$8 BERPAS PARKET Danscentrum Gerla 1 sclioeiimkcr DE MOOISTE FOTO'S UIT EIK ROLLETJE. m vandaag gebracht - morgen klaar de laui/i/e \iogel 195.- HUWELIJKS- RECEPTIE? Foto's van topkwaliteit met de bekende Agfa Topfoto garantieln gratis foto-album. I AGEVIÜPBCJTO' filinaorland Gemeentehuis-verhuizing op rolletjes Adjudant Van de Klashorst koninklijk onderscheiden filinöonland Laatste huwelijk in oude raadhuis a6*' L- 3(ST)ERS ID(ST)ERS LOERDERS ing SMIT BV daar moet u beslist kijken voordat u gaat beslissen! Wie wat te zeggen heeft doet dat in de Soester Courant SOEST Ooit kiest u voor mooist Bang&Olufsen i 'Schender' gevat Wet-Mulder 1 september van kracht Andere regels bij bekeuringen FOTO «VIDEO «AUDIO Bromfietser vlucht en gaat onderuit WD praat over verkeersproblemen CDA-vrouwenberaad PAGINA 2 WOENSDAG 29 AUGUSTUS 1990 SOESTER COURANT PAGINA 3 lo vindt u ons rATI «ïoofl gel" te Soest, 9ervoudig gehandi- r zo spoedig moge- a een groep van 6 3 leeftijd van 3 t/m leze veelal niet-mo- aan uit verzorgende gsgerichte aktivitei- ïg meteen multi dis- in 9.30 en 15.30 uur. vergelijkbare oplei- eninhetwerkenmet a kinderen genieten aar huis te begelei- /an: uur jur Tiinimaal 5 maal per r. ading ontvangen van Jen ingewonnen bij: 2155-22284 (tussen nnen7dagente rich- stuur, p/a Bosstraat internationale ïd op het gebied ebied van golf- nt en leverancier tduktie-afdelingen rken, kunnen wij zijn er mogelijkhe- druk- en stansen, n u werkt 4 dagen et goede secundaire :richte opleidingen wezig. \VO-opleiding, ielijkheidsgevoel. Dor het aanvragen rsoneelszaken: :r W. Verharen op adrukte computer- uw software. kleine tot gunstige prijzen. ketten ets ilsdrukwerk PZ Amersfoort 033 618747* dé parketspecialist in Midden-Nederland BERPAS PARKET SOEST b Birkstraat 91 Tel. 02155-20022 Geopend: di t/m vr. 10.00-17.30 uur za. 10.00-16.00 uur 140 m2SHOWRUIMTE V "f" wrtft«ov£ Clubs voor: Beginners Gevorderden Wd Vergevorderden Zeer vergevorderden Uiteraard voor elk wat wils: jeugd JTjt echtparen -jjrl jongeren 20 tot 35 jaar de en 2e jaars) EEN COMPLETE CURSUS VOOR SLECHTS PER PERSOON! Inschrijven - informatie: dagelijks (behalve op zondag) van 17.00 uur tot 20.00 uur Jel. 02155 - 2 28 11. b.g.g. 1 09 74 Langskomen kan natuurlijk ook, en wel op dinsdag 4-11 -18 en 25 september vrijdag: 31 augustus en 14 en 21 september van 19.00 - 20.00 uur in ons danscentrum aan de Julianalaan 19 te Soestdijk Burgemeester J. de Widt heeft vorige week donderdag, tijdens een informele bijeenkomst in het politiebureau, aan adjudant S. van de Klashorst de eremedaille in goud uitgereikt, behorende bij de orde van Oranje-Nassau. De adjudant, die inmiddels afscheid heeft genomen van het korps, was bijna 31 jaar in dienst bij de Soester politie, waar hij opklom tot hoofd van de algemene dienst. In die functie had hij o. m. de leiding over de surveillancedienst. Hij was destijds ook nauw betrokken bij de bouw van het nieuwe bureau aan de Dalweg. Zowel in als buiten het korps is Van de Klashorst altijd zeer gezien geweest. De koninklijke onderscheiding is hem verleend ter gelegenheid van zijn "vervroegde uitttreding". Een beroemd ontwerp herbergt de nieuwste technieken stel uw systeem samen uit: radio, cassettedeck, platenspeler en cd-speler. Wij demonsteren u het graag 3 jaar garantie Tj i l mi van Weedestraat78 - Soest - Tel. 02155-17253 voor alle zekerheid! technische dienst tel. 02155-10344* De verhuizing van de gemeente Soest zit erop. De gigantische operatie, die in het afgelopen weekeinde haar be slag moest krijgen na een voorberei ding van vele maanden, is zonder pro blemen verlopen. "De zaak verliep op rolletjes," aldus Koos van Ekeren, hoofd interne zaken van de gemeente en verantwoordelijk voor de coördina tie van het geheel. De rolletjes waren in dit geval van de be kende Soester transportfirma A. van 't Net, die overigens op uiterst collegiale wijze medewerking ondervond van zijn collega Van Buuren en zodoende ook gebruik kon maken van diens wagens. De verhuizing verliep zelfs sneller dan aanvankelijk was gepland. "Op het schema stond dat we de gebouwen aan de Lange Brinkweg pas zaterdag zou den ontruimen, maar dat lukte vrijdag avond al," aldus Van Ekeren. De ver huizers werkten vrijdagavond tot ca. negen uur door. Zaterdagmiddag rond twaalf uur was het hele karwei zo goed als gefikst. Van de verkeersproblemen in Soest had de "verhuispendel" geen last. De ge deeltelijk gestremde Dalweg werd ge meden en de wagens reden via de Prins Bernhardlaan en de Soesterengweg naar de Verlangde Talmalaan. Het los sen gebeurde dan ook voornamelijk bij de achteringang, via de parkeerplaats De politie heeft maandagmiddag een 46-jarige Soester aangehouden op ver denking van "schennis der eerbaar heid". De man was even tevoren gesig naleerd in de Soesterbergse wijk Mer- cury en werd later in Soest gearresteerd. Hij had in zijn auto een niet nader te omschrijven lichaamsdeel aan de war me buitenlucht blootgesteld. Dat was misschien nog geen onoverkomelijke zaak, maar dat hij vervolgens het por tier wagenwijd openzette om zijn bezit aan anderen te tonen vond de politie te ver gaan. De man is overigens al vaker wegens dergelijke delicten in aanraking met de politie geweest. voor het gemeentepersoneel. Met apar te laad- en losploegen kon er eigenlijk ook weinig misgaan, aldus Van Ekeren. Zaterdagmiddag werden hier en daar nog een flink aantal schilderijen opge haald, die ook een plekje krijgen in het nieuwe raadhuis. 'Chaotische taferelen' Daar speelden zich maandag overigens de nodige "chaotische taferelen" af, omdat alle ambtenaren hun kamers moesten inrichten. Iedereen was op een vroeg tijdstip aanwezig en om de ergste problemen aan te kunnen was er ter as sistentie nog een vier man sterke ver- huizersploeg van de firma Van 't Net "staande bij". Onvermijdelijk ondervond het publiek dat gisteren voor het eerst in het nieuwe gemeentehuis terechtkon nog wat "blokkades", maar die werden in de loop van de dag zoveel mogelijk gladge streken. De verwachting was dat het pu bliek vanaf vandaag zeker geen hinder meer van de verhuis-nasleep zou on dervinden. "We zijn zeer tevreden over de gang van zaken," aldus Van Ekeren. "Er is heel voortvarend gewerkt, en eigenlijk is het allemaal nogal meegevallen." zalen- en partycentrum Telefoon 02155-14282 Vanaf 1 september 1990 is een nieu we wet van kracht: de Wet admini stratiefrechtelijke handhaving ver- keersvoorschriften. Deze wet, die we ook wel de 'Wet Mulder' noemen, regelt dat de meeste verkeersover tredingen voortaan niet strafrechte lijk maar administratiefrechterlijk worden afgehandeld. De Wet Mulder wordt niet in één