•f ion buis baarn ns/ter Mag het véél GROTER zijn voor een dubbeltje meer? 3999r vJOn, 0/X0D computer/ 'Abraham' voor tuinliefhebber liw:Ml«|1 Soest 50 jaar geleden 12 juli 1940 Breng uw volle rolletje bij Foto van Essen en voor 10 cent meer krijgt u foto's op superformaat 13 x 18 cm. Mislukte foto's mag u terug geven en natuurlijk krijgt u een gratis album. vraagt uw aandacht; voor VASTGOED Commissie kiest voor De Vries KONFECTIE OPRUIMING Maatregelen tegen hondepoep ATARI PC 4 Milieuvereniging in verzet tegen hinderwetvergunning bosbouwbedrijf WOENSDAG 11 JULI 1990 SOESTER COURANT PAGINA 5 -15 cm- Aktie geldig tot 8 september 1990 WINKELCENTRUM "HARTJE ZUID" - SOEST FOTO "VIDEO «AUDIO Ontwerp- hinderwetvergunningen Bij de afdeling Milieubeheer van de ge meente Soest, Lange Brinkweg 77, ka mer 017, ligt vanaf heden op werkdagen van 8.30 - 12.00 uur, alsmede in de bi bliotheek aan de Alben Cuypiaan, tij dens de openingsuren ter inzage het ontwerp van de beschikking op het ver zoek van: Garagebedrijf Jurriëns B.V., Soes- terbergsestraat 76, voor het oprich ten van een garagebedrijf annex ver kooppunt voor motorbrandstoffen (zelftank) op het perceel SoesteT- bergsestraat 76. Gemotiveerde bezwaren tegen de ont- werp-beschikking kunnen schriftelijk worden ingebracht door de aanvrager en degenen die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en door hen die daartoe redelijkerwijze niet (tijdig) in staat zijn geweest. De be zwaarschriften moeten bij het gemeen tebestuur worden ingediend vóór 26 ju li 1990. Indien men dat wenst worden de per soonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend ge maakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het be zwaarschrift bij het gemeentebestuur worden ingediend. Hindenvetaanvragen Bij de afdeling Milieubeheer van de ge meente Soest, Lange Brinkweg 77, ka mer 017, ligt vanaf heden op werkdagen van 8.30 - 12.00 uur, alsmede in de bi bliotheek aan de Albert Cuypiaan en bij de dependance Publiekszaken Soester- berg, tijdens de openingsuren ter inzage de verzoeken met bijlagen van: A. Gebroeders Strumpel b.v., Nieuw- straat 64, voor het oprichten van een groothandel in bladaarde, pot grond, aardappelen, groenten en fruit in grondzaken, boomzaden, tuinbenodigdheden, kerstbomen en rondhout op het perceel Nieuw- straat 64; B. Bouwmaatschappij W. Uyland B.V., Schoutenkampweg 35, voor het oprichten van ondergrondse tanks op hel perceel Postweg 57, Soesterberg. Gemotiveerde bezwaren tegen het ver lenen van de vergunning kunnen door een ieder gedurende een maand na "Een huis kopen of vérkopen "Bel ons voor een vrijblijvend advies!'' Bi] aankoop of verkoop van een huis komt heel wat kijken. Voor diegenen die voor deze keuze staan is een degelijk advies en deskundige begeleiding van het grootste belang. A.A. van Breukelen B.V. heeft door zijn jarenlange ervaring voor 0 het juiste advies in huis en draagt zorg voor een vakkundige bemiddeling A.A. van Breukelen B.V.: Vastgoedadviseurs A A. van Breukelen B V. is een onafhankelijk adviesbureau met 20 jaar ervaring in hypotheken, vastgoed en assurantiën. Om objectief te adviseren bemiddelen wij tussen 35 gerenommeerde adviseursin.,. hypotheken vastgoed bankinstellingen. A A. van Breukelen B.V Koninginnelaon 40. BEL: 02155 - 17962/23789 dagtekening van deze kennisgeving schriftelijk worden ingediend bij het ge meentebestuur. De ingekomen be zwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Een