Meningen vanlezers Eerste thema-expositie soort reünie bij Soester galerie Anna Paulownahuis Overzichtstentoonstelling over geologie in Museum Oud Soest Soest blijft Soest 'Stil-even' zondag van start Wie is er bang voor een galerie? PASO gaat door Fietsendieven in de kraag gegrepen uitgestorven inktvis H.BELEMNIET niet GEWOON uitverkoop wel grote REËLE KORTING ontvangt U nu op al onze klasse - artikelen. Zondagmiddagconcert Kasteel Groeneveld Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Nieuwe cursussen 06-11 Vrijwilligers Vakature Bank Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' Workshop B. Hagen in 'zeggingskunst' c WOENSDAG 11 JULI 1990 SOESTER COURANT PAGINA 8 Cultureel Creatief Centrum Jeugdtheater In het komende theaterseizoen kunt u in C-drie een aantal jeugdtheaters be zoeken. In oktober komt Poppenthea ter De Rarekiek met "De dans om tan tes stoel", een verrassend en vertede rend poppenspel theater voor kinderen van 4 - 8 jaar. In november komt Jeugdtheater Teele met Ding Dong, doe jij even open", een spannende voorstelling waarin van alles gaat gebeuren voor kinderen van 6-12 jaar. In december komt Jeugdtheater Spek kies met "Oeps"; Oeps is een rode ijs beer die van kleur wil veranderen. Een voorstelling voor kinderen van 4-9 jaar. Meer informatie over deze jeugdthea- tervoorstellingn is te lezen in de nieuwe culturele folder. Cursus origami In het komende najaar kunt u een cur sus origami volgen in C-drie. Origami is een ander woord voor Japanse vouw- kunst. In september start de beginners cursus van 6 lessen. In deze beginnerscursus leert u stap voor stap de belangrijkste basisvouwen. na deze cursus ben u in staat heel veel te vouwen zoals: zoogdieren, insekten, mensen, vogels, bloemen, maskers, doosjes e.d. Wilt u zich nog verder verdiepen in de vouwkunst, dan krijgt u de gelegenheid om een cursus te volgen voor gevorder- dene. Deze start in november en bestaat ook uit 6 lessen. Aan de hand van een cursusboek leert u weer een aantal nieuwe vouwtechnieken. De cursus wordt gegeven door de do cente Annette Haage en vindt plaats op de dinsdagavond. Meer informatie over het cursusaanbod van C-drie kunt u lezen in het nieuwe cursusprogrammaboekje. Dat krijgt u begin september in uw brievenbus. Pro memorie: Cultureel Creatief Centrum C-drie is gevestigd aan de Willaertstraat 49 te Soest. Het telefoonnummer is 22188. C-drie is geopend van maandag tot en met vrijdag van 8.30 - 12.30 uur, 13.00 - 17.00 uur en 18.30-23.00 uur. Op za terdag is het centrum open van 15.00 - 23.00 uur. Spelregels: Alleen brieven van maxi maal 250 woorden, die betrekking hebben op Soest, worden geplaatst. Anonieme brieven of brieven onder pseudoniem worden geweigerd. De redaktie behoudt zich het recht voor brieven zonder opgaaf van re denen in te korten of te weigeren. Plaatsing houdt niet in dat de redak tie met de inhoud instemt. V erkeer(d)maatregelen? Het begint erop te lijken dat de gemeen te Soest nu zelf alle verkeersregels aan haar gemeentelijke laars lapt: we mo gen vanuit de richting Baarn komende de Van Weedestraat oversteken en op de kruising van de Prins Hendriklaan en Nassauplantsoen krijgen we dan voor rang op het rechtdoorgaande verkeer als we linksaf willen slaan. Als kind hebben we op de lagere school al geleerd "rechtdoor op dezelfde weg gaat voor". Hier heeft de gemeente Soest natuurlijk niets mee te maken, ge tuige bovengenoemde situatie. De ver- keersremmende drempels op de Prins Hendriklaan/Albert Cuyplaan moeten ook maar voor lief worden genomen door het verkeer uit bovengenoemde richting, want rechtdoor gaan heeft geen zin meer nu de Waldeck