■of G EHBO Verdwenen Soest ;hten? KAMSES W il 'We Want Moore Productions': Soests eerste en enige theaterbureau Verdwenen Soest hervonden Meningen van lezers m mmiMmï Niet meer en Dunlopillo ien van TAALZAAK 1G 1650.00 «SOES'* DRAMA IN DRIEVOUD (2) Initiatief van zanger/entertainer Jay Delmore 'Hoofdpijn te lijf' Gevluchte bromfietsdief aangehouden Mist rond verkeersproblematiek Ossendamweg/Vondellaan Spionage (2) Fotocursussen Stichting Statief lui 01 ii 00 0ÊÊ Museum Oud Soest (Ml 11 lil PAGINA 12 est uitstekend te vermaken. 'drijf het echtpaar woont in Honsbergenis al jaren aste Gildebroeder. Zijn va- ouderman en zeifis de heer i 1920 lid van het Gilde. tijdstip dan het Gildefeest 'ijksjubileum te vieren was ks denkbaar. idswedstrijd pony's onder kei i /eld ardenfeest trok evenals de rdagactiviteiten een grote ^langstelling. De diverse konden onder unieke idigheden worden afge- TER COURANT -adres: Van Weedestraat 227 telefoon 1 41 52 C. Post Joh. Poststraat 352 telefoon 212 97 BEDDEN T EN TEXTIEL H GRATIS GELEGD 20o5O per m* issortiment iGELS WOENSDAG 29 AUGUSTUS 1990 SOESTER COURANT PAGINA 13 door Arie Wandelaar Het mensonterende drama waarover Arie u vorige week berichtte duurt nog voort. In positieve zin gaat 't Dick Hendrikse, zijn vriendin Conny en dochtertje Claudia iets minder slecht. Niet dankzij, maar ondanks de ge meente Soest. De feiten van de afgelopen dagen, het voor rekening van een particulier onderbrengen van het drie-tal in de jeugdherberg aan de Bosstraat was he- laas van korte duur. Op een enkele dag na is de jeugdher berg de komende weken besproken uitverkocht. Daaraan kan zelfs de al leraardigste vrouwelijke manager van de jeugdherberg, Mieke van Gerven, niets veranderen. Inpakken en wegwezen dus. Arie dacht, dankzij een mensvriende lijke relatie, een oplossing gevonden te hebben. Hem werd kosteloos een cara van van bescheiden omvang ter be schikking gesteld waarin de Soester "zwervers" de wachttijd op woonruim te zouden kunnen doorbrengen. Helaas, de algemene politie-verord- neing voorziet niet in noodgevallen. Caravans, die permanent worden be woond, mogen in Soest nergens wor den geparkeerd en ook plaatsing op particulier terrein is niet toegestaan. De weg terug naar de fietsenstalling hoefde echter niet genomen te wordne. Dirk en Claudia kregen van een bewo ner in de Van Weedestraat de afgelo pen week hun mooiste veijaardagsge- schenk aangeboden. "Trek maar bij mij in", luidde de aanbieding. "Het zal behelpen zijn, maar zo kan het niet langer. Ik kan het niet langer aan zien", liet ze de woningzoekenden en Arie weten. Vanuit hun nieuwe, tijdelijke onderko men zijn Dirk en Conny naar de kap per geweest en zien er voor de buiten wereld toonbaarder uit. Nodig, want tal van aktiviteiten werden onderno men. Na in het bezit te zijn gekomen van een bewijs van onvermogen ver trok een herenfiets en een invalide wagen richting Amersfoort. In de Spoorstraat 5, waar Strengere advoca tenkantoor is gevestigd, heeft mr. JJ. Steenhuis zich het lot van het drietal aangetrokken. Vanuit A'foort wordt gewerkt aan een betalingsregeling met de woningbouwvereniging te Maare- sen, teneinde mogelijk te maken dat na betaling van achterstallige huurschuld verhuudere in Soest aan de woningzoe kenden kansen bieden. Sinds de afgelopen week zal wie daar op het gemeentehuis mee te maken hebben, niet meer om het urgentie-ka- rakter heen kunnen. Medische specia listen hebben verklaringen afgegeven dat Conny inderdaad in de maand ok tober zal bevallen, mogelijk van een tweeling, haar voortbewegen in een in valide-wagen wordt verklaard door het feit dat zij aan een ernstige vorm van ruggemergziekte lijdt. Soest kan rustig slapen, want de kans dat