ling rn$ÜC) n®® c Verdwenen Soest iLLEN Donderdagavond super showavond mm m ICE B.V. ICENTRUM fiWARKT n Fietstocht luidt Gildefeesten in Niet alleen voor gildeleden Bram Biesterveld verzorgt ouderenmiddag in ÏT UW ZAKENLUNCH OF -DINER BOUWING IOWROOM m voor één 31 ilingen jen lob Barbillion SOES^ DRAMA IN DRIEVOUD De Blaak de komende dagen vol activiteiten in het kader van de Gildefeesten f "V» a Concert Jan Jansen in Sint Joriskerk effitiemv Klachten bezorging Soester Courant Drie le prijzen voor Gaesbeeker Gilde Schieten tijdens Gildefeesten: Programma 'schep vreugde in het leven Verkeersmaatregelen Gildefeesten Concert Jan Jansen in Domkerk Toegangskaarten Kampioenschap van Soest Schijfschieten voor de jeugd Birkstraat 138 - 3768 HN Soest Telefoon 033 - 61 71 47* - Telex 79479 nl laat bb ii Museum Oud Soest II Portret PAGINA 10 sanitair soest «RLANDSE^ NIGING VAN*f FUKt^ r wat in het sjintolsme (de Ja- ;dienst) gebruikelijk is. Op de de MZK 1991 een Japanse 4oach'. Het door Watanabe de commentaar, dat Japan net die ark, waarin mens en samenleven, eindigt aldus: i veilige, stabiele ark op de en onbetrouwbare wereld- •ijt het te leven in de Japanse ■K wordt voor groepen een chure uitgegeven met ge en. Daarnaast is werkmate- akt voor catechesedoelein- :r kost maar f8,- en is in de allen verkrijgbaar bij plaat- kgroepen van zending en gespTeksvragen zijn gratis; teriaal kost f3,- (prijzen zijn entuele verzendkosten), over deze kalender bij Cen- Commissariaat Rhijngees- 40, 2341 BV Oegstgeest, >159. e Zendingsraad, Prins Hen- 1075 BA Amsterdam, tel. (laatste bakstenen villa lengesteld pannendak. ïend. Het pand bestaat es, waarvan de rechter "verdieping telt, en het ts in het lage volume de epleisterde banden ter ijst, gepleisterde boog- :er gevel verdwenen. J.V. WOENSDAG 22 AUGUSTUS 1990 SOESTER COURANT PAGINA 11 door Arie Wandelaar De feiten In de vroege lente van '90 wordt in de gemeenté Maarssen een gezin, be staande uit Dirk Hendrikse (30), Con- ny Stijlaart (24) en dochtertje Claudia (3) op straat gezet. Oorzaak huurschuld, waarvan de grootte en de oorzaak door huurder en verhuurder worden betwist. Letterlijk en figuurlijk heeft het drietal weinig benen om op te staan. Zonder "boter briefje" is men aan de consumptie van het huwelijk begonnen. Conny is rol- stoelgebonden, geniet een invalidi- leitsuitkering, die echter wordt inge trokken aangezien ze met partner en dochter na de huisuitzetting zonder vaste woon- of verblijfplaats is. Dirk was tijdelijk werkeloos, echter al lerminst arbeidsschuw. Hij vindt werk als bankwerker bij een firma in Soes- terberg. Van zijn netto-inkomen en wat spaargeld worden na het vertrek uit Maarssen pensions betaald, totdat de dag komt dat gebrek aan contanten het drietal noodzaakt een beroep te doen op hulpverlenende instanties. Utrecht en Amersfoort beschikken daarover. Intussen laat Dirk zich bij de afdeling Huisvesting van de gemeente Soest inschrijven. Hij is immers door zijn werkzaamheden te Soesterberg economisch aan Soest gebonden. Volgens de verklaring van Dirk Hen drikse overlegt hij bij de inschrijving een aantal medische attesten waaruit zou moeten blijken dat Conny in het vroege najaar van '90 een tweeling ver wacht, zijn partner invalide is, zijn dochtertje slechts op een nier leeft, hij zelf compleet "door de rooie" is. Hulpverlenende instanties zijn in de opvatting van Dirk en Conny slechts