I! scliocmakcr ZONNIGE f1750 f 19?° COMBI BERPAS PARKET r Ir f [m 1 heuga Soest verhuist ruim 100 ton papier van Steenhoffstraat naar Dalweg HUWELIJKS- RECEPTIE? Biologisch brood, met 'EKO-garantie' P. van Buuren LES UfflldLI EUGTEN BERG E van stus lOUTEN ■t istreken t.50 per m* »rtiment .s S50.00 lOOl ELD" IENST RANT Raadhuis-verhuizing wordt gigantische operatie Ooit kiest u voor mooist Bang&Olufsen i Gemeente vraagt clementie... Soest: een 'zaak van gewicht' Inspraak over 'De toekomst getekend' 'Eerst overleg met alle betrokkenen' PvdA-fractie wil voorlopig af van afsluiting Waldeck Pyrmontlaan Nieuw bij bakkerij Van Buuren: Uw volkoren specialist ALLEEN BIJ DE AKTI EVERPAKKING FOTO «VIDEO «AUDIO Reacties op Lucifer Tunnel Amersfoort (Amsterdamseweg) tijdelijk tweebaans Voorzieningsfonds daar moet u beslist kijken voordat u gaat beslissen! PAGINA 2 WOENSDAG 1 AUGUSTUS 1990 SOESTER COURANT PAGINA 3 5TRAAT 32A I 3LAND: 3HTE TOONKAMERS EN 5 JAAR GARANTIE TRETFORT, DESSO. CORAl EGELTAPIJT 03463-53501 3 m2 Showroom i2 showroom: nweg 186 223 3n er vierkant achter! ETHUISJE ÏNSTRAAT/ Steenhoffstraat ior informatie >7 1AT1S GELEGD 2 45 55 ter) op/in in de i de kans Het transport van meer dan honderd duizend kilo papier, en ondanks de aanschaf van veel gloednieuw meubi lair toch nog een aanzienlijk deel van de oude inventaris. Dat is de "klus" waarvoor de gemeente zich bij de ver huizing van het oude (steenhoffstraat) naar het nieuwe raadhuis (Dalweg) ge steld ziet. Die verhuizing, die in de loop van augustus gaat plaatsvinden, is dan ook een gigantische operatie. Koos van Ekeren, hoofd van de staf In terne Zaken van de gemeente Soest, is de man op wie de verantwoordelijkheid rust voor het welslagen van de verhui zing. Onder zijn leiding is een aantal medewerkers al enkele maanden in de weer met de voorbereidingen, want er komt wel heel wat meer bij kijken dan bij een normale "huis-, tuin- en keuken- verhuizinkje". Al zo'n jaar of vier geleden, in de tijd dat de gemeenteraad uiteindelijk de knoop doorhakte en besloot tot de bouw van het nieuwe raadhuis aan de Dalweg, is men gaan rekenen: Hoeveel vierkante meters hebben we eigenlijk nodig, als het doorgaat, en wat zou dat allemaal gaan kosten... Bij die analyse speelde het "relatieschema" - waarin de diverse "verbindingen" tussen de ge meentelijke afdelingen waren vastge legd - een centrale rol. "Het was duide lijk dat dat schema zo efficiënt mogelijk moest zijn, met zo weinig mogelijk looplijnen," aldus Van Ëkeren. Een van de belangrijkste uitgangspun ten was ook dat de nieuwe behuizing recht moest doen aan de eisen van "klantgerichtheid", d.w.z. dat de voor naamste publieksfuncties (Burgerza ken, Voorlichting/Infocentrum, Socia le Dienst) op de begane grond en zoveel mogelijk bij de centrale hal onderge bracht zouden moeten worden. Dat is ook gelukt. De afdelingen Bouwzaken en Belastingen komen echter op de tweede verdieping van het "bestuurspa- leis" aan de Dalweg terecht. De bouw en de inwendige afwerking van het nieuwe gemeentehuis zijn in middels zeer ver gevorderd, zoals alle passanten zelf hebben kunnen vaststel len. Tot en met vorige week is er nog hard doorgewerkt. Het werk ligt nu stil, in verband met de bouwvak-vakantie. Statisch archief In de afgelopen week is overigens al een deel van de inventaris aan de Dalweg ondergebracht: het zgn. "statisch ar chief' (d.w.z. alle gemeentelijke ar chiefstukken, soms van generaties her, die Soest tot zo ongeveer de jongste dag moet bewaren, maar waarvan geen da gelijks gebruik wordt gemaakt. Het ar chief komt uit Amersfoort - waar het de afgelopen jaren tijdelijk was opgeslagen (eerder in Utrecht) - en wordt onderge bracht in het souterrain onder de zgn. B-vleugel aan het Raadhuisplein. Op 13 augustus wordt begonnen met het "inhuizen" van het nieuwe meubi lair. Vanaf 20 augustus komt dan al een stuk van de verhuizing op gang: het de monteren en transporteren van de enor me paternosterkasten die de gemeente rijk is. "Daar gaat wel een weekje inzit ten," schat Van Ekeren. Vrijdag 24 en zaterdag 25 augustus, dat worden de "dagen van de waarheid" voor Van Ekeren en de zijnen. Dan vindt de echte verhuizing plaats, door gespecialiseerd personeel van de firma Van 't Net. De bekende Soester verhui zer - voor deze operatie geselecteerd uit drie kandidaten - zet vier vrachtwagens in en twintig man personeel. De wagens zullen af- en aanrijden tussen de "oude" gemeentehuislokaties (Steenhoffstraat, Van Weedestraat, Prins Hendriklaan, Lange Brinkweg) en de Dalweg. 'Bottleneck' De ambtenaren blijven die dagen voor het merendeel thuis, zodat de verhui zers in het nieuwe raadhuis snel kunnen doorwerken. Daarbij maken ze vooral gebruik van zgn. rolcontainers - "wat rollen kan rolt", aldus van Ekeren - en aan de Lange Brinkweg wordt daartoe zelfs een soort tijdelijk laadplatform ge bouwd. "De 'bottleneck' is dat er in het nieuwe gemeentehuis maar twee liften beschikbaar zijn. Daar moet alles voor de bovenverdiepingen doorheen." Ove rigens heeft de gemeente zich alvast verzekerd van de medewerking van een liftmonteur, die tijdens de verhuizing permanent "stand by" zal zijn. Het tijd schema is zó krap dat vertraging als ge volg van eventuele storingen zo kort mogelijk gehouden moet worden. De oude, verspreid liggende raadhuis vestigingen worden - rekening houdend met de aangewezen plek in het nieuwe raadhuis - een voor een leeggeruimd. Op vrijdag zijn het gemeentehuis, de bijgebouwen, de sportstichting, het In focentrum (alle aan de Steenhoff straat), Burgerzaken (Van Weede straat) en Huisvesting (Prins Hendrik laan) aan de beurt; op zaterdag volgen de Sociale Dienst en Gemeentewerken (Lange Brinkweg). Dat laatste overi gens met uitzondering van de afdeling Reiniging, want die blijft gevestigd op de oude lokatie. Aanvankelijk is wel overwogen de ge hele verhuizing in fasen te laten plaats vinden, vertelt Koos van Ekeren, maar daarvan is afgezien wegens de grote af hankelijkheid van telefoon en compu ters. "Het moest dus wel zoveel moge lijk tegelijk. Op vrijdag de 24e is de ge meente telefonisch onbereikbaar. De telefooncentrale en de centrale compu ter worden dan verhuisd. Dat betekent dat nummer 93411 volledig uit de lucht gaat. Het weekend gaat in feit donder dagavond al in." Uitpakken-en-Inruimen Op maandag 27 augustus komen de ambtenaren allemaal - voor zover niet op vakantie, anders nemen de collega's dat waar - naar hun nieuwe stek, waar dan de operatie Uitpakken-en- Inruimen begint. Daarvoor is slechts één dag uitgetrokken, zodat het ge meentelijk apparaat met ingang van dinsdag 28 augustus weer volledig "draait" en de ambtenaren het publiek weer volledig van dienst kunnen zijn, maar nu in het nieuwe gemeentehuis! Intussen zal het aantal volgepakte do zen dat her en der in de oude gebouwen wordt aangetroffen alleen nog maar toenemen. De meeste ambtenaren zijn al druk in de weer met de voorbereidin gen. Een extra probleem daarbij is dat het standaard papierformaat dat de ge meente voor allerlei zaken gebruikt te gelijk óók veranderd wordt: van folio stapt men over op A4. Dat betekent dat het hele "dynamische" archief - dat da gelijks wordt gebruikt - moet worden omgezet in ordners en hangmappen van het A4-formaat. Een speciaal punt van zorg is de verhui zing van alle apparatuur, want de ge meente is allang geen "bedrijf' meer waar volstaan wordt met pen-en- papier. De meeste apparaten - compu ters, telefoons, kopieermachines, licht- druk-apparatuur, etc. - wordt apart ver- Een beroemd ontwerp herbergt de nieuwste technieken stel uw systeem samen uit: radio, cassettedeck. platenspeler en t:van Weedestraat 78 - Soest - Tel. 02155-17253 Voor alle zekerheid! technische dienst tel. 02155-10344* Koos van Ekeren, belast met de ver antwoordelijkheid voor de verhuizing, zit niet bij de pakken neer. Foto: Goos van der Wilt. huisd. Daarvoor worden de leveran ciers ingeschakeld. En dan is er nog een kleine complicatie: Op vrijdag de 24e, de eerste dag van de verhuizing, staan er drie huwelijken genoteerd in de agenda van de afdeling Burgerzaken. Die moe ten - min of meer "tussen de bedrijven door" - nog voltrokken worden in de trouwzaal achter het oude gemeente huis. De eerste huwelijksvoltrekking in het nieuwe raadhuis - dinsdag de 28e - staat ook al gepland. 'Koninkrijkjes' Van Ekeren gaat een spannende perio de tegemoet, maar slapeloze nachten heeft hij niet. "We zullen best dingen vergeten zijn, maar we gaan de operatie tegemoet met een heel positieve instel ling. Bij zo'n klus zou je kunnen ver wachten dat de notoire kankeraars, die je immers overal hebt, zich wel zouden laten horen, maar iedereen heeft er echt zin in en wil best de handen uit de mou wen steken. Niemand is te beroerd om de oude heiligdommen te verlaten. Je kunt je voorstellen dat het soms heus zo plezierig niet is om die 'koninkrijkjes' - met hun soms aparte verworvenheden en faciliteiten - prijs te geven..." Voor het eerst sinds jaren zullen de bij na 300 gemeente-ambtenaren van Soest elkaar die maandag om een uur of tien bij de koffie in de nieuwe kantine op de tweede verdieping van het "raadsgebouw" ontmoeten: op zichzelf al een unieke gebeurtenis, want er zijn er ongetwijfeld die elkaar nog niet ken- Dat de verhuizing naar het nieuwe raadhuis niet alleen ten behoeve van de ambtenaren plaatsvindt, maar ook en vooral in het belang van dè bevolking van Soest, daar zal nie mand aan twijfelen. De voornaamste overweging voor de bouw van het gemeentehuis is juist geweest dat het publiek beter bediend kan worden, omdat er efficiënter kan worden ge werkt en de mensen niet meer van de ene naar de andere vestiging (en dus "van het kastje naar de muur"?) hoeven te worden gestuurd. Toch worden in de overgangsfase van de bevolking begrip en clemen tie gevraagd. Vanaf 13 augustus wordt erop diverse gemeentelijke af delingen druk ingepakt, en dat geldt evenzeer voor de "publieksgevoeli- ge" afdelingen, als bijvoorbeeld Ruimtelijke Ordening en Bouwza ken. Tot en met 23 augustus kan men er overigens nog gewoon terecht, maar het zou best eens kunnen dat het document dat voor een bepaalde handeling nodig is dan nét is inge pakt of zich ergens in een van de on derste dozen van de stapel bevindt. Iedereen begrijpt dat het onder die omstandigheden ondoenlijk is van de ambtenaren de gebruikelijke dienstverlening te eisen. Het ge meentebestuur rekent dan ook op de nodige soepelheid van de zijde van het publiek, dat op dinsdag 28 au gustus weer als vanouds - en ver moedelijk zelfs béter - op zijn wen ken wordt bediend, maar dan in het nieuwe gemeentehuis aan de Dal weg. zalen- en partycentrum Telefoon 02155-14282 Zonder te beweren dat de gemeente vooral een "papieren" zaak is, kan men toch vaststellen dat het lokaal bestuur voor een heel groot deel ge stalte heeft gekregen in allerlei pape rassen. Vrijwel het ganse verleden (voor zover althans niet door de tand des tijds verslonden), in elk geval het heden en voor een deel ook de toe komst van Soest zijn daarin vastge legd. In de komende jaren zal er on getwijfeld meer en meer in compu tergeheugens worden bewaard. De gemeente Soest verhuist in au gustus in totaal ruim 100.000 kilo papier van het oude naar het nieuwe gemeentehuis. Het statisch en semi- statisch archief meten gezamenlijk zo'n 1300 strekkende meter. Uit gaande van acht dozen per meter komt dat neer op ca. 10.000 dozen, met een