OVERWIN HET BOZE OOG "Maradonna kan bij ons een jaartje tot rust komen!" Waterinkschool viert 20-jarig bestaan Zes leden van De Schieter op N.K.-triathlon Regio-'Bikers' in Peugeot ATB-team VANDERHUL/T Telefoon (02155) -1 30 14 TRIATHLON HOCKEY Hockeyclub Soest ATLETIEK Kort atletieknieuws Triatleten De Schieter geteisterd door slecht weer Groot Soester muziekfestijn bij opening nieuw gemeentehuis Tour de France begint bij Hommes DUIVENSPORT Wedvlucht vanuit Minderhout Pakketten voor Polen Auto Baarnaar gestolen Onder invloed Amerikaan speelt 'botsautootje' Auto teruggevonden Bromfiets vernield en in brand gestoken Portugees servies in nieuw gemeentehuis ZIN IN VOETBAL? SEC IS TE GEK! BEL 02155 - 14881 WASIEL STEITNER TAPIJT WOENSDAG 11 JUL11990SPORT Del Ad Guldemeester en Jim van O ver beek SOESTER COURANT SPORT PAGINA 14 Wedvlucht vanuit Montlucon Triathlonvereniging De Schieter heeft tijdens de laatst gehouden districts- kampioenschappen te Biddinghuizen zes triathleten op het voorste plan we ten te brengen. Via hun prestaties ver dienden zij hun tickets voor deelname aan het NK-triathlon. Een select ge zelschap gaat zaterdag 21 juli a.s. in Veenendaal strijden om de nationale titels ISD (International Short Distan- ce), wat inhoudt dat er 1500 meter ge zwommen dient te worden, gevolgd door 40 km. fietsen en 10 km. hardlo pen. In de aanloop naar dit seizoen heeft trainer Henk Schaak, die zelf enige ja ren terug nog aan de top van de triath- lonwereld meedraaide, zijn pupillen ge degen voorbereid. Naast de door hem viermaal gegeven fiets-, loop-, zwem en combinatietrainingen stopten deze Installatiebedrijf j. cornelisse bv.jSLJI Computer beveiligingen Zaterdag j.l. stond een tiental Schieter leden aan de start van de kwarttriathlon van De Meern. Het koude water van de recreatiepias, waarin gezwommen moest worden, aangevuld met een ste vige wind met constante regen, zorgde voor een ware beproeving. De omstan digheden leidden niet tot toptijden maar wel tot onderkoeling, kramp en materiaalpech. Daardoor moesten ook twee Schieterleden voortijdig de strijd staken. Een uitzondering op deze dag vormde Rob de Haas, die zich schijnbaar in zijn element voelde. Na de 1000 meter zwemmen, 45 km fietsen en 10 km lo pen won hij gemakkelijk de vetera- nenklasse en werd 7e in het totaalklas sement. Na 16.14 min. zwemmen stapte Kees Rietveld al op de fiets, gevolgd door Gerda van der Veen in 17.30 min., waarna Rob de Haas en Geertjan We- stra volgden in resp. 18.20 en 18.30 min. Ook Bert den Breejen en Jos Beij- en waren nog binnen 20 min. op de wal. Vooral het fietsen bracht de grote ver schillen in het 150 man sterke deelne mersveld te weeg. Rob de Haas fietste zich vanuit de middenmoot van de ver kleumde deelnemers naar een 7e posi tie, die hij tijdens het looponderdeel consolideerde. Met 2 uur 16;08 min. invidualistische sporters wekelijks nog vele uren in duur- en tempotrainingen. Tijdens de aanstaande kampioenschap pen zal vooral aandacht uitgaan naar het juniorenduo Jack Belt en Frits Wib- belink, die hoge ogen kunnen gooien in de klasse 'van de toekomst', 18-20 jaar. Frits Wibbelink zal met de besten mee kunnen op het zwemonderdeel, terwijl voor Jack Belt vooral de kracht ligt op het fiets- en looponderdeel. In het dis trictskampioenschap pakte Jack het goud en Frits het zilver. Het tweetal Gerda van der Veen en Mi randa Wurkum hebben zich geplaatst voor de damestitelstrijd. Voor lange af standszwemster Miranda is de 1500 meter zwemmen maar een stukje dat zij waarschijnlijk als één van de snelsten zal afleggen. De wedstrijd voor haar be gint eigenlijk pas bij het fiets- en loop nummer, waarop zij in korte tijd be hoorlijke vooruitgang boekte. Gerda van der Veen is het toonbeeld van ge