Dirk, Conny en Claudia hun zitac- ties voor het nieuwe gemeentehuis ver volgen is minimaal aanwezig. Hun A'foortse advocaat heeft ze dit voorlo pig afgeraden; de kinderbescherming is er, begrijpelijk overigens, ook niet gelukkig mee een 3-jarige peuter aan de elementen bloot te stellen. Eind goed, al goed? Arie wenst het, hij hoopt het, maar heeft zo zijn twijfels. Weliswaar is Dirk door zijn werkzaam heden in Soesterberg economisch aan Soest gebonden, een vorm van aan spraak op een woning op korte ter mijn, gelet op de omstandigheden, volgt er niet. Merkwaardig overigens. Iedere asielzoeker die hier terecht of onterecht een beroep doet op de over heid krijgt tenminste op Schiphol al een dak boven zijn hoofd. In Soest kwam men niet verder dan het oogluikend toestaan van een verblijf in een lekkende gemeentelijke fietsen stalling. Triest is ook de constatering dat slechts de burgemeester tijd en moeite nam zich persoonlijk, zij 't zonder re sultaat, met de zaak bezig te houden, en dat terwijl hij wordt omringd door tenminste twee wethouders die, gelet op hun politieke signatuur, andere hadden kunnen en moeten reageren. Waar is de Jan Visser gebleven die als I id van de gemeenteraad voor Progres sief Soest destijds voor ongeveer alles bereid was de Soester straat op te gaan? Wat heeft wethouder Frans Kingsma, gekozen door de gewone man, bezield slechts toe te kijken? Valt de slachtoffers van deze opstelling niets te verwijten? Zeker wel. De wijze waarop ze met hun 3-jarige Claudia actie voerden heeft veel kwaad bloed gezet. Dirk is allerminst een parle mentariër als het om een keuze van spreekteksten gaat. Een huurschuld, hoe groot of klein ook, is zijn eerste en rechtstreekse verantwoordelijkheid. Maar een plaatselijke overheid die on machtig is mensen, met of zonder schuld, in minimale menselijke waar den te laten, doet er verstandig aan sommige opvattingen en besluiten nog eens te heroverwegen. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Licht- en Krachtinstallaties Telefoon (02155)-1 3014 Toegegeven: op artistiek gebied valt er in Soest zélf in het algemeen niet denderend veel te beleven. We heb ben niet eens een eigen theater, en misschien komt dat er ook wel nooit. Toch speelt Soest geen onbelangrijke rol in de wereld van de showbusiness: heel wat artiesten en "omroepmen sen" hebben hier, onder de rook van Hilversum, hun woonplaats gevon den. Eén van hen is Jay Delmore, de zanger/entertainer die inmiddels kan terugkijken op een carrière van zo'n 25 jaar. Jay Delmore - volgens de burgerlijke stand Jaap v.d. Moren - begon zijn loopbaan destijds bij The Milionaires, waarmee hij tot de vaderlandse hitpara de wist door te dringen. In 1980 startte hij met zijn solocarrière, toen hij op uit nodiging van de bekende organisator Lou van Rees deelnam aan het Knok- ke-songfestival, samen met Margriet Eshuijs en "Babe". Van Rees bedacht ook de naam Jay Delmore voor hem. Ofschoon hij intussen heel wat platen op zijn naam heeft staan en toernees maakte door Duitsland, Engeland, Spanje, Scandinavië en nog wat buiten plaatsen heeft hij nooit "gescoord", zo als hij het noemt. "Toch ben ik best be kend in het vak en goed ingeburgerd. Ik ben verschillende malen opgetreden in het Lido, heb in shows gestaan met Lee Towers, Boney M en anderen, maar ja, als je niet echt scoort bereik je hoog stens de subtop. Een raar en wisselvallig vak." Broodjes Dat zit voor een belangrijk deel in de rol die de theaterbureaus spelen, aldus Jay Delmore. "Als artiest ben je daar zowat helemaal afhankelijk van. Zij verkopen je, als het ware. Mensen als Lee Towers, Conny Vink en Anita Meijer, die gaan als warme broodjes, maar iemand als Jay Delmore, die moeten ze er echt