ii a®n O JEUGD EHBO L KORFBAL? Eemvogels! )rn! Soest wint bekerduel met PVCV: 2-1 "Als de competitie niet gauw start, gebeuren er ongelukken!" J.P. Stam midfondkampioen P.y. De Zwaluw the - Soest waar ),- rijker 'er milieu? in! ;rkeer »i7 heeft de ant Mé SPORT SPORT KORFBAL Korfballen bij De Eemvogels VISSEN Zomercompetie h.s.v. De Snoekbaars ZONDAG VOETBAL Kennismakingsdag voor pupillen bij s.o. Soest JEUGDVOETBAL Hees-jeugd draait op volle toeren JEUGDVOETBAL Shot opent nieuw tafeltennisseizoen met Soester kampioenschappen TAFELTENNIS Dakwerken •V ZIN IN VOETBAL? SEC IS TE GEK! BEL 02155 - 14881 WASIEL STEITNER TAPIJT AGAVS-volleybal start nieuwe seizoen VOLLEYBAL Hans van Wegen wint Gildeloop ZAALVOETBAL DVS Knollentuin klaar voor competitie DUIVENSPORT Wedvlucht vanuit Orléans SCHAKEN Soester Schaakclub start vrijdagavond DUIVENSPORT Wedvlucht Minderhout PAGINA 14 ens, maar voorlopig nooit zuchtten de beide dames bij "Maar gehaald hebben we 't s het toch om begonnen". De sponsorrit leverde vanuit 1 onderweg het respectabele i ruim f 2.000,- op. n van vermoeidheid en emo- deerden beide amazones dat )rijs zouden stellen wanneer ief, in welke vorm dan ook, zou vinden. "Wij zijn," zo ane Giele toe, "toch gezonde voor minder valide kinde- i moeten kunnen brengen, maar in de Soester Courant, brengt het de Soester sport- een idee. Want komt de er niet, dan neem je gehan- deren iets af waar ze zielsge- zijn." ,-nleving overlast en scha- erkeer verantwoordelijk ning. Om de doelstelling ït betTeft de uitstoot van ring van het autoverkeer ito en Milieu", een geza- j en het Wereld Natuur e o.m. gebruik gemaakt >mt naar voren dat, als de neer moet gebeuren dan t over alles wat met auto als de probleemstoffen, ische oplossingen en uit- ps voor de automobilist indigt de brochure. Ge il, moet de overheid een fsprekendheid waarmee emming kan reizen, osten) over te maken op )rochure auto en milie". ;en U-vormige platte- igsgebouw St. Joseph. Brouwer. Stijl: neo- )0 vorige beschreven yl huil. J.V. WOENSDAG 29 AUGUST! 1.9 1990 SOESTER COURANT PAGINA 15 Hel nieuwe spelconcept, dal door trai ner Jan Stroomberg in de Soest-ploeg wordt gebracht, leverde in het eerste bekerduel succes op. Snelle en flitsen de acties werden daarbij afgewisseld door temporiseren en op balbezit spe- len. Zonder Peter v.d. Berg (wegens een be drijfsongeval) en zonder de geschorste Pieter Verhoeven nam Soest spoedig het initiatief. Hiertegen stak het ene ge richte schot van de gasten pover af; het kon doelman Marco v.d. Grift niet ver rassen. Goed voorbereidend werk van Maurice de Aquino bracht Martijn de Jonge vrij voor doelman Nieuwenhuizen. De Soest-spits nam te veel ruimte met het omspelen en schoot uit een moeilijke hoe over het Utrechtse doel. Bij een uittrap van P.V.C.V. werd Wil- fred Janmaat om ver gelopen, hetgeen de overigens goed leidende heer Sterk ontging. Spits Ebbenhorst kon aldus vrij op v.d. Grift afgaan, die een schot blokkeerde, maar toch de bal via het li chaam van zijn broer in het doel zag ver dwijnen (0-1). Nadat Wim Nadat Wim Gouw hard had overge schoten en ook De Jonge een kans liet liggen kwam er na een half uur een ware kanonnade op het Utrechtse doel. Een knal van Gerwin Leegwater werd gere tourneerd, Peter Hilhorst haalde uit met hetzelfde resultaat, waarna Gouw de lat beukte. Zaterdag 8 september is de start van de veldcompetitie. De Eemvogelleden zijn op de inmiddels gestarte trainingen be zig hun conditie en vaardigheden op peil te brengen en/of te houden. Evenals vorig seizoen is er bij de Eem vogels - naast het weekend-korfbal - de mogelijkheid midweek-korfbal te spe len. Een leuk alternatief voor mensen die 's zaterdags niet kunnen of willen spelen. Mensen die niet in wedstrijdver band