1*3 AKS- £JLasJks H0F 025 290 E9 250 REIS MET PLEZIER! OPRUIMING <S> GEHIÜR GEZinsmSRKT <S> CESUUR OEZinsmHRKT Gemeente stopt bijna 4 miljoen in terrein voor 'storende' bedrijven A&0 VERZEKERT. Hw] BiWl PETERS Makelaars Hulde voor diamanten echtpaar Wijnhoff Jeugd wil disco, buurthuis en bioscoop in Overhees, en meer sport en spel Gevraagd VAKANTIE- BEZORGERS WASIEL M =11I =1 ;l Menne: 'Aankoop is uitdaging en risico' naajinn.immn 3 ETAGES MEUBELEN MEUBELEN Klassiek, eiken en modern GEBR. VAN WOERKOM 'n Begrip voor kwaliteit, service en prijs Soest - Steenhoffstraat 61 - Tel. 02155-13280 Notitie over verkeer Pas(ook) op voor vreemde hondjes! KM Tieners ondervraagd over leefplezier Politie past niet op het huis Soester Courant Politie-tuinmannen y- HET VLEESCENTRUM VERSE MOSSELEN RUUD SMIT visspecialiteiten Soesters gepakt wegens brandbom in auto Werkzaamheden aan de Dalweg schoenen SCHOEN-ADVISEURS ONROEREND GOED KOMKOMMER BARBEQUE WORSTJES SPARERIBS NORMANDIË SALADE STOKBROOD SUPERGROOT NIEUW Kom Karpetten Kijken bij: "Het is een uitdaging en een risico. We streven ernaar het terrein binnen een jaar weer verkocht te hebben en op dit moment wordt al met diverse belang stellenden onderhandeld. De 'storen de' bedrijven die nu nog in de woon wijken gevestigd zijn hebben priori teit." Aldus wethouder Jan Menne over de voorgenomen aankoop van bijna 10.000 vierkante meter bedrijfsterrein tussen het Weteringpad en de Dorre- steinweg - waar o.m. de voormalige Co ca Cola-fabriek is gevestigd - van "buurman" Van Halteren Metaal b.v. voor een bedrag van 3,9 miljoen gul den. Het College van Burgemeester en Wethouders heeft in principe overeen stemming met de eigenaar bereikt; de gemeenteraad moet de transactie nog goedkeuren. De zaak komt aan de orde in de eerstvolgende raadsvergadering na het reces: die van 20 september. De aan te kopen 9.642 vierkante meter terrein omvat een aantal "opstallen": bedrijfshallen met een totale omvang van zo'n 6.500 vierkante meter. Vol gens Menne is de bebouwing van uitste kende kwaliteit en het is dan ook de be doeling dat deze blijft staan. Op die ma nier biedt de gemeente Soest in eerste instantie "onderdak" aan de milieuhin- derlijke bedrijven in de woonwijken. Onlangs nog werd opnieuw een lijst ge publiceerd van negen ondernemingen uit Soest, die in dat kader voor verplaat sing in aanmerking komen. "We zijn al zo lang bezig die bedrijven naar de Nieuwegracht te krijgen. Dat lukt almaar niet. Met dit alternatief ho pen we een aantrekkelijk aanbod te hebben," aldus Menne. Wat er gaat ge beuren met het gebied Nieuwegracht II is nog niet duidelijk, hoewel dit gebied in principe ook bedoeld is voor de ver plaatsing van milieu-hinderlijke bedrij ven. Menne: "Dat moeten we allemaal afwachten..." Soest hoest het geld grotendeels op uit de reserves in het fonds stads- en dorps vernieuwing. Volgens de wethouder is 10.000 vierkante meter - gezien de wensen van de bedrijven die voor ver plaatsing in aanmerking komen - overi gens nog niet voldoende. Meer informatie op pagina 6. 