ieder kan ook mondeling in persoon of bij gemachtigde bezwaren inbrengen op een openbare zitting, waar gelegenheid wordt geveven tot een gedachtenwisseling, te houden voor A:op donderdag 2 augustus 1990 om 09.00 uur in de commissiekamer, Lange Brinkweg 77; voor B:te houden op verzoek; men gelieve daartoe desgewenst vóór 2 augustus 1990 een af spraak te maken. Indien men dat wenst, worden de per soonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend ge maakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het be zwaarschrift bij het gemeentebestuur worden ingediend. Beroep tegen de op het verzoek geno men beslissing kan later, behalve door de aanvrager en de adviseurs, slechts worden ingesteld door degene die bin nen de gestelde termijn schriftelijk of mondeling bezwaar heeft ingebracht, tenzij wordt aangetoond dat hij redelij kerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bezwaren in te dienen. Hinderwetvergunningen Bij de afdeling Milieubeheer van de ge meente Soest, Lange Brinkweg 77, ka mer 017, ligt vanaf heden op werkdagen van 8.30 - 12.00 uur, alsmede in de bi bliotheek aan de Albert Cuypiaan en de dependance Publiekszaken Soester berg, tijdens de openingsuren ter inzage de beschikking op de verzoeken van: A. Flevo kalkmortelcentrale, Postweg 43 achter, Soesterberg voor het op richten van een groothandel in bouwstoffen, fabricage van kalk- mortel op het perceel Postweg 43, achter; B. J. de Ridder B.V., Veldm. Montgo- meryweg 61, Soesterberg voor het uitbreiden of wijzigen van een aan nemersbedrijf cultuurtechnische werken op het perceel Veldm. Montgomeryweg 61, Soesterberg; C. Scanmail Lithoservice B.V., Amersfoortsestraat 11B voor het oprichten van een lithografisch be drijf op het perceel Amersfoortse straat 11B, Soesterberg; D. Garagebedrijf 3. van Ekris, Rade- makerstraat 31, Soesterberg, voor het oprichten van een garagebedrijf, doorsmeer- en tankstation op het perceel Rademakerstraat 31 te Soesterberg. Beroep tegen deze beschikking kan worden ingediend door: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen die tegen de aanvraag om vergunning tijdig bezwaren hebben in gediend; d. enige ander belanghebbende die aan toont dat hij redelijkerwijze niet (tijdig) in staat is geweest eerder bezwaren in te brengen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019,2500 EA 's Gravenhage, binnen een maand na de dagtekening van deze kennisgeving. Zij die een beroep instellen kunnen overeenkomstig artikel 107 van de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet worden gericht aan de voorzitter van de Afde ling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's Gravenhage. De beschik king wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is. beslist. Bouwzaken De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders voorne mens zijn op daartoe strekkende ver zoeken met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften, vergunning te verlenen voor: het aanbouwen van een serre, Pr. Bernhardlaan 25 a (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening); het bouwen van een garage, Klaarwa- terweg 51 (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening); het plaatsen van een zichtscherm, Prinsenhof 1 (artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening). Na het college heeft ook de commissie volkshuisvesting zich voorstander ge toond van de plannen van de firma De Vries uit Nieuwegein voor de bebou wing van het