IOOIT! Mï n Bzijn loze it c ORIJLES Met VYZ's 'Club van 100' de lucht in De Schieter presteert goed in Scherpenzeel Fit-Start afgesloten met Coopertest "Wij zoeken wat tel. nrs. in Cameroun!" Pijnenburg maakt favorietenrol niet waar ;hot tot in 1991 )ge inruil .595,- duren II 3 Voor Seat •aat 82, Soest m 02155 - 2 17 19 ^rijschool TERVELD" voor SPORT SPORT TRIATHLON Nieuwe overwinning voor Soester honkballers: 3-14 HONKBAL Sportkopij ZIN IN VOETBAL? SEC IS TE GEK! BEL 02155 - 14881 WASIEL STEITNER TAPIJT Nieuw bestuur s.v. Eemland SCHAATSEN DUIVENSPORT Wedvlucht Compiégne 12e Super van Doornloop Goede prestaties Pijnenburgatleten Centrale verwarming ATLETIEK FIETSCROSS Kings Road Riders in Blaricum PAGINA 14 van maximaal fl. 10.000,- ;nt berekenen. maand extra hoge inruil. 'elle kleine rakker. n naar de nieuwe frisse 3roep V 02155 - 2 45 55 Mester trames op maat uit eigen atelier (cross-piste-weg-della/Columbus- Roynolds Topmerken als Gazelle, Colnago, Benotto HOMMES WIELERSPORT eeft écht alles op ren- en toergebied! Weteringstraat 32, Baarn, el. 02154-12487 rijdag koopavond pe) als u kiest voor Mitsubishi. 1 we vrij zeker. Want technolo- shi een steeds grotere voor- :ntie. Dat merkt u onmiddellijk Nationale Roadtest dit week- hi staat bij ons klaar, te Perfektie. WOENSDAG 4 JULI 1990 SOESTER COURANT PAGINA 15 Tijdens de festiviteiten van het 40-ja- rig bestaan van de voetbalclub WZ'49 (1 april 1989) werd besloten een 'Club van 100' op ie richten. Veel oud-leden van VVZ brachten tijdens het jubileum weer een bezoek aan het complex aan de Eenwveg en bleken nog steeds een warm plekje in hun hart te hebben voor de club. Met de 'Club van 100' wil men probe ren de onderlinge band te versterken en vast te houden. Het ligt in de bedoeling dat er bepaalde dingen door 'De Club van 100' georganisserd worden en dat eventueel investeringen kunnen wor den gedaan t.b.v. eigen leden, maar ook van heel VVZ'49. Vast staat dat ieder jaar, op of rondom 1 april, een feest avond georganiseerd wordt door de 100 leden van de Club met hun part- ners. Dit jaar was het dus de eerste keer. Za terdagavond 31 maart was iedereen aanwezig voor een zeer geslaagde feest avond met o.a. een optreden van Riny v.d. Lee. Er werd die avond ook een ge nummerd enquête-formulier uitge reikt, waarop de leden hun wensen ken baar konden maken (een club met in spraak dus). Later vond er een verloting plaats via deze formulieren, met als hoofdprijs een rondvlucht boven eigen woonplaats. De gelukkige winnaars waren mevr. Joke Smink uit Soest, mevr. Carla Nieuwenhuis uit Amers foort en de heer Ben Burgman uit Baarn. Afgelopen zaterdag - 23 juni - hebben deze winnaars hun prijs 'vervlogen'. Hoewel het weer niet echt gunstig was werd toch besloten de rondvlucht door te laten gaan. Men had er al zo lang naar uitgekeken en met het oog op de vakan tie was dit toch wel het meest gunstige tijdstip. Er werd vertrokken vanaf vliegveld Hilversum en gevlogen met Vliegschool Skylight. Eerst vloog men naar Soest (Joke Smink), daarna naar Amersfoort (Car la Nieuwenhuis) en tot slot over Baarn (Ben Burgman). Daarna koerste men ook nog over andere delen van het Gooi (Naarden-Vesting, Huizen, Loos- V.l.n.r. Carla Nieuwenhuis, Ben Burgman, Joke Smink. drechtse Plassen