'Enorme uitdaging' Menne spreekt van een "enorme uitda ging" nu Soest zelf gaat opereren op de bedrijfsterreinenmarkt. Ér zijn in de loop der jaren wel transacties met indi viduele ondernemingen tot stand geko men, maar dit nieuwe plan is volgens hem uniek. "Ik hoop dat we het binnen een jaar weer kwijtkunnen en dat 't wordt afgerond zoals we dat nu voor ogen hebben. Maar we nemen inder daad wel een groot risico op ons bordje - we zijn tenslotte geen project-ontwik kelaars." Menne ziet de aankoop als een logisch vervolg op het Beleidsprogramma waarmee het College van B. W. de nieuwe "regeerperiode" is ingegaan. Daarin wordt met zoveel woorden ge pleit voor een actief verplaatsingsbeleid ten opzichte van de milieuhinderlijke bedrijfsvestigingen in de woonbuurten. "Geen woorden maar daden, dat is het motto," aldus de wethouder. "Dan moeten we ook wat aan te bieden heb ben..." Meer pressie De keerzijde van de medaille is dat de gemeente - nu er een behoorlijk alter natief voorhanden komt - strengere ei sen aan de betreffende bedrijven zal gaan stellen. "We hébben nu wat. Als de ondernemers dan nog geen zin hebben zullen we strenger toezien op de nale ving van de voorschriften. Dat kan een zekere pressie tot gevolg hebben." Als het niet lukt de terreinen uit te zetten onder de in aanmerking komende "sto rende' bedrijven krijgen ook andere (Soester) ondernemingen een kans. Er is nogal wat vraag naar industrietterrein in de gemeente. Eén van de hallen - die zeven "vertrekken" van ca. 10 x 10 en 10 x 15 meter telt - biedt volgens Menne ideale ruimte voor kleine, startende on dernemers. Het College heeft de raadscommissie Financiën inmiddels geïnformeerd over de stand van zaken. Die heeft er, onder voorbehoud, mee ingestemd. Menne verwacht dat de gemeenteraad in sep tember formeel akkoord zal gaan met de aankoop. "Voor onszelf komt het wel neer op een schepje-er-bovenop. We zijn dit als gemeente niet verplicht. Daarom is het ook een uitdaging. Ik heb er wel zin in om er wat van te maken," aldus de wethouder. Budgettair-neutraal Over de prijs die de gemeente op haar beurt in rekening zal brengen aan de be drijven die zich op het nieuwe terrein gaan vestigen kan Menne nog geen con crete mededelingen doen. Van Halte ren heeft het recht gekregen een strook Foto: Goos van der Wilt. De voormalige Coca Cola-fabriek maakt deel uit van het complex dat de gemeente wil aankopen. van 750 vierkante meter voor 1 februari terug te kopen, tegen een bedrag van 400.000 gulden. Tot die tijd mag het be drijf de grond gratis gebruiken. "Als Van Halteren ja zegt zal die prijs wel zo ongeveer als richtinggevend be schouwd gaan worden. Het streven is de hele operatie budgettair-neutraal te la ten verlopen. Of we dat ook halen is een tweede. De bedrijven die zich er gaan vestigen zitten natuurlijk toch met extra kosten vanwege die verplaatsing. De grond wordt niet alleen uitgegeven aan wie 't meeste biedt, maar in eerste in stantie aan wie 't meeste storend is op zijn huidige lokatie." In het gemeentelijk INFOrmatiecen- trum, Steenhoffstraat 9a ligt de notitie "Verkeersproblematiek Kostverloren- weg" ter inzage. In deze notitie kan men o.a. lezen over het eenrichtingsverkeer op de Kostverlorenweg; de bereikbaar heid van het industrieterrein; mogelijke oplossingen; gewenste oplossing; reak- tie op ingediende bezwaren, enz. De notitie zal op donderdag 6 septem ber worden behandeld in de raadscom missie Milieu c.a. De fantasie en vindingrijkheid van het dieven- en inbrekersgilde blijken nauwelijks grenzen te kennen. Dat is althans de overtuiging van de politie, die in deze (vakantie)periode van tijd tot tijd weer wordt geconfron teerd met allerlei ongerief tijdens de afwezigheid van de bewoners. Voordat de boeven toeslaan voeren ze dikwijls een soort 'verkenning' uit van het pand waarop ze het begerig oog hebben laten vallen. Daarbij wordt vastgesteld