uon G/zon ROZENDAG! jan buis baarn BMDL8OOZ00M-AF SUPERAANBIEDING! de leukste BLOEMEN Soest 50 jaar geleden WOENSDAG 20 JUN11990 SOESTER COURANT PAGINA 5 30,- terug bij aankoop Impulse FF J4@r-nu 119,- 600 Plus Fil vraagt; uw aandacht voor HYPOTHEKEN "Een hypotheek regelen?..." "Bel ons voor een vrijblijvend advies!'' Geslaagden Inspraakprocedure geluidszonering vliegbasis Soesterberg van start Hoogste punt modern kantoorpand aan Beckeringstraat bereikt BLOEMENHUIS Dynamische volautomaat met extra mogelijkheden A.A. VAN BREUKELEN B.V. BIEDT AAN: INTERIEURVERZORGING Foto- en videoapparatuur, alle fotografie van Weedestraat 85 - Telefoon 1 3917 VOOR STEEDS NIEUWE WOONIDEEËN Autoruiten graveren als anti-diefstalmaatregel bij Nijhof in Baarn Krant niet ontvangen? 21 juni 1940 Ultramoderne, bijzonder fraa vormgegeven direkt-klaar camera met automatische belichtings regeling en pop-up electronen- flitser. waardoor u altijd snel en probleemloos kunt foto graferen vanaf 120 cm Model FF Geldig t/m 31/8/'90 Overtuig uzelf van de sterk verbeterde kleuren e grotere scherpte van de nieuwe 600 Plus Film Per film nu 28,95 WINKELCENTRUM "HARTJE ZUID" - SOEST FOTO "VIDEO "AUDIO Bouwzaken De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders voorne mens zijn op daartoe strekkende ver zoeken met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften, vergunning te verlenen voor. het uitbreiden van een kantoorruim te, Birkstraat 87 (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 8 van de Woningwet); het plaatsen van een carport, Middel- wijkstraat 64 (artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening); het plaatsen van een garage, Lange Brinkweg 34 (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 8 van de Woningwet). Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 21 juni 1990, eventuele bezwaren schriftelijk bij Bur gemeester en Wethouders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijn, dagelijks van 8.30 - 12.00 uur, in het kantoor van Milieu en stadsbeheer, afdeling bouwzaken, Lan ge Brinkweg 77, ter inzage. Kennisgeving als bedoeld in artikel 19 van de Grond wet Burgemeester en Wethouders maken bekend dat door De Ruiter Milieutech nologie B.V. een vergunning is aange vraagd voor het onttrekken van grond water ten behoeve van de bodemsane ring op de vliegbasis Soesterberg. De aanvraag en de daarbij behorende stuk ken liggen ter inzage bij de afdeling mi lieubeheer van de gemeente Soest, Lan ge Brinkweg 77, kamer 017, vanaf 14 juni 1990 t/m 16 juli 1990 op werkda gen van 8.30 - 12.00 uur. Gemotiveerde bezwaren tegen het ver lenen van de vergunning kunnen door een ieder gedurende bovengenoemde periode schriftelijk worden ingediend bij het gemeentebestuur, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Indien daarom wordt verzocht, zal op 24 juli 1990 om 16.00 uur een openbare zitting worden gehouden in het ge meentehuis van Soest. Op deze zitting kunnen zij die schriftelijk bezwaar tegen het verlenen van de vergunning hebben ingediend hun bezwaren toelichten. Aan hen die geen schriftelijke bezwaren hebben ingediend wordt op de zitting Een hypotheek! Altijd weer moeilijk om de juiste keuze te maken. Een belangrijke keuze die wij met onze ervaring op dit gebied voor een stuk kunnen vereenvoudigen. Door onze bemiddeling kunt u rekenen op lagere rente voor uw hypotheek. Meer hierover kunt u vinden In onze gratis hypotheekbrochure. Hij ligt voor u klaar' A.A. van Bieukelen B.V.: Hypotheekadviseurs A A van Breukelen B.V is een M onafhankelijk adviesbureau met M 20 jaar ervaring in. hypotheken, M BKN, vastgoed en assurantiën m Om objectiet te