalsters, inmiddels al aan de tweede helft van de competitie be gonnen, waren tot de afgelopen week nog ongeslagen. Tegen Zuidvogels, de vroegere club van hun coach Arjen Rector, konden ze het evenwel niet bol werken, waardoor ze tegen een 2-12 ne derlaag opliepen. Het Bilthovense FAK, waarvan in de eerste wedstrijd nog met ruim verschil werd gewonnen, had voor de return maatregelen getrof fen en trad met een volledig gewijzigd team aan. Ondanks manmoedige po gingen van beide teams slaagde geen van beide er in de score naar de eigen kant te trekken. Na zes innings werd een 4-4 eindstand bereikt. De AVIA Knicks, de herensoftballers, laten het er momenteel enigszins bij zit ten. Tot op heden -na zes wedstrijden- werd slechts eenmaal gewonnen. In de uitwedstrijden tegen de Utrechtse ploe gen UW en Hercules werd opnieuw tweemaal een nederlaag geleden. UW won met 9-4, terwijl Hercules de AVIA Knicks met 11-8 aan de zegekar bond. De Soester softballers zullen in het res terende deel van de competitie nog ten minste twee a drie keer moeten winnen om uit de degradatiezone te raken. Het eerste damessoftbalteam van HSV de Knickerbockers uit Soest heeft het afgelopen weekeinde het softbaltoer- nooi van de Maartendijkse VIPS ge wonnen. De Soester softbalsters namen de wisselbeker ongeslagen mee naar huis. In de eerste wedstrijd tegen Geinoord uit Nieuwegein namen de Soester da mes een snelle voorsprong, die ze ech ter door onoplettendheid min of meer uit handen gaven. Een snelle eindsprint voorkwam echter dat ze het toernooi met een nederlaag begonnen: 7-6. De tweede wedstrijd tegen Wyck Lions uit Wijk bij Duurstede ging aanmerke lijk gemakkelijker: via 1-1 werd het 7-3 voor de Soester ploeg. Toch sloop na deze gemakkelijke voorsprong op nieuw enige onzorgvuldigheid in het team, waardoor de Wyck Lions tot 7-5 terug konden komen. In de laatste slag beurt vergrootten de Knickerbockers hun voorsprong tot 8-5, en dat was te vens de eindstand. In de laatste wedstrijd tegen de organi serende vereniging lieten de Knicker bockers pas echt zien wat ze waard wa ren. Terwijl de VIPS pas zes vrouwen aan slag hadden gehad, waren bij de Soester softbalsters maar liefst achttien speelsters aan slag geweest. In de eerste inning werd dan ook meteen een 14-1 voorsprong genomen. In de tweede in ning kwamen vijf VIPS aan slag tegen opnieuw achttien Knickerbockers. De stand na deze inning was dan ook 27-2, waarop de scheidsrechter het ongelijke duel beëindigde. Wederom waren enkele Pijnenburgers naar Utrecht getogen om daar de laatste 15 km. van de 3m-loop te volbrengen. Zo worden toch elke keer weer de re gionale loopjes door de lange-afstand- satleten in wisselende groepjes bezocht. Vijf man en een vrouw sterk kwamen ze aan de start. Vlak voor het 10 km-punt haalde Jan v.d. Lee de voor zijn doen minder fraai lopende Peter de Groot in. Hierdoor gestimuleerd verbrijzelde V.d. Lee zijn persoonlijk record en bracht het op 57.28. Een minuut en 7 seconden later kwam De Groot binnen, die een bloed- blaar had op zijn kleine teen (en dat loopt niet lekker). Paul Vermey, die er 60.38 overdeed, had ook een excuus, want hij was op bivak geweest. Jan Westerbeek was met zijn 62.11 te vreden. De familie van Hal besloot er een gezellige avond van te maken: pa en moe liepen en dochterlief keek toe. Mart was het eerst terug in 63.42, Henk kwam binnen in 66 minuten en nog wat.

Soester Courant | 1990 | | pagina 21