f/Td/iv GRATS Z GE aruöhoch Nu is de keus helemaal niet moeilijk meer!! 1399.- 3 699.- 2)artltui^en Huwelijk, of een andere party? Grote kunstveiling voor Unicef in het Griftland College VJOFV G/7GH COMBi H L Vrijwilligers Vakature Bank Voor reserveringen tel. 1 38 07 Interessante en intensieve zomercursussen in C-drie Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Rectificatie cursus Volksuniversiteit Curiosamarkt in Dierenpark Record opbrengst Van Arkel bazaar Dansspektakel in de Boemerang Aanstaande vrijdagavond: ALLEEN BIJ DE AKTI EVERPAKKING Showprogramma 'Uit en thuis' in het Dorpshuis te Soesterberg Stuivertjesmarkt bij Min. de Visserschool Zaterdagmiddagmuziek Muzikale strijd bij Odeon Maxine zoekt zangtalenten Zomercursussen Filmhuis: Sweetie Cosy Cotton Band Spelencarroussel komt er weer aan PAGINA 12 BOSCH utomaat vasautomaat met lom-bespaarsysteem eit 5 kg, 18 program- entrifuge 1000/- w/min, traploos in- 5 temperatuur. Kuip dubbeldeurs koelkast, eelte 192 liter, 4-ster- igedeelte 45 liter. In- aciteit 3,5 kg/24 uur, natische ontdooiing, ZANUSSI mgen kunnen afwijken. HFM 9025 Amersfooort 0 tot f 265.000 v.o.n. ik WOENSDAG 20 JUNI 1990 SOESTER COURANT PAGINA 13 Cultureel Creatief Centrum Culturele aktiviteiten november/december Speciaal voor de kinderen- Vrijdag 9 november: kinderbios - Ma- rischka en het wolvenkasteel. Zaterdag 17 november: jeugdtheater Teele - met "Ding dong, doe jij even open. Vrijdag 23 november: kinderbios - Vakantie bij de boswachter. Vrijdag 7 december: kinderbios - De Notenkrakersuite. Zaterdag 22 december: jeugdtheater Spekkies - met "Oeps". Vrijdag 28 december: kinderbios - Po- lyanna. Schrijf het in je agenda! Tekenen en schilderen In september starten we weer met ons nieuwe cursusseizoen. In het komende najaar zijn er weer tal van leuke en inte ressante cursussen te volgen. Afgelo pen cursusjaar was er een geweldig gro te belangstelling voor met name de te ken en schilder cursussen. De meeste van deze cursussen waren vrijwel volge boekt. Wie het komende jaar ook iets wil leren op het gebied van de tekenkunst moet in september niet te lang wachten met inschrijven. Tijdens de open dag zon dag 16 september krijgt men de gele genheid om kennis te maken met een van de tekendocenten. Men kan kiezen uit de volgende teken en schilder cursussen: Olieverfschilderen - voor beginners en gevorderden. Docent: Theo Naessens. Tijd: woensdag 19.30 - 21.30 uur. Startdatum: 26 september. Prijs: f 122,- (15 lessen). Portret en/of model tekenen en schil deren - voor beginners en gevorderden. Docent: Theo Briggeman. Tijd: maan dag 20.00 - 22.00 uur- Startdatum: 24 september. Prijs: f 122,- (15 lessen) f 56,- modelkosten. "Ik kan niet tekenen en schilderen" - voor beginners. Docente: Ellen Groe nendijk. Tijd: donderdag 18.45 - 20.45 uur. Startdatum: 27 september. Prijs: f 244,- (30 lessen) jaarcursus. Via tekenen naar schilderen - voor be ginners. Docente: Ellen Groenendijk. Tijd: donderdag 20.45 - 22.45 uur. Startdatum: 27 september. Prijs: F 244,- (30 lessen) jaarcursus. Experimenteel tekenen en schilderen - voor gevorderden. Docente: Ellen Groenendijk. Tijd: dinsdag 18.45- 20.45 uur; dinsdag 20.45 - 22.45 uur. Startdatum: 25 september. Prijs: f244,- (30 lesseb) jaarcursus. Afsluiting cursussen In de afgelopen weken zijn er verschil lende uitvoeringen geweest van een aantal cursussen. Deze uitvoeringen waren bestemd voor ouders, familie en kennissen. Zo hebben de klassiekbal- letgroepen o.l.v. Ute Domer, een prachtig bloemenbal opgevoerd met de brandnetels en de zonnebloemen. Een groepje creatieve ouders hebben de kinderen geholpen met hun kostuums die er overigens prachtig en kleurrijk uitzagen. The Swing Stars - 5 cursisten