adviseren Mbemiddelen wij tussen 35 gerenommeerde U MfUKUENbv bankinstellingen. m nriviseurs in A A-von B'eulteter 6 v- m aaviseurs in... Komngtnnelaan40. f \3762 DG Soest hypotheken vastgoedassurantiën BEL: 02155 - 17962/23789 Aan de Kardinaal Alfrink Mavo slaag den de volgende kandidaten voor het diploma. Natasja Andeweg, Ingrid v.d. Berg, Jo- landa v.d. Berg, Stephan Beusekom, Tanja Boekema, Dennis Brons, Esther Buurman, Xander Dazelaar, Michiel v.d. Deijssel, Tim v.d. Deijssel, Fred v. Diepen, Renate v. Doorn, Renata v. Es, Patrick Evers, Inge Hilhorst, Marcel Hilhorst, Wendy Hilhorst, Esther Keyer, Vincent de Klerk, Marcel Klomp, Esther Kok, Sandra kok, Bob by Kooter, Miranda v. Leeuwenkamp, Wilco v. Logtenstein, Annemieke Meesters, Kim Oskamp, Sonja Pappot, Francis Plasmeijer, Wernand Poort, Stephanie Prinsenberg, Valentijn Roest, Chantal Ruijter, Barry v. Schalk wijk, Bas Schimmel, Robbert Smink, Patrick Snijders, Patrick Stalenhoef, Natasja Steginga, Edwin Tuenter, Niels v.d. Velden, Domingo Veldhuizen, Christel Wantenaar, Miranda de Weerd, Marian Wildenburg, Claudia Wijnands, Ciske Zaal, Stephan Zoete lief. de gelegenheid geboden mondeling hun mening over de gevraagde vergun ning te geven. Degenen die van bovengenoemde gele genheid gebruik willen maken, wordt verzocht dit tenminste vijf werkdagen voor de geplande zittingsdatum aan Burgemeester en Wethouders mee te delen. Verleende vergunning het aanleggen en uitbreiden van een kampeerterrein, Soesterbergsestraat 133; het vergroten en vernieuwen van een woonhuis en opslagruimte, Insinger- straat 15. Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbeschikkingen (Wet AROB) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen een termijn van 30 dagen te re kenen vanaf 21 juni 1990 bij het college van Burgemeester en Wethouders een gemotiveerd bezwaarschrift indienen. Commissievergadering Dinsdag 26 juni, 20.00 uur; Minderheden Agenda o.a.: behandeling van vragen/ opmerkingen over Nota Volkshuisves ting; positief Akteplan Etnische Min derheden; vergaderschema tweede helft 1990. De vergadering wordt gehouden in het cultureel centrum C-drie, Willaert- straat 49. Bestemmingsplan "Zwarte Wegje, eerste herziening" De burgemeester van Soest maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 28, lid 6 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met ingang van 21 juni 1990, gedurende een maand in het kantoor van de sector Milieu en Stadsbeheer, afdeling Ruimtelijke Or dening en Bouwzaken (geopend iedere werkdag van 09.00 tot 12.00 uur), in het gemeentelijk informatiecentrum, Steenhoffstraat 9a (gedurende gebrui kelijke openingstijden), in de depen dance Burgerzaken te Soesterberg, als mede in de plaatselijke bibliotheken, voor een ieder ter inzage ligt het door Gedeputeerde Staten van Utrecht op 7 november 1989, afd. RR, nr. 9341269/ 5450, onherroepelijk goedgekeurde bestemmingsplan "Zwarte Wegje", eerste herziening", regelende de be stemming van gronden, gelegen in het zuidelijk deel van Soesterberg tussen de Kampweg, de Generaal Winkelman straat en de gemeentegrens van Zeist. Aangezien niemand bezwaren heeft in gediend bij Gedeputeerde Staten tegen de vaststelling van voormeld bestem mingsplan en Gedeputeerde Staten, zo als gesteld, bepaald hebben dat hun be sluit ter zake van voornoemd bestem mingsplan onherroepelijk is, is nie mand meer bevoegd beroep in te stellen bij de Kroon. Informaties Info-centrum STEENHOFFSTRAAT 9a. Telefoon 02155-22555. Open maandag t.m vrijdag. Informatietelefoon met actualiteiten- tel 93665 (24 uurs-service). Aan de r.s.g. Schoonoord in Zeist be haalden de volgende leerlingen