G m WK-koorts op het Reespoor in Soest Ruime overwinningen Soester honkballers Avia Knicks verslaan aartsrivaal Zuidvogels Strajk de beste in eindtoernooi "Het gras op onze velden verveelt zich rot!" Marcel de Boer goed op dreef SPORT SPORT 01-86 02-89 09-86 07-86 06-87 09-88 06-86 trouwen 11.950,- \ITIE!! Kampioenstitel in zicht HONKBAL SOFTBAL HAICO HEEFT VOOR IEDEREEN VOLOP FIETSPLEZIER. Kom zelf maar kijken! TWLEWIELEF3 Sportfoto's BOWLING ZIN IN VOETBAL? SEC IS TE GEK! BEL 02155 - 14881 WASIEL STEITNER TAPIJT 4e DVS Knollentuintoernooi Herenploeg AV Pijnenburg blinkt niet uit op baan van Aalsmeer ATLETIEK Kings Road Riders strijden om het hardst voor deelname aan EK FIETSCROSS TRIATHLON ATLETIEK Mart van Hal 5e in Babylonloop DUIVENSPORT Wedvlucht Pont St. Maxence ZAALVOETBAL DUIVENSPORT Competitie Vleescentrum P.Y. de 'Zwaluw' P.Y. de 'Zwaluw' PAGINA 24 WOENSDAG 20 JUNI 1990 SOESTER COURANT PAGINA 25 01-88 02-84 08-88 km05-87 km01-87 04-87 1.000 km 08-87 06-88 e op erdelen ie mogelijk srheid Peugeot 2051.1 XÊ blauw, 08-1986,49.000 km Peugeot 505 Break 3R diesel.(gr.kent.)bt. met. 05-198 68.000 km, sLfc 14.950,- Toyota CarinaHI .6 DX blauw, 02-1988 1.8.950,f Peugeot 205 XE 1.1 rood, 04-1987,28.000 km 13.950,- sasion krijgt u lijf in één van °f apparte- V(Stay Free ef' geselec- w'ndt u ver- 'land, in de s 'and kent. mming kunt meenemen! lAK/NG CHTE OC- lige mini- ?f B.TW., exclusief af- n. Af General Motors Sliedrecht. Prijswij- ;houden. De honkballers van HSV De Knicker- Nartat c De honkballers van HSV De Knicker bockers gaan in snel tempo af op het kampioenschap in de eerste klasse dis trict Midden-Nederland van de KNBSB. Het afgelopen weekeinde wonnen ze zowel het inhaalduel tegen de Utrechtse Wombats (18-0) als de reguliere competitiewedstrijd uit te gen het Amersfoortse Quick (1-15). De Knickerbockers hebben in de com petitie nu een ruime marge (vier pun ten) opgebouwd, ten opzichte van de nummer twee in de competitie, het Utrechtse BSCU. Het competitietreffen tegen het Utrechtse studententeam de Wombats, dat in verband met de overvloedige re genval van enkele weken geleden was uitgesteld, mocht de benaming wed strijd nauwelijks dragen. De Utrechtse studenten waren in alle opzichten de minderen van de Knickerbockers, die overigens al min of meer rekeningen hadden gehouden met deze walk-over. Het team was op enkele punten gewij zigd om op deze wijze een aantal spelers de gelegenheid te geven op andere posi ties ervaring op te doen. Nadat Donald Farrell de score voor de Soesters had geopend, sloeg pitcher Rogier Kriele een loepzuivere homerun (105 meter), waarop hij ook Oene Hui- zinga binnengebracht. Deze score werd in die eerste inning stelselmatig verder uitgebouwd door Leon van Laar, Aijen Rector, Bob Galesloot en Ronald Ten- sen (7-0). In de twee daarop volgende innings gebeurde er evenwel niets. Wel iswaar kwamen de Knickerbockers steeds op de honken, maar gescoord werd er niet. Pas in de vierde inning kwamen er weer Knickerbockers over de thuisplaat, voornamelijk door veld- fouten van de Utrechtse studenten. Dat blijkt ook al uit het cijfertjes: de Knicks scoorden tien hits tegen