raadhuisterrein aan de Steenhoffstraat. In de commissiever gadering woensdagavond bleken zij het hierover unaniem eens te zijn. Wel werden kanttekeningen geplaatst bij de hoge huren en verkoopprijzen door met name het CDA en Gemeentebe langen Groen Soest. De firma's Van de Grift uit Soest en De Vries uit Nieuwegein kwamen beiden hun visie op de toekomst van het huidi ge gemeentehuis aan de raadsleden to nen. De keuze viel op het bedrijf uit Nieuwegein gezien de speelse architec tuur waarin de voorgevel van het karak teristieke pand bewaard blijft. Elske van Gorkom van Gemeentebelangen benadrukte wel dat haar partij vond dat de gemeente kansen liet liggen met het oog op de doorstroming, wanneer er niet meer ouderenwoningen in het pro ject werden opgenomen. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 12 juli 1990 eventuele bezwaren schriftelijk bij Bur gemeester en Wethouders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijn, dagelijks van 8.30 - 12.00 uur, in het kantoor van Milieu- en Stadsbeheer, afdeling Bouwzaken, Lange Brinkweg 77, ter inzage. Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens Burgemeester en Wethouders van Soest maken in verband met het bepaalde in artikel 133 van het Reglement Ver keersregels en Verkeerstekens (R.V.V.) bekend, dat zij besloten hebben A. het gedeelte van de Albert Cuyp iaan tussen de Dalweg en de Prins Bernhardlaan, het gedeelte van de Prins Hendriklaan tussen de Prins Bernhardlaan en de Nassaulaan en de zuidelijke rijweg van het Nassau- plantsoen in het verlengde van Na ssaulaan tot de Van Weedestraat door de plaatsing van de borden 6,7 en 9 van bijlage II van het Regle ment Verkersregels en Verkeerste kens (R.V.V.) aan te wijzen als voor- rangsweg; B. het besluit, afd. I, nr. 6959, van 7 mei 1968 in te trekken ten aanzien van de voorrangsregeling van de kruising Prins Bernhardlaan en de Albert Cuyplaan/Prins Hendrik laan; C. het besluit, afd. I, nr. 8975 van 25 november 1969 in te trekken ten aanzien van de voorrangsregeling van de kruisingen Nassauplantsoen en Beatrixlaan en Nassauplant soen/Nassaulaan en Prins Hen driklaan; D. door middel van plaatsing van bord 20 van het Reglement Verkeersre gels en Verkeerstekens (R.V.V.) het gedeelte van de Waldeck Pyrmont- laan ter hoogte van huisnummer 54 over een lengte van 1,50 meter ge sloten te verklaren voor motorvoer tuigen; E. door middel van plaatsing van bord 20 van het Reglement Verkeersre gels en Verkeerstekens (R.V.V.) het gedeelte van de Verlengde Talma- laan ter hoogte van de westelijke aansluiting met de Soesterengweg over een lengte van 1.50 meter ge sloten te verklaren voor motorvoer tuigen, met uitzondering van vracht- en agrarisch verkeer met een vrije hoogte van 14 centimeter tus sen de wielen, dat een bestemming heeft op de Verlengde Talmalaan. Tegen dit besluit kan iedere belangheb bende een beroepschrift indienen, dat binnen 30 dagen na heden - in meer voud - moet worden ingediend bij de af deling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's Gravenhage. i Informaties Info-centrum. STEENHOFFSTRAAT 9a. Telefoon 02155-22555 Open maandag I m. vrijdag Informatietelefoon met actualiteiten i tel. 93665 (24 uurs-service). Dat de heer M. van Schijndel een zeer geestdriftig tuinliefhebber is werd vorige week nog eens onderstreept door de "Abraham in zijn voortuin aan de Ruysdael- laan en de mededelingen op het spandoek dat uit het slaapkamerraam hing. Dit alle maal