Hulleman optiek a* Natuur O Nabij !®mQDDDQ<Bmtaal ZÉÉR THUIS TENNIS NIC VAN DAM )en huis' Feest rond 25-jarig bestaan Red Stars Opnieuw open jeugdtoernooi 'Soest-Zuid' m Oud Soest uur: 0 SOESV Examen COMPUTER FORMULIEREN Drukkerij Smit B.V. EEN BOEKETJE BLOEMEN.. 90 COLLECTION 90 SILHOUETTE GARANDEERT DE NIEUWSTE COLLECTIE BIJ UW VAKOPTICIEN Presentatie uniek boek geschiedenis basketbalvereniging TENNIS Geen nieuwe gezichtspunten D'66 blijft tegen Lindenhof-Kolos Fietstere gewond BASKETBAL activesoorts Van 9 t/m 15 juli aan de Bosstraat: IYN-natuurwandeling door 'de Zoom' Installatiebedrijf [9M j. cornelisse bvJ^J Sanitair Telefoon (02155) -1 3014 PAGINA 12 WOENSDAG 4 JULI 1990 SOESTER COURANT PAGINA 13 e de ontbrekende infor- r de foto hebben, gezich- ennen worden uitgeno- dat te laten weten, onder o "Verdwenen Soest", ourant, Postbus 57,3760 Bij voorbaat dank voor verking! 37 beschikt over goed geou- slokalen. vorden intensief gevolgd. ar is b.v. de keuze van de veest: oud-Soest, gezond- bibliotheek. Uitgebreid is steed aan het invullen van i formulieren. Dit staat het weer op het programma, :aken steeds ingewikkelder vaardigheden kunnen b.v. ehandeld worden: kortin- louden van een huishoud- tig? Bij Trema'87 wordt üdagmorgen (8.45-12 uur jpvang woensdag en donderdag- deskundige kinderopvang mwezig. n schrijfgroep .raagt aan huisgenoten, kennissen van Soesters die de krant lezen, hen op deze wijzen. Behalve lezen en men ook reken- en sociale n aan de orde. Het invullen ïeques en werkboekjes b.v. opkomen voor jezelf, derdagavond (19.00-21.10 jfgeld bedraagt f 25,- en n later tijdstip geind. Soms boek aangeschaft worden, er geen kosten aan verbon- het Ministerie van Onder- emeente Soest flinke subsi- Ten om het iedereen moge- n om te leren. 1 ar kan aan de cursussen bij ;elgenomen worden. In het .989/1990 was de jongste cursist 25 jaar en de oud- )e meeste cursisten zijn tus- lar en 55 jaar. grootte i 15 cursisten de cursussen duren een tember 1990 t/m juni 1991. ;choolvakanties van kinde- r geen les gegeven, orgen 10 juli 10.00 uur niet loment, maak dan een tele- ipraak op maandag- dins- nsdagmorgen tussen 10.00 ïr. Men kan ook het uitge- matieboekje aanvragen (tel. p te nemen! De koffie staat uli klaar aan de Klaarwater- t de basisschool "De Scha- rema'87 is leren leuk en We zitten thuis weer eens midden in de examenkoorts. M 'n dochter zit in de vijf de klas van het gymnasium van 't Baarns Lyceum en deze weken moet'tgebeuren. Volgens mij duurt een schooljaar maar één maand, althans dat lijkt zo. Ze maakte natuurlijk wel het hele jaar door haarhuis werk maar dat ging met dezelf de souplesse en zonder inspanning als het netjes houden van haar kamer. Ik heb daarbij zelde neen zweetdruppeltje kunnen ontdekken. Maar de laatste we ken is 't andere koek. 's Morgens op voor dag en dauw en dan 's avonds ook nog doorploeteren tot de oogleden met lood gevuld lijken. Ze haalt 'l natuurlijk, zo als elk jaar nog, maar 't zijn enerverende tijden voor haarzelf en in 't bijzonder voor haar omgeving. Duizenden scho lieren in haar omstandigheden vertonen ongetwijfeld dezelfde trekjes. Prikkel baar, snel chagrijnig en dan het zonnetje in elke samenstelling en uitvoering. Onze specialiteit: o.a. levering kleine oplagen - korte levertijden. