rCdr/r .SS topie,r^ Nu Roberto Sarto 20 - 50% KORTING r anode/" cSchutUmamj sav&güffvi: HOU 2E APART! arttóhOCK Pantalons Bermuda s RoUkCn 5.0.50% KOK®6 tinnen T-shïrts. topjes De Bron presenteert 'dromen-dans' ^l^oesterCo^ Nostalgie op Min. de Yisserschool Iuijii Willem van Oosten L SOESTERBERGSESTRAAT 49A SOEST - TEL. 02155-23584 Drie kampweken kinderboerderij op hm fUÜ.r MAX MILIEU: Volksuniversiteit Soest/Soesterberg 'Burgerzaken' dicht op vrijdagavond Nacht van Schothorst Filmhuis: 'Sex, lies and videotape Kunstprojekt Overhees Vrijwilligers Vakature Bank WOENSDAG 27 JUNI 1990 SOESTER COURANT PAGINA 8 WOENSDAC Cultureel Creatief Centrum Dans-cursussen De dans-cursussen zijn altijd rijk verte genwoordigd geweest in het cursusaan bod van C-drie. Zo ook in het komende jaar. Men kan lessen volgen op het ge bied van verschillende dansstijlen zo als: volksdans, jazz-ballet, moderne dans, klassiek ballet. De volksdans cursussen bestaan uit: Internationaal volksdansen; men maakt kennis met de muziek en de dansen uit verschillende landen, o.a. Joegoslavië, Israël, Roemenië, Turkije en Griekenland. Deze cursus is zowel voor beginners als gevorderden. Joegoslavisch volksdansen; de authentieke dansen komen in deze cursus aan bod uit de provincies Servië, Macedonië, Kosovo, Kroatië en Vlas- ke. Er is een aparte cursus voor begin ners en voor gevorderden. Turks volksdansen; deze cursus biedt de gelegenheid kennis te maken met de Turkse volksdanscul tuur. Dansen uit o.a. West-Anatolië, Kars, Artuin, Ankara, Zwarte Zee ko men aan de orde. De kinderen kunnen kiezen uit: Klassiek Ballet; dit is een jaarcursus (september t/m mei) en is voor kinderen van 5 t/m 12 jaar. Er zijn verschillende leeftijd- en niveau groepen. Kleuterdans; dit is een cursus voor kinderen van 4 t/m 6 jaar. Door middel van verhaaltjes en spelletjes wordt er bij de kinderen aandacht besteed aan lichaamsbewust wording, evenwicht en elementaire mu zikale elementen zoals snel, langzaam, sterk en zacht. Open dag Het nieuwe seizoen wordt in september weer geopend met een open dag op zondag 16 september van 13.30-17.00 uur. C-drie zal u op deze dag informe ren over de nieuwe activiteiten op het gebied van cultuur, cursussen en hore ca. Er staat voor het komende jaar weer heel wat op de agenda. De docenten en een aantal cursisten zullen ieder op hun eigen manier iets presenteren van hun cursus. Speciaal voor deze dag is de muzikale straattheatergroep MANG uitgeno digd. Deze bijzondere groep bestaat uit Jeanne Melief en Hans Bongers. Ze zul len een kleurrijk' kijk- en luisterspel brengen met maskers, marionetten en grote poppen. Muzikaal zijn ze ook, want ze spelen op allerhande instrumenten, zoals fluit, bodhran, rommelpot, trommels, gitaar, mondharmonica, trekharmonica en draailier. Gedurende de hele middag, afgewisseld met dans presentaties van de cursussen, kan men naar deze groep kijken en luisteren. Horeca-sluitingstijd In verband met de komende rustige zo merperiode is de horeca per ingaande van vrijdag 22 juni tussen 17.00 en 18.30 uur gesloten. De horeca is in de maand augustus nl. 30 juli t/m 26 au gustus helemaal gesloten vanwege de vakantieperiode. Pro memorie: Cultureel Creatief Centrum C-drie is gevestigd aan de Willaertstraat 49 te Soest. Het telefoonnummer is 22188. C-drie is geopend van maandag