in- kletsen. Er zitten heel wat artiesten in die subtop, die net zo goed zijn, maar noodgedwongen thuis zitten." Delmore heeft desondanks via het ar beidsbureau - dat een speciale afdeling artiesten-bemiddeling heeft - heel wat werk kunnen doen en besloot enkele ja ren geleden al voortaan zichzelf te gaan verkopen, zonder inschakeling van de theaterbureaus, die altijd een fors stuk provisie eisen. De bureaus, verenigd in de "Fecta", reageerden met wat hij "een pure boycot" noemt, maar hij ging zijn eigen weg. Naast het succes van zijn Iwan Rebroff- persiflage (uiterlijk kunnen het bijna tweelingbroers zijn), o.a. in de TV- show van Ivo Niehe, leent de Soester zanger zijn stem veelvuldig aan com mercials en tekenfilms. Brutus, de grote tegenstrever van Popeye, heeft in Ne derland de stem van Jay Delmore, om maar een voorbeeld te noemen. Enorm succes Grote successen behaalde hij de laatste jaren met de "Wizard Juke Box Show", die hij zelfheeft samengesteld en waar mee hij optreedt voor militairen. De show omvat o.a. een showballet, de band "Sesam", de zangeressen Jolanda en Lucienne (blond en donker) en ui teraard Jay Delmore zelf. "We zitten el ke week weer ergens anders, en het is een enornm succes," aldus de Soester. "De meeste shows die in kazernes wor den opgevoerd trekken maar weinig be langstelling. Er wordt ook weinig aan promotie gedaan. Dat heb ik anders aangepakt: ik zorg ervoor dat er tevo ren tientallen posters worden opgehan gen en ze komen met honderden tege lijk op het spektakel af. Ik produceer de show, schrijf zelf de choreografie, en verkoop 'm ook, buiten de theaterbu reaus om." Daarnaast startte hij vorig jaar op uit nodiging met een grote show in het Marcanti-theater in Amsterdam. Met een goed orkest, de Torpedo's, een showballet (Jos Dolstra), een uitsteken de zangeres (Jo-Ann) en Jay Delmore zelf leverde dat een programma op dat eigenlijk niet stuk kon. Helaas, het werd vroegtijdig afgeblazen. "Een kwestie van gebrek aan PR," aldus de zanger. "Marcanti heette vroeger de Hoeksteen en stond nog veel te veel bekend als een linkse tent. Dat imago had het nóg. Het publiek bleef grotendeels weg..." 'We Want Moore' Jay Delmore is het type niet om in der gelijke omstandigheden bij de pakken neer te gaan zitten. Met de andere me dewerkers van de show constateerde dat hij dat het eeuwig zonde was om het hierbij te laten, en zo ontstond het am bitieuze plan om een eigen theaterbu reau op te richten, onder de zorgvuldig gekozen naam "We Want Moore Pro ductions". Daarin staat "Moore" (dub bel o) volgens Delmore niet alleen voor "more" (meer) maar ook voor "moore", wat volgens Jay Delmore zo veel betekent als "verorberen", wat hij wel een passend begrip vindt, en uiter aard klinkt ook zijn eigen naam erin door. Soest heeft dus sinds kort zijn eigen eer ste en enige theaterbureau, die de Mar- canti-show (thans omgedoopt tot Weekend-show, wat beter in 't gehoor ligt) overal in het land "aan de man" brengt; vooral, maar niet alleen, in de weekeinden. "Echt een wervelende show," aldus Jay Delmore. Alles kan "We Want Moore Productions" zorgt overigens niet alleen voor de show zelf, maar ook voor alles er omheen, zoals de catering - waarvoor o.a. een beroep kan worden gedaan op de complete party service van Martin Air - en diverse at tracties. Voor bedrijven, instellingen en andere gezelschappen worden desge wenst complete "uitjes" georganiseerd. "Alles kan," aldus Jay Delmore. "Wil men een kameel? Dan krijgt men een kameel. Wil men een boa constrictor? Die ook. Wil men naar Afrika, de Efte- ling, het Rijksmuseum - het kan alle maal." Het spreekt vanzelf dat "We Want Moore Productions" haar veelomvat tende activiteiten ook graag onder de aandacht