lijkmatigheid, hetgeen vaak tot de beste resultaten leidt. Op de hele triathlon komt zij nog beter uit de voeten getuige haar persoonlijk record van 12 uur. Het zestal wordt gecompleteerd met twee veteranen in de klasse 40-50 jaar. De 47-jarige Rob de Haas heeft zich tij dens zijn Schieterlidmaatschap tot re delijk zwemmer op laten leiden. Fietsen kon hij voor de tweede maal de wissel- prijs voor veteranen mee naar huis ne men.) Kees Rietveld finishte als tweede Soes- ter in 2 uur 28.25 min., gevolgd door Geertjan Westra (die na een lange bles sureperiode weer lekker begint te draai en) in 2 uur 29.47 min. Ed van Rens- wouw en Bert den Breejen hielden el kaar goed op de been. De lichtvoetige Ed nam bij het lopen de beslissende voorsprong. Ed klokte 2 uur 37.35 min. tegen 2 uur 38.06 voor Bert. Marco Herber kwam binnen na 2 uur 41.45 min. Gerda van der Veen volbracht haar race in 2 uur 45.15 sec. gevolgd door Jos Beijen in 2 uur 51.54 min. In een avondwedstrijd te Nijkerk over 400 meter zwemmen, 18,5 km fietsen en 5 km lopen kwam Gijs van Korlaar al na 58.42 min. terug. Joop van Leijen- horst meldde zich hier voorin het vete- ranenpeloton met 1 uur en 1.00 min. Ook de veteranen Joop Oranje en Frans Jansen presteerden naar behoren. Joop, die zelfs 10 meter teveel zwom, kwam uit op 1 uur en 5.10 min. Frans boekte 1 uur 8.15 min. Voor Mea Kriek was het haar tweede optreden in de traithlon en tevens de tweede maal winst in de da- mesveteranenklasse. Zij kwam tot een tijd van 1 uur 10.55 min. was voor hem al geen vreemde kost, ter wijl hij als lange-afstandsloper ook al zijn sporen verdiende. Begin veertiger Joop Oranje voelt zich als bekend voor malig Soester badmeester zeer goed thuis in het water. Zonder sportachter- grond werkte hij zich halverwege zijn dertiger jaren op tot allround sporter met diverse goede prestaties op de lan gere loopafstanden. Zijn vechtlust op de fiets gecombineerd met zijn jaren lange loopervaring zullen zeker borg staan voor een goed resultaat. Het hockeyseizoen is ten einde en de hockeyclub Soest kan terugkijken op een succesvol jaar, waarin door heel veel mensen met veel enthousiasme van begin september tot eind mei gewerkt is aan een sfeervol, gezellig en sportief verenigingsleven. Een periode van gro te activiteit is afgesloten, maar voordat men naar alle uithoeken van binnen- en buitenland uitzwermt moeten er toch al weer de nodige voorbereidingen voor het nieuwe seizoen plaastvinden: het samenstellen van de teams, het zoeken van de trainers en de coaches, het for meren van de vele commissies en ...niet te vergeten het inschrijven van nieuwe leden. Voor kinderen is hockey een gezellige en nuttige sport, omdat het als team sport kinderen leert samen te spelen, sa men te winnen, maar ook samen te ver liezen. Maar ook voor volwassenen kan het hockeyspel een prettige en gezellige manier van sportbeoefenen zijn. Hockeyclub Soest is een boeiende club met ruim 500 leden, waarvan ongeveer de helft jeugdleden, de andere helft se nioren. Wie belangstelling heeft voor hockey kan voor alle informatie terecht bij mevr. M. Luykx, telefoon 16820. Op donderdag 12 juli a.s. is de basis school De Schakel te gast op het atle- tiekcomplex van A.V. Pijnenburg aan de Bosstraat om daar onderling diverse atletiek- en spelonderdelen uit te oefe nen. De C/D-jeugd van A.V. Pijnenburg houdt 's avonds op vrijdag 13 juli a.s. onderlinge baanwedstrijden op de ei gen atletiekaccommodatie. Je ogen kunnen je aardig dwars /.iiien. Denk maar eens aan autorijden, lezen of lang achter een computerscherm zit ten. Allemaal dingen die niet iedereen met het blote oog af kan. Meestal is er voor zo'n probleem een prima oplossing te vinden. Een gediplomeerd optiek- specialist als Donker kent die als geen