r fLdf/r I] [qpMóhOCK Meningen van lezers Kunstwerk moet nog in de smaak vallen Kinderen zien liever speeltuin 'Stil-even': thema - expositie over stillevens in Anna Paulownahuis Spullenhulp Voedselkraam gaat deze zomer door Zomerschilderweek in 'De Bereklauw' Evan de ven Buurtconcert van Muziekver. Odeon Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Vrijwilligers Vakature Bank Filmhuis: The cook, the thief, his wife and her lover Derde wereldgroep Soest rondt project in Songea, Tanzania af Wie wat te zeggen heeft doet dat in de Soester Courant WOENSDAG 4 JUL11990 SOESTER COURANT Cultureel Creatief Centrum Jenny Arean Voor het komende najaar heeft C-drie weer tal van interessante theateraktivi- teiten op het programma staan. Op donderdag 29 november komt de bekende theatervrouw Jenny Arean haar nieuwste voorstelling geven ge naamd: "Het huishoudschoolsyn droom". Dit theaterstuk gaat over het verlangen van een kind, dat denkt: later als ik groot ben, doe ik alles anders; het verlangen van de puber om groots en meespelend te leven; het verlangen van de volwassen vrouw om niet mee in de valkuil van afhankelijkheid te storten en een eigen leven op te bouwen; het ver langen van de vrouw op leeftijd die se rieus genomen wil worden in wat ze vindt en voelt. In deze voorstelling ligt de nadruk voor al op haar stem en de inhoud. De tek sten voor de liederen zijn o.a. geschre ven door Ischa Meijer, Robert Long en George Groot. Jenny Arean is te zien op donderdagavond 29 november, om 20.30 uur, in de theaterzaal van C-drie. Meer informatie over het theaterpro gramma voor het komende najaar kan men lezen in de nieuwe culturele folder. Die wordt begin september huis-aan- huis verspreid in Soest en Soesterberg. Kunstgeschiedenis Al een aantal seizoen achter elkaar heeft C-drie diverse cursussen aange boden op het gebied van de kunstge schiedenis. Zo hebben vele mensen vo rig jaar genoten van de korte cursus over Vincent van Gogh en de daarbij behorende lezing. Een langere cursus van 12 lessen werd in het afgelopen voorjaar gegeven over moderne kunst. Docente kunstgeschiedenis Klaaske de Vos geeft aan de hand van een reeks dia's en videobeelden een prachtig overzicht van de verschillende kunst stromingen. In september start zij weer met twee nieuwe cursussen: Het impressionisme Een cursus van 12 lessen waarin de Franse impressionisten behandeld wor den zoals Monet, Renoir en Degas. Dit zijn schilders waardoor Van Gogh zich sterk heeft laten beïnvloeden. Hun voorgangers, de realisten en schilders van Barbizon, komen ook aan de orde, zoals Courbet, Millet en Corot. De groep schilders die zich afkeren van het impressionisme worden ook belicht. Dit zijn de pointillisten Cézanne, Gauguin en Van Gogh. De cursus wordt gehouden op de woensdagochtend van 9.30 tot 11.30 uur; de eerste lesochtend is op 26 sep tember. Het surrealisme in de kunst Het surrealisme is een beweging in de kunst van de twintigste eeuw die het vreemde en fantastische tot onderwerp heeft. Sommige kunstenaars gaan daar bij uit van het onderbewustzijn, zoals Dali; anderen scheppen een beeld van een wereld als een doolhof, denk aan Esscher. Er zijn figuratieve schilders als Magritte, maar ook kunstenaars die in de richting van de abstractie gaan, zoals Miro. In de geschiedenis zijn er meer kunste naars die surrealistische beelden schie pen b.v. Jeroen Bosch, Arcimboldi, Re- don. De Nederlandse schilders die tot de magisch realisten behoren krijgen ook een ruime plaats in deze cursus, zo als Willing, Moesman en Dick Ket. Deze interessante cursus