REIS MET PLEZIER! i Cl ]50°/L„ anders! £AajJk$ HOF GEItWR CEZinsmnRKT GEmnR GEZinsmRRKT Ë9 11 1 WÊÊÊÈIËËÊÊ g 5 500 M p II/H BE KT3TT7H! mm Winkeliers willen afsluiting van Stadhouderslaan voor extra winkels A&0 VERZEKERT. SUPER FLOWER Hartverwarmende ontvangst voor Desmond Tutu in Soest Zim rrn wou mTiHÏïi ■v/ivj i =i m AFROEPKRACHTEN PETERS ft Makelaars w Gevraagd VAKANTIE- BEZORGERS 'Op verjaardagen moet er weer over de PvdA gepraat worden' W EXTRA L EVAG DEZ E WEEK!! Groot warenhuis in Lindenhofcomplex De Widt: 'geen zaak van openbare orde' Tomassen (PS) wil met commandant vliegbasis praten over shows Niet te rijmen 09 - 321 - 747 - 767 - O rnHiyiiin'ra'ni'i SUPER AANBIEDINGEN! Zijden BLOEMSTUKKEN vanaf Zijden boeketten Losse zijden bloemen Droogbloemstukken van Weedestraat 15-17 Soest Man aangehouden na mishandeling vrouw Verdachte autoinbraak aangehouden Soester Courant Schuur opgeruimd: granaat gevonden Groot feest bij openstelling Koninginnelaan Politieke kraam in Soesterberg van start I HOLLANDSE NIEUWE RUUD SMIT herenmode Vast- schoenen SCHOEN-ADVISEURS van Ji 11 98 WOENSDAG 20 JUNI 1990 68e JAARGANG NO. 43 Abonnement per halfjaar f 12, Buiten Soest per halfjaar f 24, Losse nummers 75 ct Gecontr. opl. 9100 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG Kantoor voor redactie en administratie Van Weedestraat 227 Postbus 57, 3760 AB Soest Telefoon 02155-14152 Postbank 126156 rol De gezamenlijke winkeliers van de Van Weedestraat zien niets in een AH-filiaal in de Lindenhof. Als alter natief stellen zij voor het huidige pand ofwel uit te breiden, of wel te verplaat sen in de nieuwe locatie Eemland- plein/Nassauplein. Dit plein, dat ont staat wanneer de Stadhouderslaan wordt afgesloten vanaf de Van Wee destraat om zo extra winkelruimte te creëren tussen het reisbureau Gerth en de Amrobank, maakt deel uit van een rigoreus plan van de middenstan ders, wat de verkeersdrukte in de Van Weedestraat zou moeten temperen en winkelende mensen zou moeten trek ken. De Lindenhof lijkt hen een betere locatie voor een groot warenhuis als Xenos, Hema of Kwantum. Dit staat in het rapport 'Werk aan de Winkel' dat de gezamenlijke winke liers, in de Federatie van Midden en Kleinbedrijf, hebben aangeboden aan de gemeente. Het plan is opgesteld in opdracht van de Winkelkring Van Weedestraat door architectenbureau Raatjes van Zeeland b.v. Uit gepubli ceerde onderzoeken is gebleken dat de winkelvoorziening in Soest, wanneer men uitgaat van de 40.000 inwoners, onvoldoende is. De maatregelen die in het rapport worden voorgesteld zijn op zijn zachtst gezegd ingrijpend te noe men. De traditionele lintbebouwing en wegenstructuur hebben niet de meest ideale stedebouwkundige opzet voor een centrumgebied met zich meege bracht. Veel inwoners van Soest wen den zich snel tot winkelcentra in de buurdorpen voor hun inkopen, een trend die stopgezet moet worden, vin den de Soester ondernemers. T-splifsing Het zwaartepunt van verkoopcentra ligt aan de Van Weedestraat. Volgens het rapport zou de Stadhouderslaan bij het kruispunt met de Van Weedestraat moeten worden afgesloten. Door de T-splitsing die hierdoor ontstaat zou het gebied tussen reisbureau Gerth en de Amrobank voor bebouwing ge bruikt kunnen worden. Hier zou dan het Eemlandplein/Nassauplein ont staan. Dit plein biedt dan tevens een al ternatief voor de uitbreidingsplannen van AH, in plaats van het omstreden Lindenhofplan. Onder deze nieuwe lo catie zou een parkeergarage gebouwd kunnen worden, waardoor de parkeer- drukte ook afneemt. De winkeliers zien in de Lindenhof liever een trekker als Hema, Kwantum of Xenos. Een derge lijke bestemming brengt veel minder verkeerstechnische problemen met zich mee. "Mensen die bij AH boodschap pen doen willen hun auto nu eenmaal graag zo dicht mogelijk bij de kassa neerzetten," staat er in het rapport. Het