ander. Hij beschikt over de modernste oogmeet- apparatuur. Soms gaat het om een lees bril. soms om een 'dubbele' bril met of zonder streepje'. Zie je een bril niet zitten, dan zijn er natuurlijk ook nog len zen in verschillende soorten. Wie 't scherp wil zien. komt vrijblijvend praten en passen. BIJ DONKER IS VEEL TE ZIEN brillen - contactlenzen Winkelcentrum de Smitshof, Smitsweg 30, 3765 CT Soest, Bel: 02155 - 18626 Nog maar koud bijgekomen van de turbulente WK-voetbal of de wielren ners uit de Tour de France staan alweer voor de zware bergetappes. Racefiets specialist Wim Hommes uit Baarn weet er alles van. Behalve dat hij al vijftien jaar voor de amateurwielren ner 'het adres' is op het gebied van ra cefietsen en bijbehorende artikelen, kloppen ook de profs uit de Tour bij hem aan om advies. De Baarnaar Wim Hommes maakte vijftien jaar geleden van zijn hobby zijn beroep. Zijn eigenlijke professie, in strumentenmaker, was hem al jarenlang van dienst bij zijn hobby wielrennen. Hommes 'vond' allerhande technische snufjes uit en monteerde die zelf op zijn racefiets. Mede omdat er maar weinig echte speciaalzaken in racefietsen zijn in Nederland startte hij vijftien jaar ge leden zijn eigen zaak op dat gebied. In middels weten profs als Jean Paul van Poppel en amateurs hem prima te vin den in de Weteringstraat in Baarn. In de zaak van Wim Hommes vindt men niet alleen de gewone merken als Ga zelle, Rossin, Colnago en Specialized. Wim Hommes verkoopt ook het merk Master. Onder die naam bouwt hij na melijk zelf frames op maat. Dat maakt hem tot één van de weinige framebou- De vereniging van postduivenhouders P.V. Soest deed mee aan een wed vlucht vanuit Minderhout over een af stand van 93 km. Er waren 336 duiven in concours die om 11.00 uur met een Z. Westen wind gelost werden. De eerste prijsduif arri veerde om 12:07:01. Deze haalde een snelheid van 1385.32 m.p. min. De leden met de tien snelste duiven wa ren: D. Huisman 1 - H. van 't Net-Kamp horst 2 - H. Huisman 3 10 - A. van Hornsveld 4 5 6 - C. Kamphorst 7 - P. Limper 8 9. 'De Zwaluw' In concours waren 1200 duiven die om 11.00 uur in vrijheid werden gesteld bij een kalme zuidwesten wind. Aankomst eerste prijswinnende duif 12.06.28 uur, snelheid 1432,07 meter per minuut. Aankomst laatste prijswinnende duif 13.05.08 uur. wers in Nederland, waarvan er onge veer zes zijn. Hij mag dan ook klanten uit heel Nederland verwelkomen. Naast de racefietsen verkoopt Wim Hommes ook kleding, crèmes en schoe nen. Bovendien ontwikkelde hij samen met een apotheker en een diëtiste spe ciale sportvoeding vóór de lange en vaak slopende afstanden die wielren ners afleggen. Om bij te blijven vertrekt de enthousiaste 'wielerfreak' Hommes ieder jaar naar de Tour de France om zich te vergewissen van het nieuwste van het nieuwste. Voor alles op het ge bied van de wielersport kan men dus ge rust een keer de fiets naar Baarn pak ken. Op vrijdag 20 juli 1990 is er weer gele genheid tot het inleveren van pakketten voor familie, vrienden en kennissen in Polen. Inleveren kan geschieden bij de fam. de Groot, Haverweerd 117, 3762 BD Soest. De pakketten moeten dichtgeplakt zijn en voorzien van een stevig touw. Tevens dient het adres van geadresseerde en af zender duidelijk leesbaar te zijn. De pakketten mogen geen brieven, tijd schriften e.d. bevatten. Het maximale gewicht van een pakket is 25 kg. De kosten bedragen f 7,50 per pakket plus f 2,50 per kilo. De pakketten wor den in Polen aan huis afgeleverd. Meer informatie: tel.24377. Een 32-jarige Baarnaar deed vorige week aangifte van de diefstal van zijn auto. De man was op bezoek op de Va leriaanstraat en ontdekte toen hij weer naar huis wilde dat zijn Renault 18 was gestolen. Alle Soester muziekverenigingen heb ben positief