tijdelijke oplossingen. Ze bieden niet de minste uitkomst voor een definitie ve oplossing van hun woningprobleem. Het zwerven, het wachten, het aan an dermans tafel aanschuiven zat en een chronisch gebrek aan geld zijn er de oorzaak van dat wordt besloten op een niet alledaagse wijze het probleem on der de aandacht van een zo groot mo gelijk Soester publiek te brengen. Met wat op huisraad moet lijken strijkt men in Soest neer. Overdag voor de trappen van het gemeentehuis, 's nachts bivakkerend in de fietsenstal ling van het gemeentehuis. Inzet van de actie is liever vandaag dan morgen een huurhuis afdwingen van de ge meente Soest. Arie is een aantal keren bij de actie voerders op visite geweest en consta teerde uit de reactie van voorbijgan gers dat tot zondag j.1. de publieke opi nie zeer verschillend is. Van "menson terend" tot "wegspuiten dat tuig" luid den de reacties, en dan is er nog de ca tegorie passanten die de demonstratie slechts voor kennisgeving aanneemt. Soestenaren die zich de "mensonte rende" situatie aantrekken laten zien wat zij onder het begrip christelijk dan wel humaan verstaan. Bij slager Van Asch kan iedere dag een gratis bot voor de vierde bewoner, de hond Bob by, worden afgehaald. Een vrouw be zorgt poppen en warme kleding voor de 3-jarige Claudia. Ontbijtjes en war me maaltijden worden door naamlo zen sinds dinsdag j.1. gratis afgeleverd. Een voorbijganger drukt Dirk een bil jetje van honderd gulden in de handen. De "dikke" en "dunne" bode van het gemeentehuis zorgen met regelmaat voor warme koffie. Tegenstanders van de actie wijzen op hun voorhoofd of laten met een gan getje van 50 km. in het voorbijgaan wat scheldwoorden uit het geopende raampje van hun auto vertrekken. Het deel van 't college van B. en W. dat niet met vakantie is struikelt bij aan komst en vertrek op en van het ge meentehuis bij wijze van spreken over de actievoerders. De boodschap die ze er aan hebben wordt aan de desbetref fende ambtenaren doorgespeeld. Geen wethouder die het tot zondag j.1. noodzakelijk achtte deze Soest-on- waardige vertoning eens persoonlijk te benaderen. Hoewel ook surveillerende Soester po litie vrijdagnacht, volgens Dirk Hen drikse, per portofoon melding maakte van een "mensonterende" situatie, blijkt het gegeven dat de gemeente Soest op formele gronden niet fout zit doorslaggevend te zijn om wat anderen als "mensonterend" ervaren te laten voortduren. Vanuit de huisvesstingshoek van de gemeente Soest vernam Arie de knel punten in deze kwestie. Er zijn nog 3500 wachtenden voor Dirk en zijn ge zin, niemand in Soest wacht op men sen die elders huurschuld hebben te betalen, het gezin kan elders, bijvoor beeld bij de zusters van de Stad Gods, worden ondergebracht. Reactie van de actievoerder: "Het aantal wachtenden zegt mij niets. Ie der van deze mensen heeft een dak bo ven het hoofd. Wij niet, terwijl bij ons sprake is van een in alle opzichten noodsituatie. Als we in Soest wonen krijgt Conny weer haar invaliditeits- uitkering. Kunnen we met behulp van de gemeente Soest een afbetalingsre geling met de woningbouwvereniging in Maarssen treffen. Over de hoogte van het bedrag zal de kantonrechter dan wel uitspraak doen. Naar elders vertrekken onder geen enkele voor waarde. Zijn ze mij in Soest kwijt, ter wijl het ons er om te doen is als econo- l misch gebondenen, en de toestand waarin wij verkeren, een urgentie verklaring te krijgen. Tot