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033 - 61 87 47 Steenhoffstraat 13 3764 BH Soest Telefoon 02155 - 1 01 15 COMPUTERSUPPLIES Discettès Discette opbergsystemen Opbergbanden Kasten door Arie "De woonplaats van een goed mens is de goede aarde". Een Joodse levenswijsheid, geheel van toepassing op Henricus, Everard, Jo zef Smit, voor velen gewoon Harry. Nauwelijks bij zijn Soester Courant uit beeld verdwenen, om met Ria, zijn kinderen, kleinkinderen en vrienden van een lange, rustige herfst te gaan genieten, werd er door de Schepper van hemel en aarde anders beslist. Vrijdag 29 en zaterdag 30 juni, de da gen dat wij afscheid van hem namen, droeg zijn zo dierbare Soester grond de smart van zijn naasten, familie zo wel als vrienden. De plotselinge dood van Harry Smit markeert in Soest het einde van een tijdperk. Harry Smit, hij was de laatste van een generatie bevlogen Soester courantiers. Wie dit niet volgt, niet begrijpt, heeft nooit stilgestaan bij het unieke karak ter van zijn Soester Courant. Te danken aan vader Smit en zijn drie zoons, waarvan Harry als hoofdredac teur de wortels het meeste water heeft gegeven. Zeker, het was een krant waarmee een boterham verdiend moest worden. Ten koste van principes, hoog in het vaandel van twee generaties Smit ge schreven, is dit nooit gegaan. Met de hoofdredacteur van de veel gelezen Soester huisvriend, Harry Smit, kon als het principiële zaken betrof, niet gesjoemeld worden. In de jaren dat de krant nog in de kin derschoenen stond was hij niet zelden enige, eerste en laatste man. Over die goeie oude tijd aan mij vertellend kwam er wel eens iets boven dat op verbittering leek. Zijn gevoel voor hu mor en relativeren waren aan het eind van deze gesprekken toch altijd de winnaars. De journalistieke en persoonlijke op vattingen van Harry waren wars van trendvolgerij. Zijn Soester Courant moest eerst en vooral een bonte af spiegeling zijn en blijven van het leven van alledag binnen de Soester samen leving. Als verantwoordelijk hoofdredacteur was hij fel gekant tegen het publiceren van menselijk wanprestaties. Soms viel er aan publiciteit ,yan be paalde berichten, pijnlijk voor wie het aanging, niet te ontkomen. Wat de initialen van de betrokkenen betrof stelde hij zich op een, in kran tenkringen ongebruikelijk humaan standpunt. Ze bleven achterwege, hij nam het voor mensen op, nam ze in bescher ming. Onder zijn verantwoordelijk heid zou niemand van andermans el lende wijzer worden. Zelf de kolommen van zijn Soester Courant vullen, hij had er de rust, de tijd en waarschijnlijk niet de ambitie voor. Daarentegen hield hij scherp in de ga ten dat alle Soester groeperingen, van Rooms tot Rood, van duivenmelkers tot het Baron Bentinckfonds, in de krant werden belicht, of met doe 't zelf redactie ruimte kregen. Harry Smit, een persoonlijkheid, een man met stijl, maar ook en vooral een mens die vanuit zijn innerlijke overtui ging nadruk legde op het in liefde en vriendschap omgaan met zijn omge- ving. Alle geledingen in Soest zijn deze unieke mens daarvoor veel dank ver schuldigd. Zowel in zakelijk opzicht als privé heeft het leven hem niet altijd toegela chen. Desondanks, alles dat met menselijke warmte maken had hoorde bij hem. Hij had groot wantrouwen tegen ge speelde bescheidenheid, en kon kin derlijk gelukkig zijn bij speciale gele genheden ook zelf eens het middel punt te zijn. In september '89 nam hij met zijn broer Everard, geheel in zijn stijl met toeters en bellen, afscheid van de Soester Courant, drukkerij Smit en al degenen die daaraan hun medewer king verleenden. Officieel? Tot maart '90 was hij nog dagelijks op zijn kantoor aanwezig om te luisteren, om raad te geven. Ooit heeft Godfried Bomans eens de stelling geponeerd, dat het eigenlijke van een feest zit in de voorbereiding, ook op het leven in het hiernamaals. Met al zijn menselijke tekortkomin gen heeft Harry Smit getracht een goed mens op goede aarde te zijn. Met allen die hij op zijn weg ontmoette van het leven een feest te maken. Hij