id Jeugdspektakel s.o. Soest op open dag Gevraagd VOETBALTRAINER Abdes Belarbi verplettert clubrecords "Is de Soester jeugd nu eindelijk terug van vakantie?" Geen Amerika voor fietsende politie De Schieter trotseert hitte in Zeewolde Drie Schieters aan de start in Almere SPORT SPORT Einde schoolvakantie, begin voetbalseizoen op 29 augustus OPEN DAG bij s.o. SOEST woensdag 29 augustus Voor jongens en meisjes van 6 t/m 14 jaar Sportorganisatie "SOEST Centrale verwarming Opperhuizen en De Vaal winnen Ebben-toernooi Soester tenniskampioenschappen wegens succes geprolongeerd TENNIS Sportorganisatie "SOEST" A.V. Pijnenburg organiseert Gildeloop ATLETIEK Prima prestaties Pijnenburgatleten ZIN IN VOETBAL? SEC IS TE GEK! BEL 02155 - 14881 WASIEL STEITNER TAPIJT Team heeft duizenden guldens geïnvesteerd Simpele overwinning Knickerbockers SOFTBAL ATLETIEK Hele triathlon op 18 augustus Wedvlucht uit St. Quentin DUIVENSPORT Wedvlucht uit Bergerac Wie aan sport doet leest de Soester Courant Wedvlucht uit Roye WOENSDAG 15 AUGUSTUS 1990 SOESTER COURANT PAGINA 12 Voetbalvereniging s.o. Soest lijkt haar zaken weer perfect geregeld te hebben voor het nieuwe seizoen. Net als vorig jaar bestaat de hoofdschotel uit voet balactiviteiten voor zo'n veertig teams. Als bijzonderheid weet men, vooral bij de jeugd, telkens weer de aandacht te trekken door de organisa tie van veel activiteiten buiten het voetbal om. Net als vorig jaar heeft de Jeugdactivi- teitencommissie beslag weten te leggen op de werkelijk unieke voetbaltruuk van de KNVB. Tegen betaling stelt de KNVB een gigantische bus met aan hanger ter beschikking. Samen met meer dan tien spelvormen die in de truuk verborgen zijn staat het geheel, begeleid door twee medewerkers van de KNVB, garant voor een dagje ver tier. Op woensdag 29 augustus rijdt de bus weer voor bij s.o. Soest. Die dag stelt s.o. Soest de poorten van het ter rein open voor al haar eigen leden met aanhang en natuurlijk voor alle andere belangstellenden, die nu wel eens willen zien of Soest méér biedt. Jeugd De spelvormen die die dag gespeeld kunnen worden zijn bestemd voor de jeugd van 6 tot en met 14 jaar. De toe gang is gratis voor iedereen. Kandidaat jeugdvoorzitter Mark de Groot wil er al wel wat over kwijt: "De kinderen wor den eerst in groepjes van vier en op leef tijd ingedeeld. Die viertallen blijven de hele dag intact. Achtereenvolgens moe ten de viertallen veertien spelvormen doen. Voor elke spelvorm worden pun ten gegeven die bijgeschreven worden op een zogenaamd voetbalpaspoort. Aan het eind krijgt iedereen een voet balsticker en een diploma. Voor de groep met de meeste punten is door het spelen van een quiz nog iets extra's te winnen." Hoeveel kinderen mogen er komen? De Groot: "Onbeperkt, hoe meer hoe liever. Vorig jaar waren er bijna 200 kinderen. Toen is het programma twee keer gedraaid. We rekenen op een grote opkomst." Selecties oefenen Na de eerste straffe trainingen in vooral de duinen zijn inmiddels ook de eerste oefenwedstrijden gespeeld. Barneveld en H VC waren de tegenstanders. In bei de wedstrijden was Soest enorm gehan dicapt door afwezigheid van spelers die met vakantie waren. Tegelijkertijd werd er in beide wedstrijden veel gewisseld teneinde iedereen de kans te geven wat balgevoel te krijgen. Over de conditie mag trainer Jan Stroomberg in elk geval niet klagen. De volgende oefenwedstrijden staan nog op het programma: woensdag 15 augustus, Veenendaal uit om 19.00 uur; donderdag 16 augustus, Hilversum 2 uit om 19.00 uur; zondag 