TEGEIUND Nek- of Rugklachten? Gildefeest opnieuw groots evenement OTERKAMBE dram Gilde huldigt diamanten bruidspaar VLOERVERWARMING 1650.00 groenewijk b.v. Vrouw van 50 jaar werk voor 2 of 3 halve dagen WANDTEGELS WOENSD, SOESr IN DRIEVI WOENSDAG 29 AUGUSTUS 1990 SOESTER COURANT PAGINA 12 Festiviteiten op de Blaak trekken weer duizenden Uitslagen V olkspaardenfeest Nog steeds Niet meer Het verschil is een Dunlopillo Latex kussen van BEDDEN SPECIAALZAAK ALS JE EENMAAL JE MIDDENSTANDSDIPLOMA HEBT, GAAN ER HEEL WAT DEUREN VOOR JE OPEN... Uitslagen schietwedstrijden Oud-koning Jan van Steen en zijn gevolg werden vrijdagavond met veel eerbetoon van het Gildekorps van huis opgehaald. DE GROOTSTE KOLLEKTIE VAN NEDERLAND, OOK NATUURSTEEN! compl. aangelegd vanaf.. ■kNePtunusPlein 13 - Tel. 033-755865 Zwolle - Van Karnebeekstraat 86 - Tel 038-211684 ALLES METGARANTIE AANGEBRACHT DOOR EIGEN GESPECIALISEERD PERSONEEL! SOESTER COURANT Redaktie-adres: Van Weedestraat 227 telefoon 1 41 52 Privé: A. C. Post Joh. Poststraat 352 telefoon 2 12 97 (met jarenlange ervaring) zoekt per week. Boekhoudkundig, administratief of typewerk. Brieven onder nr. 1966 bur. Soester Courant V.A. 25 m' PLAVUIZEN GRATIS GELEGD KAMERVLOEREN 00 -- vanaf«.50 por m! Nieuw in ons assortiment Het mensonteri Arie u vorige we voort. In positi Hendrikse, zijn dochtertje Claui Niet dankzij, n meente Soest. De feiten van di het voor rekenii onderbrengen v jeugdherberg aa laas van korte d Op een enkele c berg de komen uitverkocht. Da: leraardigste vroi de jeugdherberg niets veranderen Inpakken en we Arie dacht, danl lijke relatie, een hebben. Hem we van van besche schikking gestel "zwervers" de w: te zouden kunni Helaas, de alge neing voorziet i Caravans, die pi woond, mogen i den geparkeerd particulier terrei De weg terug n hoefde echter nu Dirk en Claudia ner in de Van M pen week hun m schenk aangebo mij in", luidde di behelpen zijn, r langer. Ik kan zien", liet ze de Arie weten. Vanuit hun niem men zijn Dirk et per geweest en z wereld toonbaai tal van aktivitei men. Na in het I van een bewijs trok een herenf wagen richting Spoorstraat 5, w tenkantoor is ge Steenhuis zich h aangetrokken. 1 gewerkt aan een de woningbouw sen, teneinde mo betaling van ach verhuuders in So kenden kansen I Sinds de afgelop op het gemeent hebben, niet met rakter heen kuni listen hebben ve dat Conny inden tober zal bevalh tweeling, haar vo valide-wagen wo feit dat zij aan e ruggemergziekte Soest kan rustig dat Dirk, Conny ties voor het nieu volgen is minir A'foortse advoca pig afgeraden; d is er, begrijpelijl gelukkig mee ee de elementen bl Eind goed, al go Arie wenst het, heeft zo zijn twi Weliswaar is Dirl heden in Soester Soest gebonden, spraak op een t mijn, gelet op volgt er niet. Merkwaardig ov« Iedere asielzoek onterecht een be heid krijgt tenm een dak boven z In Soest kw am m oogluikend toest een lekkende g> stalling. Triest is ook slechts de burger nam zich persoo sultaat, met de z en dat terwijl hij tenminste twee i op hun politiel hadden kunnen Waar is de Jan Vi id van de gemeei sief Soest destijd bereid was de gaan? Wat heeft wetho gekozen door de slechts toe te kij Valt de slachtoffc niets te verwijten waarop ze met I actie voerden he gezet. Dirk is a mentariër als ht spreekteksten gr hoe groot of kleii rechtstreekse ver Maar een plaatse machtig is men schuld, in minim den te laten, do sommige opvattii eens te herovem Bram Biesterveld wist de talrijke bezoekers van de traditionele ouderenmiddag tijdens het Gildefeest uitstekend te vermaken. een grote deelname, maar bij de eerste echte Gilde-avond - donderdag met Anita Meijer en Lee Towers - was het meteen raak. De feesttent was afgela den met Soesters