moderne dans, gaven een presentatie voor hun ouders. Ze hebben tijdens de lessen vier verschillende dansen gemaakt met daar tussen door een aantal sketches. De cursisten theater hebben een eigen stuk opgevoerd genaamd "Onverwach te gasten". Dit theaterstuk is al improvi serend ontstaan in 7 lessen. De cursis ten grimeren o.l.v. Alie Sjamaar ver zorgden bij alle uitvoeringen de grime, met als gevolg dat het er allemaal heel professioneel uit kwam te zien. Alle cursussen zijn inmiddels afgeslo ten en de docenten hebben nu hun zo mervakantie. In september gaan ze zich weer voorbereiden op het nieuwe sei zoen. Cultureel Creatief Centrum C-drie is gevestigd aan de Willaertstraat 49 te Soest. Het telefoonnummer is 22188. C-drie is geopend van maandag tot en met vrijdag van 8.30 - 12.30 uur, 13.00 -17.00 uur en 18.30-23.00 uur. Op za terdag is het centrum open van 15.00 - 23.00 uur. De Vrijwilligers Vakature Bank Soest vraagt deze week de aandacht voor de volgende vakatures: 8-129. Centrum voor geestelijk ge handicapten zoekt vrijwillig(st)efs die de groepsleiding willen helpen wanneer de bewoners gaan wandelen. 8-133. Thuishulpcentrale zoekt vrij willigsters voor hulp bij thuiswonen de verstandelijk gehandicapten, voor oppassen, licht huishoudelijk werk, e.d., om de huisgenoten enigszins te ontlasten. 8-137. Gezinsvervangend tehuis voor verstandelijk gehandicapten zoekt een vrijwilliger (man) om samen met èèn van haar mannelijke bewoners gezel- ligsheidsaktiviteiten te ondernemen buiten het tehuis. Gedacht wordt aan bioscoop, museum, e.d. 8-138. Gezinsvervangend tehuis voor verstandelijk gehandicapten zoekt een vrijwillig(st)er die èèn van haar be woonsters wat gezelligheid wil en kan bieden buiten het tehuis; gedacht wordt aan: wandelen, winkelen, bioscoop, etc. 8-141. Centrum voor geestelijk ge handicapten zoekt een vrijwillig(st) om te helpen bij het begeleiden van een groepje jongens bij het zwemmen. On dersteuning wordt gevraagd bij het aan- en uitkleden, en in het water. Informatie over deze vakatures of over vrijwilligerswerk in het algemeen kan men verkrijgen bij de Vrijwilligers Va kature Bank Soest, Smitsweg 311. Onze openingstijden zijn: ma. t/m do. van 9.00 - 12.00 uur en 13.30 - 15.30 uur, vrijdags van 9.00 - 12.00 uur. Het telefoonnr. is 02155-12630. het restaurant Pr. Hendriklaan 1 - 3761 DS Soest Telefoon (02155) 13807 Vorig jaar zomer is C-drie gestart met een intensieve teken- en schildercursus. Dat bleek een groot succes. Reden ge noeg om in de komende zomermaan den weer een aantal creatieve cursussen te organiseren. C-drie biedt het volgen de aan: Teken en schilder 5-daagse Docente: Ellen Groenendijk. Datum: maandag 25 juni t/m vrijdag 29 juni. Tijd: 9.45 -12.15 uur en 13.15 -15.45 uur. Prijs f 165,-; f 208,- (incl. lunch). Deze 5-daagse is zowel voor beginners als voor gevorderden. Beginners ma ken kennis met diverse teken-en schil dermaterialen portretmodeltekenen vrij tekenen, buiten in de natuur schil deren. De gevorderde schilders kunnen werken met het materiaal van hun voor keur en aan onderwerpen naar eigen in zicht. De docente is dan beschikbaar met tips en raadgevingen bij problemen in de technische kennis. Er wordt zowel klassikaal als individueel les gegeven. Iedere dag wordt besloten met een ge zamenlijke evaluatie van het gemaakte werk. De materialen mag men zelf mee nemen zoals schetsblok, potloden, pen celen en verf. Deze materialen kunnen echter ook in de loop van de week wor den aangeschaft na advies van de do cente. Zeefdrukken op stof Docent: Fred Ros. Datum: vrijdag 29 juni t/m zondag 1 juli. Tijd: vrijdag avond 19.30 - 22.30 uur, zaterdag en zondag 9.30 -12.30 uur, 13.30 - 16.30 uur. Prijs f 82,- -I- f 20,- materiaalkos