H rnooi i van ^er Veen verovert 10e plaats Yoetbalspektakel voor jeugd bij s.o. Soest c=> m SOEST" "Er is nu toch heel wat water uit de hemel komen vallen!" H.s.v. De Snoekbaars 68 jaar jong 'Monster'-sponsorrit van 110 kilometer veer van start iiinen weer in ïmen met het nek Fonds muziek In iel Groeneveld SPORT SPORT Twee Soester Schieters vallen uit in zware triathlon Almere TRIATHLON Open dag op woensdag 29 augustus ZIN IN VOETBAL? SEC IS TE GEK! BEL 02155 - 14881 WASIEL STEITNER TAPIJT Open dagen bij B.C. Badso BADMINTON s.o. Soest klaar voor de start ZONDAG VOETBAL Klachten bezorging Soester Courant Wedstrijd om de Yeenkampbeker VISSEN Loodgieterswerk OPEN DAG bij s.o. SOEST woensdag 29 augustus Voor jongens en meisjes van 6 t/m 14 jaar Sportorganisatie "SOEST' Hengelsportvereniging uitgegroeid tot volwassen club met 1500 leden VISSEN Drentse Amazones helpen Stichting Stimulans RUITERSPORT Gevoelige 5-10 nederlaag honkballers Knickerbockers HONKBAL Opening nieuw Damseizoen D.Y.S.B. DAMMEN Een leuke sport voor kinderen HOCKEY DUIVENSPORT Wedvlucht vanuit Minderhout Stand competitie PAGINA 12 in de diverse dagbladen wor- hreven, maar het lijkt nu al ver- leze datum in uw agenda te re- :ekt overigens vanzelf dat de lames van Stam/SoVoCo ook it toernooi acte de presence ge- Soester dames die in de lande- ipetitie spelen in de eerste divi- len hun huid zo duur mogelijk i maar hopen vurig dat er veel )p de tribunes aanwezig zal zijn stimulans voor een goede pres- t toernooi zal worden gespeeld ial de Beukendal. af 1 september bestaat de mo- i om met deze groep mee te n kwart over negen wordt ge le picknickplaats aan de Foe- en vandaar vertrekt men het duinen in. die onder deskundige leiding t geen leeftijdsgrens naar bo- aar beneden. Men wil in een sfeer samen sporten en bui- inder alle weersomstandighe- uitdaging voor iedereen die :gen en de duinen houdt. In- Joke van Os, telefoon 15586. die competitie zeker worden :erste damesteam is ingedeeld te divisie A en dat lijkt zeker de sterkste afdeling. Zaterdag het team een driekamp in de Ihal de Bunt met twee sterke Jers, te weten de kersverse sdivisionist Bosta The Smash :um en Pancratiusbank VCH n. Er worden drie wedstrijden en wel om 12.00 uur, om en om 16.00 uur. Stan/So- ;lt de eerste en de laatste wed- ling dames 1 seizoen 1990- lewijn (aanv.) Judith Lazon- ïverts, Marianne Goebertus ikes, Christine Visser, Angela Monica v.d. Wal, Astrid de ineke Klunder en Carla Jon- ners: Henk Bosschaart en nmerswaal. Manager: Daan ;mber a.s. beginnen weer de zwemuurtjes op de zater- d: van 9.00-10.00 uur of van )0 uur in het zwembad van J Baarn, Zandheuvelweg 4. ich hiervoor opgeven tot 28 ij: Mevr. J.H. ten Cate, tel. jj P- duPrie, tel. 18395. Ook ie vorig seizoen meezwom- en zich opnieuw opgeven. )er kan eventueel worden ge- certagenda die dezer dagen nse Muziekkring is versche- dat ook in het komende mu- i 1990/1991 in Kasteel 1 een groot aantal kamer- en andere muzikale evene llen worden georganiseerd. dagavond concerten, vor- r en twintigste serie "Kas- ;n op de zaterdag", die ge- op 15 september, 13 okto- :mber, 1 december en op 26 februari, 23 maart en 20 e hoogtepunten zijn optre- pianisten Willem Brons en aal en de Russische violist nowski (eerste prijswinneer hevingen Muziekconcours :r zullen te horen zijn Dimi- ian, Jacques Zoon, Theo van de Meer en Ernest 'oor dze concerten zijn na- e kaarten per concert ver- aar er zijn