willen spelen, kunnen ook bij de Eemvogels terecht; voor hen is er de "rekotraining" op woensdagavond. Wie eens wil komen kijken is van harte welkom op de Staringlaan op de vol gende trainingsavonden: Dinsdag 19.45 - 21.00 uur: Eemvogels 1 Woensdag 19.00 - 20.00 uur: Rekole- den; 20.00 - 21.00 uur: Eemvogels 3 en 4/liefhebbers Midweekteam. Donderdag: 19.00-19.45 uurEemvo- geljeugd; 19.00 - 20.00 uur: Eemvogels 2; 20.15 - 21.15 uur: Eemvogels 1. Inlichtingen Agnes Kraaikamp, tel 12743. INF.: 02155 - 1 27 43 NEFKENS - SOEST Zaterdag j.1. werd aan de boorden van de Baarnse Eem de 8e wedstrijd gevist in de zomercompetitie. Met de laatste wedstrijd in zicht wordt de strijd in de 2e divisie om de 5 promotieplaatsen steeds verbetener. Onderaan in het klassement van de le divisie wordt wanhopig gestreden om aan een de gradatie te ontsnappen. De wedstrijd heeft de kampioenen uit zowel de le als de 2e divisie in beeld ge bracht, terwijl ook al een aantal promo tie- en degradatie-plaatsen bekend zijn. Zo zal in de 2e divisie Willem Hunteler- slag, die deze wedstrijd zijn derde le plaats viste, zeker kampioen worden en dus promoveren. Dat dit verdiend is blijkt uit het feit dat een 3e plaats tot nu toe zijn slechtste presentatie was. Evert Kasius, Rinus Brons, Gert van Drie en Arie Staal behoren eveneens tot de pro motie-kandidaten. In de le divisie is het opnieuw John Ka sius die op zeer overtuigende wijze kampioen wordt. Hij heeft inmiddels zijn concurrenten Theo Bosman, Jaap Post, Gerrit Kasius en Ron en Bert de Bruin van zich af weten te schudden. Ook deze wedstrijd leverde hem weer een goede 2e plaats op, en dat hij een prima hengelaar is zal niemand ontken- nen. De 10 hoogst geëindigden van deze wedstrijd zijn: le divisie: 1. Jaap Lindeboom 9.23 m 2. John Kasius 9.15 m 3. Joop Hibbel 8.44 m 4. Theo Bosman 8.04 m 5. Ron de Bruin 7.78 m 6. Bert Giele 7.77 m 7. Jaap Post 7.43 m 8. Gerrit Kasius 7.18 m 9. Elbert van Beek 6.33 m 10. Bert v.d. Hoef 6.16 m 2e divisie: 1. Willem Hunterlerslag 8.82 m 2. Hans Nitert 8.48 m 3. Jan Walet 6.61 m 4. Arie Staal 6.53 m 5. Willem Hopman 5.99 m 6. Evert kasius 5.99 m 7. Rinus Brons 5.95 m 8. Richard Horst 5.83 m 9. Wout v.d. Groep 5.28 m 10. Ton van Drie 4.55 m In de degradatiezone staan (maar er zijn nog wat mutaties mogelijk) Jan Aerts- sen, Henk Hibbel, Bert Giele, Maarten Mosk, Ab Dekker en Gerrit Kuiter. De Aquino zag een kopbal overgaan en een schot geblokt worden. Een solo-ac tie van dezelfde speler, deze avond vrij wel ongrijpbaar, eindigde door een overtreding in het strafschopgebied. De terecht toegekende strafschop werd door aanvoerder Janmaat feilloos be nut (1-1). Na de rust schoot Gouw rakelings naast en bracht De Aquino weer De Jonge in stelling, maar de scherpte ontbrak om het karwei af te maken. Na 15 minuten nam Paul v.d. Grift een vrije trap op 30 meter van het doel. Als een raket suisde de bal langs de verraste Nieuwenhuizen in het Utrechtse doel (2-1). Hierna forceerde P.V.C.V. twee kansen. Het eerste schot werd een prooi voor de Soester goalie, het andere ging hoog over. Ton Wolfsen zag een inzet tot corner omgebogen worden en op een scherpe voorzet van Jeroen van Veenendaal schoot De Jonge hard en laag in. Nieu wenhuizen had alle moeite om de bal uit de hoek te tikken. Uit de volgende cor ner kopte Janmaat hard in en weer was de Utrechtenaar bij machte er een hoekschop van te maken. Soest bleef domineren, Wolfsen leidde een goede actie in, Van Veenendaal en De Jonge combineerden met weer een corner als resultaat. Enige schoten van Gouw misten de hoogte of de richting. Ondanks het overwicht slaagde Soest er niet in meer afstand te nemen, maar het behaalde wel een verdiende overwin ning. Aanstaande zaterdag wordt bij de