ten; f 100,- (incl. lunch). In dit weekend leert men de basistech- De Volksuniversiteit heeft het komen de cursusseizoen diverse nieuwe talen cursussen te bieden, zoals Russisch en Engelse grammatica. Engelse grammatica Naast de reeds bestaande Engelse cur sussen, zoals een vijftal converstatie- cursussen, gaat de V.U. in het komende seizoen een cursus Engelse grammatica geven. Hoewel er lesmethoden zijn, die de grammatica secondair stellen, be staat er bij vele volwassenen toch de be hoefte om de grammatica nog eens op te frissen, of alsnog te Ieren. Hoewel de Engelse grammatica minder moeilijk is als bijv. de Franse, is het niet altijd mak kelijk om goede zinnen op te bouwen, zowel in de spreektaal als in de schrijf taal. In deze cursus wordt aan de hand van het boek "Grasping Grammar" de grammatica beknopt en op zeer prakti sche wijze uitgelegd. Aanvang: maandag 1 oktober 1990 van 10.00-11.30 uur woensdag 3 oktober 1990 van 19.00- 20.30 uur Docente: Mevr. L. Zwarteveen-de Jong. Cursusadres maandag: Muziekschool, Kerkplein 1, Soest woensdag: Mavo Soest, Valeriaanstraat 167a, Soest Cursusprijs: f 175,- aantal lessen: 25 Russisch 1 Russisch, de taal van de Perestrojka. Binnen de Indo/europese talen be hoort het Russisch tot de Slavische taal groep. Het Russisch gebruikt het zoge naamde cyrillische alfabet dat enige overeenkomsten met het Griekse alfa bet vertoont. Naast de eigen taal wordt in al de republieken van de Sovjet-Unie ook Russisch gesproken. Tijdens de les sen wordt naast schrijven en lezen ook aan luistervaardigheid aandacht be steed. Aanvang: maandag 1 oktober 1990 van 20.30-22.00 uur Docente: mevr. M. Kardos Cursusadres: Mavo Soest, Valeriaan- straat 167a, Soest Cursusprijs: f 175,- aantal lessen 25. Voor informatie en/of inschrijving: Volksuniversiteit Soest/Soesterberg, Kerkplein 1, Soest Geopend: maandag van 10.00-12.30 uur donderdag van 10.00-13.30 uur, behal ve tijdens schoolvakanties, tel. 02155- 22195 In de vorige editie van de Soester Cou- rpnt stond vermeld dat de cursus Prakti sche Psychologie van de Volksuniversi teit voor de prijs van 5 gulden vijftig te volgen was. Dit is natuurlijk niet cor rect. De prijs moet 55 gulden vijftig zijn. Onze excuses voor dit misverstand. nieken voor het zeefdrukken; men gaat een sjabloondruk maken op stof met behulp van de zeefdruktechniek. Vrij dagavond wordt eerst begonnen met het maken van een eigen zeefdrukraam waarmee men tijdens het weekend gaat werken. Wie thuis nog een aantal T-shirts heeft liggen die men niet meer draagt of een overhemd waar men op uitgekeken is, kan deze meenemen en zelf bedrukken. Men mag zelf bepalen welke stoffen men gaat bedrukken. Een aantal andere suggesties zijn: gordij nen, kussensloop. Deze stoffen wél zelf mee nemen. •Dansexpressievoor kinderen en volwassenen Docente: Ute Dörner. Datum: 2 t/m 4 juli. Tijd: kinderen 16.30 - 18.00 uur; volwassenen 19.00 - 21.00 uur. Prijs: kinderen f 36,-; volwassenen f 43,-. Deze driedaagse danscursus beoogt een kennismaking met dansexpressie en sa menspel. Iedereen is welkom en ver trekt vanuit zijn eigen kunnen en ken nis. Je leert te improviseren en door op drachten dansende en spelenderwijs je verbeeldingsvermogen te gebruiken om je lichaam te laten bewegen. Niets moet en alles kan: nieuwe bewegings mogelijkheden ontdekken en je fanta sie laten spreken. Wie nog meer informatie wil over deze cursussen: er ligt in het centrum een speciale zomercursusfolder klaar. Men kan zich schriftelijk inschrijven bij de adminstratie van Cultureel en Creatief Centrum C—drie, Willaertstraat 49, 3766 CP Soest. Tel. 02155-22188. Op zondag 24 juni kunnen bezoekers van Dierenpark Amersfoort weer profi teren van een dagje "extra" uit. Van 