Verdwenen Soest rnmttemii Ouderenbus pakt 't professioneel aan Een collecte die jaarlijks moet doorgaan! 'Men is er hier nog wat huiverig voor' Museum Oud Soest Sanitair Spion Vrijwilligers en sponsoring verzekeren toekomst Landelijke collecte Nederlandse Kankerbestrijding Open huis op 16 en 22 september bij Vincent's Fitness Promotions Cursussen Mayindra in nieuwe seizoen Zomercursussen in Mayindra SOESA GORDELS Super vlooienmarkt in Expohal door Arie Wandelaar Installatiebedrijf 4ÊÊ& j. cornelisse bv. IfLj Telefoon (02155) -1 30 14 WOEN Ik loop er dat ik een o spoor ben. heeft, de B tra-spionag beurt pal 01 scheidenhe delijke inte ik ben geen tive, noch CIA, de Fr Mossad. O vandatwer Graham G lezen, maa, catie komt Ik denk dc onze nati< slaap heeft beschuldig landse mo KGB niet, i activiteiten maar dat e< voor mij va met mijn k maar de bu recht op te gebeurd. II niet naar L worden op toch niet se Voordat ik in herinner van de Twe mijn bijzot nasporinge op de voet. i heb meege Oranje wat codeerde bi voor mij. L werden via stuurd en zt te ken is. Ah kerkuil hee ten. De eie legd", dan dat zo 'n zin ping of een ging. Rare, pen voor d< voor hen di En op dit beurt dagel radio maar niet bezet z boel nou w landse spio deze manie eens zijn a, boodschap} Advertentie dagbladen gendeanno mededeling vast, hier is Let op, in i wil rijkdon spel op jou. om waarscl mer?". Be± Da'sgeenzt van de B VI vertentie nc Even probt trouwens p nou niet ov "Lief kom i in septemb stuurd moe duidt waar kust. "2x 2 waarschuw agenten in formeerd k< over krach solidariteit feld de bel winkel. Maar we g "Lieve Esu poten en m Een héél ge gen. Oppe noodkreet i zijn geliefd als excuus e om dan m "Esther, kc Het eten b\ Dat zou du een geheim wordt gem "Moosstriu kerig. Zest om ontdek oproep. En dan nu "Beste Fier opgeven. Zi En "Knuffi Dat is toch ster in een eerste gaat spionnen d tweede hee^ drugs of hi informante nou! Daan tie? Da's ne morgen in demorgen, slapen." Al m 'n familii ques meer Ik sluit nu ben er nogi mijen mis enorm help se. "Hump putje! Je ki Ik heb me nou kan in Over veert informatie twijfeld zt worden doi spionage ii nodig te ze, uw oren en De ouderenbus, die nu inmiddels ruim anderhalf jaar met succes ouderen van vervoer voorziet, heeft zijn voortbe staan zeker gesteld. Ondernemers kunnen ruimte kopen op de bus voor hun reclameboodschap. De heer Wortmann, van degelijknamige da- mes- en herenmodezaak, beet de spits af. Met het geld dat deze sponsoring oplevert, ziet het financiële plaatje er een stuk gezonder uit. De ouderenbus werd in december 1988 in het leven geroepen om mensen van 65 jaar en ouder uit Soest en Soester- berg die anders de deur niet uit zouden komen de mogelijkheid te geven binnen de gemeente naar de kapper te gaan, wat boodschapjes te doen, een bezoek te brengen aan vrienden en dergelijke. De opzet is heel eenvoudig. 65-Plussers kunnen naar de centrale bellen, zij ge ven op waar ze wonen en hoelaat ze waar naar toe willen en wanneer ze weer terug naar huis willen. De vrijwilliger aan de centrale maakt een reisschema en geeft dat door aan de chauffeur. De heer J. Schippers is secretaris van de werkgroep Ouderenbus. De werkgroep vormt het dagelijks bestuur. Hij verdui delijkt de manier van werken: "We pro beren zoveel mogelijk direct te rijden. Wanneer we iemand ophalen, willen we hem of haar zo snel mogelijk naar de plaats van bestemming brengen. Na tuurlijk combineren we dat met andere ophaaladressen en bestemmingen, maar in principe zit niemand langer dan een klein kwartiertje in de bus. We mo gen ook alleen binnen