tot en met vrijdag van 8.30 - 12.30 uur, 13.00 - 17.00 uur en 18.30-23.00 uur. Op za terdag is het centrum open van 15.00 - 23.00 uur. Nü ----- De groepen 5 en 6 van de basisschool De Bron (Overhees) hebben vorige week in het Amersfoortse theater De Lieve Vrouw laten zien dat ze op dans- gebied al heel wat in hun mars hebben. Ze presenteerden daar hun eigen dans werkstuk tijdens een festijn, georgani seerd door de SKVE, het Steunpunt Kunstzinnige Vorming Eemland. In de afgelopen periode deed De Bron, als enige school uit Soest, mee aan het SKVE-dansproject. De groepen 5 en 6, resp. onder leiding van de leerkrachten Petra van den Eijnden en Gerhard Star ken, maakten zelf een danswerkstuk met als centraal thema: dromen, slapen en naar bed gaan. Het ene werkstuk ging over "knuffels"; het andere over "lakens". Uit elk van beide groepen wa ren acht leerlingen geselecteerd, die op muziek hun danskunst mochten verto nen. Na afloop kregen alle deelnemende groepen - er waren ook scholen uit Amersfoort, Achterveld en Leusden \éi iegenwoordigd -! fiog een Voorstel ling-te zien van de professionele dans groep Fel Pastel, ihet <le voorstelling "Kussen en Zussen "en zo", die ook al over slapen en dronmen ging, maar ook over jarig worden, ruzie makén en ver bondenheid. i, Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' or ganiseert in de zomervakantie 1990 drie fantastische kampweken voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar. Ie dere week duurt van maandag 12.00 uur tot en met zaterdag 12.00 uur. In die vijf volle dagen organiseert "De Vrije Teugel" van alles om het voor de kinderen een onvergetelijke vakantie week te laten zijn. Er is van alles te doen, zoals een span nend bosspel, een kampvuur, ritjes met de pony en ezelkar, een sportmiddag Lachen tegen het vogeltje, dat deden ook het hoofd van de Minister de Vis- serschool de heer M.C. van der Sluis en zijn vrouw. Als hoofd van de school moest hij natuurlijk zelf ook op de fo to. Op de braderie van afgelopen vrij dag 22 juni konden belangstellenden zich laten fotograferen in passende kleding in de sfeer van het begin van deze eeuw. Sfeerbepalend waren daar bij de prachtige ouderwetse fietsen van de club 'Fietshistorie Soest'. De foto's werden professioneel gemaakt door de heer van Oosten. De braderie op de Minister de Visser- school was een groot succes. Toen de re gen vrijdagavond naar beneden stortte, moest voor alle spulletjes op het laatste moment een overdekt plekje gevonden worden. Heel bijzonder was het lokaal waar je je even terug waande in het be gin van de twintigste eeuw. In het door de leerlingen zelf geschilderde decor stonden driewielers, houten loopfietsen en hoge bikes. De fietsen waren afkom stig van 'Fietshistorie Soest', een groep mannen uit de stal van ren- en toerclub Tempo. Ter gelegenheid van het Land juweel, de historische optocht die in 1987 werd gehouden toen de Soester Gilde- en Schuttersvereniging 950 jaar bestond, maakten een aantal enthou siaste leden van Tempo van foto's de oude fietsen na. De historische fietsen waren een groot succes en een nieuwe liefhebberij gebo ren. In een werkplaats wordt door zeven mannen in hun vrije tijd aan de fietsen gewerkt. Ook hebben sportieve man nen en hun vrouwen een club opgericht waarmee ze, natuurlijk op de fiets, deel nemen aan optochten, braderieën en grote landelijke evenementen. Lande lijk, want zover strekt de belangstelling voor 'Fietshistorie Soest' zoals ze zich hebben genoemd. Zelfs vanuit reclame, t.v. en filmwereld is al belangstelling ge toond voor dit bijzondere resultaat van een bijzondere hobby. 