ook nog enkele :en verkrijgbaar ad f 85,-. dagconcerten. De succes- andagmiddagconcerten zal ontinuerd met optredens Brejaart (voormalige pri- iet befaamde Gaudeamus- oncertmeester van het ra- kest), de celliste Larisse de Russische gitarist Niki- de (heel) jeugdige violist (die op kabinetorgel id door Jan Jansen) en de a Chapiro. venementen zullen even- n, en daarvan noemen wij: arsconcert op 13 januari ïelstaat-trio" (o.a. Gisella (violiste Concertgebouw- oktober het Jeugddieren- iet Gert Jan van de Weert ;r. André Wiersma, (waar kje van Peter en de Wolf te Dan de jaarlijkse Ama- ndag 10 maart 1991 en het eugdorkest op le Pink- ig 19 mei. 1 volledige concertagen- ijgbaar bij de receptie van reveld en schriftelijk of te- te vragen bij het secreta- aarnse Muziekkring: Prof dreaelaan 35, 3741 FT 154-14562. ingen: 02154-20446. WOENSDAG 22 AUGUST1 SOESTER COURANT PAGINA 13 Als enige van de drie Soester deelne mers is Gerda van der Veen er weder om in geslaagd de hele triathlon van Almere in haar boeken bij te schrijven. De 27-jarige triathlete van de Schie ters startte dit jaar voor de vierde maal in het belangrijkste evenement op triathlongebied van Nederland. De krachtsproef begon zaterdagmor gen om 07.00 uur in het Gooimeer voor het zwemonderdeel over 3,8 km. Voor dit frisse karwei gebruikte Gerda 1 uur en 10 min., waarmee zij zich voorin het damesklassement nestelde. De volgen de 180 loodzware fïetskilometers, be staande uit 2 omlopen van 90 km, moesten onder bepaald niet gunstige omstandigheden worden afgewerkt. De regen en wind teisterde de deelnemers. Vele lekke banden en valpartijen waren het gevolg. Gerda bleef bijna gespaard van deze tegenslagen. Toch reed zij de laatste kilometer nog lek. De laatste ki- lometer moest zij op een geheel lege band afleggen en finishte voorzichtig fietsend in 6 uur en 38 min. Het laatste onderdeel over ruim 42 km hardlopen ging redelijk voorspoedig. Een moelijke periode op de langgerekte heen-en-weer parkoers over de Gooi- meerdijk werd veroorzaakt door koude beenspieren. Na ruim dertig kilometers werd dit opgevangen door wat extra kleding. De passage op de slotkilome- ters mochten weer als bijzonder fit ge zien worden. Voor deze marathon liet Gerda 4 uur en 41 min. afdrukken. De omstandigheden stonden de geplande verbetering van haar persoonlijk record in de weg. Haar totaaltijd van 12 uur 47 min. 23 sec. was wel goed voor een mooie tiende plaats in het damesklasse ment. De andere twee Soester deelnemers be- Gerda van der Veen(m.) wist als enige Schieter de volledige iriathlon te vol brengen. Bart Damen en Marcel de Boer slaagden daarin niet. Foto: Herman van Dam hoorden beiden tot de talloze pechvo gels die deze wedstrijd niet konden beëindigen. Voor Marcel de Boer, die in goede positie verkeerde, ging het licht op rood na de vierde lekke band. Ge brek aan materiaal, dat alleen door de deelnemers zelf verzorgd mag worden, noodzaakte hem de strijd op te geven. Bart Damen was ook goed op dreef tij dens zijn debuut. Op het fietsonderdeel ging hij lelijk onderuit, waarbij hij schaafwonden opliep, zijn heup bescha digde en een nagel van zijn vinger ver speelde. Halverwege de marathon maakte de verwondingen hem het lo pen onmogelijk en moest ook Bart met uitzicht op een goede eindtijd, de strijd staken. Als kersvers jeugdvoorzitter Mark de Groot woensdagmiddag om 13.30 uur het startsein geeft voor een nieuw voetbalseizoen voor de jeugd