de gemeente Soest rijden, omdat we anders onder het openbaar vervoer vallen. We rijden dus nog al wat heen en weer, soms wel meer dan honderd kilometer op een dag!" De passagiers betalen voor de rit minimaal een gulden, ongeacht de af stand. Meer mag, en is zelfs gewenst. Behoefte Een gat in de markt, bleek al snel. Niet zozeer in financiëel opzicht, maar er bleek een enorme behoefte aan deze voorziening. Het aantal passagiers loopt nog steeds op. Werden er in het laatste halfjaar van 1989 vijfduizend ouderen naar de plaats van bestemming gebracht, in de eerste helft van 1990 wa ren dat er meer dan zesduizend. Inmid dels zetten 45 vrijwilligers zich in om de zaak draaiende te houden. En dat vraagt een goede organisatie. De vrij willigers draaien ieder een dagdeel De ouderenbus biedt ondernemers de mogelijkheid hun reclameboodschap door Soest te verspreiden. dienst. Dagelijks kunnen ouderen tus sen tien en vier uur een beroep doen op de bus. 's Avonds en in het weekend rijdt de bus niet, tenzij een groep van minimaal vijf ouderen naar dezelfde be stemming wil. Per rit kunnen acht men sen plaatsnemen en er zijn ook voorzie ningen voor rolstoelvervoer. Wellicht is in de toekomst een tweede bus nodig om de klandizie aan te kunnen. De ouderenbus krijgt subsidie van de gemeente. Om de onderneming echter zoveel mogelijk kostendekkend te ma ken, moest het bestuur een andere ma nier zien te vinden. Men heeft de kop pen bij elkaar gestoken en besloten on dernemers de mogelijkheid te geven de bus te sponsoren. De heer Wörtman voelde daar wel wat voor. Onderne mers die belangstelling hebben hun re clameboodschap via de ouderenbus door Soest te laten verspreiden, kunnen contact opnemen met de heer Schip pers, telefoonnummer13683. Ook dit jaar zetten meer dan 90.000 collectanten zich in voor de kankerbe strijding in Nederland. Tussen 27 au gustus en 9 september kan men een collectant(e) van de Nederlandse Kankerbestrijding (Koningin Wilhel- mina Fonds) verwachten. De collec- tant(e) is in het bezit van een machti gingskaart. Hier mag men naar vragen alvorens een bijdrage aan de collec tant! e) mee te geven. De kankerbestrijding gaat gelukkig goed vooruit. Over kanker wordt te genwoordig gemakkelijker gesproken. Je kunt het risico op kanker zelf beper ken. Vroege ontdekking bevordert de kans op genezing. Onderzoek naar nieuwe behandelingsmethoden heeft de kans op herstel verbeterd. Veel aan dacht wordt ook besteed aan de bege leiding van kankerpatiënten. Het voortzetten van lopend onderzoek en andere activiteiten vergt veel geld. He laas moeten nog altijd vle subsidie-aan vragen worden afgewezen, omdat er meer aanvragen zijn dan er geld be schikbaar is. Naast wetenschappelijk onderzoek is ook het geven van voorlichting een be langrijk onderdeel van de kankerbe strijding. Zoals bijvoorbeeld informatie over het voorkomen en de vroege ont dekking van kanker. Voor onderwijs en opleiding en voor de steun aan vereni gingen van kankerpatiënten is geld no dig. Wie meer wil weten over het werk van de Nederlandse Kankerbestrijding, kan de brochure lezen, die één dezer dagen in de bus valt. In de pers maar ook via radio en TV zal veel informatie over het werk van de Nederlandse Kankerbe strijding wrden verstrekt. Het Voor lichtingscentrum van de Nederlandse Kankerbestrijding is graag bereid mo gelijke vragen te beantwoorden. Het adres is: Sophialaan 8, 1075 BR Am sterdam. Het gratis telefoonnummer is: 06-0226622. Collectanten gevraagd collectanten die al dit goede werk mo gelijk maken, blijven nodig. Bij het co mité van de Nederlandse Kankerbe