4 fotoservice kleurenfoto-vakwerk van formaat met veel opdrachten, knutselactivitei- ten en uiteraard als klap op de vuurpijl de 'bonte avond' waarop de kinderen laten zien wat zij kunnen aan ouders, opa's en oma's en andere belangstellen den. Een ochtendje helpen met de ver zorging van de dieren hoort er ook bij. De kampweken worden gehouden van: 23 juli t/m 28 juli, 30 juli t/m 4 augus tus, 13 t/m 18 augustus, steeds van 12.00 uur tot en met zaterdag 12.00 uur. De regel is dat ouders naar inkomen be talen. Als er naar inkomen betaald wordt, komt 'De Vrije Teugel' uit de kosten en hebben de kinderen ongeacht het inkomen van hun ouder(s) een fijne kampweek. De prijzen zijn als volgt: - 115 gulden per kind voor ouders met een minimuminkomen; - 150 gulden per kind voor ouders met een modaalinkomen; - 200 gulden per kind voor ouders met een hoog inkomen. Bij deze prijzen is alles inbegrepen. Er wordt gezorgd voor goed eten, regel matig drinken en snoepgoed. De kinde ren hoeven dus niets extra's mee te ne men. Het is wel gewenst een eigen tent mee te nemen die dan op het terrein ge plaatst wordt. Geeh'tent? Ook geen ramp, dat regelen de kinderen snel on derling en we hebben ook nog andere plekken waar kinderen kunnen slapen. Wie zijn kind(eren) op wil geven, kan dit telefonisch doen van dinsdag tot en met vrijdag van 8.00 uur tot en met 18.00 uur. Het kan ook schriftelijk bij kinderboerderij 'De Vrije Teugel', Ve- delaarpad 53,3766 CM Soest. Tot slot worden er nog twee ouderavonden georganiseerd in juni en juli om met de ouders kennis te maken en het pro gramma door te spreken. Ook voor nuttige en praktische cursus sen kan men bij de Volksuniversiteit te recht. Het komend seizoen brengt de V.U. o.a. de cursus "Personal compu ter"; al jaren staat deze cursus hoog op de hitlijst. Let op: de cursus begint eer der dan de andere, nl. op 11 september! Daarnaast de cursus "Vergader- en ge sprekstechniek", ook al een succes nummer. Tevens is er de mogelijkheid om deel te nemen aan de combicursus Nederlandse grammatica. Personal computer Het leren werken met een personal computer is voor veel mensen een groot probleem. Zonder hulp en aanmoedi ging soms zelf zo groot, dat na een eer ste kennismaking dit fenomeen teleur gesteld de rug wordt toegekeerd. Begrip van de werking van een p.c. en de toe passingen is noodzakelijk voor een soe pel gebruik. In de cursus maakt men daarom kennis met het besturingssys teem MS-DOS en met toepassingen als tekstverwerking, gegevensverwerking (databases) en cijferverwerking (spreadsheet). Daarbij zal men steeds achter de p.c. zitten, zodat men zelf het effect van zijn handelingen kan volgen. Aanvang: dinsdag 11 september; 19.30-22.00 uur. Docent: dhr. H. Klaucke. Cursusadres: Baarnsch Lyceum (in gang achterkant gebouw). Cursusprijs: f 140,-. Aantal lessen: 10. Vergader- en gesprekstechniek Talent vereist om je mening onder woorden te brengen, helder te formule ren, een voordracht te houden, een ver gadering aktief bij te wonen of ook eens voor te zitten of de notulen