tien fouten van de Wombats. In de vierde inning werd een 13-0 stand bereikt, die in de vijfde en laatste inning (de Knickerbockers lieten hun laatste slagbeurt voorbij gaan) werd uitgebouwd tot 18-0. Werpcijfers Rogier Kriele: 5-3-2-1. Wombats: 2-5-10-10. Het competitietreffen tegen het Amersfoortse Quick werd door de Knicks met meer spanning tegemoet gezien. Het team moest het zonder en kele basisspelers stellen. En ook al werd de eerste wedstrijd met ruim verschil gewonnen, Quick blijft een ploeg waar mee uitgekeken dient te worden. Deze voorzichtigheid werd beloond, want al meteen in de eerste inning werd een 0-7 voorsprong genomen. Met Rogier Kriele op de heuvel was er yoor de Amersfoortse slagploeg weinig eer te behalen. De eerste twee slagmen sen werden meteen met drie slag terug naar de dug-out gestuurd. Het Soester veld hield de zaak verder goed dicht, zodat de Knicks na drie innings al een 0-9 voorsprong hadden. Via een schit terende tweehonk-slag van Leo van Laar kwamen in de vierde inning twee Soester honklopers over de thuisplaat en was de weerstand van Quick defini tief gebroken. Via 0-12 in de vijfde in ning werd de eindstand van 1-15 be reikt en konden de Amersfoorters nog net de eer redden. Werpcijfers Rogier Kriele: 4-3-4-3, Quick: 5-7-14-4. In een van begin tot eind spannende wedstrijd hebben de AVIA Knicks, de herensoftballers van HSV De Knicke- bockers, het duel tegen hun aartsriva len van de Zuidvogels uit Huizen in hun voordeel weten te beslechten. De uitwedstrijd tegen de Huizer softbal- lers werd met 4-5 gewonnen door de Soesters. Het damesteam van de Knic kerbockers verloor tegen BSC Hilver sum 18-9. De wedstrijden tussen de AVIA Knicks en de Zuidvogels zijn doorgaans heuse krakers, niet in de laatste plaats doordat de Soesters de Huizer ploeg het afgelo pen seizoen het kampioenschap wisten af te snoepen in een beslissingswed strijd. Tussen beide ploegen heerst sinds die tijd een gezonde rivaliteit, die zo nu en dan uitmondt in een lichte vorm van aggressiviteit. Tijdens de thuiswedstrijd enkele weken geleden vond een klein opstootje plaats en ook nu in Huizen was er enige irritatie, die bijna tot een vechtpartijtje leidde, nadat pitcher John Vunderink door de eerste honkbal van Huizen van het honk was geduwd en uit werd gegeven. De AVIA Knicks, die op dat moment een 0-2 voorsprong via Erno van Gooi en Jeroen Keijzer hadden, hielden hun hoofd koel. Weliswaar kwamen de Zuidvogels nog op een 3-2 voorsprong, maar door sterk spel van met name zowel pitcher John Vunderink als derde honkman Frans Nauwelaerts was dat slechts tijdelijk. De AVIA Knicks kwamen via 2-4 in de derde inning, op 3-5 in de vierde inning en met twee man uit in de laatste slag beurt, konden de Zuidvogels na een veldfout nog eenmaal tegenscoren, maar dat was niet voldoende voor de overwinning. Met de instelling van het afgelopen weekeinde moeten de AVIA Knicks zich - met nog de helft van de competitie voor de boeg - zonder meer weten te handhaven in de eerste klasse van het District Midden Nederland van de KNBSB. De damessoftballers van de Knicker bockers, die enkele weken geleden nog regelrecht op de