Pyrmont- laan ook wordt afgesloten voor door gaand verkeer. Is Soest nu ineens zo auto-onvriendelijk geworden en "gedoogt" zij, met alle on vriendelijkheden die er maar te beden ken zijn, de auto's alleen nog maar? Of is het de bedoeling om, net als in Amersfoort, het "centrum" autovrij te maken? (Dat zal dan een leuk uitge strekt gebied gaan worden.) Maar er is nog hoop voor Soest. Als er nu eens mensen in de verkeerscommis- sie zouden komen met kennis van za ken, in plaats van mensen die eerst doen en dan pas denken, zou er in de eerste plaats al niet onnodig veel geld "op straat" worden gegooid en ten tweede niet zoveel onrecht aan het verkeer worden gedaan. Het zou het ongerief kunnen beperken tot een minimum en zo ook minder "gestresste" automobi listen opleveren. Een nog net niet "gestresste" Soester automobilist, m Veen Soest blijft Soest, verkiezingskreet! Voorspelling die Jan Visser deed. Soest blijft Soest Zo is het niet Wanneer het noodlot echt geschiedt 't Natuurbad is een monument Alom in het land geroemd en gekend Jan Visser zo tegen de verkoop als wat Draaide opeens gelijk een blad Eerst leek hij tijdig de zaak te stoppen Liet zich vervolgens door Taphoorn foppen Nu zijn vanuit zijn nieuwe post De irritaties opgelost Een nieuw klein zwembad wordt gebo ren En "ONS" natuurbad gaat verloren Jan Visser, draai geen zaken om Zie Soest niet als naïef en dom! Een kuur-oord behoeft een swimming- pool Dat is het meest waarschijnlijke doel Nel Rademaker-Duyts Een soort reünie. Zo omschrijft Carla Kroes, een van de drie galeriehouders van het Anna Paulownahuis, de eerste thema-expositie die aanstaande zon dag in de Soester galerie wordt ge opend. Voor het eerst in de anderhalf jaar dat Ton Paauw en Carla en Ka- trien Kroes de galerie leiden komen al le beeldende kunstenaars met hun werk bij elkaar. Tot en met 26 augustus is aan de Burge meester Grothestraat een uiterst geva rieerde staalkaart te zien van beeldende kunstwerken - de meeste speciaal voor deze tentoonstelling gemaakt - rondom het thema "stilleven". Voor de titel is dat begrip enigszins geparafraseerd tot "stil-even". Niet minder dan 17 beeldende kunste naars zijn met hun werk present. Zij vormen de "stal" van het Anna Paulow nahuis, zoals Ton Paauw uitlegt. "Ie dere galerie heeft zijn eigen stal, en wij wilden onderhand graag eens iets doen met alle kunstenaar met wie wij een re latie hebben opgebouwd." Dat daar voor de zomermaanden zijn uitgekozen is geen vergissing, al sluiten de meeste galeries in die periode doorgaans hun deuren. "Wij gaan open, juist omdat we onze stal meer bekendheid willen ge ven." Voorbijgangers hebben in de afgelopen weken al een blik kunnen werpen op een van de opvallendste onderdelen van de expositie: de beide halve "eie ren", opgebouwd uit wilgetenen, van Godelief Smulders. Bij de opening - aanstaande zondag - worden die met behulp van een hoogwerker samenge voegd tot één reusachtig ei met een hoogte van 9 meter en een omtrek van 22 meter: een spectaculair karwei in de voortuin van de galerie. Rondom het gebouw zullen nog een aantal objecten te zien zijn. Zo komt er voor de fietsenstalling opzij een enorm schilderij te staan, met een totale breed te van zo'n acht meter. Het rommel- schuurtje daarnaast biedt onderdak aan een videoproject van Nol de Koning. Aan de andere kant staat o.m. een "boeket" van Corèl, opgebouwd uit borstels en bezems en wellicht gemaakt met een knipoog naar Van Goghs be roemde Zonnebloemen. Corèl is verder aanwezig melo.a. een stoel, waarvan de zitting is volgepakt met ouderwetse tak- kebossen. Eén gezicht De leiding van het Soester kunstcen