gereageerd op de uitnodi ging van wethouder Jan Visser om een bijdrage te levren aan de feestelijke opening van het nieuwe gemeentehuis aan de Dalweg. Op zaterdag 22 sep tember wordt daar een "open dag" ge houden, waar de bevolking welkom is om een kijkje te nemen in het nieuwe bestuurscentrum. Op de Molenstraat werd in het week einde een 50-jarige automobilist uit Soest aangehouden, die slingerend over de weg reed. De man moest blazen en bleek een forse hoeveelheid alcohol naar binnen te hebben gewerkt. Hij kreeg een rijverbod van tien uur en een proces-verbaal. Op de Middelwijkstraat werd een 25- jarige vrouw uit Soest staande gehou den omdat haar rijgedrag de aandacht trok. Ook zij had een slok op. Ze kreeg een rijverbod van twee uur en mocht di rect 250 gulden boete betalen. De politie hield in het weekeinde een Amerikaanse militair aan, die vermoe delijk onder invloed van alcohol op de Van Weerden Poelmanweg eerst een betonnen paal, vervolgens een licht mast en tenslotte het hek van de vlieg basis Soeslerberg ramde. Zijn wagen werd zwaar beschadigd, maar hij kon toch doorrijden en leek aanvankelijk in het niets te zijn verdwenen. In samen werking met de Koninklijke Mare chaussee stelde de politie een onder zoek in. Dat voerde o.m. naar Zeist, waar de auto in een parkeergarage werd aangetroffen. De eigenaar, afkomstig uit Duitsland, werd aangehouden door de Marechaussee, die de zaak verder zou afhandelen. Op de Generaal Spoorstraat in Soester- berg is in het weekeinde een auto aan getroffen, die al vorig jaar januari in Utrecht was gestolen. De wagen bleek al anderhalve week in Soesterberg te staan. De politie sleepte hem naar het bureau en stelde de eigenaar en de ver zekeringsmaatschappij op de hoogte. Een 20-jarige Soester ontdekte in het weekeinde dat onbekenden zijn brom fiets op zijn kop hadden gezet, de benzi ne eruit laten lopen en hem vervolgens in brand hadden gestoken. Dat gebeur de op de Dillenburglaan. De politie kon het vuur doven met behulp van de blus ser van de surveillancewagen. De brommer werd uiteraard zwaar bescha digd. Tussen 's middags twee en zes uur wordt zij daar onthaald met muziek-van- eigen-bodem. Zevetien organisaties, allemaal op verschillende manieren ac tief op muziekgebied, hebben met en thousiasme toegezegd bij die gelegen heid te laten horen "wat ze in huis heb ben". Een draaiboek is inmiddels klaar. De uitvoeringen vinden plaats op het plein - waar ook een mobiel podium wordt geïnstalleerd - maar ook in de hal en in de kantine. Op het plein en het podium daar ver schijnen achtereenvolgens de Muziek school, het Groot Gaesbeeker Gilde, het mannenkoor Apollo, het Soester Muziek Gezelschap PVO, de muziek vereniging Odeon en de Poolse dans groep (die ter gelegenheid van de "Poolse Week" op bezoek zal zijn). In de hal van het raadhuis staan optre dens gepland van het Julianakoor, de Soester Orkest Vereniging, de Muziek school, Apollo, het NPB-koor, het Jon gerenkoor Soesterveen en het jonge renkoor Convenant. In de kantine zor gen Radio Soest (de "AROS") en de accordeonvereniging Animato voor muziek. Wethouder Jan Visser is geestdriftig over het evenement en heeft er alle ver trouwen in dat het een groot succes zal worden. Wat hem betreft groeit het uit tot een jaarlijkse traditie, die bijvoor beeld in de toekomst in het openluch- theater aan de Soestebergsestraat kan plaatsvinden. In het nieuwe gemeentehuis zal de koffie toch worden geserveerd in kop jes met het gemeentewapen in meer dere kleuren. Om binnen het daarvoor beschikbare budget te blijven is de op dracht tot het bedrukken van de kop jes verstrekt aan een Portugese fa briek. In de commissie nieuw gemeentehuis maakte voorzitter Jan Menne, en voor stander van kopjes mét gemeentewa pentjes, dit