titel leken af te steve nen, hebben enigszins gas terug moeten nemen en hun kampioensaspiraties voorlopig even in de kast moeten zet ten. Na een nederlaag tegen Zuidvogels en een gelijkspel tegen FAK, speelden ze afgelopen weekeinde een uitwed strijd tegen BSC Hilversum, dat in de thuiswedstrijd nog overtuigend werd verslagen. De Hilversummers hadden een compo- leet gewijzigd team in het veld gezet en daar hadden de Soester softbalsters het knap lastig mee. Vanaf het begin tot het einde liepen ze achter de feiten aan. Pit cher Jolanda Grobben hield lang stand, maar nadat het veld grote fouten ging maken kon ook zij niets meer doen om de nederlaag tegen te houden. In eerste instantie leek het erop dat de Soester dames zich zouden herstellen, want na een 7-2 achterstand in de eerste inning, kwamen ze terug tot 9-7 in de derde inning. Kennelijk had deze ople ving zoveel energie gekost, dat het de dames van ocach Arjen Rector de over winning kostte. Vrij eenvoudig stoom den de Hilversumse dames door naar 18-9 eindstand na zes innings. OP**»'- NIJVERE BiTSENMAKBS BEUKENLAAN 54 - SOEST - TEL. 24940 VERKOOP NIEUWE EN GEBRUIKTE FIETSEN - ONDERDELEN ACCESSOIRES REPARATIE SPECIALIST IN ONDERHOUD In het algemeen is de Soester Courant niet ongenegen in te gaan op de ver zoeken van de sportclubs tot het ma ken en plaatsen van sportfoto's. Voorwaarde daarbij is wel dat - met name voor sportfoto's die in het weekeinde gemaakt moeten worden - die verzoeken worden gericht aan de redaktie (tel. 14152) en wel vóór vrij dag 12.00 uur. Met verzoeken die later dan dat tijd stip binnenkomen en/of waarmee de fotografen rechtstreeks worden bena derd loopt men het risico dat ze wor den afgewezen. De sportverslagge- vers/sters wordt dan ook dringend aangeraden deze regel in acht te ne men. Redaktie Een vlekkeloos verlopen eindtoernooi vormde afgelopen zaterdag de afslui ting van het bowling-seizoen 89//90. Vijftien teams hadden zich in de voor ronden geplaatst voor de halve finale, waarna uiteindelijk zes teams zouden overblijven voor een finale over drie games. Opvallend was dat deze keer door geen enkele formatie de 1500-grens werd gehaald. Team De Kapperij met Hans en Ada Brehler en Lex Jacobs, kwamen met een totaal van 1494 inclusief handi cap nog even dicht in de buurt, maar meer dan dat zat er echt niet in. Toch werd er door meerdere bowlers be hoorlijk gescoord, getuige de 210 pins van Rein Westra in zijn eerste game, de 190 van Karin Lafeber en de 196 pins van Henk Duyst in hun resp. tweede en derde game. Een minimale score van ruim 1400 pins bleek uiteindelijk het doorlaatbewijs voor een finaleplaats. Als eerste plaat ste zich De Kapperij (1494), op korte afstand gevolgd door Bog Boss (1485) en op iets grotere afstand N.G.b. (1476), Strajk (1472), Trio Bleeker (1426) en als laatste Gnllroom Cairo (1405). Cairo had de enorme pech eén van de spelers te moeten missen en kwam daardoor in het verdere verhaal niet meer voor. De andere teams kwa men - hoewel allemaal wel op volle sterkte en uitermate gemotiveerd - toch iets minder sterk uit de bus dan in de halve finale. Met uitzondering van Strajk, die de schade tot