nu toe ben ik niet verder dan een briefje waarop staat dat ik woningzoekende ben. Het spoedeisende karakter staat er niet op Om 19.00 uur vanavond worden de ac tiviteiten in het kader van de Gilde- feesten Soest 1990 voortgezet met een Gildeloop georganiseerd door de AV Pijnenburg. Er kan vanaf het terrein gestart worden op verschillende af standen, zowel wedstrijd- als prestatie lopen. Morgenavond, donderdag 23 augustus, gaan de Gildefeesten Soest '90 echt van start met een Supershow avond met Anita Meijer en Lee To- wers, begeleid door de Bob East Show Band. Deze avond zal worden gepresenteerd door Thari Schröder, geen onbekende in Soest bij muzikale presentaties. Tij dens het Landjuweel Soest 1987 pre senteerde zij ook de Zangkorenavond, terwijl zij door het jaar heen program ma's presenteert bij de NCRV en niet te vergeten bij de AROS, binnenkort Ra dio Soest. De feesttent zal op deze avond ongetwijfeld bol staan van een enthousiast publiek, die in groten getale naar de Blaak zal komen. Aan de kassa van de feesttent zullen vanaf 19.00 uur nog toegangskaarten worden verkocht ad f 30,- per stuk. Het feestterrein zal op zaterdag vanaf 10.00 uur gevuld worden door tal van activiteiten. Rond 10.15 uur zal deze dag met een wat officieel tintje worden geopend. Daarna gaat het Volkspaar- denfeest van start. Aan de verschillende rubrieken doen 116 deelnemers actief mee. Vanaf 12.00 uur zullen ook de Volksspelen van start gaan. Meer dan 50 teams zullen op een sportieve wijze met elkaar gaan strijden bij het afwer ken van de verschillende opdrachten. Het belooft weer een spectaculair on derdeel te worden met vele honderden enthousiaste deelnemers. Vanaf 11.00 uur zullen ook de Kinderspelen opge steld staan. Deelname aan deze Kinder spelen kost 2,50 per dag. Daarnaast zullen grimeuses aanwezig zijn om kin deren te schminken. De kosten hiervan bedragen f 1,- per kind. Voor de kinde ren weer genoeg vertier met een kabel baan, springkussen e.d.. Schietwedstrijden Daarnaast worden op de zaterdagmid dag vele schietwedstrijden gehouden en start 's morgens een toertocht van Tem po Toer vanaf het feestterrein voor rit ten van 85 en 150 kilometer. Pp zondag 26 augustus worden de acti viteiten voortgezet met om 9.30 uur een Eucharistieviering in de Petrus en Pau- luskerk. Hieraan zullen meewerken het parochieel zangkoor St. Caecilia en het tamboer-, hoornblazer-, vendel- en schutterskorps. De Plechtige Eucharis tieviering wordt gecelebreerd door gil- depastor G. J. van der Beek. Centraal op deze dag staat vervolgens het Koningschieten door de leden van het Groot Gaesbeeker Gilde. Het gilde- korps zal hieraan ook een officiële bij drage leveren, zowel muzikaal als met vendelzwaaien. Ook deze middag zijn er weer vele schietwedstrijden, zijn de Kinderspelen opengesteld en zullen er weer grimeuses aanwezig zijn. In de feesttent geeft vanaf 12.00 uur de Eemlander Blaaskapel een zondag morgenconcert. Vanaf 14.00 uur zal de Eemlander Blaaskapel afgewisseld met een drive-in discotheek voor de nodige muzikale klanken in de feesttent zor gen. Het sluitstuk van de gildefeesten is een ouderenmiddag, alwaar Bram Biester- veld zijn bejaardenshow "Schep vreug de in het leven" presenteert en 's avonds zal TROS-Popformule met Martijn Krabbé en Martin Anders de tent vullen met de meest actuele hits uit Top 100, dan wel Top 40. :e:e:e De eerste activiteit in het kader van de