voetbalvereniging s.o. Soest een ken- nismakingsdag gehouden. Leden die zich hebben aangemeld bij de 'blauw- witten', evenals E- en F-pupillen en damespupillen, kunnen dan uitgebreid kennis maken met s.o. Soest. Volgens kandidaat-jeugdvoorzitter Mark de Groot is er sprake van een uniek initiatief: "In het jeugdbestuur hoorden we dat ouders en nieuwe jeugdleden vaak niet de weg wisten in de vereniging. Dat is natuurlijk niet goed. Met deze kennismakingsdag wil len we de ouders en jeugdleden een 'kompas' voor de vereniging geven, zo dat veel vragen al bij voorbaat beant woord worden." De Groot is enthousiast, "s.o. Soest is volop in beweging, ik ben net drie maanden hier aan de gang en ik merk dat iedereen z'n beste beentje probeert voor te zetten. Dat is ook iets wat we de nieuwe jeugdleden en hun ouders pro beren mee te geven." De open dag c.q. kennismakingsdag van s.o. Soest begint zaterdag om 10.00 uur. Mark de Groot opent met een toe spraakje waama trainer Hans Dreef het trainingsbeleid van s.o. Soest en enige aspecten van het jeugdplan zal uitleg- gen. De Groot rekent op een grote op komst. Soest A-l Vooruitlopend op de komende zware interregionale competitie is trainer Theo Hendriks al druk bezig zijn man schappen voor te bereiden. Zijn ploeg heeft aardige aderlatingen moeten on dergaan. Gevestigde krachten als Dor- restein, Durawan, Van den Breemer en niet in de laatste plaats Hamersma gin gen naar de senioren, terwijl goalie Pa- trick Dokter een uniek aanbod van Ajax kreeg en tegenwoordig de kleuren van de Amsterdammers verdedigt. B-junioren die overkwamen moeten de gaten opvullen en de 15-jarige Robert Hagen moet de nieuwe keeper worden. De voorbereiding loopt voor Theo Hendriks perfect. Tegenstanders als Quick Amersfoort (1-1), s.o. Soest 3 (3-2 winst) en Houten (4-1 winst) wer den bedwongen en het ziet er voor het keurkorps van Hendriks aardig uit. Za terdag wacht de eerste nog onbekende tegenstander uit de afdeling Amster dam, die de eerste punten zal moeten opleveren. De jeugd-afdeling van de kleine maar gezellige v.v. Hees aan de Kooiweg is klaar voor het nieuwe seizoen. Al voor de vakantie-periode is de jeugdcom missie erin geslaagd om, dankzij de medewerking van een aantal senioren, een imposante technische staf van trainers en leiders samen te stellen, die in het nieuwe seizoen de jeugd van Hees onder de hoede gaan nemen. In het komende seizoen, dat zaterdag 8 september officieel begint, worden de trainingen van de diverse jeugd-teams verzorgd door Bertus v.d. Veen, Fred v.d. Meer en Henk Homan (B- en C-ju- nioren); Jan v.d. Wielen (D-pups) en Wout Blankesteijn (E- en F-pups), stuks voor stuk door de wol geverfde voetballers, die hun sporen in de Hees selectie hebben verdiend (en waarvan sommigen die nog steeds verdienen). Ook de leidersstaf heeft t.o.v. het vorig seizoen de nodige wijzigingen onder gaan en gewapend met kennis en erva ring zullen de volgende Hezianen de di verse jeugd-teams met raad en daad tij dens de competitie bijstaan: Henk Ho- man en Arie Kamerbeek (B-junioren); Bertus v.d. Veen en René v.d. Deyssel (C-junioren); Jan v.d. Wielen en André Blankestijn (D-pups); Fred v.d. Meer en Rijk Jansen (E-pups); Joop Wiss (F- pups). De jeugdcommissie, onder leiding van Wim Bemer, is voor het komende sei zoen versterkt en heeft haar plannen en aktiviteiten inmiddels door het doen uitkomen van een jeugd-informatie- blad "'t Heziaantje" duidelijk gemaakt, zodat er niet alleen op voetbalgebied in het komende seizoen veel op Hees te gebeuren staat. De lijst met jeugdactivi- teiten (waaronder een open dag op 16 oktober: de afsluiting op 28 december, een voetbalkamp van 31 mei tot 2 juni) spreekt in ieder geval boekdelen. Eigen karakter Een duidelijk bewijs dat Hees