totale winkeloppervlak zou met vier- Leidje Tomassen, raadslid van Pro gressief Soest, is niet tevreden met het antwoord van burgemeester De Widt op de kritische vragen die zij en Wil Stekelenburg (PvdA) onlangs stelden over de show die in het afgelopen weekeinde op de vliegbasis Soester- berg is gehouden. Daarmee vierde het 298 Squadron Lichte Vliegtuigen van de luchtmacht het 40-jarig bestaan. Tomassen had er in de vergadering van de commissie ABZ al haar verbazing over uitgesproken dat voor iedere rom melmarkt in Soest toestemming nodig is, en dat deze "static show" ongehin derd kon plaatsvinden. De vergelijking beviel de burgemeester niet en inmid dels heeft hij schriftelijk laten weten dat zijn toestemming helemaal niet nodig is, omdat het geen feestje zou worden waar ook publiek bij kan zijn. "Enige festiviteiten, georganiseerd voor leden en oud-leden van het perso neel van het betreffende dienstonder deel," zo omschrijft De Widt de show. "Het karakter van de feestelijkheden heeft niet in zich dat gevreesd behoeft te worden voor verstoring van de openba re orde," aldus de burgemeester. Het bewaren van de "interne orde" is een zaak van de eigenaar/gebruiker van de terreinen, en de burgemeester komt pas in beeld als die interne orde zodanig wordt verstoord dat er ook sprake kan zijn van verstoring van de openbare or de. Tomassen laat hem, eveneens schrifte lijk, weten dat ze teleurgesteld is over dat antwoord. Het ging haar niet om de openbare orde, maar om de eventuele risico's en de geluidsoverlast voor de Soesterbergse bevolking, schrijft ze. "U zou e.e.a. uitzoeken; uw antwoord zie ik gaarne alsnog tegemoet." Voor de toekomst wil ze in de commissie bin nenkort nog een aantal zaken aanroe ren. Ze wil bijvoorbeeld dat dergelijke activiteiten op de vliegbasis voortaan tijdig worden gemeld, zodat de aspec ten van geluidsoverlast, milieuvervui ling etc. kunnen worden afgewogen. Ook vindt ze dat de burgemeester de minister erop moet wijzen dat groot schalige shows en activiteiten niet te rij men zijn met de bezuinigingen op de fensie en de ontspanning tussen Oost en West. Tenslotte vraagt ze om een dis cussie in de commissie met de comman dant van de vliegbasis, waarbij over de ze zaken wordt gesproken en over de "uitstraling" van de militaire terreinen binnen de grenzen van Soest, over eventuele toekomstige vliegshows en de publiciteit rondom activiteiten waar bij geen publiek wordt toegelaten. PABEDI SOEST ZOEKT: (i.b.v. auto, voor bezorgwerk). Inl. en soll. kunt u richten tot onderstaand adres. BIJ WELKE BEZORGSERVICE/VERVOERDER BELT U RECHTSTREEKS MET DE CHAUFFEUR?!? (24 uur p.d., 7 dagen p.w.) SPARRENLAAN 4 - 3768 BG SOEST - Tel. 02155 -1 25 27 ©p 31 Op duizend vierkante meter uitgebreid kunnen worden. De afsluiting van de Stadhouderslaan is alleen dan mogelijk, wanneer de Korte Brinkweg weer op de Burg. Grothe- straat wordt aangesloten. Voor fietsers en voetgangers richting Baarn moet wel een goede doorgangmogelijkheid ge creëerd worden. Verkeersomleiding De Van Weedestraat, de rijksweg N221, is een doorgaande weg die natio naal van weinig betekenis is. Aangezien de gemeente Soest binnen afzienbare tijd de Van Weedestraat in haar bezit krijgt, waarschijnlijk in 1992, vinden de winkeliers het een goed idee nu alvast plannen te maken over de bestemming van de winkelstraat. Van de ruim 16.000 voertuigen die per etmaal van de weg gebruik maken, hebben er zeker 11.000 geen herkomst of bestemming in deze straat. Doorgaand verkeer dus, wat regelmatig voor hinderlijke opstop pingen zorgt. Bovendien zijn er te wei nig oversteek mogelijkheden voor het winkelend publiek en de plaatsen waar men kan oversteken worden over het algemeen als onveilig ervaren. Het doorgaande verkeer zou omgeleid moeten worden via de Biltseweg, Ko ningsweg, Ossendamweg en Vondel laan, een route die ook