is er al veel werk verzet. Samen met de jeugd- activiteitencommissie en een vrijwilli gersleger heeft hij uren gewerkt aan de voorbereiding van wat een grootse open dag voor de Soester jeugd moet worden. De bedoeling van de open dag is de Soester jeugd, voor zover zij dat nog niet is, enthousiast te maken voor de voetbalsport. Lid of geen lid, iedere jongen of meisje van 6 t/m 8 jaar kan gratis meedoen aan deze voetbalspe lendag. Belangrijk is het meedoen, voor stilzitters is geen plaats. Op basis van de deelname van vorig jaar (200 deelnemers) en de enthousiaste geluiden die daarvan nog doorklinken verwacht Mark de Groot weer een grote drukte: "Vorig jaar was ik slechts als vrijwilliger en vader aanwezig. Wat me daarvan bijgebleven is is de enorm fijne sfeer waarin men bij s.o. Soest de jeugd aan haar trekken weet te laten komen. Nu maak ik, als kandidaat jeugdvoor zitter, ook de voorbereidingen mee. Da's bijna nog leuker. Ik verwacht er veel van." Spelencircuit Op de oppervlakte van ongeveer 1,5 voetbalveld worden 14 voetbalspelen uitgezet. Voor aanvang van het geheel, om 13.30 uur wordt gestart, worden de jongens en meisjes op leeftijd in groep jes van vier ingedeeld. Die viertallen blijven de hele middag bij elkaar. De volgende onderdelen komen aan bod: vier tegen vier, schieten, lijnvoetbal, lange trap, zuiver schieten, voetvolley, parcours, hard schieten, tjoekvoetbal, koppen, ingooien, scoren vanuit de lucht f met voetbalkanon), hooghouden en mikken. Bij elk spel kunnen punten verdiend worden. Doe-punten worden bijge schreven in een voetbalpaspoort. Aan het eind van de dag komen de winnende viertallen van elke leeftijdscategorie te gen elkaar uit in een echte quiz. Het winnende viertal kan dan ook nog een paar leuke prijsjes winnen. Vorig jaar is op het onderdeel "Met je kop in het Nederlands Elftal" het een en ander misgelopen. Bijna alle foto's wa ren mislukt, volgens de fotograaf en deelnemers. Elke deelnemers/ster mag zich laten vereeuwigen temidden van een levensgroot en levensecht Neder lands Elftal. Op de foto naast Gullit en Van Basten, een droom voor velen. Dit is tevens het enige onderdeel waarvoor, achteraf, betaald moet worden. Eenie der die in het bezit wil komen van zijn/ haar foto kan die bestellen en achteraf kopen. PHILIPS REIZE ("Onze tegenstanders zullen nog veel meer nattigheid voelen!") Lange Brinkweg 38 - Soest - Tel. 02155 - 19600 Op zondag 26 augustus en woensdag 5 september houdt Badmintonvereni ging Badso open dagen in sporthal de Banninghal, Banningstraat 3 te Soes- terberg. Op zondag 26 augustus is de sporthal geopend van 12.00 tot 18.00 uur. In dit tijdsbestek kan iedereen vanaf 17 jaar terecht. Op woensdag 5 september is er een spe ciale middag van 13.00 tot 18.00 uur voor jongens en meisjes van 9 t/m 16 jaar. Nagenoeg iedereen heeft weieens bad minton gespeeld op straat of tijdens de vakantie. De sport houdt echter wel wat meer in dan alleen een shuttle over en weer slaan. De open dagen zijn een mooie gelegen heid om wat nader met de badminton- sport kennis te maken. Men kan met of zonder partner komen spelen. Leden, jeugdleden en begeleiders zijn aanwe zig om op alle vragen een antwoord te geven. Natuurlijk staan zij ook voor een partijtje klaar. Het is aan te raden in sportkleding te komen en een paar sportschoenen of gympjes met lichte zool mee te nemen. Shuttles en rackets worden door de verenigning beschik baar gesteld. B.C. Badso