Gildefeesten Soest 1990, de recreatieve fietstocht over 30 kilometer, trok maan dagavond ondanks de minder goede weersomstandigheden toch nog 150 deelnemers. De tocht voerde door Soest, Baarn, Hilversum, Lage Vuursche, dus via een zeer bosrijke omgeving. De organiserende vereniging Tempo Toer toonde zich zeer tevreden over de belangstelling en bereidt zich inmiddels voor op de activiteiten, t. vv. de Toertoch ten, die op zaterdag 25 augustus a.s. worden georganiseerd. Na afloop ont ving elke deelnemer een medaille als aandenken. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Computer beveiligingen Telefoon (02155)-1 3014 vermeld." De patstelling is er, gelar deerd met een aantal oncontroleerba re "details". Zo wordt er gesuggereerd (maar U heeft het niet van mij, verzoe ken informanten) dat de gehele fami lie in een gezond vel steekt, een twee ling misschien wel in het voornemen ligt, maar nog niet op komst is, de rol stoel waarin Conny zich voortbeweegt met een andere passagier in Lourdes thuishoort. Kortom: het meelevende deel van de gemeenschap in dit opzicht bij de neus wordt genomen. Huisarts Piet Mout, die een keer door het gezin werd geconsulteerd, weigert, volledig te rechtvaardigen overigens, ieder commentaar en beroept zich op de spelregels die bonafide huisartsen hanteren. Wie Arie kent weet langza merhand dat hij allerminst in zijn jour nalistieke werk over een nacht ijs gaat. Zijn conclusie na veel speur-, graaf- en spitwerk: Dirk Hendrikse, allerminst van nature een recalcitrant of werk schuw type, laat geen mogelijkheid onbenut, gepast of ongepast, om de si tuatie waarin hij met Conny, Claudia en Bobby verkeert in de openbaarheid te brengen. Je moet, zoals Arie, bij hem "thuis in Soest" zijn geweest om je te scharen bij de groep dorpelingen die het gebeuren als onwaardig voor de betrokkenen en/of Soest ervaren. Zoals de zaken er tot zondag j.1. voor stonden miste de gemeente Soest de intentiviteit en de slagvaardigheid om aan deze onverkwikkelijke toestand een eind te maken. Op formele gron den valt niemand iets te verwijten. Over niet formele omgang met men sen, de goede naam van Soest, wordt anders gedacht door ARIE WANDELAAR P.S. Zo ze er nog zitten: Dirk is 23 au gustus jarig, Claudia de 24e. Wie aan politiek doet leest de Soester Courant Op dinsdagavond 28 augustus a.s. wordt de zomer-orgelserie in de St. Jo riskerk besloten met een concert door de Soester organist van de Domkerk te Utrecht, Jan Jansen. Hij werd geboren in 1946, studeerde aan het Utrechtse Conservatorium orgel bij Cor Kee, pia no bij Gérard van Blerk en clavecimbel bij Leny van der Lee. In 1971 behaalde hij de Prix d'Excellence voor orgel. Hij maakte een groot aantal radio- en plaat opnamen als solist en begeleider en gaf concerten in binnen- en buitenland. Jan Jansen was cantor-organist van de Oude Kerk te Soest en is sinds enige ja ren in Utrecht Dom-organist (als opvol ger van Stoffel van Viegen). Verder do ceert Jan Jansen aan het Utrechts Con servatorium. Op zijn concert in de St. Joriskerk speelt hij werken van Johann Sebastian Bach en César Franck. Van Bach worden uit gevoerd: het Concerto in C-dur (BWV 595), de Fantasie en Fuga in g-moll en de Triosonate in G-dur (BWV 530). Tenslotte wordt van César Franck uit gevoerd de Grande Pièce Symphoni- que. Het concert begint om 20.00 uur. De toegangsprijs bedraagt f 6,- (CJP en 65+ f 5,-). Steenhoffstraat 