enz.). In totaal duurde de rondvlucht drie kwartier. Na afloop kregen de enthousiaste prijs winnaars bloemen aangeboden en werd er bij een kopje koffie uitbundig verslag gedaan van de sensatie om'zoveel be kende plekken nu eens vanuit de hoog te te zien. Deze prijs van de 'Club van 100' bleek dus duidelijk een "schot in de roos" te zijn. Triathlonvereniging De Schieter was goed vertegenwoordigd op de Top- triathlonwedstrijd te Scherpenzeel. In het zeer sterke deelnemersveld kwa men de Soesters tot goede prestaties. Met name Jack Belt was goed op dreef en wist tot een 3e plaats bij de junioren door te dringen. Met 2 uur en 21 se conden scoorde hij één van de betere tijden. De watertemperatuur van de Lunterse Plas, waarin het zwemonderdeel afge werkt moest worden was niet voldoen de om de geplande 1500 meter te zwemmen en moest reglementair inge kort worden tot 1000 meter. De fietsaf- stand bedroeg 44 km. en er moest 10,5 km. gelopen worden. Bart Damen herhaalde zijn goede pres tatie van de halve triathlon een week daarvoor en boekte hier 2 uur 12.07 min. Harry Koot, bezig aan een serie testwedstrijden om zich daarna weer voorin het veld te melden, kwam tot 2 uur 17.46 min. Ed van Renswouw kwam na een wat aarzelend begin nog goed op gang tijdens het looponder deel, hetgeen resulteerde in een eindtijd van 2 uur 27.20 min. Bij de dames leek het weer eens een tweestrijd te worden tussen Gerda van der Veen en Miranda van Wurkum. Omdat Miranda als snellere zwemster onvoldoende voorsprong kon nemen op het ingekorte traject, was Gerda van der Veen tijdens het fietsen en lopen in staat om de opgelopen achterstand ruimschoots teniet te doen. Gerda fi nishte in 2 uur 37.30 min. tegen 2 uur 41.26 voor Miranda. Tijdens de gelijktijdig gehouden wed strijden, waarbij het zwemonderdeel werd afgewerkt in het Scherpenzeelse buitenbad greep junior Frits Wibbelink net naast de titel. Zijn tweede plaats met 2 uur 3.15 min. was evenwel een prima resultaat. Ook Henk Wardenaar kwam hier op toeren. Met 2 uur 6.48 min. reikte Henk tot een keurige 6e plaats. Kees Rietveld zette hier zijn beste sei zoenprestatie neer met 2 uur 16.23 min.. Onder leiding van trainer Henk Schaak bereidden een aantal dames zich voor op hun eerste wedstrijd. Zij testten hun vordering met succes in Scherpenzeel op de 1/8 afstand. De meest verrassende prestatie kwam van Mea Kriek, die in na 1 uur 29 min. als winnares het erepodium bij de da mes veteranen kon beklimmen. Carla Govaert had met 1 uur 27 min. de snel ste tijd, hetgeen haar een 4e plaats ople verde. Nannie Rietveld besloot haar eerste triathlonschreden na 2 uur 8 min.. Bij de heren finishten Gijs Korlaar in 1 uur 15 min. en Marco Herber in 1 uur 18 min. g 10.00-18.00 uur Het blijft de honkballers van HSV De Knickerbockers voor de wind gaan. Tegen het Utrechtse studententeam The Wombats wonnen ze, na éénmaal gelijk gespeeld en éénmaal verloren te hebben, hun vijfde opeenvolgende wedstrijd. Op het terrein aan de Uithof werd het 3-14 voor de Soesters. De AVIA Knicks, de herensoftballers van De Knickerbockers, wonnen even eens. Tegen The Rabbits uit Culem- borg wonnen ze vrij eenvoudig: 2-18. Het dames-softbalteam won eveneens tamelijk gemakkelijk van The Herriers uit Zeewolde: 15-7. De honkballers namen