BIJ AGFA f1750 f1950 COMBI 18.95 ook rs/fr •SCHADE Nieuwe expositie in De Bundeling 'Operation Friendship' brengt jongeren uit negen landen bij elkaar Schoolkinderen winnen bezoek aan schaapskudde Utrechts Landschap t Soest 50 jaar geleden 3or% voor die 212 andere moet** even bij ons komen kijken! ilands bier ALLEEN BIJ DE AKTI EVERPAKKING FOTO «VIDEO «AUDIO Wijzigingen reinigingsrecht ASSURANTIËN Olieverven van Joop van Heteren Amerikaanse jongelui in Soest en Baarn 500 nieuwe "beschermers" in Soest, Baarn en Den Dolder 26 juli 1940 Baldadige jeugd Vergadering N.S.B. PAGINA 4 WINKELCENTRUM OVERHEES TAMBOERIJN 29 TELEFOON 27777 Vrijdagavond Koopavond 75" ATIS. g de voorraad strekt. chadeherstel ook echt zijn, breng dan uw chtstreeks naar ons. anschap, veiligheid en zen. Igarantie. eschikbaar. IN 02155 - 2 11 02 WOENSDAG 25 JULI 1990 SOESTER COURANT PAGINA 5 AGFACOLOR XRG 100 24 OPNAMEN. BIJ ONS PER 2: 36 OPNAMEN. BIJ ONS PER 2: WINKELCENTRUM "HARTJE ZUID" - SOEST - TEL. 12874 vraagt uw aandacht voor Met ingang van ljuli 1990 zijn er enkele wijzigingen opgetreden met betrekking tot het reinigingsrecht. In verband met veranderde voorschriften bij de rijksbe lastingdienst moet nu door de gemeente omzetbelasting worden afgedragen voor onder meer bedrijfsafval. Dat heeft het gemeentebestuur van Soest ertoe gebracht de tarieven voor het op halen van bedrijfsafval te verhogen met het BTW-tarief van 18,5%. De verho ging is ook van toepassing op het ach terlaten van grof bedrijfsafval en klein chemisch afval bij de gemeentelijke brengplaatsen. De gemeentelijke ver hoging zal niet tot een kostenverhoging bij de betalende bedrijven leiden, om dat deze de verschuldigde omzetbelas ting in vooraftrek kunnen brengen., Tegelijkertijd heeft de gemeenteraad van Soest besloten tot instelling van één tarief voor het ledigen van zink- en beerputten. Men is hiertoe verplicht als gevolg van voorschriften van het minis terie van binnenlandse zaken. Ook bij dit tarief moet de gemeente omzetbe lasting afdragen, zodat het ledigen nu per keer f 86,50 gaat kosten. Hinderwetaanvraag Bij de afdeling Milieubeheer van de ge meente Soest, Lange Brinkweg 77, ka mer 017, ligt vanaf heden op werkdagen van 8.30 tot 12.00 uur, alsmede in de bi bliotheek aan de Albert Cuyplaan, tij dens de openingsuren ter inzage een verzoek met bijlagen van: P.H.L.T. Bisschop, Birkstraat 131, voor het oprichten van een kinder boerderij annex pony- en paardrij- club voor gehandicapten en kansar men op het perceel Birkstraat 131. Gemotiveerde bezwaren tegen het ver lenen van de vergunning kunnen door een ieder gedurende een maand na dag tekening van deze kennisgeving schrif telijk worden ingediend bij het gemeen tebestuur. De ingekomen bezwaar- "Een verzekering afsluiten. Of niet "Bel ons voor een vrijblijvend advies!'' ledereen heeft wel één of meerdere verzekeringen. De vraag is of u wel goed bent verzekerd, en vooral tegen welke kosten en condities! Daarin bestaan nog steeds grote verschillen per verzekerings maatschappij. Het spreekt vanzelf dat een juist advies en goede begeleiding u geld zullen besparen. Wij zullen u daar graag bij adviseren. A.A. van Breukelen B.V.: Assurantieadviseurs A A. van Breukelen B.V. is een onafhankelijk adviesbureau met 20 jaar ervaring in. hypotheken, vastgoed en assurantiën. Om objectief te adviseren bemiddelen wij tussen 40 gerenommeerde erzekerings- maatschappijen v A.A. van Breukelen B.V. Koninginnelaan 40, 37^2 DO Soest BEL: 02155 - 17962/23789 hypotheken schriften worden mede ter inzage ge legd. Een ieder kan ook mondeling in persoon of bij gemachtigde bezwaren inbrengen op een openbare zitting, waar gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling, te houden op verzoek. U gelieve daartoe desgewenst vóór 16 augustus een afspraak te ma ken. Indien men dat wenst, worden de per soonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend ge maakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het be zwaarschrift bij het gemeentebestuur worden ingediend. Beroep tegen de op het verzoek geno men beslissing kan later, behalve door de aanvrager en de adviseurs, slechts worden ingesteld door degene die bin nen de gestelde termijn schriftelijk of mondeling bezwaar heeft ingebracht, tenzij wordt aangetoond dat hij redelij kerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bezwaren in te dienen. Hinderwetvergunningen Bij de afdeling Milieubeheer van de ge meente Soest, Lange Brinkweg 77, ka mer 017, ligt vanaf heden op werkdagen van 8.30 tot 12.00 uur, alsmede in de bi bliotheek aan de Albert Cuyplaan, tij dens de openingsuren ter inzage de be schikking op de verzoeken van: A. M. v.d. Brakel, Steenhoffstraat 47, voor het oprichten van een bar-grill-restaurant op het perceel Steenhoffstraat 47, (positieve be slissing op aanvraag onder voor schriften ter voorkoming van ge vaar, schade en hinder naar bui ten toe en een negatieve beslissing voor wat betreft het ten gehore brengen van "levende" muziek; B, Stichting Maarschalksbos- Zonnegloren, Molenweg 2, Baarn, voor het oprichten van een inrichting voor ziekenverzor ging op het perceel Soesterberge- setraat 125; C. Gideon Was en beitsen, Joh. Poststraat 13, voor het oprichten van een inrichting voor de opslag en het verpakken van was en beit sen en voor het restaureren van antiek op het perceel Nijverheids- weg 20a; D. Van Rouwendaal b.v.. Meent 29, voor het oprichten van een kan toor met opslag en stallingsruimte op het perceel Meent 29. Beroep tegen deze beschikking kan worden ingediend door: a de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen die tegen de aanvraag om vergunning tijdig bezwaren hebben ingediend; d. enige ander belanghebbende die aan toont dat hij redelijkerwijze niet (tij dig) in staat is geweest eerder bezwa ren in te brengen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage, bin nen een maand na de dagtekenening van deze kenisgeving. Zij die beroep instellen kunnen over eenkomstig artikel 107 van de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voor ziening. Dit verzoek moet worden ge richt aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. de beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Informaties. Info-centrum STEENHOFFSTRAAT 9a. Telefoon 02155-22555 Open maandag l.m vrijdag. Informatietelefoon met actualiteiten: tel 93665 (24 uurs-service). Vanaf deze week is in gezondheidscen trum De Bundeling aan de Schouten- kampweg weer een expositie te zien van beeldende kunst uit de patiënten kring van het centrum. Het gaat om olieverfschilderijen van Jaap van He- teren. Van Heteren (59) is zich pas op latere leeftijd aan de schilderkunst gaan wij den. Hij werd op het spoor gezet door een vriend, die hij tijdens een vakantie in Spanje, negen jaar geleden, leerde kennen. "Hoewel ik er zelf van over tuigd was dat ik nooit iets knaps op een doek zou kunnen zetten, wist hij me toch over te halen eens mee te gaan naar les," aldus Van Heteren, die op die ma nier in kontakt kwam met de bekende Larense schilderes Luuk Treurniet. "Toen we daar eenmaal binnen waren mocht ik gaan zitten. Ik kreeg een schil dersezel met doek voor me gezet, als mede een koffiepot, een klomp en een kroes, en ik mocht gaan tekenen en schilderen. Na ongeveer vijf lessen was het doek klaar en ik was zo trots als een aap," aldus de exposant. Hij werd door de plezierige lessen van Luuk Treurniet enorm enthousiast en begon al gauw zelf onderwerpen te zoe ken om op doek te zetten. In het begin schilderde hij doeken van bekende meesters na, waarmee hij uiteraard een enorme ervaring opdeed. "Mijn lerares was echter van mening dat ik genoeg na-geschilderd had en ze vond dat het hoog tijd werd om maar eens 'eigen werken' te