a uon Gvron O scnociimkci BERPAS PARKET Canon 1599? 349.- Dalweg gaat weer een beetje op de 'Holle Engweg' van vroeger lijken m~ 1 EEN WATERDICHTAANBOD VAN COMBI Sr vm brilmode nzs SEMINAR? moorian 'Waldeck Pyrmontlaan moet weer open!' EOS 600 POWER EYE AUT0F0CUS SLR sf,eCtiaeCdilg're HIERMEE BEN JE IEDEREEN TE SNEL AF. VIDEOCAMERA'S TE HUUR MINOLTA AF-ZOOM 65 3988!- 2998.- FOTO o VIDEO «AUDIO hartje-zuid- WINKELCENTRUM "HARTJE ZUID" - SOEST - TEL 12874 Plan voor omgeving nieuw sportcomplex Ooit kiest u voor mooist Bang&Olufsen i 'Taphoorn moet afzien van koop' Kettingbriefkaarten-actie van 'Vrienden Soester Natuurbad' Wegens vakantie is onze optiek-afdeling gesloten van 30 juli t/m 12 augustus. Geen antwoord op schadeclaim B. W. delen verontwaardiging over laksheid Rijkswaterstaat Fietsdiefstallen COMPUTER- FORMULIEREN Drukkerij Smit B.V. VERGADERING? (groot of klein) Omwonenden lopen te hoop tegen afsluiting Vliegbewegingen daar moet u beslist kijken voordat u gaat beslissen! WOENSDAG 25 JULI 1990 SOESTER COURANT PAGINA 3 Steeds weer schitterende foto's met de OOft supersnelle Autofocus, de veelzijdige programma's en de geprogrammeerde beeldkeuze. Nu met Canon Zoom EF 50-200 mm Met de Nikon F-401 S is er niets dat aan uw zoeker ontsnapt. Want bij deze AF spiegel reflex (met AF Nikkor 35-70 mm zoomlens) hoeft u alleen maar af te drukken, de rest doet de camera. Volautomatisch en sneller dan u 't zelf ooit zou kunnen. Hoewel u dat wel kunt proberen, want hij is ook vol ledig met de hand instelbaar.Combi maakt het u nog gemakkelijker. Bij ons krijgt u tijdelijk bij deze snelle spiegelre flex een originele Nikon cameratas plus draagriem kado. Heeft de Nikon tenminste altijd schietklaar m bijdehand. J^MX- (per dag of per week) uorlddsd Volautomatische zoom compactcamera met o.a.: van ƒ499.- 38-65 mm motorzoomlens nu Combi: nauwkeurig Autofocussysteem^ automatische belichting zelfdenkende flitser motor-transport Want de Sony CCD-SP5 8mm Camcorder Sports kan tegen een stootje én een spatje. Maar dat is niet het enige waterdichte aan dit aanbod. Combi doet er vele extra's bij. Zoals een gratis cursus pakket bestaande uit een boek en een 8mm instructietape t.w.v. 99.- Zelfs een sportieve koffer, een accu, accuoplader en een opname tape zijn bij deze aanbiedingsprijs in begrepen. En Combi heeft de Sony Camcorder Sports maar liefst 1000.- in prijs verlaagd. Als dat geen waterdicht aanbod is...? HARTJE-ZUID SA W**: Het Amersfoortse adviesbureau voor Ruimtelijke Vormgeving Haver Droe- ze heeft in opdracht van de gemeente Soest een plan gemaakt voor de in richting van de omgeving van het nieu we sportcomplex aan de Dalweg. Het plan gaat uit van een grote samenhang met de reeds aanwezige bebouwing aan de noordkant (gemeentehuis, po litiebureau) en het gebouw wordt "op genomen''1 in de flank van de Soester Eng. waarmee het een logisch geheel gaat vormen. Het ontwerp kent een aantal opmerke lijke onderdelen. Zo wordt het stuk Dalweg tussen het fietstunneltje (hoog ste punt) en de rotonde met bomen om zoomd, zodat de weg daar weer een beetje gaat lijken op de "Holle Eng weg", zoals de Dalweg vroeger heette. Van boven komend gaat men dan min of meer door een "poort" en de ont moeting met de stedelijke bebouwing wordt volgens de ontwerper, land schapsarchitect ir. F. Haver Droeze, dan des te verrassender. De weg wordt visueel wel smaller, met fietspaden dicht langs de rijweg, waarachter vrij steile taluds van anderhalve meter hoogte zijn gedacht. Op die wal komt het voetpad en daarnaast een houtwal (wat sociaal veiliger is). Het "stedelijk knooppunt" dat door de drie gebouwen