meer het karak ter heeft van een doorgaande weg. Het verkeer uit Baarn dat vanaf de Stadhou derslaan komt, kan via de Korte Brink- weg worden omgeleid. Uit een onder zoek van de gemeente is gebleken dat het merendeel van de automobilisten op de Stadhouderslaan deel uitmaakt van het doorgaande verkeer. Door de straat alleen toegankelijk te maken voor verkeer uit één richting, in dit geval het verkeer vanuit Hilversum richting Amersfoort, zouden veel verkeerspro blemen opgelost worden. Het verkeer uit de richting Amersfoort naar Hilver sum zou de route Lange c.q. Korte Brinkweg moeten nemen. Uitgaande van éénrichtingsverkeer zou deze op lossing volgens het rapport weinig pro blemen voor de Lange Brinkweg ople veren. Om het lokale karakter van de Van Weedestraat te benadrukken, zou een groot deel van het asfalt vervangen moeten worden door sier- of klinkerbe strating. De politie heeft zaterdagmorgen een 62-jarige bewoner van de Haverweerd aangehouden op verdenking van mis handeling van zijn vrouw. Die was met een hoofdwond naar de buren gevlucht en werd later - nadat haar kwesturen waren verzorgd - door de politie onder gebracht bij een hulpverleningsinstan tie. Over de toedracht is niets bekend gemaakt. Tegen de man is proces-ver baal opgemaakt. Op aanwijzing van een getuige die zag hoe een man vorige week dinsdag een auto op de Sparrenlaan openbrak kon de politie een verdachte aanhouden. De man, een 50-jarige inwoner van Kor- tenhoef, had een handtas met daarin onder meer een geldbedrag van 150 gulden en autopapieren en werd door de getuige herkend. De man bleek bo vendien een oude bekende van de poli tie die al een en ander op zijn kerfstok had. Meer informatie op pagina 6. voor de voor de maanden juli en augustus. Aanmelden: tel. 14152 Een bewoner van de Da Costalaan ruimde vorige week voor het eerst sinds jaren zijn schuurtje op. Tot zijn verrassing stuitte hij daarbij op een granaat, die hij destijds had gevon den en bewaard. Hij vertrouwde de zaak niet en lichtte de politie in. Op haar beurt waarschuwde die de Explosieven Opruimingsdienst, die de granaat vrijdag ophaalde en on schadelijk maakte. Het bleek overi gens te gaan om een betrekkelijk on schuldige rookgranaat. Winkelkring het Hart zal de openstel ling van de Koninginnelaan uitbundig vieren. Wanneer op zaterdag 30 juni, volgens de planning van de gemeente, de Ko ninginnelaan weer voor alle verkeer open zal zijn zal er voor de burgers een spetterend openingsfeest georgani seerd worden. Het feest wordt gespon- sored door installatiebedrijf Treba. Vanaf 's ochtends tien uur zullen onder meer Circus Custers, clowns en andere artiesten het feest luister bijzetten. Voor de kinderen zal een groot springkussen worden neergezet. Natuurlijk zullen de winkeliers van de winkelgroep het Hart met aantrekkelijke feestaanbiedingen present zijn. Muziek zal de hele dag ver zorgd worden door het showorkest van Nardic. Meer bijzonderheden en een uitgebreid programma verschijnt in de krant van volgende week. Foto: Goos van der Wilt. En een handje van die vriendelijk la chende mijnheer. De Zuidafrikaanse aartsbisschop Desmond Tutu wachtte bij aankomst afgelopen maandagmid dag in Soest een enthousiaste menigte en een warme ontvangst. De Nobelprijs winnaar van de vrede en strijder tegen de apartheid, vereerde Soest met een be zoek in verband met de 400ste verjaar dag van de Desmond Tutuschool, die sinds 1985 zijn naam draagt. Lees ver der op pagina 3. Ze hebben het bijzonder goed getrof fen, de bestuurs- en fractieleden van de PvdA. Hun verdedigend 'We heb ben het echt niet zo uitgezocht' klinkt bijna ongeloofwaardig. Maar ja, de laatste donderdag voor de raadsverga dering, is de laatste donderdag voor de raadsvergadering. Dat op die dag in Soesterberg ook net de avondvier daagse binnenliep^wisten ze echt niet. "Maar het komt natuurlijk