is daarin, zo goed en zo kwaad als het ging, op bewonderenswaardige wijze geslaagd. Na deze voorbereiding, met en tussen ons, is sinds 26 juni 1990 het eeuwig durende feest hem ten deel gevallen. Harry Smit, hij rust, in vreugde, in vre de. Moge deze zekerheid de zon zijn die straks door verdriet heen breekt. ARIE WANDELAAR SPECIAALZAAK VOOR BRILLEN OOGMETING - CONTACTLENZEN Optometristen O.V. - Contactlensspecialist A.N.V.C. BURG. GROTHESTRAAT 8 - 3761 CM SOEST - TELEFOON 02155-1 38 59 's Maandags de gehele dag gesloten. in huis als er weer een goed cijfer voor 'een klote vak' is gehaald. Volgend jaar is haar laatste, "en dan ben ik gelukkig van de hele shit af", zoals ze hetzelf zo treffend weet te verwoorden. Voor ons is er niks nieu onder de zon. Bij haar broer, die eerst HA VO en daar na VWO deed, om 't lekker lang te ma ken, ging 't precies zo. Oók al zo'n werkezel. Die begon zo 'n drie weken voor 't sluiten van de markt maar dan ging 'ie ook als een bulldozer door zijn boeken. En door ons. Volgens mij had hij steeds geen en kele kans, maar 't kwam allemaal voor elkaar. Ik begreep er geen barst van. Nou heb ikzelf de HBS doorlopen en stortte ook ik me niet in september al op m 'n boeken, maar in februari begon ik toch al de faal-kriebels te krijgen. Er is nog een aspekt wat mij zeer ver baasd. Als ik m'n huiswerk maakte, moest het doodstil zijn. Als ik een merel hoorde fluiten, was ik al afgeleid. Dan kwam van leren niks meer terecht. Dat gaat bij de kids van nu totaal anders.- Stilte Ben je gek! De radio of CD-speler aan! En goed hard ook! De veldtochten van Napoleon samen met de Red Hot Chilli Peppers. De brieven van Lucianus onder het geweld van Iron Maiden. De Maagdenburger halve bollen gevuld met de tonen van Prince... Ze voelen zich er prima bij. Simon en Garfunkel's "The sound of silence" is aan de heden daagse scholier niet meer besteed. Stu deren en "Pump up the jam da's de wa re combinatie. Overigens heb ik wel te doen met al die zwoegers. Daarvoor heb ikzelf teveel ge leden. De inhoud van m 'n hersenpan is zo'n beetje die van de goede kant van 't landelijk gemiddelde. Ik bedoel, ik kon altijd leuk mee zonder hoogvlieger te zijn. Maar ik begon na tuurlijk, net als al die anderen, knap laat aan 't serieuze werk. Als ik 't had ge haald, na in een paar weken een paar ki lo lichter te zijn geworden, had ik nog lange tijd afkick verschijnselen. Ik sliep slecht, werd steevast om zes uur 's mor gens wakker en had vaak enge dromen. Na het halen van m 'n HBS-diploma heb ik nog jaren de naweéen gevoeld. Van tijd tot tijd droomde ik het exame nog eens óver en steeds liep 'l verkeerd af. Typisch is dat veel mensen dat hebben na zoiets simpels als het rij-examen. Hoevelen onder ons zijn niet met knik kende knieën en boordevol valium aan die klus begonnen? Barstend van de plankenkoorts? En soms wel vele keren omdat 't steeds maar nét niet wilde luk ken Ik ben er van overtuigd dat nog vér na 't examen de gruwelen van 'tinsteken, het optrekken op de brug en 't gebruik van de handrem, in dromen zijn opgedo ken! En het lijkt paradoxaal maar diegenen die zo 'n moeite hadden met het rij-exa men, blijken later de beste weggebruiker te zijn. Die zie je niet met een rotgang over de weg razen, noch zullen ze ooit ar geloze fietsers de pas afsnijden. Ik heb in mijn leven driemaal examen moeten doen; school, auto en ook nog dat voor 't halen van een zwemdiploma. Voor dat laatste ben ik gezakt. Echt waar. Ik was zo 'n jaar of acht en net als iedereen in de klas had ik m 'n zwemles sen gehad. Maar er was iets met mijn beenbehandeling bij de schoolslag. Dat had de instrukteur nooit opgemerkt. Ik