meer is dan voetbal alleen en gezelligheid en de sociale funktie van de vereniging naast het boetbal een belangrijke rol spelen. De jeugdcommissie - die het komende seizoen in de volgende samenstelling opereert: Wim Bemer (voorz.), Lida v.d. Broek (secr.), Hans Walen (pen ningmeester en aktiviteiten), André Blankestijn (wedstrijdsecretaris) en Ni co Voet (P.R.) - is van mening dat het eigen karakter van Hees bewaard moet blijven en dat naast het voetbal en de bijbehorende sportieve prestaties, ont spanning en gezelligheid een minstens even belangrijke funktie dienen te ver vullen. Nieuwe jeugdleden zijn natuurlijk van harte welkom en kunnen zich aanmel den bij Lida v.d. Broek, tel. 17578, of gewoon eens gezellig langskomen op de training van de diverse jeugdteams: op maandag en donderdag van 18.45 - 20.10 uur (B- en C-junioren); op maandag en donderdag van 17.45 uur (D-pups); iedere woensdagmiddag van 16.00 - 17.00 uur (E-pups); iedere woensdagmiddag van 15.00 -16.00 uur (F-pups). Vanaf 8 september zal er op de fraaie Hees-terreinen weer genoten kunnen worden van competitie-wedstrijden, sportieve voetbalprestaties en zoals ze op Hees zeggen sinds het 40-jarig be staan eerder dit jaar: "Op Hees zingen de bossen al 40 jaar". Als het aan de jeugdcommissie en de technische staf ligt, zal het nog jaren zo blijven. Voor de tiende keer in successie begint tafeltennisvereniging Shot het nieuwe seizoen met het organiseren van de Soester kampioenschappen. Het ge zellige maar ook prestigieuze ping- pongtoernooi wordt gehouden op za terdag 8 september voor de jeugd aanvang 12.00 uur) en zondag 9 sep tember voor de senioren (18 jaar en ouder; aanvang 10,00 uur). Iedere Soester die wel eens een tafelten- nisbatje heeft vastgehouden op de cam ping, in de garage of in clubverband, kan meedoen. Goed of minder goed, jong of minder jong. Het maakt niet uit, want het toernooi wordt in verschillen de klassen en leeftijdsgroepen gespeeld. Iedereen heeft dus kans op een van de prachtige prijzen die per klasse beschik baar worden gesteld. Wie toch al van plan was om in het nieu we seizoen weer eens te gaan sporten, of net op zoek was naar een geschikte sport voor zoon of dochter, kan in schrijven voor de Soester tafeltennis kampioenschappen. Dit jaar doen in de hoogste senioren- en jeugdklassen voor het eerst ook spelers van andere vereni gingen mee. Een goede oefening voor de landelijke competitie, die op 15 sep tember van start gaat. Naast zelf gezellig sporten kan men ook kijken naar topta- feltennis van de pingpongkanonnen van ttv Shot. Voor inlichtingen en inschrijfformulie ren kan men (na 18.00 uur) bellen met Joop Kok (19349) of Gerhard Busch (13794). Open het nieuwe seizoen sportief en doe eens mee aan de Soester tafeltenniskampioenschappen! Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (02155) -1 30 14 ("Onze jongens en meiden zijn niet meer te houden!") Lange Brinkweg 38 - Soest - Tel. 02155 - 19600 In de komende week start AGAVS- volleybal met de trainingen voor het seizoen 1990-1991. AGAVS wil het volleybal en de sfeer de belangrijkste peilers laten zijn waarop dit seizoen is gebouwd. Daarom zal er ook veel in verenigingsverband worden georgani seerd. Ook zullen er activiteiten plaatsvinden waaraan iedereen deel kan nemen: zowel leden van AGAVS- volleybal als inwoners van Soesterberg en omgeving. AGAVS-volleybal start dit seizoen met zeven seniorenteams die in competitie verband spelen; vier heren- en drie da mesteams. De heren komen dit seizoen uit in de hoogste districtklasse. Onder leiding van de nieuwe trainer, Sjaak Koole, wil men dit jaar hoog eindigen. Het eerste herenteam is iets gewijzigd: Emile Voest (op eigen verzoek naar het tweede team) is vervangen door Frank Brudius. Het