399.- vJGD G//GDCOMBS TRENDY OF KLASSIEK scliocmakci s J.G. van Rouwendaal bv \j\ 1 20 tot 4°0//° kortin9 m 2799r Hartverwarmende ontvangst voor Desmond Tutu in Soest FUJI X-8- 690 VIDEOCAMERA'S TE HUUR WINKELCENTRUM "HARTJE-ZUID" - TEL. 1 2874 FOTO VIDEO AUDIO vru brilmode KUIJER Schoolfeest wordt uitbundig gevierd Passagiere zonder gordel gewond Ooit kiest u voor mooist Bang&Olufsen i Auto's beschadigd Restaurant j van den Brink i l SPECIAAL W.K.-MENU j ZUIDPROMENADE 15 3768 EM SOEST-ZUID TEL. 02155-12874- Autokraak BOUWEN? <i) Rijden onder invloed Fietsenruil Politie redt in nood Inbreker gepakt Onder invloed MC GREGOR - ESPRIT - MEXX - BF - P4%/ op voorjaars- en zomercollectie. WOENSDAG 20 JUNI 1990 SOESTER COURANT PAGINA 3 noeK- naar reieiens. de fijnste detailopname. RICOH RT 550 VOOR HET VEELZIJDIGE 1 FOTOGRAFEREN Schakelt probleemloos over van groothoek- naar telelens. I j Van de mooiste overzichtsfoto's naar de fijnste detailogname. I I De flitser werkt automatisch, zelfs j j met tegenlicht. V EXTRA VOORDEEL Een nieuwe compactcamera bij Combi. Zeer eenvoudig te bedienen. SAMSUNG-WINKY Ingebouwde flitser, glazen lens voor haarscherpe foto's, incl. etui O w MINI PRISMAKIJKER vergroot 8 X opvouwbaar tot zakformaat groen rubber bekleed incl. etui Nikon Het beste zicht is binnen bereik! Nieuwe hoogwaardige precisie compact kijkers van de vermaarde Nikon kwaliteit, bij Combi. Model 7x20 CF 249,- Model 9x25 CF 299,- De kleinste en lichtste camcorder ter wereld. Veel mogelijkheden en toch zeer eenvoudig te bedienen. Incl. handgreep LO CM in Si o CM s e O LU O ra 3 LJi CL O (per dag of per week) gediplomeerd optometrist - lid O.V. AL 25 JAAR BIEN VOOR EEN CITROËN Ook voor probleemloos afwikkelen van Uw schade. Korte Brinkweg 36 - Soest Telefoon 02155 - 1 62 15 Foto: Goos van der Wilt. Een 20-jarige inwoonster van Soest is zaterdagavond gewond geraakt bij een aanrijding op de kruising Varenstraat/ Valeriaanstraat. Omdat ze haar auto gordel niet omhad vielen de kwetsuren nogal fors uit. Ze schoot met haar elle boog door de voorruit en met haar hoofd tegen het dashboard, wat haar een voortand kostte. De vrouw reed mee in de Volvo van een 37-jarige Soester, die op het kruispunt tegen de Opel van een 21-jarige plaats genoot botste. Over de schuldvraag werd men het niet eens; de politie zoekt dat nog uit. Goed gezien... ook'n montuur moet met zorg gekozen worden. Pas send bij uw type, gelijke tred houdend met de laatste mode. Desmond Tutu schaterde van plezier om de ontvangst door de kinderen. na het grapje over God die de mensen schiep uit stof, dat hij in een oven bakte. De eerste vergat hij, die brandde aan en werd dus een zwarte. De tweede haalde God van de weeromstuit iets te snel uit de oven; die was dus niet gaar en dat werd een blanke. De gemeente Soest, en in het bijzon der de Desmond Tutuschool, heeft de Zuidafrikaanse Nobelprijswinnaar voor de vrede en strijder tegen de apartheid die de jubilerende school zijn naam heeft verleend maandag een hartverwarmende ontvangst bezorgd. Met een uitbundig schoolfeest werd de aartsbisschop, in gezelschap van zijn vrouw en zijn secretaris, verwelkomd. Eerst nam hij een kijkje-aan de Eem- straat, waar 400 jaar geleden de eerste school van Soest begon, later bracht hij de middag door bij de kinderen in de school aan de Molenstraat, die sinds vijf jaar zijn naam draagt. 