trum, dat overigens nog volop in de op bouwfase verkeert, mag dan in handen zijn van een drie-man/vrouw-schap, de galerie onmiskenbaar één gezicht. In wisselende samenstelling gaan ze vaak op atelierbezoek en bekijken daarbij wat zich al dan niet leent voor een expo sitie. Bij die afweging speelt de relatie met het publiek een gewichtige rol. "Een galerie moet groeien," aldus Ton. "Dat is een kwestie van vertrouwen op bouwen tussen de galerie en het pu bliek." Het Anna Paulownahuis richt zich daarbij op hedendaagse, actuele beel dende kunst. "Vooral abstract, maar niet persé," vindt Carla. "We hebben bewust gekozen voor een brede opzet en willen niet bij een bepaalde stroming worden ingedeeld. We bieden niet al leen goed verkoopbare kunst aan, zoals schilderijen, grafiek en beelden die vlot van de hand gaan. 'Trendy' kunst, dat is makkelijk genoeg. We zoeken ook be wust naar projecten die niet direct com mercieel interessant zijn, maar die wel belangrijk zijn om te laten zien wat er speelt: werk van jonge kunstenaars, die nieuwe richtingen inslaan en in eerste instantie misschien wat moeilijker 'ver kopen', maar waarvan de kwaliteit later ongetwijfeld zal blijken." Spannend De aanleiding voor de thema-expositie vonden Ton, Carla en Katrien tijdens een bezoek aan het atelier van Wim Foto: Goos van der Wilt. Het 'borstel- en bezemboeket' van Co- réi - 'De angst van de schilder voor het maagdelijk doek' van Elmar Gille. Hooghwinkel. "We waren direct onder de indruk van een groot schilderij: een bos tulpen. Het stilleven is door de eeu wen heen een vast gegeven gewest in de kunst. Het mag misschien een beetje ruiken naar traditionalisme, maar dat is juist het spannende: Kijken wat iedere kunstenaar er op zijn manier, in alle ar tistieke vrijheid, van maakt." Typerend voor de hele tentoonstelling is bijvoorbeeld het schilderij van Elmar Gille (zie foto). "Stil-even - of de angst van de schilder voor het maagdelijk doek," heeft hij het genoemd. Het werk is een soort kijkdoos, waarin een schil dersatelier wordt getoond. Het maag delijke doek neemt daarin een centrale plaats in: een stilleven in optima forma. "Verstild leven, stille objekten als mo numenten, zwijgende getuigen van een eeuwigheid," om de woorden van een van de ander exposanten, Manja Ha zenberg, te gebruiken. Beetje verbaasd De galeriehouders zijn nóg een beetje verbaasd over de geestdrift waarmee de 17 kunstenaars die ze met het idee be naderden reageerden. "We dachten ei genlijk dat ze er niet zo veel in zouden zien, maar ze waren allemaal enthou siast en hebben spciaal voor deze expo sitie werk gemaakt. Het zijn allemaal kunstenaars die hier al eens geëxpo seerd hebben, of dat binnenkort nog gaan uoen. liet is leuk dat ze elkaar nu ook eens op deze manier tegenkomen," aldus Carla. De expositie wordt aanstaande zondag 15 juli om 16.00 uur geopend door Ju lienne Kruiskoop, algemeen directeur van het gerenommeerde Sonsbeek In ternational Art Centre in Arnhem. Veel mensen, ook zij die een oprech te belangstelling hebben voor beel dende kunst, reageren soms wat schichtig als het begrip 'galerie' ter sprake komt. Sommigen denken dat het alleen een kunst-handel is, waar je persé iets moet kopen; anderen menen dat het eigenlijk een soort museum is, waar je slechts in stilzwij gende bewondering langs de geëx poseerde stukken mag schrijden. Galerie Anna Paulownahuis wil graag van zo'n verkeerd imago af en wil graag een bemiddelende rol spe len tussen "het publiek" en "de kunst". "De mensen kunnen hier ge woon naar binnen lopen en op hun gemak rondkijken. Kopen hoeft echt niet. En praten mag. Iedereen is wel