te maken? Kom nou! Met de cursus vergader- en gesprekstechniek leert men stapsgewijs een aantal basisvaardigheden, die onze kerheid en onmondigheid helpen over winnen. Aanvang: maandag 1 oktober; 19.00- 20.30 uur. Docente: mevr. C. Kampherbeek. Cursusadres: Mavo-Soest, Valeriaan straat 167 a. Cursusprijs: f 60,-. Aantal lessen: 12. Combicursus Nederlandse grammatica Deze cursus is o.a. als extra ondersteu ning bedoeld voor cursisten die aan de Volksuniversiteit een vreemde taal le ren. De cursus biedt in 12 lessen de ba siskennis van de regels van de Neder landse grammatica. Deze kennis verge makkelijkt het leren van een vreemde taal, zoals Frans, Duits, Engels, Ita liaans, Spaans, etc. De cursus kost slechts f 25,- voor 12 les sen, wanneer men daarnaast ook een talencursus aan de Volksuniversiteit volgt. Men kan ook alleen de Neder landse grammatica ophalen. De cursus kost dan f 50,- voor 12 lessen. Aanvang: maandag 1 oktober; 20.30- 22.00 uur. Docente: mevr. C. Kampherbeek. Cursusadres: Mavo-Soest, Valeriaan straat 167a. Cursusprijs: f 25,- naast een andere talencursus; f 50,- als men alleen deze cursus volgt. Aantal lessen: 12. Voor inschrijving en/of informatie: Volksuniversiteit Soest/Soesterberg, Kerkplein 1, tel. 02155-22195. Geopend: maandag 10.00-12.30 uur; donderdag 10.00-13.30 uur; behalve tijdens de schoolvakanties. Betaling van het cursusgeld graag tege lijk met de inschrijving, in contant geld of met een bank- of girocheque (betaal kaart). In de maanden juli en augustus is er geen avondopenstelling op vrijdag avond van de afdeling Burgerzaken, Van Weedestraat 35, in verband met de vakantie-periode. Volksuniversiteit gesloten tijdens de zomermaanden In de maanden juli en augustus is de Volksuniversiteit gesloten. Vanaf donderdag 30 augustus 10.00 uur is zij weer geopend. Op zaterdag 8 september houdt de V.U. een open dag, van 10.00 tot 13.00 uur, in de Muziekschool, Kerkplein 1. De folder ligt vanaf half j uli op diver se adressen. In Soest: Openbare bi bliotheek (Albert Cuyplaan en Overhees); Medisch Centrum (Nieuweweg, Overhees, De Bunde ling); Informatiecentrum; Gooi- en Eemlander; Immerzeel. In Soesterberg: Medisch Centrum Kruisvereniging; Dorpshuis; Biblio theek Openbare Leeszaal. Vanaf half augustus wordt de folder huis-aan-huis bezorgd. Met Anbo naar Texel De vierde busreis die de Anbo organi seert wordt een lange rit met een vroeg vertrek en een late thuiskomst. Het doel is Texel en de aan deze reis verbonden kosten bedragen f 67,- per persoon. De tocht wordt gemaakt op dinsdag 17 juli. Het vertrek is gepland om 07.30 uur van de bekende opstapplaatsen (Hons- bergen, De Vijverhof, Molenschot, Ma- riënburg (Nieuwerhoek) en de stoplich ten aan de Vondellaan. Via Amstelveen, Beverwijk gaat de reis langs de kust naar Schoort waar om 09.00 uur koffie met gebak klaarstaat in restaurant De Kloeck. Vervolgens gaat de reis verder naar Den Helder waar de overtocht naar Texel wordt gemaakt. Na de koffietafel in restaurant Loods mansduin om ongeveer 12.00 uur, volgt een rondrit over het eiland onder lei ding van een gids. Dan weer terug naar Den Helder en naar Schoorl om in res taurant De Kloeck te dineren; een 3-gangen diner. Via de Purmer en Amsterdam gaat de bus weer terug naar Soest waar hij om 20.30 uur hoopt te arriveren. Voor deze lange dagtocht, waarvoor