kabelkrant •f WIN E EN SUPERTAART/ wsper 'Je kunt nog beter in cocaïne handelen dan in dieren' Rekening houden met schoolkinderen op de wei Meningen van lezers LAATSTE RONDE VAN DE OPRUIMING Campagne "Wij gaan weer naar school" Waldeck Pyrmontlaan KIJK ELKE WOENSDAG LOS DE KRUISWOORDPUZZEL OP Gemeente gaat niet in op voorstel Bewoners stappen naar rechter Een schoon Soester milieu? Het gaat ook u aan Wespen Gestolen auto terug na anonieme tip Soester mag 'oude' straf uitzitten Diefstal uit auto Firma Van den Brink probeert het hoofd koel te houden Bijzondere tentoonstelling in Singer Museum Bloemen van Fon Klement in Laren 3 - 0) 35 @- - WOENSDAG 15 AUGUSTUS 1990 SOESTER COURANT PAGINA 7 In de weken direct na de zomervakan tie zijn in ons land meer scholieren bij verkeersongevallen betrokken dan ge durende de rest van het jaar. In sommi ge provincies is er zelfs sprake van een toename met 15 tot 20 Samen met de Regionale Organen voor de Verkeersveiligheid richt Veilig Ver keer Nederland zich daarom in de ko mende tijd tot automobilisten en andere gemotoriseerde weggebruikers met het dringende verzoek aan het begin van het nieuwe schooljaar nog meer dan an ders rekening te houden met de ruim twee miljoen Nederlandse schoolkin deren tussen de 6 en 17 jaar die straks weer zelfstandig - lopend en fietsend - onderweg zijn. "Wij gaan weer naar school" is het thema van de campagne. Kwetsbaar Scholieren vormen een kwetsbare groep verkeersdeelnemers. In de perio de 1984 tot en met 1988 vielen onder de jeugd tot 18 jaar bij ongevallen gemid deld per jaar 168 doden en 11.923 ge wonden; dat is bijna een kwart van alle verkeersslachtoffers. Veel van deze on gelukken gebeuren op de weg van huis naar school. Dat er meteen na de zomervakantie een piek in hei aantal verkeersongevallen is te constateren, heeft meer te maken met het feit dat veel kinderen die voor het eerst naar een school voor voortgezet onderwijs gaan, onbekend zijn met de route naar de nieuwe school, die verder van huis staat - vaak zelfs in een andere plaats -dan de basisschool waar ze op zaten. Onbekendheid met die andere en langere schoolroute, die in de meeste gevallen fietsend wordt afgelegd, kan zeker in het begin problemen opleveren voor de scholieren, vooral buiten de be bouwde kom en op wegen waar fietspa den ontbreken. Risicoverhogende factoren zijn verder hun geringe verkeerservaring en over moed en het fietsen in groepen waarbij meer op elkaar wordt gelet dan op het overige verkeer. Daar komt bij dat de stromen fietsende en lopende scholie ren in de eerste weken van het nieuwe schoolseizoen een totaal ander weg- beeld veroorzaken voor de gemotori seerde verkeersdeelnemers die in de voorgaande weken niet meer gewend waren aan schoolkinderen onderweg. Landelijke aanpak In voorgaande jaren werd eveneens ex tra aandacht gevraagd voor de veilig heid van de jeugd na de schoolvakantie. Zo werden onder meer in Friesland, Limburg en Gelderland spandoeken met de tekst "Wij gaan weer naar school" langs wegen opgehangen. Met de campagne dit jaar wordt een begin gemaakt met een structurele landelijke aanpak voor een zo breed mogelijke doelgroep. "Wij gaan weer naar school" wordt een jaarlijks terugkerend thema In het begin van het nieuwe schooljaar worden veel meer jongeren op de fiets slachtoffer van een ongeval dan in de an deremaanden. met een steeds uitgebreider arsenaal aan