19 augustus, SDO thuis om 14.30 uur; dinsdag 21 augustus, PVCV thuis (be ker); vrijdag, zaterdag en zondag trai ningskamp, zondag 26 augustus, thuis tegen NVC om 11.00 uur, dinsdag 28 augustus, bekerwedstrijd of CDN uit om 19.30 uur. Zondag 2 september start de competi tie. Dan worden de volgende wedstrij den gespeeld: APWC 1 - s.o. Soest 1: 14.30 uur en Zeeburgia 2 - s.o. Soest 2: 11.00 uur. Voor inlichtingen: (02155) 1 85 49 Opgericht 9 mei 1926 Koninklijk goedgekeurd Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (02155)-1 3014 Iets te koop of te geef? Plaats een "Kleintje" in de Soester Courant Onder stralende zon werden j.I. zon dag de finales van liet Henk Ebben- toernooi van de LTC Soestdijk ge speeld. Nadat de week ervoor de spe lers in de D- en Veteranencategorie de strijd met elkaar aanbonden waren het de afgelopen week de sterkere B- en C-spelers die om de prijzen streden. De toernooicom missie onder voorzit terschap van Lex Sjoerds heeft het ge zien het mooie weer en de sportiviteit van de spelers betrekkelijk eenvoudig gehad. De wedstrijdleiding bestaande uit Lida Westland, Elly Tromer en Ma ria v. Erp kan dan ook terugkijken op een zeer geslaagd toernooi. Zij mochten de complimenten in ontvangst nemen van Bondsgedelegeerde Ton Broekema uit Hilversum. De twee belangrijkste finales van de dag waren de finales in de Bi-categorie. In beide finales speelden spelers van het eerste team van de organiserende ver eniging. In de dames BI finale wasSon- ja Huizinga net niet opgewassen tegen de districtskampioene tot en met 18 jaar Sharon de Vaal. In een aantrekkelijke driesetter won Sharon uiteindelijk door haar wat betere looptechniek. De fore hands van beide dames wisten de han den van het talrijke publiek steeds weer op elkaar te krijgen. In de herenfinale moest Berry Opper huizen van de LTC Soestdijk het opne men tegen de sterker geachte Jeroen van den Heuvel uit Grave. Jeroen die twee weken geleden nog het A-toernooi van Hoogerheide won, moest zich ech ter na twee lange sets toch gewonnen geven. De partij op het centrecourt was zeer boeiend met name omdat beide spelers alle slagen probeerden. Een ander hoogtepunt was de strijd om de C2 titel bij de heren. Oscar Langen- dorff van Soestdijk trad aan tegen de districtskampioen tot en met 14 jaar Oscar Verschuur. Langendorff maakte het Verschuur erg lastig met korte bal letjes en heel harde ballen langs de lij nen. Oscar Verschuur trok uiteindelijk na een heel boeiende partij toch aan het langste eind. Het dames-enkelspel C2 was een ge heel Soester aangelegenheid. Saskia Huizinga en Joke Sevinga vochten in de grote hitte een lange strijd uit. Het jeug dige talent, lid van zowel Soestdijk als Soest-Zuid, liet zien toch over een iets betere conditie te beschikken. In het dames-enkelspel Cl wist Wendy Stalenhoef zeer fraai tot de finale door te dringen. Daarin bleek ze echter bij lange na niet opgewassen tegen Laura Bernhard. De heren B2 finale werd een Na het succes van de Soester Tennis kampioenschappen in 1989, zullen de ze voor de 11de keer gehouden wor den. De wedstrijden voor deze 11de Soester Tenniskampioenschappen worden van zaterdag 22 september tot en met zondag 7 oktober gespeeld. De wedstrijden in de diverse klassen zullen dit jaar gehouden worden op het tennispark van T.V. Soesterberg aan de Kerklaan te Soesterberg, terwijl de re creatiewedstrijden bij toerbeurt op de overige vier parken in Soest gehouden zullen worden. Voor de recreatiewed strijden zijn nieuwe spelregels vastge