tweede herenteam is door het vorig jaar behaalde kampioenschap gepro moveerd naar de eerste districtsklasse. Onder leiding van trainer/speler Her man van Rooyen en met de uit het eer ste team overgekomen Emile Voest denkt men boven in de middenmoot te kunnen eindigen. Het derde herenteam komt uit in de derde klasse van het district Eemland. Nieuw dit seizoen is het vierde heren team, gevormd uit een aantal (oud) le den en trainers. Het team moet hoog kunnen eindigen in de vierde klasse en kan nog worden aangevuld met enige spelers. De dames van AGAVS komen met drie teams uit in de competitie. Het hoogste damesteam speelt in de tweede dis trictsklasse. Hoewel ieder jaar een hoge klassering wordt behaald is het nog niet gelukt de eerste klasse te bereiken. Dit jaar zal weer een poging worden onder nomen. Trainer Marcel de Wolde hier over: "Als we in belangrijke wedstrij den wat meer op de punten gaan spelen en wat meer geluk hebben moet het kunnen lukken." Het tweede en derde damesteam ko men respectievelijk uit in de derde en vierde districtklasse. Jeugd Naast de senioren vormt de jeugd een belangrijke schakel in de opbouw van AGAVS-volleybal. De leiding van het jeugdgebeuren is in handen van de zeer enthousiaste Frits Muller. Enige jeugd- teams zullen in het komende seizoen in competitieverband spelen. Ook dit seizoen biedt AGAVS weer re creatie-volleybal voor de mensen die, bijvoorbeeld als tegenwicht voor de (drukke) werkzaamheden, het lichaam een uurtje ontspanning willen geven, voor zowel heren als dames. De trainingen van de competitieteams, de jeugd en de dames-recreanten zijn op maandagavond in de "Banninghal" in Soesterberg. Mensen die wat meer willen weten over het volleybal van AGAVS kunnen op die avond in de hal informatie krijgen. De heren-recrean ten spelen op woensdagavond in "Het Dorpshuis". Iedere heren-recreant is dan welkom en kan zich melden bij de begeleider, Jan van de Hoek. Dat kan ook telefonisch op dinsdagavond, tus sen zeven en acht uur, op tel. 033- 948519. Het volleybal is het belangrijkste onder deel bij AGAVS, dat dit jaar een aantal activiteiten organiseert als sfeermaker voor het totaal van de vereniging en mensen "van buiten". Een groot aantal van deze activiteiten zal in het sfeervolle Dorpshuis plaatsvinden. In het regel matig bij de thuiswedstrijden uitgege ven verenigingsblad 'INVO' en in de plaatselijke krant zal hierover te zijner tijd meer bekend worden gemaakt. AGAVS hoopt van het seizoen 1990/ 1991 met goed volleybal in een juiste sfeer weer een leuk seizoen te maken voor alle leden en de mensen die deel nemen aan de evenementen. Ruim 160 deelnemers trokken woens dag j.1. naar het Gildeterrein aan de Ferd. Huycklaan om mee te doen aan de jaarlijkse Gildeloop. Met name de 10,4 km. had dit jaar de meeste deel nemers en was sterk bezet: Hans van Wegen (AV Triathlon), Jack Belt (de Schieter), Paul v.d. Brink en Bert van Velzen (AV Pijnenburg) zijn aan el kaar gewaagde lopers. Onder redelijke belangstelling - het weer werkte ook mee - werd om half acht door ouderman W. Schimmel van het Groot Gaesbeeker Gilde het start schot gelost en al direkt vormde zich een kopgroep van 8-lopers. In totaal moesten er vier ronden van 2600 meter gelopen worden en reeds bij de eerste doorkomst was het Hans van Wegen van AV Triathlon die de kop genomen had, op korte afstand ge volgd door A-junior Dick v.d. Broek van AV Pijnenburg. Op tien seconden volgde een groepje met o.a. Henk Landman van BAV, Jack Belt en Gijs van Korlaar van De Schieter, Paul v.d. Brink en Bert van Velzen van AV Pij nenburg. Hans van Wegen was echter in zeer goe den doen en voor niemand te houden. Met name in de 2e ronde breidde hij zijn voorsprong uit. Dick van de Broek moest zijn eerste