vs 8 TOlFllf 1.50 2.= 3.00 - 1 24 77 Griftland-succes in NMB-beleggingsspel nra Soester wint droomreis in Shell-actie ifdeling:" AND ^7^0UURn SOES»*. "DE LOL IS ER Loodgieterswerk 06-11 zimsm: Bijzondere kunsttriathlon in Baarn Spullenhulp Maartje PAGINA WOENSDAG 20 JUNI 1990 SOESTER COURANT PAGINA 17 13 1 tM: Weerde Reis cheque door Arie Wandelaar één van de eerste uitzendingen en dat is goed te merken ook want frank en vrij maakt ze soms heerlijke missers. Daar bij kijkt ze met een ontwapenende vrien delijkheid in het rond, lacht uitbundig en geeft de gasten in de studio het gevoel dat ze bij lieve Maartje op theevisite zijn. Daarbij kan ze snel omschakelen naar haar officiële smoeltje als er politieke of andere niet-sport zaken te melden zijn maar toch houdt ze dan ver weg in haar ogen een bijna ondeugende twinkeling. I k ben een fan van d 'r. Dat moet wel dui delijk zijn. Er is nog iets opmerkelijks. Er zit nóg een dame bij het avondlijke W.K. -ge beuren: Annette van Trigt, sinds kort verbonden aan Studio Sport. Ik ken An nette al van de de tijd dat ze nog bij Vero- nica een radioprogramma presenteerde. Ik liep niet zo met haar weg. Ze had iets pinnigs over zich. kwam te vaak over als het betweterige trutje. Misschien was ze van binnen niet zo, maar echte warme hartelijkheid heb ik haar al die tijd niet zien uitstralen. Bij "Studio Sport" werd dat niet veel beter. A Is zij sporters inter- vieu wde, kreeg ik dik wijl iets sjagrijn igs over me. Annette stelde zich dan op als de harde journaliste die de ondervraag de wel eens het vuur na aan de schenen wilde leggen. Het zal welde invloed van Mart Smeets en Kees Jansma zijn ge weest, want die hebben er ook een hand je van. Maar wat je van die twee heren soms slikte, stond je bij Annette direkt tegen. Dus toen ik Van Trigt de eerste keer in het team zag zitten, ging ik meteen kij ken of er nog genoeg bier in de koelkast stond om desnoods mijn heil in de fles te zoeken als 't me te erg zou worden. Maar het pakt héél anders uit. Annette blijkt gewoon een leuke meid te zijn die niks betweterig, pinnig en/of truttig zit te doen. Ze is gewoon aardig en daarom zal ik d 'r haar óók wel leuk vinden zitten hoewel ik 't eerste het model vond van een mislukte vetkuif. Volgens mij komt die metamorfose van Annette door Maartje. Die sleept de hele club daar mee en transformeert het programma tot een levendige familieshow. Overi gens ben ik blij dat Elsemieke Havenga n iet meer bij "sport "zit. Dat was die jon - ge dame met die constante paniekerige blik in haar ogen. Van presenteren had ze geen kaas gegeten. Fouten, verspre kingen bij de vleet. Het werd op een ge geven moment zo erg, datje medelijden met haar kreeg, 't Was soms een beetje gênant. Wie neemt nou toch zo 'n meis- sieaan?", dacht ik vaak. "Diemoet toch eerst een paar proef programma's ma ken voordat ze voor eggies voor de ca mera mag verschijnen?". Dat ze fouten maakte, ala, maar die gepijnigde uit drukking. Alsof ze elk moment in hui len zou uitbarsten. Het kind heeft nu on - der dak gebonden bij Veronica's Nieuwslijn. En ze heeft nog stééds die blik... Ja, presenteren is ook een vak. En voor al de dames in die branche worden extra kritisch bekeken. Ik heb er een paar op m 'n lijstje die hog scoren. Astrid Joosten natuurlijk. Maar dal komt ook omdat ik haar een paar dagen van nabij heb meegemaakt. Ze zat toen nog bij de VARA en ik vond haar eerst een ongenaakbaar type. Zo'n bevroren fles Jagermeister maar dan