JE SEAT MARBELLA: NU OF NOOIT! AUTO VAN DOORN BV m 1 1— V WIN EEN SUPERTAART JU LI-AKTIE Nu bij Auto van Doorn in de maand juli 0 _nn rijklaar10.0UU" maltewn* Mevrouw Annie Rijnierse neemt afscheid van 'haar' Maison Borgts "5.™ UW BARBECUE-PARTY losten srvice vakman met «te. H JL**- «SOES^ CONTROLE^7 VERLEGGEN 'Ik ga nu van heel veel vrije tijd genieten' Ruit school vernield Postzegelactie DWG succesvol Draaiorgel zaterdag in Hartje-Zuid ■V VÉ f Loodgieterswerk Computers buit bij inbraak Weteringpad Vuile bagger Rijkswaterstaat niet in Gat van Tammer gedumpt Met de vlam in de pijp Eén miljoen Seats van de band m «r SEAT MARBELLA SPECIAL 12.595,- Afleveringskosten M.L. behandeling735,- Radio/cassetterecorder, stereo met FM, incl dashboardboxen met slede, antenne en montage 760,- 1 set vloermatten85,- 1 set striping met naam 250,- Totaal 14.425,- Geef de Seat Marbella uw eigen naam 1. Renteloos voorschot tot in 1991 2. Tijdelijk extra hoge inruil 3. Prijs vanaf fl. 12.595,- 4. Nieuwe frisse kleuren NU WEGRIJDEN EN PAS IN V991 BETALEN. Echt Weer Iets Voor Seat Waarborg voor goede service Laanstraat 82, Soest Telefoon 02155 - 2 17 19 WOENSDAG 11 JUL11990 SOESTER COURANT PAGINA 13 PAGINA 12 :n een héél cadeautje et fototip- aar zit een •en kleurig oordevol origi- -ideeën en tips f leuke foto's kunt -iet ligt voor u lang de voor- kt! oge korting! 02155-13109 02155-25942 n aantal voorbereidingen aks stralende vakantiefo- wijderen. De lens kan akt worden met een len- teciale reinigingsvloeistof, noderne camera's hebben landzaam formaat. Toch is tandig om ze los in een tas vervoeren. Om te voorko- n camera vies of vochtig men er goed aan een be- of paraattas aan te schaf- lens is het duurste onder- :amera. Die is bij sommige beschermen met filters die voor de lens aangebracht den, bijvoorbeeld een UV- filter voorkomt bovendien to's of opnamen hoog in de ilauw' worden, als gevolg iltra-violette straling. Een tering die niet alleen de du- beschermt, maar ook voor foto's zorgt! Voorkom tot era en film aan hitte bloot den. Leg apapratuur nooit ;nplank van de auto. Want kan de temperatuur zeer en! to's zijn dierbare herinne- te voorkomen dat uw film, -vijze dan ook, tijdens de ekraakt, is het verstandig de ikantie te laten ontwikkelen :n bij de fotozaak in de eigen i de bekroonde werkstukken. tekeningen en schilderingen, van de ingezonden werkstuk- kortgeleden te zien in het van Kasteel Groeneveld. achtige werkstukken van Jan i Helvert en Rogier Laterveer omeniuscollege te Hilversum, Jong en Nienke van der Steeg oysius-MAVO te Hilversum, e Jong en Gerben Bons van and College te Soest en Oliver eg van de Openbare Basis- Blaricum wonnen een vinnaars ontvingen van Groe- n cadeaubon en hun werkstuk doorArie OrL Ny Wandelaar Het heeft er langzamerhand de schijn van dat iedereen die zich regelmatig of incidenteel achter het stuur voortbe weegt als milieu-verdachte wordt ge zien. In relatie daarmee is er de laatste tijd in Den Haag door bewindslieden en volksvertegenwoordigers wat afge- zwamd. Het begon allemaal, nadat de nieuwe Neeltje van Verkeer en Waterstaat, mevrouw Maij - Weggen, een voorstel aankondigde waarbij de maximum snelheid in de omgeving van de Rand stad zou worden teruggebracht naar 90 km. Met deze looppas zou het mi lieu een dienst bewezen worden! Zo als alles wat de 2e minister van Ver keer en Waterstaat bedenkt het niet haalt, bleef er ook van dit voorstel geen spaan heel. Aangezien het Binnenhof net zo mak kelijk met de vaststelling van maxi- mumsnelheden