of er al dan niet ie mand thuis is. Een van de nieuwste verkenningsmethoden is het uitstu ren van een hondje. Treft het beestje iemand aan, dan leidt dat doorgaans tot een luidruchtige ontmoeting. De "baas" weet dan hoe de zaken ervoor staan en kan zijn aandacht eventueel richten op een ander huis. De politie maakt de bevolking van Soest graag attent op deze en soort gelijke werkwijzen, mede naar aan leiding van de "onraad" die vorige week werd gerapporteerd van de Bartolottilaan, waar een vreemde man en een vrouw - mét hondje - zich nogal verdacht ophielden bij een wo ning. "Ze verzinnen de gekste dingen om een kijkje in huis te kunnen nemen," aldus een woordvoerder van de poli tie, die er tevens op aandringt in ver dachte gevallen altijd de politie te bellen en indien mogelijk kentekens te noteren. Men zij gewaarschuwd... v -seen Het echtpaar Wijnhoff van de Nieuwstraat 6B heeft afgelo pen vrijdag met gepaste uitbundigheid het 60-jarig huwelijks jubileum gevierd. Dat gebeurde o.a. met een feestelijke bijeen komst op het zonovergoten terras van restaurant Darthuizen aan de Prins Hendriklaan. De hele familie was daar present, inclusief neven en nichten en goede vrienden van het bruids paar. De heer G. Wijnhoff is inmiddels 92 jaar; zijn echtgenote, me vrouw C. Wijnhoff-Herboth, heeft de leeftijd van 89 jaar be reikt. Beiden zijn goed gezond en klimmen nog regelmatig op de fiets. De bruidegom is een geboren en getogen Soester; hij werkte aan vankelijk als tuinknecht op Pijnenburg en vestigde zich later als zelfstandig tuinman. De bruid is van oorsprong een Amsterdamse. Loco-burgemeester Jan Menne kwam de heer en mevrouw Wijnhoff namens het gemeentebestuur gelukwensen. Hij bracht een fraai bloemstuk mee. Eigenlijk was afgelopen maandag "de grote dag", maar dat kwam door omstandighe den wat minder goed uit en daarom nam het bruidspaar graag een voorschotje op het jubileum. Foto: Goos van der Wilt. Een disco, een buurthuis, een bio scoop - dat ziet de jeugd van Overhees (althans die van 12 tot 18 jaar) het liefst in hun wijk. Daarnaast moeten er meer mogelijkheden komen voor sport en spel zoals basketbal, skate boards, voetbal en tennis. Een en ander komt naar voren in een enquête die in de maanden mei en juni onder de 750 jonge Overhezers is ge houden. De respons was overigens niet denderend: slechts 137 jongeren lever den de vragenlijsten. De enquête was een initiatief van de Stuurgroep bestuurlijke Preventie en staat niet los van het algemeen als een minpunt ervaren gebrek aan vertier in Soests nieuwste woonwijk. Dat heeft in het verleden al diverse malen geleid tot vandalisme en andere vormen van on gewenst gedrag. Van de 137 jongelui die de moeite namen de vragen te beantwoorden hebben zich er 36 bereid verklaard mee te willen doen in een werkgroep, die de ideeën verder gaat bekijken. De antwoorden zijn gesplitst in eep deel over "binnen-activiteiten" en een deel over "buiten-activiteiten". Wat "bin- 'Afwezigheidskaarten' verkrijgbaar Sinds enige jaren stelt de Soester po litie de bevolking in de gelegenheid een "afwezigheidskaart" in te vullen en aan het politiebureau af te geven. Op die manier kan men van wonin gen die langdurig onbewoond zijn het sleutel-adres melden. Als er iets niet in orde is met de woning kan de "oppas" of zaakwaarnemer worden gewaarschuwd, die dan maatregelen kan treffen. De politie zal hem of haar daarbij vanzelfsprekend gepas te hulp geven. Het is uitdrukkelijk niet de bedoe