ter gelegenheid van zijn 50-ste verjaardag. Dochter Wilmaenzoon Rick waren op het idee gekomen hun vader op deze manier even in het zonnetje te zetten. Vader Van Schijndel schijnt in elk geval niet van onkruid te houden, niet in zijn voortuin, maar ook niet in zijn moestuin aan de Hooi weg. Die zien er meestal zó opgeruimd uit dat de mensen hem wel eens vragen of hij het lapje grond soms meteen stofzuiger on derhoudt... Bij aankoop van twee KOSTUUMS betaalt U alleen de duurste Bij aankoop van twee KOLBERTS betaalt U alleen de duurste PANTALONS van f 149,- tot f 170,- NU f 105,- van f 179,- tot f 200,- NU f 125,- van f 219,- tot f 240,- NU f 145,- boven f 240,- NU f 165,- MODE ZUID PROMENADE 12 SOEST-ZUID Waarom maatregelen? Hoewel het hondepoepprobleem mis schien niet het grootste en meest drin gende probleem is vergeleken bij grote problemen zoals milieuvervuiling, werkloosheid e.d. blijkt het voor het overgrote deel van de Soester bevol king wel één van de grootste 'kleine er gernissen' te zijn: Uit een in 1989 ge houden onderzoek is gebleken dat 75% van de bevolking de overlast door hon depoep als een van de grootste erger nissen beschouwt. Een ruime meerder heid van de bevolking zou graag maat regelen zien op dit terrein. Vooral spe lende kinderen worden momenteel de dupe van de heren der verspreid liggen de uitwerpselen: er is vrijwel geen ga zon over, waar een kind nog ongestoord kan spelen. Dit kan niet de bedoeling zijn! De maatregelen komen in het kort op het volgende neer: De gehele bebouwde kom wordt inge deeld in drie soorten gebieden, name lijk: A. uitlaatstroken en uitrenterreinen; B. terreinen 'verboden voor honden'; C. overige gebieden. A. Uitlaatstroken en uitrenterreinen Op de uitlaatstroken mag de hond aan de lijn worden uitgelaten. De uitwerp selen mogen op deze stroken achterblij ven. De uitlaatstroken bestaan voor het merendeel uit brede groenstroken. Waar deze ontbreken of te klein zijn, worden aparte zandstroken aangelegd. Deze zandstroken worden regelmatig gereinigd. Bij het aanwijzen van uitlaat stroken is getracht ze zó aan te wijzen, dat een hondeëigenaar nooit meer dan ca. 200 meter hoeft te lopen om een uit- laatplek te vinden. Het spreekt voor zich dat (potentiële) speelplekken voor kinderen niet als uitlaatstrook zijn aan gewezen. Uiteraard is geprobeerd uit- laatplekken te vinden, waar de overlast voor omwonenden zo klein mogelijk blijft. Omdat door vele hondeëigenaren is ge vraagd om mogelijkheden om de hond vrij te laten rennen zullen een aantal uitrenterreinen worden aangewezen. Hier hoeft de hond dus niet aan de lijn. Deze terreinen zullen worden afgeras terd door middel van een afrastering of dichte beplanting. B. Terreinen 'verboden voor honden' De terreinen 'verboden voor honden' mag een hond niet betreden. Dit betreft de winkelcentra, de speelplaatsjes en de trapvelden. Deze verboden terreinen worden duidelijk gemarkeerd door middel van een verbodsbord, zodat er geen enkele twijfel mogelijk is. C. Overige gebieden In de overige gebieden (de 'witte gebie den') mag een hond wel komen, maar de uitwerpselen moeten worden opge ruimd. Een eigenaar, wiens hond de uitlaatstrook 'niet haalt' zal dus zelf het 'ongelukje' moeten opruimen. Het is raadzaam hiervoor een apart 'ruimmid- del' zoals een schepje of speciaal hon- depoepzakje te gebruiken. Het papie ren zakje-met-inhoud hoort in de GFT- container thuis. Waar liggen de gebieden? Zoals gezegd zullen de