10.00 tot 17.00 uur staan er ca. 25 marktkramen met de meest uiteenlo pende zaken, zoals boeken, oud speel goed etc.. Dierenpark Amersfoort is geopend van 9.00 tot 18.00 uur. De entree-prijzen zijn voor kinderen van 2 t/m 10 jaar f 10,- en voor oudere kinderen en vol wassenen f 13,50 per persoon. Voor de abonnementhouders is de cu riosamarkt natuurlijk gratis. De bazaar op het Van Arkel Instituut van afgelopen zaterdag heeft 20.000 gulden in laadje gebracht. Een record opbrengst. De organisatie wijdt deze hoge op brengst vooral aan het mooie weer. Maar ook de vele spelletjes die er te doen waren, en de kraampjes met mooie meubelen en goede spullen heb ben hun steentje bijgedragen. Aan het einde van de dag waren zelfs een aantal kraampjes leeg. Het geld is bestemd voor de vrijetijdsbesteding van de kin deren in het Van Arkel instituut, zoals spelletjes, kampeerspullen en andere artikelen voor gezellige activiteiten. Op vrijdagavond 22 juni organiseert het jeugdcentrum de Boemerang in Baarn voor de tweede maal een groots dansspektakel: The Fun Rise. Met di verse muziekstijlen als Ambient-house, Italo-house en Techno zal men probe ren het publiek zoveel mogelijk aan het dansen te krijgen. De hele avond zal in het teken staan van de beginnende schoolvakanties. De or ganisatie zal opnieuw de zaal een ande re aanblik geven gezien het thema van de avond. Iedereen is welkom vanaf 21.30 uur en de entree is slechts f 3,-. De organisatoren hopen dat de bezoe kers gjch ook nu weer openstellen voor deze (nog) onbekende muziek, die veel energie en beweging uitstraalt. Vrijdag 29 juni heeft de Boemerang zijn laatste avond van dit seizoen; voor deze gelegenheid zal optreden de swingende band "Hot Issue". De entree is dan f 5,-. Aanstaande vrijdagavond, 22 juni, or ganiseert het Griftland College een grote kunstveiling in het schoolge bouw aan de Noorderweg, waarin werken worden verkocht die door de leerlingen zijn gemaakt. De veiling duurt van 19.00 tot 21.00 uur. De op brengst is bestemd voor Unicef, het kinderfonds van de Verenigde Naties. De school haakt daarmee in op de Uni- cef-actie met de naam "Nationale Scholenactie Kunst voor een Kind 1989-1990", waarmee een watervoor zieningsproject in Rwanda (Afrika) wordt opgezet en verbeterd. Water is in dat gebied van levensbelang en in Rwanda zijn drinkwaterplaatsen vaak kilometers ver weg. Bovendien is de kwaliteit van het water vaak heel slecht. De meren en rivieren dienen ook als riool, wat de hygiëne niet bevordert. De kindersterfte in Rwanda is dan ook hoog. Eén op de vijf sterft voor het vijf de jaar; tachtig procent daarvan aan ziekten die het gevolg zijn van vervuild water. Unicef bouwt in Rwanda sanitai re voorzieningen om het water schoon te houden en de kansen op besmetting te verminderen. Verder wordt ook voorlichting gegeven over het belang van schoon water en goede hygiëne. De inwoners van Rwanda leveren hun werkkracht voor het project. Unicef verschaft de kennis en de techniek. Maar voor het hele project is hard geld nodig, dat gebruikt wordt voor mate riaal, voorlichting en opleiding. Het Griftland College heeft inmiddels al twee maal eerder actie gevoerd om het project te ondersteunen. De kerst kaarten brachten een bedrag van f 6842,57 op; de verkoop van posters en ansichtkaarten bij de theaterproduktie leverden nog eens 800 gulden op. De kunstveiling vormt het derde onder deel van de actie. De leerlingen hebben hun werk belangeloos afgestaan. Zo zijn er vrijdagavond in de school allerlei kunstuitingen, te koop: vetkrijRekenin gen van speelgoedbeesten, etsjes, por tretten, modeltekeningen, stillevens, landschappen, abstracten, handvaar digheidsopdrachten en zelfs een kos tuum van de zilvervissen