wordt gevormd geeft aanleiding tot het ontwikkelen van een centrale komvormige ruimte, waarop de verschillende ontsluitingen samen komen en die door hoogteverschillen veel zit- en spelaanleidingen moet ople veren. Die ruimte komt recht tegenover de rotonde aan de Dalweg en loopt uit op een slakkehuis-achtige "folie", die min of meer een tegenwicht moet vor men voor het beeldende element tussen de raadszaal en het politiebureau en die het hoogtepunt van de komvormige ruimte wordt. Tegelijk vormt dit ele ment de koppeling tussen de Dalweg en het sportcentrum. Bovendien kan het als uitkijktoren, ontmoetingsplaats en bushalte worden gebruikt. Cascade Voor het sportcentrum - aan de Dal- weg-zijde - is een enigszins "verdiepte" parkeerplaats gepland. Daarachter zal een driehoekig waterelement worden aangelegd (een cascade, te vergelijken met de "waterval" bij het gemeente huis), dat op zijn beurt weer een onder deel kan vormen van een "beeldende kunstroute" over de Eng. De cascade zou kunnen bestaan uit roestvrij stalen vlakken die dakpansgewijs aflopen en bedekt worden door een dunne water film. Op deze schets wordt duidelijk hoe de verschillende elementen "aan elkaar" passen (onderaan de plattegrond staan het gemeentehuis en het politiebureau). Op dit gedeelte van de Eng, aan de zuidkant van de Dalweg, moet het in- richtings-ontwerp van Haver Droeze gerealiseerd worden. Het sportcentrum zelf wordt omgeven met groenvoorzieningen, die samen hangen met de van oudsher in het land schap aanwezige houtwallen. De nog goed herkenbare houtwallenstructuur wordt daarvoor als "ontwerpthema" gebruikt. Aan de kant van de Soeste- rengweg - waar de recreatieve fietsrou te over de Eng langsvoert - worden rog ge- en maïsvelden gehandhaafd. Langs de tuinen achter de Molenstraat is een houtsingel op een lage grondwal ge dacht en op de speelweide aan de west kant is eventueel ruimte voor een "schuil-muziek-barbecuetent", die aansluit op de woonsfeer die daar ge stalte moet krijgen. 'Giechel- en knuffelhoekjes' Op het binnenterrein van het sport complex zou een verhard speelgebied moeten komen (bij de ingang van het zwembad), met voorzieningen als een theepaviljoentje met zitjes, een zand bak voor de kleintjes en een grastalud voor de zon-aanbidders. Verder is er gedacht aan een zand/waterspeelplaats met handwaterpompen, dat een mach tig spelobject kan worden, en een bal speelveld tussen de houtwallen. Door schuine lijnen in het terrein te creëren Beosystem 4500/3500 Een beroemd ontwerp herbergt de nieuwste technieken stel uw systeem samen uit: radio, cassettedeck, platenspeler en cd-speler. Wij demonsteren u het graag. 3 jaar garantie. ~T. 7. j r~777 van Weedestraat 78 - Soest - Tel. 02155-17253 Voor alle zekerheid! technische dienst tel. 02155-10344* ontstaan volgens de ontwerper "gie chel-- en knuffelhoekjes". De raadscommissie Ruimtelijke Orde ning bespreekt het ontwerp in haar ver gadering van 4 september. Omdat er kleine afwijkingen zijn met het bestem mingsplan zal er een artikel 19-proce- dure nodig zijn. Het College van B. W. is tot dusver vrij enthousiast over het plan, liet gemeentescretaris Wim de Kam vorige week weten. Die geestdrift is vooral gebaseerd op het feit dat er een interessante relatie wordt gelegd tussen de beide Dalweg-helften: de noordelij ke (met het gemeentehuis en het poli tiebureau) en de zuidelijke (met het sportcentrum). Kunst-suggesties Overigens heeft het College de ge meentelijke kunstcommissie alvast la ten weten dat zij zich niet al te veel hoeft aan te trekken van de suggesties voor de beeldende kunst in het plan, aldus De Kam. Hij wijst in dat verband