kom," aldus Ton Paauw en Carla Kroes van de galerie aan de Burge meester Grothestraat 51. Wie er altijd al eens een kijkje had willen nemen moet dat nu, tijdens de stilleven-expositie, beslist eens doen. De galerie is van dinsdag tot vrijdag geopend van 's morgens 9.00 tot 's middags 17.00 uur en op zon dagvan 13.00 tót 17.00 uur. Eventu eel kan men ook een afspraak maken via tel. 11563. "Er zullen fossielen te zien zijn uit bij na alle perioden van de aardgeschiede- nis, en uit verschillende landstreken. De bedoeling is dat de bezoekers zul len herkennen wat er nog allemaal te zien is van de aarde van vroeger. Het wordt dus een echte overzichtsten toonstelling - wie nader op iets in wil gaan kan altijd nog naar een gespecia liseerd museum." Op woensdag 11 juli a.s. heeft PASO een avond georganiseerd die verzorgd wordt door dhr. R. Groenensteijn, met helderziende waarnemingen, en door mevr. A. Wingelaar, die mediamiek te keningen zal ontvangen. Vanaf 21.30 uur worden de bezoekers in de gelegen heid gesteld om vragen te stellen. De avond wordt gehouden in De Vangrail, Nachtegaalweg 8c. Zaal open 19.30 uur; aanvang 20.00 uur. Int. tel. 033- 803701 of 02155-21962. De politie heeft vorige week twee jon gens uit Soest aangehouden, die bij het kinderdagverblijf de Blauwe Vogel aan de Bosstraat een bakfiets hadden gesto len. Het tweetal, resp. 20 en 15 jaar, be kende nog een aantal fietsdiefstallen. Ze werden na het verhoor heengezon den. Henk Gerth, organisator van de geolo- gie-tentoonstelling die zaterdag 14 juli begint in Museum Oud Soest (Artis- hock-gebouw, Steenhoffstraat), kan putten uit eigen bezit, maar ook uit dat van vele vrienden en relaties van de lan delijke geologie-vereniging. De ten toonstelling bestaat uit drie delen: plantaardige fossielen, dierlijke fossie len, en mineralen plus gesteentes. Het is de bedoeling dat elk uitgestald voor werp voorzien zal zijn van een duidelij ke tekst en er zullen ook algemeen-ver duidelijkende overzichten zijn. Daar naast zullen er rijk geïllustreerde geolo- gie-boeken ter inzage liggen. Geologie houdt in: kennis van wat de bodem bevat, kennis ook van de bouw en ontwikkeling van de aardkorst. Iets wezenlijks anders dus dan archeologie, die vooral gericht is op het onderzoek naar vroegere menselijke leefvormen. De archeologie bestrijkt daarom "slechts" een periode van zo'n paar mil joen jaar, terwijl de geologie vele hon derden miljoenen jaren omspant. Plaatselijke vondsten Hoewel er in de bodem onder Soest aanzienlijke lagen steenkool liggen en de bodem zeker van geologisch belang is, biedt de bovenlaag weinig direct houvast: afzettingen uit geologisch jon ge perioden. Toch zullen er op de ten toonstelling ook plaatselijke vondsten te zien zijn, zoals windkeien (keien die uit de ijstijd stammen en door eeuwen van zandstormen opvallen zijn afgesle pen), en kokertjes van ijzerhoudende grond zoals die ooit om plantenwortels zijn ontstaan. De tentoonstelling is zoals gebruikelijk voor Museum Oud Soest geopend van 13.00 tot 17.00 uur, elke zaterdag- en zondag-middag. PROOSTRACUM PHRAGMOCONUS Bijvoorbeeld: tenminste f.100,- op alle kostuums en mantelpakken, f. 80,- op alle kolberts, blazers, regenjassen, f. 50,- op alle jacks, rokken, 2-pieces, vesten, f. 30,- op alle schoenen, pantalons, blouses. f. 20,- op alle f. 10,- op alle en pullovers. v shirts, polo's, pyjama's.