ShasM. scliociimlïcï DE MOOISTE FOTO'S UIT ELK ROLLETJE. uon ossen vzj brilmode cTT 'Nieuw gezicht en vertrouwde klasse' Peuters wachten te lang op plek speelzaal Modezaak Maison Borgts heropend na totale face-lift PERSONEELS FEEST? Antenne mag, maar dan wel een groene Hoezo, auto weg... Winkeldiefstal Spelen met vuur Iets te koop of te geef? Plaats een "Kleintje" in de Soester Courant Chemco B.Y. benoemt nieuwe directeur Dan maar twee... Expositie Ziekenhuis Zonnegloren Bijzondere pastels en aquarellen van Ank van der Poll-Boomsma Vanaf 13 augustus a.s. is onze optiek-afdeling weer geopend. Soest Uitbreiding aantal uren moet lange wachtlijst wegwerken Vrijwilligers Ooit kiest u voor mooist Bang8t0lufsen i Man klemgereden om linksrijden COMPUTER- FORMULIEREN Drukkerij Smit B.V. Fout geparkeerd Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Talencursussen Foto's van topkwaliteit met de bekende Agfa Topfoto garantie. In gratis foto-album, vandaag gebracht - morgen klaar rAGFATOPFOTÜ] Ford Siërra haalt Japanners in Concert Candy Dulfer in slot Zeist WOENSDAG 8 AUGUSTUS 1990 SOESTER COURANT PAGINA 3 Vorige week vrijdag en zaterdag werd het nieuwe gezicht van de bekende da- mesmodezaak Maison Borgts tijdens een gezellige receptie gepresenteerd. Na een grondige verbouwing en met een totaal nieuwe inrichting is de zaak bijna niet meer te vergelijken met een maand geleden. Bijna, want tot hun grote vreugde zagen de trouwe klanten dat het verbouwde modehuis naast een aantal nieuwe merken ook de bekende merken van vertrouwde kwaliteit en klasse blijft voeren. In de vernieuwde zaak wordt de prach tige kleding van onder andere de mer ken Bleyle, Lucia, Hauber en Smarty gepresenteerd door mevrouw Borgts- Kok, schoondochter van eigenaar Borgts. Er wachtte de nieuwsgierige gasten een grote verrassing. De zaak is geheel gemoderniseerd en opnieuw in gericht. "De reacties waren heel erg leuk," vertelt de heer Borgts. "De trou we klanten zeiden zich direct thuis te voelen in de nieuwe sfeer en waren vooral blij hun eigen sportief klassieke stijl nog terug te kunnen vinden. Dat de winkel zo'n totale metamorfose kon on dergaan hadden de meesten niet ver wacht." Wie deze week bij Maison Borgts langs gaat, moet even goed kijken. Want ach ter de enorme bloemenzee gaat echt de nieuwe collectie schuil. "We hebben zo veel attenties gekregen, de zaak lijkt nu inderdaad wel een bloemenwinkel!" zalen- en partycentrum Telefoon 02155-14282 Mevrouw Borgts feliciteert haar schoondochter met de opening van de zaak. Maison Borgts heeft een ware me tamorfose ondergaan. Burgemeester en wethouders hebben toestemming gegeven aan een bewo ner van de Van Hamelstaat tot het plaatsen van een 25 meter hoge anten? nemast. Aan de toestemming zitten wel een aantal voorwaarden. Zo moet de antennemast uitgevoerd worden in de kleur matgroen. Boven dien moet hij inschuifbaar zijn tot een maximum lengte van vier meter wan neer hij niet wordt gebruikt. Een bewoner van de Klaarwaterweg miste op maandagochtend zijn auto. Tijdens de aangifte bleek dat de man zijn BMW niet op slot, met de sleutels in het contact onder de carport had gezet. De dief hoefde alleen maar in de nacht zachtjes weg te rijden. Een 32-jarige Soesterse werd maan dagmorgen op het parkeerterrein van een supermarkt aan de Wiardi Beek man straat staande gehouden door de bedrijfsleider. Zij bleek voor 85 gulden aan waren in haar tas aan de kinderwa gen te hebben gestopt en keerde zonder afrekenen huiswaarts. Drie