bekend. De andere leden van de commissie konden hiermee wel instemmen. Wel maakte met name Wiebe Meilof van het GPV/SGP/RPF zich zorgen over de grote afstand en de beperkte contactmogelijkheden met de fabrikant. "Hoe weten we nu of deze fa briek over een halfjaar nog wel bestaat? vroeg hij zich af. Er zouden in ieder ge val 250 extra kop en schotels besteld worden, maar Meilof dacht dat het mis schien verstandig was een grotere hoe veelheid 'voor het geval dat' te bestel len. De extra kopjes zullen in het ge meentehuis worden opgeslagen. De leverancier kon niet garanderen dat de bedrukte kopjes er al met de opening van het nieuwe gemeentehuis op 22 september zouden zijn, maar zou wan neer dat niet lukte voor een passende vervanging zorgen. ("kan hij ons tegelijk wat leuke kunstjes leren Lange Brinkweg 38 - Soest Tel. 02155 - 19600 Tusse tenco die 01 ergen Strijd Volks en vr< bewej ren zi De m de Sc maan net vc diget schret het ve Ons g Weke merki artike doen, Soesti kaar! lande droon maal tenen raads' om te werke toch i teer h Del De ho rard J met e halen maani noortj clube Meer met f verga* diger vindei stem i Verga later comir om et nemei hetM lie eei mindt keerd was di Zij lie klein t die, al sie m beroe Vrou\ beerd nog Volks tie. E tuur i keer GER In mu tusser hoog drage Die v Pietei pratei gaat. I op de voor Noort ton. j komt echte je ma; een fl zondt je oo schen maal Rupe Al vele ja gratnma bekende genheid spelen. I behendi; team var den. Vor teams in niserend 25 augu; nemers I Het pro heeft uitt gen ondi jaar. Soi genoeg c spelen oi re diend* zo attrac spelers Onlangs werd te Veenendaal de nieu we Peugeot - ATB-ploeg voorgesteld. All-terrain of mountainbiking, oor spronkelijk afkomstig uit Californië/ Ü.S.A., wint in Europa en duidelijk ook in Nederland veel terrein. Het ATB-rijden is geen veredelde fiets- cross en al evenmin een 'easy' versie van het veldrijden. Er worden zware eisen gesteld aan het lichaam en het materiaal. Want als je ATB niet func tioneert in de modderbakken, op rots blokken, over boomstronken of van steile bergen, vergeet het dan maart Peugeot heeft dit begrepen en houdt er als een van de koplopers op ATB-ge- bied in diverse Europese landen een fa- brieksteam op na. Bij grote internatio nale wedstrijden zoals de Worldcup treedt men als één team naar buiten. Het Nederlandse team werd dit jaar voor het eerst opgestart met de volgen de 'bikers': Lammert Moerman uit Weurt bij Nij megen. Ex-Nederlands Kampioen BMX. In deze tak van sport heeft hij een schat van ervaring. Reed topwedstrij den in heel Europa en Wereldkam pioenschappen in Canada en Japan. In het ATB-circuit een specialist op tech nisch moeilijke parcoursen. Jim van Overbeek uit Soest. De eerste Nederlandse Kampioen ATB (1988) en afkomstig uit de wegwielrennerij. Hij reed vele klassiekers en etappewedstrij den o.a. de Ronde van Ierland in het oranje shirt. Richt nu zijn aandacht op de 'off-road'-wedstrijden in binnen- en buitenland. Ad Guldemeester uit Amersfoort. Ad is eveneens afkomstig uil de wiel rennerij en specialist in het veldrijden. Won diverse veldritten en was o.a. 2e op het Nederlands Kampioenschap liefhebbers. Presteert door zijn duur- vermogen vooral in lange, zware (Ar dennen )wedstr ij den Natasha Bloemhard uit Breda com pleteert het team als rijdster in de da mescategorie. Zij is afkomstig uil de surfwereld. Ze heeft veel gevoel voor balans en haar voorkeur gaat dan ook uit naar parcoursen waar veel van de stuurmanskunst gevraagd wordt. Ie mand wiens prestatiecurve binnen kor te tijd sterk gestegen is. "De parcoursen alsmede de concurren tie zijn zwaar," vertelt Jim van Over beek. "Zoals in elke zgn. rijdende sport is topmateriaal onmisbaar voor presta ties." "Peugeot liet niets