's Morgens was hij op Schiphol al ver welkomd door schooldirecteur Ans Mann, die ongetwijfeld de dag van haar leven had. in Soest werd Tutu begroet door burgemeester De Widt en wethou der Mieke Swinkels. Ook staatssecreta ris Wallage (onderwijs) voegde zich 's middags bij het gezelschap. In de Kerkebuurt leidde Tutu's aan komst temidden van de schooljeugd, gekleed in kostuums van 400 jaar terug, tot een spontaan straatfeest. De aarts bisschop arriveerde in een glanzende li mousine - "Goeiemorgen" en "Where are the children?" klonk het in het Ne derlands en het Engels - trok zich voor een kort oponthoud terug in De Deel, het wijkgebouw van de Oude Kerk, en begaf zich vervolgens door de erebogen naar het pand aan de Eemstraat, waar hij omstuwd door fotografen en televi siecamera's een ogenblik stilhield. Daar onthulde hij het symbool voor het 400- jarig jubileum, een fraaie kinderwieg, voorzien van een kleurig bloemendek. Burgemeester De Widt verwelkomde hem daar officieel en Desmond Tutu "Heb je wel gehoord van de zeven sprong?" begroette met name de kinderen met een glunderend "Hello!". Hij compli menteerde Soest en de school met de grote eer die hem te beurt was gevallen. Op het plein naast de Oude Kerk gaven de schoolkinderen daarna een demon stratie van oude kinderspelen, en zo kon het gebeuren dat Tutu en burge meester De Widt hand in hand met de jeugd de "zevensprong" dansten. De enige schaduw die over het feest viel was de wat rumoerige aanwezigheid van enkele sympathisanten van het Zuidafrikaanse apartheidsregime, die door de politie op afstand werden ge houden. Later liet Tutu weten dat hij de demonstranten het recht op hun me ning graag gunde, maar dat hij het er niet mee eens was. "Maar de democra tie houdt in dat iederen er recht op heeft zijn mening kenbaar te maken. Ik schaam me niet voor de mijne." 'We are the Tutu...' Na een kijkje bij bakkerij Van Brumme- len en de lunch in het Hoogje arriveerde Tutu met zijn gevolg bij de school aan de Molenstraat. Daar stond inmiddels de schoolbevolking al opgesteld, die hem verwelkomde met het voor deze gele genheid gecomponeerde schoollied "We are the Tutu..." Samen met de bur gemeester hees de aartsbisschop de blauw-witte schoolvlag, waarna een groot aantal duiven werden gelost, even later gevolgd door de ballonnen van de scholieren. "Wunderbar", "lovely", "well done", Aan de Eemstraat onthulde de Nobel prijswinnaar een wieg. aldus Tutu, die zichtbaar genoot van het uitbundige welkom, dat tenslotte uit mondde in het onvervalst-Nederlandse "Lang zal die leven". De pers mocht vijf minuten mee naar binnen - "Goodbye presst-" - waar Tutu de tentoonstelling "In en om de molen" bekeek. Vervol gens nam hij een kijkje in de school, waarvan de lokalen waren ingericht als o.a. een plaggenhut, een herberg, een bakkerij, etc. In de hut dronken de aartsbisschop, de burgemeester en de staatssecretaris gezamenlijk een kopje thee. Tegen het eind van de middag volgde een officiële receptie in de school, die werd bijgewoond door een groot aantal genodigden uit Soest, zoals Taadsleden en vertegenwoordigers van diverse in stellingen op onderwijs- en welzijnsge- bied. Burgemeester De Widt feliciteer de Ans Mann en haar team met het jubi leum en wees er in zijn toespraak op dat de Desmond Tutuschool dan een "zwarte" school mocht zijn, maar dat dat op geen enkele manier ten koste gaat van de kwaliteit van het onderwijs. Taai vooroordeel "Het taaie vooroordeel dat zwarte scho len minder goed zijn dan witte is geluk kig ook wetenschappelijk weerlegd," aldus De Widt. "Ze zijn minstens gelijk waardig en soms gewoon beter." Hij sprak in dit verband lovende woorden aan het adres van de ouders die de school - "een multi'-'etnische schoolge meenschap" - steeds zijn trouw geble ven. Volgens hem is de soms zware strijd tegen vooroordelen juist de kracht van de school, waarin het individuele kind centraal staat. Het