in de uitwed strijd tegen The Wombats meteen een 0-4 voorsprong via Ronald Tensen, Mark de Groot, Leo van Laar en Patrick Postma. The Wombats wisten slechts één man als gevolg van veldfouten over de plaat te krijgen. Terwijl De Knicker bockers hun voorsprong gestaag uit bouwden, via onder andere Rogier Kriele, Hans Christian Vink, Bob Gale- sloot en Marlijn Vlek, wisten The Wombats niet te scoren. Pitcher Rogier Kriele hield stand tot en met de vierde inning, toen de stand 1-13 in het voor deel van De Knickerbockers was. Toen hield hij het voor gezien en reliever Ar jan Rector nam het over. Rector moest met lede ogen toezien hoe The Wombats tweemaal tegen wisten te De Soesters scoorden nog éénmaal en brachten daarmee de eindstand op 3-14. Aan slag was Arjan Rector zelf de grote pechvogel. Hij sloeg weliswaar een man binnen, maar wist zelf niet te scoren. Werpcijfers Knickerbockers: Rogier Kriele (4 inn.) 5-5-1-3; Arjan Rector (2 inn.) 5-4-0-2; The Wombats (6 inn.) 1-8-10-17. Het dames-softbalteam had het vrij eenvoudig tegen The Herriers uit Zee wolde. Evenals in de uitwedstrijd werd gemakkelijk gewonnen. Coach Arjan Rector had hierop geanticipeerd en daarom Marjolein Postma in plaats van vaste keus Jolanda Grobben, als pitcher ingezet om haar zodoende ervaring op te laten doen. Deze opzet slaagde uit stekend, al moest Grobben tegen het einde van de wedstrijd nog even op de plaat plaats nemen om de wedstrijd af te maken. Jolanda Grobben scoorde zelf met een klinkklare homerun het vijf tiende en tevens laatste punt van de wedstrijd: 15-7. De AVIA Knicks speelden een bij voor baat gewonnen wedstrijd tegen The Rabbits uit Culemborg. Al vanaf het eerste moment was duidelijk dat de te genstander, die in de uitwedstrijd in Soest nota bene won, na in een oefen wedstrijd met de cijfers 3-32 te hebben verloren, niet was opgewassen tegen de AVIA Knicks. Via 0-6 en 0-7 kwamen de Soesters, bij wie pitcher John Vun- derink een uitstekende partij wierp, in de vierde inning op 0-8. Met twee man uit in de vijfde inning scoorden de Soes ters, bij wie een groot aantal basisspe lers ontbrak, maar liefst tienmaal. De AVIA Knicks namen het in de laatste gelijkmakende slagbeurt voor The Rab bits iets te gemakkelijk op, waardoor de tegenstander, onder meer door een ho merun, nog tweemaal kon tegenscoren. Eindstand: 2-18. Afgelopen zaterdag werd officieel het 2e Fit-Start-programma, dat op initia tief van Atletiekvereniging op 1 april van start ging. Ruim vijftig deel- ne(e)m(st)ers trokken elke week op woensdagavond en zaterdagochtend naar de atletiekaccommodatie om daar o.l.v. Van Dorresteijn hun veelal matige conditie trachten te verbete ren. Dat zij daar ruimschoots in geslaagd zijn, bewezen zij afgelopen zaterdag zelf, door met goed gevolg de Cooper test over twaalf minuten af te leggen. Recreatieleider Wim van Dorresteijn voegde er desgevraagd aan toe dat hij met de groep steeds fijn gewerkt had en dat officieel weliswaar een eind aan het programma was gekomen, doch dat men woensdag a.s. alweer de draad op pakt en onder leiding van Marga Boe ren en Anita Klok de groep verder draait. Een uitstekende mogelijkheid voor die genen die nog snel vóór de vakantie "sfeer" willen proeven om mee te doen. Elke woendagavond van 19.00 tot 