is een vereniging waar men zowel in competitie als in recreatief ver band kan spelen. Hiervoor kan men te recht in sporthal de Banninghal in Soes- terberg én in sporthal de Bunt in Soest. De laatste oefenwedstrijd, welke de "blauw-witten" speelden voor het eerste bekerduel gisteravond, voldeed alleszins aan de verwachtingen. In een sprankelende eerste helft werd het Bussumse S.D.O. overklast. Het ver schil werd echter niet in doelpunten uitgedrukt. Terwijl nog een aantal spelers door o.a. trainingsachterstand en blessures, niet van de partij konden zijn, had 'Coming- man' J. Stroomberg in korte tijd een zeer acceptabel team samengesteld. In de snelle openingsfase kwamen er na goede combinaties diverse kansen. P. Hilhorst kopte een voorzet rakelings naast en uit een vrije trap kogelde hij de bal over het Bussumse doel. Op aange ven van M. de Jonge was R. v. d. Deysel dicht bij een treffer. Dezelfde speler be diende P. v.d. Berg op maat, maar deze miste de bal. Een voorzet van hem werd tot corner omgebogen, waarnaT. Wolf- sen overschoot. Een fraaie solo van Wolfsen eindigde in een hoekschop. Het aanvalsspel van de gasten stak hier bij maar pover af. Toch wisten zij als eerste het net te vinden, een strakke voorzet werd fraai langs de kansloze M. v.d. Grift gekopt. Onmiddellijk trok Soest de stand gelijk, toen P. v.d. Berg een aarzeling in de S.D.O.-verdediging afstrafte en beheerst scoorde. Na de thee was de felheid goeddeels verdwenen. Beide teams moesten tol betalen voor het zware oefenprogram- ma van de laatste weken. Namens Soest wist M. Stalenhoef zich geen raad met een uitgelezen kans. Bijzonder fraai was een Soest-aanval halverwege de tweede helft. Een lange bal van Stalenhoef werd door Hilhorst ineens voorgetrok ken, waar v.d. Berg met een listige voet beweging v.d. Deysel bediende, deze schoot op de lat. Ook Leegwater kogel de van afstand hard in, maar vond de Bussumse goalie op zijn weg. Bij de weinige inzetten van S.D.O.-zijde was de Soest-goalie v.d. Grift zeer attent, zodat deze zeer aantrekkelijke wed strijd in een gelijke stand (1-1) eindig de. Indien U 's woensdags om 18.00 uur de Soester Courant nog niet in Uw bezit heeft kunt U tot 18.30 uur naar ons kantoor bellen (tel. 14152). De krant wordt dan dezelf de avond nog nabezorgd. Als U la ter dan 18.30 uur belt kunt U de klacht op het antwoordapparaat inspreken. In dat geval krijgt U de krant de volgende dag in de bus. Zaterdag 10 augustus op de Vecht bij Weesp een witvis wedstrijd gevist met de Veenkampbeker als inzet. Dit jaar lijks terugkerende evenement draagt de naam van de voormalige Soester voorzitter van de wedstrijd commissie. Veenkamp, die van 1948 tot 1976 het wedstrijdgebeuren heeft gemaakt tot wat het nu is, werd daarbij terzijde ge staan door ondermeer Henk van Riet die tot op de dag van vandaag aktief is in de vereniging. Henk was ook zaterdag van de partij en wist 12.37 m. vis te van gen wat hem de 4e plaats opleverde. Winnaar van de wedstrijd werd Theo Bosman die met een vangst van 18.78 m. ieders bewondering afdwong. Zijn bootmaat Johan de Vries viste een pri ma 3e plaats met 14.13 m. Na een wat teleurstellende start in zijn wedstrijd- carriere lijkt Jup nu te weten waar hij de mosterd dient te halen. Opa (Jaap Lin deboom) werd met 14.83 m. 2e en ver baast zijn vrienden (want vijanden heeft hij niet) meer en meer met zijn alsmaar stijgende resultaten. De vangsten waren over de hele