nog iets fris ser. In werkelijkheid bleek Astrid een hartstikke aardige meid te zijn met veel belangstelling voor haar werk en de mensen waarmee zij te maken heeft, 't Heeft me daarna nooit verbaasd dat zij snel geklommen is. Amanda Spoel is net zo iemand. Mooi en intelligent. En ver der heb ik een zak voor de "moeke ty peszoals Elles Berger en Mar ga van Arnhem. Sonja Barend wantrouw ik. Volgens mij is ze niet zo oprecht begaan met haar gasten als ze wil doen voorko men. Het is voor haar programma-voer en ze begint steeds meer overeenkom sten te vertonen met de schrijvers in de "roddelbladen". Zo van "vertel eens, wal voor een ellende hebt meege maakt?" En dat ten aanschouwen van de gehele natie. "Je moet die mensen tegen zichzelf be schermen denk ik vaak "je kunt ze zo maar niet hun hele hebben en houwen op straat laten gooien. Morgen moeten ze tóch weer naar de bakker en de krui denier. En dan staan ze daar mooi voor paal". Dit soort dingen zijn Sonja een zorg en dat strookt allerminst met haar oprechte imago. Nee, geef mij maar mijn Maartje. Tjonge, ik heb 't écht te pakkenZou ze kunnen zingen Ik kan 't haar vragen, hb ik een reden om te bel len. Maar als ze nou nooit van mij heeft gehoord?... Peter Koelewijn Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (02155) -1 3014 Specialist Anti-roest behandeling T. VAN ROUWENDAAL voor het behandelen van v 1 o.a. personenauto's en bedrijfswagens Nijverheidsweg 11 -3762 EP Soest Tel. 02155 - 2 08 60 (na 18.00 uur: Ó2155 - 2 37 15) Alarmnummer politie, brandweer en ambulance: Waar een groot dorp met ruim 40.000 inwoners klein in kan zijn. Althans in politiek opzicht. Begin juni werd daar van het zoveelste voorbeeld gegeven. Titel van de klucht: "De lol is er af." Hoofdrolspeelster Wil Stekelenburg, een alleraardigste en sociaal bewogen politicus die namens honderden Soes- ters met grote regelmaat als P.v.d.A.- raadslid een duit in het plaatselijke po litieke zakje doet. Huur haar echter niet in voor het organiseren van een feestje. U krijgt te maken met een bewogen zuster die de chirurg meent te kunnen voorschrijven hoe de operatie dient te geschieden. Die rol speelde ze onlangs tijdens de voorbereidende besprekingen rond de officiële opening van het nieuwe ge meentehuis. Heeft Arie het goed begrepen, dan moet dit in september een feest met veel toeters en bellen gaan worden. Bij een dergelijk vrij uniek gebeuren ho ren uiteraard geschenken. Met voor Soester begrippen opmerkelijke een gezindheid had de plaatselijke politiek gekozen voor een toepasselijk gedicht van de politieke dorpspoëet Jan Vis ser. Zijn poëzie zal in glas worden ge graveerd en een opvallend plekje krij gen in de entreeruimte van het nieuwe gemeentehuis. Dankzij het fenomeen openheid is het in Soest eerder regel dan uitzondering dat dit soort plan netjes voortijdig bekend wordt. Dus kwam tekst met plan voortijdig op straat terecht. Vrouwtje Stekelenburg, altijd in de veronderstelling levend dat je openheid geheim kunt houden, was daar hels over. "De lol is er af", liet ze namens haar partij weten. De P.v.d.A. in de opposi tie. Het akkoord over het plaatselijke collectieve politieke geschenk werd daarop verbroken. Namens de P.v.d.A. is er in plaats van poëzie in glas een rode hangazalea in aantocht. Komisch in deze klucht ook het optre den van de bij dit soort gelegenheden altijd aanwezige Soester kunstenaar Ton Paauw. In het diepste geheim had hij zich verdiept in het werk van zijn kunstbroeder