bestaat ok uit 12 lessen en wordt gehouden op de maandagavond van 20.00 tot 22.00 uur; de eerste lesavond is op 24 septem ber. Pro memorie: Cultureel Creatief Centrum C-drie is gevestigd aan de Willaertstraat 49 te Soest. Het telefoonnummer is 22188. C-drie is geopend van maandag tot en met vrijdag van 8.30 - 12.30 uur, 13.00 -17.00 uur en 18.30-23.00 uur. Op za terdag is het centrum open van 15.00 - 23.00 uur. Spelregels: Alleen brieven van maxi maal 250 woorden, die betrekking hebben op Soest, worden geplaatst. Anonieme brieven of brieven onder pseudoniem worden geweigerd. De redaktie behoudt zich het recht voor brieven zonder opgaaf van re denen in te korten of te weigeren. Plaatsing houdt niet in dat de redak tie met de Inhoud instemt. Vliegtuiglawaai echt onaanvaardbaar? Er is in het verleden al het een en ander geschreven over de vliegtuigherrie van de basis Soesterberg. Vaak is beweerd, dat er sprake is van overlast. Men kan zich echter afvragen in hoeverre de ge stelde hinder nu werkelijkheid is. Op grond van welke informatie komt men tot die uitspraak? Vliegtuigen maken herrie en veroorza ken daarom last, dat is duidelijk. De vraag bij de vliegbasis Soesterberg is evenwel in welke mate: aanvaardbaar of niet en voor wie eigenlijk? Misschien is het eens aanbevelenswaard om de omwonenden zélf hun mening te laten uiten over het vliegverkeer d.m.v. een (bijv. schriftelijke) enquête. Uit de ze enquête moet dan blijken welke be wonersvan Soesterberg, Bosch en Duin en de Amersfoortsestraat écht dood ziek van het lawaai worden en welk per centage bewoners van genoemde plaat sen het werkeljk nodig acht om ingrij pende maatregelen te bewerkstelligen. Pas dan kunnen wij een objectief beeld krijgen van de hinder, die de basis ver oorzaakt. r F. de Goede Met gemengde gevoelens hebben de buurtbewoners vrijdagmiddag de "onthulling" gadegeslagen van het kunstwerk tussen het Fazantpad en de Hommel in Overhees III/IV. Ze zijn aanmerkelijk minder enthousiast over de uitvoering van het geheel dan de kunstenaars en de gemeente. Kinde ren boden wethouder Jan Visser een brief aan (voor de burgemeester) waarin ze duidelijk maakten dat ze lie ver een speeltuin hadden gehad. Met enige vertraging kwam de officiële inwijding van het project tot stand. De kunstenaars Karin Daan en Joop Hol landers en de officials - de wethouder en de leden van de gemeentelijke commis sie kunstaankopen - moesten even wachten op het koperblazersensemble van de muziekschool, dat het geheel met feestelijke klanken zou omlijsten. In de tussentijd kon men zich op het speelveld tegoed doen aan een drankje en een zoutje. Toen het zo ver was hield Visser een kort toespraakje, waarin hij sprak over "schitterende sculpturen" en de bewo ners op het hart bond dat het pas vol gend jaar zou worden wat ze ervan ver wachtten. Dat is niet veel, zoals ook bleek uit de brief die de kinderen Visser overhandigden voor de burgemeester. "Wilt u een speeltuin laten maken? Ik heb niks te doen, alleen fietsen. Dag burgemeester," aldus de afzendster. Het kunstwerk bestaat uit een "doorge sneden" abstract bronzen beeld (van Joop Hollanders), midden in een wat door ontwerpster Karin Daan wordt ge noemd "een ontmoetingsplek", die be staat uit een rond plantsoen dat naar het beeld toe in min of meer concentrische cirkels afloopt. Het resultaat doet in de verte denken aan een soort amfitheater, waarvan een deel bestaat uit een haag met bomen, waarvan de kronen nog tot ontwikkeling moeten komen. "Je moet zo'n project eigenlijk pas over een paar jaar beoordelen," aldus een van de betrokkenen. "Dan kun je pas zien of het tot zijn recht komt. In de om geving zijn al voldoende speelmogelijk- heden." De buurtjeugd maakte overigens vrij snel "functioneel" gebruik van het kunstwerk. Er werd met overtuiging opgeklommen en later bleek het bron zen gevaarte ook uitstekend geschikt om er met een voetbal tegen aan te knal len. UIT ONZE VEELZEGGENDE KOLLEKTIE ...brillen onder elkaar... 