ling dat de politie op het huis past in de tijd dat de bewoners op vakantie zijn. De politie komt graag na wat zij belooft en gezien de vakantiebezet ting doet ze geen beloften die moge lijk niet te realiseren zijn. Als de bewoners willen dat het huis 's avonds of 's nachts gecontroleerd wordt, zullen ze kontakt moeten op nemen met een particulier beveili gingsbedrijf of afspraken moeten maken met buren of kennissen. In tegenstelling tot anders luidende krantenberichten - dat de politie in Gooi en Vechtstreek wél woningen zou controleren - stelt de Soester po litie met nadruk dat dat niet het geval is. Wel kan (op aanvraag) een ge sprek met de bewoners plaatsvinden over eventuele beveiligingsmoge lijkheden. Een en ander wordt ver zorgd door het personeel van de sur veillancedienst, in het kader van het wijkgericht werken. voor de voor de maand' augustus. EXTRA BELONING Aanmelden: tel. 1 41 52 De politie kreeg in de nacht van za terdag op zondag omstreeks half vijf een melding door over vernielingen aan de Prof. Lorentzlaan in Soester- berg. Ter plaatse bleek dat onbeken den ca. 50 planten uit het plantsoen hadden getrokken en op straat ge gooid. De bemanning van de surveil lancewagen ruimde de zaak op. Even later ontdekten ze dat er aan de Van Angerenstraat tien struiken uit het plantsoen waren gehaald. De po litiemannen aarzelden niet en plant ten ze zo goed en zo kwaad als dat ging weer terug. nen" betreft waren dit de hoogste sco res: Disco (32), club/buurthuis (28), bio scoop 18), winkels (11), jeugdcafé (8), jeugdsoos (6), zwemDad (4), rollerdisco (3), rollerskatebaan (3), uitgaansmoge lijkheden (3), gezelligheidsruimte (2), oefenruimte muziekbandjes (2), en ver volgens een theater, computerclub, dansschool, gokhal, brommer-sleutel plaats, sporthal, grote bibliotheek, ska- tebaanhal en tafeltenniszaal (allemaal Wat "buiten' aangaat scoorde basket bal het hoogst (46), gevolgd door skate boarden (41), voetballen (39), tennis (18), volleybal (13), crossen (li), speel tuin (9), ontmoetingsplaats (6), honk ballen (4), speelweiden (4), meer speel plekken (4), betere sport/speelplekken (3), groot asfaltplein (3), turnen (3), badminton (2), jeu de boules (2) gezel ligheidsspelletjes (2), relax-weide (2) en hockey, midgetgolf, tafeltennistafels, trampolines tot 12 jaar, springkussen, rugby, atletiekbaan, veel speelruimte, grote recreatieplaats, festiviteiten, meer ruiterpaden, pretpark, kinderboerderij met véél dieren, natuurijsbaan en een besloten bouwplaats voor hutten (alle maal lx genoemd). Uit de enquête wordt ook duidelijk dat de meeste tieners van Overhees deze en dergelijke voorzieningen het liefst in de buurt, dichtbij de woonplek en klein schalig zien. Van de "binnen-activitei ten" kunnen er diverse onder één dak worden gerealiseerd. Suggesties De stuurgroep heeft ook een aantal sug gesties geoogst, waaruit blijkt aan welke vormen van vertier en "leefbaarheid" de jeugd van Overhees denkt. Wat de DEZE WEEK BIJ Lange varkens- 0(-n haasjes Kilolor" Kalfsgehakt yc n (gekruid) - Kilo Voor uw huisdier: RUNDERHART - Kilo475 LAMSHART - Kilo 4T5 Geopend: donderdag en vrijdag 8.00-17.00 uur BIRKSTRAAT 49 - SOEST TELEFOON 02155 -1 24 77 winkels betreft worden o.a. een strip winkel, een ijssalon en zaken als Hema, Peek en Cloppenburg, C A, Blokker en Zeeman genoemd. Bij de invulling van de speeltuin wordt gedacht aan schommels, wippen, knikkertegels, zweefrekken, klimbomen, en wok- kelglijbanen. De zonneweide