i Natuur 0 Bfinoon/and Dubbel-expositie in 'monument Oude Kerk' BEZORGERS Ballets van Sc Schilderijen van Ilse Blommenstein en Egbert de Rooij GEEN PANIEK! f Vrijdagavonden in C-drie Meditatie-visualisatie-trainingen Nieuwe poëzie van Edith Oeyen: 'Als de dagen geuren naar jouw naam' Yoga in Artishock 'Vrouw en techniek' Schakelcursus administratie Voor Poolse volksdansgroep Gastgezinnen gezocht! OPEN DAG VOLKSUNIVERSITEIT SOEST/SOESTERBERG Open Dag: zaterdag 8 september Groot aanbod bij Volksuniversiteit Drukke zomer voor Derde Wereldgroep mmm Open huis bij JAC en SBH Amersfoort Gevraagd Soester Courant Volksuniversiteit Soest/Soesterberg IYN-wandeling in het Paardenbos Turks volksdansen Assertiviteitscursus Schitterende quilts in Zeister Slot Lessen si Muziek WOENSDAG 5 SEPTEMBER 1990 SOESTER COURANT PAGINAjo WOENSDA» Vrijdagavond aanstaande, 7 septem ber, wordt om 19.00 uur een schilderij en-tentoonstelling geopend in de Ou de Kerk. Deze expositie vindt plaats in het kader van de opening van het win terwerk van de hervormde wijkge- meente Oude Kerk. Tentoongesteld worden schilderijen van de Soester kunstenaars Ilse Blommenstein en Eg- bert de Rooij. Ilse Blommenstein Ilse Blommenstein heeft heel lang haar schilderijen het terrein gelaten van haar onderwerpen: haar schimmige' figuren, die zich als toneelspelers bewegen in een trager, statiger wereld dan de onze, wel tegen elkaar spreken maar niet luis teren, bepalen niet alleen het karakter, maar met hun vorm ook de compositie ervan. Achtergrond of voorwerpen spe len nauwelijks een rol. Naast deze op linnen gemaakte is ze op papier, en op kleiner formaat, abstract begonnen te werken. Kleuren en vor men zijn hierbij weliswaar duidelijk ver want aan die van stenen, aardewerk, roestig ijzer en gekleurd glas, maar zijn nergens eenduidig te benoemen. De schilderijen ontlenen er hun kracht ook niet aan dat ze aan stillevens doen den ken. Hun werkelijke onderwerp is hun compositie. Met de bij deze werkwijze opgedane er varing is Ilse in schilderijen op linnen weer verder gegaan. Ze is met haar figu ren inmiddels zo vertrouwd dat ze, on danks dat hoofden vaak ontbreken en de anatomische opbouw waar het zo uitkomt is aangepast, toch hun eigen zinnige aanwezigheid kan suggereren. Stevige, los geschilderde en met vloeiende lijnen omkaderde vlakken van diepe aardkleuren zijn gerangschikt volgens de logica van de compositie, niet meer volgens die van de werkelijk heid. De associaties die ze oproepen, soms met ledematen, dan weer met wijdvallende kledingstukken, vloeien in elkaar over en overlappen elkaar net als de vlakken dat zelf doen. Egbert de Rooij Egbert de Rooij is een kunstenaar, die uitblinkt in veelzijdigheid: zijn werk be staat uit abstracte monumentale kunst, zeer realistische decors zowel op als in gebouwen en vele surrealistische olie verfschilderijen. Veel van zijn werk haalde de landelijke pers. Hij beschil derde bijvoorbeeld in samenwerking met een andere kunstenaar flatgebou wen in Soest en Nieuwegein, hij maakte een gigantische Pinokkio voor een kleuterschool in Loosdrecht en creëer de het object 'De Ballen' bij de sporthal in Soesterberg. Het nieuwe bedrijfs pand van het cosmeticahuis Yves Ro- cher werd onder De Rooij's handen ver anderd in een reusachtig pakket met een feestelijk lint erom. Zijn surrealis tisch schilderwerk werd niet alleen door enthousiaste particulieren aangekocht; veel van zijn doeken sieren de muren van overheidsgebouwen, onder meer die van de gemeente Soest. Inmiddels is ook de interesse van het bedrijfsleven voor de surrealistische werken van dez kunstenaar gewekt: re centelijk werden enkele doeken aange kocht door het Soester bedrijf Artisan- ne, dat er de wanden van haar nieuwe