gebieden die ab soluut 'verboden voor honden' worden, worden gemarkeerd door een duidelijk bord. De speciaal aangewezen uitlaat- terreinen worden eveneens van bebor- ding voorzien. Verder zal er als alle ter reinen definitief zijn aangewezen huis- aan-huis een kaart worden verspreid, waarop de verschillende gebieden staan aangegeven. Dit kaartje moet u dus goed bewaren! Is er controle? De gemeente hoopt uiteraard dat ieder een zich vrijwillig zal houden aan de nieuwe regels, maar omdat nu eenmaal niet iedereen dat zal doen wordt er een hondencontroleur aangesteld. Deze persoon krijgt een opsporingsbevoegd heid, zodat bekeuringen zonodig ter plekke uitgedeeld kunnen worden. Wanneer gaan de maatregelen in? De maatregelen gaan in de hele ge meente Soest (incl. Soesterberg) in op 1 januari 1991. AT-compatibel computer met 80286 processor. Klokfrequentie 16 MHz. Geheugen I MB. Met 60 MB harddisk Nu bij uw ATARI dealer met VGA, monochrome monitor incl. B.T.W ZUIDPROMENADE 15 - SOEST-ZUID - TEL. 1 28 74 De milieuvereniging Soestdijk Geen Stankwijk heeft vorige week tijdens een hoorzitting bezwaar gemaakt te gen een eventuele nieuwe hinderwet vergunning voor het bosbouwbedrijf Van Doorn aan de Wieksloterweg. SGS vindt dat het bedrijf daar niet thuishoort. Soestdijk Geen Stankwijk betwijfelt of het bedrijf ooit bouw- en aanlegvergun- ningen voor resp. het doortrekken van de kap van een pinkenstal (waar mate riaal wordt opgeslagen) en het verhar den van een stuk weiland voor o.a. parkeerplaatsen en fietsenstalling). Ze is tegen het achteraf legaliseren van "il legale uitbreidingen". De vereniging wraakt met name de "postzegel-aanpak" van het bedrijf: "Iedere keer een stukje meer", wat in tegenspraak is met het bestaande be stemmingsplan. "De in het verleden verleende vergunningen kloppen niet met de werkelijkheid," aldus SGS, "en onze vermoedens voor de toekomst zijn dienovereenkomstig." Zij vreest dat ook andere bedrijven straks onder de voor schriften van het bestemmingsplan wil len uitkomen. De milieuvereniging heeft ook aange kondigd zich ten sterkte te zullen ver zetten tegen aanpassing van het be stemmingsplan, omdat het bedijf op het industrieterrein Nieuwegracht 1 thuis hoort. Zij pleit voor het behoud van de natuurwaarden, de landschappelijk heid en "het aanzien van de prachtige Wieksloterweg en de aangrenzende na tuur- en stiltegebieden". "De Wieksloot moet de kleinschaligheid behouden die ze altijd heeft gehad. Hierin horen geen industriële bedrijven thuis, ook al lijkt een bosbouwbedrijf daarin wel te pas sen," aldus het bestuur. INTERIEURVERZORGING VOOR STEEDS NIEUWE WOONIDEEËN NIEUWSTRAAT 18-24 - BAARN - TEL 02154-12600 I IONDENPOEPPROBLEEM...? IK HED NIETS TE KLAGEN OVER MIJN STOELGANG De Brandweer Commandant jubileert Maandag was het twaalf en een halfjaar geleden, dat de Commandant van de Soester Brandweer, de heer W. Groart, als Commandant van dit corps werd benoemd. Het was op 3 Juli 1923, dat de Brandweervereeniging werd opgericht, een in stituut met het doel: de bestrijding van brianden, waarvoor door B. en W. een commandant werd benoemd. De jubileerende Commandant trad toen tot deze vereniging toe en is dus reeds 17 jaar aan dit corps verbonden. Op 11 Maart 1924 werd de heer Groart tot commandeur benoemd, op 29 De cember 1925 tot brandmeester, op 1 Jan. 1926 tot onder-Commandant waar na zijn benoeming volgde tot Commandant. Een wagen met plunje-pomp, getrokken door een paard, was