stoeit als de automo bilisme) met het gaspedaal, kon een vervolg niet uitblijven. Dus kwam een verlichte geest op het idee de maxi mum snelheid voor het gehele land weer terug te brengen van 120 km. naar 100 km. Wat Arie daarvan vindt, werd hem de ze week gevraagd. Sinds hij in 1987 werd ingehaald door een witte Porsche, die veel harder reed en daar ook schik in had, legt hij zich zelf voor het instappen omstandig uit, dat ook in deze voorkomen beter is dan betalen. Een filosofie met de on vermijdelijke consequentie dat hij in negen van de tien gevallen te laat op afspraken arriveert. Vroeger was zoiets een vergrijp tegen wellevend heid, vandaag is het een trend waar mee men, door overbelasting van de wegen, moet leven. Wie desondanks, wat afspraken betreft, een man of vrouw van de klok wil blijven weet dat de afrekening daarvoor op de loer ligt. U mist in deze beschouwing milieu-as pecten? Klopt, omdat namelijk weten schappelijk is aangetoond dat de auto in het lijstje van de toptien milieuver vuilers de minste boosdoender is, ter wijl de autoindustrie er bovendien al les aan doet "schone" auto's op de we gen te krijgen. Waar in relatie tot de maximum snel heid niet of nauwelijks over wordt ge sproken is het aspect veiligheid. Daar aan moet meer dan tot nu toe gedaan worden. Met een maximum snelheid op vierbaanswegen heeft het slechts ten dele te maken. Kinderen en be jaarden, u en ik, die tegen een bepaald soort automobilisten in bescherming moeten worden genomen, zie je niet op de A 2 oversteken. In Arie's opvat ting maken we ons dan ook overdre ven druk over de vaststelling en nale ving van de maximum snelheid op 's rijks autowegen en zijn we heel wat minder attent op het wegverkeer bin nen de bebouwde kom, terwijl daar juist de meeste verkeersslachtoffers vallen. Verlaag de maximum snelheid binnen dorpen en steden desnoods tot 30 km. per uur en oefen daarop meer dan een hap-snap controle uit. De aktuele si tuatie van vandaag is er in Nederland een, waarbij de controlerende politie hoofdzakelijk actief is als de maat schappij zich 's morgens op de 4-baans wegen in beweging zet. Arie maakt ook deel uit van het koor dat zingt "goed dat er politie is", al leen hij zou de heren die vol ijver be keuringen aan fout-parkeerders uit schrijven liever, ook wanneer het weer slecht is, met zaken als controle op maximum snelheid binnen de be bouwde kom bezig zien. De onderbezetting van bijna ieder po litiekorps zal ongetwijfeld als argu ment worden aangevoerd voor het uit blijven van intensievere controle op de effidemv Steenhotfstraat 13 3764 BH Soest Telefoon 02155 - 1 01 15 COPIESERV1CE Vergroten Verkleinen Inbinden Plastificeren Bij de basisschool de Achtbaan aan de Van Hamelstraat werd in de nacht van 2 op 3 juli een ruit vernield. De schade be draagt 300 gulden. De politie weet nog niet of de ruit is ingegooid of ingescho ten met een windbuks. Van alle kanten komen de gebruikte postzegels binnenstromen bij de Derde Wereldgroep-Soest. Van particulieren, banken, bedrijven en instellingen in Soest en Soesterberg. De eerste school, de Prins Willem Alexander, uit Soest heeft uit het onderwijs zijn eerste aan deel geleverd. De leerlingen hebben voor een "berg" postzegels gezorgd. De eerste zending is deze week al naar Brazilië onderweg. Met de opbrengst ervan kunnen weer kinderen van het project in Lins geholpen worden. Voorlopig kunnen er bij de volgende adressen volop postzegels worden inge leverd: Claroenstekerpad 30 en 41, Pa trijsgang 44, Veenbesstraat 