snelle ronde duidelijk bekopen en de nog jonge Pijnenburgat leet zakte langzaam maar zeker terug. Jack Belt nam, zij het voor korte tijd, de 2e plaats in de wedstrijd over, maar ook hij kreeg te maken met concurrenten als Landman en Gijs Korlaar. Kort daar achter liepen op hun beurt Paul v.d. Brink en Bert van Velzen, die zich lang zaam maar zeker weer naar voren voch ten. Hans van Wegen echter was het die afgetekend de Gildeloop won in een scherpe eindtijd van 34.18, waarna het even wachten was op de nummer 2 en 3. Gijs van Korlaar trok in een spannende eindsprint met Henk Landman aan het langste eind. Beide lopers lieten tijden noteren van resp. 36.56 en 36.58. Paul v.d. Brink had zich in de laatste ronde nog weten te ontdoen van triat leet Jack Belt en kwam als 4e over de meet in 37.11, terwijl Jack Belt 5e werd in 37.30, nog juist voor de aanstormen de Bert van Velzen, die de 6e plaats pakte in 37.40. De Pijnenburgatleet Dik van de Broek en Dick Kamerbeek legden uiteindelijk beslag op de 8e en 9e plaats. De overige Pijnenburgatleten kwamen tot de volgende prestaties: Peter de Groot - 40.29; Jan v.d. Lee - 41.06; Paul Vermey - 41.41; Ulrich Manders - 43.53; Ko Limburg - 44.41; Hans Beu- mer - 45.07. Veteranen Bij de veteranen was het Zijlstra, die eerste werd in 38.59 met op de 2e plaats Frits van Ingen van BAV in 39.34., Re né Hoksbergen van AV Pijnenburg leg de een prima prestatie neer door na een periode van blessures een 3e plaats op te eisen in 40.22. Bij de dames was het Paula Dunnebier van BAV, die veruit de sterkste bleek. Zij kwam uit op een eindtijd van 47.17. Jeugd Voor de jeugd was e< n aparte loop over 2600 meter uitgezet, die bij de jongens overuigend werd gewonnen door Mark Verhoef van BAV in 10.08; op de 2e plaats Ronald Flanthua met 11.07 en Pijnenburgatleet Lourens van Poppel als 3e met 11.20. De winnares van vorig jaar, Monique van Leek (AV Pijnenburg, moest dit jaar zij het met geringe achterstand toe zien dat de overwinning ging naar Cyn thia Dunnenbier van BAV in 10.40. Monique liet 10.46 noteren, waarmee zij een goede tweede werd. Derde werd hier Lise van de Berg in 12.38. Na afloop reikte de voorzitter van AV Pijnenburg, John Steentjes, de prijzen uit in de gezellige Schaapskooi aan de Ferd. Huycklaan, daarbij niet onver meld latend de onontbeerlijke hulp van de plaatselijke EHBO, alsmede de inzet van vele vrijwilligers, met name die van het Groot Gaesbekergilde. De jaarlijk se prijs voor de meest ludieke lo(o)p(st)er ging deze keer naar de hond rasja, die samen met baas Ko Limburg de 10,4 km zonder problemen volbracht. llCONINKLIJ iNED.VERENIGINGi EERSTE HULP BI J ONGELUKKEN De opleiding voor het JEUGDDIPLOMA A (11- en 12 jarigen) en het JEUGDDIPLOMA B (13-14 en 15 jarigen) begint op dinsdag 18 september 1990, aanvang 18.30 uur, in het EHBO-gebouw aan de Parrallelweg 7a te Soest (16 lessen plus examen). Kosten gehele cursus f 27,50. Aanmelden bij de EHBO-jeugdleidster: Mevrouw J.H. Kok-van Daatselaar tel. 1 50 65 HHHtMmMtHHMMHmHtMttMMtMttmtMHMtmMtMHtMMM In de eerste week van september start de competitie weer voor de zaalvoet ballers van DVS-Knollentuin. Het stan daardteam DVS 1 begint met een be kerwedstrijd tegen de 2e klasser Red Stars op vrijdag 7 september om 19.00 uur in de Soesterbergse Banninghal. Op vrijdag 14 september om 20.00 uur wordt de eerste competitiewedstrijd ge speeld, eveneens in Soesterberg, tegen Triangel. De reserves DVS 2 beginnen met een competitiewedstrijd op dinsdag 4 sep tember in sporthal Beukendal om 21.30 uur tegen Laren 3. Dinsdag 11 septem ber spelen zij opnieuw in Beukendal te gen plaatsgenoot SEC 8 om de beker. DVS 3 begint vrijdag 14 september om 19.00 uur in Soesterberg met een beker wedstrijd tegen SEC 4. De