steld. Deze zullen op alle tennisparken naast de raambiljetten opgehangen worden. Het comité rekent erop, dat iedere deel nemer/ster deze voor de aanvang van dit tennisgebeuren zal lezen. Dat voor komt vele vragen. De inschrijfformulie ren voor de wedstrijden (wit) en voor de recreatie (geel) zijn vanaf woensdag 15 augustus a.s. op alle deelnemende ten nisparken verkrijgbaar en tevens bij de kantoren van de N.M.B. te Soest en sporthuis Eb Kareisen. prooi voor Ferdi Froger, de dames B2 finale voor Monique van Bracht en de Cl heren finale werd gewonnen door V. Domen. De dubbelspelen brachten weer het no dige spektakel op de baan. Hoogtepunt is in zo'n geval de herendubbel in de sterkste categorie. Bert van Wede van Soestdijk en Edwin Baan uit Waddinx- veen waren na een partij met vooral heel harde slagen sterker dan het duo Baar- spul en Sprang. De gemengddubbel BI werd gewonnen door het Soester dub bel De Metz/Opperhuizen. Soesters Gerdie van Kooten, Jeanet Westerveld en Olaf en Ferdinand Gipon verloren hun finales. Rond 19.00 uur kon LTC voorzitter Dick Luten buiten op het terras van het clubhuis de prijzen uitreiken aan de ge lukkige winnaars. Berry Opperhuizen bedankte de wedstrijdleiding, de groundsman, de supporters en de scheidsrechters. De LTC Soestdijk kan wederom terugkijken op een zeer ge slaagd toernooi. Ook het volgend jaar hopen de toer- nooicommissie en het bestuur van de LTC weer een tweetal toernooien te kunnen organiseren. Het toernooi werd mogelijk gemaakt door een drietal sponsors, te weten: Mercurius Verpak king/Golfkarton, Coca-Cola en Van Kooij Mercedes Benz. voor het verzorgen van de training van de C-selektie (4-5-6-7 en 8e elftal) en overige senioren een voor de woensdagavond van 19.30 tot 21.45 uur. Trainersdiploma(s) niet vereist. Met reakties of vragen kunt u terecht op telnr. (02155) 22796 (Toon van Fulpen) of 23483 (Paul Smit). Op woensdagavond om 19.00 uur zal het startschot vallen voor de jaarlijkse Gildeloop van Soest, die ieder jaar ve le deelnemers trekt uit Soest en omge ving. Ook dit jaar is de organisatie weer in handen van Atletiekvereniging Pijnen burg, onder auspiciën van het Groot Gaesbeeker Gilde. Laatstgenoemd Gilde ontplooit naast deze loop nog ve le andere aktiviteiten in deze week. De Gildelopen, bestaat uit lopen naar keuze over rep. 2,5, 5, 7,5 en 10 km gaan tegelijkertijd van start, en naar verwachting zullen vele lopers en loop sters uit de regio elkaar op het snelle en autovrije parcours op sportieve wijze bestrijden. Ludiek De loop over 2,5 km gaat over één ron de, en er zijn zowel prijzen voor de eer ste 3 aankomende meisjes als jongens. Ook op de 10 km zijn er prijzen voor de eerste 3 aankomende dames en heren, terwijl er eveneens een bijzondere prijs is weggelegd voor de meest ludieke lo per of loopster. Ook kan men kiezen voor de prestatie- lopen over 5 dan wel 7,5 km (twee of drie ronden). In tegenstelling tot de 2,5 en 10 km zijn hier geen prijzen voor de eerste 3 aan komenden, doch men ontvangt na af loop wel een herinnering. Inschrijven en kleedgelegenheid is te vinden in de direkte nabijheid van de Gildetent aan de Ferd. Huycklaan te Soest, alwaar na afloop ook de prijsuit reiking plaats zal vinden. Voor de meegekomen supporters en ook voor de atleten zelf valt er tijdens en na afloop te genieten van de typische Soester Gildesfeer, waarbij gezelligheid voor velen een plezierige openbaring zal zijn. Ook wordt er gezorgd voor mu ziek, hetgeen ongetwijfeld zal bijdragen aan het welslagen van dit