drie pins wist te beperken, slaagde niemand erin zijn eerste score te benaderen of zelfs te overschrijden. Over de drie games was eigenlijk alleen Strajk bij machte, de vorm nog even vast te houden. Als op één na laatste ge plaatst, haalden zij - toch niet geheel onverwacht - de buit binnen. De eindstand: 1. Strajk pinfall 1469, 2. De Kapperij pinfall 1429, 3. Big Boss pinfall 1426, 4. N.G.S. pinfall 1403, 5. Trio Bleeker pinfall 1372,6. Grillroom Cairo pinfall 931. De strijd om de "Rode Draadtrofee", als opvolger van het helaas gesneuvelde S-bokaal-toernooi, heeft inmiddels ook een winnaar opgeleverd. Een wat on doorzichtig score-verloop over het ge hele seizoen, stond er in ieder geval voor garant, dat Jan v.d. Blink volko men verrast werd met de nieuwe wissel beker. Aanstormend talent Het lijdt geen twijfel dat, als de tijd daar is, de senioren-league sterke concur rentie gaat krijgen vanuit de doorstro- mende jeugd. Vrijdagavond bleek dat een aantal jeugdspelers nu al niet meer onder hoeven te doen voor de senioren. Ook in hun eindronde ging het er hevig aan toe en was niemand bereid ook maar een punt cadeau te geven. Pascal Vaessen, Peter Brehler en Cas- per Spierenburg gingen als eerste drie de finale in met 549,533 en 522 (incl.). Judith Visser, Christiaan van Gulik en Mare v.d. Grift lieten weliswaar met 498,474 en 470 pins iets liggen ten op zichte van de koplopers, maar hielden voor de eindrangschikking nog alle kansen. Startend vanaf nul grepen met name Ju dith en Christiaan die mogelijkheid met beide handen aan, terwijl Peter (zenu wen?) wat terugviel. Pascal ging echter onverdroten door en eindigde zelfs met een hogere pinfall dan in de halve fina le. Ook Christiaan en Judith deden dat en stegen daardoor een aantal plaatsen. Eindstand jeugdcompetitie: 1. Pascal Vaessen pinfall 565, 2. Chris tiaan van Gulik pinfall 542, 3. Judith Visser pinfall 522, 4. Casper Spieren burg pinfall 488,5. Peter Brehler pinfall 480, 6. Mare v.d. grift pinfall 414. ("Het groen is zoveel aktie gewend Lange Brinkweg 38 - Soest - Tel. 02155 - 19600 Zaterdag 23 juni, aanvang 15.00 uur, zal DVS Soest voor de 4e maal het Knollentuintoernooi organiseren in sporthal Beukendal. Het bestuur van DVS is er opnieuw in geslaagd om op zaterdag 23 juni a.s. een sterk aantal deelnemers te strikken voor het Knollentuintoernooi. Het toernooi begint om 15.00 uur met de wedstrijd tussen de Luchtmacht en titelverdedi ger Burger uit Eemnes die ook dit jaar weer tot de favorieten behoort. Et wordt gestreden in twee poules van ie der vijf teams. De nummers 1 en 2 van de poules plaatsen zich voor de kruisfi- WBITALI In Aalsmeer verscheen de herensenio ren ploeg van AV Pijnenburg aan de start van de tweede competitiewed strijd. Op deze dag werden weinig op zienbare resultaten geboekt, vooral op de langere loopnummers werden de prestaties gedrukt door het vrij warme weer. Dave Brouwer scoorde goed door zijn 11.2 op de 100 meter. Zijn wat magere 6.57m. ver en 44.6m. als lid van de esta fetteploeg zullen echter aangescherpt moeten worden wil hij over een paar weken bij de N.K.