kampioenen op het onderdeel midfond bij P.V. Zwaluw voor het sei zoen 1990 zijn bekend. Grote triomfa tor is geworden de heer J.P. Stam. Het midfondkampioenschap, dat gevlogen wordt over middenafstandsvluchten tussen de 250 en 500 km., ging dit jaar over 9 vluchten die bijzonder span nend waren. De wedvlucht vanuit Compiègne van 1 juli j.1., met een afstand van 350 km. naar Soest, was een van de hoogtepun ten. Winnaar werd de Combinatie V.d. Brakel/De Beer, wiens duif de "252", slechts 1 centimeter per minuut sneller was dan de duif van Th. Wigtman met het ringnummer "295". Het succesvolst is geworden de 67-jari- ge heer J.P. Stam van de Wieksloter- weg, met 4 wedvluchtoverwinningen. Ook het onaangewezen kampioen schap was voor de liefhebber, met 853 punten, vóór J. v.d. Brakel Zn. met 848 punten en H. de Bree met 817 pun ten. De duif met ringnummer 89- 2844655 bleek de beste midfondduif Zaterdag 25 augustus werd een wed vlucht gehouden vanuit Orléans, af stand ca. 531 km. De duiven werden om 7.30 uur gelost bij een veranderlijke wind. P.V. De Zwaluw In concours 280 duiven. Aankomst eer ste duif 15.00.38 uur, snelheid 1178.83 meter per minuut. Aankomst laatste duif 17.08.14 uur. Uitslag: H. de Bree 15 9 12 14 21 22 26 35 44 45 57. v.d. Brakel deBeer 217 55. J.P. Stam 3 8 10 23 25 3133 36 40 4162 64 66 69. W.H. Van Dorrestein 4 7 11 19 20 49 59. Gebr. de Bruin 6 54 63. A. deBes 13 16 28 38. R. Eimers 18. Th. Wigtman 24 27 29 50 58 67. Comb. van Es van Schaik 30. J. v. Groenestein Zoon 32 34. J. v.d. Belt Klzn. 37 70. A. van Ginkel 39 56. A. van Riet 42. M. Kanters 43. J. v.d. Brakel Zoon 46 47 53 60 61. R. Voskuilen 48 51. Mevr. D. van Tol 52. G. Rijksen 65. J. Benschop 68. P.V. De Vriendschap In concours 288 duiven. Aankomst le duif 15.16.04 uur, snelheid 1137.39 me ter per minuut. Aankomst laatste duif 16.40.55 uur. Uitslag: W. Hoffmann 14 6 14 16 2123 25 30 31. Comb. Altenaar/Reijerse 2 5 8 10 1213 27 28 35 37 4149 57. J. Kos ter 3 40. W. Cochius 7 18 26 45 56. Comb. Raka 9 17. Comb. Rini 11 29 36 50 54. B. Schimmel 15 38 42 43 47. J. Beijer 19 22 52. J. Wijnands 20 39. A. Wijnands 24. C. Kaats 32 46. C.P. Jak en Zn. 33 48. P. Rauch 34. H.v.d. Veen 44 53. H.C. de Mol en Zn 51. A. Mees ters 55. A.P. Kok 58. P.V. Soest In concours 110 duiven. De eerste prijs- duif arriveerde om 14.56.19 uur; snel heid 1188.10 meter per minuut. Uitslag: D. Huisman 1 3 5 12 13 18. P. Limper 2 7 9 24. H. Huisman 4. B. v. Hornsveld 61116. A. v. Hornsveld 819 27 28. A. Rookhuizen 10 14 15 17 21. M. Monsjou 20 22 23 25. A.A. de Kruyf 26. Vrijdagavond 31 augustus opent de Soester Schaakclub het nieuwe seizoen in de bovenzaal van het Medisch Cen trum op de hoek Nieuweweg/Smits- weg. De avond begint om 19.00 uur. Zoals gewoonlijk is er de hernieuwde kennismaking na een rustperiode van drie maanden. Na de geanimeerde ge- dachtenwisselingen over vakantie-er varingen beginnen de vriendschappelij ke onderlinge schaakpartijen. Iedereen die de schaaksport een warm hart toedraagt, is hartelijk welkom. Wellicht wordt er aldoende een nieuwe en plezierige vorm van vrijetijdsbeste ding ontdekt. Het ligt in de bedoeling dat Soest ook dit jaar weer gaat deelnemen met een achttal in de promotieklasse, de hoogste afdeling van de Stichtse-Gooise- Schaakbond. Het tweede achttal zal uitkomen in de tweede klasse. Als er zich voldoende nieuwe gegadigden aanmelden, kan er zelfs een derde achttal worden gefor meerd. Soester Courant goede informatiebron De heren Stam (r.) en Rijksen meteen van hun favorieten. van P.V. De Zwaluw en behoorde ook toe aan de heer Stam. Doordat de ge zondheid van de heer Stam het niet toe laat de duiven geheel zelf te verzorgen, wordt hij hierbij geassisteerd door een in Soest en omgeving bekende