jongens waren vorige week bezig een fikkie te stoken op een veldje achter de Honingbij. Toen de politie arriveer de, was het vuurtje net gedoofd. De jon gens zijn bestraffend toegesproken en gewezen op het grote gevaar van fikkies bij droogte. Foto: Goos van der Wilt. Per 1 juni 1990 is de heer A.H.P. Doesborgh (45) benoemd tot Alge meen Directeur van Chemco Soest B.V., een produktiemaatschappij van Chemco Europe N.V. De functie van Algemeen Directeur werd tot 1 juni ad interim vervuld door de heer WJ. Streeter, President Directeur van Chemco Europe N.V. De heer Doesborgh heeft in 1974 zijn doctoraal chemie behaald aan de Rijks universiteit van Leiden. Per 1 septem ber 1977 is hij bij Chemco in dienst ge komen in de functie van Hoofd Fotoba- den Research. De opzet en leiding van Produktbeheersing is er in 1983 bijge komen. 1 Oktober 1986 volgde zijn be noeming tot Hoofd van Produktie en op 1 juni 1989 werd hij Hoofd van de afde ling Research Technology. Chemco Europe heeft een belangrijk marktaandeel in lichtgevoelige grafi sche materialen en aanverwante repro- duktieapparatuur. Tijdens DRUPA'90 heeft Chemco zich koploper getoond met haar innovatieve drukplaten met hoge lichtgevoeligheid voor computer Drs. A.H.P. Doesborgh Chemco nieuwe directeur. to plate applicaties. Van deze produktie wordt een belangrijke omzetgroei ver wacht. Uit een berging van een flat aan de Va renstraat werd in de nacht van zondag op maandag ingebroken. Er werden twee bromfietsen gestolen. De brom fietsen zaten met een U-slot aan elkaar geklonken. Ank van der Poll-Boomsma uit Wijk bij Duurstede exposeert van 1 augus tus tot 24 september bloemen en land schappen in pastel en aquarel in Zon negloren. Vier jaar geleden is Ank begonnen met tekenen en schilderen door het volgen van een cursus in Havelte. Hélène Bueno de Mesquita, docente van deze cursus, gaf haar aan het einde van die week het advies vooral door te gaan met aquarelleren. In 1987 heeft zij lessen gevolgd bij Ate lier Aat A. van Dijk en gastdocenten Jean A.R. van der Poll en Cees van der Horst te Wijk bij Duurstede. Hier heeft zij haar man leren kennen. Aquarelleren was nog steeds haar favo riete techniek. Omdat zij niet tevreden was over datgene wat zij tot dan ge maakt had, ging zij zich verdiepen in te kenen en volgde zij een basiscursus bij Artibus in Utrecht waar haar echtge noot, reeds 22 jaar docent is. Jean werd haar grote inspirator. Ook onder in vloed van haar man heeft zij grote pas sie gekregen voor het werken met soft- pastels, waarin zij grote vaardigheid kreeg. Tijdens de zomercursussen die zij met Jean organiseert in Wijk bij Duurstede en Utrecht en omgeving, is zij daar te vinden en ontstaan er fraaie studies die zij thuis, verder uitwerkt. In ieder geval is deze expositie de moei te van het bekijken waard. gediplomeerd optometrisl - lid O.V. G//on Zuidpromenade 15 Telefoon 12874 De Stichting Kindercentra Soest wil de peuterspeelzalen met een aantal dag delen uitbreiden. Doordat de Stichting niet over voldoende middelen be schikt, moeten 278 kinderen in Soest wachten tot er een plaatsje vrij is. Ook wil zij een vaste oproepkracht aanstel len die in geval van ziekte de kwaliteit van de speelzaal kan garanderen. Deze kwaliteit zou tevens bewerkstelligd moeten worden door een leidingge vende functionaris en een vast secreta riaat, twee zaken die de Stichting nu ontbreken. De Stichting Kindercentra Soest omvat zeven peuterspeelzalen en één kinder dagverblijf. De lange wachtlijst zou vol gens de organisatie kunnen worden weggewerkt door de speelzalen 'Pippe- loentje', 'de Woelwaters' en 'Dikkie Dik' met een aantal uren uit te breiden. Het college ziet alleen brood in de uitbrei dingvan de speelzalen 'Dikkie Dik' en 'Pippeloentje'. 