678, Vale riaanstraat 77, W. Beckmanstraat 186, Theresiastraat 15, W. de Zwijgerlaan 30, Stadhouderslaan 46, Hartmanlaan 20, Emmalaan 6 en voor Soesterberg: Banningstraat 9. Graag naam en adres op de envelop! Wie kinderaspirine (sinaspril), timmer gereedschap, nieuwe schroeven en spij kers, weefmaterialen, resten wol, naai en breibenodigdheden, naaimachines, gips-gietmodellen of groentezaden kan missen, belt even tel. 13452 of 14622. De container met spullen vertrekt op 1 september naar Brazilië. Bij boven staande telefoonnummers kan nadere informatie ontvangen worden over het Kinderproject van de Derde Wereld- groep Soest. De aktie loopt gedurende de vakantieperiode gewoon door! Mevrouw Annie Rijnierse zal op 14 ju li voor de laatste keer de deur van Mai son Borgts achter zich dichttrekken. Op die dag neemt zij na 28 jaar af scheid van de gerenommeerde mode zaak aan de Soesterbergsestraat. Het vrouwelijk publiek zal in haar een war me, gezellige persoonlijkheid missen, die niet alleen altijd klaarstond met een goed en eerlijk advies, maar ook met een kop koffie. Iemand die de tijd voor haar klanten nam en meer deed dan alleen maar kleding aan de vrouw brengen. "Als je alleen voor geld werkt, is het leven koud en kil. Ik heb zoveel vrienden overgehouden aan mijn werk!" Voordat het gesprek begint, helpt me vrouw Rijnierse nog even twee klanten. Hulpvaardig, vriendelijk en zonder op dringerig te zijn, geeft ze de klant ad vies, pakt nog iets anders uit het rek en Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (02155) -1 30 14 maximum snelheid binnen de be bouwde kom. Op zichzelf valt daar niets tegen in te brengen. Wel zou men eens kunnen overwegen of er, wat controle betreft, geen andere prioriteiten moeten wor den gelegd. Zonder het een te laten en het ander te doen zal de burger, die niet zelden in het voetgangersverkeer door sommige automobilisten vogelvrij is verklaard, zich meer en beter beschermd weten. ARIE WANDELAAR Gezellige draaiorgelmuziek is zater dag 14 juli te beluisteren in het winkel centrum Hartje-Zuid in Soest. Van 09.30 tot 16.00 uur beweegt het draai orgel zich voort tussen de twee stoplich ten aan de Soesterbergsestraat en na tuurlijk op het plein bij Hartje-Zuid. Het optreden vindt plaats in het kader van de maandelijkse muziekfestijnen in dit winkelcentrum. Jong en oud zullen zich amuseren bij het horen van de draaiorgelmuziek van dit grootste orgel uit de regio. "Ouderwets"gezellig win kelen dus in Hartje-Zuid. Onbekenden hebben vorige week inge broken in een tapijtfabriek aan het We teringpad. De buit bestond o.a. uit een aantal computers. Verder bleken een modem en een telefax te zijn verdwe- laat haar vervolgens op haar gemak het gekozen kledingstuk keuren en passen. "Ja," verzucht een andere vrouw die op één van de comfortabele stoeltjes achter in de winkel zit, "het is hier zo gezellig. We raken ons koffietentje ook kwijt." De trouwe klanten, waarvan een aantal ook haar vriendinnen zijn geworden in de loop der jaren, betuigen op alle mo gelijke manieren hun spijt over haar vertrek. De vele bossen bloemen, ge dichten, foto's en kleine attenties ont roeren de hartelijke mevrouw Rijnierse duidelijk. Haar sociale functie was minstens zo belangrijk als haar functie van verkoop ster. Even langskomen, bijpraten, kof fiedrinken, dat hoorde ook allemaal bij Annie Rijnierse, die 28 jaar lang het ge zicht van Maison Borgts bepaalde. "Er is in die tijd natuurlijk veel veranderd in de mode. Ik heb de rokken van lang naar kort weer naar