op de af- De vereniging 'Vrienden Soester Na tuurbad1 heeft een nieuw middel in de strijd geworpen tegen de plannen van project-ontwikkelaar Taphoorn en het gemeentebestuur met het bad. Sympa thisanten worden nu opgeroepen ket tingbriefkaarten te schrijven aan wet houder Jan Visser, aan Taphoorn en aan gedeputeerde Schapenk. De "Vrienden" laten in de oproep we ten dat ze in de open lucht willen blijven zwemmen. De kust en de meren zijn al lemaal vervuild en alleen per auto of openbaar vervoer te bereiken. "Toch stonden wij toe dat de gemeente Soest ons zwembad verkocht!", klinkt het, "en de gemeenteraad staat toe dat pro ject-ontwikkelaars onze bossen gaan bebouwen. Staan wij toe dat de provin cie, waar je van mag verwachten alles goed te overwegen voor er in september een beslissing valt, daar goedkeuring aan geeft?" "Nu zelfs Jan Visser projectontwikke laars gaat ondersteunen en ons 550 vierkante meter zwemwater laat, moe ten wij (weer) met z'n allen laten weten dat het niet kan en niet mag. Soest is geen stad, Soest is een dorp, waar wij gewoon ons Natuurbad moeten kunnen behouden," aldus de vereniging. Zij wil dat de sympathisanten laten ho ren dat zij geen genoegen nemen met de beslissingen die in de vorige raadsperio de zijn genomen. De "Vrienden" willen ook dat Taphoorn afziet van de bebou wing in de bossen en van de koop van het bad, dat de gemeente het bad in ei gen beheer houdt en dat de provincie geen goedkeuring verleent voor de be bouwing van het terrein. Buren, familie en kennissen moeten briefkaarten schrijven aan Visser, Tap hoorn en Schapenk, "zodat op alle mo gelijke manieren de instanties horen en lezen hoe oneens wij het zijn met de gang van zaken. Ieder persoon die schrijft moet twee anderen vragen het zelfde te doen," aldiis de "Vrienden", die duizenden reacties verwachten. Voor de kosten van drie briefkaarten, drie postzegels van 65 cent en twee ko pietjes kan mogelijk een stukje Soest "voor ons en onze kinderen" behouden blijven, meent de vereniging. gediplomeerd optometrist - lid O.V. N Zuidpromenade 15 Soest Telefoon 12874 B. W. hebben onlangs een brief ge stuurd aan Rijkswaterstaat, naar aan leiding van de klachten die een bewo ner van de Kampweg (Soesterberg) bij het College had gedeponeerd over de trage afhandeling van de schadeclaim die hij in 1987 bij de rijksdienst had ingediend. Volgens het gemeentebe stuur is de lakse houding van Rijkswa terstaat onaanvaardbaar. De Soesterberger diende in november 1987 een schadeclaim van 20.000 gul den in wegens de geluidsoverlast van de nieuwe rijksweg A 28. Nog altijd heeft hij daarop geen reactie ontvangen. In arren moede heeft hij zich tot het ge meentebestuur gewend, dat zelf geen partij is in het conflict en ook niet in ge breke wordt gesteld. De schadeclaim heeft betrekking op de periode dat er nog geen extra voorzieningen en maat regelen ter beteugeling van het lawaai getroffen waren. B. W. zijn met de Soesterberger van mening dat het gedurende tweeëneen half jaar uitblijven van een reactie op de schadeclaim "onaanvaardbaar" is en bij Rijkswaterstaat aangedrongen op een zeer spoedig antwoord. Naar verluidt zou de vertraging bij de rijksdienst ver oorzaakt zijn door "mutaties" bij de af deling juridische zaken. Verkeersonderzoek. B. W. hebben de vereniging Soesterbergs Belang laten weten dat het College geen aanleiding ziet voor een onderzoek naar de snel heid en de intensiteit van het verkeer op het kruispunt Kampweg-Kamerlingh Onneslaan. Volgens de vereniging is de situatie, ondanks de aangelegde "ver- keersdruppel", daar nog steeds niet vei lig. Soesterbergs Belang wil dat het ver