materialen en diensten; zo zullen in de volgende campagnes ook vèilige schoolroutes (voet- en fietspaden, over steekplaatsen, minder druk verkeer in de buurt van scholen) worden opgeno men. De nieuwe aanpak is gestoeld op nauwe samenwerking tussen Veilig Verkeer Nederland en de Regionale Organen voorde Verkeersveiligheid. Aan de uit voering wordt, mede aan de hand van een actiewijzer, gestalte gegeven door gemeenten, scholen, politie, ouders, plaatselijke afdelingen van Veilig Ver keer Nederland, radio, televisie en pers. Via spandoeken, posters, stickers en ra dio en televisiespots wordt het gemoto riseerd verkeer geattendeerd op de aan wezigheid van veel scholieren op de weg. Maar ook de leerlingen zelf worden voorgelicht hoe zij hun eigen veiligheid kunnen vergroten. Voor dat doel is voor de basisscholen een speciale lesbrief sa mengesteld; voor de onderbouw van de basisscholen en voor het speciaal on derwijs zijn er kleurplaten en kijkdozen gemaakt die een les over de schoolroute ondersteunen. Spelregels: Alleen brieven van maxi maal 250 woorden, die betrekking hebben op Soest, worden geplaatst. Anonieme brieven of brieven onder pseudoniem worden geweigerd. De redaktie behoudt zich het recht voor brieven zonder opgaaf van re denen- in te korten of te weigeren. Plaatsing houdt niet in dat de redak tie met de inhoud instemt. Met belangstelling las ik de artikelen in de Soester Courant waarin mevr. Bon- sel, de heer de Metz en de heer Wolff hun mening gaven naar aanleiding van deining welke veroorzaakt is als gevolg van het optreden van de "Gezamenlijke Belangen Vereniging Soest" (nader aangeduid met G.B.V.S.). De optelsom van het door de artikelschriivers en schrijfsters geschrevene vertegenwoor digt ook mijn mening. Ik woon (pas) 23 jaar in de Waldeck Pyrmontlaan en heb die laan zien veranderen van rustige woonlaan in een racebaan voor gemo toriseerd (sluip-)verkeer, hetgeen schreeuwde om maatregelen vanwege rust en veiligheid. Nu dit - na veel actie en grondig gehou den verkeersonderzoek - in alleszins aanvaardbare mate voor de W.P.-laan bewoners, fietsende en wandelende passanten etc. - is bereikt, willen woord voerders van de G.B.V.S. alles weer naar "af' terugdraaien om hun doel te bereiken. Zij schuwen daarbij dwang middelen en intimidatie niet en vinden dat de bewoners van de W.P.-laan (voorlopig?) maar weer pijn moeten gaan lijden. Verkeersdeskundigen zijn zij niet en willen dat ook niet zijn tot het moment dat B. en W. zich per brief be reid verklaren om de verkeerssituatie opnieuw te willen bekijken, hierbij wel alle belangen zorgvuldig afwegend al vorens nader te oordelen. Nu B. en W. zich (terecht) niet laten in timideren wil men plotseling "meeden ken" en komt men zelfs met een voor stel t.a.v. de heer Kroeze en wethoud- ster mevr. Swinkels, die haar oordeel over dat voorstel echter wel uiterlijk vrijdag 10 augustus aan de G.B.V.S. kenbaar moet maken aangezien de G.B.V.S. anders bij de R.v.S. schorsing van het W.P.