13 3764 BH Soest Telefoon 02155 - 1 01 15 COMPUTERSUPPLIES Discettes Discette opbergsystemen Opbergbanden Kasten Indien U 's woensdags om 18.00 uur de Soester Courant nog niet in Uw bezit heeft kunt U tot 18.30 uur naar ons kantoor bellen (tel. 14152). De krant wordt dan dezelf de avond nog nabezorgd. Als U la ter dan 18.30 uur belt kunt U de klacht op het antwoordapparaat inspreken. In dat geval krijgt U de krant de volgende dag in de bus. Op zondag 19 augustus heeft het Groot Gaesbeeker Gilde deelgenomen aan een Vrije Gildedag te Oeffeit (Noord- Brabant), georganiseerd door het Gilde Salvator Mundi ter gelegenheid van zijn 575-jarig bestaan. Op deze Gildedag behaalde het Soester Gilde drie eerste prijzen en wel in het al gemeen klassement, het groepsvende- len en het hoornblazen in groepen. Het Soester Gilde was daarmee weer opvallend aanwezig in Brabant met zijn tamboer-, hoornblazer-, vendel- en schutterskorps. Het was de laatste gil dedag voor het huidige Koningspaar Jan en Germa van Steen. Zoals de naam al aangeeft, draait het in het Groot Gaesbeeker Gilde of Sint Aechten Schuttersgilde van Soest van ouds om het schieten. Was het vroeger ter bescherming van eigendommen, thans is het veel meer een sport, als ook ter vermaak. Naast het Koning- schieten op de vogel, wat voorbehou den is aan gildebroeders, zijn er nog le gio andere mogelijkheden voor elke bezoeker om zijn of haar schutters- kunsten te beproeven. Misschien nog niet algemeen bekend: tijdens het weekend 25-26 augustus zijn, maar liefst acht mogelijkheden tot schieten, waarvan de helft ook voor niet-gildeleden toegankelijk is. Bij de vier schietwedstrijden Koning- schieten, kampioenschieten van het gil de, Klosschieten voor gildezusters en Oud-Koningenkampen, is de deelname beperkt tot gildeleden en/of gilde- vrienden. Voor het Koningschieten kan alleen worden ingeschreven door gilde- broeders. Het Koningschieten vindt plaats op zondagmiddag 26 augustus vanaf 13.30 uur tot circa 16.00 uur; dan moet het Koningschot vallen. Het kam- De maandagmiddag tijdens de gilde feesten in Soest is al vele jaren gereser veerd voor de ouderen en minder-vali- den van Soest. Dit jaar verzorgt op maandagmiddag 27 augustus de van TV bekende Bram Biesterveld een be- jaardenprogramma onder het motto "Schep vreugde in het leven". Het wordt weer een afwisselend pro gramma met liedjes van vroeger (om mee te zingen), conferences (om eens lekker te lachen) en het uitbeelden van dwaze typetjes. Het programma vangt aan om 14.00 uur en zal tot ongeveer 17.00 uur duren. Naast een zitplaats in de feesttent op de Blaak aan de Ferdi- nand Huycklaan wordt iedereen voor zien van koffie met een koekje, een In verband met de Gildefeesten zijn er donderdag 23 (tussen 14.00 en 24.00 uur), zaterdag 25 (tussen 8.00 en 24.00 uur) en zondag 26 augustus (tussen 8.00 en 24.00 uur) verschillende tijde lijke verkeersmaatregelen in de Kerke- buurt van kracht. Het gedeelte Ferd. Huycklaan tussen de P.v.d. Breemerweg en de Kerk- dwarsstraat krijgt een éénrichtingsver keer en er geldt een stopverbod voor beide zijnen. Verder is er een stopver bod voor beide zijden van het gedeelte P.v.d. Breemerweg tussen de Kerk straat en Hooiweg. In het kader van het Festival Oude Mu ziek zal op woensdagavond 29 augustus het slotconcert plaatsvinden van de se rie orgelconcerten in de Domkerk te Utrecht die zijn georganiseerd door de