Jan Visser, die als wet houder ook Soester beeldende kunst in het wethouderspakket heeft. Na uit zich zelf te zijn getreden werd de geest over Paauw vaardig, hetgeen re sulteerde in een opmerkelijk voorstel. In de beleving van deze kunstenaar zou het werk van Jan Visser in ple xiglas dienen te worden onderge bracht. Daaronder, zo las Arie in de Soester Courant van 13 juni j.1., zou den dan lampjes komen die aan en uit floepen als er bezoekers langs komen. Op deze wijze zou de boodschap van Visser de Soester mensheid niet kun nen ontgaan. Eilaas, de dimensies die de Soester kunstenaar wilde aanbrengen ontgin gen de eenvoudige zielen die het ca deautje reeds hadden ingepakt en de strik er niet af wensten te halen. In het tweede deel van de klucht "De lol is er van af", opnieuw hoofdrol voor "feestneusje" Wil Stekelenburg. In het kader van het te voeren gemeen telijk alcoholbeleid hield burgemees ter de Widt een slag om de arm met de mededeling nog niet te weten wat er tijdens de openingsreceptie van het nieuwe gemeentehuis wel of niet wordt getapt. Het gerucht, dat bezoekers bij wijze van aandenken met een fles wijn naar huis zouden terugkeren, werd door hem naar fabeltjesland venvezen. Een mededeling die Wil Stekelenburg deed veronderstellen dat je het ijzer moet smeden als het heet is. "Hoe moet het", vroeg ze zich hardop af, "met de alcoholische versnaperingen van collega's na afloop van raadsverga deringen?" De Widt liet duidelijk blijken er niets voor te voelen zijn meisjes en jongens voor te schrijven welke weg ze na af loop van vergaderingen naar huis moeten nemen en op welk tijdstip ze aldaar dienen te arriveren. "Ze hebben", aldus een in deze wijze burgervader, "na de vergadering de vrijheid te doen wat ze willen." Onze Soester burgemeester is er een die zijn klassieken kent, want was het niet de Duitse dichter Goethe die in de 18e eeuw van zijn hart geen moordkuil maakte toen hij opmerkte: "De beste overheid is degene die ons leert ons zelf te regeren." Ook een tekst die ergens in het nieuwe gemeentehuis een plaatsje verdient, al was het maar om het gebruik van Spa ROOD een halt toe te roepen. ARIE WANDELAAR. Van Weedestraat 87 - Soest - Telefoon 02155 - 1 71 20 Het Griftland College kan trots zijn op zijn Economie Il-groep van de vijfde klas VWO. Als een van de weinige deelneemsters in het NMB-beleg- gingsproject heeft zij een (bescheiden) winst weten te boeken. De groep "ver diende" f 150,86 op het aandelenpak ket ter waarde van 7500 gulden. De NMB startte het project vorig jaar om de scholieren wegwijs te maken in de wereld van de beleggingen. Er werd een landelijke competitie opgezet, waaraan vanaf 1 oktober 43 scholen STRAALBEDRIJF VAN ROUWENDAAL voor het ontroesten van al uw onderdelen o.a. velgen - frame's. Nu ook schoperen Nijverheidsweg 11 3762 EP SOEST Tel. 02155-2 08 60 meededen. Officieel werd de wedstrijd al op 1 april afgesloten, maar omdat de Griftlanders - onder leiding van econo miedocent R. Hopster - later startten mochten ze doorgaan tot juni. Het aardige was dat een eventueel ver lies voor rekening van de bank kwam, en dat de school de winst - als die er zou zijn - mocht houden. Het Griftland College eindigde in de landelijke com petitie op de 11 e plaats; het was ook een van de slechts twee scholen die uitein delijk winst wisten te maken, wat moge lijk ook te danken is geweest dat de Griftlanders een echte aandeelhou dersvergadering meemaakten en de Amsterdamse beurs bezochten. Gemiddeld