uit Soest/Soesterberg het Mavo-diploma: Willeke Pieters, Erwin Rombout, Ar- thur Smit. Aan de Chr. S.G. "De Eem" in Amersfoort zijn de volgende kandida ten uit Soest voor het diploma ge slaagd. Saskia van Alphen, Johan van Antwer pen, Fatiha Ayoubi, Martin van den Ban, Linda van Beek, Edwin Bestman, Myloeska Hartman, Simon Jongepier, Christiaan van Loen, John de Man, Henry Muljokarno, Meivin Pelupessy, Martijn de Ruiter, Mark van Zoeren. Aan de Christelijke Agrarische school in Maartensdijk zijn de volgende kan didaten uit Soest voor het diploma La ger Agrarisch Onderwijs geslaagd: Sebastiaan van Mil, Tanja Oosthoek en Peter Heller. De volgende kandidaten uit Soest aan de Kennedyschool voor Mavo zijn voor het diploma geslaagd: Raymond Chornelis, Sonja van Doorn, Heidi Eibers en Mirte Schot Aan het Baarnsch Lyceum slaagden.de: volgende kandidaten voor het diploma HAVO Mohammed Bellali, André Blik, Pepe Blomsma, Willemijn de Boer, Arnoud Bordewijk, Bonnie Bouma, Olivia Claessen, Annelies Dronkert, Nicole Dumoulin, John van Duursen, Tristan van Dijen, Jenny van Dijk, Martine Ei sen, Betty van Es, Eelco Fetter, Petra van Fulpen, Birgitta Geerlings, Arwen Gerrits, Willem van de Groep, Fabian Heilweg, Susan van den Hengel, Evelyn Higler, Cristel van de Hoef, Michel van den Hoek, Alex Holderbusch, Moni que de Hon, Sabine Janssen, Laurens de Jongh, Tinka Kant, Nicolette Kete laar, Norbert Klaus, Gijs van Klooster, Carsten Klyhn, Sander Koks, Maarten Kole, Joris Kramer, Klaske Manje, Je roen Meersma, Tjard Meursing, Muriel Meijer, Antoinette Niehoff Werking, Olaf Nieuwenhuis, Annebel van Oort, ErnstCasimir Plantenga, Kiki Pors- kamp, Freddy Portma, Barbara Pronk, Ryan Renes, Maijolein van Riessen, Danielle Rossel, Edwin Routers, Mayra Rijkse, Arnold Scheepmaker, Helen Schults, Peter Snellen, Maijolijn Velt- huizen, Selma Visch, Marjan de Vries, Diederik van Weel, Simone Witteveen, Maarten Zoetelief. De volgende kandidaten slaagden voor het diploma VWO. Bas Amelung, Alain van den Berg, Mi reille Boerkoel, Arnout Bouma, Geral- dine Bouma, Migiel de Bruin, Bart Buschmann, Aron van Campen, Ag- nies Crommelin, Cyriel Dubbelboer, Friso Dubbelboer, Robert Dumoulin, Laurens van Ede, Sebastiaan Elsen- burg, Marca Erkens, Diana Geerts, Pa trick Goor, Daan Goote, Daphne de Groot, Rob van der Hage, Laurette van Halen, Sonja Havermans, Sietske Heun, Liane Hilhorst, Patricia Hoek stra, Rogier Holst, Marianne Hooge- veen, Nienke Klazinga, Jorgen Klop penburg, Diederick Knijnenburg, An- dy Knijpinga, Maarten Koets, Sidney de Koning, Anke Kooyker, Margreet Korsten, Irene Koster, Pieter-Jan van Krevel, Daphne Koorn, David Kruyff, Eric Kuijer, Max Lie, Igor Lundqvist, Harm Luijkx, Monique Mekenkamp, Caroline Meun, Nicole Moes, Alf Mo lenaar, Nicole Nessen, Maurits Nikkels, Niels Nouwens, Paulien van Ossen bruggen, Valerie Peeck, Susan Rade maker, Liesbeth Ramondt, Daniël van der Ree, Carla Reitsma, Arjan Roos, Robert van Rooijen, Erna Ruijer, An neke Sombekke, Irene Straub, Zoltan Szabo, Lilian Teitsma, Carl Thijssen, Bas van der Veer, Elisabeth Visser, Ma- chiel Visser, Martijn Visser, Ramon Volgers, Dave van Voorst, Michiel Wa- gemakers, Willemijn ter Weele, Frede- rique Westenberg, Barbara Weijnens, Jasper Wilms, Marieke Wolthers, An- nanina van Zanen, Marjolein Zwarte- Geslaagd Aan de s.g. Godelinde te Naarden slaagde onze plaatsgenoot Vincent van Thienen voor het MEAO-diploma (be- drijfsadministratieve richting). De inspraakprocedure voor de ge luidszonering rond het vliegveld Soes terberg kan van start gaan. Gedepu teerde Staten hebben een speciaal hiervoor ingestelde bezwarencommis- sie