99Goedkope I brillen kunnen op mij lijken.99 ?9Toch is er haast onzichtbaar J vaak groot verschil tussen.99 Telefoon 02155 Van Weedestraat 87 - Soest Werk van 17 beeldende kunstenaars "Stil-even" is de titel die galerie Anna Paulownahuis te Soestdijk heeft gege ven aan een opmerkelijke groepsten toonstelling, waaraan 17 Nederlandse kunstenaars deelnemen. De tentoonstelling heeft als thema stil leven en loopt van 15 juli tot en met 26 augustus, een zomervakantie lang dus. Een periode waarin vakantielawaai en verstilling in elkaar overlopen. De ten toonstelling Stil-even wil dat kontrast benadrukken. Verscheidene exposan ten hebben het thema van het projekt aangegrepen om er hun persoonlijke vi sie op te geven middels nieuw werk. Veel kunsthuizen draaien in de zomer periode op een laag pitje. Galerie Anna Paulowna wil dat wel bekennen, maar wil aan de andere kant laten zien dat het thema stilleven best wat leven te bieden heeft. Stil-even, rustpunt of niet dat kunnen de bezoekers zelf bepalen in een periode van volle stranden en plat getreden bossen. Zondag 15 juli om 16.00 uur wordt de expositie geopend door drs. Julienne Kruishoop, direkteur van Sonsbeek In ternational Art Centre te Arnhem. Zowel in het fraaie Anna Paulownahuis als in de omringende tuin zullen vele fa cetten van het stilleven worden belicht. Stillevens in de vorm van sculpturen, grafiek, schilderijen, objekten en ande re meer of minder verstilde uitingen van meer en minder bekende nederlandse kunstenaars. Eén der exposanten is Joop Stolk. Zijn visie op stilleven: "Een stii-even projekt in de zomer betekende voor mij op een bepaalde manier een paradox. De zo mer is een extravert jaargetijde. Alles in beweging en naar buiten toe gericht. Aan de andere kant liggen de naar bin nen gerichte aktiviteilen stil. Wat ik zo aantrekkelijk vind in dit projekt, is het stille in stil-even. Het spanningsveld van deze tegenstelling is te vergelijken met een bezoek aan een drukke stad, waarin je ineens op een stil binnenter rein belandt." De bezoeker aan "Stil-even" in Soest dijk kan zelf bepalen of hij deze visie deelt, of hij vraagtekens zet bij een stil leven in de zomer van 1990. De exposi tie in het Anna Paulownahuis is ge opend van di. t/m. vr. van 9.00-17.00 uur. En zo van 13.00-17.00 uur. De ex positie loopt van 15 juli tot en met 26 augustus. Anna Paulownahuis Het Anna Paulownahuis heeft ander halve eeuw geschiedenis achter zich. In eerste opzet werd het in 1852 gebouwd op gezag van de zuster van de Russische tsaar Alexander de Eerste. Zij heette Anna Paulowna en was gehuwd met koning Willem II. Het Anna Paulownahuis werd in de na bijheid van paleis Soestdijk gesticht als scholings- en opvangshuis voor minder bedeelden in de samenleving. In 1893 werd een nieuw gebouw gesticht in de vorm van een herenhuis. Dat gebeurde met financiële steun van koningin Em ma. De naam Anna Paulowna bleef. Tgen betaling van enkele dubbeltjes per week werd er (handwerk) onderwijs ge geven. Na de tweede wereldoorlog kende het herenhuis verscheidene bestemmingen. Het karakter bleef echter onaangetast. Ook sinds er twee jaar geleden de gale rie