'Pippeloentje' in het Smitsveen zal met één dagdeel kunnenworden uitgebreid. De peuterspeelzaal 'Dikkie Dik' in de wijk de Engh heeft sinds enige tijd de ruimte en de middelen om meer kinde ren toe te laten. Nu worden de peuters grotendeels door één leidster en een vrijwilligster in hun ontwikkeling bege leid. Twee dagdelen is er een tweede leidster aanwezig. Met de bovendien door de Stichting Kindercentra Soest bepleitte uitbreiding van de 'Woelwa ters' in Soestdijk is totaal een extra sub sidie van 18.545 gulden gemoeid. Het college is echter van mening dat uitbrei ding van de twee eerstgenoemden vol doende ruimte schept om de wachtlijst te minimaliseren. Ook het bestuur baart de Stichting zor gen. Het hele management komt voor rekening van vrijwilligers en het verloop onder de bestuursleden is hoog. De SKC zegt een leidinggevende functio naris en secretariële ondersteuning, ze ker gezien de grootte van de organisa tie,niet te kunnen missen. Zij verzoekt Een beroemd ontwerp herbergt de nieuwste technieken stel uw systeem samen uit: radio, cassettedeck, platenspeler en cd-speler. Wij demonsteren u het graag. 3 jaar garantie. Tl van Weedestraat78 - Soest - Tel.02155-17253 Voor alle zekerheid! technische dienst tel. 02155-10344* subsidie voor twintig coördinatie-uren en tien uur voor de ondersteuning van het secretariaat. Hiervoor hebben zij respectievelijk 31.500 en 13.000 gulden nodig. Een oproepkracht bij ziekte zou nog eens 3,325 gulden extra per jaar gaan kosten. Het college is van mening dat het ver zoek wat betreft de coördinatie uren en liet secretariaat gehonereerd dient te worden. Echter vinden B&W wel dat een dergelijke ondersteuning niet al leen voor de sectie peuterspeelzalen moet worden aangewend, maar oök voor de kinderdagopvang. Een inval kracht komt niet op het verlanglijstje van het college voor. Minderheden Het college acht het van groot belang dat kinderen uit de minderhedengroe- peringen zo vroeg mogelijk in contact komen met leeftijdsgenootjes op een peuterspeelzaal. Uit onderzoek is ge bleken dat deze kinderen op latere leef tijd, op de lagere school vrijwel dezelfde kansen hebben als hun niet-allochtone klasgenootjes. Helaas weten veel ou ders van allochtone peuters niet dat zij hun kinderen al op anderhalf-jarige leeftijd kunnen aanmelden, waardoor de wachttijd wanneer hun kind twee en een half is, aanzienlijk korter is. Burge meester en wethouders vinden dan ook dat de Stichting meer activiteiten moet ontplooien om de allochtone Soesters van deze regels op de hoogte te stellen. Een evenredige deelname van allochto ne peuters is nog niet bereikt. Gezien de verhoudingen binnen de Soester bevol king zou 25 procent van de peuters van buitenlandse afkomst moeten zijn. Het streven is om dit aantal de komende ja ren te bereiken. Om versnippering te gen te gaan is het belangrijk dat de in stellingen samenwerken in het bevorde ren van de deelname van buitenlandse kinderen. Momenteel worden veel van deze kinderen opgevangen binnen het internationaal vrouwencentrum 'Vrou wen voor Vrouwen' en Trema '87. Een 34-jarige Haarlemmer moest zijn lang links rijden met een aantal angstige ogenblikken bekopen. Afgelopen za terdagavond reed de man op de Vrede