het materiaal waarmede de brandweervereeniging aanving. In 1925 volgde een brandweerauto, d.w.z. een luxe-auto omgebouwd tot mo- torspuitwagen. In 1928, toen de heer Groart de touwtjes in handen kreeg, voerde hij het de vies in: Brand voorkomen is beter dan blusschen en daarmede kreeg het pre ventieve optreden der Brandwet een belangrijke rol. In Augustus 1929 toen de gemeente Soest het 900-jarig bestaan vierde, werd een nieuwe motorspuitwagen aangeboden, terwijl in 1930 naar aanleiding van een groote brand in Vlissingen, waarbij omliggende gemeenten hulp wil den verleenen, doch niet konden, wegens het niet passen van het materiaal, gaf de jubileerende commandant de stoot tot de oprichting van de onderlinge hulpverleening tusschen Amersfoort, Baarn en Soest. Deze hulpverleening is thans zoover uitgebreid, dat de geheele provincie Utrecht als inicum in geheel Nederland onderling hulp kan bieden, dankzij hun materiaal, hetwelk in overeenstemming met elkaar is gebracht. In 1931 werd de Brandweer gereorganiseerd of beter gezegd, de reorganisatie kwam toen tot stand. De brandalarmsirene op het gemeentehuis getuigt daar onder meer van. In de daaropvolgende jaren werden nieuwe helmen, nieuwe uniformen en leeren jassen aangeschaft, zoodat ook het aanzicht der geuniformde brand weerleden keurig en welverzorgd aandoet. Het aantal brandkranen, dat in 1928 55 bedroeg, is thans uitgebreid tot 143. De Commandant, die geen ruchtbaarheid aan zijn jubileum had gegeven en geen huldiging wenschte, heeft toch niet kunnen verhinderen, dat aan dezen dag de noodige officieele kleur werd gegeven. Zijn mannen, die sinds 1923, bijna 500 keer zijn uitgerukt, bij nacht en bij dag, zonder daarvoor eenige belooning te ontvangen, doch hum werk of nachtrust, als vrijwilliger te derven, hebben hun jubileerende commandant niet met rust gelaten en evenmin zij, die het werk der brandweer van dichtbij aanschouw den. De vele bloemstukken, brieven en telegrammen, geschenken, taarten en fruit manden vertokten reeds genoeg, doch des avonds werd de heer Groart naar de Brandweer-Centrale gehaald, waar zijn mannen in een keurig versierde omgeving hem een aangenaam welkom bereidde. Daar waren ook aanwezig de Burgemeester, de gemeentesecrestaris, het Hoofd van den Luchtbeschermingsdienst, de directeuren van Gasbedrijf en Openbare Werken, de Inspecteur en adj. Inspecteur van Politie en tal van an dere. Burgemeester des Tombe, die den Commandant reeds kende uit den Utrechtse Provinciale Brandweer Bond, openden de rij van sprekers en bracht dank voor de onvolprezen toewijding en werkzaamheid van den jubila ris, daarbij stipuleerend de goede verhouding in het corps en met andere in stanties. Andere sprekers releveerden belevenissen uit de roemruchte historie van de brandweer, waarw bij allen het werk van den Commandant niet weinig pre zen. Het gemeentebestuur offreerde sigaren de leden een bankschroef en een ecte- tas, beiden van groot formaat en tenslotte dankte de heer Groart voor de waardeerende woorden en stoffelijke blijken. In een gezellige stemming werd deze avond verder doorgebracht. Vermelden wij nog, dat de Buurtvereeniging Van Weedestraat, Soest Vooruit, de Luchtbeschermingsdienst, de Brandweer te Soesterberg en te Amersfoort, de Ned. Middenstandsbank e.a. zich door persoonlijke vertegenwoordiging en door stoffelijke blijken van waardeering niet onbetuigd hebben gelaten bij dit jubileum.

Soester Courant | 1990 | | pagina 5