-jeugd op het erepo dium komen. Paul van den Brink liep een goede 100 meter in 11.5 en de 400 meter in 50.5. Hij lijkt daarmee op weg naar zijn vroe gere prestaties op de 800 meter. Ook Hans Peter Roel zorgde voor een record op de 400 meter in 50.9. Erik-Jan Ransdorp liet zien dat hij, mits hij meer kan trainen, grote mogelijkheden heeft. Ondanks zijn trainingsachterstand kwam de meerkamper tot 17.3 op de 110 meter horden en wierp hij de speer 48.88 ver. Vermeldenswaard waren verder de re delijke 4.07.9 van Dick Kamerbeek op de 1500 meter in een serie zonder noe menswaardige tegenstand, de redelijke tijden van Gert de Ruygt (15.15) en de wat te voortvarend gestarte Dick van den Broek (15.34) op de 5000 meter. Trainer Ard Vermeulen 18.8 op de 110 meter horden) zal vooral de komende jaren veel werx moeten verzetten om de Pijnenburgploeg te versterken. Een lelijke streep door de rekening was het dat B-junior Brit Gijtenbeek door een ernstig verkeersongeluk lange tijd uit de roulatie zal zijn. Hij was het die met Remco Braspenning, de vrij zwak ke technische nummers meer inhoud had moeten geven. Voor de komende weken staan een aantal belangrijke wedstrijden voor de Pijnenburg-atleten op het programma waarondereind deze maand de N.K.-jeugd. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Computer beveiligingen Telefoon (02155) -1 30 14 Onder ideale weersomstandigheden en grote publiek belangstelling werd de tweede wedstrijd voor het Neder landse Kampioenschap verreden bij de Wheely's in Baarn. Tijdens deze wed strijd werd er een felle strijd geleverd aangezien de uitslag beslissend was voor deelname aan het Europese Kampioenschap. Voor de Kings Road Riders verschenen er acht rijders aan de start. Bij de Ex perts werd alleen Sandro Kers in de manches uitgeschakeld. Dennis Krol, Robin v.d. Wolk en Örjan Kers behaal de een zesde plaats in de halve finale, Koen v. Valkenhoef en Erwin Marsé werden allebei vijfde in de finale en Leon v. Valkenhoef nam met niet min der dan een vierde finaleplaats genoe gen. In de Cruiser klasse werden Robin v.d. Wolk, Sandro Kers en Johan Manten uitgeschakeld in de manches, Sandro had de avond ervoor een examenfeest gehad dus zat de lambada nog in zijn be nen. Leon v. Valkenhoef werd in de hal ve finale vijfde door een valpartij. Örjan Kers reed een erg goede wedstrijd, hoe wel hij nog niet zoveel getraind had na een valpartij tijdens een training, waar bij hij een schouderblessure opliep. He laas heeft hij hierdoor de eerste NK moeten missen, wat hem ook van deel name aan de EK in Luzem uitsloot. Ör jan werd achtste in de finale, Erwin Marsé werd vierdeKoen v. Valkenhoef bleef dezelfde uitslagen houden: twee, twee, twee en tweede in de finale. In zijn aanloop naar de hele triathlon kwam Marcel de Boer afgelopen weekeinde in actie op de halve triath lon van LJmuiden. Met zijn eindtijd van 4 uur 37.18 min. gaf hij blijk van zijn toenemende vorm. Hij finishte op een 19de plaats, kort achter de sterke winnaar Pim Veeger, die slechts 12 minuten sneller was. Het zwemmen besloot Marcel na 30.15 min. Daarna was vooral het fietsonder deel over 93 km dat hem voorin het 250 man tellende deelnemersveld bracht. Na 2 uur en 35 min. kon