gaan produceren. Foto: Goos van der Wilt. De schilder aan het werk in zijn huis kamer. Ook die doeken hangen in de Bunde ling en volgens Van Heteren moeten de bezoekers het resultaat maar beoorde len. Schilderen is volgens hem een heel fijne manier van vrijetijdsbesteding, waarvan hij gelooft dat iedereen het kan (leren). "Iedereen op zijn eigen wijze. De een wellicht wat beter dan de ander." Het plezier dat hij er zélf aan beleeft is niet alleen de waardering van anderen. "Mijn vrouw en ik kunnen steeds weer genieten van eigen-gemaakte schilde rijen, die bij ons thuis zijn opgehangen." De olieverven van Jaap van Heteren zijn te zien in De Bundeling, Schouten kampweg 4 in Soest-Zuid. Gistermorgen arriveerde op Schiphol een groep van ruim 50 Amerikaanse jongeren, die in Nederland een drie weeks verblijf komen doorbrengen. Het bezoek vindt plaats onder de hoe de van "Operation Friendship", de or ganisatie die zich al jarenlang inspant voor het met elkaar in kontakt brengen van jongeren (15-21 jaar) uit verschil lende landen. Een aantal van hen (ne gen) is ondergebracht bij gastgezinnen in Soest en Baarn. Naast de groep Amerikanen, die ver spreid worden over Amersfoort, Zeist, Veenendaal, Zutphen, Vorden en Soest (met diverse plaatsen in de omgeving) komt er ook een groepje Oostduitse jongeren naar Nederland. Ze logeren in Vorden. "Operation Friendship" is inmiddels werkzaam in negen landen: De Ver enigde Staten, Zweden, West-Duits- land, Oost-Duitsland, Ierland, Schot land, Engeland, Wales en Nederland. De deelnemers krijgen de gelegenheid kennis te maken met de sociale, geeste lijke en culturele aspecten van de gast landen en op die manier worden inter nationale vriendschap en wederzijds begrip bevorderd. Binnen de program ma's is er alle ruimte voor toeristische trips en gezellige avonden. De activitei ten zijn het ene jaar gericht op het ont vangen van buitenlandse jongeren ("host year"), het andere jaar op de reis van Nederlandse jongeren naar het bui tenland ("travel year"). Volgens net programma zouden de jon gelui vanmorgen op het gemeentehuis van Soest worden ontvangen door bur gemeester Hans de Widt. Daarna ver trekt men per trein naar Utrecht. Voor morgen staat een uitstapje naar de kaas boerderij de Staelenhoef in Soest op het programma, gevolgd door een lunch bij De Smickel en een oriëntatietocht (per fiets) door Soest en Baarn. In het weekend wordt er gekampeerd bij het Henschotermeer en voor de ko mende week staan er o.a. een bezoek aan de Efteling, Amsterdam (Anne Frankhuis en rondvaart), een dagje midgetgolf in de Lage Vuursche, een sportdag-met-disco in Amersfoort (waar alle deelnemers samenkomen) op de agenda. In de daarop volgende week worden er o.a. een zeildag georga niseerd en uitstapjes naar Madurodam, de Spakenburgse dagen en Sail 90. Op maandag 13 augustus zit het er weer op, nadat in het weekend uiteraard nog een groots afscheidsfeest wordt georgani seerd. W - i Twee schoolklassen van de Guido de Brésschool uit Baarn en de John Ken- nedyschool uit Den Dolder mochten deze week op bezoek bij de schaaps kudde van Het Utrechts Landschap op het landgoed Heidestein bij Drieber gen. Het bezoek was het gevolg van een te kenwedstrijd voor schoolkinderen, die eind juni tijdens het bezoek van de landschapskaravaan aan Baarn, Soest en Den Dolder hun beste tekeningen konden inleveren. Twee winnaars mochten met hun klas in een feestelijke bus naar de schaapskudde. Winnaars werden Lieke Kranendonk uit Baarn en Ramon Mens uit Den Dolder, die zo doende hun klas een vrolijk uitje be zorgden. De kinderen werden per antieke Utrechtse stadsbus opgehaald en kre gen een rondleiding over het landgoed en een uitleg van schaapherder Roel van Drie. Hoogtepunt was een demon stratie van de Bordercollie Daisy, die zestig schapen wel heel snel bij elkaar kon drijven naar de schaapskooi. 