deed dat verkeerd, hoewel 't eigenlijk een kleinigheid was. Maar ik werd wel uit het water gehaald en kon naar huis. Zonder diploma. Ik heb de hele weg van 't zwembad naar huis hevig lopen janken. Want ik was de enige van school die geen zwemdiploma kreeg terwijl ik eigenlijk goed kon zwemmen, watertrappelen en duiken. Knap hufterig van die lui na tuur/ijk. Die hebben nooit kunnen ver moeden dat zo'n jochie van acht daar van een aardige opdonder kreeg. Het is dus weer vlaggenmasten-tijd. Ik bedoel; je ziet weer overal boekentassen aan vlaggenmasten hangen. Soms heb ik de neiging voor zo 'n huis testoppen en even naarbinen te gaan om te feliciteren. Niet in de eerste plaats de geslaagde maar de rest van de familie. Want reken er op; die hebben 't pas écht zwaar ge had... PETER KOELEWIJN Op de Soester Engh gelegen witgepleisterde H-vormige hereboerderij onder rieten zadeldaken. Gebouwd als modelboerderij in traditionele stijl. De eerste steen (links van de voordeur) werd op 15 oktober 1942 (I) gelegd door mevrouw A. Pas van Groot Oostenland - geboren Holthuizen. Ontwerp: Arn. Brouwer te Soest. Uitvoerder: W. van Asch te Soest. Het woonhuis ligt op de kop van de rechtervleu gel en is lager en smaller dan de bedrijfsgedeelten. De Witte Burchthoeve (v.m. on derdeel van het buitengoed De Witte Burcht) heeft een asymmetrische voorgevel, een tiutgevel met schouderstukken en ingebouwde wangen bij wijze van (pseudo) steunberen. De kopgevel van de parallel aan het woonhuis geiegen vleugel vormt hel spiegelbeeld van de voorgevel van het woonhuis en wordt bekroond door een smeedijzeren windvaan in de vorm van een paard. Gezien uiterlijk en ligging van grote betekenis voor het dorpsbeeld en door de nederzettingsgeschiedenis Van maandag 9 tot en met zondag 15 juli organiseert de tennisvereniging Soest-Zuid op het complex aan de Bosstraat weer het jaarlijkse open jeugdtoernooi. In vier categorieën treedt de (regionale) jeugd onderling in het strijdperk, om uit te maken wie zich aan het slot kampioen mag noe men. Gezien het succes van vorig jaar - toen de aloude traditie van het open jeugd toernooi weer werd opgepikt - hebben de organisatoren het evenement met enthousiasme ter hand genomen. De wedstrijdcommissie, bestaande uit de dames Hellen Weeda, Nanny van Cam- pen, Joke v.d. Graaf, Aleid Verrips en de heren Frits Gerth en Albert-Jan Smid, heeft er onder leiding van wed strijdleider Mia Pothuizen veel voorbe reidingstijd in gestoken. De jeugdige tennissers spelen in vier leeftijdscategorieën: resp. t/m 10 jaar, 12jaar, 14 jaar en 17 jaar. Voor het toer nooi worden zes banen vrijgehouden. De deelnemers komen niet alleen uit Soest, maar uit de hele regio Utrecht, tot aan Bussum en Naarden toe. Ze spe len in feite op alle niveaus, al zullen de sterken door het afvalsysteem uiteraard de meeste kans op de titels hebben die bij de finales op 15 juli worden ver deeld. Na de eerste reeks "enkels" wordt er een verliezersronde gehouden, zodat ook de zwakkeren nog een kansje maken. Volop gezelligheid Het toernooi - dat een dag na de grote Wimbledon-finale begint - biedt de ca. 200 deelnemers ook buiten de lijnen al le dagen volop gezelligheid. Zo wordt er o.m. een quiz gehouden, is er video te bekijken en wordt er een loterij voor de kinderen georganiseerd. Gespeeld wordt er van 's middags 12.00 tot 's avonds ongeveer 19.00 uur. Al met al staan er zo'ii 320 partijen op het pro gramma, 60 meerdan vorig jaar. In elke leeftijdscategorie worden "enkels", "dubbels" en "mixed-partijenge speeld. De prijzen bestaan uit cadeau bonnen en natuurlijk een medaille voor de winnaars. Na afloop van de competitie valt er voor