breedte goed en zorgde na afloop in de Bierhut voor de nodige sterke verhalen. De prijzentafel, waarvoor Willem v.d. Kraats tekende, weerspiegelde de visie van de wedstrijdcommissie dat het wed- strijdvissen een gezelligheidsgebeuren dient te zijn en bevatte voor alle 26 deel nemers een halve liter Jajem. De 10 hoogstgeëindigde deelnemers zijn: 1. Theo Bosman 2. Jaap Lindeboom 3. Johan de Vries 4. Henk van Riet 5. Willem v.d. Kraats 6. Elbert v. Beek 7. Ben van Keulen 8. Gert van Drie 9. Sjaak Bliek 10. Willem Hopman 18.78 m. 14.83 m. 14.13 m. 12.37 m. 11.57 m. 10.92 m. 10.56 m. 10.52 m. 10.29 m. 9.69 m. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (02155)- 1 3014 Promotie Het s.o. Soest-bestuur wil, op initiatief van de jeugd-activiteitencommissie, door middel van zo'n open dag haar ei gen leden, maar ook en vooral niet-le- den en ouders blijven interesseren voor de voetbalsport. Om die reden wordt er gedurende het hele jaar veel georgani seerd. Inmiddels zeer bekend is het jaarlijkse voetbalkamp in de paas vakantie. Minder bekend, maar even zo druk bezocht, zijn de spelmiddagen, schoolvoetbaltoernooien, speurtoch ten, filmmiddagen, sjoel- en/of kaart- middagen etc. etc. Woensdag 29 augustus open dag voor de jeugd van Soest bij s.o. Soest. Aan vang half twee en inschrijven tussen half één en kwart over één. De middag is rond 18.00 uur afgelopen. Gratis en tree. Inlichtingen via telefoonnummer 22796. Voor inlichtingen: (02155) 1 85 49 Opgericht 9 mei 1926 Koninklijk goedgekeurd Hengelsportvereniging De Snoek baars vist al 68 jaar in de wateren in en om Soest. Bijna 1500 leden hebben zich inmiddels aangesloten bij deze club. Het bewijs dat vissen voor veel mensen meer is dan zomaar een leuke hobby. Een klein historisch overzicht van de jubilerende hengelsportvereni- g'ig- H.s.v. De Snoekbaars werd op 30 mei 1922 opgericht in Onder de Linden in de Hoofdstraat in Baarn en was aan vankelijk een Baarnse vereniging. De vereniging telde toen 96 leden die on der leiding van voorzitter H.J. v.d. Hulst een aantal Waaien pachtte, waar onder de inmiddels gedempte Bi- schops-Waai. De vereniging hield zich vooral bezig met visuitzettingen en het aanleggen van visvlonders ten behoeve van haar leden. Dat men toen nog nooit gehoord had van zoiets als een ecologisch evenwicht bleek uit het feit dat er uitsluitend vis soorten als Karpers, Brasem en Zeelt werden uitgezet, die betrokken werden van broodvisser Oskamp uit Korten- hoef. Pas later zag men in dat het nood zakelijk was om ook predatoren als Snoek en Snoekbaars uit te zetten ten einde een gezond visbestand te bewerk stelligen. De eerste wedstrijden dateren van 1940 en werden aan de Waaien en Eem ge vist. De vangsten waren als regel slecht. Er zijn noteringen van een wedstrijd met 58 deelnemers die gezamenlijk slechts acht vissen of 'visschen', zoals dat toen gespeld werd, vingen. Tijdens de oorlog werd een groot deel van het noeste werk teniet gedaan, doordat de visvlonders in de allesbranders van de kleumende Baarnse burgers verdwe nen. Na 1945 werd de vereniging nieuw le ven ingeblazen door voorzitter P.H. de Wolf die met C. Mooij en W. v. Ame- rongen toen het bestuur vormden. De vereniging telde toen 160 leden en had een echte beschermheer in de persoon van Burgemeester F.J. van Beek Cal- koen. In 1951 zocht men aansluiting in Soest waar de hr. Lüshen als correspon dent werd aangewezen. Het ledental steeg snel, zodat in 