-besluit zal aanvragen. Dus weer intimidatie en dwang en ondertus sen blijft de heer van den Berg maar vol houden zich niet op het terrein van ver keersdeskundigen te willen begeven! Bij de verdere behandeling van deze verkeersaangelegenheid reken ik op een doordachte besluitvorming door B. en W., gebaseerd op objectiviteit en fei ten en heb hier vooralsnog alle vertrou wen in. J.R. Borgmeier li§l De gemeente heeft negatief gerea geerd op het voorstel van de belangen groepen van de Schrikslaan, Helling- weg en Korte Bergstraat om hun stra ten af te sluiten. De bewoners hadden hierom gevraagd omdat zij vinden dat zij de dupe zijn geworden van de af sluiting van de Waldeck Pyrmontlaan. De belangengroepen stappen nu naar de rechter. Het voorstel van de bewoners houdt in dat de straten tijdelijk worden afgeslo ten, zodat zij niet het verkeer langs hun huizen krijgen dat de Waldeck Pyr montlaan niet meer door kan. "Dit is een voor de gemeente zeer goedkope oplossing," vinden de bewoners. De ge meente voelt er echter niets voor en de verkeerssituatie zal pas weer bekeken worden wanneer het totale verkeers plan voor Soest op tafel ligt. Dit is niet eerder dan september. De actiegroepen nemen daarmee geen genoegen. Zij geven de zaak in handen aan hun advocaat. Zij willen via de Raad van Siaie op zeer Korte termijn de tijdelijke voorzieningen toegewezen krijgen. "De argumenten zijn dat direct de verkeersonveiligheid voor bewoners en spelende en schoolgaande kinderen moet worden weggenomen en het ge bruik van onze straten als sluiproute moet worden tegengehouden. Boven dien moet voorkomen worden dat de verkeersproblematiek verregaand wordt verlegd naar de Korte Berg straat/Hellingweg wanneer de Ver lengde Talmalaan definitief zal worden afgesloten," aldus de boze buurtcomi- te/'s. Hun eerdere plan om via de Raad van State schorsing van besluit te bewerk stelligen - wat dus betekent dat wanneer de actiegroepen die zaak winnen de af sluiting van de Waldeck Pyrmontlaan weer ongedaan moet worden gemaakt - hebben zij blijkbaar weer laten vallen. Er was vanochtend niemand van de buurtcomité's Schrikslaan, Korte Berg straat of Hellingweg voor commentaar bereikbaar. Ieder jaar komen die zwart gestreepte rakkers weer onze zomerpret bederven: zitje lekker op een terrasje te genieten van een glas ijskoude limonade, kun je een rondje rond de tafel gaan rennen omdat een wesp ook zeer veel zin in een slokje schijnt te hebben. Maar niet alleen op limonade zijn ze dol, ook rottend fruit in afvalbakken ver spreidt onweerstaanbare geuren en lokt de wespen bij drommen. Je probeert dus zo ver mogelijk van zo'n wespenhaard uit de buurt te blijven. Alleen, wat te denken van de mensen die de openbare afvalbakken moeten le gen? Wespen steken, dat weet iedereen. Sommigen mensen kunnen van één steek al zwaar ziek worden en meerdere steken kunnen soms dodelijk zijn. Dit jaar zijn er zoveel wespen, dat de afvalbakken niet meer te benaderen zijn. Daarom willen wij vragen of zoetig ruikend afval zoveel mogelijk verpakt in de openbare afvalbakken gedeponeerd kan worden, dat scheelt een hoop. Verder willen wij adviseren om een wespennest nooit op eigen houtje uit te roeien, de kans is groot dat er slachtoffers aan beide kanten vallen. Wel kun je ze makkelijk "verzamelen" in een fles met een bodempje zoetig heid. Je moet er wel rekening mee houden dat de zoete geur extra wespen aan trekt! Specialist SS? Anti-roest ''ë3ni behandeling T. VAN ROUWENDAAL voor het behandelen van o.a. personenauto's en bedrijfswagens Nijverheidsweg 11 -3762 EP Soest Tel. 02155 - 2 08 60 (na 18.00 uur: 02155 - 2 37 15) Een anoniem telefoontje bracht de po litie afgelopen weekend bij de oplossing van de diefstal van een auto en een in braak. De tipgeefster belde om twee uur 's nachts de