lang en weer naar kort zien gaan. Vroeger sloot de kleding veel strakker aan. De mode van nu is veel losser, veel royaler. Vroeger had ik vooral japonnen in de collectie, nu zijn het veel meer kledingstukken waar je mee kunt combineren, zoals rokken en blouses, jasjes en pullovers." Klein en knus 28 jaar geleden begonnen de heer B.M. Borgts en mevrouw A.A.M. Rijnierse samen Maison Borgts, een kleine, knus se modezaak aan de Soesterbergse straat, gericht op deniet meer zo jonge vrp.uvv. met eeni W^siek sportiev,e smaak. Zij hadden elkaar ontmoet via de vrouw van de heer Borgts, waar An nie Rijnierse toentertijd mee samen werkte. Met de benodigde papieren op zak liep de van oorsprong Amsterdam se mevrouw Rijnierse al enige tijd rond met het idee een eigen zaak te beginnen. Toen de heer Borgts met datzelfde idee rond bleek te lopen waren de plannen, waaruit een duurzaam compagnon schap zou voortkomen, snel gemaakt. "Het was wel even wennen om uit de stad in het dorpje Soest te gaan wonen, maar gelukkig had ik weinig tijd om heimwee te hebben," vertelt zij. De reacties op één van de eerste dames- Mevrouw Annie Rijnierse: "Het con tact met de klanten is heel erg belangrijk. Dat maakte het hebben van een mode zaak ook zo leuk." Foto: Goos van der Wilt. modezaken in Soest, in de tijd dat men voor kwaliteitskleding nog vaak naar de 'grote' stad toog, waren van meet af aan positief en al snel waren Maison Borgts en het gezicht van de zaak, mevrouw Annie Rijnierse, niet meer uit het dorp weg te denken. De winkel dankt zijn po pulariteit aan de goede kwaliteit waar voor men altijd al bij de zaak terecht kon en kan en aan de gezellige, belangstel lende mevrouw Rijnierse. Goede mer ken als Bleyle, Ara en Lucia garanderen de klasse waar Maison Borgts voor staat. "Ik vind het heerlijk om mensen te versieren, ze mooi te maken en ze blij en gelukkig de zaak uit te zien gaan. Het is natuurlijk leuk om iedere dag tussen zoveel luxe spulletjes te mogen staan. Dat heeft zeker z'n bekoring," vertelt de scheidende firmante, "Als je het alleen voor het geld zou doen is het zinloos. Dan is het leven koud en kil. Juist de contacten, de gezelligheid maken het een mooi vak. Ik heb er zoveel vrienden aan overgehouden!" Symbolisch De uitverkoop is bijna symbolisch voor haar vertrek. De winkel lijkt leeg bij wat er normaal gesproken allemaal hangt. Annie Rijnierse: "We willen zoveel mo gelijk leeg zijn voor mijn vertrek. De schoondochter van de heer Borgts, die mij gaat opvolgen, kan met een schone lei, een nieuwe collectie beginnen. De zaak wordt ook opnieuw ingericht. De sfeer en de stijl van Maison Borgts zal echt niet veranderen. Ik trek alleen straks de deur achter me dicht. Of ik het jammer vind? Ach, ik heb hier 28 jaar lang met veel plezier gewerkt. Ik hield echt van mijn vak. Maar nu is het ge noeg geweest. Ik heb een nieuwe fiets gekocht, ik ga musea bezoeken, m'n Engels ophalen en verre vrienden op zoeken. Ik ga van heel veel vrije tijd ge nieten!" KIJK ELKE WOENSDAG LOS DE KRUISWOORDPUZZEL OP Welkom in Hotel, Café Urtf lA/ii+O l-ll MC Restaurant en Motel lICl VVIllC MUD Ook voor dieetpatiënten en vegetariërs maken wij er een feest van. Birkstraat 138 - 3768 HN Soest Telefoon 033 - 61 71 47* - Telex 79479 nl De provincie heeft - met nogal wat vertraging - helderheid verschaft over de vermeende dumping van verontrei nigde grond in het Gat van Tammer in Soesterberg, waarover Harry Witte (Gemeentebelangen Groen Soest) al in maart vragen stelde aan B. W. Wat Witte vreesde blijkt