uit het theater stuk. Twee manieren Men kan op twee manieren meedoen aan de veiling. In de eerste plaats door in te tekenen op de formulieren die bij de kunstwerken liggen; als er na drie kwartier geen tegenbod is uitgebracht kan men het werk voor het ingevulde bedrag meenemen. Is dat wel het geval, dan kan men binnen die 45 minuten tel kens opnieuw een bod uitbrengen. De tweede wijze van deelname is dat men in de zaal, in de loop van de avond, meedoet aan de verkoop bij opbod. Dat gebeurt dan onder de "veilingkundige" leiding van docent J. Baks, die zijn spo ren op dit gebied heeft verdiend. AGFACOLOR XRG 100 24 OPNAMEN BIJ ONS PER 2 WINKELCENTRUM "HARTJE ZUID" - SOEST FOTO «VIDEO «AUDIO Op donderdag 28 juni verzorgt het Dorpshuis te Soesterberg, Dorpsplein 17, een showprogramma 'Uit thuis', een gevarieerd showprogramma vol zang, muziek, variété en veel humor met Conny Vink, Dick de Witte en Yvonne. Conny Vink. Al jarenlang is deze sym pathieke zangeres een succes in de Ne derlandse showbusiness. Ook in deze show amuseert zij het publiek op vak kundige wijze. Haar spontaniteit en en thousiasme maken van elk optreden een feest. Dick de Witte. Een veelzijdige artiest. Laatst was hij ook te zien in "Show Mas- ters" waar hij in de finale tweede werd. Hij boeit enerzijds het publiek met ver- Op vrijdag 22 juni is er van 19.00-21.00 uur een stuivertjesmarkt op het school plein van de minister de Visserschool, Oude Utrechtseweg 24 te Soest. Leer lingen van de school zullen hun spul letjes tegen lage prijzen te koop aanbie den. Er is tevens een restaurant ingericht, waar men tegen betaling een hapje en drankje kan nuttigen. Als speciale attractie zijn er een aantal antieke fietsen te zien, waarop men zich kan laten fotograferen in jaren '20-stijl. De opbrengst van alle aktiviteiten zijn voor de hoognodige aanvullingen van het dokumentatiecentrum. Wie aan politiek doet leest de Soester Courant UIT ONZE VEELZEGGENDE KOLLEKTIE ...brillen onder elkaar... 59Pas op. Pas een verantwoorde zonnebril op.99 ^Ultraviolet licht is anti-ogenlicht. Slechts goed zonneglas beschermt goed.77 Van Weedestraat 87 - Soest - Telefoon 02155 -1 71 2 In de reeks Zaterdagmiddagmuziek Domkerk Utrecht zal het concert van 23 juni a.s. worden verzorgd door solis ten van de Domcantorij. Op het pro gramma staan een Sonate van twee blokfluiten en continuo van Johann Se- bastian Bach en een Sonate voor gamba en clavecimbel van dezelfde componist. Tenslotte zal de Cantate voor sopraan, blokfluit en continuo "Locke nur' van Georg Philipp Telemann worden uitge voerd. De medewerkenden zijn Sophie Ouwe hand (sopraan), Barbara Tetenberg en Helma Hartman (blokfluit), Mieneke van der Velden (gamba) en Jan Jansen (clavecimbel). Het concert begint om 15.30 uur en de toegang is gratis. Zaterdag 23 juni a.s. geeft muziekver eniging Odeon uit Soesterberg de le den de kans om uit de schaduw van het orkest of peloton te treden tijdens een solistenconcours. Binnen een orkest ben je een onmisbare schakel, maar om persoonlijk het applaus in ont vangst te kunnen nemen is nog veel mooier. Wie droomt er niet van om eens als een Glenn Miller of een Louis Armstrong op te mogen treden. Zowel leden van de fanfare, de drum band en de majorettes zullen zowel hun technische als artistieke gaven tonen voor een deskundige jury. De deelne mende muzikanten zullen in verschil lende klassen worden ingedeeld zodat iemand met weinig ervaring evenveel kans heeft op één van de hoofdprijzen als een doorgewinterde veteraan. Ook belangstellenden kunnen van deze miniconcerten en shows genieten. Men is welkom zaterdag in het gebouw van Muziekverenigign Odeon aan de Rade- makerstraat. Het solistenconcours be gint om 14.00 uur en