Het Anna Paulownahuis werd ge vestigd. Het Anna Paulownahuis is ge bouwd in neo-renaissance en heeft een grote architectuur-historische waarde. Monumentenzorg hierover: "Vanwege het bouwtype, de zeldzaamheid van bouwstijl en vanwege de gaafheid van de hoofdvorm en detaillering. En bo vendien is het een waardevol monu ment vanwege de geschiedenis." Het Anna Paulownahuis is gelegen op een lichte verhoging aan de Burg. Gro- thestraat te Soestdijk (Soest) en wordt omgeven door een siertuin met fraaie solitairbomen. Kortom, een ideaal ka der voor de bestemming die de galerie houders aan het gebouw hebben gege ven. Bovendien is het Anna Paulowna huis dankzij de galerie-bestemming het hele jaar voor een breed publiek toe gankelijk. De jeugd nam al snel bezit van het nieuwe kunstwerk. Foto: Goos van der Wilt. Kringloopcentrum Parallelweg 7 tel. 18730 Openingsuren: Maandagavond 19.00-21.00 uur Donderdagavond 19.00-21.00 uur Spullen brengen: Donderdag 9.00-12.00 uur en tijdens openingsuren Spullen ophalen: (grotere hoeveelheden) Alleen op donderdagochtend na telefonische afspraak In tegenstelling tot voorgaande jaren staat de 'Voedselkraam' van de Werk groep Wereldvoedselvraagstuk ook in de vakantiemaanden op de eerste en de derde zaterdag van de maand voor de NMB aan de Van Weedestraat in Soest. Deze maanden heeft de kraam een aan tal leuke dingen voor mensen die deze zomer wat te vieren hebben en/of hun gastheer of gastvrouw een plezier willen doen. Naast koffie en thee zijn er diver se wijnen in voorraad, mandjes met ho ning en andere zoetwaren, klein textiel, kruiden en verschillende snuisterijen. Noemenswaardig is vooral een aan trekkelijke serie sieraden, waaronder zilver uit Mexico, prachtige koperen kettingen uit Kenia en handbeschilder de sieraden uit India. Voor grotere bestellingen kan men bel len 02156-8274. In de week van 23 t/m 27 juli en in de week van 20 t/m 24 augustus wordt in "De Bereklauw", Steenhoffstraat 63, de jaarlijkse schilderweek georgani seerd onder leiding van Jan de Kok uit Culemborg. Evenals voorgaande jaren in het een korte schildercursus voor be ginners en gevorderden, waarin ge werkt wordt met aquarelverf volgens de sluiertechniek, waarmee deze kunst schilder in binnen- en buitenland grote bekendheid geniet. Er wordt geschilderd aan de hand van het thema "Bloemen en Bomen", de sa menhang van alles wat om ons heen groeit met de mens en de kosmos. Tij dens de zomerweek wordt er vijf dagen lang, de ochtend en de middag, geschil derd. Bovendien wordt door Jan de Kok op twee avonden een boeiende le zing gehouden in het kader van het the ma. voor de week van 20 t/m 24 augustus zijn nog enkele cursusplaatsen beschik baar. In september biedt "de Bereklauw" weer de mogelijkheid voor tal van cur sussen op het gebied' van handvaardig heid kunstzinnige vorming. Zo worden er cursussen georganiseerd voor het maken van wollen wandkleden (sei- zoenkleden), diverse poppen en kabou ters, 'nat-in-nat' schilderen, schilderen voor kinderen en de sluiertechniek. Voor een aantal cursussen zijn nog plaatsingsmogelijkheden. Voor inlichtingen bij "De Bereklauw", tel. 02155-19176. Onder invloed De politie hield vorige week op de Vre dehofstraat een 28-jarige automobilist uit Hilversum staande, omdat zijn lin ker koplamp niet brandde. De man moest ook de blaastest ondergaan, die in zijn nadeel uitviel. Hij kreeg een rij verbod en een proces-verbaal. Hetzelfde was het geval met een 24-ja- rige Soester, die op de Smitsweg werd aangehouden omdat zijn rijgedrag op viel. Bovendien ontdekte de politie dat