men toch re delijk goed ter been moet zijn, kan men zich vóór 7 juli opgeven bij de leden van de reiscommissie: mevr. de Jong, A. Cuyplaan 254, tel. 15745; mevr. Overgaag, W. Beekman- straat 53, tel. 11926; iedere werkdag tussen 17.00 en 18.00 uur. Betaling met gepast geld of gireren op postgirorekening nr. 4054.684 t.n.v. ANBO-Reiscommissie-Soest. Op zaterdagavond 30 juni a.s. wordt in en om het Centrum voor Natuur en Mi lieu Landgoed Schothorst de 'Nacht van Schothorst' georganiseerd. Op de ze avond wordt een aantal lezingen ge geven over o.a. vleermuizen, nachtvlin ders en sterren. Aansluitend zullen er op het terrein van Landgoed Schothorst excursies over de onderwerpen worden gehouden. Voor volwassenen en kinde ren wordt het een avond vol span nende aktiviteiten in en over de natuur. Op zondag 1 juli a.s. wordt rondom het Centrum voor Natuur en Milieu Land goed Schothorst een open dag gehou den. Naast de tentoonstellingen in het centrum zijn er verschillende aktivitei ten, zoals een waterpraktikum, vlinde rexcursies, een kleuterwandeling, plan- ten- en grassen excursies en een excur sie in de weertuin. Ook bij de sterrenwacht en het bijen huis op het Landgoed zijn er verschil lende aktiviteiten en wordt er uitge breid uitleg gegeven over sterrenkunde en bijen(-houden). De middeleeuwse boerderij is de gehele dag open en daar worden demonstraties gegeven: o.a. weven, broodbakken en spinnen. De biologische volkstuinvereniging orga niseert aktiviteiten voor kinderen. Naast al deze aktiviteiten kan men ken nismaken met verenigingen in Amers foort die zich bezighouden met natuur, milieu en onderzoek. Zij presenteren zich door middel van kraampjes en ak tiviteiten op het terrein. Centrum voor natuur en milieu 'Land goed Schothorst', Schothorsterlaan 21, 3822 NA Amersfoort, tel. 033- 803797. De Vereniging Artishock, Steenhoftstraat 46, Soest, tel. 02155-19577, stelt zich als doe een bijdrage Ie leveren aan hel soaaal-colturele vei. in Soest. Door je op te geven als hd steun e de doelstellingen van de vereniging en gemet je de voordelen van het lidmaatschap. De kosten bedragen f 54,- per jaar; voor jongeren t/m 23 jaar en personen die lot dezelfde huushouding be- hnrpn f 27 - Der jaar, Kontaktadres ledenadmim- SXlSZnk 3765 GK Soe„,12687. Donderdag 28 juni: Een droomdebuut, zo mogen we "Sex, lies and videotape" wel noemen. De 26- jarige Steven Sonderbergh schreef, re gisseerde en monteerde zelf deze de buutfilm. Geen grote sterren, stunts of special effects, maar wel de Gouden Palm op het festival van Cannes. In een mooi huis in een stadje in Louisiana zit Ann ongelukkig te wezen. Ze heeft alles wat haar hartje kan bege ren, maar toch gaat ze regelmatig naar haar psychiater. Daar beweert ze dat het afvalprobleem en de honger in de Der de Wereld haar zo neerslachtig maken. Maar dat ze al in geen maanden sex met haar man, de yuppie-advocaat John, heeft gehad geeft al aan dat er in haar privéleven iets niet goed zit. De snelle John heeft ontdekt dat zijn schoonzus Cynthia heel wat vuriger is dan de koude Ann. Cynthia vindt het heerlijk dat ze haar slome zus op die manier dwars kan zitten. Graham, een vroegere schoolvriend van John, keert terug in zijn geboorte plaats. Zolang hij nog geen huis heeft gevonden logeert hij bij Ann en John. Graham geeft niet om geld