daalde de waarde van het aandelenpakket dat de scholen ter be schikking was gesteld met zo'n 12 tot f6600. Volgens drs. L.A. van Etten, di recteur van de NMB Soest, deden de Griftlanders dat aanzienlijk beter en konden zij het spel - dat aanvankelijk met 400 gulden verlies leek te eindigen - met een winstje van 150 gulden afslui ten. Dat bedrag wordt, na onderling overleg, overgemaakt aan het Wereld- natuurfonds. De heer Van Etten maakte vorige week, in gezelschap van adjunct-directeur A.J. Coster en effecten-specialist J. Oort (die de leerlingen met adviezen Totaalprogramma in villa 'De Bakermat' Muziek, schilderijen en beelden. Op zondag 24 juni kan men in Baarn ge nieten van een ware kunsttriathlon. Initiatiefnemers zijn de kunstenaars Henk Soeteman, Foekje Hoekstra en Marie Jacqueiine Boornians. Bezoe kers zijn van harte welkom in de tuin van de schitterende villa 'De Baker mat' aan de Van Lenneplaan 51 in Baarn om van de diverse kunstvormen te genieten. Een unieke combinatie van tuinconcert en expositie. Henk Soeteman geniet in Soest be kendheid als dirigent van de Soester Orkestvereniging. De in Baarn woon achtige Soeteman zal op 24 juni een openluchtoptreden met muziek van Mozart begeleiden. Onderwijl is er vol doende gelegenheid de sprookjesachti ge werken van de schilderes Foekje Hoekstra te bekijken, of de schitterende beelden van kunstenares Marie Jacque iine Boormans. Het kunst-totaalprogramma wordt ge houden in de tuin van de villa waar twee van de drie initiatiefnemers wonen. Dit uit het einde van de negentiende eeuw stammende pand straalt nog steeds de rustieke sfeer van toen uit. De parkach tige tuin bij de villa bleek uitermate ge schikt om de ongeveer veertig leden van de Soester Orkestvereniging op te stel len en de kunstwerken te exposeren. Het belooft een bijzondere dag te wor den. Het programma begint om onge veer 11.30 en de toegang is gratis. In Kasteel Groeneveld: Portretten van groenten en dansende vazen In een kleine, maar bijzondere tentoon stelling zijn vanaf 9 juni in Kasteel Groeneveld werken te zien van Els Knaap en Inge Nijhof. De eerste werkt met acryl op houten panelen, terwijl In ge Nijhof vazen en schalen van klei maakt. Els Knaap genoot haar opleiding aan de Rietveld Academie, afdeling vrije gra fiek. Als schilder is zij autodidact. Van af 1976 nam zij regelmatig deel aan ten toonstellingen, voornamelijk in Noord- Holland. In haar schilderijen probeert zij binnen het spanningsveld figuratief/decoratief een evenwicht te vinden. Toen zij in de kop van Noord-Holland woonde speel de het vlakke land vaak een rol in de voorstelling. Sinds haar verhuizing naar Baarn duiken er steeds meer bladeren in haar werk op. Haar eerste "fruit"-schilderij bleek het begin van een serie te zijn. De afbeel ding van één vrucht of groentesoort krijgt, mede door het grote formaat, de allure van een portret, een teken: de peer, de rettich, de paprika. De Academie voor Beeldende Kunsten in Utrecht, richting keramisch beeld houwen, was de plaats waar Inge Nijhof haar opleiding genoot. Sinds 1988 is zij werkzaam als beeldend kunstenaar. Inge werkt graag met klei, zij houdt er van de verschillende kleuren en soorten te mengen tot ze de gewenste kleur en structuur krijgt. Bij de schalen wordt ook gebruik gemaakt van engobe (kleikleurstof) en glazuren. De serie vazen die getoond wordt is ont staan in een periode waarin Inge zich bezig hield met dansen, springen, draai en, loskomen van de grond. In de fraai gevormde vazen en schalen zijn die be wegingen duidelijk te herkennen. De tentoonstelling is te zien van 9 juni t/'m 26 augustus 1990 in Kasteel Groe neveld, Groeneveld 2, Baarn, tel. 02154-20446. Openingstijden: dinsdag t/m vrijdag van 10.00-17.00 uur, zaterdag en zon dag van 12.00-17.00 uur, maandag ge sloten. 