strijding (Koningin Wilhelmina Fonds) in Soest zijn nieuwe collectanten van harte welkom. Wie ook mee wil werken als collectant bij de komende collecte, kan zich aanmelden bij Mevr. E. Plomp, ir. Menkolaan 9, tel. 14146. Sportschool Vincent's Fitness Promo tions is de enige studio in Nederland die de Verenigde Staten kan bijbenen op het gebied van de Nautilustraining. Deze revolutionare trainingsvorm, waarbij de warming-up in de oefening zelf is verwerkt, is daar razend popu lair en begint ook in Nederland steeds meer bekendheid te krijgen. "We stre ven er niet naar mensen perfect te ma ken. Het doel van trainen bij ons is dat mensen zich lekker fit en vitaal gaan voelen." Wie wil uitvinden of de ma nier van Vincent's Fitness Promotions ook zijn manier van trainen is, kan voor alle mogelijke informatie een be zoek brengen aan één van de open da gen. Sinds het karakter van een sportschool langzaam maar zeker begint te verande ren van 'ontmoetingsplaats voor ma cho's' naar een plek waar jong en oud serieus en op een verantwoorde manier met zijn of haar lichaam bezig zijn, ne men steeds meer mensen de stap om, zij het in het begin misschien wat aarze lend, over de drempel te stappen. Van Vincent de Pijper - sinds 1986 eigenaar van Vincent's Fitness Promotions aan de Van Weedestraat - mogen het er nog veel meer worden. "Fitness is hier nog steeds een ondergeschoven kindje. Het verschil met Amerika is heel erg groot. Daar is iedereen heel bewust bezig met bewegen. Hier staat iedereen er nog een beetje huiverig tegenover." Volgens Vincent is dat nog steeds een beetje te wijten aan het macho-image wat sport scholen een tijdlang hebben opge bouwd: trainen om gezien te worden. Daarvoor kun je niet bij Vincent en zijn medewerkers terecht. Onderscheiden Sinds eind 1989 staat er in de ruime zaal van de sportschool aan de Van Weede straat het Nautilus-circuit opgesteld. Om zich te onderscheiden van andere sportscholen en omdat hij zich goed kon vinden in deze revolutionaire trai ningsvorm, besloot Vincent de stap te wagen. Inmiddels zijn er ongeveer drie Nautilus-centra in Nederland, waarvan de sportschool in Soest de ontwikkelin gen in Amerika het dichtst benadert. Als één van de eersten ging Vncent zich verdiepen in de theorieën van grondleg ger Arthur Jones. Deze - Ainerikaan ontwikkelde de trainingsvorm vanuit de kennis die hij bezat van de medische wetenschap. Al in 1953 begon hij met het samenstellen van een programma waarbij een aantal eisen voorop ston den. Ten eerste wilde hij een trainingsvorm ontwikkelen om lichamelijk beter van te worden. Ten tweede had hij een hekel aan de warming-up en bovendien vond hij deze vrij zinloos: na een aantal buik en rugspieroefeningen waren de spieren van de benen immers allang weer afge koeld. Daarbij kwam nog eens de frus- tatie dat zijn partner altijd wel met zijn Op zaterdag 1 september opent Stich ting Bethsaid/Mayindra haar deuren voor iedereen die wat meer wil weten over verschillende cursussen op het ge bied van beweging (Tai Chi) massage (polariteits en metamorfose massage), bewustwording (meditatie) en Bach- bloesem Remedies. Er worden diverse workshops gegeven en een lezing op video vertoond van Zohra Bertrand. Voor deze dag dient men zich vooraf op te geven. Op maandag 3 september begint er een cursus door Roos Vilé (van 14 avond en) over de Bachbloesemremedies. Dit zijn bloesemessences die door Dr. Bach (Engeland) werden ontdekt en die hel pen onze houding tegenover ziekte en gezondheid te veranderen. Vanaf dinsdag 4 september is van 18.30-19.30 uur wekelijks de jaarcur sus Tai