totaal gewicht van ca. 42.000 kilo. (Een strekkende meter papier weegt gemiddeld ruim 30 ki lo). Daar komt bij het "dynamisch" archief - zo'n 350 strekkende meter - met een gewicht van ca. 10.000 kilo. Daarbovenop komt dan nog de in houd van de bureaus en de kasten. Er zijn al met al zo'n 250 bureaus, waarin zich doorgaans anderhalf twee strekkende meter papier be vindt. In totaal komt dat neer op 437,5 meter en dat vertegenwoor digt een gewicht van nog eens 13.000 kilo. In de 135 hoge kasten (gemiddeld zes strekkende meter, dus samen zo'n 810 meter) is dan nog eens 25.000 kilo papier te vin den. Tenslotte moet daarbij ook de inhoud van de ca. 100 Iaden-kasten worden geteld, die elk zo'n 2,5 strek kende meter omvatten: samen 250 meter en dus goed voor nog eens 7.500 kilo. En dan zijn bij dit reken sommetje de verschillende tekenin- genkasten nog buiten beschouwing gelaten! Wie zei daar dat de gemeente zich nooit met 'gewichtige zaken' bezig houdt...? In het gemeentelijk INFOrmatiecen- trum (tot 23 augustus Steenhoffstraat 9a en vanaf dinsdag 28 augustus hal ge meentehuis Raadhuisplein) ligt de pro vinciale nota "De toekomst getekend" ter inzage. Tot 21 september kan men schriftelijk op deze nota reageren bij Gedeputeerde Staten van Utrecht. De provincie bereidt op dit moment een nieuw beleid voor ten aanzien van de ruimtelijke ordening. Daartoe wordt een Perspectievenschets Ruimtelijke Ordening (PSR) opgesteld, dit in na volging van de Vierde Nota Ruimtelijk Ordening van de minister van VROM. Om tot de Perspectievenschets te ko men heeft de provincie eerst de ambte lijke nota "Sporen naar de toekomst" opgesteld. Daar is door Gedeputeerde Staten een besluit over genomen in de vorm van de nu ter inzage gelegde be stuurlijke nota "De toekomst gete kend". Op 19 september kunnen maatschap pelijke en belangenorganisaties deelne men aan een consultatiebijeenkomst van de provincie. Voor verdere informatie kan kontakt worden opgenomen met de heer A. van Dongen, tel. 02155-93444 (gemeente Soest) of rechtstreeks met de provincie, Dienst Ruimte en Groen, de heer Rade maker of de heer Slag, tel. 030-589111. COMPUTER- FORMULIEREN in elke samenstelling en uitvoering. Onze specialiteit: o.a. levering kleine oplagen - korte levertijden. Drukkerij Smit B.V. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033-61 87 47 De PvdA-fractie in de Soester ge meenteraad wil dat de omstreden af sluiting van de Waldeck Pyrmontlaan, waarover de laatste weken al het nodi ge te doen is geweest, voorlopig wordt verwijderd. Volgens fractievoorzitter Kees Boerkoel is de overlast in de an dere straten misschien niet te voorzien geweest. In een brief aan het College van Burge meester en Wethouders - waarin het woord "misschien" nogal vaak voor komt - stelt Boerkoel vast dat het in middels alweer een tijdje geleden is dat er in commissie- en gemeenteraadsver- band werd gesproken over de verkeers problematiek in en rondom de wijk Soestdijk. "De daarvoor gekozen op lossingen, die mede op verzoek van de bewoners van de Waldeck Pyrmontlaan zijn gekozen, geven bij zeer veel verkeer andere straten in deze wijk een overlast die misschien niet te voorzien was. Veel bewoners van de diverse straten - Prin senhof, Schrikslaan e.o., Julianalaan, Hellingweg, Korte Bergstraat - en het Van Arkel-instituut vragen om andere oplossingen." Volgens Boerkoel vraagt iedere straat in de wijk misschien een oplossing voor hetzelfde probleem. Het doel van alles is immers dat de snelheid en de hoeveel heid van het verkeer moeten worden te ruggedrongen. De PvdA-er wijst verder op de problemen die de brandweer on langs heeft ondervonden, toen ze op de Waldeck Pyrmontlaan te hulp moest komen. "De PvdA komt ook niet met een alles omvattende oplossing voor alle straten in deze wijk. Wel vragen