studio/showroom in Amsterdam mee zal verfraaien. De kerk en de expositie zullen ook za terdag 8 september van 10.00 uur tot 17.00 uur geopend zijn. Vervolgens op zondag 9 september van 14.00 tot 17.00 uur; zaterdag 15 september van 14.00 tot 17.00 uur en zondag 16 september van 14.00 tot 17.00 uur. Monumentendag Een gelukkige bijkomstigheid is dat za terdag 8 september ook de Open Mo numentendag plaatsvindt. Ook Soest is De Flint heeft nog een nieuw programma boekje voor u klaarliggen. Neem snel een abonnement. Bel: 033-751184. De Flint Van 7 september t/m 9 november wordt op de vrijdagavonden in C-drie een meditatie-visualisatie-training ge houden rondom het thema "verant woordelijkheid". De trainingen wor den gegeven door Kees Aaklijk uit Soest. Ze duren van 20.00 tot ca. 22.00 uur. "Door de totale verantwoordelijkheid voor alles wat er in je leven gebeurt te accepteren, krijg je de mogelijkheid je leven precies zo in te richten als je zelf wilt," aldus Aaldijk. Als je vaak genoeg tegen je zelf zegt 'Wat ben ik toch een pechvogel', dan zul je heel vaak situa ties creëren die inderdaad pech opleve ren. Maar ook het omgekeerde is waar; denk maar aan de mensen die altijd ge luk schijnen te hebben." Helaas hebben we naast positieve ge dachten over wat we precies willen ook negatieve gedachten over wat we on szelf toestaan. Het resultaat van ons denken valt daardoor nogal eens tegen. In de training wordt men zich bewust van de eigen verantwoordelijkheid voorde inhoud van het eigen leven. Ge beurtenissen worden niet langer gezien als zaken die iemand overkomen, maar als creaties die men op wat voor manier dan ook zélf veroorzaakt. Men kan dus ook plezierige dingen creëren door de programmering van gedachtenpatro- nen te veranderen. De meditatie- en vi sualisatie-oefeningen helpen daarbij. Kees Aaldijk is als chemisch techno loog werkzaam bij een Nederlandse multinational. Hij heeft zich ruim twin tig jaar lang verdiept in allerlei filosofi sche systemen en wil met deze training een verbinding leggen tussen de intuï tieve wijsheid die in ieder mens aanwe zig is en het praktische rationele hande len. De kosten bedragen f 125,- voor tien avonden. Deelnemers dienen deken of slaapzak en schrijfspullen mee te ne men. Inlichtingen en opgave: Kees Aal dijk, Regentesselaan 15, tel. 19913. Je kunt alleen maar over de liefde dichten als het over is. Ed Hoornik be schreef dat poëtisch verschijnsel su bliem in zijn essay "Git Gemis". Het geldt voor alles: je moet het kwijt zijn, om er over te kunnen dichten. De nieuwe poëziebundel van Edi- thOeyen (45) uit het Belgische Berin gen is getiteld: "Als al de dagen geuren naar jouw naam". Zij publiceerde reeds eerder een achttal werken waaronder twee kinderverhalen. Poëzie van haar werd verfilmd en vertaald. Zij is "stuur- vrouw" van het Vlaams literaire tijd schrift 't Kofschip. Haar goed verzorgde bundel van zeven tig bladzijden, waarvoor zij zelf de lay- out ontwierp, bevat alleen liefdeslyriek en eindigt in mineur met "Jij hebt een ander lief': Dan zal ik je vertellen hoeveel ik van je hou en jij zal koud en koel het hoofd afwenden Tussen dit gedicht en het eerste vers (zonder jou ben ik niets") van de bundel voltrekt zich een liefdesleven, waarin de ik-figuur lijdt onder de afwezigheid, de onbereikbaarheid en de trouweloos heid van de minnaar die zij maar niet kan vergeten. Schreeuw "Als al de dagen..." is een schreeuw om aandacht, een zucht van verlangen en een teken van eenzaamheid. Ze weet dat ze ouder wordt, ze voelt zich ge kwetst. De liefde is zinloos geweest. Ik ben gevallen een gat in de werkelijkheid. Zo staan er in deze bundel zeer goede - poëtische beelden, die helaas ontluis terd worden door overdaad en minder goede regels. Twee