begrip sociale vernieuwing wordt hier voortreffelijk in praktijk gebracht, aldus de burgemees ter, die Tutu een aquarel van de Kerke buurt - van de hand van de Soester Ruud Pausma - aanbood. Die werd overhandigd door wethouder Mieke Swinkels, die daarvoor door de aarts bisschop werd beloond met drie dikke pakkerds. Ans Mann noemde het "a great day" voor de school, het team en de ouders. "Wij bewonderen uw vredelievende strijd tegen de apartheid en voor de mensenrechten," liet ze Tutu weten. "Onze problemen zijn klein vergeleken bij die in Zuid-Afrika, maar ook in Ne derland heerst vreemdelingenangst. Op onze school leren we de kinderen niet alleen de gewone dingen, maar ook hoe ze discriminatie en ongelijke kansen kunnen overwinnen. Uw ideeën inspi reren ons en geven ons de kracht die we nodig hebben." Ze bood Tutu een foto van zijn bezoek en een paar degelijke Hollandse klom pen (met inscriptie) aan, alsmede het jubileumboek van de school. Voor me vrouw Tutu en voor kapelaan Smith, de secretaris van de aartsbisschop, was er een doos met bekers met het portret van koningin Beatrix. Kleur Tenslotte voerde Desmond Tutu zelf het woord. Hij bedankte voor de gewel dige ontvangst, vooral door de kinde ren, en voor de hulde die hem ten deel viel. "Mijn huidskleur heeft één voor deel: je kunt 't niet zien als ik bloos," liet hij weten. Volgens hem is de school zélf inspirerend, omdat ze ervan uitgaat dat het om mensen gaat en dat mensen er werkelijk toedoen. Tutu vertelde daar- jvanWeedestraat78 - Soest - Tel.02155-17253 Voor alle zekerheidtechnische dienst tel. 02155-10344' "Deze school zegt: huidskleur doet er totaal niet toe, want het zegt niets over een mens, hoe hij is, of hij iets om ande ren geeft. Deze school zegt: God was niet gek toen hij besloot de mensen ver schillend te maken; hij deed dat opdat de mensen op elkaar aangewezen zou den zijn en niemand zelfgenoegzaam. In de hele schepping hebben de mooiste dingen allerlei kleuren, kijk maar naar de regenboog, de bloemen, de mensen. Stel je voor dat iedereen even lang was, of blank, of alleen Nederlands zou spre ken... Je kunt je toch ook geen orkest van alleen maar violen voorstellen?" 'Wat er in zit' Volgens Tutu zegt het niets dat de school maar klein is;." Haar grootte zegt niets over haar betékenis. Holland is ook maar klein, maar speelde een be langrijke rol. Gandhi was ook klein, maar hij had veel invloed. Een olifant is groot, maar je houdt toch meer van een baby?" Hij maakte de vergelijking met een tros ballonnen, die allemaal, on geacht hun kleur, naar de zon stijgen. "Het gaat niet om de kleur, maar om wat er in zit," aldus de aartsbisschop. "Dat geldt ook voor deze school." Nadat Desmond Tutu Ans Mann een boek over zichzelf had overhandigd konden de aanwezigen een kijkje in de school nemen. Uiteraard had de aarts bisschop na afloop nog heel wat handen te drukken. Ook na het bezoek van haar naamgever gaat het feest aan de Des mond Tutuschool door. De hele week staat nog in het teken van het feest ter gelegenheid van het 400-jarig bestaan. Beosystem 4500/3500 Een beroemd ontwerp herbergt de nieuwste technieken stel uw systeem samen uit: radio, cassettedeck. platenspeler en 3 jaar garantie In de nacht van zaterdag op zondag werd aan twee auto's die geparkeerd stonden aan de Nassaulaan schade aan gericht. Onbekenden hebben over het dak en de motorkap gelopen en maak ten daarmee een aantal flinke deuken in het blik. De auto's zijn eigendom van bewoners van de Prins Hendriklaan en stonden achter elkaar geparkeerd. Soesterbergsestraat 122 - Soest Telefoon 02155 - 1 27 06 32,50 Een drie gangen menu van X 17.30 