benoemd. Het ministerie van De fensie heeft inmiddels de zoneringsdo cumenten vrijgegeven voor de in spraak. Van 7 juni tot 7 augustus van dit jaar ligt deze geluidszonering ter inzage op het gemeentehuis. Bezwa ren kunnen worden ingediend tot 7 september van dit jaar. Op 2 juli vindt een openbare hoorzitting plaats in het dorpshuis in Soesterberg. Daar kun nen ook mondelinge bezwaren wor den ingebracht. De ontwerp-geluidszone bestaat uit een kaart met geluidscontouren van 35,40, 45,55 en 64 Ke (Kosteneenheden), die rond de vliegbasis zijn getrokken op ba sis van geluidsmetingen. Deze zonering moet binnen twee jaar door de omlig gende gemeenten zijn opgenomen in de bestemmingsplannen. Dat heeft gevol gen voor de eventuele bouw van wonin gen, geluidsgevoelige gebouwen of woonwagenstandplaatsen Bestaande woningen zullen binnen be paalde zone's goed tegen geluidsover last geïsoleerd moeten worden. Daar voor is ontheffing van het ministerie van VROM nodig. Als VROM deze ontheffing niet verleent, zal er een an dere bestemming voor deze woningen of gebouwen moeten komen. Tijdelijk parkeerverbod Weegbreestraat en Smitsweg In verband met het aanbrengen van een bergingsriool in de Beukenlaan en her inrichting woonomgeving flats Kam perfoeliestraat - Weegbreestraat geldt vanaf heden tot 14 juli een parkeerver bod voor de Weegbreestraat en wel het gedeelte tussen de Dalweg en de Smits- weg). Een parkeerverbod voor de rech terzijde en de linkerzijde van de weg ge zien vanuit de richting van de Dalweg. Een parkeerverbod geldt vanaf heden tot 14 juli voor de Smitsweg op het par keerterrein gelegen tussen perceel Smitsweg 4 en 8 aan de linkerzijde van het parkeerterrein gezien vanaf de Smitsweg (achterzijde winkels Smits hof) i.v.m. herinrichting woonomge ving-fiats Kamperfoeliestraat - Weeg breestraat. Ter gelegenheid van het bereiken van het hoogste punt bij de bouw van het hoofdkantoor van de Esra Groep NV te Soest, werd op maandag 18 juni een herinneringssteen gelegd door de heer E.S. Raatjes. De bouw van dit moderne pand aan de Beckeringstraat is eind 1989 gestart en het gebouw zal begin 1991 worden op geleverd. De Esra Groep is een holding maat schappij van bedrijven in binnen en bui tenland, waarvan o.m. het bekende Soesterbedrijf T.B.S. ook deel uit maakt. Door de toepassing van mooie duurza me materialen belooft het een fraai ge bouw te worden, aangepast aan de woonomgeving en is een voorloper van een reeks andere bouwwerken. Parkeerbonnen De politie hield zaterdag j.1. in de win kelcentra een controle op o.m. het ge bruik van de parkeerschijf. In totaal werden ër 22 bekeuringen uitgereikt. A.s. zaterdag is geen gewone dag maar Op deze dag kunt U kiezen uit meer dan 20 verschillende ROZEN, geurende ROZEN en tros ROZEN. en daarom zijn een aantal ROZEN echt goedkoop, n.1. 475 20 voor [WINKELCENTRUM H,ART JE ZUID SOEST TEL 02155-16877 40 tot 80 mm motorzoom, macro over het hele zoombereik v.a. 73 cm. Drop-in filminleg. Prewinding en DX-Code. Auto flitser. mvulflitser en flitser-uit. Autofocus met geheugenTegenlichtkompen- m J satie. Speciale landschapsknop. Zelf- ontspanner met repeteermogelijk- heid. U legt t kleurrijk vast met U adviseurs in... Hypotheken vastgoed assurantiën A.A. von Breukelen B.V. is een onafhankelijk adviesbureau met 20 jaar ervaring in hypotheken, vastgoed en assurantiën. Om objectief te adviseren bemiddelt A A. van Breukelen B.V lussen 35 gerenommeerde bankinstellingen HYPOTHEKEN VASTGOED ASSURANTIËN A A van Breukelen B.V. Komnginnelaan 40, 3762 DG Soest 02155- 17962/23789 SOEST Willem de Zwijgerlaan Onder architectuur verbouwde hoek woning met groot souterrain, garage, c v.. Ind.: souterrain, hal. ruime stu deerkamer. Begane grond- entree, hal, ruim toilet, woonkamer, keuken, overdekt terras. Verdieping: 3 slaap kamers, badkamer met ligbad, douche, toilet en wastafel. Zolder met vaste trap, slaapkamer, bergkamer en c.v.