hofstraat toen hij werd klemgezet door twee auto's. De bestuurders kwamen uit de auto en begonnen aan de portie ren te rukken. Toen dat niet lukte pro beerde de bestuurder van de voorste auto het raam in te trappen van het lin ker achterportier. De Haarlemmer draaide in paniek zijn auto het fietspad op en schampte daarbij de auto die voor hem stond. Via getuigenverklaringen heeft de politie de man kunnen achter halen. De 29-jarige Soester verklaarde dat de Haarlemmer hen irriteerde om dat hij op de Amsterdamsestraat steeds links was blijven rijden en hij zodoende niet in had kunnen halen. Het is nog niet duidelijk of de auto die achter de Haar lemmer staat ook bij de zaak betrokken in elke samenstelling en uitvoering. Onze specialiteit: o.a. levering kleine oplagen - korte levertijden. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033 - 61 87 47 Bewoners van de Dalweg namen con tact op met de politie toen er verdacht lang een vreemde auto op de parkeer plaats stond, die ook niet werd gebruikt of bij iemand leek te horen. De politie onderzocht de verdachte auto en deze bleek inderdaad bij de rechtmatige ei genaar in Utrecht gestolen te zijn. Hoe en met wie de auto op de Dalweg is ge komen is nog niet bekend. De Volksuniversiteit heeft vele talen cursussen in haar pakket, waaronder de welbekende talen Frans, Duits en Engels. Met het oog op Europa 1992 kan het zeer zinzol zijn talenkennis op te frissen of verder te ontwikkelen. Ook met het oog op vakantie zijn deze talen zeer in trek. Deze cursussen zijn gericht op praktisch gebruik zoals bijvoorbeeld bij het lezen van boeken en bij buitenlandse vakan ties. Er zal worden getracht de cursisten op een prettige manier met de vreemde taal vertrouwd en redzaam te maken. Van de cursisten wordt verwacht, dat zij tenminste drie tot vier uur per week aan huiswerk besteden. Er wordt niet naar een diploma toegewerkt. In het programma zijn de volgende cur sussen opgenomen: Frans 1, 2, 3, 4 en conversatie Frans 4 - Aanvang: maandag 1 okto ber 1990 van 19.00 - 20.30 uur. Docen te: mevr. A. Swart. Frans 1 - Aanvang: woensdag 3 okto ber 1990 van 19.00 - 20.30 uur. Docen te: Mevr. L. Ruiter. Frans 2 - Aanvang: woensdag 3 okto ber 1990 van 20.30 - 22.00 uur. Docen te: Mevr. K. van Dorp. Cursusadres voor deze programma's Mavo Soest, Valeriaanstraat 167a. Frans 1 - Aanvang: donderdag 4 ok tober 1990 van 15.00 - 16.30 uur. Frans 3 - Aanvang: donderdag 4 ok tober 1990 van 13.30 - 15.00 uur. Do cente: Mevr. K. van Dorp. Cursusadres voor beiden: De Open Hof, Veenbes straat 2. Cursusprijs voor alle cursussen Frans: 175 gulden, aantal lessen: 25. Frans conversatie - Aanvang: maan dag 1 oktober 1990 van 20.30 - 22.00 uur. Docente: Mevr. A. Swart Frans conversatie - Aanvang: woens dag 3 oktober 1990 van 19.00 - 20.30 uur. Docente: Mevr. K. van Dorp. Cur susadres voor deze twee: Mavo Soest, Valeriaanstraat 167 a. Frans boekbespreking/conversatie - Aanvang: donderdag 4 oktober 1990 van 15.00 - 16.30 uur. Docente: mevr. K. van Dorp. Cursusadres: de Open Hof, Veenbesstraat 2, Soest. Cursus prijs voor deze drie 205 gulden, aantal lessen 25 De V.U. is in staat de Duitse taal op een speelse manier aan te leren, waarbij men spelenderwijs de "moeilijke" grammatica onder de knie krijgt. Duits 1 en 3 Duits 1 - Aanvang: maandag 1 okto ber 1990 van 19.00 - 20.30 uur. Do cent: Dhr. M. Terlaak Duits 3 - Aanvang: maandag 1 okto ber 1990 van 20.30 - 22.00 uur. Do cent: dhr. M. Terlaak. Cursusadres voor beide cursussen: Mavo Soest, Vale riaanstraat 167a. Cursusprijs voor bei de cursussen: 175 gulden, aantal lessen: 25 Engels 1, 2, 3 en conversatie Ot/m 5 grammatica (ook in Soesterberg) Engels 1 - Aanvang: maandag 1 okto ber 1990 van 19.00 - 20.30 uur. Docen te: mevr. E. Beyer Engels 2 - Aanvang: maandag 1 okto ber 1990 van 20.30 - 22.00 uur. Docen te: mevr. A. Kramer Engels 3 - Aanvang: woensdag 3 ok tober 1990 van 19.00 - 20.30 uur. Do cente: mevr. H. Bolweg. Engels grammatica - Aanvang: woensdag 3 oktober 1990 van 19.00 - 20.30 uur. Docente: mevr. L. Zwarte- veen. Cursusprijs voor alle cursussen: 175 gulden, aantal lessen: 25. Cursusa dres: Mavo Soest, Valeriaanstraat 167a. Engels grammatica - Aanvang: maandag 1 oktober 1990 van 10.00 - 11.30 uur. Docente: mevr. L. Zwarte- veen. Cursusadres: Muziekschool, Kerkplein 1 Engels conversatie 1 - Aanvang: maandag 1 oktober 1990 van 19.00 - 20.30 uur. Docente: mevr. M. Kramer Engels conversatie gevorderden - Aanvang: maandag 1 oktober 1990 van FOTO «VIDEO «AUDIO WINKELCENTRUM HARTJE ZUID" - SOEST - TEL 12874 Siërra 7..Qi CI.X De Ford Siërra kwam als beste auto naar voren, volgens de jongste statis tiek van de Zweedse Autokeuring, Op de 100 geïnspecteerde Siërra's van bouwjaar 1987 werden slechts twaalf mankementen gevonden. Daarmee passeerde het model de Japanners die de lijst van de statistiek de laatste jaren hadden aangevoerd. Dat Japanse auto's het best uit autokeu ringen naar voren komen is in de loop van de jaren tachtig min of meer van zelfsprekend geweest. Vorig jaar was het de Nissan Bluebird die het minst aantal aanmerkingen kreeg bij auto's die twee jaar oud waren. Het jaar daar voor domineerde Mazda sterk met de 323 op de eerste en de 626 op de tweede Maar steeds volgde Ford die allerbeste auto's op de voet. Niet alleen waren de twaalf aanmerkingen op de 100 auto's van de Siërra het laagste aantal. De mankementen waar het in feite om ging waren voornamelijk een onjuiste afstel ling van de koplampen of een gloeilamp die zijn beste tijd had gehad. Koploper Uit de tabel tot zover blijkt dat de beste modellen elkaar dicht op de hielen zit ten. Van de auto's uit de top-tien kwam de helft uit Japan en de helft uit Europa. Twee daarvan zijn Zweeds: de Volvo 740 GLE en de Saab 9000i. De plaat sing van de Saabs op de lijst lopen sterk uiteen. Van de 9000i op een negende plaats tot de 900 op de 55e plaats met 65 aanmerkingen op de 100 auto's. Veertien procent van alle twee jaar ou de 900's kregen een aanmerking op het remsysteem (in de eerste plaats achter) en een op de vier had een te hoge emis sie van koolmonoxide. De slechtste auto is de Fiat Croma met meer dan 50% meer aanmerkingen dan de gemiddelde auto op grond van schokdempers, vuile uitlaatgassen, ach- terremmen, handrem, carrosserie en koplampen. De Fiat Croma is overigens ontwikkeld in samenwerking met Saab, een neefje van de 9000. Dat duidt erop dat de kwaliteit bij het produktieproces een veel belangrijker factor is voor het eindresultaat dan de modelontwikke ling. Een ander opmerkelijk resultaat betreft de modellen van Audi, die de laatste ja ren een goede naam hadden opge bouwd wat kwaliteit betreft. In de statis tiek van dit jaar komt de beste Audi op de 49e plaats. De zwakke punten van het merk zijn vuile uitlaatgassen en pro blemen met koplampen en andere ver lichtingsonderdelen. Voor de eerste keer heeft de autokeu ring verslag uitgebracht van de combi modellen als categorie. De beste combi (op een gedeelde negende plaats) is