'Runderitis' in Kasteel Groeneveld Een tentoonstelling over koeien en Kasteel Groeneveld te Baarn. Wil Rut ten, in het dagelijks leven directeur van de Gooise Federatie Maatschappelijke Dienstverlening, behoort nu ook, zijns ondanks, tot het grote leger verzame laars in Nederland. In een recalcitrante bui begon hij alles wat met koeien te maken had te sparen, om aan te tonen hoe belachelijk het is kikkers, poezen, lucifersmerken, trei nen, etc. te verzamelen. Nu is ons land een verzameling rijker geworden die de moeite waard is en in Kasteel Groeneveld te bezichtigen, waar een fractie van de zeer uitgebreide verzameling op fraaie wijze is uitge stald. Kasteel Groeneveld is een centrum voor bos, natuur en landschap en heeft al heel wat tentoonstellingen rond deze thema's georganiseerd. Het is daarom ook helemaal niet onlogisch deze ten toonstelling aan te treffen. De koe is een niet weg te cijferen element in het Ne derlandse landschap. Schilderijen en te keningen getuigen ervan dat dat in de loop der eeuwen het geval is, denk aan de schilderkunst van de Gouden Eeuw en bijvoorbeeld die van de Haagse School en recenter de litho's van Jan Cremer. De tentoonstellingsmakers hebben voor de uitstaling van de verzameling een ordening aangebracht. Kunstgras op de vloeren van het deftige Kasteel, sokkels bekleed met slagers-winkel tegels dragen de voorwerpen, be schermd door een afrastering zoals dat in veehouderstermen heet. De wanden zijn voor grafiek en schilderijen. De tentoonstelling die tot en met 26 au gustus te zien is zal zaterdag 16 juni wor den geopend door ir. Th. A.M. van Keulen, tot voor kort directeur Bos- en Landschapsbouw van Staatsbosbeheer Van Keulen, zelf een enthousiast ver zamelaar, is ook mede verantwoorde lijk voor het laten beheren van natuur gebieden door runderen, zoals te zien is o.a. in de gebieden rond De Lage Vuur- sche. Mede-openaar is de heer G.N.R. Wolf, wethouder Milieuzaken van de gemeente Hilversum. "Runderitis, de obsessie van een verza melaar", in Kasteel Groeneveld, Groe neveld 2, Baarn, tel. 02154-20446; openingstijden dinsdag t/m vrijdag van 10.00-17.00 uur, zaterdag en zondag van 12.00-17.00 uur, maandag geslo ten. Foto: Goos van der Wilt. terzijde stond), zijn opwachting in de klas. Alle leerlingen kregen een bewijs van deelname en uiteraard de compli menten, die in het bijzonder golden voor Bas Heremans en Richard v.d. Heuvel. Zij hadden gedurende het spel de tekenbevoegdheid over de rekening. Ervaring Afgezien van het spel-element was het voor de scholieren vooral interessant om ervaring op te doen in de wereld van echte aandelen en echt geld, aldus Van Etten. In het Griftland-pakket zaten o.m. aandelen van Heineken en Poly- norm, en op die manier zouden de Griftlanders zich meer betrokken kun nen voelen bij "het maatschappelijk ge beuren" vond hij Nadat Bas Heremans de heer Van Et ten de symbolische cheque van 7500 - het startkapitaal - had teruggeven nam de heer Oort nog een aantal details met de leerlingen door. Ze hadden in het al gemeen slim geopereerd, alleen hadden ze misschien wat eerder winst moeten durven nemen, meende hij. Hij wees verder op de