die de beroemde ar tiesten, gepresenteerd door Thari (Ra dio Soest en NCRV) Schröder, op eigen bodem konden zien optreden. Met de begeleiding van de Bob East Show Band waren ze bovendien ook tot ver in de omtrek te horen, zodat degenen die geen kaartje hadden kunnen bemachti gen toch van afstand konden meegenie ten. Uiteraard vierde het Gilde het feest ook "in eigen kring". Vrijdagavond gebeur de dat met o.a. de traditionele jaarlijkse eucharistieviering in de Petrus en Pau- luskerk, onder leiding van Gilde-pastor G. van der Beek. Eerst werd de regeren de schutterskoning Jan van Steen met zijn gevolg op feestelijke wijze van huis (aan de Vondellaan) opgehaald. Later volgde een besloten feestavond op de Blaak. Volkspaardenfeest Zaterdag stond er weer heel wat op het programma voor het grote publiek van Soest. Burgemeester De Widt was al vroeg present om het volkspaardenfeest officieel te openen. Dat hij in zijn vorige woonplaats Best al de nodige Gilde-er- varing had opgedaan kwam hem in dat verband zeker van pas. De eerst nog wat schaarse, later talrijke toeschouwers ge noten van een prachtig schouwspel, dat bij geen enkel Gildefeest ontbreekt, en terecht. Voor de uitslagen: zie elders op deze pagina. 's Morgens vroeg waren overigens al zo'n 280 fietsers en fietsters richting Ve- luwe vertrokken, om deel te nemen aan de door Tempo Toer uitgezette fiets tocht over 150 of 85 kilometer. Door het mooie weer waren er dit jaar heel wat meer rijders. Zeer veel belangstelling was er voor de kinderspelen, traditiegetrouw een be langrijk onderdeel van het zaterdag (en zondag-) programma. Vooral het gri meren bleek in trek: meer dan 150 kin deren liepen met de fraaiste en kleurig- ste gezichtjes rond. Ook aan de spel letjes werd volop meegedaan. Volksspelen Dat gold niet minder voor de Volksspe len, een unieke en buitengewoon gezel lige happening, waarin het puikje van Soest opnieuw zijn beste beentje voor zette. Er deden maar liefst 54 teams mee, die onderling hun krachten kon den meten op negen verschillende spel- onderdelen, die elk veel behendigheid en doorzettingsvermogen eisten. Bij de heren kwam het team Voortjes 1 als ab solute winnaar uit de bus; het verzamel de niet minder dan 449 punten, voor De Wiekslag 2 (443) en Lest Best (404). Bij de dames scoorde De Wiekslag 1 het beste resultaat met 208 punten. Ver dienstelijk, maar ondanks de emanci patie nog geen echte bedreiging voor de heren der schepping. Bij het "oud-koningen-kampen" deden zaterdag 15 oud-koningen mee. De wis selbeker werd in de wacht gesleept door Kees de Bruin van de Klaarwaterweg, schutterskoning 1988, die bij het 109de schot suces had. Feesten Feesten, dét kunnen ze bij het Gilde. Dat bleek zowel zaterdagavond als zon dagavond, toen de tent op de Blaak te klein was om het aantal feestgangers te bevatten. Zaterdag werd een absoluut record geboekt: 1500 betalende bezoe kers, die kwamen meezingen met de Havenzangers. Een uitverkocht huis, zodat nog enige honderden teleurge steld huiswaarts moeten keren, want er kon echt geen kip meer bij. Dat bij zo'n grote drukte en de hoge temperatuur het bier - en andere dranken - rijkelijk vloeide mag natuurlijk geen verbazing wekken. Het Gilde verdient echter een groot compliment, omdat het eventuele ongeregeldheden uitstekend in de hand hield. Zondagavond was het iets rusti ger in de feesttent, waar les Cigales voor het muzikaal entertainment zorgden. Het Koningsbal trok een kleine 1000 bezoekers. Daarvoor had het op de Blaak verza melde volk al de diverse schietwedstrij den meegemaakt en het altijd weer aan- stekelijk-enhousiaste optreden van de Eemlander Blaaskapel. Naast de strijd om het koningschap, waaraan in totaal 131 Gildebroeders