van het Soester publiek brengt. Wie belangstelling heeft kan kontakt opnemen met het bureau via tel. 24226 in Soest. Soms krijgen we verschillende brie ven en diverse telefoontjes, maar soms komt er helemaal niks - de reacties op de foto's van "Verdwe nen Soest" lopen erg uiteen. Met de foto die we 25 juli afdrukten, kwa men we met een nieuw probleem te zitten: er waren twee verschillende families die de personen op de foto als hun verwanten herkenden. In beide gevallen werd mede een be roep gedaan op de familiegelijkenis - "alleen al aan de gezichten kan je zien dat het om onze familie gaat". Inmiddels is echter van één familie komen vast te staan - er werd zelfs voor gecorrespondeerd met familie leden in Canada! - dat het onmoge lijk om diegenen kon gaan die men hiter in Soest gedacht had, en deze mogelijkheid bleek dus weg te val len. Resteert de andere familie, waar trouwens geen spoor van twijfel was: de familie Mets. De heer Willem Siebe Mets van de Korte Brinkweg beschrijft het groepje als volgt. Links zittend: Jan Mets, broer van Willem, woonde niet ver van de plaats van de foto (Lange Brinkweg/ Kerkpad, ter hoogte van het Witte Paardstraatje). Staande daarnaast: Willem Mets, mijn grootvader. Meisje: pleegdochter, naam onbe- !iï hel S»ni kend, maar misschien komen we daar óók nog wel achter Vrouw zittend: Richarda Maria Mets-Kaats, mijn grootmoeder. Jongeman: Johannes Joseph Mets, mijn vader. Rechts (niet op de afge drukte foto) boer van Logtenstein, een buurman. De informatie is afkomstig van de negentigjarige moeder van de heer Mets, die heel zeker was van haar zaak. De familie W. Mets had een timmerbedrijfje, aldus zijn klein zoon, en verdiende ook nog wat met het houden van enige stuks vee. De op de foto nog jonge J. J. Mets had vanaf rond 1922 een aannemingsbe drijf aan de Korte Brinkweg. Hij overleed in 1975 en was toen bijna 81 jaar oud. De foto moet dus onge veer in 1906 gemaakt zijn. Toen wijlen de heer E. Heupers de foto opnam in zijn boekje "Soester mannen en vrouwen", voelde de heer Mets (J.J.) er weinig voor daar met naam en toenaam in te stan. In dat boekje luidt het onderschrift dan ook dat de namen van de afgebeelde personen onbekend waren. Nu, weer zoveel jaar later, golden deze bezwaren niet meer bij de familie en konden ze worden gepubliceerd. Alweer een tipje sluier over het ver leden van Soest opgetild. Aan de vooravond1 Van de start van de radiöL en'teleyisieeüfStis 'Hoofdpijn te lijf' öfè'ahisèért d'e afdeling Utrecht van de Nederlandse Vereniging van Migrai- nepatiënten op woensdag 19 september een contact- en discussie-avond met als thema: 'Wat kun je zélf aan hoofdpijn en migraine doen?'. De bijeenkomst is voor iedere belangstellende vrij toegan kelijk. Plaats: de Kargadoor, Oudegracht 36 te Utrecht. Aanvang 20.15 uur. Nadere inlichtingen over deze bijeen komst, alsmede over de Nederlandse Vereniging van Migrainepatiënten, zijn verkrijgbaar bij Marianne Putter, tele foon 030-714436. De politie heeft vorige week na grondig speurwerk een 24-jarige Soester aange houden, die enkele dagen eerder een bromfiets had gestolen aan de Parklaan. De politie moest toen de achtervolging voortijdig staken, omdat de man de brommer achterliet en met zijn vriendin het maisveld van de Eng invluchtte. Hij legde bij zijn aanhouding een bekente nis af. Spelregels: Alleen brieven van maxi maal 250 woorden, die betrekking hebben op Soest, worden geplaatst. Anonieme brieven of brieven onder pseudoniem worden geweigerd. De redaktle behoudt zich het recht voor brieven zonder opgaaf van re denen In te korten of te weigeren. Plaatsing houdt niet In dat de redak tle met de Inhoud Instemt. Bewoners van de omgeving van de Os- sendamweg, u ziet cumulatief uw leef milieu verslechteren. 