1953 al 315 namen op de ledenlijst prijkten. Er was toen al enige jaren een wedstrijdcommissie ac tief en het wedstrijdgebeuren, dat aan vankelijk slechts drie wedstrijden per jaar kende, werd uitgebreid tot een zo mer- en wintercompetitie. In die jaren was de Eem sterk vervuild en bevatte nagenoeg geen vis, zodat al het hengelgebeuren in de Waaien en zandgaten plaatsvond. Ook waren er inmiddels een aantal vijvers in Soest ge pacht, zoals de vijver in het Colenso- park. De man die toen namens de Soes ter leden handelde was C. Uiterwijk. In 1970 werd de voorzitter F. Posthumus en werd er op grote schaal roofvisuitge zet, de waaien van Nellie en Hoolwerf werden voorzien van duizend snoek- baarsjes en toeval of niet de vereniging telde toen al duizend leden. In 1972 werd een belangrijk deel van het huidi ge bestuur geïnstalleerd, de voorzitter was toen J. Smit, de secretaris Peter de Rond en de penningmeester Jan Maas- sen. De laatste twee leiden tot op de dag van vandaag de nu bijna 1500 leden tel lende vereniging, zij het dat nu Maarten Mosk de voorzittershamer hanteert. In de jaren na 1980 maakte het wed- strijdvissen een grote bloei door. De stuwende kracht achter de toen georga niseerde jeugd- en vrouwen wedstrijden was Willem v.d. Kraats, die ook nu nog de motor is van de wedstrijdcommissie. Inmiddels is de vereniging in het bezit gekomen van een visbotenhaven op het Ocrietland. Het is volgens de vereni ging vooral de verdienste van secretaris Peter de Rond dat dit succesvolle pro ject van de grond is gekomen, wat niet wegneemt dat hem dat zonder de hulp van veel goedwillende verenigingsmen sen niet was gelukt. Twee Drentse amazones, Simone Gie- le en Annette Hennink, starten zon dagmorgen 26 augustus a.s. te 8.00 uur met hun paarden voor een 'monster'- sponsorrit van 110 km. t.b.v. de in Soest gevestigde Stichting Stimulans. De Stichting Stimulans maakt het kan sarme, minder valide en gehandicapte kinderen mogeljk om, al dan niet thera peutisch, paard te rijden en op paardrij- kamp te gaan. Aan dit in 1985 gestarte initiatief dreigt een abrupt einde te ko men, aangezien gebouwen en terreinen niet voldoen aan de door de overheid gestelde minimum eisen, waardoor een ingrijpende verbouwing en vernieu wing noodzakelijk is geworden. De kos ten hiervoor worden geraamd op een half miljoen gulden. De provincie Utrecht wil hiervoor een subsidie geven van f 200.000,-- mits de stichting zelf het resterende bedrag, f 300.000,--, bij een brengt. De Drentse "monster"- sponsorrit wil daaraan een steentje bij dragen. Het ligt in de bedoeling van de twee amazones vanuit Wittelte te vertrekken en de afstand naar de Birkstraat 131 te Soest, alwaar de Stichting Stimulans is gevestigd, in een dag af te leggen. Om de paarden niet al te zwaar te belasten, worden zij tijdens deze 110 km. lange rit regelmatig gewisseld. Dit is mogelijk, omdat naast de paarden van de Stich ting Stimulans ook enkele paarden door particulieren voor deze expeditie gratis ter beschikking zijn gesteld. Naast de positieve bekendheid die men met deze actie in Drenthe en onderweg met deze marathon wil bereiken, hoopt men hiermee uiteraard ook geld in te zamelen. Drenthe paardesporters sponsoren iedere kilometer die wordt gereden. Naar verwacht zullen beide amazones tussen 22.00 en 23.00 uur op zondagavond 26 augustus hun einddoel bereiken. Nadere informatie: Peter Bisschop, 033-619300 en Simone Giele, 05219- 8351. De