hij een (verboden) dubbeltonige sirene voerde. Dat apparaat werd in beslag ge nomen. Dubbele inbraak aan Kostverlorenweg Onbekende daders hebben vorige week in gebroken in twee naast elkaar gele gen bedrijven aan de Kostverlorenweg. Ze kwamen binnen door het vernielen van een raam. Bij de ene firma worden twee computers met bijbehorende ap paratuur en een telefax vermist; bij de andere een telefoonbeantwoorder en ook een telefax. IJl iris Zomerverrassing. PRIMO LEVI 'EEN VAN DE BELANGRIJKSTE ITALIAANSE SCHRIJVERS' - UMBERTO ECO Winkelcentrum "Hartje-Zuid" - Tel. 12419 Libris IKv Gimplete Boekhandel. Van muziek moetje niet alléén genieten vinden de leden van Odeon. Zij oefe nen wekelijks samen op verschillende muziekstukken en vinden dat van een dorpsvereniging zoals Odeon is, het he le dorp moet kunnen genieten. Odeon is dan ook reglematig te zien en te horen tijdens festiviteiten in het dorp. Toch wil de muziekvereniging de bevolking va ker in het middelpunt zetten en verlaten ze het gezellige muziekgebouw om er gens in het dorp de buurtbewoners een muzikale groet te brengen. Zo ook 6 juli a.s. dan wordt er een con cert gegeven op de hoek Versteeglaan/ Jongbloedlaan van 19.30 uur tot 20.30 uur. Niet alleen buurtbewoners, maar ook alle andere muziekliefhebbers zijn van harte welkom om van de muziek te komen genieten. Echter wanneer het weer die avond niet mee wil werken zal Odeon een toontje lager moeten zingen en is het genoodzaakt om het concert af te blazen. Volksuniversiteit gesloten tijdens de zomermaanden In de maanden juli en augustus is de Volksuniversiteit gesloten. Vanaf donderdag 30 augustus 10.00 uur is zij weer geopend. Op zaterdag 8 september houdt de V.ü. een open dag, van 10.00 tot 13.00 uur, in de Muziekschool, Kerkplein 1. De folder ligt vanaf half juli op diver se adressen. In Soest: Openbare bi bliotheek (Albert Cuyplaan en Overhees); Medisch Centrum (Nieuweweg, Overhees, De Bunde ling); Informatiecentrum; Gooi- en Eemlander; Immerzeel. In Soesterberg: Medisch Centrum Kruisvereniging; Dorpshuis; Biblio theek Openbare Leeszaal. Vanaf half augustus wordt de folder huis-aan-huis bezorgd. Wie graag een gokje waagt, kan dat op meerdere manieren doen: met geld of gewoon voor de spanning en gezellig heid. De Volksuniversiteit heeft u het komende seizoen beide te bieden. Beleggen Wie regelmatig een krant openslaat wordt in toenemende mate geconfron teerd met economisch en financieel nieuws. In vrijwel alle dagbladen wordt uitvoerig aandacht geschonken aan de gebeurtenissen op de Amsterdamse Beurs en de buitenlandse beurzen. Ook de televisie biedt al uitgebreide pro gramma's over het financiële nieuws. Voor degenen die pas beginnen met be leggen is die informatie in het algemeen niet erg gemakkelijk te begrijpen. Niet alleen omdat de informatie vaak zeer veelzijdig van inhoud is, maar ook om dat er zoveel verschillende beleggings instrumenten bestaan. In de cursus "Beleggen" zal uitleg wor den gegeven over het belang en de in terpretatie van financieel/economisch nieuws en natuurlijk ook over de moge lijkheden en de werking van diverse be leggingsinstrumenten zoals aandelen, opties, obligaties, etc. Doel van de cursus is de beginnende be legger in staat te stellen zich een oordeel te vormen over het beleggingsklimaat en daarbij zo goed mogelijk gebruik te maken van de ter beschikking staande mogelijkheden. Aanvang: woensdag 21 november, 20.00-22.00 uur. Docent: dhr. L. Canjels. Cursusadres: Mavo-Soest, Valeriaan straat 167a. Cursusprijs: f 70,-; aantal lessen: 4. Bridge voor beginners