keer, maar stap voor stap ingevoerd. Om te beginnen voor overtredingen in de provincie Utrecht. In de loop van 1992 geldt de wet in heel Neder land. Om welke overtredingen gaat het? Over het algemeen geldt de wet voor de wat lichtere verkeersovertredin gen. Er mag geen sprake zijn van persoonlijk letsel of van schade aan goederen. Een automobolist heeft zich niet aan de maximum snelheid gehouden (tot 30 km te hard). Of ie mand heeft 's avonds zonder licht ge reden. Of een auto is fout gepar keerd. Hoe gaat het voortaan? Als de politie een verkeersovertre ding ziet, wordt de betrokkene staande gehouden. De politie wil dan zijn naam, adres en geboorteda tum weten. Hij is verplicht die vra gen te beantwoorden. De politie overhandigt de betrokkene dan een 'kennisgeving van beschikking'. Op dat formulier staat waarom hij is be keurd en ook dat een boete moet worden betaald. Als iemand zijn auto fout heeft ge parkeerd, kan de politie de kennis geving meestal niet persoonlijk overhandigen. Vandaar dat die dan onder de ruitewisser wordt achterge laten. Bij zo'n soort overtreding gaat de politie van het kenteken uit. Dat wordt 'constatering op kenteken' ge noemd. Rijdt iemand te hard en wordt dat via radarcontrole vastgesteld, dan heeft de politie ook genoeg aan het kente ken. In zo'n geval wordt een kennis geving van beschikking vooraf ge stuurd. Nogmaals, dit geldt alleen als niet meer dan 30 km te hard is gere den. Anders geldt weer het systeem van het strafrecht. Dat blijft zoals het was. Bij 'constatering op kenteken' is de kentekenhouder verantwoordelijk. Degene op wiens naam het kenteken staat, moet dus betalen. Alleen bij diefstal, joyriding of verkoop is de kentekenhouder niet aansprakelijk. Ook niet bij verhuur, als die schrifte lijk voor korter dan drie maanden is overeengekomen. Hoe kan men betalen? Kort na de overtreding ontvangt de betrokkene een zogenaamde 'be schikking'. Onderaan zit een accept giro met daarop het bedrag van de boete die moet worden betaald. Die boete wordt 'sanctie' genoemd. Deze sanctie moet binnen acht weken worden overgemaakt. Gebeurt dat niet of te laat, dan volgt een aanma ning. De boete is dan fors hoger. Is dan nog steeds niet betaald, dan kan justitie tot betalen dwingen. Dat kan op een aantal manieren. De deurwaarder kan beslag leggen op de bezittingen van de wanbetaler. Ook kan justitie beslag leggen op zijn loon, uitkering of bank- of giroreke ning. Verder kan de auto of het rijbe wijs voor maximaal één maand in be slag worden genomen. Zelfs kan men gegijzeld worden. Dit betekent dat de betrokkene maximaal één week in de cel terecht komt. Als de politie - bijvoorbeeld bij een gewone controle - ontdekt dat niet is betaald, dan moet dat onmiddellijk gebeuren. Anders mag de politie het voertuig in beslag nemen. Is beroep mogelijk? Dat in de Wet Mulder ook de rechts bescherming is geregeld, spreekt vanzelf. Maar men moet wel zelf ac tie ondernemen. Als de betrokkene het niet eens is met de beschikking kan hij binnen zes wéken schriftelijk bij de Officier van Justitie in beroep gaan. Hij moet dan wel over goede argumenten beschikken en bewijzen overleggen. Is hij het niet eens met de beslissing van de Officier van Justi tie, dan kan hij vervolgens binnen dertig dagen beroep instellen bij de kantonrechter. Dan moet tevoren als