honkballers van HSV De Knicker bockers zullen hun kampioensaspira ties voorlopig nog even in de koelkast moeten zetten. Een gevoelige 5-10 thuisnederlaag tegen mede-titelkandi daat BSCU uit Utrecht, zorgde ervoor dat ze de resterende wedstrijden zullen moeten winnen. Bovendien zal de pro testcommissie van de KNBSB het pro test in de uitwedstrijd tegen hetzelfde BSCU aan de Soesters moeten toewij zen, om op eigenkracht het kam pioenschap te behalen. De Knickerbockers moesten het ook deze wedstrijd stellen met een groot aantal invallers. Maar liefst vijf reserves moesten opdraven om het team com pleet te maken. In de eerste inning kwa men de Soester Knickerbockers dankzij een homerun van Aijen Rector - met twee man aan boord - op een 3-0 voor sprong. Daarna was het echter gedaan met de Soesters, die teveel veldfouten maakten om serieus partij te bieden aan de Utrechtse ploeg. In de tweede inning kwam BSCU, on danks sterk pitchwerk van Aijen Rec tor, terug tot 3-1. De Knickerbockers verzuimden in deze inning gebruik te maken van twee honklopers in sco- ringspositie. Ook in de derde inning kwam BSCU eenmaal tot scoren en wisten de Knickerbockers geen punten over de thuisplaats te brengen. Bij een 3-2 stand in de vierde inning kwam Rogier Kriele op de heuvel. Hij had duidelijk nog de vakantie in zijn an ders zo sterke werparm. Hij kon het slaggeweld van de Utrechters niet keren en moest lijdzaam toezien hoe ze in die inning een 3-5 voorsprong namen. Ondanks pogingen van de Soester honkballers het tij te keren bleef BSCU de voorsprong, vooral door veldfouten bij de Knickerbockers, uitbreiden. De Soesters wisten nog slechts tweemaal te scoren en brachten zichzelf daarmee in een afhankelijke positie ten opzichte van BSCU, voor wat betreft het kam pioenschap, dat overigens nog niet ver geten hoeft te worden, want alles is nog mogelijk. Maandag 20 augustus startte het nieu we damseizoen 1990-1991, een sei zoen waarin de verwachting hoogge spannen is. De tien leden die uitkwa men in de hoofdklasse zijn er al jaren op gebrand om door te dringen in de landelijke finale van de U.P.D.B. De afgelopen jaren eindigden ze steeds in de bovenste regionen. De tien die dit jaar achter de borden plaats nemen zijn zeker zo sterk als het vorig jaar. Het eer ste tiental komt uit in de Hoofdklasse van de U.P.D.B. en speelt met tien ver enigingen een enkele ronde om het kampioenschap van de Provincie Utrecht. De spelers die een vaste plaats hierin hebben zijn H.C. de Waard, JJ. den Os, B. Weistra, Chr. Bakker, G.L. de Bruyn, L. van de Laan, H. Schouten, M. Mulder, Th. Schimmel en A.A. van der Ploeg. Deze bondswedstrijden, waarvan er vier uit en vijf thuis gespeeld worden beginnen ongeveer half sep tember. Het tweede tiental dat evenals vorig jaar uitkomt in de Eerste Klasse is met enke le nieuwe spelers beduidend sterker dan het vorig jaar. Afgelopen jaren kon men zich met moeite handhaven in deze toch nog zware afdeling. Nu moet het, gezien de kwaliteit van deze mensen, mogelijk zijn door te dringen tot de middenmoot. De spelers van het tweede team zijn J. Nuyten, E. van het Klooster, E. van de Groep, H. Oostenrijk, E. Davelaar, M. Lambrechts, C. van Oosterom, A, van Oosterom, A. Butselaar en L. van Brummelen. Maandagavond begint ook het nieuwe rondspel voor de onderlinge competi- Voor wie een jongen of meisje van 6, 7,8 jaar of ouder is, aan sport wil gaan doen én het leuk vindt om dat samen