CHi door Tobi de Graaff. Deze loopt nog t/m december en er zijn nog enkele plaatsen vrij. Tai Chi is en bewe gingsvorm die door iedereen beoefend kan worden en werkt op gezondheid, zelfverdediging en ademhaling. Op dinsdag is er tevens -om 20.00 uur een cursus polariteitsmassage, gegeven door Roos Vilé. De beginnerscursus start op 11 septem ber, voor gevorderden op 4 september. Op donderdag 6 september is er weer een meditatie cursus die door Roos Vilé gegeven wordt. Op het gebied van bewustwording zijn er verschillende mogelijkheden. Aller eerst zijn er thema avonden o.l.v. Roos Vilé, waarin onderwerpen aan bod ko men zoals karma, reïncarnatie, ster vensbegeleiding, aura's enz. Daarnaast is er een cursus geestelijke groei en he ling, ook door Roos Vilé. Deze cursus is op woensdagavond. Meer informatie bij Mayindra/St. Bethsaid, Kerkstraat 3-5, tel. 25599. neus zijn knieën kon raken, en hij niet. Ook vond hij dat men blessure-vrij moest kunnen sporten. Eigen lichaam Jones stelde aan de hand van deze voor waarden een machine samen die ieder een naar zijn eigen lichaam kon afstel len en waarbij bovendien iedere spier in het lichaam gelijkwaardig getraind werd. Een goed voorbeeld van hoe hij het niet wilde is de prestatie die een ge- wichtsheffer levert. De eerste centimers omhoog zijn veel zwaarder dan wan neer het gewicht al halverwege is. Bo vendien laat de atleet het gewicht met een enorme klap vallen wanneer hij het een aantal seconden hoog boven zijn hoofd heeft weten te houden. Dat was niet de bedoeling. Zo maakt de sporter gebruik van de zwaartekracht om het gewicht weer naar beneden te krijgen en niet van zijn eigen spierkracht. De be weging moest heen en terug, op elk punt van de spier even zwaar zijn. Vincent legt uit: "Door de machines naar je eigen lichaam, je eigen lengte af te stellen, klopt de beweging altijd. Het gewricht gaat nergens wringen, de spie ren worden gelijkmatig belast. De ma chine heeft ook een soort ingebouwde weerstand. De eerste twee bewegingen denk je: nou, dat gaat lekker. Dat blijkt de warming-up te zijn, daarna gaat het wat zwaarder." Vincent benadrukt dat Nautilus meer is dan een paar oefenin gen afwerken op toestellen. "Het gaat ook om de begeleiding. Wij zijn ervoor de mensen te stimuleren. Iedereen die hier traint krijgt persoonlijke aandacht en een eigen trainingsschema." Jong en oud Ornaat iedereen op zijn eigen kracht traint, is de sport geschikt voor jong en oud, mannen en vrouwen. Bij vrouwen leven nogal wat vooroordelen tegen fit ness. "Vrouwen zijn soms bang heel ge spierd te worden. Dit kan echter niet, omdat vrouwen niet de hormonen voor grote spierontwikkeling hebben die bij mannen wel aanwezig is. Ja, ik weet, er zijn vrouwelijke bodybuilders die er zeer gespierd uit zien. Daar distantier ik me volkomen van. Met Nautilus zal dat niet gebeuren. Wat wel gebeurt, is dat de spieren, ook bij vrouwen, beter zicht baar worden. Dit komt doordat het on derhuidse vetlaagje dat de spieren be dekt verdwijnt." Volgens Vincent is de Nautilus methode een betere methode om een beter figuur te krijgen dan een dieet. "Bij dieet wor den eerst het gezicht en het bovenli chaam magerder. Pas na verloop van tijd breekt het lichaam ook de vetreser- ves in buik, benen en billen aan. Zo zit het lichaam nu eenmaal in elkaar." Mannen hebben weer andere zwakke "Begeleiding is minstens zo belangrijk als het trainen met Nautilus zelf' zegt Vincent van Vincent's Fitness Promo tions. plekken. "Een welvaartsbuikje. Door een zittend beroep, weinig beweging en door de manier van leven krijgen man nen daar