politie omdat zij twee jonge knapen met een hele dure auto gesigna leerd had. De grootte van de auto in combinatie met de jeugdige leeftijd van het tweetal wekte haar argwaan. De po litie ging polshoogte nemen in Soester- berg en trof daar een 18-jarige jonge man uit Soest aan met een Renault die hij in juni had gestolen op de Vliegtuig laan, tezamen met geluidsapparatuur. Hij had de auto enige tijd in Zeist ge stald en voorzien van andere nummer platen. De apparatuur was inmiddels van de hand gedaan. Of zijn makker met de zaak van doen had, is niet be kend. Een 25-jarige Soester mag nog vijftien dagen straf uitzitten van een ander de lict dan waar hij voor werd aangehou den. Samen met een 20-jarige kornuit werd hij gesignaleerd op het Kerkpad. Opvallend rijgedrag bracht de politie ertoe hun licht op te gaan steken. De brommer bleek gestolen en de 25-jarige jongeman stond nog op de lijst om een aantal dagen uit te zitten. Het tweetal heeft bekend de brommer, waarvan als camouflage de verzekeringsplaat was vervalst, gestolen te hebben. Door het slot te forceren wist een dief vorige week op klaarlichte dag een handtas uit een auto op de Wieksloter- weg te stelen. De 25-jarige gedupeerde eigenaresse deed hiervan aangifte. Ook een 41-jarige plaatsgenoot kreeg een dergelijke brutale actie voor zijn kiezen. Terwijl zijn auto geparkeerd stond bij het op zaterdagmiddag druk bezochte winkelcentrum Overhees, wist een dief ook de deur van zijn auto open te krijgen. Deze onverlaat ging er met de radio/cassetterecorder van door. De firma Van den Brink levert zo'n 33 jaar dieren aan dierentuinen over de hele wereld. Het familiebedrijf aan de Den Blieklaan blijft echter voor de meeste Soesters één groot mysterie. Vroeger keek er nog wel eens een nieuwsgierige struisvogel over het hek. Wat er daar verder achter de ge sloten deuren midden in Soest gebeur de wist eigenlijk niemand. Anekdotes, roddels en geruchten gingen de die renhandelaar voor toen hij op een zondagmiddag de hekken opende. Achter het grote hek, dat kijkdicht is gemaakt met een aantal rieten matten, bevindt zich een enorm terrein. Grote houten hokken, zanderige paden, een paar containers die vervoer naar ver doen vermoeden, het huisje van doch ter Marije van den Brink, die op deze manier dag en nacht met haar afgerich te waakhond bij 'haar' dieren is en na tuurlijk de dieren zelf. De verwachte penetrante geur van dieren en hun om geving hangt er echter niet. Twee kleine dwergnijlpaardjes soezen in de scha duw. Hun buren zijn een zebra en een zestal kangeroes van een klein soort, waarvan er één door dochter Marije met de fles is grootgebracht. Er zijn da- magazellen, sitatunga's, een tapir en veel, veel struisvogels. "Die twee daar zijn broeds," wijst Van den Brink tij dens de rondleiding, "we kunnen wach ten op een ei." Op een open plek, midden tussen de verblijven van de andere dieren, staan daar de zeven Aziatische olifanten. De dieren nemen nauwelijks notitie van het bezoek en gaan rustig verder met het oppeuzelen van een enorme berg hooi. "Ze zijn handtam, loop er maar naar toe, je kunt ze rustig aaien," zegt Van den Brink. Inderdaad, de 1400 kilo we gende peuterolifantjes vinden het pri ma als je bij ze in de buurt komt om ze te aaien. De huid voelt hard en hoornach tig aan. De haartjes bovenop hun kop pen zien er donszacht uit, maar blijken hard als de haren van een degelijke