20.00 uur en elke zaterdagochtend van 9.00 tot 10.00 uur is men welkom op het atletiekcomplex aan de Bosstraat. Ter afsluiting werden de Fit-Starters, die menig calorie verloren tijdens het 3 maanden durende programma, getrac- teerd op koffie en gebak. Sportverslagen en -berichten ui terlijk maandagochtend inleveren aan onze redaktie, Van Weede- straat 227. Indien tijdig ingeleverd volgt op name in dezelfde week. Goed leesbare kopij heeft daarbij de voorkeur. Redaktie Soester Courant ("Milla en de anderen kunnen zó bij ons voetballen!") Lange Brinkweg 38 - Soest - Tel. 02155 - 19600 Tijdens de onlangs gehouden voor jaarsvergadering werden een nieuwe voorzitter en een nieuw bestuurslid ge kozen. De heer Houtman en mevr. van Es verlieten het bestuur na een periode van grote inzet voor de club. De samen stelling van het huidige bestuur is: H. Bartels (voorzitter), A. v.d. Berg (se cretaris), S. v. Rijs (penningmeester), W. Kortwijk (vice-voorzitter), mevr. P. v. Empelen (2e secretaris/penning meester), L. Groeneveld en A. Treur et bestuur is er in geslaagd om twee nieuwe trainers aan te trekken. Daarbij is tevens een nieuwe wedstrijdtrainer aangetrokken zodat de grote groep wedstrijdrijders in een nieuwe verde ling zich voorbereid op het komende seizoen. Bij s.v. Eemland zijn momen teel de volgende trainers actief: wed strijd-groep H. Bongers, B. v. Lunte- ren, H. Dijs jr.; veteranen-groep D. Evers; recreatie-groep C. Faber sr.. De trainingen op de fiets, in het bos en met de skeelers zijn in volle gang, zodat de blauw-groene brigade weer overal in Soest te zien zal zijn. Op 1 juli werd een wedvlucht gehouden vanuit Compiégne over een afstand van circa 350 kilometer. De duiven werden zondagochtend om zeven uur gelost bij een matige zuidwesten wind. P.V. de Zwaluw Ér werden 347 duiven in concours van P.V. de Zwaluw. De eerste prijswinnen de duif kwam aan om 9.49.29 uur, met een snelheid van 2.148.22 meter per minuut. De laatste prijswinnende duif kwam om 9.58.27 uur aan. De uitslag is als volgt: V.d. Brakel/De Beer 1 14 28 49. Th. Wigtman 2 6 10 11 23 24 38 62. H. de Bree 3 8 12 15 30 31 53 66 68. Gebr. de Bruin 4 22 25 29 43 59 61. J. v.d. Burg 5. W.H. v.Dorresteijn 7 42 50 52 57. Mevr. D. van Tol 9 40 55. J. van Dijk 13 26 4147. J. Benschop 16. A. de Bes 17 52 56. J.v.d. Belt Klzn. 18 36 37 48 63. J. v.d. Brakel Zoon 19 20 27 58 60. J.P. Stam 2145 64. R. Vos kuilen 32 35 46. B. Roest 33 34. A. van Ginkel 39 54. G. Rijksen 44. K. Kok 65 67. H. Woudstra 69. P.V. d Vriendschap Van P.V. de Vriendschap waren 311 duiven in concours. De eerst prijswin nende duif arriveerde om 9.50.45 uur met een snelheid van 2.144.72 meter per minuut. De laatste prijsduif kwwm om 9.59.57 uur aan. De uitslag is als volgt: Comb. Huizinga/'v. Doorn 1 17 40 55. J. Wijnands 216 37 46 50 56. J. v. Gro ningen 3 4 33. J. Koster 5 8 9 13. W. Hoffmann 6. A. Meesters 7 39 44 59. Comb. Rini 10 24 29 43 47 54 58. T. Stoelwinder 11 20 23 25 32 57. C. Bok- ma 12 19 21 30 52. B. Schimmel 1 4 36 41 45 61. Comb. RaKa 15 22 35. C. Vaessen 18 51 60. Comb. Altenaar/ Reijerse 26 27 34. Z.K.H. 28 48. Comb. Buchner de Man 31. A. Dijkstra 38. W. v. Drie 42 62. J. Kruseman 49. C. Kaats 53. Meer dan 750 deelnemers meldden zich afgelopen woensdagavond aan de