keer met name tijdens de ochtendspits wordt gemeten. B. W. zien de noodzaak daarvan niet zo. Elk jaar wordt de intensiteit al ge meten en voor extra maatregelen is geen aanleiding. De aangebrachte mid dengeleider is geen snelheidsremmer maar waarborgt wel veilig oversteken, redeneert het College. Volgens de poli tie en de afdeling Verkeer is de situatie ter plekke objectief gezien niet onveilig. "Lokaties die men subjectief wél als on veilig beleeft maken de weggebruikers doorgaans juist extra waakzaam," aldus B. Si W. Woningbouw. B. W. zullen binnen kort de artikel 19-procedure starten voor de bouw van zes woningen op het terrein van de Prinses Marijkeschool aan de Kamerlingh Onneslaan in Soes terberg. De firma Bulten uit Zegveld heeft daarvoor een bouwvergunning aangevraagd. Het is de bedoeling dat er zes half-vrijstaande woningen worden neergezet. B. W. hebben gekeken naar de mogelijkheden om er woningen in de sociale huursector te laten bou wen, maar dat is niet haalbaar gebleken. Milieuplan. Het Nijmeegse advies bureau S.M.E. heeft van het College van B. W. opdracht gekregen een "plan van aanpak" op te stellen voor het ontwerp van een geïntegreerd Milieu beleidsplan, dat t.z.t. deel gaat uitma ken van de ruimtelijke Structuurvisie. Er wordt 9000 gulden voor uitgetrok ken. De raadscommissie Milieu be spreekt een en ander op 4 oktober. De politie kreeg in de afgelopen week weer diverse meldingen binnen van ge stolen fietsen. Zo werden bij station Soestdijk de fietsen weggenomen van een 62-jarige bewoonster van de Prins Hendriklaan en van een 16-jarig meisje van de Julianalaan. Op de Torenstraat verdween er een ten nadele van de 30- jarige eigenares, die haar fiets naast het huis had neergezet. Op de Klaarwater- weg bleek de fiets van een 66-jarige Baarnaar ontvreemd en ook aan de Smitsweg werd het rijwiel van een 23- jarige bewoner ontvreemd toen hij even bij de videotheek binnenliep. In de af gelopen tijd zijn er ook al drie fietsen gestolen bij het Soester Natuurbad. in elke samenstelling en uitvoering. Onze specialiteit: o.a. levering kleine oplagen - korte levertijden. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033-61 87 47 zalen- en partycentrum Telefoon 02155-14282 spraken die over het budget zijn ge maakt voor de Eng-route. Inmiddels is er een werkgroep ge vormd, waarin behalve een aantal amb tenaren van de afdelingen Sport Re creatie, Stedebouw, Openbare Werken, Plantsoenen ook Aqua Indoor (de exploitant van het sportcentrum) en de kunstcommissie vertegenwoordigd zullen zijn. Met een en ander wordt ook een begin gemaakt met het Eng-plan, dat Progressief Soest kort voor de ge meenteraadsverkiezingen lanceerde. Daarin wordt de Eng gezien als een toe komstig landschapspark. Onderdeel van het plan is ook de aanleg van een "kunstroute" over de Eng. De slakkehuis-achtige "folie" moet als herkenningspunt, ontmoetings plaats, uitkijktoren en bushalte gaan fungeren. Andermaal hebben bewoners van de wijk Soestdijk protesten laten horen tegen de afsluiting van de Waldeck Pyrmontlaan. De gevolgen van deze nogal drastische maatregel doen zich in de omliggende straten zo sterk ge voelen dat bewoners van de Schriks- laan, de Prinsenhof, de Julianalaan, de Hellingweg en de Korte Bergstraat niet met de armen over elkaar gaan zit ten wachten tot het helemaal misloopt. Onderling zitten de belangengroepen overigens ook niet op hetzelfde spoor. De bewonersbelangengroep Schriks- laan e.o. heeft bij B. W. een bezwaar schrift ingediend tegen de gewraakte af sluiting. Zij vinden dat de "omwonen den" van de Waldeck Pyrmontlaan on evenredig groot nadeel ondervinden. Nu