stof fer. Mahouts Rond de olifanten bewegen zich vier kleine mannen met Indisch uiterlijk. Drie mahouts, hoeders van de olifan ten, en een dierenarts zijn meegekomen uit Burma om over het wel en wee van de dieren te waken. Dat ze daarin ver gaan, blijkt uit het feit dat ze zelfs naast de olifantenverblijven slapen. "In Bur ma heeft iedere olifant een eigen ma- hout," legt Van den Brink uit, "Zij zor gen voor de olifanten. Ze lopen met ze, olieën ze, geven ze eten, baden ze en verzorgen de nagels. De mahouts staan weer onder leiding van een Sin Ot, die vijftig olifanten en evenzoveel mahouts onder zich heeft. Zij op hun beurt staan onder een dierenarts. Onze Burmese dierenarts Kyaw Than heeft in zijn thuisland 310 olifanten onder zich." De dieren laten zich alle aandacht met een goeiige onverschilligheid welgeval len. "We gaan er maar even een stukje op rijden," zegt de eigenaar en direct wordt er rond het grote ronde lijf een touw geplaatst - als houvast voor de passagier - en het dier krijgt het com mando 'liggen', dat ongeveer klinkt als mé. Met een harde, ver klinkende brul laat de negen-jarige Khaing-War-War zich zakken. Eerst buigt ze haar voor poten, vervolgens laat ze haar rug en achterwerk zakken. De gebogen voor poten zijn het 'opstapje'. Een mahout klimt op de dikhuid en plaatst zijn be nen achter de oren, de gebruikelijke plek om plaats te nemen op een olifant, maar niet altijd de meest comfortabele. Omdat de nek veel smaller is dan de rug en de olifant eerst zijn kop en nek buigt wanneer hij gaat liggen om zijn passa gier af te laten stappen, lopen niet erva ren olifantenrijders het risico over de kop heen te kukelen. Met een karakte ristieke olifantenbrui staat Khaing- War-War met haar passagier als ballast op en op het commando 'kom', la in hun taal, zet de kleine reus zet zich in beweging. Rustig schommelend maakt de jonge olifant een paar rondjes over het terrein. De camera van de fotograaf klikt. Nadat Khaing-War-War een bad heeft genomen, lopen we over het ter rein terug, naar het koele kantoor van het bedrijf. Laboratoria Het bedrijf van de heer F. van den Brink bestaat al 33 jaar. In 1957 vestigde hij zijn handel in exotische vogels aan de Den Blieklaan. Nu heeft hij contacten over de hele wereld en levert hij dieren en vogels aan dierenparken in alle mo gelijke landen. Op de vraag of hij alleen aan dierenparken levert antwoordt hij ontkennend. "Olifanten wel, maar ik lever ook apen voor onderzoek aan la boratoria. We hebben onder andere een kleine kolonie aan TNO geleverd," ver telt Van den Brink zonder schroom. Van het verhaal dat deze apen via Rus land naar allerlei laboratoria gaan laat hij geen spaan heel. "Dat is absolute on zin, ik begrijp niet waar dat verhaal van daan komt," zegt hij, "Ik weet ook niet hoe ze daaraan komen." Op de vraag waar dat verhaal dan vandaan komt, moet hij ook het antwoord schuldig blij ven. Hij gaat er verder niet op in. Zijn vrouw zegt moedeloos te worden van al die verhalen. "We lezen ze dan ook maar niet meer. Je wordt er zo emotio neel van. Je kunt wel een tegenverhaal plaatsen, of een proces aanspannen. Maar hun verhaal verschijnt met dikke koppen in de krant. Als wij het proces winnen komen er drie regeltjes: oh ja, ze hebben het nog gewonnen. Daar begin nen we niet aan. We proberen er af stand van te nemen." Over wat er mis kan gaan met de dieren willen ze best wat