start van de Super van Doornloop. Het was tijdens deze twaalfde keer erg drukkend, warm weer en zo halverwe ge het verloop van de Klaarwaterloop, die georganiseerd werd door AV Pij nenburg in nauwe samenwerking met Super van Doorn, dreigde een plotse linge regenbui het sportfestijn te ver storen. Gelukkig was dit van korte duur en konden de deelnemers en het aanwezige publiek weer opgelucht adem halen. Basisscholen Klokslag 18.30 uur vertrokken de jon gens van de basisscholen na het start schot gelost door wethouder van sport zaken de heer J. Menne, voor hun wed strijd over één Engelse Mijl, oftewel 1609 meter. Maar liefst vijftien scholen (in 1989: veertien) waren aan de start verschenen, om te strijden om het offi- cieuse kampioenschap van Soest. Jelle Huizinga van De Schakel kwam evenals vorig jaar op het Klaarwater- parcours het beste uit de voeten en liet een tijd van 5.11 noteren, tegen vorig jaar 5.28. Op de tweede plek kwam Pe ter onder de linden, ook van De Schakel in 5.26, gevolgd door Dennis Wijnants van Overhees in 5.36. Het algemeen klassement van de scholenteams - de drie snelsten van elke school telden meer voor het klassement - werd bij de jongens met overmacht gewonnen door De Schakel, gevolgd door De Bron en Overhees. Kort nadat de jongens hun wedstrijd beéndigd hadden, was het de beurt aan de meisjes van de bassisscholen. Hier stonden dertien scholen aan de start, twee meer dan in 1989. Ulrike v.d. Lee van de Regentuuter liep gedecideerd naar een eerste plaats in 5.55, terwijl Maike v.d. Molen van de Savornin Loh- mannschool goed volgde in 5.59. Als derde klasseerde zich hier Karen van Koningsbrugge van de Achtbaan in 6.05. In het eindklassement bij de meis jes werd eerste De Achtbaan, terwijl De Regentuter en De Schakel resp. tweede en derde werden. Hierna werd de prestatieloop voor scholieren van de Basisschool over 1 Engelse Mijl weggeschoten, waaraan door zeer veel leerlingen werd meege daan. In de tussentijd konden de mee gekomen ouders, leerkrachten en het overige aanwezige publiek, dat lang zaam, maar zeker, in grote getale het wedstrijdterrein bevolkte, zich verma ken op de braderie van Super van Doorn. Michael Breeschoten van De Wegwijzer werd hier le in 6.09, gevolgd door Bo Menning in 6.10 en Geert van Poppel in 6.15. Bij de meisjes was het Ingrid den Oude, die de zege pakte in 6.24, met op de 2e plaats Chantal van den Brede in 7.02 en Natascha Bevaart in 7.03 op de 3e plaats. Middelbaren scholen Voor het eerst in de twaalf jarige ge schiedenis van de Super van Doornloop was er onderscheid gemaakt tussen de eerste en tweede klassers enerzijds en de derde klassen en hoger anderzijds. Maar liefst drie atleten van AV Pijnen burg stonden boven aan op de ranglijst van dit seizoen: Dave Brouwer sprong eind april al 7.07 ver, Dick van den Broek liep vorige week 14.57 op de 5000 m en Abdes Belardi kwam in de zelfde wedstrijd in Koblenz tot 4.05 op de 1500 m. Er mocht daarom wel wat verwacht worden van deze jongens op de Nederlandse Kampioenschappn voor junioren, die afgelopen weekend in Leiden zijn gehouden. Erbarmelijke omstandigheden ken merkten deze wedstrijd. Op zaterdag moest de wedstrijd enkele malen on derbroeken worden vanwege regen- en onweersbuien en op zondag maakte een