1. Een toenemende verkeersstroom (nu ca. 15650 auto's per etmaal in de Ossendamweg en over 5 jaar ge groeid tot 18500. Vondellaan nu 9000 auto's). Aan u is meegedeeld dat nog geen be slissingen over te nemen maatregelen worden genomen i.a.v. lopende on derzoeken in de regio en naar de ge wenste hoofdwegenstructuur voor Soest. 2. Wat doen B. W. intussen? Zij besluiten de bewegwijzering van rijksweg N221 te doen aanpassen in die zin dat het doorgaand verkeer wordt geleid naar en via de Konings weg. Uw wegvak wordt daarmee au tomatisch onderdeel van het hoofd wegenstelsel (buitenring). Maar dat wordt niet uitgesproken. Er wordt zelfs ontkend dat vooruit wordt gelo pen op de besluitvorming over de hoofdwegenstructuur. Nu kunnen auto's wel hard rijden maar niet vliegen. U krijgt er dus een probleem bij. Een extra verkeersbelasting van duizenden auto's. Desgevraagd geven B. W. als rede nen: a. het traject Koningsweg/Ossendam weg/Vondellaan is "over het geheel genomen" (een miskenning inhou dend van uw belangen ten gunste van verkeersbeiangen) beter geschikt dan de oude rijksweg voor de verkeersaf wikkeling; b. beide routes komen wat meer in evenwicht (is discutabel) en c. de resultaten van de hoofdwegen- structuurstudie laat nog wel enige tijd op zich wachten! M.a.w. B. W. spreken zichzelf tegen. Het enige juis te is dat die relatie niet valt te ontken nen. B. W. zijn kennelijk bezig een mis tgordijn op te trekken, wellicht in de hoop dat u dit niet doorziet en zij een ja renlang ad hoe beleid op sluipende wij ze kunnen afronden. Een salamitactiek, waarbij het de vraag is of er een raads besluit aan ten grondslag ligt, hetgeen in casu vereist is. Op die vraag kreeg ik geen antwoord. Er wordt op botte wijze vooruit gelopen op de inspraak en be sluitvorming die een acceptabele oplos sing moet bieden voor het meest pro blematische wegvak van Soest, zonder daarbij tegelijk consequenties te trek ken (zie HDV-rapport). En dat is een kwalijke zaak. Zo ga je als gemeente niet met zaken en burgers om. Ik stel mij voor dat de politieke groeperingen dit niet accepteren en B. W. zullen terug fluiten. Vanzelfsprekend kunt u zelf ook reageren. A. van den Heuvel Correspondentie De redaktie ontving in de afgelopen week een ingezonden brief over de huisartsendiensten in Soest. De brief is helaas in het ongerede geraakt; de schrijver wordt dan ook verzocht opnieuw kontakt met de redaktie op te nemen. Veertien dagen geleden heb ik hopelijk uw ogen geopend wat betreft het bedrij ven van subversieve praktijken van ons, Nederlanders, onwelgevallige buiten landse elementen. Ik heb er op gewezen dat men in deze tijd van ontspanning vooral niet direkt aan de Russische KGB moet denken. Maar dat er het één en an - der aan de knikker is, staat nu toch wel vast. Ik zal meteen met het schokkende beginnen; de Nederlandse Binnenland se Veiligheidsdienst, beter bekend als de B VD, heeft niets van zich laten horen. Dat kan drie dingen betekenen. 1. Mijn bevindingen, veertien dagen ge leden beschreven in deze krant, worden door de heren niet serieus genomen. 2. De Soester Courant in haar geheel wordt over 't hoofd gezien. 