we het College om - zoals overeengekomen in het be leidsprogramma 1990-1994 - meer overleg met de burgers van Soest te ple gen," schrijft Boerkoel. "De problemen groeien langzaam uit tot een steeds gro ter probleem als we, zelfs na een geno men besluit, niet bereid zouden zijn te Kees Boerkoel (PvdA): ...misschien... overleggen met de burgers van Soest." De PvdA stelt het College - dat overi gens niet compleet is, zoals Boerkoel constateert - dan ook het volgende voor: Verwijder voorlopig de afsluiting op de Waldeck Pyrmontlaan; Overleg met alle betrokkenen op zo kort mogelijke termijn; Kom in de eerstvolgende commissie vergadering Verkeer met de probleem stelling terug en geef iedereen - burgers én raadsleden - de mogelijkheid hier over van gedachten te wisselen; Het College en de raadscommissie kun nen zich daarna, aldus Boerkoel, mis schien beter een totaal-beeld vormen van de problematiek in al deze en mis schien nog andere straten van de wijk. Bakkerij Van Buuren (van de Smits hof) introduceert een nieuw brood: Veldbrood. Veldbrood is een biolo gisch volkorenbrood. Dat wil zeggen dat het meel is gemalen van milieu vriendelijk verbouwde tarwe. Zonder gebruik van kunstmest en chemische bestrijdingsmiddelen. Daarvan wordt een puur natuurlijk brood gebakken zonder kunstmatige toevoegingen. Kortom, beter voor mens en milieu. Nu al bestaat anderhalf procent van de broodverkopen uit biologisch brood. Marktonderzoekers voorspellen dat dit aandeel in korte tijd 5 10% zal bedra gen. Momenteeel wordt biologisch brood vooral door natuurvoedingsza- ken verkocht. Dat zijn nog geen 400 verkooppunten. Nu bakker(ij) Van Buuren en vele van zijn collega's elders in Nederland Veldbrood gaan bakken wordt het aantal verkooppunten fors uitgebreid. Daardoor wordt biologisch brood voor de consument beter ver krijgbaar. Veldbrood is iets vaster dan gewoon volkoren. Maar dat is geen bezwaar, want uit een smaaktest blijkt dat consu menten Veldbrood minstens net zo lek ker en mals vinden. Keurmerk Veldbrood herkent u aan de ronde ou wel met het EKO-keurmerk. Dat vormt de garantie dat u een echt biologisch brood op tafel zet. Want de Stichting EKO-merk Controle controleert de na leving van de regels bij boer, molenaar en bakker. Bovendien houdt de Stich ting SKAL, waarin het ministerie van Landbouw en Visserij en de milieu- en consumentenorganisaties zijn verte genwoordigd, toezicht op het EKO- merk. Veldbrood is iets duurder dan gewoon volkoren. Dat komt omdat tarwe van biologische teelt bijna twee keer zo duur is. Veldbrood wordt iedere dag vers ge bakken en verpakt in een broodzak, ge maakt van kringlooppapier en met dui delijke informatie voor de consument. introduceert Biologisch brood Brood- en banketbakkerij Winkelcentrum Smitshof Soest - Tel. 1 18 30 AGFACOLOR XRG 100 24 OPNAMEN. BIJ ONS PER 2: 36 OPNAMEN. BIJ ONS PER 2: WINKELCENTRUM "HARTJE ZUID" - SOEST - TEL. 12874 U weet het nog wel, de prijsvraag van twee weken geleden. Nee, niet dat Lucifer werd overstelpt met oplos singen, maar er kwamen er wel een aantal. Positieve reacties, die begon nen met "Verlichte Lucifer" of "Bes te Luci". Een briefschrijver schrijft me: "Wat een fantastische prijsvraag! Het moet een genoegen zijn om een raadsvergadering bij te wonen." Nou, voor wat dat laatste betreft zou ik willen aanraden: ga er eens heen!. Nu dan de vragen met daarbij een greep uit de inzendingen: 1. Wat is volgens u het verschil tussen een trend en een continue gewoonte? - Een continue gewoonte is een vrije vertaling van trend, maar kan langer doorgaan. Een trend is nl. onderhe vig aan de mode. - Een continue gewoonte is dat de Soester middelmaat-raad altijd tot laat praat. Een trend is dat de nieuwe raad dat tot overmaat van ramp óók doet. 2. Wat bedoelt mevrouw Swinkels met "de opstelstrook moet geëffec tueerd worden - Ze bedoelt dat de strook waar de auto's zich moeten opstellen met lichtgevende verf wordt geaccen tueerd. - Swinkels denkt aan haar vroegere school. De opstel-strook is haar cij ferlijst voor het vak Nederlands. In derdaad. Geen voldoendes. 