-ruimte. Bij de verbouwing zijn veel luxe materialen gebruikt o.a. leisteenvloer. spachtel-putz wanden. De Miele-keuken is v.v, een hete-luchtoven, vaat- wasmachine, kookplaat met wasemkap, koelkast, dubbele spoelbakken De woonkamer geeft toegang tot een overdekt terras. Deze woning is uiterma te geschikt voor "kantoor aan huis". Gevraagde koopsom: 1319.000,- SOEST Honingbij Halfvrijstaand herenhuis met garage, c.v -combiketel en verzorgd aange legde diepe vrije tuin, Ind.: entree, toilet, woonkamer, moderne keuken met inb. appDe begane grond is geheel v v. marmeren vloertegels. Verd.: 3 slaapkamers, badkamer met ligbad, douche, toilet Zolder met vaste trap, slaapkamer en bergruim te gehele huis voorzien van isolatie- beglazing. Gevraagde koopsom 1315.000,- Soest, Schrikslaan. Halfvrijstaande woning met garage en berging f 239.000,- Soest, Albert Cuyptaan. Geheel gemoderniseerd 3 kamer appartement op de 4e etage f 87.500,- Soest, Van Goyenlaan. Geheel vernieuwd 2 kamer (v/h 4) appartement f 92.500,- Soest, Van Goyenlaan. Geheel vernieuwd 2 kamer (v/h 4) appartement met grote garagef 105.000,- NIEUWSTRAAT 18-24 - BAARN - TEL. 02154-12600 Al geruime tijd organiseren politie korpsen in Nederland preventiepro jecten om diefstal van en uit auto's te bestrijden: "Op slot... buit eruit". Het doel van deze projecten is autobezit ters bewust te maken van hun eigen verantwoordelijkheid bij het bescher men van hun eigendommen. Zij moe ten zelf preventieve maatregelen ne men om het aantal autodiefstallen en diefstallen uit auto's te verminderen. Uit een recent landelijk onderzoek van de Centrale Recherche Informatie dienst is gebleken dat in 1989 een deel van de total loss verklaarde auto's weer een nieuw leven kreeg door het zgn. "omkatten": chassis- en carrosserie- nummers worden aangebracht in gesto len auto's die vervolgens in het buiten land worden verkocht. De politie adviseert autobezitters geen waardevolle zaken in de auto achter te laten, de wagen af te sluiten en autorui ten te laten graveren. Enkele verzeke ringsmaatschappijen hebben dit advies nu ook overgenomen. Op zaterdag 16 en zaterdag 23 juni kun nen automobilisten voor slechts f 25,- hun auto laten beveiligen bij Nijhof in Baarn. Dit gebeurt met een specicaal ontwikkelde professionele zandstraal- methode. Naast het kenteken op alle ruiten worden twee waarschuwingsstic kers op de voorportieren aangebracht. Wilt u de gegraveerde kentekens ook 's avonds en bij nat weer goed zichtbaar hebben, dan kunt u voor f 10,- extra een speciale coating over de gegraveerde kentekens laten aanbrengen. Kom dus op 16 of 23 juni tijdens de DHZ-markt naar Nijhof, Minervaweg 3 in Baarn. Let op de gele tent! Abonnees, die woensdagavond om 18.00 uur de krant nog niet hebben ontvangen, kunnen tot 18.30 uur naar het kantoor van de Soester Cou rant bellen (tel. 14152). De krant wordt dan direct alsnog bezorgd. De Algemeene toestand Vrede op het Continent? Frankrijk heeft zich overwonnen moeten verklaren. Het is een zware en bloe ding erkenning geweest, welke het Fransche volk en zijn (nieuwe) regeering heeft moeten doen. Geen moed en opoffering bleken in staat om de kracht van de Duitsche gemotoriseerde afdeeling te weerstaan. Aan Somme en Oise, aan Marne en Loire, tot zelfs aan de Maginotlinie is de weerstand nutteloos gebleken. Frankrijk wist, dat zijn taak in dezen