sportieve eve nement. Meedoen kost f 3,50 en inschrijven is al mogelijk vanaf 18.00 uur in de Gilde- tent vlakbij de start. De 17-jarige Abdes Belarbi,lid van at letiekvereniging Pijnenburg, heeft af gelopen vrijdag een uitstekende pres tatie neergezet op de 800 m. Tijdens avondwedstrijden in Amsterdam liep Abdes een sterke 800 m. Zijn eindtijd van 1.55.2 was niet alleen een verbete ring van zijn persoonlijk record, maar was tevens goed voor twee clubrecords. Belardi verbeterde niet alleen het club record bij zijn eigen' categorie junioren B, maar ook het uit 1977(1) stammende clubrecord bij de oudere junioren A. Met deze tijd van 1.55.2 staat Belarbi nu op de 2e plaats bij de junioren B van dit seizoen (in Nederland). Dat Abdes ook in staat is om wat lange re afstanden te lopen, bewees hij vorige week. Hij liep in Leverkusen de 1500 meter in 4.00.38, een verbetering van maar liefst 4 seconden van zijn eigen clubrecord. Ook Dick van den Broek startte in Leverkusen op de 1500 m. Helaas kwam hij niet verder dan 4.14.05, wat geheel te wijten was aan een bloedneus die hij tijdens de race kreeg. Dat deze twee atleten uit de groep van René van Zee serieus bezig zijn, bleek wel uit het feit dat zij vier dagen later al weer naar Duitsland waren afgereisd om deel te nemen aan internationale wedstrijden in Keulen. Dick van den Broek bewees wee helemaal terug te zijn door in de hitte (30°C) een tijd van 8.44.42 te lopen, alweer een nieuw clubrecord. Van den Broek was zelf niet zo tevreden, hij wil dit jaar nog onder de 8.40 lopen. Abdes Belarbi verbeterde zijn p.r. op de 800 m. tot 1.57.18, welke hij een week later zou aanscherpen tot 1.55.2. Ro land Salomone liep in Amsterdam ook de 800 m. De wat onervaren loper, nog niet lang lid van AV Pijnenburg, liet de chronometers stoppen op 2.10.5, slechts 1 seconde boven zijn persoonlijk record. Gezien het feit dat dit pas zijn tweede wedstrijd was, kan deze jongen het met regelmatig trainen nog ver schoppen in de atletiekwereld. Woens dag 15 augustus doen Abdes Belarbi (800 m.) en Dick van den Broek (3000 m) een aanval op de clubrecords tijdens een internationale meeting in Duffel (België). ("Onze trainers staan al weken te popelen!V Lange Brinkweg 38 - Soest - Tel. 02155 - 19600 DIT IS EEN PUBUKATIE VAN HET NATIONAAL INSTITUUT VOOR DE SP0RTGE20NDHEIDSZ0RG EN DE STICHTING CONSUMENT EN VEILIGHEID. Een enorme teleurstelling was het voor de vier sportieve leden van het Soester politiekorps Riekele Meinema, Henk Smink, Hans van 't Veer en Henk van Thienen toen zij hoorden dat de fiets tocht door Amerika niet door gaat. Een teleurstelling niet alleen in spor tief opzicht. "We hebben allemaal minstens 3500 gulden aan deze tocht vooruit betaald. Hoe we dat terugkrij gen is nog onduidelijk." Henk van Thienen is één van de vier le den van het politieteam dat in septem ber naar Amerika zou vertrekken om, samen met politiemannen uit de hele wereld, deel te nemen aan een fietstocht van een paar weken. Doel van deze tocht was geld bij elkaar rijden voor de anti-drugs campagne, een fonds dat in het leven is geroepen door de voormali ge first lady Nancy Reagan. Vorige week maakten ze gevieren nog een tocht van 180 kilometer bij extreme temperaturen, in de veronderstelling dat dat een goede mogelijkheid was om vast te wennen aan de temperaturen in Amerika. "Dat we goed getraind zijn, staat als een paal boven water." De droom is voorbij. Van Thienen steekt zijn teleurstelling niet onder stoe len of banken: "Het is veel meer dan al leen