Stichting Kerkconcerten Utrecht. In aansluiting op het Festival voor Oude Muziek zal Domorganist Jan Jansen een programma spelen met orgelmu ziek uit de Noord-duitse barok. De cen trale figuur in zijn programma is de Hamburgse organist Vincent Lübeck (1654-1740), die dit jaar 250 jaar gele den overleed. Daarnaast zal Jan Jansen werken spelen van Buxtehude, Bruhns en Johann Sebastian Bach. Het concert begint om 20.15 uur en de toegangsprijs bedraagt f 7,-/f 5,-. drankje met versnapering en ter afslui ting koffie met brood. De toegangsprijs bedraagt f 7,50 per persoon. Hierin is ook begrepen het vervoer vanaf de ver schillende bejaarden- en dienstencen tra naar de feesttent en na afloop weer terug. De vertrektijden van de bussen zijn als volgt: Bus 1 13.00 uur Drie Eiken Soesterberg 13.25 uur Honsbergen 13.30 uur Vijverhof Bus 2 13.15 uur Mariénburg 13.25 uur Braamhage 13.30 uur Molenschot Daarnaast is het mogelijk op andere plaatsen in te stappen; dit kan echter al leen in overleg met de organisatie. Het is ook mogelijk met een rolstoel ver voerd te worden. Reserveren van een plaats in de bus of een rolstoeltaxi is noodzakelijk. Voor het kopen van toegangskaarten en het reserveren van een plaats in de bus kan men terecht bij de recepties van de verschillende bejaardencentra, dan wel door kontakt op te nemen met het secretariaat van het gilde: René van Hal, Spinet 47 te Soest, tel. 02155-20573 (b.g.g. 14280). Ook kan men natuurlijk op eigen gele genheid komen; toegangskaarten zijn ook aan de kassa van de zaal te koop. pioenschap van het gilde wordt op zon dagmiddag gestreden op de wip, met voorronden op zaterdag- en zondag middag. Het klosschieten voor gilde zusters gebeurt in drietallen op zondag middag. De Oud-Koningen testen hun onderlinge kwaliteiten op zaterdag door een houten vogel naar beneden te schieten. De winnaar ontvangt naast een aandenken de wisselbeker. De wedstrijd om net kampioenschap van Soest staat open voor alle dames en heren van 18 jaar en ouder. Hierbij wordt geschoten op de zgn. wip. Deze bestaat uit een frame met drie verticale pijpjes met op elk pijpje een schijf, die niet groter is dan een diameter. Door precies onder het overstekende gedeel te van deze schijf te schieten "wipt" de ze van het pijpje. Degene die in de voor ronden op zaterdag- en begin van de zondagmiddag in één schietbeurt van vijf schoten alle drie de schijven eraf weet te krijgen, heeft zich geplaatst voor de finale van het kampioenschap van Soest, dat op zondagmiddag wordt be slist in een afvalrace. In de voorronde mag zoveel als men wil geschoten wor den tegen betaling van f2,50 per 5 scho ten. Voor niet geoefende schutters en de meeste toeschouwers is het niet altijd duidelijk waarop men moét schieten bij het schieten op de wip. Daarom zullen er dit jaar mogelijkheden aanwezig zijn om te oefenen bij het schieten op de wip. Hieraan zijn niet direct kosten ver bonden. Voor nadere informatie dient men zich te vervoegen bij de wedstrijd leiding van het schieten op het achter terrein van de De Blaak. Dit kan ook gedaan worden door iedere volwassene en wel op zaterdag- en zon dagmiddag. Het is de bedoeling om een klosje hout, om een 'hark' op een boom geplaatst, in maximaal 5 schoten eraf te schieten. Lukt dit dan krijgt men een klein prijsje, dat direct wordt uitgereikt. Het prijsschieten op de wip kost f 2,50 per 5 schoten. Speciaal voor de jongere