De dames van de wedstrijdcommissie die het jeugdtoernooi hebben voorbe reid. de tennisjeugd dus bij Soest-Zuid nog van alles te beleven. Jong Soest-Zuid kan zich meten met de andere clubs. In de zomerweken worden ook bij andere verenigingen dergelijke toernooien georganiseerd, en dat die in trek zijn wordt wel bewezen door het feit dat er heel wat aanstormende tennistalenten zijn die in die periode van toernooi naar toernooi trekken. Het open jeugdtoernooi van'Soest- Zuid zou overigens niet mogelijk zijn zonder de medewerking van een aantal sponsors uit de kring van het Soester bedrijfsleven: Nic. van Dam Sport, reis bureau Gerth, C-1000 voordeelmarkt, drukkerij Practicum, Boutique des Fleurs, tennishal De Bosrand en de Amersfooitse Citroën-dealer Mole naar b.v. DE ENGH Geef de boer de sikkel terug, de meid haar vlegel, de knecht zijn riek. Waar is het schapenschepje gebleven, wie kent de hooihark, is dit een zeis? Soest, sla de hand aan de ploeg! J.V. In het openbaar fractieberaad van D'66 op dinsdag 10 juli (Gemeentehuis dependance, 19.30 uur) bepaalt de D'66-fractie hoe ze in de komende Raadsvergadering over de verschillen de agendapunten zal stemmen. Op de agenda staat o.a. de artikel 19-proce- dure Nieuwbouwplan De Lindenhof. Tussen maart en nu zijn er geen gege vens bekend geworden die aanleiding zijn het D'66-standpunt (tegen) te wij zigen. Ook het volkshuisvestigingsbeleid 1990-1994 en het programma voor de basiseducatie komen aan de orde. Wie de D'66-fractie over een raadsagenda- punt een advies wil geven, is welkom. Wie deze avond voor een ander punt de aandacht van de fractie wil belt even vooraf naar Adriaan Pothuizen (Soest, 19628) of Gre van Eek (Soest, 14341). Een 53-jarige inwoonster van Spest is vorige week vrijdag gewond geraakt bij een aanrijding op het kruispunt Ko ningsweg-Varenstraat. Ze stak met haar fiets de Koningsweg over en zag niet dat van de Varenstraat een auto na derde. Die werd bestuurd door een 23- jarige Amersfoorter. De vrouw moest met o.a. een gebroken been naar Zon negloren worden overgebracht. Ook op de Birkstraat werd een fietster aangereden. Ze stak bij het kruispunt bij de Vondellaan de weg over in de richting van de Hartmanlaan. Daarbij werd ze geschept door een automobi- list, die vermoedelijk door het rode licht reed. De vrouw werd met letsel aan de benen naar Zonnegloren gebracht. De politie had over de betrokkenen verder geen gegevens ter beschikking. Veel oud-leden van basketbalvereni- ging The Red Stars hebben elkaar za terdagavond weer ontmoet. In sport hal Beukendal werd een reünie en een feest gehouden in verband met het 25- jarig bestaan. Het bestuur had 's mid dags al diverse gelukwensen in ont vangst genomen tijdens een officiële receptie. De reünie werd door vier leden benut om een speciaal uitgegeven boek over Red Stars te presenteren. Het profes sioneel opgezette boekwerk kwam me de tot stand dankzij de financiële on dersteuning van plaatselijke bedrijven. Corps'80, dat is gevestigd aan de Hel- lingweg in Soest, nam het zetwerk, de opmaak en de lithografie voor zijn re kening. Het rijkelijk geillustreerde boek bevat veel pagina's over de geschiede nis van de club en verhaalt over speci fieke activiteiten en de leden die op eni gerlei wijze opvielen. Het eerste exem plaar werd door redactie-lid Ad de Waard overhandigd aan Rinus Valk. Hij stond 25 jaar geleden aan de wieg van Red Stars en is nog steeds actief voor de basketballers. Het boek is nog te koop bij Johan van Beek, Soester- bergsestraat 172, en Arend Kok, Braam weg 104. Tijdens de feestavond werd het jongens aspirantenteam gehuldigd. De ploeg werd enkele weken geleden