kwijt. Van den Brink: "Natuurlijk gaat er wel eens een dier dood. Maar dat gebeurt toch overal? We hebben hier, toen we één van de eerste zendingen olifanten hadden, een heel ziek dier gehad. Het dier bleek ziek aan boord te zijn gekomen en kwam er nog zieker af. Marije heeft er nachten naast gezeten, met een doekje z'n tong nathouden, hem warmhouden. Dan trek je je de haren uitje kop als dat dier het niet haalt. Dat is verschrikkelijk. Daar hebben we veel van geleerd. Van daar dat we de dieren nu uitgebreid la ten onderzoeken voor we ze versche pen. We verlaten ons niet meer op an deren." Imago Over het imago van zijn beroep maakt de Soester dierenhandelaar zich geen il lusies: "Er gebeurt hier niets illegaals, maar dit vak heeft een slechte naam. Je kunt nog beter in cocaïne handelen dan in dieren. Dat vinden de mensen min der erg. Je kunt honderd keer zeggen dat we goed met de dieren omgaan, ons aan de regels houden, ze willen het niet horen. De mensen gaan af op de zielige en negatieve verhalen. Ik heb ook niets te verbergen. De reden dat de boel zo goed is afgesloten is omdat de dieren anders dé trekpleister van Soest wor den. En ze hebben juist behoefte aan rust na een lange reis. Gelukkig weten dierentuinen hoe de vork aan de steel zit en dat is voor ons het allerbelang rijkst." Wie van Soest houdt leest de Soester Courant fliagi JACKS NU VOOR HALF GELD SHIRTS NU f 60,- per stuk of 2 voor f 100,- T-SHIRTS f 15,- per stuk 2 voor f 25,- PULLOVERS NU VOOR HALF GELD PANTALONS VANAF f 98,- POLO'S van f 49,90 NU f 39,90 MODE ZUID PROMENADE 12 SOEST-ZUID Van 26 augustus tot en met 23 septem ber 1990 wordt in het Singer Museum in Laren een bijzondere tentoonstel ling gehouden van Fon Klementmet schilderijen en grafiek. De direkte aanleiding tot deze tentoon- selling is de 60e verjaardag van Fon Klement. Op de expositie is vooral recent werk te zien. Het werk van Klement heeft voor al de laatste twee jaar een ingrijpende verandering ondergaan. Aanvankelijk was zijn werk abstract, nu bevatten zijn schilderijen en boardsneden ook figura tieve elementen. Bloemen nemen hier een belangrijke plaats in. Fon Klement werd in 1930 te Amster dam geboren. Als hij 20 jaar oud is be gint hij met schilderen. Zeven jaar later komt hij in kontakt met grafici. Klement gaat zich nu toeleggen op de houtsnede. Later gaat hij over op de boardsnede. Vaak hebben zijn prenten wel tien kleurgangen. Hij ontwikkelt zich tot één van onze meest vooraanstaande grafici. Sinds ruim 10 jaar schildert Fon Kle ment veel. De ontwikkeling in zijn schil derijen loopt parallel aan die van zijn grafiek. In het Singer Museum komt Fon Kle ment met nieuw werk naar buiten. Zijn werk heeft een verandering ondergaan. Klement gebruikt nu een ander palet en een andere thematiek. Dit maakt het tot een bijzondere tentoonstelling. Bij de tentoonstelling verschijnt een uitgebrei de catalogus. Het werk van Fon Kle ment bevindt zich in bekende collecties in binnen- en buitenland. Openingstijden: dinsdag tot met zater dag 11.00-17.00 uur, zondag 12.00- 17.00 uur, maandag gesloten. 