of carrière. Als ze samen op zoek zijn naar een huis vertrouwt Graham Ann toe dat hij sinds een ongelukkige liefde impotent is. Later, in Grahams nieuwe huis, komt ze een grote verzameling videobanden te gen die zijn voorzien van meisjesna men. Graham bekent dat het om inter views gaat met meisjes en vrouwen die hij op video heeft opgenomen. De inter views hebben maar één onderwerpsex. Het kijken naar deze beelden is de enige sexuele activiteit van Graham. Enigszins geshockeerd vertelt Ann dit aan Cynthia, die direct hevig geïnteres seerd is. John ziet in Graham de aan stichter van alle onheil dat hem nu over komt. Aanvang: 20.30 uur Entree: f6,-, CPJ/65+: f 5,-. Agenda: 5 juli "The Cook, the thief, his Wife and her Lover" Het Filmhuis is van 6 juli tot 29 augus tus gesloten! In de wijk Overhees III/IV zal op vrij dag 29 juni a.s. om 16.00 uur tussen de Hommel en het Fazantpad het beel dend kunstprojekt, vervaardigd door mevrouw K. Daan en de heer J. Hollan ders plaatsvinden. Het geheel zal muzikaal worden omlijst door een aantal muzikanten van de Re gionale Muziekschool. WB-Soest opent Baarns filiaal Met ingang van maandag 3 september opent de Vrijwilligers Vakature Bank Soest een filiaal in de gemeente Baarn. Het nieuwe kantoortje wordt onderge bracht in het gebouw van de Gemeente lijke Sociale Dienst, Oranjepark 1, en zal geopend zijn op de dinsdagochtend van 9.00 tot 12.00 uur- Met deze extra service hoopt de WB- Seest haar beschikbaarheid te vergroten voor inwoners van de gemeente Baarn en omgeving. Het nieuwe onderkomen zal de volgende activiteiten kunnen aanbieden: Algemene informatie over alles wat met vijwilligerswerk te maken heeft. Mogelijkheid tot inschrijving en ac tieve bemiddeling voor vrijwilligers werk. De WB-Soest houdt het adres in Soest uiteraard óók voor ieder die daar ge bruik van wenst te maken gastvrij open. Vakatures 8-136: Centrum voor geestelijk ge handicapten zoekt belangstellenden die zorg willen dragen voor een aantal van haar bewoonsters tijdens de zwemmid- dag op donderdag; helpen bij aan-en uitkleden en bij wateractiviteiten beho ren ook tot de taken; 14-105: Verpleegkundigen gevraagd ten behoeve van opleidingen van vrij willigers en begeleiding van helpers/ sters in het kader van thuiszorgprojec ten; leeftijd: 18-50 jaar; 8-238: Gezinsvervangend tehuis Soest zoekt vrijwillig(st)er die een van haar bewoonsters wat gezelligheid wil en kan bieden buiten het tehuis; ge dacht wordt aan wandelen, winkelen, bioscoop, etc. 6-112: Stichting Spullenhulp zoekt medewerk(st)ers voor het ophalen, ver slepen en sorteren van allerlei toegele verde spullen samen met het verrichten van allerlei voorkomende werkzaam heden. 1-113: Internationale hulpverle ningsorganisatie (afd. Baarn) zoekt vrijwilligers die aan de hand van be schikbare gegevens en feiten brieven opstellen en in het Engels vertalen. 1-106: WB-Soest zoekt wegens uit breiding van haar openingstijden en werkzaamheden vrijwilligsters die ple zier hebben om in een fijne werkruimte enige dagdelen per week allerlei admi nistratieve werkzaamheden te verrich ten. Inlichtingen: WB-Soest, Smitsweg 311, tel. 12630. Goeie Voor al di de kome: didaten, goed besi •geleiding ker",aldi groep die heeft geg Wij lerer we al dik reikt - zc ook léuk Het is xi bruik g: X

Soester Courant | 1990 | | pagina 8