stormachtige wind het de atleten erg moeilijk. Maar om nu het slechte weer als oorzaak te noemen voor het matig presteren van de Pijnenburg-ju- nioren gaat al te ver. De enige die in de Gerard Boeren, lid van de lange af- standgroep van AV Pijnenburg, nam vorige week deel aan de marathon in Bonn, waar hij met een tijd van 3 uur en 22 minuten zich revancheerde voor zijn minder goede prestaties, die hij in de nogal warme marathon van Rotterdam neergezet had. Op het parcours, dat tweemaal afgelegd moest worden, liep hij ruim een half uur sneller dan in Rot terdam. Mart van Hal werd de afgelopen week 3e in de Domstadtrofee, waar zij met 1927 pnt. op het erepodium plaats mocht nemen. Mart dankte haar bron zen medaille aan haar prestatie op de volgende afstanden: 10 km. 39.56 (vijf de plaats), 5 km. 19.24 (vierde plaats), 3 km. 10.59 (vierde plaats). buurt van z'n beste prestatie kwam was B-junior Remco Braspenning. Met 1.90 als Persoonlijk record behoort hij nog niet tot de hoogspringtop van Ne derland, maar met een keurige 1.88 in Leiden bereikte de pupil van trainer Ard Vermeulen een verdiende zevende plaats. Z'n pogingen op 1.91 moest Remco in de stromende regen afleggen. Had hij deze hoogte gehaald dan was hij dicht in de buurt van de medailles geko men. Dave Brouwer is na enkel goede presta ties in het begin van het seizoen niet meer tot aansprekende resultaten geko men. Ook afgelopen zondag kwam hij er niet aan te pas. Een matige sprong van 6.34 bracht hem nog wel bij de bes te acht, meer zat er niet in. Op de 100 m bereikte Dave de halve finale met tijden van 11.54 en 11.44. De spanning bij Dick van den Broek was groot na z'n voortreffelijke presta tie in Koblenz. De hele week stond hij in het middelpunt van de belangstelling en waarschijnlijk heeft deze zware druk hem de das omgedaan. Vanaf het begin van de wedstrijd had hij moeite om de twee koplopers te volgen en na twee ki lometer moest hij ze definitief laten gaan. Dick zakte verder terug en finish te na 155 311 op de vijfde plaats, 40 se conden achter de winnaar, een illusie armer. De tweede pupil van René van Zee, Abdes Belarbi, kwam beter voor de dag. Op zaterdag liep hij bekeken naar Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (02155) -1 30 14 een plaats in de finale op de 1500 m voor B-junioren. Deze finale zelf ont aardde in een boemelrace. Dit gebeurt vaak bij wedstrijden waar het gaat om de plaats en niet om de tijd: tot een ron de voor het eind gaat het heel langzaam en de laatste ronde is één lange sprint. Abdes zat er vanaf de start goed bij en tot 100 meter voor de finish leek een derde plaats mogelijk. Op de laatste meters echter lieten zijn krachten hem in de steek en kwam hij zes honderste seconde tekort voor de bronzen me daille. Afgelopen zondag verschenen er ze ven King Road Riders aan de start in Blaricum. Het ging hier om een Inter- club en het was tevens de laatste wed strijd voor de vakantie, in de Open klasse behaalde Sander Kolb een zesde plaats in de finale, Rudy Krol werd zeven in de manches en Vin cent Govaard zesde, ook in manches. In de Junioren klasse waren er ook al leen manches te verrijden. Hier behaal de Sander Kolb een tweede, Toine Marsé een derde en Rudy Krol een ze vende plaats. Bij de Experts hadden de