noodzaak van een beleg gingsadviseur, als ze in de toekomst hun geluk op de effectenmarkt zouden wil len beproeven. Rector drs. H. Mulder merkte ietwat olijk op dat de jongelui dat t.z.t. van het overschot van hun basisbeurs konden doen. "Beleggen doe je van geld datje óver hebt," corrigeerde de heer Hop ster hem. Beiden gaven de NMB de suggestie mee het project nog eens over te doen. Misschien krijgt de scholen competitie in het najaar inderdaad een vervolg, afhankelijk van de belangstel ling van de scholen en de ervaringen bij de NMB-kantoren die het project heb ben begeleid. Wie van Soest houdt leest de Soester Courant Kringloopcentrum Parallelweg 7 tel. 18730 Openingsuren: Maandagavond 19.00-21.00 uur Donderdagavond 19.00-21.00 uur Spullen brengen: Donderdag 9.00-12.00 uur en tijdens openingsuren Spullen ophalen: (grotere hoeveelheden) Alleen op donderdagochtend na telefonische afspraak Inbraak P.v.d.Breemerweg Een onbekende dader heeft vorige week ingebroken in een woning aan de Peter van den Breemerweg. Hij verniel de het ruitje van de voordeur en door zocht het hele huis. Er wordt niets ver mist. Gevallen vrouw Een 57-jarige Soesterse raakte vorige week met haar fiets op de Birkstraat ten val. Ze liep daarbij onbekend letsel op, waarvoor ze naar Zonnegloren moest worden overgebracht. Fietser gewond Een 23-jarige fietser uit Hilversum raakte vorige week op de Ossendam- weg gewond, toen hij plotseling moest remmen voor een auto, die van de Braamweg kwam aanrijden maar hem geen vrije doorgang verleende. Door de noodstop viel hij, waarbij hij zijn sleu telbeen brak en naar Zonnegloren moest worden gebracht. De bestuurder van de auto reed door. De politie zoekt hem aan de hand van het kenteken. Wieldoppen gestolen De politie is nog op zoek naar de man die vorige week aan de Veenbesstraat drie wieldoppen van een Opel Ascona wegnam. De eigenaar had de dief gesig naleerd, maar een zoekactie in de om geving leverde geen resultaat op. Ik heb 't goed te pakken. Hoewel ik al zo'n jaartje of wat ordentelijk getrouwd ben, is de vlam bij mij goed in de pan ge slagen. De laatste tien dagen heb ik haar misschien wel honderd keer gezien en vanaf de eerste dag van het W. K. was het raak; ik was op slag hoteldebotel van Maartje van Weegen. Natuurlijk, ze is al jaren te zien op de televisie maar ze is me nooit echt opge vallen. Dat komt denk ik omdat ze altijd zo officieel moest doen. Ik begrijp dat wel' als je het televisie journaal zit voor te lezen, kun je slecht in een spontane lachbui uitbarsten. Ik denk dat je dan de langste tijd op die stoel hebt plaats genomen en dat je eigenlijk wel direkt je rente-kaart kunt gaan ha len. Dus bleef ze altijd netjes in de plooi. Gewoon zo 'n journaal-tante zoals er di versen zijn. Niks bijzonders aan. Maar zie; de redaktie van "Studio Sport" kreeg een wereld-idee. Aangezien de Mondiale 's avonds het programma "NOS Laat "in de wielen dreigde te gaan rijden, heeft men gemeend er goed aan te doen de sport met de aktualiteiten te mi xen tot één programma. Wie de sport zou gaan doen, stond natuurlijk vast. Dat zouden de onderdanen zijn van chef Kees Jansma maar wie moest dagelijks voor de portie aktualiteit zorgen Men had iedereen kunnen nemen maar men koos voor Maartje van Weegen. Wie de beslissing bij de NOS nam, verdient mijn dank. Wat een kanjer is die tante. Ze weet niks van voetbal. Dat zei ze al in effkjencv Steenhoffstraat 13 3764 BH Soest Telefoon 02155 - 1 01 15 VERHUUR VAN