maar het niet doorgaan van de tocht waar we ons natuurlijk enorm op verheugd hadden. We hebben het afge lopen jaar veel getraind en zowel in ons werk als het gezinsleven toegewerkt naar de maand september. De vakantie hebben we ervoor verschoven, extra da gen gedraaid om die dagen in septem ber weer op te kunnen nemen. We heb ben heel veel gefietst. In totaal hebben we ongeveer vijfduizend kilometer in de benen zitten. We hebben inderdaad heel wat van Nederland gezien, maar ik had toch liever ook wat van Amerika gezien." Geruchten Over de manier waarop het nieuws van de annulering van de tocht hen bereikte is hij ook niet erg te spreken. "Eerst wa ren er alleen geruchten en een adverten tie in de Telegraaf waaruit we op zou den kunnen maken dat het wel eens niet door kon gaan. Vorige week ontvingen wij een brief van de Stichting Organisa tie Fietstochten, de S.O.F. (en een sof is het inderdaad) waarin in hele vage ter men officieel de geruchten werden be vestigd," zegt Van Thienen. Van de tien miljoen die de organisatie van de tocht van sponsors zou ontvangen, bleef drie miljoen weg. "Los van de miljoenen die zij missen, hebben wij er ook al een be hoorlijke som geld in gestoken. We heb ben de man 1350 gulden inschrijfgeld betaald, voor 150 gulden een verzeke ring afgesloten, een borgsom van 325 gulden gestort voor de kleding en na tuurlijk ook voor de vrouwen die mee zouden gaan het nodige betaald. In to taal zijn we per stel voor zeker 3500 gul den de boot in gegaan." Het viertal gaat zich nu beraden wat ze verder moeten doen, en hoe ze hun geld weer terug kunnen krijgen. Van Thie nen: "We zoeken contact met andere gedupeerden in het land. Dan gaan we als één peleton in de aanval." Een aan getekende brief aan de S.O.F. waarin ze om opheldering vragen is in ieder geval reeds de deur uit. Uitstel De tocht zou in eerste instantie al in mei dit jaar hebben plaatsgevonden. Eind 1989 kwam het bericht dat deze werd uitgesteld tot september. Nu is er op nieuw een annulering. Van Thienen: "Of we nog meedoen als ze hem weer uitstellen? Geen idee, het is voor ons al lemaal zo ongeloofwaardig geworden. Maar mochten ze besluiten de tocht weer vooruit te schuiven, dan doe ik al leen mee als zij dit keer borg staan voor óns geld." De honkballers van HSV De Knicker bockers hebben aangetoond dat zij zelfs met een ernstig spelerstekort nog in staat zijn te winnen. Met maar liefst vier invallers versloegen ze het bezoe kende Red Caps uit Amersfoort met de cijfers 6-2. De overwinning kon voornamelijk op het conto worden geschreven van pit cher Arjen Rector, die Rogier Kriele op de heuvel verving. Rector gooide maar liefst 15 maal drieslag, slechts driemaal vier wijd en hoefde maar 1 honkslag te gen toe te staan. Door deze overwin ning blijven de Knickerbockers koplo per in de eerste klasse district Midden- Nederland van de KNBSB. In de eerste inning opend de Red Caps de score na een gestolen honk en een foute aangooi op thuis. De Knickerboc kers wisten, met een loper op het derde honk, niet tegen te scoren. In de tweede inning evenwel scoorde Aijen Rector na een fraaie tweehonk-slag. Bob Gale- sloot zorgde voor het tweede punt na een gestolen honk en een doorgescho ten bal. Rector had in deze fase van de strijd de slagploeg van de Red Caps goed onder controle. Maar liefst vier slagmensen op rij konden met drieslag de dug-out op zoeken. Jeroen Keijzer en Ronald Ten- sen scoorden voor de Soesters. Met na me Ronald Tensen wist uitstekend ge bruik te maken van een