14 20 9 stip notering Q superstip 17 24 A alarmschijf S zaterdag bij Veronica DE NEDERLANDSE TOP 40 IS SAMENGETELD DOOR DE STICHTING NEDERLANDSE TOP 40 UIT GEGEVENS VAN HANDEL EN INDUSTRIE titel - artiest (producer) comp. - label bestelnr.7" -platenmij. k. s sf'1 4, x S U CAN'T TOUCH THIS - mc hammer (mc hammer)iames/mlller/mc hammer-capitol 2039257-eml 22 KILLER - adamski (seal) adamski - mca 2292572737 - wea records 14 HEAR THE DRUMMER - chad jackson (c jackson) Idem - big wave 36 - big wave $9 27 IT MUST HAVE BEEN LOVE - roxette (c olwerman) per gessle - pariophone 1363307 - emi bovema 24 - CLOSE T0 Y0U - maxi priest (chung/dunbar/tucker) benson/Ba.-10 ree. 113249 - virgin 33 DIRTY CASH (money talks) - adv. of stevie v (stevie v) s vineent/m walsh - mercury 8754207 - phonogram 16 THIEVES IN THE TEMPLE - prince m (prince) Idem - palsley park records 5439197517 - wea ree. 18 MOOI WAS DIE TIJD - corry konings (bert schouten) n munro/c de vries - cnr 142390/ - cnr 15 VISION OF LOVE - mariah carey es (m carey/b margulies) Idem - cbs 6559327 - cbs THAT'S JUST THE WAY IT IS - phll collins (p collins/h padgham) p collins - 9031719447 - wea records WIL NIET DAT JE WEGGAAT - clouseau (r veriooven) k wauters - hkm 1457357 - cnr BLUESHOUSE - b b queen a (m rooslnk) rooslnk/verrlps - emi 1275307 - emi bovema 26 HANKY PANKY - madonna (madonna/p leonard) Idem - slre 5439197697 - wea records 19 H0LD ON - en vogue (t mcelroyl en vogue ea - attanlic 7567879087 - wea records rv BEEN THINKING AB0UT YOU-londonbeat (m phillips) henshall/ helms/oa - anxlous 43877 - rca DANCE CLASSICS "THE SUMMERMIX" (b llebrand) various - arcade 01420001 - arcade 25 LA RAZA (la raza mix) - kid trost sa (lony g) a molina jr/g wilson - virgin 113484 - virgin ©32 THE WAY Y0U DO THE THINGS.. - ub 40 (ub 40) roblnson/rogers virgin 113538 - virgin 30 SUMMER OF '69 - bryan adams (b adams/b clearmountain) j vallance - a&m 3900247 potydor 23 000PS UP - snap (snap) various logic records 113296 - ariola 36 titel - artiest (producer) comp. - label bestelnr.7" - platenmij. M0NA - craig mclachlan check 1-2 (g potter) e mcdaniel - epic 6557847 - cbs GREAT SONG OF INDIFFERENCE - bob geldot 4 (r hine) b geldol mercury 8753907 - phonogram MALD0N (remix) zouk machine (g houllier/y honore) Idem - ariola 112651 ariola TOKl'S «NEB - dia hrturing ttu»ww v«ga THE EMPEROR'S NEW..- sinead o'connor (s o'connor) Idem - ensigh 3235477 - chrysalis BACK BY DOPE DEMAND - king bee (aH slar Iresh) idem/phryme - torso 70164 - boudisqua SHE AIN'T WORTH IT - g medeiros/b brown (dlante/l prince)armato/ea. - mercury 8756207 phon PAPA WAS A ROLLING ST0NE - was nat was (was/was) whlttield/strong - (ontana 8754367 - phonogram LUCILLE - normaal (m hoogenboezem/normaal) collina ea CRAZY - mc b featuring daisy dee (de meyer)abbeloos ea - rams hom 1836 - rams horn records MEGAMIX - technotronic (maslermaert) various ars/dip records 1457167 -1 AMARTI E L'IMMENSO..- eros ramazzotti (e ramazaotti/p cassano/a cogllati) idem ddd 113457 - ariola HIJO DE LA LUNA - mecano cana/mtcano) idem ariola 112804 ariola BLAZE OF GLORY - jon bon jovi (d kortcbmar/ea) j bon jovi - vertlgo 8780807 - phonogram DOLCE VITA - ryan paris (b llebrand) giombinl/mazzolinl bounce 8089 - Indisc LOVE HAS THE POWER - toto (j m byron/j ca pak) idem cbs 6560667 - cbs LOVE IS - alannah myles (d tyson) c ward/d tyson - atlantlc 7567889187 - wea records A FACE IN THE CROWD - torn petty (j lynne) I petty/j lynne - mca 2292572877 - wea ree. WHAT'S A WOMAN - vaya con dios (d schouts/d klein) m gieten ea. - ariola 113 108 - ariola GET IN THE GR00VE - wee papa girl rappers (mr lee) lawrence/haggard - jive ab43745 - zomba

Soester Courant | 1990 | | pagina 7