hij aan de af sluitende halve marathon (21 km) be ginnen, waarvoor hij 1 uur en 27 min. nodig had. Ook Bart Damen was hier aan de start verschenen om zich op de hele triathlon voor te bereiden. Na het zwemmen ging hij ook redelijk goed op het fietsonderdeel om tenslotte met 1 uur 25 min. de halve marathon te ver slinden. Zijn eindtijd was ruim binnen de 5 uur: 4 uur en 52.18 min. Ook in Hilversum werd gezwommen, gefietst en gelopen. Hier hoorde Gijs van Korlaar tot de top-5. Na 1 km zwemmen in het Hilversumse kanaal in 17.53 min. zat hij als 27ste op de fiets. Tijdens de 42 fietskilometers realiseer de hij de 3 lste plaats in 1 uur 15.34 min. Met een prima tijd van 38.35 min. op het looponderdeel over 10,8 km pas seerde hij een groot aantal concurren- icn om uiteindelijk een 5e plaats in 2 uur 12.02 min. in de wacht te slepen. Arie Henzen deed deze wedstrijd ook mee en besloot met de volgende tijden: zwemmen 20.50 min., fietsen 1 uur 20 min. en lopen 58.15 min. Totaaltijd 2 uur 41.05 min. Tijdens een internationaal junioren wedstrijd in Drunen waren Schieterju nioren Jack Belt en Frits Wibbelink na drukkelijk aanwezig. Hier werd gestre den over 1500 meter zwemmen, 42 km fietsen en ruim 10 km lopen. In dit ster ke gezelschap drong Jack door tot een mooie 5de plaats in 2 uur 7.32 min. Frits Wibbelink deed het niet minder met een prima 7de plaats in 2 uur 10.35 min. Met deze prestaties drongen zij zich opvallend tussen de Nederlandse selectie. In Bergen op zoom was Ed van Rens- wouw gestart om zich voor de eerste keer te beproeven op de halve triathlon. De 2,5 km zwemmen ging in 57.12 min. Daarna zat hij 2 uur en 30.11 min. lang op de fiets om zijn 80 kilometers te vol brengen. Tenslotte volgden nog 20 zware loopkilometers, die hij na 1 uur 53 min. achter de rug had. Met 5 uur 20.23 min. als totaaltijd kan Ed tevre den terugzien op deze beproeving. Ook in Soest heeft de WK-koorts flink toegeslagen. Bewoners van het Rees poor, in de wijk Overhees, hebben on der het motto "Reespoor wordt Oran- jespoor" een speciaal Oranje-terras ge opend voor hun buurtgenoten. Het ter ras bevindt zich op de oprit van de hui zen van twee van de initiatief-nemers, Tjipke Bergsma en Johan de Ruig. Sport speelt in het dagelijks leven van de voetbal-enthousiasten een belangrij ke rol. Tjipke Bergsma is zelf geen voet baller maar speelt squash. Veel Soesters kennen Johan de Ruig als verdienstelijk spitsspeler van s.o. Soest 6. Het organi serend trio wordt gecompleteerd door Egbert Boertien. De kleine, Limburgse marathonloper en Reespoor-bewoner heeft vooral de zo kenmerkende zuide lijke gezelligheid ingebracht. Met hun initiatief hopen de sportieve Soesters van het voetbal-kijken een sociale be zigheid te maken. In een sterk bezet veld heeft Mart van Hal van AV Pijnenburg onlangs een 5e plaats weten te bezetten in de da mes veteranenklasse. De wedstrijd over 10 km, die gehouden werd in de binnenstad van Den Haag trok zoals bijna elk jaar het geval is, weer vele deelnemers. Met een eindtijd van 39.56 bleef Mart net binnen de 40 minutengrens en behaalde zij tevens een verdienstelijke 5e plaats. Hans Smit gaf bij de senioren