K.R.R. rijders drie eerste plaatsen voor Dennis Krol, Koen v. Valkenhoef en Erwin Marsé, Vincent Govaard werd in deze klasse derde. Bij de Cruisers werd Koen v. Valkenhoef ook eerste evenals Erwin Marsé. Vincent Govaard werd tweede. Verheugend was met name de grote deelname van het Griftlandcollege, dat met vele teams in had geschreven voor de Klaarwaterloop. Leon Epema van het Baarnsch Lyceum liet zien, dat zelfs de hogere klassen in hem zijn meerdere moesten erkennen en won overtuigend in een tijd van 5.02 bij de jongens klas één en twee. Arne Majoor werd hier tweede in 5.16, terwijl Pepijn Goed- hardt beslag legde op de derde stek in 5.19. In de scholenuitslag was het Baarnsch Lyceum veruit de sterkste. Frans Bloemsma won bij de klassen drie en hoger de Engelse Mijl in 5.07, met op de tweede plaats Pieter Jongerius in 5.13, Toram v.d. Berg werd hier derde in 5.14. Ook hier was de eerste plaats weg gelegd voor het Baarnsch Lyceum. Bij de Meisjes (klas één en twee) was het Monique van Leek van de Kardinaal Alfrink Mavo die de Lyceum-euforie doorbrak en in 5.46 de eerste plaats pakte voor Ingeborg Blaauw in 5.48. In het eindklassement bleek ook hier het Baarnsch Lyceum te sterk voor de rest. Bij de klassen drie en hoger streden Sa- bine van Rossenberg en Mandy Visser van het Griftland tot het laatst toe om de overwinning, maar Sabine was net iets sterker in de eindsprint. Eindtijd: 5.57. De recreatieloop over één mijl werd het snelst afgelegd door Mart van Hal van AV Pijnenburg in 5.34. Valen- tijn Roest was bij de heren het snelste in 5.43. Richard Koot won met overmacht de loop over deze Mijl in een tijd van 17.07, op ruim 1 minuut gevolgd door Angelo van Leyenhorst in 18.06. Op de derde plaats eindigde Roland Salamone in 18.57. Dieuwke Moerman van AV Pijnenburg etaleerde vorig jaar al sterk op de 3e Engelse Mijlen en werd ook nu weer eerste in 20.36, waarmee zij Sa- mantha Zijderveld ruim voorbleef (23.42). Christel Ponsen ook van AV Pijnenburg werd derde in 24.31. Volksloop Als sluitstuk van de Super van Doornloop staat elk jaar weer de Volks loop over vijf Mijl op het programma, waar weer vele bekende lopers en loop sters van binnen en buiten Soest aan deelnamen. Na de eerste ronde kwa men triatleet Jack Belt van de Schieter en Dennis Moerman, eveneens triat leet, gezamenlijk op kop door, op enige afstand gevolgd door Hans Smit, Harry van Brummelen en Alex Grootveld (al len AV Pijnenburg), en Jos Hakvort van BAV uit Baarn. De daaropvolgende ronden leek Jack Belt, Dennis Moerman van zich afge schud te hebben, en leek dit tweetal on bereikbaar voor de overige atleten. De Pijnenburgers onder aanvoering van Harry van Brummelen lieten het er echter niet bij zitten, en al tijdens de derde ronde werd duidelijk, dat Harry met een geweldige opmars bezig was. Zijn sterke lopen ging niet ongemerkt aan het publiek en speaker René van Zee voorbij en onder luide aanmoedi gingen pakte Harry bij het ingaan van de laatste ronde de kop over. In de laatste ronde liet de Pijnenburgve teraan zich niet meer verrassen door de jonge en talantvolle triatleet Jack Belt en ging hij met zestien sekonden voor sprong afgetekend over de streep in een tijd van 27.27. Jack Belt werd zodoende tweede in 27.43, terwijl Alex Groot veld, ook