Schrijfmachines Rekenmachines Telefoonbeantwoorders Inbindapparatuur Overheadprojectoren Plastificeermachines Het regent prijzen de laatste tijd in Soest. Vorige week mochten een aan tal Soesters al namens grote landelijke bedrijven schitterende prijzen in ont vangst nemen en deze week is het weer raak. De heer G. Fafié uit Soest won de hoofdprijs in een landelijke wed strijd van de jubilerende brandstof magnaat Shell. Vorige week viel de hoofdprijs in Soest. De heer en me vrouw Fafié mogen nadenken welke droomreis zij willen gaan maken, met een waarde van maar liefst 10.000 gul den. Shell heeft ter ere van haar honderdste verjaardag een zeer originele actie lo pen. Niet alleen moeten deelnemers een aantal vragen beantwoorden die betrekking hebben op het boekje 'hon derd festivals en feesten' van Shell, ook is het de bedoeling dat men zelf over één van de genoemde feesten en evene menten een vraag bedenkt. Een zeer originele vraag wordt ruimschoots be loond. Dat ondervond ook de heer Fa fié. Hij lostte de vier vragen goed op en bedacht de vraag 'waar gaat men in het voorjaar naar buiten om in het najaar naaf binnen te kunnen gaan'. Een prachtige cryptische omschrijving voor de Amsterdamse Uitmarkt, goed voor een droomreis ter waarde van 1Ü.U0U gulden! Woorden De 76-jarige heer G. Fafié is werken en spelen met woorden niet vreemd. Als Evangelisch Luthers predikant vierde hij vorig jaar zijn 50-jarig jubileum en de juiste woorden kiezen bij de juiste gelegenheid is bijna zijn tweede natuur te noemen. Woorden, gesproken of ge hoord zijn in zijn leven altijd zeer be langrijk geweest, vertelde de heer Fafié. De heer Fafié en zijn 74-jarige vrouw werden in het Shell-station aan de Smitsweg onthaald op koffie en gebak. Uit handen van distrikts-directeur van Shell Nederland de heer F.J. Wijnen kregen zij een reuze cheque die zij in mochten wisselen tegen de reis van hun keuze. De keuze zal niet makkelijk zijn: een fantastische reis voor twee perso nen naar Indonesië, Amerika, Hawaï of een cruise door het Caribisch gebied. Ter gelegenheid van de prijsuitreiking had de heer Fafié een prachtige dank betuiging geschreven die hij de aanwe zigen voorlas. Als een waar predikant trakteerde hij de medewerkers van Shell en aanwezige vrienden op enkele herinneringen die verband hielden met Shell. "We zijn nu opnieuw betrokken De heer en mevrouw Fafié mogen uit handen van distrikts-directeur F.J. Wij nen hun hoofdprijs, een droomreis met een waarde van 10.000gulden, in ont vangst nemen. Foto: Goos van der Wilt. bij een jubileum, nu niet van een 50-ja- rige, maar van een honderdjarige," al dus de heer Fafié, die zei met deze roya le jubilaris een speciale band te hebben. "Niet alleen kwamen wij nadat mijn vrouw haar rijbewijs haalde 30 jaar ge leden steeds vaker met Shell in contact, ook het symbool van Shell, de schelp, spreekt mij zeer aan," vertelde de heer Fafié en liet daarop zien waarom. Dage lijks draagt hij een afbeelding van zijn familiewapen bij zich, met daarin drie schelpen. De heer Fafié sloot zijn voor dracht af met de vraag of er niet toeval lig twee prijzen bij hen terecht zouden komen. "Ik zal er geen juridische puzzel van maken, maar waarschijnlijk door een administratieve fout zou ik de prijs niet éénmaal, maar tweemaal krijgen. Op het telegram stond namelijk dat wij de hoofdprijs hadden gewonnen van week 3, en volgens de tekst van de brief hadden wij de prijs in week 4 gewon- f

Soester Courant | 1990 | | pagina 17