^t BAARN 02154-1 54 18 SOESTDIJK r Burg. Grothestraat 7 - 02155 - 1 44 88 Laanstraat 65 Aanstaande zondag, 15 juli, vindt in de Hasselaerzaal van Kasteel Groeneveld in Baarn weer een zondagmiddagcon cert plaats. Als soliste treedt op Klara Würtz (piano). Zij speelt werken van Franz Schubert en Robert Schumann. Het optreden van dit veelbelovende jonge talent vormt de afsluiting van de serie zondagmiddagconcerten in het seizoen 89/90. Het concert begint om 16.00 uur. De entree is f 7,50. Nieu-.v telefoonnummer Buro Vrije Tijd Buro Vrije Tijd, de organisatie die zich in Soest bezighoudt met het bij elkaar brengen van mensen met overeenkom stige hobby's etc., is vanaf heden bereik baar onder nieuwe telefoonnummers. Dat zijn (02155) 13941 en 13951. Bij de volksuniversiteit Soest-Soester- berg gaan in oktober de cursussen prac- tische informatie over consumenten recht en -plicht, arbeidsrecht, erfrecht en sociale zekerheid van start. Consumentenrecht De volgende onderwerpen zullen on dermeer aan de orde komen: rechten en plichten van de consument, garanties, klachteninstanties en het opstellen van klachtenbrieven. Aanvang: dinsdag 2 oktober 1990 van 13.30 - 16.00 uur. Docente: mevr. mr. J. Allard-Knol. Cursusadres: De Open Hof, Veenbes straat 2, Soest. Arbeidsrecht De volgende onderwerpen zullen on dermeer aan de orde komen: facetten van de arbeidsovereenkomst, proble men rond de proeftijd en ontslagproce dures. De cursusavonden over de So ciale Zekerheid sluiten hierop aan. Aanvang: woensdag 3 oktober 1990 van 19.30 - 22.00 uur. Docente: mevr. mr. J. Allard-Knol. Cursusadres: Mavo-Soest, Valeriaan- straat 167a, Soest. Erfrecht De volgende onderwerpen zullen on dermeer aan de orde komen: soorten testamenten, schenkingen en successie rechten en erfenissen, ook de legitieme portie. Aanvang: dinsdag 23 oktober 1990 van 13.30 - 16.00 uur. Docente: mevr. mr. J. Allard-Knol. Cursusadres: De Open Hof, Veenbes- straat 2, Soest. Sociale zekerheid Behandeld worden de sociale verzeke ringswetten zoals de Ziektewet (ZW), de Wet op de Arbeidsongeschiktheids verzekering (WAO), de Nieuwe Werk loosheidswet (NWW) en de Stelselher ziening. Deze cursusavonden sluiten goed aan bij die over het Arbeidsrecht. Aanvang: woensdag 24 oktober van 19.30 - 22.00 uur. Docente: mevr. mr. J. Allard-Knol. Cursusadres: Mavo-Soest, Valeriaan- straat 167a, Soest. Cursusprijs: f 25,- per onderwerp en twee lessen per onderwerp. Voor informatie/inschrijving: Volksu niversiteit Soest/Soesterberg, Kerk plein 1, telefoon 22195. Vanaf 30 au gustus is het kantoor weer geopend. Ook zullen er extra inschrijfdagen ko men en een Open Dag op 8 september. Betaling van het cursusgeld graag tege lijk met de inschrijving. Dronken man vernielt ruiten flat Smitsweg Bewoners van de Smitsweg alarmeerde de politie toen zij een man op de zeven de verdieping de ruiten van het trap penhuis zagen vernielen. De man, een 25-jarige Soester en geen onbekende voor de politie, bleek volledig in de lo- rem. Hem wordt vernieling ten laste ge legd. Alarmnummer politie, brandweer en ambulance: Vrijwilligerswerk, de tijd vooruit Vergrijzing, concurrentie van andere vormen van vrijetijdsbesteding, eman cipatie, individualisering, het aantrek ken van de arbeidsmarkt - het zijn veel gehoorde factoren bij het filosoferen over het vrijwilligerswerk in de toe komst, en concreet over de vraag of er dan nog wel voldoende vrijwilligers zul len zijn om aan de steeds groter worden de vraag te kunnen voldoen. Toekomst, dus nog geen realiteit. Wel realiteit is de groeiende vraag naar vrijwilligers, o.a. door bezuinigingen op zorg en welzijn, nieuwe behoeften en toename van de omvang van de hulp vragende groepen, en ook het kleiner wordende aantal vrijwilligers, o.a. door stijging van de gemiddelde leeftijd, on voldoende toestroom van jonge vrijwil ligers om de uitstroom te compenseren en sneller afhaken van