door sterk lopen in de laatste paar ronden, zelfs nog Dennis Moer man voorbij ging en de derde plaats voor zich opeiste in 27.59. laatstge noemde werd nu vierde in 28.11. Bij de dames was het vanaf het begin aan duidelijk dat er die avond niet te spotten viel met Mieke Baars van AV Pijnenburg, die vanaf het begin resoluut de leiding pakte. Met regelmaat bouw de zij haar voorsprong uit om uiteinde lijk te finishen in 32.42. Op de tweede en derde plaats eindigde clubgenoten Gerrie den Oude en Elly Moerman, die resp. 34.00 en 34.48 voor zich af lieten drukken. Al met al een bijzonder geslaagd spor tief evenement, mede dankzij de mede werking van omwonenden, politie, ge meente en EHBO. Hieronder in het kort nog de uitslagen: Basis-scholen Jongens individueel: Jelle Huizigna, De Schakel 5.11 - 2. Pe ter onder de Linden 5.26 - 3. Dennis Wijnants Overhees 5.36 Jongens teams 1. De Schakel - 2. De Bron - 3. Over hees - 4. De Achtbaan - 5. Desmond Tutu - 6. Prof. Waterink - 7. KBS Soest- dijk - 8. Montessori school - 9. De Re gentuter - 10. De Postiljon -11. Pr. Wil lem Alexander - 12. Weth. de Haan- school - 13. Gr. van Prinsterer - 14. Sa vornin Lohmann - 15. De Zonnedauw. Meisjes individueel 1. Ulrike v. d. Lee Reegentuuter 5.55 - 2. Make van den Molen Sav. Lohmann 5.59 - 3. Karin v. Koningsbrugge De Achtbaan 6.05. Meisjes teams 1. De Achtbaan - 2. Regentuter - 3. De Schakel - 4. Overhees - 5. Prof. Wate rink - 6. DesmondTutu - 7Montessori school - 8. Weth. de Haanschool - 9. Sav. Lohmann - 10. Groen van Prinste- De laatste meters werden soms net zo enthousiast afgelegd als de eerste. rer school -11. De Bron -12. Pr. Willem Alexander - 13. De Zonnedauw. Middelbare scholen; klas één en twee Jongens individueel 1. Leon Epema Baarnsch Lyceum 5.02 - 2. Arne majoor 5.16 - 3. Pepijn Goed- hardt 5.19 Jongens teains 1. Baarnsch Lyceum - 2. Griftland 5-3. Griftland 2 Klas drie en hoger Jongens individueel 1. Frans Bloemsma 5.07 - 2. Pieter Jon gerius 5.13 - 3. Toram v.d. Berg 5.14 Jongens teams 1. Baarnsch Lyceum - 2. Griftland Klas één en twee Meisjes individueel 1. Monique van Leek Kard. Alfrink 5.46 - 2. Ingeborg Blaauw Griftland College 5.48 - 3. Meta Berendse 6.06 Meisjes teams 1. Baarnsch Lyceum - 2. Griftland 1 - 3. Kard. Alfrink 2 Klas drie en hoger Meisjes individueel 1. Sabine v. Rossenberg - Griftland - 2. Mandy Visser - Griftland.. Meisjes teams 1. Griftland Recreatieloop 1 Mijl Dames: 1 Mart van Hal - AV Pijnen burg 5.34 Heren: 1 Valentijn Roest 5.43 Reacreatieloop 3 Mijl Dames 1: Dieuwke Moerman - AV Pij nenburg 20.36 Heren 1Richard Koot 17.07 Volksloop 5 Mijl Heren 1. Harry van Brummelen AV Pijnen burg 27.27 - 2. Jack Belt De Schieter 27.43 - 3. Alex Grootveld AV Pijnen burg 27.59 - 4. Dennis Moerman 28.11 - 5. Jos Hakvort BAV 28.28 - 6. Hans Smit AV Pijnenburg 28.33 - 7. Joop v. Leyenhorst AV Pijnenburg 29.21 - 8. Wim den Blanken 29.25 - 9. Jan v.d. Lee AV Pijnenburg 29.30 - 10. Peter de Groot AV Pijnenburg 30.23 overige Soesternaren 14. Wim Logetestein AV Pijnenburg 30.53 -15. Paul Vermey AV Pijnenburg 31.04 - 16. Jan Westerbeek AV Pijnen burg 31.37 Dames 1. Mieke Baars AV Pijnenburg 32.42 - 2. Gerrie den Oude AV Pijnenburg 34.00 - 3. Elly Moerman AV Pijnen burg 34.38

Soester Courant | 1990 | | pagina 15