Een cursus van 12 lessen voor de "ech te" beginners. Een aanbeveling voor deze cursus is nauwelijks nodig. In ja nuari 1991 zal een vervolgcursus van 10 lessen mogelijk zijn (Acol-systeem) Aanvang: Donderdag 20 september, 20.00-22.00 uur. Docente: Mevr. M. Zwiers Cursusadres: boerderij Zwiers, Noor- derweg 85. Cursusprijs: f 130,-, aantal lessen 12. Voor inschrijving en/of informatie: Volksuniversiteit Soest/Soesterberg, Kerkplein 1, tel. 02155-22195. Vanaf 30 augustus is het kantoor weer ge opend. Open dag op 8 september, van 10.00- 13.00 uur. Yakatures De Vrijwilligers Vakature Bank Soest vraagt deze week aandacht voor de vol gende vakatures: 19-111: Vluchtelingenwerk zoekt medewerker voor het verrichten van technische klusjes van huishoudelijke aard: kraanleertjes, schilderwerk, fiet- senreparatie, e.d. 1-106: WB-Soest zocht wegens uit breiding openingstijden en werkzaam heden vrijwilligsters die er plezier in hebben om in een fijne werkruimte eni ge dagdelen per week allerlei admini stratieve werkzaamheden te verrichten. 2-103: Internationale hulpverle ningsorganisatie vraagt voor beheer magazijn enige medewerk(st)ers. Gëin- teresseerden krijgen de zorg voor al het materiaal t.b.v. rampenbestrijding en huishoudelijke dienst. 3-106: Centrum voor geestelijk ge handicapten Baam zoekt enthousiaste medewerk(st)ers voor presenteren van muziek, meedenken over nieuwe akti- viteiten en samen beleven van leuke momenten met bewoners. 4-104: Vrijwilligers gevraagd voor het geven van voorlichting over Am- nesty International aan leerlingen van plaatselijke scholen. 8-140: Centrum voor geestelijk ge handicapten vraagt voor de maandag middag een enthousiaste vrijwillig(st)er met goede lichamelijke conditie, om met een bewoonster een half uur baan tjes te trekken in zwembad Baarn. 7-101: Peuterspeelzaal vraagt en thousiaste vrijwillig(st)ers om, met een beroepskracht, groep van ca. 12 peuters te begeleiden. Mogelijkheid tot vervan ging van de leidster (zwangerschapsver lof) is, bij gebleken geschiktheid, aan wezig. Werktijden: 4 middagen per week. 13-102: Milieu-organisatie Baarn zoekt vrijwillig(st)ers. Werktijden: een maal per vier weken op zaterdag. Werk zaamheden: verkoop van tweedehands kleding. Er wordt gewerkt in groepjes van twee. 15-101: Stichting Welzijn Ouderen zoekt vrijwillig(st)ers voor rondbren gen maaltijden. Werktijden ca. 11.30 tot 13.00 uur. Rijbewijs vereist. Reële kilometervergoeding. 12-105: Milieubeweging vraagt vrij willigsters voor onderhoudswerk zaamheden aan kleine landschapsele menten en natuurterreinen. Inlichtingen bij de Vrijwilligers Vakatu re Bank Soest, Smitsweg 311, tel. 12630; openingstijden: ma. t/m vr. 9.00-12.00 en 13.30-15.30 uur; vrijdag 9.00-12.00 uur. n„ Vereniging Artishock, Steenhoffstraal 46, «tVel 02155-19577, stelt tich .1, doel een bijdrage Ie leveren aan hel soeiaal-enlmrele le ven in SoesC. Door je op ie geven ak lid steun je de doelstellingen van de vereniging en gentel je t voordelen van hel lidmaatsehap. De losten hpdraeen f 54,- per jaar; voor jongeren t/m 23 iaaren personen die tot dezelfde huishouding be- Hortan f 27 - per jaar. Kontaktadres ledenadmini stratie: Parklaan 98,3765 GK Soest, tel. 12689. Donderdag 5 juli regie: Peter Greenaway Engeland 1989, kleur, 124 min. Het verhaal speelt zich grotendeels afin een restaurant, Le Hollandais geheten. Een grote reproductie van het beroem de schilderij van Frans Hals waarop hij in 1616 een banket van de St. Joris- schutterij vastlegde domineert de eet zaal. Elke avond komt de dief met zijn vrouw en