de toegang is gra tis. bazingwekkend variété. Anderzijds laat hij het publiek schaterlachen met zijn muzikale parodieën. Yvonne staat hem op charmante wijze bij. Conny, Yvonne en Dick zijn een per fecte kombinatie en een garantie voor een wervelende show vol variatie. Kaartverkoop in het Dorpshuis en bij de sigarenmagazijnen T. Majoor en v. Deft, kaarten kosten tien gulden. Zaal open om 19.30 uur. Aanvang 20.00 uur. De groep Maxine is een instrumentale/ vocale concertgroep. Deze groep is sa mengesteld uit een tien man sterk koor en een band bestaande uit vijf bekwame musici. De gemiddelde leeftijd ligt rond de 30 jaar. Het repertoire bestaat voor namelijk uit lichte muziek met o.a. songs van Philip Bailey, Donald Fagen, Gene Peurling, the Carpenters, Wall Street Chrash enz. Momenteel werkt het koor aan het in studeren van een nieuw programma dat aan het einde van het jaar enkele malen zal worden uitgevoerd. Het koor wil de gelederen graag versterken tot onge veer twintig man en zoekt zangers/zan geressen van alle stemgroepen, liefst met solistische capaciteiten. Noten kunnen lezen is niet noodzakelijk, wel enthousiasme en een volledige inzet. Repetities vinden plaats op woensdag avond in Soesterberg. Voor informatie kan men bellen met Theo Hes; tel. 03463-51878. Ook deze zomer heeft Mayindra weer een aantal cursussen op het programma staan. Er is een cursus Polariteitsmassa ge. In deze cursus worden er specifieke polariteitsgrepen aangeleerd. Maar ook intuïtieve massage komt aan bod. Spirituele genezing voor beginners is een cursus waarbij gewerkt wordt met het leren afstemmen op de eigen intuï tie, op verschillende auralagen en cha- cra's. Meditatie en mantra's is een cursus van vier avonden waar van verschillende meditatie technieken gebruik gemaakt wordt, zoals concentratie, loutemplatie, visualisatie, mantra's (klank) kleur en beweging. Meditatie is een manier om je eigen stilte te bereiken, en zo meer in zicht en energie in je dagelijkse leven te verkrijgen en jezelf te leren ontspannen. Tai Chi een weekend cursus, waarbij beweging centraal staat. Tai Chi is en to tale oefening voor de gezondheid en zelfverdediging, maar kan ook als sport beoefend worden. Tai Chi kan door ie dereen gedaan worden. Het is een stille geconcentreerde vorm van beweging. Wie belangstelling heeft voor deze cur sussen, kan contact opnemen met Mayindra. In de winkel liggen ook uit gebreide programmaboekjes over alle cursussen en evenementen. De Vereniging Artishock, Sleenhoffslraal 46, Soest, tel. 02155-19577, sleJl zich als doel een bijdrage le leveren aan hel sociaal-collurele le ven in Soest. Door je op le geven als lid steun je de doelstellingen van de vereniging en geniet je de voordelen van hel lidmaatschap. De kosten bedragen f 54,- per jaarvoor jongeren l/m 23 jaar en personen die lol dezelfde huishouding be horen f 27,- per jaar. Kontaktadres ledenadmini stratie: Parklaan 98,3765 GK Soest, lel. 12689. Donderdag 21 juni: regie: Jane Campion Australië 1989, kleur, 97 min. Sweetie is het bijzonder geslaagde de buut van regiseuse Jane Campion waar van eerder alleen korte films te zien wa ren. Zij heeft een heel aparte kijk op de werkelijkheid en een geheel eigen stijl van film maken. Hoofdpersoon is de jonge bankbedien de Kay die nogal bang en teruggetrok ken van aard is. Bijgelovig als ze is raad pleegt ze een waarzegster die haar voor spelt dat ze binnenkort de man van haar leven zal ontmoeten. Kort daarna blijkt dat de verloofde van een collega te zijn. Zonder enige schroom wordt hij snel door Kay verleid. Van vriend Gordon krijgt het jonge stel een klein boompje dat met tegenzin van Kay in de miezeri ge tuin gepland wordt, Kay is bang voor bomen. "Zij hebben