vaak last van. Maar ook daar is door Nautilus prima wat aan te doen." Vincent waarschuwt voor hooggespan nen verwachtingen. "Het is niet zo dat je met één keertje per week trainen en zonder op je eet- en drinkgewoonten te letten binnen afzienbare tijd resultaat hebt. Je moet overal op letten. Ik heb hier mensen die zeggen: 'Ik train me gek en er gebeurt niets'. Blijkt dat ze wel na de training een paar biertjes gaan pak ken en een patatje eten. Dan is het effect natuurlijk weg." Doorzetters kunnen volgens hem wel snel resultaat verwach ten van deze training. "Wanneer men sen beginnen met trainen, bijvoorbeeld voor het maatje-minder-plan, maken we een polaroid foto. Daar doen wij niets mee, die krijgen ze zelf. Wanneer ze zes weken lang twee of drie keer per week getraind hebben, maken we weer een foto. Op die manier kan iedereen zichzelf overtuigen van het resultaat, wat er dan ook echt is." Open huis Op 16 september is er een algemeen open huis. Dan kan men informatie krijgen over alle trainingsprogramma's die men bij Vincent's Fitness Promo tions kan volgen. Zo kunnen sportieve- lingen zich ook inschrijven voor Calle- netics, Ski-aerobic cardiotraining, waarbij de aandacht uitgaat naar de hart- en longfunctie, het maatje-min der-plan, verschillende vormen van ae robic en natuurlijk Nautilus. Op 22 sep tember is er open huis in samenwerking met Nutricia. Sportarts Frank Bertina en sportdiëtiste Inge Segerink zullen belangstellenden een sport- en/of dieetadvies geven. Bij hen kan men met alle vragen over bijvoorbeeld de in vloed van Nautilus op de spieren terecht en hoe sport en dieet te combineren zijn. effioencv Steenhoffstraat 13 3764 BH Soest Telefoon 02155 - 1 01 15 VERKOOP VAN Datasafes Inbouwlduizen Kluizen Brandkasten Lezers die de ontbrekende infor matie over de foto hebben, gezich ten herkennen worden uitgeno digd ons dat te laten weten, onder het motto "Verdwenen Soest", Soester Courant, Postbus 57,3760 AB Soest. Bij voorbaat dank voor de medewerking! WOENSDAG 15 AUGUSTUS 1990 SOESTER COURANT PAGINA 10 Om de zomermaanden af te sluiten zijn er nog diverse cursussen georgani seerd. Om te beginnen is er de cursus 'Medita tie en Mantra's' die door Roos Vilé ge geven worden. Meditatie is een hulp om tot je eigen innerlijke bewustzijn te ko men. Er worden verschillende medita- tievormen gebruikt. De cursus wordt gehouden op vier opeenvolgende avonden en begint 21 augustus. Op 22 augustus start er een cursus voe treflex massage door Connie van der Aarend. Deze cursus wordt over drie hele dagen gehouden van 10.00 tot 17.00 uur, waarbij veel aandacht aan de praktijk wordt besteed, ondersteund door theorie. Voetreflexmassage is een eenvoudige, maar daarom niet minder effectieve natuurgeneeskundige thera pie. Punten op het menselijk lichaam corresponderen met punten op de voet. Door massage van de voet kan invloed worden uitgeoefend op het lichaam. Wie interesse heeft kan zich opgeven bij Mayindra, Kerkstraat 3.5 of via tele foonnummer 25599. Aan het begin van deze eeuw telde Nederland zo'n vijf miljoen inwo ners - nu zijn het er ruim drie maal zoveel. Voor de gemeente Soest was de groei nog veel sterker: van rond 5000 in woners in 1900 tot over de 40.000 nu. Veel van wat toen landbouwgrond was, of woeste grond, is inmiddels in de bebouwde kom komen te liggen. Vergezichten zijn verdwenen, maar ook veel van de woningen van toen staan er niet meer, om van de men sen van toen - die toch óók een bepa lend deel van het dorp waren - nog niet spreken. Museum Oud Soest aan de Steen hoffstraat stelt regelmatig voorwer pen uit