actieve vrijwilli gers dan voorheen. Een voldongen feit? Zeker niet; ade quaat anticiperen van instellingen die met vrijwilligers werken zal het getij kunnen en moeten keren. Oog voor de ontwikkelingen in de vrijetijdsbeste ding en op de arbeidsmarkt is voor in stellingen een noodzaak, terwijl de door de VVB-Soest regelmatig belichte "omkeringsgedachte" wellicht wat cen traler zou moeten komen te staan. Het meer centraal stellen van de vrijwil ligers, met zijn eigen wensen en behoef ten en flexibiliteit in de tijdsbesteding en de verplichtingen, zou een bijdrage kunnen leveren aan het evenwicht dat tussen vraag en aanbod zou moeten be staan. Wie over deze problematiek meer wil weten kan bij de WB-Soest een bro chure bestellen over dit onderwerp (kosten f 7,50). Het boekje biedt ruime informatie en kan bij menige discussie over dit onderwerp als gefundeerde lei draad dienen. Vacatures 1-106: WB-Soest zoekt wegens uit breiding openingstijden en werkzaam heden vrijwilligsters om in een fijne werkruimte enige dagdelen per week allerlei administratieve werkzaamhe den te verrichten. 8-139: Sportclub voor geestelijk ge handicapten zoekt vrijwillig(st)ers voor het organiseren en begeleiden van het wekelijkse zaalsportuurtje. 9-119: Enthousiaste "klusjesman nen/vrouwen" gevraagd voor onder houd onderkomen Rode Kruis (villa De Zonneheuvel) en rollend materiaal (PAM en aanhanger); leeftijd: 18-50 jaar. 14-105: Verpleegkundigen gevraagd voor opleiding vrijwilligers en begelei ding helpers/sters thuiszorgprojecten; leeftijd: 18-50 jaar. 18-106: Jongerencentrum Soest zoekt voor vacante bestuursplaatsen (gewoon lid en secretaris) geïnteres seerden die de vergaderingen (6x per jaar) bijwonen en alle werkzaamheden verrichten voortvloeiend uit de functie. 4-103 Internationale hulpverlenings organisatie vraagt vrijwillig(st)ers voor voorlichting op scholen in Soest. Inlichtingen bij de Vrijwilligers Vakatu re Bank Soest, Smitsweg 311, telefoon 12630; openingstijden: ma. t/m do. 9.00 - 12.00 uur en 13.30 - 15.30 uur; vrij. 9.00 - 12.00 uur. Vedelaarpad 53, tel. 18136. Het eind van het seizoen nadert en dat betekent voor de kinderboerderij drie kampweken. Dat is een mogelijkheid voor kinderen van 5 tot en met 12 jaar om een week op de kinderboerderij te komen kamperen. Het weitje staat dan vol met tenten. In zo'n week worden veel activiteiten met de kinderen ondernomen: een schat zoeken in de duinen, een hele knutseldag, een sport- en speldag, met 's avonds nog een bosspel, barbecuen en uiteraard de gezellige afsluiting in de vorm van een 'bonte avondOverdag gaan groepjes kampeerders met de ezelkar boodschappen doen, want er moet ook goed gegeten worden Het worden fijne, maar vermoeiende dagen voor de kinderen en de leiding. Ieder jaar blijkt het de moeite waard te zijn om zoiets te organiseren. Uit het hele land, maar vooral uit Soest en Soesterberg, komen kinderen naar 'De Vrije Teugel'. De weken zijn van 231/m 28 juli, van 30 juli t/m 4 augustus en van 13 t/m 18 augustus. In de week van 5 tot en met 11 augustus komt er een aantal kinderen uit Polen op bezoek, en dan zit het seizoen '89/'90 er weer op. Er is nog een beperkt aantal plaatsen vrij voor de kampweken, dus als uw kind mee wil doen bel dan even: 18136 van maandag tot en met vrijdag. Nieuw seizoen In september start weer een enthousiast programma voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar: theatermiddagen; disco avonden; veijaardagpartijtjes; school reizen; natuureducatieprojecten; knut- selmiddagen; peuter/ouderactivitei ten. De kinderboerderij doet haar best de kinderen een attractief programma te bieden, maar