insluitsituatie, waarbij hij zichzelf leek over te geven, door z'n knieën ging en zich bliksem snel om zijn eigen as draaide. Zijn te genstander was dermate verrast dat hij veilig het honk bereikte. Ook in de volgende innings hield Rec tor de aanvallende Red Caps met sterk gepitchte ballen kort. In de vierde in ning kwam een Amersfoorter over de thuisplaat, maar dat weerhield de ge concentreerd spelende Kinckerbocker niet van scoren. De Soesters bleven de score stelselmatig opvoeren via Donald Farrell en andermaal Bob Galesloot. Ondanks honkslagen van Aijen Rector en Hette Spoelstra bleef het evenwel bij een 6-2 voorsprong. Door deze overwinning staan de Knic kerbockers nu ruim aan de kop van de ranglijst, drie punten voor op het Utrechtse BSCU, een ploeg die ze bin nenkort nog tegenkomen en met wie ze nog een appeltje te schillen hebben. De Soesters hebben namelijk nog een pro test lopen tegen deze vereniging, waar op nog niet is beslist door de protest commissie van de KNBSB. Zaterdag 4 augustus j.1. vond in Zee wolde een kwart triathlon plaats. De weersomstandigheden, die extreem waren te noemen met temperaturen van boven 30° C, noodzaakten de or ganisatie tot het nemen van ongebrui kelijke maatregelen. Zo waren de wetsuits (speciaal pak om je te beschermen in koud water) verbo den omdat de watertemperatuur 25° C bedroeg. Het looponderdeel van 10 km. werd ingekort tot 3 km. om problemen te voorkomen. Desondanks wisten de triathleten van De Schieter goede resul taten neer te zetten. Frits Wibbelink was de snelste zwem mer van het totale deelnemersveld. Voor de 1500 meter zwemmen had hij 18.22 minuten nodig. Zijn totaaltijd over 1500 meter zwemmen, 40 kilome ter fietsen en 3 kilometer lopen was 1.32.12.uur. Andere deelnemende Schieters en hun resultaten waren: Jack Belt 1.38,26 uur, Gijs van Korlaar 1.43.09; Miranda Wurkum 1.50,59; Gerda van der Veen 1.55,51, Ed van Renswouw 2.01,57; Jos Beyen 2.05.37. Een week later verschenen diverse Schieter-atleten alweer aan de start van een kwart-triathlon. In Holten waren Dennis Moerman en Frits Wibbelink aanwezig om 1.000 meter zwemmen, 45 kilometer fietsen en 10,1 kilometer lopen te volbrengen. Tijdens deze goed georganiseerde en sterk bezette wed strijd behaalde Frits Wibbelink de der de plaats bij de junioren in 2.07,10 uur. Dennis Moerman finishte in 2.12,25 uur en zwom een persoonlijk record van 14,45 minuten over de 1000 meter. In Rijkevoort kwam Jack Belt in actie op een kwart triathlon en behaalde daar een uitstekend resultaat door als eerste junior over de streep te komen in 1.58,10 uur. Aanstaande zaterdag is het weer izovefc, dan vindt de hele triathlon van Almere plaats. De hele triathlon bestaat uit 3,8 km. zwemmen, 180 km. fietsen en 42,195 km. lopen. Tijdens deze hele triathlon komen ook drie leden van triathlonvereniging De Schieter in ac tie. Bart Damen, Marcel de Boer en Gerda van der Veen zijn klaar voor de grote beproeving. Bart Damen (33 jaar) nam in 1988 voor het eerst deel aan kwart triathlons. Daarvoor bestond zijn sportcarrière uit voetbal. Almere wordt zijn eerste hele triathlon, waar hij als streven heeft bin nen de twaalf uur te finishen. Als voor bereiding heeft hij een marathon gelo pen, een halve triathlon en diverse kwart triathlons volbracht. Zijn sterkste onderdeel is zeer zeker het lopen. Marcel de Boer is een oude bekende in Almere; dit jaar doet hij voor de vierde keer mee. Zijn persoonlijk record op de triathlon is 10.12 uur en dateert uit 1988. Dit werd in Duitsland gevestigd. Het