gevolg in het restaurant dine ren. Het gezelschap vertoont grote gelij kenis met de figuren van het schutters stuk. De dief mishandelt zijn vrouw, vernedert iedereen in het openbaar en praat aan tafel luid over stoelgang en sex. Hij is de plaag van deze luxe eetge legenheid. De kok gedoogt hem vanwege zijn geld. Het stelt hem in staat de meest verfijnde en dure schotels te serveren. De dief is zo egocentrisch dat hij aanvankelijk niet in de gaten heeft dat zijn vrouw hem be driegt met een mede-gast. De minnaars vrijen tussen de gangen door. Eerst in het damestoilet en later, onder het wa kend oog van de kok, in de keuken. Wanneer de dief achter deze vrijages komt helpt de kok hen te ontvluchten. Via maffia-praktijken komt de dief ach ter hun schuilplaats en neemt wraak. Dat lokt echter weer tegen wraak uit... Greenaway zet het mes nog wat dieper in de mensheid dan hij tot dusver al had gedaan. Vreten, zuipen, vernederen en vooral wraak nemen zijn het thema van de film. Hij laat geen hoop meer over. De beschaving legt het machteloos af tegen de laagste driften. "De mens mag dan zo nu en dan een boek lezen, hij blijft een strontmachine". Niet eerder sprak Greenaway zich zo duidelijk uit. Deze film is tot nu toe de krachtigste en tegelijk meest heldere speelfilm van Greenaway. Aanvang 20.00 uur. Entree f 6,-, C.J.P./65+ f 5,-. Het Filmhuis is van 6 juli tot 29 augus tus gesloten. SOESTER COURANT REKLAME-KRANT Inmiddels draait de orthopedische werkplaats in Songea, Tanzania, op volle toeren. In februari van dit jaar werd de werkplaats door de Regionale Commissionar van Ruviuna, het hoofd van de procinvie, plechtig geopend in tegenwoordigheid van tal van hoog waardigheidsbekleders en de Directie van het Ziekenhuis van Songea. De feestelijke opening ging gepaard met Tanzaniaanse zang en dans en veel toespraken waarin regelmatig "the people from Soest" en "the town Soest" werden genoemd. In de gevel van de werkplaats is ook een gedenkplaat aan gebracht waarin Soest wordt geëerd. Wie zo'n 1200 kilometer in het binnen land van Tanzania komt, staat opeens oog in oog met Soest. De leiding over dit project was in handen van Karin Schepman van SNV, Den Haag. Zij heeft hiermee een formidabele presta tie geleverd. De werkplaats staat onder leiding van de 36 jarige Mr. Wilfred Mwanga, een ervaren technicus en ook gewezen fy siotherapie-assistent. Hij heeft daar naast een driejarige opleiding voor or thopedisch instrumentmaker gevolgd. Hij is een zeer enthousiast man, vader van vijf kinderen, die zich nu in Songea heeft gevestigd. De DWG-Soest beschikt over een vi deo-opname van de feestelijke opening die bij de groep, kan worden geleend, (tel. 14622) Al met al is in twee jaar tijd door de Soester bevolking en met steun van de Gemeente Soest een bedrag van f 45.000,- geïnvesteerd in dit project dat er toe bijdraagt vele gehandicapten 4EI60 mit UMEFUKGUUVi 11 'MHESMMHH MfJi j£KE84l/ JiHES LüHlic M*8) MXyU ¥1 NKöi HÜV0K4 TiREHH 0S/82/I930 ÖRTHOEAcJDiC WOfiKSMe* i De (onderste) gedenksteen herinnert aan de Soester steun bij de start van de werkplaats. in de provincie Ruvuma, Tanzania een menswaardiger bestaan te geven. Met name onder andere lepra- en poliopa tiënten kunnen nu uitstekend geholpen worden. Dit betekent niet dat de ortho pedische werkplaats compleet af is. Aanvullingen, wensen en verbeterin gen zijn zeker nog nodig. Giften zijn al tijd nog welkom op Giro 56.34.327 of RABO 37.99.29.813. Informatie tel. 13452. Inde orthopedische werkplaats wordt heel wat werk verzet.

Soester Courant | 1990 | | pagina 8