3. De vaderlandse veiligheidsmensen zijn een paar maan den op vakantie. Ik hou 't op de derde mogelijkheid want Sail 90 met al die buitenlandse boten heeft een hoop energie van die dames en heren gevreten. Ik heb nog kontakt op genomen met advertentie-afdelingen van diverse landelijk dagbladen en ge vraagd of men zo maar, in the blind, ad vertenties opneemt en het antwoord was dat men dat doet, ja, als er geen sprake is van aanstoot gevende teksten. "En tek sten die de binnenlandse veiligheid kun nen schaden?", opperde ik maar daarop werd me te verstaan gegeven dat men daarop niet kan letten omdat men in 't ontcijferen van code-advertenties ge woonweg niet getraind is. Dus het komt gewoon neer op de alert heid van de gewone man, van de burger. Dus van u en ik. De inventiviteit van de vijand kent bijna geen grenzen. Twee weken geleden was ik in 't zuiden van 't land en opeens zag ik iets merkwaardigs. Een vliegtuigje met en reclame-boodschap er achter. "Niks bijzonders", zou men zeggen. Nee als het te maken heeft met Douwe Egberts, Heineken of de plaatselijke braderie niet. Maar als de boodschap alleen maar luidt; "Katje, nog twee dagen slapen gaan mijn nekharen overeind staan! Ra dio Oranje, weet u nog wel? "The Eagle has landed". Of "Das England Spie" met alz'n verkapte dramatische bood schappen! Men kan niet waakzaam ge noeg zijn! Ik heb geprobeerd dat vlieg tuigje te volgen want ik wilde graag uit vissen van welk vliegveld dat ding was opgestegen. Het zou best interessant zijn geweest te weten wie de opdrachtgever was maar helaas raakte ik 'm midden in de Brabantse hei kwijt. "Katje, nog twee dagen slapen", is dat nou iets onschul digs Een jongeman die over twee dagen trouwt met z'n "Katje"? Of zit er veel meer achter... Ik ben overtuigd van 't laatste. Volgens mij is 't een boodschap van agenten die elkaar niet (meer) hebben kunnen be reiken en nu op deze manier een weg hebben gevonden om het euvel te her stellen. In de krant stonden ook weereen paar mooie; "Lady, als alle verhalen en datums in de krant jou niks zeggen zoals je schrijft, waarom reageer je dan tel kens? Ik wil je graag terug zien. Als jij dat ook wilt, geef dan je telef nr. Gerrit. PS. Er zit ergens kortsluiting. Kan daar om het kontakt moeilijk herstellen." Die laatste regel. Da's weer zo'n denker, of niet soms? Eerst wordt er gevraagd om kontakt. Een geheim agent zit in de nesten, da's duidelijk. Ze hebben eerst via advertenties mekaar proberen te vin den. Eén van die lieden is een echte klo- jo. Daarom schrijft een ander in de ad vertentie; "Als alle verhalen enz. Waar om reageer je dan telkens?" Bijna een smeekbede in de trant van; "Kluns, via de krant krijg je opdrachten met data er bij. Hou nou eens op met ons over 't hoe en waarom het hemd van ons lijf te vra gen De laatste allinea is wel héél erg duidelijk. "Er zit ergens kortsluiting". Er zit natuurlijk ergens een lek. Linke soep dus. Ik wil nog een paar annonces onder uw aandacht brengen. Ik kan niet hard ma ken of ze dubieus zijn maar u zult onge twijfeld de dubbele bodem bespeuren. "Ben zeur. Ik wil je niet verstikken. De moeder van Shaka Poeppoep". Wat moeten we daar mee? "Verstikken", een moord misschien En dan dat "de moe der van enz." Ik kan er geen chocolade van maken maar geheimzinnig is 't. Nog eentje. "Na zeven dagen van angst en be ven, nu nog zeven dagen van hoop doet leven. Rat, kriebel kusjes uit L." Denk er van wat u wilt. En deze is ook vreemd; "Wie was na 1946 bij Censuur (Contr. Comm. Germany?)". En dan komt er een onduidelijk adres. Misschien is 'teen zéér legale onderneming maar ik denk toch eerst aan op z 'n zachtst uitgedrukt: kattekwaad. We moeten waakzaam blijven, ik ben dat. Desnoods voor u allen. Ik pluis de advertenties in de kranten uit en zal di rekt de onregelmatigheden constateren. Ik heb in ieder geval 't contactadres van de meeste onruststokers ontdekt via de volgende advertentie; "Vrijgezellen. Uw wasperfekt verzorgd. Overhemden strij ken, laken-pakketten. Tevens stomerij, wasserette Yvonne". Een perfekt ren- dez-vous voor de intriganten en spion nen. Laten we afspreken dat we samen de vinger aan de pols houden en elke ad vertentie met Argus-ogen zullen volgen. Tot de B VD wakker is geworden... PETER