met een tijd van 36.29 aan, dat zijn vorm nog steeds groeiende is. Hiermee kon hij al leszins tevreden huiswaarts keren. Bij de veteranen realiseerde Jan Wester beek een tijd van van 40.09, waarmee hij na een blessurerijke periode aangaf op de goede weg terug te zijnh. Op 16 juni werd een wedvlucht gehou den vanuit Pont St. Maxence over 372 km. De duiven in concours werden om 7.15 uur met een N.Westen wind ge lost. P.V. Soest De eerste prijsduif arriveerde om 12.27.48 uur. Deze haalde een snelheid van 1189.57 m.p.min. D. Huisman 1 4 6 23. P. Limper 2 7 15 26 28, L. Vogel 3 5 18. Hornsveld-v. 't Net 8 17 20. H. Huisman 9 12 14 21 24 25 27, C. Kamphorst 10. A. Rookhui- zen 11 13 16 19. T. v. Deuveren 22. De leden van P.V. De "Zwaluw" Soest behaalden het volgende resultaat. J.P. Stam 14 33 37 54 55. J. v.d. Brakel Zoon 2 8 19 22 35 61 62. V. d. Bra- kel/De Beer 3 18 34. B. Roest 5 44 53. Th. Wigtman 6 16 24 25 28 46 48. W.H. v. Dorresteijn 7 10 14 21 43 45. H. de Bree 9 12 23 30 32 38 57 63. A. de Bes 11 20 29 47. J. v.d. Belt Klzn 13 51 57. K. Kok 15 27 41. A. van Ginkel 17 39 40 49. J. Benschop 26. gebr. de Bruin 31. Comb. van Es van Schaik 36. T. Klomp 42 59. G Rijksen 50 56 65 66. R. van Egdom 52. K. de Jong 60. Fr. Limburg 64. De duivenvereniging P.V. de Vriend schap behaalden het hierna volgende resultaat. J. Koster 1 201130 34 40 43 48. Comb. Rini 2 33. J. Wijnands 3 6 29 38. W. Hoffmann 4 25 26 47 54. B. Schimmel 5 7 19 21 28 35 41. H.C. Mol en Zn. 8. A. Meesters 9 20 44 49 52. Comb. Hui- zinga v. Doorn 12 46. J. v. Groningen 13 45 55. C. Bokma 14 16 18 23 36 37 39 56. C.P. Jak en Zn. 15. T Stoelwin- der 17 22 24 53. C. Vaessen 27 42. A. Dijkstra 31W. Cochius 32 51C. Kaats 50 57. nales, de nummers 3,4 en 5 spelen om de 5e tot en met 10e plaats. In poule A gaat Burger als favoriet van start en hoopt men dat DVS Knollen tuin 1 het goede seizoen met een hoge notering in het eigen toernooi kan af sluiten. In poule B is Springboks duidelijk favo riet, de Utrechtenaren komen volgend seizoen uit in de Utrechtse hoofdklasse en wonnen dit jaar ook de beker. B+o team en de Germaan blijven gevaarlijke concurrenten. Voor DVS 2 zal het een heel zwaar toernooi worden tegen alle maal eerste elftallen. De wedstrijden duren 15 minuten en staan onder leiding van de scheidsrech ters Johan Kers en Hans van Ginkel. De toernooileiding is in handen van Yvon- ne Luttik, Eric van de Wielen en Ange- lo Leijenhorst. De eerste wedstrijd is om 15.00 uur en de finale wordt om 21.30 uur afgewerkt. Om 22.00 uur vindt de prijsuitreiking plaats door voorzitter Jan van de Wielen. Hierna zal discotheque Life Line uit Bussum voor de muzikale omlijsting zorgen. De toegang tot het toernooi is gratis. Evenals vorige jaren organiseren de drie verenigingen van postduivenhou- ders in Soest weer 9 vluchten, welke gesponsord worden door "het Vlees centrum" te Soest. Met als hoofdprijs een half varken. stand na 2 vluchten: J. v.d. Brakel Zn. 2.1 E. v.d. Brakel de Beer2.i A. de Bes Comb. Rini H. Huisman A. Rookhuizen Th. Wigtman R. van Egdom C. Vaessen J. Stam J. Wijnands C. Kaats W. Hoffman T. Stoelwinder B. Schimmel Huizinga van Doorn