sterke wortels die onder het huis kruipen en zelfs door het beton gaan". Ze raakt opnieuw in een toestand van afzondering, angstig en niet in staat gevoelens toe te laten. De plotselinge komst van haar zusje gooit het gezinnetje danig door elkaar. Sweetie is omvangrijk, egocentrisch, zelfdestructief, een beetje hysterisch en tegelijk tragisch en komisch. De beel den hebben soms meer aandacht voor het afschuwelijke behang in de kamer dan voor de hoofdpersoon. De sfeer, zoals Kay de wereld ziet, wordt er ech ter bijzonder goed door getroffen. Via kleine voorvallen wordt duidelijk dat het hier gaat om allemaal misplaatste personen. Met iedereen is wel wat aan de hand. De vervreemdende sfeer die de realiteit steeds laat verschuiven van lachwekkend tot tragisch en terug, overheerst. Een realiteit waaruit geen van de personen lijkt te kunnen ont snappen. Misschien is er na het drama tische slot toch een opening. Aanvang: 20.30 uur. Entree f6,-C.J.P./65+f5,- Filmagenda: 28 juni Sex, Lies and videotape 5 juli The Cook, the thief, his wife and her lover Het filmhuis is van 6 juli tot 29 augustus gesloten. Zaterdag 23 juni: Op zaterdag 23 juni treedt in de Blues Night de Cosy Cotton Band op. Dit is - gemeten naar de omvang - een beschei den formatie, die zich door keihard werken profileert en de accenten daar bij vooral legt op swing. Hun roots vin den zij in de traditionele boogie woogie en blues, die overigens in een modern jasje worden gestoken. Ieder lid van de ze band heeft stuk voor stuk zijn sporen in de Nederlandse 'blues-scene' ver diend, Niet alleen speelden zij in talloze topformaties, maar begeleidden in het verleden eveneens verschillende Ame rikaanse bluesartiesten op hun Europe se tournee. De Cosy Cotton Band staat garant voor een vlammend bluesspek takel. Zij voegen daaraan toe opbin dende boogie woogie, swing, opzwe pend gitaar- en harmonicawerk, onder steund door een soepele rhytmsectie. Zij menen de onmiskenbare ingrediën ten te leveren voor een swingend, blue- sy optreden. Datzelfde geldt overigens voor Wendy Sheridan. Deze uit Amerika afkomstige gitariste en zangeres begon haar carriè re in de cafées van Bleeker Street in Greenwich Village. Via studiowerk in New York en Nashville kwam ze terecht op het eiland Key West, waar ze uit groeide tot dé topattractie van de scene. In 1984 trok ze naar Europa om zich tenslotte in Nederland te vestigen. Mu ziekblad OOR schreef over haar: 'Met haar gospelachtige soulstem swingt ze als de neten, maar weet ze ook de diep ste emoties te verklanken'. Bezetting: Wendy Sheridan (gitaar en zang), Bert Davies (gitaar), Ed Comai- ta (piano), Boudewijn Loogman (bas gitaar), Sander van Meerten (drums). Aanvang: 21.30 uur. Toegangsprijs: f 5,-; leden CJP/65+ f 2,50. 03 Stichting Jeugdzorq Soest postbus 250 - 3760 AG Langzamerhand begint de spelencar roussel van Stichting Welzijnswerk be kend te worden. De bakfiets met allerlei spelmogelijkheden, maar ook is er deze week voor iedereen de mogelijkheid om pannekoeken te bakken. Deze aktiviteit kost niets. Op de volgende tijden en plaatsen komt de spelencarroussel: dinsdag 19 juni om 16.00 uur op het grasveld achter Honsbergen, woensdag 20 juni 14.00 uur op het grasveld Nachtegaalweg/Vinkenweg, vrijdag 21 juni om 15.30 uur op pleintje bij de Ver meerlaan. Welzijnswerk vakantievrijwilligers In de periode van 20 t/m 31 augustus wil de stichting vakantieaktiviteiten or ganiseren voor de jeugd van 4 tot en met 12 jaar. De periode, waarin kinderen zich vaak gaan vervelen. Het blijkt moeilijk te zijn vrijwilligers te vinden, die hieraan mee willen helpen. Wie zin heeft, kan zich opgeven bij één van de buurthuizen, tel. 17615,19546,21987.

Soester Courant | 1990 | | pagina 13