duiven- sporter, Joop Rijksen. Deze heeft een niet onbelangrijke bijdrage geleverd aan de tot nu toe behaalde successen van dit hok. Ook het feit dat de heer Stam jarenlang verbonden is geweest aan de Faculteit Diergeneeskunde van de Universiteit te Utrecht moet worden vermeld. De duiven worden dan ook medisch optimaal begeleid, omdat de gezondheid van de postduif heel be langrijk is voor het leveren van presta ties. Het aangewezen kampioenschap is ge wonnen door H. de Bree, vóór W.H. van Dorrestein en de Combinatie v.d. Brakel/De Beer. De negen midfondvluchten zijn gewon nen door J.P. Stam (4x), H. de Bree (2x) en J. v.d. Brakel Zn., Combina tie v.d. Brakel/De beer en W.H. van Dorrestein (ieder lx). De leden van De Zwaluw hebben op de midfondvluchten totaal 3522 duiven ingezet, een gemiddelde deelname van 391 duiven per vlucht. Zaterdag 25 augustus werd een wed vlucht gehouden vanuit Minderhout, afstand ca. 93 km. De duiven werden om 9.30 uur gelost bij een veranderlijke wind. P.V. De Zwaluw In concours waren 849 duiven. Aan komst eerste duif 10.43.31 uur; snel heid 1276,23 meter per minuut. Aan komst laatste duif 10.54.04 uur. Uitslag: H. de Bree 1 2 3 7 12 15 27 29 3139 5155 69 70 77 78 86 93 94 96100 111 120 130 136 147. J.P. Stam 4 5 6 9 13 18 22 23 24 32 35 42 45 46 56 57 73 82103 106 112126. W.H. v. Dorrestein 8 25 33 37 44 48 66 67 97 115 123 135 143 149 155 164. J. v.d. Brakel Zoon 10 14 2128 47 52 617174 75 89 91101 113 116 121 128 141 151 159 162 165 169. K. Kok 1120. R. van Egdom 16 41 65 133161. v.d. Brakel de Beer 17 29 36 43 54 68 72 80 127 142 150 160. TH. Wigtman 19 50 92 99 109 129 139 158 166 170. Gebr. de Bruin 26 34 131 144 154. A. de Bes 28 58 137. B. Roest 40 63 85 102 105 153 157. J. Benschop 49 53 76 98122. G. Rijksen 59 79 84 90 95 125. A. van Riet 60 138. Mevr. D. van Tol 62 88 118. J. v. Groenstein Zoon 64 163. T. Klomp 81 107. M. Kanters 83 124 132 134 140 145 160. B. Wel- dink 87. K. de Jong 104 168. P. Dergent 108. R. Voskuilen 110 146. J. v.d. Belt Klzn. 114 119 148. J. Duyst 117. A. van Ginkel 156. P.V. De Vrienschap In concours 822 duiven. Aankomst le duif 10.44.35 uur, snelheid 1252.91 meter per minuut. Aankomst laatste duif 10.57.56 uur. Uitslag: B. Schimmel 1 3 4 6 9 14 15 16 32 33 38 47 59 60 6163 72 74 75 85 99 101 107 109 110 113. J. Wijnands 2 10 12 23 45 80 88 95 108 130 146 147. J. Koster 5 7 11 20 25 35 37 50 53 64 67 84 87 89 96. C. Bokma 8 28. A. Mees ters 13 44 54. W. Hoffmann 17 24 34 36 42 77. Comb. Altenaar/Reijerse 18 56 86 90 94 118 128. J. Kruseman 19 7176 92. Vaessen/Veenendaal 21 68 70 82 97 98 102 123 126. J. v. Groningen 22 31 57 58 73 111. W. Cochius 26 39 49 62 69 106 125 129 149 155. T. Kok 27 143 154. C. Kaats 29 48 79. Comb. Huizinga v. Doorn 30 83 100127. J. Ot- tens 40. Comb. Raka 41 78 114 116. J. Beijer 43 5155 103 133. C.P. Jak en Zn. 46 105 122 151 152. R. Scheffers 52 66 121 139 140. Z.K.H. 65 104 115 132 136 148 161. A.P. Kok 81 112 117 119 120 134 144 153. J. Ruitenberg 91 131. A. Grift 93 124. A. Dijkstra 135. P. Rauch 137 138 141. Comb. Buchner de Man 142 156 160. H.C. de Mol en Zn. 145 150 157 158. T. v.d. Kuilen 159. P.V. Soest In concours 464 duiven. De eerste duif arriveerde om 10.44.24 uur; snelheid van 1261.74 meter per minuut. Uitslag: A. Rookhuizen 19 11. D. Huisman 2 42 47 53 54 67 74 78 84 88. A. Teunissen 3 5 6 13 17 22 24 27 29 35 37 40. T. v. Deuveren 4 14 19 21 33 38 44 60 63 64 73. H. Huisman 7 12 20 30 3145 46 49 52 71. C. Kamphorst 8 26 28 57 62 76 83. A. v. Hornsveld 10 25 66 72 75 82 91. P. Limper 15 18 23 32 34 36 39 61 65. M. Monsjou 16 58 68 87. L. Vogel 4148 50 56 69 70 77 79 80 81 85 86 89 90 93. A.A. de Kruyf 43 55 92. Horns veld - v.'t Net 51 59.

Soester Courant | 1990 | | pagina 15