KOELEWÜN [koninklijke! INED-VERENIGINgF" EERSTE HULP BIJ ONGELUKKEN De DIPLOMA-CURSUS begint op 18 september 1990. Kosten gehele kursus f 145,- Voorinschrijving verzekert U van deelname, want steeds weer moe ten cursisten worden teleurgesteld. Aanmelden bij de secretaresse mevr. A.C. Jorna-van Waes. W. de Zwijgerlaan 44, 3761 CR Soest - tel. 1 86 46. Beginnerscursussen, werkgroepen, be lichten en verlichten, modefotografie, naaktfotografie, architectuurfotografie, compositie, omgaan met de technische camera. Dat zijn de onderwerpen in de nieuwe fotocurusus van de Stichting Statief, die binnenkort weer start. Voor meer informatie of de uitgebreide cursus-folder kan men terecht bij Fred Vermeulen, Hartweg 20, 3762 SE Soest, tel. 18105. Steenhoffstraat 13 irffawni 3764 BH Soest C, Y Telefoon 02155 - 1 01 15 COPIESERVICE Vergroten Verkleinen Inbinden Plastificeren Aan het begin van deze eeuw telde Nederland zo'n vijf miljoen inwo ners - nu zijn het er ruim drie maal zoveel. Voorde gemeente Soest was de groei nog veel sterker: van rond 5000 in woners in 1900 tot over de 40.000 nu. Veel van wat toen landbouwgrond was, of woeste grond, is inmiddels in de bebouwde kom komen te liggen. Vergezichten zijn verdwenen, maar ook veel van de woningen van toen staan er niet meer, om van de men sen van toen - die toch óók een bepa lend deel van het dorp waren - nog niet spreken. Museum Oud Soest aan de Steen hoffstraat stelt regelmatig voorwer pen uit voorbije tijden ten toon, heeft meestal ook speciale exposities. Prentencabinet/Foto Astra bezit een grote verzameling foto's van het vroegere Soest, en ook het gemeen te-archief heeft tot doel de herinne ring aan het verleden niet verloren te doen gaan. Met name de foto's van deze drie instellingen geven een tref fend beeld van hoe het er hier vroe ger uit zag. Helaas blijkt echter bij in ventarisatie van de foto's, dat niet al tijd precies bekend is wat de foto voorstelt. Door publikatie in de Soester Courant willen we de hulp van de lezers inroepen de ontbreken de gegevens aan te vullen. Daarom zal de komende weken steeds een oude Soester foto op deze plek wor den afgedrukt, met wat er (eventu eel) over bekend is, in de hoop dat er lezers zijn die er meer licht over kun nen laten schijnen. Voor de toe komst zal het ook mogelijk zijn dat lezers foto's opsturen waarvan ze niet zeker zijn waar het precies om gaat.Uiteraard zal in een volgende editie bekend worden gemaakt wel ke informatie er bij de Soester Cou rant is binnengekomen. MM. Het jaar was 1933 en het eerste van Be Quick werd kampioen, zoveel is wel ze ker. Verder blijkt uit ons eigen archief dat de wedstrijd (tegen Actif) niet ge makkelijk was, maar wie er allemaal meespeelden weten we niet. Het toch vrij uitgebreide wedstrijdverslag meldt alle doelpunten, maar noemt geen en kele naam, kennelijk was dat toen nog niet zo gebruikelijk. Eén naam slechts is ons bekend: staand in sportshirt, zonder trui, vierde van links op de foto, was Theo Visser, des tijds eigenaar van een sigarenzaak aan de Steenhoffstraat 42. Theo, wiens zoon Frans ons deze foto verschafte, was in 1933 31 jaar oud, maar er zaten veel jongere jongens in het eerste van Be Quick. De kans is dus groot dat er nog mensen zijn die precies weten wie er toen in Be Quick I zaten. Wellicht lo pen er van die spelers nog een aantal Hoe het zij, we houden ons aanbevolen voor alle informatie ten aanzien van dit Soester elftal! Lezers die de ontbrekende infor matie over de foto hebben, gezich ten herkennen worden uitgeno digd ons dat te laten weten, onder het motto "Verdwenen Soest", Soester Courant, Postbus 57,3760 AB Soest. Bij voorbaat dank voor de medewerking!

Soester Courant | 1990 | | pagina 13