streven van Marcel is finishen on der de tien uur, waarbij hij zijn grootste winst moet halen uit het fietsen. Evenals Marcel is ook Gerda van der Veen een oude bekende op het par cours. Zij start ook voor de vierde keer in Almere. Haar persoonlijk record staat vooralsnog op 12.22 uur, maar zal, als het aan Gerda ligt, toch nog een keer onder de twaalf uur komen. Gerda heeft niet specifiek één sterk onderdeel, maar op alle onderdelen presteert zij doorgaans zeer gelijkmatig. De drie Schieterleden starten 's mor gens om 07.00 uur in Almere-Haven met het zwemonderdeel en moeten 's avonds vóór 22.00 uur finishen. Wie dit sportspektakel eens wil meemaken en de drie Soesters wil aanmoedigen, is van harte welkom. Het loopparcours (middag/avond) gaat langs de dijk van het Gooimeer richting Eemhof en weer terug naar Almere en biedt een uitste kend overzicht op het verloop van de wedstrijd. De vereniging van postduivenhouders P.'V. Soest deed op 4 juli mee aan een wedvlucht vanuit St. Quentin over een afstand van 295 km. Er waren 244 dui ven in concours die om 07.00 uur met een zuidoosten wind gelost werden. De eerste prijsduif arriveerde om 11.12.08 uur; deze haalde een snelheid van 1169.01 meter per minuut. De uitslag was als volgt: D. Huisman 17 11 15 22 33 39 42 44; A. Rookhuizen 2 3 5 8 29 31; B. v. Hornsveld 4 21 38; H. Huisman 6 9 17 28 30 41; L. Vogel 10 23 43; P. Limper 12 13 16 18 34; M. Monsjou 14 19 20 32 36 40 46; Horns- veld-v.'t Net 24 26 27C. Kamphorst 25 37 45 47; A. v. 't Hornsveld 35. Over een afstand van 893 km. Er waren 75 duiven in concours die om 13.45 uur met een zuidoosten wind gelost werden. De eerste prijsduif arriveerde om 11.36.53 uur, deze haalde een snelheid van 1021.71 meter per minuut. De uitslag was als volgt: P. Limper 1 6 14; A. Rookhuizen 210; M. Monsjou 3 5 8 11 15 16 17 18; H. Huisman 4 7; Hornsveld-v.'t Net 9 12 13. Op 11 augustus werd een wedvlucht ge houden vanuit Roye over 330 kilome ter. De duiven werden om 08.45 gelost bij een zuidwesten wind. P.V. Soest Van bovengenoemde vereniging waren 131 duiven in concours. De eerste prijs duif arriveerde om 12.56.30 uur en be haalde een snelheid van 1314.11 meter per minuut. De uitslag was als volgt: P. Limper 17 10 14 23; A. v. Hornsveld 2 25; A. Rookhuizen 3 4 11 15; M. Monsjou 5; H. Huisman 6 18; H. v. 't Net-Kamphorst 8; D. Huisman 9 16 17 19 20 22; C. Kamphorst 12 26; B. v. Hornsveld 13 21 24. P.v. De Vriendschap Van bovengenoemde vereniging waren 319 duiven in concours. De eerste duif kwam om 12.46.44 aan. Deze haalde een snelheid van 1345.37 meter per mi nuut. De laatste prijsduif arriveerde om 13.23.00 uur. De uitslag was als volgt: W. Cochius 1 16 29 33; B. Schimmel 2 3 8 9 10 14 17 28 35 59; Comb. Raka 4 15 19 49; Comb. Altenaar/Reijerse 5 6 12 25 30 54 61; W. Hoffmann 7 13 21 24 39 42; C. Kaats 11 26 31 32 43 46 52 56; A. Meesters 18; Vaessen/Veenen daal 20 48 57 58; J. Wijnands 22 37; J. Koster 23 34 55. P.V. De Zwaluw Van bovengenoemde vereniging waren 255 duiven in concours. De eerste prijs duif kwam aan om 12.46.03, deze haal de een snelheid van 1349.18 meter per minuut. De laatste prijsduif kwam aan om 13.23.31 uur. De uitslag was als volgt: J.P. Stam 1 3 18 23 25 29 32 40 44; H. de Bree 2 4 7 8 13 20 26 41; J. v. Groe- nestein Zoon 5 14 31 34; Gebr. de Bruin 6 45; R. Voskuilen 9 21; M. Kan- ters 10 36 46 50; J. v.d. Brakel Zoon 11 16 17 37 38 42 49; W.H. v. Dorre- stein 12 17 19 22 39 43; J. Benschop 14; Th. Wigtman 24 48.

Soester Courant | 1990 | | pagina 12