tot 20.30 uur, zodat u X voor "het voetballen" weer X thuis bent! i 5 Wij zijn geopend: dinsdag t/m vrijdag J lunch vanaf 12.30 uur, diner vanaf 17.30 uur. J Zaterdag en zondag diner vanaf 17.30 uur. Een bewoner van de Hobbemalaan ontdekte vorige week dat een onbeken de dader had ingebroken in zijn auto. Er bleek een raampje te zijn ingeslagen, waarna de autoradio was weggehaald. zalen- en partycentrum Telefoon 02155-14282 Een 28-jarige Soester kreeg een proces verbaal en een rijverbod van vier uur nadat hij was betrapt op alcoholgebruik en autorijden tegelijk. De man trok de aandacht van de politie nadat hij vanaf de Stadhouderslaan door het rode licht reed bij het kruispunt Van Weede straat. VERZEKERINGEN - ONROEREND GOED - HYPOTHEKEN BURG. GROTHESTRAAT lla SOEST TELEFOON 1 64 67 of 2 48 10 Een inwoner van Soest ontdekte dat zijn fiets zeer brutaal achter uit zijn tuin was gestolen aan de Irenelaan. De dief moest eerst door een poort om in de tuin te komen. Later werd de fiets aan getroffen tegen de garage van een wo ning op de Ossendamweg. De bewoner aldaar ontdekte dat zijn eigen fiets was verdwenen, maar kon in ieder geval de eigenaar van de gestolen fiets aan de Irenelaan blij maken. REMBRANDTLAAN 15, SOEST Vrijstaande villa met garage, bestaande uit een vóór en een achterhuis omslo ten door een schitterend aangelegde tuin met vijver en enkele idyllische terrassen. Het voorhuis omvat diverse vertrekken met legio mogelijkheden, maar moet op gefrist e.q. opgeknapt worden. Het achterhuis omvat een enorme zonnige woonkamer van 80 m2 met een gezelli ge zitkuil. Geheel voorzien van c.v. gas. Grondoppervlak 715 m2. Vraagprijs f 357.500,- k.k. Tot driemaal toe schoot de politie vrij dag j.1. te hulp om burgers uit de nood te redden. Het eerste verzoek om assisten tie kwam van de camping 't Nest in Soestduinen, waar een kampeerder zichzelf buiten zijn auto had gesloten. De sleutel zat in de afgesloten auto. De politie kon de deur met enige behendig heid openen. Ook aan de Van der Weijdenstraat liet de politie zich van haar beste kant zien. Daar had een tweejarig meisje zichzelf opgesloten in de w.c. Moeder en doch ter waren nogal overstuur. De politie ontzette de zindelijke dreumes, al moest daar wel een breekijzer aan te pas komen. Tenslotte zorgde de politie er aan het Boekweitland voor dat een bewoonster haar huis weer inkon. Ze had de deur achter zich dichtgetrokken maar de sleutel niet meegenomen. In de nacht van maandag op dinsdag vond vorige week een inbraak plaats aan de Heuvelweg. Daarbij werden een videorecorder en een bedrag van 5000 gulden buitgemaakt. Medio mei was in dezelfde woning al eens ingebroken, wat een bedrag van 450 gulden aan Ne derlands en Belgisch geld had oppgele- verd. De Haagse politie hield dinsdagavond een Soester aan, die van beide inbraken werd verdacht. De man werd overge bracht naar Soest. In zijn woning werd de videorecorder aangetroffen. Het geld had hij intussen besteed aan allerlei spullen. Hij stond die af aan de politie. De luchtmachtbewakingsdienst hield vorige week een 47-jarige automobilist uit Driebergen staande, om dat hij dronken achter het stuur zat. De man werd overgedragen aan de politie. Hij weigerde de bloedproef en kreeg daar voor een proces-verbaal. Bovendien bleek dat hij al een ontzegging van de rijbevoegdheid had. Zijn auto werd in beslag genomen. Op de Koningsweg werd een 25-jarige motorrijder uit Soest staande gehou den. De man had gedronken en betaal de ter plaatse een boete van 250 gulden. Zijn motor moest hij voorlopig laten staan. Nieuwstraat 18 - Baarn - Tel. 02154 - 2 36 99

Soester Courant | 1990 | | pagina 3