voorbije tijden ten toon, heeft meestal ook speciale exposities. Prentencabinet/Foto Astra bezit een grote verzameling foto's van het vroegere Soest, en ook het gemeen te-archief heeft tot doel de herinne ring aan het verleden niet verloren te doen gaan. Met name de foto's van deze drie instellingen geven een tref fend beeld van hoe het er hier vroe ger uit zag. Helaas blijkt echter bij in ventarisatie van de foto's, dat niet al tijd precies bekend is wat de foto voorstelt.Door publikatie in de Soester Courant willen we de hulp van de lezers inroepen de ontbreken de gegevens aan te vullen. Daarom zal de komen,de weken steeds een oude Soester foto op deze plek wor den afgedrukt, met wat er (eventu eel) over bekend is, in de hoop dat er lezers zijn die er meer licht over kun nen laten schijnen. Voor de toe komst zal het ook mogelijk zijn dat lezers foto's opsturen waarvan ze niet zeker zijn waar het precies om gaat.Uiteraarc' zal in een volgende editie bekend worden gemaakt wel ke informatie er bij de Soester Cou rant is binnengekomen. Niet gehinderd door enige beschei denheid, mogelijk ook zelfkennis, is Arie van mening dat hij met het klim men der jaren een sieraad binnen het wegverkeer kan worden genoemd. Dankbare blikken worden hem toege worpen als hij bij oversteekplaatsen vogelvrije voetgangers voorrang ver leent, het rode stoplicht is hem verkeersheilig, 50 km in het dorp rij den is hem aan de te hoge kant, zijn wijze van parkeren oogst verbazing dan wel bewondering. Wat bekeuringen betreft is 's Rijks schatkist sinds 1985 nog geen dubbel tje wijzer van hem geworden, zij 't tot begin augustus '90. Dat zat zo. Arie is een gordelloze automobilist. Weliswaar zijn er volstrekt ongevraagd zwarte bretels in zijn auto aange bracht, maar in tegenstelling tot Ma- rie, die "vast en zeker" aanhangt, toont hij in deze een afwijkend gedrag. Hoewel ieder mens in zekere mate recht heeft op eigenaardigheden kun nen deze onaangename financiële konsekwenties met zich meebrengen. De ochtend dat Arie ongeboeid aan een stukje wegverkeer begonnen was, werd hij door een zomerse agent uige- nodigd de wagen tot stilstand te bren gen en met hem van gedachten te wis selen. Enkele fragmenten uit de boeiende conversatie. "Meneer", zo veronderstelde de agent,! "is zeker vergeten de gordels om te doen?" "Dat is meneer niet", antwoordde Arie naar waarheid. "Met gordels slaat de automobilist zich zelf in de boeien. Ik ben allergisch voor gor dels." De openhartige verklaring maakte niet de minste indruk. "Als ik U goed begrijp", concludeerde de agent" is er hier dus sprake van wel weten maar niet willen." Arie bevestigde deze conclusie, waar na de agent een cahier en een stukje schrijhout liet aantreden, afgepast naar naam, adres, geboortedatum en rijbewijs informeerde en na het schrijf werk de epiloog inzette. "Mensen zoals U", sprak hij, "geven er kennelijk de voorkeur aan de be- wassing voor onbepaalde tijd door ver pleegsters te laten regelen. Meneer neem van mij aan dat het luisteren op bed maar "muzikale fruitmanden knap gauw begint te vervelen." Er volgde een stilte waarop geestver wante gordeloze automobilisten ons voorbij reden. Arie deed een poging sympathie voor zijn doelgroep te win nen. Hij deed een waarheidsgetrouw ver slag van een gebeurtenis die een be vriende relatie was overkomen, die bij een onoverzichtelijke verkeerssituatie moest uitwijken en in tienden van se- konden moest kiezen uit een tewater lating of een ontmoeting met een boom. "En?", informeerde de agent met ge speelde belangstelling." De boom staat er niet meer, de man