1000 tekeningen Ruim duizend kinderen stuurden hun tekening in, waarbij ook nog tweede prijzen in boekvorm te verdienen wa ren. Tweede prijswinnaars waren Mark uit groep 5 van de Da Costaschool in Soest, Rolien Sturm van groep 4 en Su zan Hagoort van groep 6 van de Hazen- boschschool in Den Dolder, Mariska Smeets uit groep 6 van, de Bestevaer- school in Baarn en Mariska Roest uit groep 4 van de Basisschool de Bron in Soest. j\ Bijna 500 mensen uit B^arn, Soest en Den Dolder meldden zich aan als nieu we "beschermer" van Het Utrechtse Landschap. Aanleiding was onder meer de aankoop van het natuurgebied Willem Arntszbos bij Den Dolder. A.A. VAN BREUKELEN B.V. BIEDT AAN: adviseurs in.. hypotheken vastgoed ossuianhen A.A. van Breukelen B V. is een onafhankelijk adviesbureau met 20 jaar ervaring in: hypotheken, vastgoed en assurantiën. HYPOTHEKEN VASTGOED ASSURANTIËN A.A. van Breukelen B.V. Koninginnelaan 40. 3762 DG Soest 02155- 17962/23789 SOEST Honingbij Halfvrijstaand herenhuis met ga rage. c.v.-kombiketel en grote, verzorgd aangelegde, vrije tuin. Ind. entree, toilet, woonkamer, moderne keuken met inb.app. De begane grond is geheel voorzien van marmeren vloertegels. Verd.: 3 slaapkamers, badkamer met ligbad, douche, toilet. Zolder met vaste trap, slaapkamer en bergruimte. Gehele huis voorzien van isolatie beglazing Gevraagde koopsom f 315.000,-. SOEST Willem de Zwijgerlaan Onder architectuur verbouwde hoekwoning met groot souterrain, garage, c,v. Ind.: souterrain: hal, ruime studeerkamer Begane grond: entree, hal, ruim toilet, woonkamer, keukén, overdekt terras. Verdieping- 3 slaapka mers, badkamer met ligbad, douche, toilet en wastafel. Zolder met vaste trap, slaapkamer, bergkamer en c.v.-ruimte. Bij de verbouwing zijn veel luxe materialen gebruikt o a. leisteenvloer, spachtelputz wanden. De Mie- lekeuken is voorzien van heteluchtoven, vaatwasmachine, kookplaat met wasemkap, koelkast, dubbele spoelbakken De woonkamer geeft toe gang tot een overdekt terras. Deze woning is uitermate geschikt voor "kantoor aan huis". Gevraagde koopsom f 319.000,-. SOEST Waldeck Pyrmontlaan 2 percelen bouwgrond nabij het centrum, gelegen in een rustige woon omgeving. Perceel 1groot ca. 760 mJGevraagde koopsom f 267.500,- Perceel 2: groot ca. 715 m?Gevraagde koopsom f 262.500,- Soest, Van Goyenlaan. Geheel gemoderniseerd 2-kamer (v/h 4) appartement op de 2e etage Gevraagde koopsom f 92.500,- Soest, Van Goyenlaan. Geheel verbouwd 2-kamer (v/h 4) appartement met berging en garage. Gevraagde koopsom appartement f 90.000,- Gevraagde koopsom garage f 15.000,- Soest, Laanstraat. Vrijstaande woning met ca. 100 m2 bedrijfsruimte en grote tuin Gevraagde koopsom f 249.000,- VERKOCHT: Soest, Torenstraat. Representatief woon-praktijkpand met c.v. en dubbele ga rage aan doorgaande weg in Soest Gevraagde koopsom f 369.000,- UIT ONZE VEELZEGGENDE KOLLEKTIE ...brillen onder elkaar... 99Goed zien bij sport eist een betere sportbril.99 99 Met nractische I f sterke monturen v J en best nog mooi ook.59 Van Weedestraat 87 - Soest - Telefoon 02155 - 1 71 20 De Soester jeugd, althans een gedeelte daarvan is nogal eens baldadig en ze ker nu, nu het fruit begint te rijpen. Alias Dik Trom en zijn makkers bezoeken boomgaarden en tuinen waarin vruchtboomen en vernielen daarbij hekken en heggen. De gestolen oogst bestaat dan uit onrijp fruit en daarna buikpijn. Intusschen zijn de eigenaren van deze vruchtbomen ten zeerste gedupeerd en verscheidene dezer personen spraken wij die, wanneer de betrokken ouders en onderwijzend personeel niet overgaan tot waarschuwingen, zelf harde maatregelen zullen nemen. Er bestaan tenslotte altijd nog groote waakhonden die goed bijten, vallen en klemmen, terwijl een pak slaag nog door diverse mensschen uitgedeeld kan worden. Vorige week was er zoo'n vruchtboomeneigenaar, die een van dergelijke bal dadige jongens