3. Wie schetst de verbazing van Boer koel? - Hijzelf en niemand anders. 4. Waarover heeft Menne het als hij praat over het marktmechanisme? - Menne heeft het over de vrijdag markt in Soest. Dat is het enige eco nomische principe dat hij gemakke lijk kan begrijpen. 5. Wat is breder denken en waarom kunnen beleidsmedewerkers dat be ter? - "Breder denken" hangt samen met politiek onuitvoerbare plannetjes. De ambtenaren snappen die meestal niet. Ze moeten daarom heel creatief zijn, om de indruk te geven dat ze het wel begrepen hebben. En dat heeft de raad weer niet door. 6. Wat bedoelt Witte met een integrale diskussie? - Witte wil dat iedereen met een val helm op vergadert. Een integraal helm. Dat komt hem beter uit; dan kan hij zich geen buil vallen. - Een integrale diskussie is een inter ne diskussie, rondom een ronde tafel met een Soesterse heilige graal in het midden. Dus een dis-knussie. - Dis-kussie is een zoen aan tafel. 7. Weet u wat het College voor pleit van Leidje Tomassen mee moet ne men? - Neemt u mijn pleit mee. Ze bedoelt natuurlijk "plaid". Visser had haar dekentje geleend om in de tuin van Taphoorn te zonnen. Leidje wil het ding persé terughebben, omdat Jan het niet meer nodig heeft. Hij kan straks in een openluchtbad dobbe ren. 8. Staat de VVD echt in het midden? - Na de laatste verkiezingen: de WD staat niet, maar ligt. Op z'n/d'r gat. 9. Wil Stekelenburg meldt dat er geld aan een wensenlijstje hangt. Waar- om? - Wil is nog maar bij de tweede les van de schriftelijke cursus "Spreken in het openbaar". Zomaar een greep uit de inzendin gen. U merkt het al: de politiek wordt door de Soester burger dus heel goed begrepen. Spreek zo door, politici. Wij blijven u volgen. De hoofdprijs gaat naar: Sietse Vliegen, Colenso, Soest. Zijn/haar inzending wordt beloond, zoals toe gezegd, met een waardebon. De bon geeft recht op een plaatsje op de eer ste rij van de publieke tribune in het nieuwe gemeentehuis, voor de duur van 10 raadsvergaderingen. Gefeli citeerd! Uw bon wordt toegezonden! Lucifer De tunnel tussen de Stadsring en de Amsterdamseweg in Amersfoort moet worden opgeknapt. Het beton wordt gerepareerd en schilders gaan er aan de slag. Om dat te kunnen doen, is het noodzakelijk om gedeelten van de tun nel enige tijd af te sluiten voor verkeer. Om de overlast voor verkeer voor zover mogelijk te beperken voert de aanne mer de werkzaamheden uit tijdens de rustige vakantieperiode. De afsluiting geldt alleen buiten de spitsuren. Het werk begint op 13 augustus en duurt vermoedelijk tot en met 24 au gustus. Tijdens deze twee weken is de tunnel op werkdagen tussen 10.00 en 16.00 uur in één rijrichting afgesloten. Dat betekent dat het verkeer uit beide rijrichtingen door de andere tunnelbuis moet. De vierbaansweg wordt dus tijde lijk tweebaansweg. De fietstunnels blij ven wel bereikbaar voor fietsers en voetgangers. Automobilisten worden op borden ge waarschuwd dat zij moeten invoegen en langzaam moeten rijden in verband met de werkzaamheden. Vele gemeenten, waaronder Soest, ge ven jaarlijks een subsidie aan het Voor zieningsfonds voor Kunstenaars. Men sen die om kunst geven kunnen ook do nateur worden van de Stichting. In het INFOrmatiecentrum ligt een folder waarin meer over het Voorzienings fonds staat. Wie aan politiek doet leest de Soester Courant dé parketspecialist in Midden-Nederland BERPAS PARKET SOEST b Birkstraat 91 Tel. 02155-20022 Geopend: di t/m vr. 10.00-17.30 uur za. 10.00-16.00 uur 140 m! SHOWRUIMTE

Soester Courant | 1990 | | pagina 3