zou heu veltjes of schuine muurtjes moeten heb ben om tegen aan te zitten. De speel veldjes vragen om banken en verlich ting. De jeugd vindt zelf kennelijk ook dat er iets gedaan moet worden aan het van dalisme, evenals aan het uitlaten van honden en aan loslopende honden. "Overlast bestrijden bij Tamboerijn" is een van de suggesties. Verder denkt men o.a aan "betaalbare uitgaansmoge lijkheden" en "gratis sport en spelmo- gelijkheden". Andere wensen zijn een disco (met goe de leiding) plus een bioscoop en jonge- rensoos, veilige speelruimten, zondag festiviteiten, "orde in de buurt", geen prikkelbosjes bij speelplekken, een avondsoos en schone vijvers. Bij evene menten wordt gedacht aan popconcer ten, kermis, droppings, sporttoernooi en en kampen. Disco De jongelui hebben soms ook uitge sproken ideeën over wat er met bepaal de plekken in Overhees moet gebeuren. Dat varieert van basketbalvoorzienin gen tot trapveldjes en verkeersremmen- de maatregelen. Ook zijn er suggesties voor mogelijkheden tot vertier buiten de wijk zelf. Zo wordt het oude politie bureau (Van Weedestraat) gezien als een uitstekende plek voor een disco en zou de Dalweg de ideale lokatie zijn voor een skateboardhal plus rollerdis co, alsmede een disco en een bioscoop tegenover het (nieuwe) politiebureau. Verder wordt gepleit voor veilige over steekplaatsen in de winkelgebieden "in het dorp" of aan de Van Weedestraat. Die winkelstraat mag volgens sommi gen best worden uitgebreid. Bij de overige opmerkingen, die de stuurgroep ook trouwhartig heeft geno teerd, vallen o.a. de verwijzingen naar buurtbewoners die tieners wegsturen omdat er een bal tegen de garagedeuren wordt geknald, of erger: dat ze ballen kapot snijden. "We mogen niets", is een kreet die hier en daar veelbetekenend opduikt, hoewel er één meisje is, van 12 jaar, dat als opmerking laat noteren: "Alles is naar wens." Superkwaliteit Rechtstreeks uit Zeeland Lekker en snel op tafel Gratis verse mosselgroenten van weedestraat 149 3761 cd soest tel. 02155 -1 52 88 De Utrechtse politie heeft vorige week drie inwoners van Soest aange houden op verdenking van brand stichting in een auto. De auto was het eigendom van een inwoonster van Utrecht en stond op de Biltstraat ge parkeerd. In de nacht van 18 juli, omstreeks drie uur, deponeerde het Soester trio de benzinebom in haar wagen. De heren (resp. 29, 21 en 21 jaar) bekenden dat ze hadden ge handeld in opdracht van een Amers- foorter, die volgens de politie des tijds een relatie met de eigenares van de auto had onderhouden. De drie Soesters zouden voor hun actie een bedrag van 500 gulden hebben op gestreken. Het gedeelte van de Dalweg, gelegen tussen de spoorlijn en de Soestereng- weg, zal begin september worden voor zien van een nieuw wegdek. De werk zaamheden gaan ongeveer 3 a 4 werken duren. Tevens wordt het kruispunt Dal- weg/Albert Cuyplaan aangepast. Het verkeer zal tijdens de werkzaamheden hier geen noemenswaardige overlast van ondervinden. In het gemeentelijk INFOrmatiecen- trum hangen tekeningen van de werk zaamheden. Voor informatie kan men terecht bij de afdeling Wegen en Riole ringen, tel. 93637. Zl/van BREUKELEN bv\ A 5 Winkelpromenade Laanstraat 95-97 - Baarn Tel. 02154-1 33 87 Het aanbod'in van de Soester NVM-makelaars vindt U op pagina 8 9 Per stuk overheerlijk! Per stuk m ook gemarineerd KILO voor slechts voor mÊÊÊn^ 200 GRAM van 3.50 Lange Brinkweg 38 - Soest Telefoon 02155 - 19600

Soester Courant | 1990 | | pagina 1