met andere kinderen te doen kan best eens aan hockey denken. Hockey is een teamsport waarbij altijd in een eigen groepje met elkaar ge speeld wordt, zowel bij de trainingen als in de wedstrijden. Hoe jonger je begint, des te beter krijg je het spel 'in de vin gers', des te handiger wordt je met de bal en de stick. Hoe meer je de sport ei gen bent, hoe leuker het is. Al voor 6-jarigen staat de hockeyclub open; op zo'n jonge leeftijd worden er nog geen wedstrijden gespeeld. Door middel van een speciaal programma van vaardigheidsspelletjes wordt er toe gewerkt naar het mini-hockey van de 8- en 9-jarigen, waarbij de wedstrijden ge speeld worden op een klein veld. Wie zin heeft om te komen kijken kan dat op zaterdag 1 september doen. Dat is de begindag van het hockeyseizoen; er zijn dan vanaf half tien vriendschappelijke wedstrijden en hockeyspelletjes aan de gang. De hockeyclub is aan de Konings weg. Wie al eerder wat over de hockey club wil weten kan bellen met mevr. K. Luykx, telefoon 16820. tie. Veel is er veranderd in de groepsin deling. Alleen in de eerste groep zijn wat veranderingen. Zo zijn A. van Oos terom en E. Davelaar, die het een jaar in de zwaarste groep geprobeerd hebben, toch weer gedegradeerd naar groep twee. Nieuwkomers in groep één zijn C. van Oosterom en J. Nuyten. Op 19 augustus werd een wedvlucht ge houden vanuit Minderhout over een af stand van 93 kilometer. De duiven wer den om 12.00 uur gelost bij een zuid westen wind. P.V. De Vriendschap Van deze vereniging waren 394 duiven in concours. De eerste duif kwam aan om 13.00 .49 uur. Deze behaalde een snelheid van 1539.63 meter per mi nuut. De laatste prijsduif kwam aan om 13.06.14 uur. De uitslag was als volgt: C.P. Jak en Zn. 1 5 7 65 76. Comb. Rini 2 47 49 50. C. Kaats 3 24 36 37. B. Schimmel 4 14 26 41. J. Koster 6 12 22 40 77. A. Grift 852 55 7178. Vaessen/Veenendaal 9 44 51 57 63. W. Hoffman 10 30 43 61 75 79. R. Scheffers 1148. J. Wijnands 13 19 21 32 56 74. A. Meesters 15 46. J. Beijer 16 25 53. A.P. Kok 17 20. Comb. Buch- ner de Man 18 34. T. v.d. Kuijlen 23 45. Z.K.H. 27. H.C. Mol en Zn. 28. H.v.d. Veen 29 38 54 70. Comb. Altenaar/ Reijerse 3139 42 60 73. J. v. Groningen 33 66. A. Dijkstra 35. Comb. Raka 58 64 67. W. Cochius 59 68. P. Rauch 62. T. Kok 69. A. Wijnands 72. P.V. De Zwaluw Van deze vereniging waren 374 duiven in concours. De eerste prijsduif arri veerde om 12.59.12 uur. Deze behaalde een snelheid van 1586,48 meter per mi nuut. De laatste prijsduif kwam aan om 13.04.30 uur. De uitslag was als volgt: A. de Bree 1 9 10 29 34 37 54 69. J.P. Stam 2 19 20 28 49 56 6168 71. H. de Bree 3 7 81418 23 27 39 45 48 55 70 73. J. v.d. Brakel Zn. 4 11 26 31 32 38 40. G. Rijksen 5 53. J. v.d. Belt Klzn. 6 42. W.H. van Dorrestein 12 36 41 67 72. J. van Dijk 13 17 30 35. K. Kok 15. J. v. Groene- stein Zn. 16 62. Gebr. de Bruin 21 22 24 47 50 64 65. Th. Wigtman 25 33 43 75. H. Woudstra 44 58. Mevr. D. van Tol 46. Van de Vrakel de Beer 51 57 60 74. R. Eimers 52. M. Kanters 63. R. Voskuilen 66. Stand competitie Vleescentrum, na 7 vluchten: 1. J. Stam 8.665,81 m. 2. J. v.d. Brakel Zn. 8.623,40 m. 3. H. de Bree 8.551,33 m. 4. H. Huisman 8.520.31 m. 5. A. de Bes 8.480,96 m. 6. J. Wijnands 8.478,18 m. 7. A. Rookhuizen 8.441,32 m. 8. W. Hoffman 8.433,08 m. 9. Comb. Brakel de Beer8.416,38 m. 10. C. Rijksen 8.388,31 m. 11. B. Schimmel 8.370,09 m. 12. Th. Wigtman 8.354,54 m.

Soester Courant | 1990 | | pagina 13