een vorm van zekerheid wel eerst het bedrag van de sanctie zijn betaald. Tenslotte staat nog cassatieberoep open bij de Hoge Raad. WINKELCENTRUM "HARTJE ZUID" - SOEST - TEL. 12874 Michel Blom en Marjo Wijnands ge nieten de eer het laatste paar te zijn dat in de trouwzaal van het oude raadhuis aan de Steenhoffstraat - de "gemeen tekeet", zoals ze 'm op de trouwkaar- ten zelf een beetje oneerbiedig hadden omschreven - is getrouwd. Van de hon derden echtparen die in de loop van zo'n 18 jaar in de "keet" zijn getrouwd vormden zij de hekkesluiters. Uiteraard werd aan dit opmerkelijke feit tijdens de plechtigheden de nodig aandacht besteed. De heer G.T. Klei- berg, die gedurende een fors aantal ja ren als ambtenaar van de burgerlijke stand ook al heel wat huwelijken heeft gesloten, liet het in elk geval niet onver meld. Een aardige bijkomstigheid was dat de bruidegom, in het dagelijks leven plafondmonteur bij Bodair in Soest, in de voorafgaande dagen zijn kundighe den nog had beproefd in het nieuwe raadhuis aan de Dalweg, dezelfde weg waaraan het kersverse echtpaar ook een woning gevonden heeft. Het bruidspaar werd vrijdagmiddag om half vijf opgewacht door een schare fa milie en vrienden, waaronder ook de collega's van de bruid, voor de gelegen heid uitgedost als heuse soldaten. Daar mee werd nog eens onderstreept dat ze bij Defensie werkt, in Soesterberg. "Onze kanjer" wordt ze daar genoemd, blijkens het spandoek dat het mini-le gertje meevoerde. Vanmiddag om kwart over twee zou het eerste huwelijk in het nieuwe raadhuis voltrokken worden. Die eer is te beurt gevallen aan A. Voorman uit Den Hel der en zijn bruid, C. Blokland uit Soest. Er zullen in de komende jaren ongetwij feld nog heel wat paartjes hun voor beeld volgen. Een 19-jarige Baarnaar is maandag nacht gewond geraakt toen hij voor de politie vluchtte en op zijn brommer on deruitging. Dat gebeurde op de Steen hoffstraat. De bromfietser reed op de rijbaan en zag plotseling een politiewa gen naderen. Ijlings koos hij daarom het fietspad, maar daar kwam hij om onduidelijke redenen ten val. Hij moest met onbekend letsel naar Zonnegloren worden overgebracht. Op woensdag 5 september houdt de WD, afdeling Soest/Soesterberg, een ledenvergadering in restaurant De Soester Duinen, Soesterbergsestraat 188. Vanaf 20.30 uur is de vergadering openbaar en dus voor publiek en pers toegankelijk. Tijdens dit deel van de vergadering be zet de voorzitter van de gemeente- raadsfraktie van de VVD, Bert Krijger, het spreekgestoelte. Hij zal dan stand punten van de fraktie met betrekking tot de Soester politiek nader toelichten en daarbij onder andere ingaan op de verkeersproblematiekVanzelfspre kend is er gelegenheid om de heer Krij ger vragen te stellen. Belangstellenden zijn van harte welkom! De eerste bijeenkomst van het CDA- vrouwenberaad Soest in het nieuwe sei zoen is gewijd aan de vluchtelingenpro blematiek. Op woensdag 12 september komt Ria Moayeri van de Stichting Vluchtelingenwerk Soest spreken over het werk van deze organisatie. De bij eenkomst begint 's morgens om 9.30 uur. Belangstellenden zijn welkom. Iets te koop of te geef? Plaats een "Kleintje" in de Soester Courant Kteurent°Wer Vraagt onze 9'a 1 DANS- EN PARTYCENTER 'Hfo? o Sf. Weegbreestraat 205 - 3765 XE Soest Sf. -i

Soester Courant | 1990 | | pagina 3