aan het toeval over en heeft ons als fabrieksteam met speciale fietsen uitgerust. Voorzien van een revolutionair schakelsysteem van Campagnole dat in het handvat gecon strueerd is. Verder zijn onze bikes uit gerust met speciale banden van Conti nental uit Barneveld. Bepaalde types worden deels voor ons apart ontwik keld in Duitsland. Finishing touch vor men de zgn. Cateye-boordcomputers die vooral bij de concurrentie nogal wat opzien baren." Peugeot werkt met het groen-roze team alle Nederlandse- en Belgische kam pioenschapswedstrijden af. Ook bij di verse Worldcupraces zal het team pre sent zijn. De leden met de tien snelste duiven wa ren: J. van Dijk 1 - K. de Jong 2 - Gebr. de Bruin 3 - B. Roest 4 - B. van Egdom 5 - J. v.d. Brakel Zoons 6 - J. van Groe- nestein Zoon 7 8 - R. van Egdom 10. De Vriendschap In concours waren 1036 duiven. Aan komst le duif 12.05.29, snelheid 1415.12 mtr. per minuut. Aankomt laatste prijsduif 13.04.58 uur. De tien snelste duiven waren van: H.C. Mol en Zn. 1 - A. Grift 2 - J. Kos ter 3 - J. Kruseman 4 - W. van Drie 5 - H. v.d. Veen 6 - Comb. Huizinga v. Doorn 7 - Comb. Buchner de Man 8 - Vaessen/Veenendaal 9 - Comb. Alte- naar/Reijerse 10. ouders hadden een actief aandeel. Die mochten 's avonds naar Zonnegloren, waar de leerkrachten in de kerkzaal een toneelstuk in drie bedrijven opvoerden dat de titel "De bronnenmakers" droeg. De volgende dag - vrijdag - werd het stuk herhaald, nu voor de schooljeugd, die er minstens zo van genoot als de ou ders de avond tevoren. Dat bleek wel uit de opgetogen reacties. De kinderen vonden het prachtig om hun juffen en meesters zo gek verkleed te zien. Vrijdagavond werd er nog een vossen jacht georganiseerd, die ook uitstekend in de smaak viel. De Prof. Waterink school kan dan ook teruzien op een uit stekend geslaagd jubileumfeest. P.V. "De Zwaluw" De leden van bovengenoemde vereni ging van postduivenhouders hebben zondag 8 juli j.l. met hun oude duiven deelgenomen aan een wedvlucht vanuit Montlucon, afstand circa 677 km. In concours waren 216 duiven die op zon dag om 7.15 uur in vrijheid werden ge steld bij een kalme zuidwesten wind. Aankomst eerste prijswinnende duif 16.10.41 uur, snelheid 1265,49 meter per minuut. Aankomst laatste prijswin nende duif 18.08.51 uur. De tien snelste duiven waren van: G. Rijksen 1; J. v.d. Brakel Zoon 2; H. de Bree 3 en 5; T. Klomp 4; J.P. Stam 6 en 9; K. de Jong 8; M. Kanters 10. Met twee dagen vol feestvreugde heeft de Prof. Waterinkschool (Smitsweg) vorige week het twintigjarig bestaan gevierd. Dat gebeurde o.a. met een spelletjesdag en de opvoering van een toneelstuk. Donderdagochtend maakte de school bevolking (plus een groot aantal ou ders) zich op voor een feestelijke start van het jubileum: het oplaten van de ballonnen. Op het schoolplein zong de jeugd zich in de kille ochtend eerst een beetje warm met het schoollied, waarna de directeur van de school, mevrouw W. Buijtenhuis-Jansen, en de oudste leerling, Annemieke van den Arend, gezamenlijk een reusachtige ballon lie ten ploffen, waardoor ze min of meer bedolven werden onder de confetti. Het was de bedoeling dat direct daarna de ongeveer 200 ballonnen van de kin deren de lucht in zouden gaan, maar dat bleek lang niet zo simpel. In de eerste plaats hadden de ballonnen door de la ge temperatuur al niet te veel "stijg- kracht", maar bovendien strooide de harde wind roet in het eten: heel wat ballonnen staakten hun vlucht voortij dig in het struikgewas of geboomte naast de school. Met kunst en "vlieg werk" kozen de meeste tenslotte toch het luchtruim. Daarna verliepen de festiviteiten van een leien dakje. De kinderen genoten volop van de spelletjes die in en om de school werden georganiseerd. Ook de

Soester Courant | 1990 | | pagina 14