de Toyota Camry Touring. Verouderene autopark Een ernstig probleem vormen lekkende remleidingen. De laatste jaren zijn de aanmerkingen minder geworden, maar nog steeds zijn mankementen aan de remleidingen goed voor een derde van de rijverboden die de autokeuring uit vaardigt. Een groeiend probleem vor men roestige of aangetaste veerzittin- gen. In het begin van de jaren '80 was dat een uitzonderlijk mankement. Vo rig jaar kregen 29.000 auto's aanmer kingen en meer dan 400 kregen een rij verbod. In totaal kregen 1.700 auto's en rijver bod in 1989. Verder kan worden opge merkt dat het Zweedse autopark steeds ouder wordt. In het begin van de jaren '80 was tien procent van alle auto's ou der dan 14 jaar. Nu is dat 23 procent. Op vrijdagavond 10 augustus treedt Candy Dulfer op met haar band Funky Stuff in het Slottuintheater te Zeist, vanaf 19.00 uur is het Slotuintheater geopend terwijl het concert begint om 19.30 uur precies. De entree is 15 gulden. Kaartjes zijn vanaf deze week in de voorverkoop ver krijgbaar bij WV's in de regio (WV Zeist 03404-19164/18277, VW Drie bergen 03438-13162), Muziekcentrum De Wilde (03404-21571) aan de Slot- laan, sigarenzak Geutjes in Winkelcen trum Völenhove (03404-55881) en si garenzaak De Luifel (03404-13475) Marktplein te Zeist. Na optredens en plaatopnames met Prince, Dave Stewart en Pink Floyd komt Candy Dulfer met haar eigen so- lo-lp 'Saxuality', waarvan de titelsong meteen een grote hit wordt. Ze besluit op tournee te gaan in Europa. Het con cert in het Slottuintheater is een van de optredens in het Nederlandse deel van die tournee. De organisatie van het opluchttheater is in handen van de Zeister Kunststichting in samenwerking met het Amsterdamse thaterbureau Roestvrijsteel Produkties. De Kunststichting wil met dit initiatief een jaarlijkse traditie instellen van openlucht voorstellingen op hoog ni veau. 19.00 - 20.30 uur. Docente: mevr. A. Craenen Engels conversatie beginners - Aan vang: maandag 1 oktober 1990 van 20.30 - 22.00 uur Engels conversatie 2 - Aanvang: woensdag 3 oktober 1990 van 19.00 - 20.30 uur. Docente: mevr. E. Beyer Engels conversatie 3 - Aanvang: woensdag 3 oktober 1990 van 20.30 - 22.00 uur. Docente: mevr. I Peeck Engels conversatie 4 - Aanvang: woensdag 3 oktober 1990 van 20.30 - 22.00 uur. Docente: Mevr. E. Beyer. Cursusadres voor deze cursussen: Ma vo Soest, Valeriaanstraat 167a. Cursus prijs voor alle conversatielessen: 205 gulden, 25 lessen. Engels 2 - Aanvang: dinsdag 2 okto ber 1990 van 13.30 -15.00 uur. Docen te: Mevr. H. Bolweg. Cursusprijs: 175 gulden, 25 lessen. Engels conversatie 2 - Aanvang: dinsdag 2 oktober 1990 van 15.00 - 16.30 uur. Docente: mevr. M. Kramer. Cursusprijs: 205 gulden, 25 lessen. Cursusadres voor beide cursussen: De Open Hof, Veenbesstraat 2. Soesterberg Engels 1 - Aanvang: donderdag 4 ok- hober 1990 van 20.30 - 22.00 uur. Do cente: mevr. H. Bolweg Engels 2 - Aanvang: donderdag 4 ok tober 1990 van 19.00 - 20.30 uur. Do cente: mevr. H. Bolweg. Cursusprijs: 175 gulden, aantal lessen: 25 Engels conversatie 2 - Aanvang: don derdag 4 oktober 1990 van 20.30 - 22.00 uur. Cursusprijs: 205 gulden. Cursusadres voor alle cursussen: De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2. Inschrijven kan vanaf 30 augustus. Er zullen extra inschrijfdagen komen en op de open Dag (8 september) van 10.00 - 13.00 uur. Belangstellenden kunnen contact opnemen met de Muziek school, Kerkplein 1, Soest, tel. 02155- 22195.

Soester Courant | 1990 | | pagina 3