niet waar te zijn. Witte had gehoord dat Rijkswaterstaat vuile grond bij het Soesterbergse bedrijf zou deponeren, afkomstig uit Duiven- drecht. B. W. van Soest stuurden de vragen door naar de provincie,.met het verzoek de kwestie af te handelen. Naar uit het antwoord van de provincie blijkt ging het destijds om 6800 tón ontwater de bagger uit de Weesper Trekvaart, waarvan de afvoer verzorgd zou wor den door NBM Bodemsanering uit Den Haag. Uit de analyses bleek dat deze bagger licht verontreinigd was met zwa re metalen en polycyclische aromati sche koolwaterstoffen (zogenaamde pak's). Dat mocht volgens de voorwaarden van de Afvalstoffenwetvergunning best bij Tammer gestort worden en de provin cie verleende dan ook toestemming voor de afvoer. In verband met de pu bliciteit besloot Tammer echter de bag ger niet op zijn stortplaats toe te laten. De bagger werd vervolgens afgevoerd naar de stortplaats van Smink in Hoog land. Wittes veronderstelling dat er destijds al vervuilde grond was gestort wordt te gengesproken. "Een verklaring hier voor zou kunnen zijn dat begin dit jaar licht verontreinigde grond, afkomstig uit Zeist, bij Tammer werd gestort," al dus de dienst Water en Milieu van de provincie. De auto van een Soester vatte vorige week woensdag op de Steenhoffstraat vlam. De eigenaar van de auto had zijn vervoermiddel juist van een service beurt bij een Soester garagebedrijf op gehaald. Tot aan de Steenhoffstraat ging het goed, maar daar aangekomen ging een gescheurde brandstofleiding parten spelen. De brandweer was ter plaatse, maar kon niet voorkomen dat de motor volledig uitbrandde. Onlangs rolde in de Seat fabriek in Zo na Franca de miljoenste Seat voor de export van de lopende band. De "mil jonair" was een Ibiza, Seats bestseller. Van dit model wordt meer dan 60% geëxporteerd, terwijl de Ibiza onge veer hetzelfde percentage van de totale Seat export uitmaakt. Het miljoenensucces imponeert vooral, omdat de Seat export slechts 7 jaar gele den is begonnen, op een moment dat het Spaanse automerk buiten het Ibe risch schiereiland vrijwel onbekend was, terwijl Seat geen eigen modellen had en nog moest gaan bouwen aan een buitenlands dealernetwerk. In 1983 beschikte Seat voor de export over e/e/n model, de Seat Ronda, in la tere jaren gevolgd door nieuwe produk- ten in het lage en midden segment. De Seat Marbella, Ibiza en Malaga, en een bedrijfswagen, de Seat Terra, vinden nu via inmiddels 4.000 verkoop- en servi cepunten in 33 landen hun weg naar de consument. Nu de Oosteuropese markt opengesteld wordt, werkt Seat aan een solide uit gangspositie om ook daar haar produk- ten te introduceren. Seat is nu in onder handeling met een aantal Oosteuropese groepen, en heeft in samenwerking met het moederconcern reeds een overeen komst gesloten met de Oostduitse Tra- bant-Tramp-groep. Seat verwerft hier mee in e/e/n keer 80 verkooppunten in Oost-Duitsland. Geef ons uw naam of handtekening of wat u er maar op wilt hebben. Kies dan een leuk kleurtje uit en wij zorgen er voor dat bij aflevering uw eigen striping er keurig en netjes op staat. Seat Marbella helemaal uw auto! Er is al een Marbella vanaf f 12.595,- Volkswagen Groep Deze maand uitgestelde betaling van maximaal fl. 10.000,- tot in 1991 zonder dat wij u één cent berekenen. Nog aantrekkelijker: bij ons deze maand extra hoge inruil. Een messcherpe prijs voor deze felle kleine rakker. Kom kijken in onze showroom naar de nieuwe frisse Marbella kleuren. Volkswagen Groep

Soester Courant | 1990 | | pagina 13