oorlog verloren was, toen ook Italië zich in den strijd wierp en de hulp van zijn bondgenoot ondoelmatig en onvol doende bleek. Engeland heeft voor Frankrijk en andere landen, waaraan hulp was beloofd, misschien gedaan wat ze doen konden, maar het is nochthans duidelijk dat ze altijd meer hulp in het vooruitzicht hebben gesteld, dat tot het verleenen waarvan ze in staat waren. De regeering van Reynaud heeft niet den moed gehad om het volk en den vij and den werkelijken toestand te bekennen. Daarop is Reynaud tot aftreden genoopt en het was maarschalk Petain, die op zijn hoogen leeftijd de bittere taak op zich nam om een nieuwe regeering te vormen en te leiden, welke slechts tot taak kon hebben om het neerleggen van de wapens te regelen en te trachten, naar Petain verklaarde, om de ellende van het Fransche volk te ver zachten. Frankrijk is nu een land van ruines, van een vernietigd industrieel leven, van radelooze stroomen vluchtelingen en van een neergaande cultuur. Of en in hoeverre er genade voor Frankrijk mogelijk is, daarover hebben de overwinnaars, Hitier en Mussolini, in een spoedbijeenkomst met elkaar ge- contronfereerd. Met het neerleggen der wapenen door Frankrijk, zou men den oorlog op het vasteland van Europa voor geëindigd kunnen verklaren, ten zij zich nog onverwachte verwikkelingen mochten voordoen. Van de zijde der Turksche regeering, welke met de gealieerde mogendheden verbonden, maar nog niet in den oorlog betrokken was, behoeven zulke verrassingen niet meer te worden verwacht. In Ankara is men onder den indruk van de plotse linge wending in het krijgsbedrijf gekomen. Een officiële Turksche regee- ringsverklaring, welke Maandagavond zou worden afgelegd, en naar velen meenden, een oorlogsdreigement zou inhouden, is op het laatste oogenblik ingeslikt. Ook Rusland zal geen roet in het vredeseten van Europa gooien. De machthebbers te Moskou hebben zich gehaast om op het allerlaatste moment nog de buit binnen te sleepen, welke de omstandigheden hun veroorloofden te nemen. Zij hebben de drie Baltisch staten-Estland, Letland, Litauen - vol ledig militair bezet en ook politiek onderworpen door de aan het bewind brenging van den Sovjets welgevallige persoonlijkheden. Verscheidene vroe gere autoriteiten in de Baltische staten zijn gearresteerd; de president van Li tauen en een deel van de regeering zijn naar Duitschland gevlucht. Het is dui delijk, dat de Sovjets den vrede op het vasteland van Europa voelen naderen en dat zij nu hun definitieve positie hebben willen innemen aan de Oostzee, waarschijnlijk om daar te wedijveren met Duitschland om de hegemonie. Neen, verrassingen, welke den vrede verre houden, kunnen nog slechts wor den bereid door Engeland en door de houding van de Fransche autoriteiten in de koloniën. De vraag is n.1. wat er met de Fransche vloot zal gebeuren. Zal deze zich terugtrekken op Noord-Afrika en zich verbinden met de Britsche vloot nof zal ze de consequentie aanvaarden van de nederlaag van het Fran sche leger? Wat Engeland zal doen? Londen verzekert met grooten nadruk, dat de oorlog tot de overwinning zal worden voortgezet, al zou de strijd jaren duren moeten. De Britsche regeering verklaarde verzekerd te zijn van den vol- ledigen bijstand der Ver. Staten. Maar ja, dat de strijd tot de overwinning zou worden voortgezet, verklaarde men ook in Frankrijk tot een dag vóór de ne derlaag moest worden toegegeven. Mocht het toch zoo kunnen wezen, dat men elkaar door overleg zocht en vond, voordat het vergoten bloed de zeeën, waarin de strijd nu voor een groo- te gedeelte zal worden gestreden, gaan bijvullen.

Soester Courant | 1990 | | pagina 5