deelnamen, vonden een reeks van andere wedstrijden plaats. Dat gebeurde nadat officieel af scheid was genomen van oud-koning Jan van Steen en na het "vrijen" van de vogel door de diverse wereldlijke en kerkelijke autoriteiten: burgemeester De Widt, gildepastor Van der Beek, en de wethouders Menne, Kingma en Swinkels. Voor de uitslagen zie elders op deze pagina. Jong en oud Maandag beleefde het feest zijn laatste dag, met succesvolle bijeenkomsten voor jong en oud. Bijna 1200 jongeren bezochten de Tros-Drive-in-show met Murtijn Krabbé en Martin Anders en tot middernacht daverden de disco stampers door de feesttent, 's Middags werden meer dan 200 ouderen van Soest (van wie velen met de bus waren opgehaald) onthaald op het program ma "Schep vreugde in 't leven" met Bram Biesterfeld, die met zijn liedjes en sketches het publiek uitstekend wist te vermaken. De middag werd geopend door ouderman Wim Schimmel, burge meester De Widt - veelvuldig aanwezig bij het Gildefeest - hield een speechje en er volgde bovendien een-nadere kennis making met het nieuwe koningspaar, Gerard van Roomen en Wil Meijer. De middag viel prima in de smaak bij de oudere bezoekers. Wat wel vaststaat is dat de belangstel ling voor dit unieke Gildefeest boven- de-rivieren elk jaar gestadig toeneemt. Niet alleen uit Soest, ook uit omliggen de plaatsen en soms van heel ver komen jaarlijks duizenden om het evenement, of enkele spectaculaire onderdelen, maar niet te missen. Het Gilde krijgt langzamerhand een onschatbare erva ring, waardoor het feest zich een uitste kende reputatie heeft verworven. Het bestuur kan zich vooralsnog, na een korte rustperiode, gaan opmaken voor het feest van volgend jaar. Dat zal wel lukken. Zestig jaar getrouwd zijn en gehuldigd worden door het Gilde - dat overkwam het bruidspaar W.J. Hilhorst en A. Hil- horst-Tolboom maandag j.l. Het dia manten echtpaar hield een receptie in de Rank. 's Middags kwam burgemeester De Widt namens het gemeentebestuur de felicitaties aanbieden, en 's avonds maakte het nieuwe Schutterskonings- paar met zijn gevolg, waaronder bestuur en korpsleden, zijn opwachting. Het spreekt vanzelf dat de nieuwe Gildeko- ning Gerard van Roomen door het bruidspaar hartelijk werd begroet. De heer Hilhorst, die destijds aan de Schoutenkampweg de smederij begon die is uitgegroeid tot een omvangrijk constructiebedrijf het echtpaar woont tegen woordig in Honsbergenis al jaren een enthousiaste Gildebroeder. Zijn va der was ooit ouderman en zeifis de heer Hilhorst sind 1920 lid van het Gilde. Een mooier tijdstip dan het Gildefeest om dit huwelijksjubileum te vieren was dus nauwelijks denkbaar. Het Volkspaardenfeest werd op zater dag 25 augustus georganiseerd door het Groot Gaesbeeker Gilde in samenwer king met de Warmbloedpaardenfok- vereniging Eemland. Ringsteken onder het zadel, pony's: 1. H.A. Treffers 2. F. Hensen 3. G. van Zijtveld 4. H. de Munnik Ringsteken onder het zadel, paarden: 1. P. van Westerveld 2. J. van Dorresteijn 3. M. Altena 4. J.L. Zoetelief Ringsteken aangespannen paarden en pony's: 1. M. Klomp 2. C. v.d. Breemer 3. J. van Dorresteijn 4. J.J. van Beek Bestgaande rijpony: 1. J. Beltkamp 2. S.M. Kuyer 3. H.A. Treffers 4. M. van Dijk Bestgaand rijpaard: 1. M. Teunissen 2. D. Kooy 3. S.W.M. Hendriksen 4. L.M. Snijders Tuigpaarden: 1. J. de Bruin 2. M. Valkengoed 3. Mevr. G. v. Zijtveld 4. Hr. G. v. Zijtveld Behendigheidswedstrijden paarden en pony's (aangespannen): Pony's: 1. J.J. v. Beek 2. H. Schothorst 3. A.W. Kuyer 4. M. van Hilst Paarden: 1. M. Klomp 2. S. Hamming 3. G. v. Dorresteijn 4. P. Dorland Behendigheidswedstrijd pony's onder het zadel: 1. M. Schenkel 2. F. Hensen 3. G. v. Zijtveld Het volkspaardenfeest trok evenals de andere zaterdagactiviteiten een grote publieke belangstelling. De diverse wedstrijden konden onder unieke weersomstandigheden worden afge werkt. Henk Soeverijns, 35 jaar. In '89 geslaagd voor de CMO- Middenstandsopleiding. Nu ambachtelijk bonbonmaker. 