ook de bewoners van Prinsenhof, Hellingweg en Korte Bergstraat bezwa ren hebben ingediend en om afsluiting van hun straten hebben gevraagd wor den de Schrikslaanbewoners weer ge dupeerd, vinden ze. Er blijft dan slechts één mogelijkheid over om met de fiets naar het centrum te gaan of met de auto een grote omweg te maken, en daarom moet er, aldus de Schrikslaan-bewoners, beslist geen me dewerking worden verleend aan het plan van de Prinsenhof/Hellingweg/ Korte Bergstraat-bewoners. De Wal deck Pyrmontlaan moet van de Schriks- laners weer open, maar dan met een snelheidslimiet van 30 km/u. B. W. hebben inmiddels een lijst met handte keningen onder dit verzoek ontvangen en de bewonersbelangengroep heeft aan kopie van de brief aan het College aan de Raad van State gestuurd. Julianalaan De bewonerscommissie Julianalaan heeft bij diezelfde Raad van State be zwaar aangetekend tegen dezelfde af sluiting (en ook alvast maar tegen die van de Verlengde Talmalaan, die in een latr stadium is gepland). De verkeers- verlegging die de gemeente nastreeft voor het personenverkeer uit Overhees, waarbij de Dalweg als nieuwe route moet gelden, heeft geleid tot een on aanvaardbare verkeerstoename op de Julianalaan. Dat heeft, vanwege de as faltering, bovendien nog een negatief effect op de snelheid waarmee gereden wordt. Het verkeer dat via Hellingweg en Kor te Bergstraat zijn weg vervolgt is de Julianalaan gaan beschouwen als een ideale snelheids-sluiproute, vindt de commissie. Hetzelfde geldt voor het verkeer vanaf de Nassaulaan dat via Julianalaan/Hellingweg/Beetzlaan rijdt. Het uitgangspunt van de gemeente - een halt toeroepen aan het doorgaande vekeer op Waldeck Pyrmont- en Ver lengde Talmalaan - is prima, maar het mag niet zo zijn dat de overige lanen of straten met een nieuw verkeerspro bleem worden opgezadeld. Om iedere sluiproute definitief de kop in te druk ken is het beter de Hellingweg, Korte Bergstraat, Nasaulaan en de Juliana laan zelf voor het verkeer af te sluiten. Actievergadering Alle bewoners zijn intussen opgeroe pen voor een actievergadering, die van avond wordt georganiseerd. De bewo ners van de Hellingweg/Korte Berg straat, die al eerder lucht gaven aan hun bezwaren samen met het Van Arkel-in- stituut, hebben daartoe opgeroepen en intussen de nodige informatie onder de belanghebbenden verspreid. Ze streven ernaar op korte termijn de krachten van de verschillende actiegroepen en buurt- comités te bundelen en de gemeente verder onder druk te zetten. Gesproken gaat er worden over de opties: heropen stelling Waldeck Pyrmontlaan en voor komen afsluiting Verlengde Talmalaan, en het afsluiten van de buurt om sluip- verkeer tegen te gaan. Van 23 juli tot en met 3 augustus vliegen tijdens werkdagen eenmaal 's morgens en eenmaal 's middags straaljagers noord/zuid en zuid/noord over de vliegbasis. De vluchten vinden boven de 1500 ft (450 m) plaats en zijn nodig ter beproeving van camouflagemidde len. In datzelfde kader wordt op 25 en 30 juli 's morgens gewerkt met rook. Het genereren van rook wordt gestaakt als de rook buiten het vliegveld dreigt te geraken. Het camouflageproject vol doet aan de milieunormen. Op zaterdag 21 juli 1990 is de landing van één F-15 straaljager gepland. Voorts vliegen straaljagers van het op de Vliegbasis Soesterberg gestationeer de 32ste Tactical Fighter Squadron op dinsdag 28, woensdag 29 en donderdag 30 augustus 1990 tot 's avonds 20.00 uur. dé parketspecialist in Midden-Nederland BERPAS PARKET SOEST fe Birkstraat 91 Tel. 02155-20022 Geopend: di t/m vr. 10.00-17.30 uur za. 10.00-16.00 uur 140 m'SHOWRUJMTE

Soester Courant | 1990 | | pagina 3