schutter-in- spe kan er op zaterdag- en zondagmid dag op de welbekende kaart met 'roos' geschoten worden. Ten bewijze van de geleverde prestatie mag de kaart be houden worden. Kosten f 0,50 per 3 schoten en altijd prijs. Zo is er dus voor iedereen wel een mo gelijkheid om op een ongevaarlijke ma nier hjet geweer te hanteren. Bij elke schutsboom staan vakkundige mensen, die alles kunnen vertellen over het han teren van het geweer en deze geheel schietklaar maken. Vooral op de zater dagmiddag gunt men iedereen rustig de tijd om vertrouwd te raken met de schietkunst. Zonder de andere activiteiten te ver waarlozen: loop gerust een langs de achterkant van het feestterrein en be proef uw geluk of vraag daar om de door u gewenste inlichtingen. Restaurant en Motel Het Witte Huis Ook voor dieetpatiënten en vegetariërs maken wij er een feest van. Aan het begin van deze eeuw telde Nederland zo'n vijf miljoen inwo ners - nu zijn het er ruim drie maal zoveel. Voor de gemeente Soest was de groei nog veel sterker: van rond 5000 in woners in 1900 tot over de 40.000 nu. Veel van wat toen landbouwgrond was, of woeste grond, is inmiddels in de bebouwde kom komen te liggen. Vergezichten zijn verdwenen, maar ook veel van de woningen van toen staan er niet meer, om van de men sen van toen - die toch óók een bepa lend deel van het dorp waren - nog niet spreken. Museum Oud Soest aan de Steen hoffstraat stelt regelmatig voorwer pen uit voorbije tijden ten toon, heeft meestal ook speciale exposities. Prentencabinet/Foto Astra bezit een grote verzameling foto's van het vroegere Soest, en ook het gemeen te-archief heeft tot doel de herinne ring aan het verleden niet verloren te doen gaan. Met name de foto's van deze drie instellingen geven een tref fend beeld van hoe het er hier vroe ger uit zag. Helaas blijkt echter bij in ventarisatie van de foto's, dat niet al tijd precies bekend is wat de foto voorstelt.Door publikatie in de Soester Courant willen we de hulp van de lezers inroepen de ontbreken de gegevens aan te vullen. Daarom zal de komende weken steeds een oude Soester foto op deze plek wor den afgedrukt, met wat er (eventu eel) over bekend is, in de hoop dat er lezers zijn die er meer licht over kun nen laten schijnen. Voor de toe komst zal het ook mogelijk zijn dat lezers foto's opsturen waarvan ze niet zeker zijn waar het precies om gaat.Uiteraard zal in een volgende editie bekend worden gemaakt wel ke informatie er bij de Soester Cou rant is binnengekomen. Ook deze week een brokje "verdwenen Soest" uit het bezit van Museum Oud Soest: een portretfoto in zware lijst, af komstig uit de kluis van de Petrus en Pauluskerk. Een van de vroegere pas toors? Wij denken van niet, want de pastoors waren toch wel zo algemeen bekend dat daar geen onzekerheid over zou hoeven te bestaan. En: er werden ook wel zaken door de kerk bewaard die niet strikt met de kerk te maken hadden. Het lijkt wèl iemand van gezag, en ook de mooi bewerkte houten lijst duidt in die richting. Een burgemeester zal het niet zijn - ook die zijn goed bekend. Een wethouder? Een welgestelde inwoner? Is er iemand die ons verder kan helpen? Lezers die de ontbrekende infor matie over de foto hebben, gezich ten herkennen worden uitgeno digd ons dat te laten weten, onder het inotto "Verdwenen Soest", Soester Courant, Postbus 57,3760 AB Soest. Bij voorbaat dank voor de medewerking!

Soester Courant | 1990 | | pagina 11