in kwestie leeft nog", luidde het slot van Arie's verhaal. "Leuk bedacht", veronderstelde de agent, "maar in Soest en er buiten hebben we ons nu eenmaal aan de spelregels te houden. Bovendien, in Soest hebben we geen waterwegen", voegde hij er lachend aan toe. Het bonnenboekje en het daarbij be horende gereedschap werd opgebor gen, een kort afscheid volgde. Zonder zich van veiligheidsgordels te bedienen zag Arie hem zijn dienstauto starten en vertrekken. Zo kent iedere regel zijn uitzondering en zijn bevestiging. ARIE WANDELAAR De vlooienmarkt die gehouden wordt op vrijdag 17 en zaterdag 18 augustus in de Expohal te Hilversum is een ab solute must voor iedere rommel marktliefhebber. Men kan heerlijk scharrelen tussen 350 kramen van particulieren, die hun nog goed te ge bruiken spulletjes aan de man probe ren te brengen. Leuke dingen, gekke dingen, kostbare en handige dingen. Voor hobby of huis kamer of zomaar of voor de heb. Alles wat ooit gemaakt is vind je op de vlooi enmarkt. Hoeden en corsetten, sjaals en politiepetten, gehaakte tafelkleden, ge renoveerde gebitten, stoelen waarop je nog kunt zitten. Wie wil struinen, snuffelen of gewoon op zoek is naar leuke of gekke dingen, kan voor een paar piek z'n hart opha len. Deze vlooienmarkt is 'n groot gezellig koop- en verkoopspel voor de hele fa milie. 350 Deelnemers zitten dagen te voren thuis alles te prijzen, een strijkje hier... een knoopje daar, de gang vol met spullen, waarvan zij nooit gedacht hadden het ooit kwijt te willen, laat staan er nog geld voor te krijgen. Kortom, op tweedehands gebied zal hier van alles te vinden zijn. De markt is geopend vrijdag 17 augustus van 14.00 uur tot 21.00 uur, zaterdag 18 augustus van 9.00 uur tot 17.00 uur. De toegang bedraagt f 4,- voor volwassenen, kinde ren onder geleide t/m 12 jaar hebben vrij toegang. Vaandel Het komt voor. Iemand bezit een voor werp dat duidelijk iets met Soest te ma ken heeft, een voorwerp dat duidelijk niet verloren mag gaan, maar die ie mand heeft er de ruimte niet meer voor. eigenaar, groentehandelaar Arie v.d. Hoef, in de jaren zestig gesloopt en ver vangen door twee moderne woningen. Vanaf de weg is de schuur nog goed te zien als je er op let, en ook onmisken baar: zo worden schuren niet meer ge bouwd. Onze dank voor deze bijdrage aan onze kennis van Soest zoals het is geweest! over deze vereniging weten te vertellen? Hoeveel leden waren er, wat voor mu ziek werd er gespeeld, waar werd er geoefend, was het gezellig, tot wanneer heeft het geduurd - vragen genoeg. Wie ons wat verder kan helpen, neme contact op met de redactie van de Soes ter Courant - we zijn heel benieuwd! of denkt dat het aardig zou zijn als er méér mensen vreugde aan zouden bele ven. Op dat moment gaan de gedachten uit naar Museum Oud Soest. Een tele foontje, iemand van het museumbe stuur komt kijken, is enthousiast, en ja, de museumcollectie is weer uitgebreid. Op zo'n manier is het museum ooit in het bezit gekomen van een vaandel met (in gouden letters) er op geborduurd: Mondaccordeonvereniging "Bravo" Soest Opgericht 7 dec. 1928. Het vaandel is in Amsterdam gemaakt, van bordeauxrood fluweel, en het moet toch wel een bloeiende vereniging zijn geweest die zich zoiets aanschafte. De vraag is nu: zijn er nog Soesters die wat "Geen echt oude foto", schreven we, en "Wat is er nu nog van te vinden". Nu, dank zij een van onze lezers weten we het: het huis met de schuur (met daar naast een auto) stond aan de Nieuwe- weg 4 (nu), en de schuur staat er nog steeds. Het huis zelf werd door de toenmalige

Soester Courant | 1990 | | pagina 10