bij de kraag greep en opsloot. Wettelijk mocht dit niet en deze eigenaar kreeg zelfs een procesverbaal hiervoor, ondanks de goede bedoelin gen, die gegrond waren op: "Wie niet hooren wil, moet maar voelen". In dezen tijd, waarin niet genoeg nadruk kan gelegd worden op de waarde van voedsel en fruit, mogen dergelijke dingen niet voorkomen. Ouders: onderhoudt Uw jongens, voordat U ze op het politiebureau kan af halen en een procesverbaal en betaling der schade de laatste acte vormen. De groep Soest van de N.S.B. hield Donderdagavond een vergadering in Ho tel Eemland, welke matig bezocht was. De heer V.V. opende met een woord van welkom, waarbij hij mededeelde, dat hij op diens verzoek een onderhoud met den Burgemeester had gehad, waarin Burgemeester Des Tombe de mededeeling had gedaan, dat het den Burgemeester ten zeerste aan het hart was gegaan wat er gebeurd is in de afge- loopen 5 oorlogsdagen. Spr. zeide, dat de Burgemeester voorts had verklaard in de eerstvolgende raadsvergadering te zullen verklaren dat de interneering onrechtmatig was geschied. Hierna sprak, in de plaats van den heer V. K., de heer H. "Na den storm" zoo bevinden wij ons. aldus spr., nu de strijd in Europa voor bij is. Het is een uitslag geworden, die meerderen heeft teleurgesteld en ande ren heeft verblijd. De laatsten, de volksgenoten, die de zin der dingen niet hebben begrepen, waren teleurgesteld, nu de strijd, die aangevangen was in naam van de beschaving, en het humanisme, van het Christendom enz. tegen het "barbarendom", was verloren. Zij denken nog dat Engeland zal winnen, doch de wensch is de vader der gedachte. Zij zijn niet in staat om aan te voelen wat er gebeurt in dezen tijd. Geweldige evoluties hebben zich in den loop van de historie voltrokken. De massa van toen kon niet peilen wat er gebeurde en wat de draagwijdte hiervan was; slechts de geschiedschrijver was hiertoe in staat. Ook thans kan de massa niet over de dingen heen zien, want pas wanneer wij niet meer tegen de dingen aanzien, begrijpen we wat er gebeurt. Slechts de enkeling kan aanvoelen wat er gebeurt en de massa volgt dan dit lichtend voorbeeld. Engelands macht werd niet gebracht, doch is gebroken, Engeland zal zichzelf weer worden, wanneer het plutocratische gezwel er uit gesneden is geworden. Als Engeland zou winnen, zal het Internationale Jodendom weer aan de macht komen. We krijgen een nat. Socialistisch Europa, een Noordelijk blok van Germaan- sche staten en een zuidelijk blok van Latijnse staten. SPr. beschreef dan hoe den strijd tegen de politieke partijen nog niet gestreden is en hoe achtereen volgens Rusland, Italië, Duitschland, Spanje en Nederland hunne wedege- boorte ontvingen. Acht jaar waren wij de roependen in de woestijn, aldus spr. en wij hebben geen schuld aan het gevloeide bloed (applaus). Wij hebben gewaarschuwd, maar onze waarschuweingen werden niet aan hoord. Op 10 mei stierf het stelsel van de onmacht van de helft plus 1 den verstikk ingsdood in haar eigen ongerechtigheid. Deze democratie zal geen kans meer krijgen in ons land. De politieke partijen willen een fusie, doch eer de heeren 'n fusie voor elkaar hebben, hebben zij elkander gefusilleerd. Wanneer ons volk zal leven uit haar eigen kracht en arbeid en een Nederland- sche nationalistische regeering regeert, zal ons volk zelfstandig worden. Zij die vor het nieuwe wat in Europa komt, geleden en gestreden hebben, zullen hier regeeren en niet zij, die jaren lang gehitst hebben tegen Duitschland. Voorwaarden voor onze nieuwen staat zijn de verwijdering van de Vrijmetse laar, het Jodendom, het kapitalisme en het politiek katholisisme en protestan tisme. Ons Nederlandsche volk zal met en voor elkander vechten van Dollard tot aan Parijs. Na een boeiende peroratie besloot spr. zijn rede. Na de pauze werden ingeko men vragen beantwoord.

Soester Courant | 1990 | | pagina 5