derde van Nederland. Voorzitter Ben de Jong prees de prestaties van het team dat wordt geleid door John Bertus. Niet eerder reikte een jeugdteam van Red Stars zo ver, de nationale bekerkam pioenschappen van de jongens- en meisjes junioren in 1978en 1981 buiten beschouwing latend. In de 'omgebouw de' en onherkenbare sporthal stonden de ontmoetingen tussen 'oude' beken den centraal. Veel herinneringen wer den opgehaald en nieuwe afspraken werden in de agenda's geschreven. On der gasten bevonden zich ook twee ver tegenwoordigers van BC'70 uit Soest Duitsland. Zij schonken Red Stars een basketbal. Het bestuur kreeg tijdens de receptie overigens nog meer cadeaus. Loterij Prijzen waren er voor de tien winnaars van de Red Stars-loterij. De eerste prijs (een videorecorder) viel op lotnummer 7765; een weekeinde Centre Parcs op 3269; een cd-speler op 1101; een fri- teuse op 804, en basketbal op 1503; een cadeaubon ter waarde van 75 gulden op 531; een cadeaubon ter waarde van vijftig gulden op 1099; en vleespakket ten op 1010 en 1405. Guido La Rose werd in de schijnwerpers gezet, omdat hij het meeste aantal (310) loten had verkocht. Het jeugdlid van Red Stars ontving daarvoor een muziekinstalla tie. Vakantie Red Stars kan terugkijken op een ge slaagd feest rond het.'25-jarig bestaan. De basketbalvereniging is met 260 le den één van de grootste in haar soort van Nederland. Met de festiviteiten sloot de club tevens het basketbalsei- Oprichter Rinus Valk (rechts) van The Red Stars krijgt het eerste exem plaar van het boek over de basketbal vereniging van redactie-lid Ad de Waard. zoen af. De basketballers houden vakantie. De eerste trainingen zijn op vrijdag 8 augustus in sporthal Beuken dal. Tot die tijd zijn er geen activiteiten van Red Stars. IVN Eemland, vereniging ter bevordering van het natuur- en milieubesef. Afdeling van bet landelijk Instituut voor Natuurbeschermingseducatie IVN. KIES VOOR 'T ADVIES VAN DE VAKMAN rr?i 1 I —j VAN WEEDESTRAAT 16. SOEST TEL 134 73 op sommige plaatsen wordt het licht zo schaars, dat er geen bloempje meer kan bloeien". Veel van het mooie dat Thijsse be schrijft is aangepast of verdwenen, maar er is ook nog veel gebleven. Gedurende deze wandeling kan men zich daar zelf van overtuigen. De route gaat door een gebied met veel variatie: dennenbos, beuke- en eikenlanen, zandverstuivin gen, heide en zelfs langs een vroegere vuilstortplaats, die een ware schatka mer is voor de plantenliefhebber: hier groeit van kruiskruid tot heksenmelk, ooievaarsbek, bitterzoet, ereprijs... te veel om op te noemen. Men zal zelf kunnen waarnemen dat er niet alleen wat verdwijnt, er komen ook nieuwe planten bij. Te zien is b.v. de weelderige onderbegroeiing van de Amerikaanse Vogelkers. Of we daar zo blij mee moeten zijn is overigens de vraag. De aanduiding 'bospest' spreekt een duidelijke taal. Eerder is hier met wisselend succes gezocht naar "Duivels Naaigaren", een plant die parasiteertop de heideplant, maar moeilijk vindbaar is. Inlichtingen: tel. 24701 (17.30-19.30 uur). Op zondag 8 juli a.s. organiseert het IVN, afd. Eemland, de maandelijkse wandeling door het interessante na tuurgebied "de Zoom" in Soest. Het beginpunt vindt men aan de rechterzij de van het spoor traject, Soest richting ,Den Pqlder jyij deijoyerweg naar het i Berkenlaantje, \yaqr de gidsen gereed staan om 14.00 uur. In de beroemde Verkade-album "Zo mer" schrijft Jac. P. Thijsse: "Toen in 't voorjaar de zon doör de bladerlooze takken heen den grond kon bereiken, kleurde die zich met allerliefste kleine bloempjes. Doch naarmate het zomert neemt het bladerdak in dichtheid toe en

Soester Courant | 1990 | | pagina 13