het blijft ook altijd mo gelijk even naar de dieren te komen kij ken of te dagdromen, verstoppertje te spelen of lekker te schommelen. Iedere dag van 8.00 tot 18.00 uur, is de kinder boerderij geopend. Alleen deelname aan de georganiseerde activiteiten kost een bijdrage. Kinderverjaardagen. Het hele jaar door wordt de kinder boerderij benaderd voor het vieren van kinderverjaardagen. Dat is vanaf sep tember weer mogelijk. Hoe gaat dat in z'n werk? Als uw kind jarig gaat wor den, kunt u contact opnemen. Er wordt dan samen een datum afgesproken waarop het partijtje wordt gevierd. Sa men met de ouders wordt het program ma samengesteld, op de aangegeven dag wordt het feestje gevierd. De moge lijkheden zijn: een ritje met de ezelkar maken; pony rijden; dieren voeren; spelletjes doen; schminken; koekjes bakken; toneelstukje spelen; knutselen etc. Voor elk wat wils. De kosten bedra gen f65,toten met 10 kinderen. Voor ieder kind me/e/r betaald men f 6,50 extra. Dat is inélusïef' een cadeautje voor de jarige, snoep en limonade en al le activiteiten. Het is raadzaam ruim van te voren te bespreken i.v.m. de drukte. Gestart wordt op zaterdag 22 septem ber. Men kan reserveren voor zaterdag en donderdag. Op zaterdag duren de verjaardagen van 13.30 tot 16.00 uur en op donderdag van 15.45 tot 17.45. Op donderdag is het tevens mogelijk de verjaardag te besluiten met het eten van pannekoeken. Hiervoor betaalt men slechts f 2,— per stuk. Heeft u wensen of ideeën, geef ze dan aan ons door. Tot Slot Op zaterdag 15 september wordt het nieuwe natuureducatief centrum ge opend. De oude stal is totaal omge toverd tot een prachtige frisse ruimte voor kind en dier. Hier zullen de ko mendejaren lessen gegeven worden aan de Soester basisscholen. Deze lessen omvatten een speelse kennismaking met het "dierengebeuren". Alle Soes- ten scholen kunnen hiervan gratis ge bruik maken. In het najaar worden ze benaderd voor deelname. Het gaat om een bestaande tak van het werk van de kinderboerderij, die nu professioneel uitgevoerd kan worden, dankzij de steun van de gemeente. De gemeente heeft de kinderboerderij namelijk een parttime beroepskracht laten aanstel len, zodat zij dit werk goed kan doen. Traditiegetrouw wordt er in het najaar weer een workshop zeggingskunst georganiseerd door Bep Hagen, logo pediste en docente voordrachtskunst te Amersfoort. De kosten worden zo laag mogelijk gehouden (5 avonden voor f 110,-, koffie en papers inbegrepen) en men kan ook als toehoorder meedoen. De deelname is beperkt tot max. zes personen. Bep Hagen is niet alleen logopediste en docente zeggingskunst. Tevens schrijft zij (Bijbelse) gedichten, liederen en (ca baretteksten ook voor kinderen. Door de combinatie van haar studie zeggings kunst met haar logopedische/foniatri- sche kennis en haar musische belang stelling heeft zij een unieke kennis van de wijze waarop teksten tot hun recht kunnen komen. In maart '90 bracht zij met enkele van haar leerlingen haar volledige verdich ting van het boek 'Job' ten gehore (Bergkerkkapel, Amersfoort). Een bij zondere voordracht die veelzijdige be langstelling en veel waardering ver wierf. Zij verzorgt ook voordrachten uit eigen en ander werk volgens de condities van de stichting 'Schrijvers, School en Sa menleving' en organiseert op verzoek workshops zeggingskunst. Data: de maandagen 10,17, 24 sept., 1 en 8 okt., en eventueel de dindaeen 11, 18, 25 sept., 2 en 9 okt.. Plaats: Tenorplaats 3 te Amersfoort (nabij sporthal Schuilenburg). Inschrijving door storting op postgi- ronr. 246425 t.n.v. Bep Hagen, Amers- 722501 lcht,ngen: telefoon 033-

Soester Courant | 1990 | | pagina 9