C. Bokma J. Koster H. de Bree G. Rijksen .888,34 m. .876,71 m. 859,56 m. 855,69 m. 854,90 m. 852,65 m. 852,24 m. 844,93 m. 844,74 m. 842,46 m. 841,44 m. 835,13 m. 834,19 m. .832,84 m. .832,83 m. ,832,28 m. 832,15 m. 830,87 m. 829,12 m. 825,98 m. De leden van bovengenoemde vereni ging van postduivenhouders hebben zondag 10 juni j.1. met hun duiven deel genomen aan een wedvlucht vanuit Minderhout, afstand circa 93 km. De duiven zouden in eerste instantie op za terdag in St. Ghislain Hornu worden gelost maar door de minder gunstige weersomstandigheden werd de vlucht een dag uitgesteld en daarna terugge bracht naar Minderhout waar zij om 14.30 uur in vrijheid werden gesteld bij een matige noordwesten wind. Aan komst eerste prijswinnende 15.54.23, snelheid 1113.03 m/min. aankomst laatste prijswinnende duif 16.05.28 uur. Uitslag: A. de Bes 1 22 47. B. Roest 2 4 28 69. H. Woudstra 3 2171. H. de Bree 5 13. J.P. Stam 6 41 52 59 6164 72. v.d. Brakel/De Beer 7 26 30 54 67. W.H. van Dorrestein 8 23 24 29 38 51 65. J. v.d. Brakel Zn. 9 37. Comb. van Es/ van Schaik 10 45. Comb. Gebr. de Bruin 1112 40. G. Rijksen 14 48 68. M. Kanters 15 19. v.d. Belt Klzn. 16 58 63. v. Groenestein Zn 17 46. Th. Wigtman 18 31 32 35. J. Duyst 20 49. R. Voskuilen 25 60. K. de Jong 27 74. A. van Ginkel 33 50 53 70. T. Klomp 34 55 56 66. J. Benschop 36. Fr. Lim burg 39. G.J. van de Burg 42 57. K. Kok 43. R. van Egdom 44. Mevr. D. van Tol 62 73. P.V. Soest Er waren 125 dui ven in concours die om 14.30. uur met een N. Westen wind gelost werden. De eerste prijsduif arriveerde om 15.54.16. Deze haalde een snelheid van 1088.62 m.p.min. De uitslag luidt als volgt: Hornsveld-v- 't Net 145 10 13 16 19. A. Rookhuizen 2 9 24. A. Teunissen 3 7 18. T. v. Deuveren 6 14 15 22 23 25. B. v. Hornsveld 8 17 20 21. A. v. Horns- veld 11. A.A. de Kruyf 12. Op 11 juni was er een wedvlucht vanuit Dourdan over een afstand van 468 km. Er waren 105 duiven in concours die om 10.00 uur met een N. Westen wind gelost werden. De eerste prijsduif arri- vieerde om 17.44.11 en deze haalde een snelheid van 1007.37 m.p.min. Uitslag: H. Huisman 1 2. Hornsveld-v. 't Net 3 5 912 20. B. v. Hornsveld 4. D. Huisman 6 8 17 18. P. Limper 7 14 15 25. A. Rookhuizen 10 19 26. A. Teu nissen 11. A.A. de Kruyf 13. L. Vogel 16. A. v. Hornsveld 21 22 23. H. Pot 24. Op 11 juni hebben de leden met hun duiven deelgenomen aan een wed vlucht vanuit Dourdan, afstand circa 468 km. Om 10.00 uur werden er 271 duiven in vrijheid gesteld. Aankomst eerste prijswinnende duif 17.33.35 uur, snelheid 1028,54 meter per minuut. Aankomst laatste prijswinnende duif 19.04.42 uur. Uitslag: J.P. Stam 1. J. v.d. Brakel Zoon 2 3 4 5 30 49 54. A. de Bes 6 12 28 39 50. T. Klomp 7. R. Voskuilen 8. R. van Egdom 9. Gebr. de Bruin 1011 34. G. Rijksen 13 43. J. v. Groenestein Zoon 14 24 31. Th. Wigtman 15 20 40. H. de Bree 16 18 22 46 47. K. Kok 17. K. de Jong 19. W. van Dorrestein 2127. A. van Ginkel 23 38 42 53. R. Eimers 25 32 37 48. Mevr. D. van Tol 26. B. Roest 29. J. Duyst 33 35 52. J. Ben schop 36 45. v.d. Brakel/De Beer 41 55. H. Woudstra 44. J. v.d. Belt Klzn. 51.

Soester Courant | 1990 | | pagina 25