wel goed uit!" verzekert PvdA-raadslid Wil Stekelenburg. Onder het motto 'De Politieke Kraam' zoekt de PvdA sinds vorige week don derdag de burger in de straat op. De partij die zo gehavend uit de gemeente raadsverkiezingen naar voren kwam is druk bezig haar imago weer op te poet sen. De leden willen met de politieke kraam laten zien dat de Partij van de Arbeid een leuke partij is, die serieus aandacht heeft voor de burgers. En er waren veel burgers, afgelopen donderdag in Soesterberg. De vrolijke rode ballonnen en paraplu's van de so ciaal democraten pastten prima bij het vrolijk muziekcorps dat de wandelaars, volgepakt met bloemen, van de avond vierdaagse het centrum van het dorp binnengeleidde. De leden hadden het naar hun zin. Een aantal mensen bleef nieuwsgierig staan, kinderen vroegen - natuurlijk - om stickers en kregen een ballon en een speldje, want stickers zijn er niet. MaaT wat voor de aanwezige Pvd A'ers veel belangrijker was, was dat er ook een aantal mensen speciaal voor hen waren gekomen. Lijsttrekker Kees Boerkoel: "Het zijn vaak kleine dingen in de ogen van ande ren, maar problemen die voor die men sen zelf enorm belangrijk zijn. Er kwam bijvoorbeeld een man die problemen had met een invalide-afrit. Wij luisteren daarnaar en proberen voor zo iemand wat te doen. Ik zal bijvoorbeeld zeker contact opnemen met de wethouder of de ambtenaar hierover." Voortzetting van het gesprek wordt even onmogelijk door de fanfare die langs de kraam komt zetten, maar gezellig is het er wel. Boerkoel vervolgt: "Als er op een avond zes mensen komen, moetje eens zien hoeveel mensen je in een jaar be reikt. En hoeveel 'kleine' problemen je dan kunt proberen aan te pakken." Verjaardag "Er moet op verjaardagen weer over de PvdA gepraat worden," vindt PvdA- voorzitter Nico van Waveren. De initia- Uitsluitend topkwaliteit Op zee gekaakt en licht gezouten Bij ons vakkundig schoongemaakt Altijd vers van het mes visspecialiteiten van weedestraat 149 3761 cd soest tel. 02155 -1 52 88 tiefnemer van het plan is er van over tuigd dat wanneer de partij weer 'leuk is voor de mensen' en 'een club waar je bij wilt horen' het tij zal keren. De lokale afdeling van de partij die het momen teel landelijk zwaar te voorduren heeft, lijkt zich met dit initiatief los te willen koppelen van de problemen van de gro te broer. "De reacties hierop zijn heel verschillend. Sommigen vragen inder daad of wij geen ruzie krijgen met het landelijk apparaat, maar dat is niet het geval. In de partij is ruimte voor een dergelijk initiatief. We kunnen zelf veel doen om het vertrouwen van de kiezer te herwinnen en dat staat los van de lan delijke politiek." "Het gaat erom dat de mensen weten dat we naar ze luisteren, dat er serieus aandacht wordt geschon ken aan de problemen die bij de mensen leven. We moeten fatsoenlijk met el kaar omgaan. Mensen die hun leven lang trouw op de PvdA hebben ge stemd, hebben dat de afgelopen verkie zingen niet gedaan. We stonden te ver bij de mensen vandaan. Misschien dat wij ze nu, en niet vlak voor de verkiezin gen, weer terug kunnen winnen. De manier waarop wij dit doen is gewoon uniek door z'n simpelheid,' vindt Van Waveren, die even ophoudt met praten om een grote rode ballon voor één van Foto: Goos van der Wilt. de jongere wandelaars op te blazen en geeft hem een heus PvdA-speldje. La chend: "Kijk, die nemen ze zo wel mee naar huis..." Soesterbergsestraat 51 Soest pagina Winkelpromenade Laanstraat 95-97 - Baarn Tel. 02154-1 3387 Het aanbod in ONROEREND GOED van de Soester NVM-makelaars vindt U op pagina 10 -F 11 KIPFILET 1 kilo BELEGEN KAAS K G KOFFIE snelfllter- maling gram MINIPUNTJES stuks JfcAr HOLLANDSE IJSBERGSLA slechts Vinyl, Cocosmatten, Rails, Gordijnen, Matrassen en Meubelstoffen bij: Lange Brinkweg 38 - Soest Telefoon 02155 - 19600

Soester Courant | 1990 | | pagina 1