'Mijn klanten eten hun vingers erbij op', zegt hij lachend. Het Gildefeest, dat elk jaar eind au gustus in Soest wordt gevierd, heeft in de afgelopen dagen duizenden Soes ters op de been gebracht. Het evene ment, dat zich qua omvang en opzet met geen enkele andere Soester activi teit laat vergelijken, is opnieuw een ongeëvenaard succes gebleken. Het Gilde, dat zich ook nu weer een zeer bekwaam organisator toonde, kan te rugzien op een zeer geslaagd feest, dat ondanks de grote drukte zonder noe menswaardige wanklanken is verlo pen. De verschillende activiteiten trokken dit jaar weer zeer veel bezoekers. Dat had ook wel een beetje te maken met de meer dan uitstekende weersomstandig heden, maar zónder een programma dat klinkt als de spreekwoordelijke klok helpt de zon natuurlijk ook niet. De activiteiten in het voorprogramma - de fietstocht (Tempo), de wandeltocht met 230 deelnemers door de Korte Duinen (Wandelcomité Jacob van Gaesbeek) en de Gildeloop (Pijnen burg) - mochten zich al verheugen in I Laanstraat 91, Baarn BEDDEN I Telefoon 02154 -1 35 21 EN TEXTIEL I Een Middenstandsdiploma biedt perspectief. Het is dikwijls een vereist 'papiertje' als je van je toekomstplannen werk wilt maken. Met de avondopleiding van CMO kan ook jij binnen 1 jaar je Middenstandsdiploma op zak hebben. Praat er eens over met de opleidings-specialist. Neem vandaag nog de stap waar je over een jaar zoveel plezier van zult ondervinden. Hij wijst je graag de kortste weg naar je doel! Start maandag 3 sept. a.s., 19.30 u Plaats Waldheim-mavo Vondellaan 2, Baarn. Inschr.eerste cursusavond. W Ev.inl. 02154 -1 45 49 of 1 53 24 02155 -1 76 83 CMO VOOR HET MIDDENSTANDSDIPLOMA WAAR JE VERDER MEE KOMT. Erkend door de Minister van Onderwijs en Wetenschappen op grond van de Wet op de erkende onderwijsinslellingen, voor zover hel onderwijs binnen de reikwijdte van de Wet valt. Behendigheid en samenwerking waren tijdens de Volksspelen een absolute vereiste om de ploeg bij elkaar te houden. 1 Naast het Koningschieten, altijd weer het meest spectaculaire onderdeel van het schuttersfestijn, trokken ook de di verse andere kampioen-, prijs- en ge- luk-schietwedstrijden veel belangstel ling. Er waren dit jaar vele honderden deelnemers, waaruit blijkt dat de be langstelling nog steeds groeit. De Gildebroeders beproefden hun krachten onderling, behalve bij het Ko ningschieten, ook bij het prijsschieten op de vogel. De uitslag daarvan was: lste prijs (kop): Vogel A - A. van Hofslot. Vogel B - Martin v.d. Heuvel. 2e prijs (rechter vleugel): Vogel A - Gerard Roest. Vogel B - Toon Brouwer. 3e prijs (linker vleugel): Vogel A - Leo Kortekaas. Vogel B - René ten Haaf. 4e prijs (staart) Vogel A - Jan Smeeing. Vogel B - Arnold van den Breemer. Andere uitslagen: Kampioenschap van Soest 1990 (niet gildeleden): 1. R. van Loon. 2. W. Oosterhof. 3. F. de Bruin. Kampioenschap van Soest 1990 van het gilde: 1. Jan van Steen. 2. André v.d. Breemer. 3. Henk Pronk. Kampioenschap dames: 1. Riet van 't Klooster 2. Dieneke Bik. 3. Ank van Doom. Damesschieten klos 1990: 1. F. Kok, C. Smeeing, A. Rebel. 2. G. Hendrikse, J. v.d. Ster, R. van 't Klooster. 3. G. van Steen, B. en W. Hilhorst. Lee Towers-in-concert, maar dan wel in de overvolle feesttent, waar hij en Anita Meijer een grandioze show brachten. Gerard van Roomen legt met precisie aan voor het schot dat hem uiteindelijk de titel van schutterskoning zal opleveren.

Soester Courant | 1990 | | pagina 12