keer wordt de lezer in de bundel geconfronteerd met een ci taat van Hans Andreus, die zijn liefde gevoelens subtieler onder woorden heeft gebracht. Edith Oeyen is hier en daar te nadrukkelijk ("ik zit hier en snik") en soms onmogelijk ("zalig, wij dobberen samen op en neer"). Daar zou ze op gewezen moeten worden door Raoul Maria de Puydt (kapitein van 't Kofschip), die op de achterflap van de Edith Oeyen. bundel de gedichten van Ueyen in pro za samenvat. Verdienste Het centrale vers van de mislukte liefde staat op bladzij 42, waar in de eerste acht regels haar gemoedstoestand wordt geschetst, zonder de dingen bij hun naam te noemen. Lees maar, er staat niet wat er staat. De laatste vijf re gels hoeven dan niet. De bundel van de Vlaamse dichteres is van een obligaat voorwoord voorzien door de burgemeester van Beringen, Marcel Mondelaers. Hij schrijft o.m.: "De poëzie heeft steeds de verdienste gehad om grenzen en barrières tussen mensen open te breken en de vooroor delen tegenover elkaar weg te werken." Nonsens! Met dezelfde plichtplegingen kun je het tegendeel beweren: poëzie splijt, wekt weerstanden op en ver vreemdt. Immers, in de bundel van Edith Oeyen komt het nooit meer goed tussen de geliefden. "Als al de dagen..." (ISBN 90-72087- 26-7) is uitgegeven in de Getijdenreeks van de Kofschip-Kring VZW in Ant werpen en is verkrijgbaar bij boekhan del V.d. Ven. J.V. opgenomen in de Monumentenkrant. In samenwerking met de Gemeente Soest, Stichting Oud Soest en de her vormde wijkgemeente Oude Kerk zijn er enkele activiteiten opgezet. Zo kan men het Museum Oud Soest en de Ou- deKerk bezoeken en is er een wandeling uitgezet in de omgeving van de Oude Kerk. Een goede zaak dus voor alle nieuw-in- gekomenen van de gemeente Soest kennis te maken met de historie van on ze mooie gemeente en daarbij het werk te zien van hedendaagse Soester kun stenaars. Natuurlijk zijn ook de andere Soestenaren van harte welkom. In Artishock zijn twee yoga- werkgroe pen actief, n.1. op dinsdagmiddag van 13.15 tot 15.00 uur en donderdags avonds van 20.30 tot 22.00 uur. In bei de groepen wordt gewerkt met de fysie ke oefeningen, de Asana's, samen met de diepere filosofieën en achtergronden van de yoga. Meerdere vormen van yoga worden be handeld, zoals Ha-Tha-yoga, het acht voudige pad van Raja-yoga met o.a. concentratie, meditatie, contemplatie oefeningen, Karma, Bhakti en Advaita- yoga. Uiteindelijk hebben alle vormen van yoga een en hetzelfde doel, n.1. "zelfrealisatie". Verder wordt de leer van de Chakra's en de Aura behandeld. De middaggroep gaat voorlopig verder met mensen die al wat meer ervaring hebben opgedaan met yoga en de diep ere achtergronden. Er kunnen alleen nog een paar mensen bij die deze kennis hebben. De avondgroep is nog open voor be langstellenden. De kosten zijn voor beide groepen f 2,50 per keer, plus het lidmaatschap van de vereniging Artishock. De groe pen beginnen deze week. Voor opgave en coördinatie: Josje Joosten-Koning, tel. 21625. Op vrijdag 14 september is er van 10.00 lot 12.00 uur een informatie-bijeen komst over de cursus "Vrouw en Tech niek" op Centrum BOA, Voorstraat 36, Utrecht. In deze cursus maken meisjes en vrou wen in de praktijk kennis met techni sche beroepen als lasser, timmerman, schilder, tegelzetter, constructiebank werker, electromonteur en nog veel meer technische beroepen. Daarna kunnen ze verdergaan met een vakop leiding in de gekozen richting. De vak opleiding wordt afgesloten met erken de certificaten of een vakdiploma. De cursus duurt 15 weken, van 3 dagen per week. Er wordt rekening gehouden met schooltijden van de basisschool. Ook zijn er mogelijkheden voor kinderop vang. De cursus is bedoeld voor werk zoekende meisjes en vrouwen vanaf 18 jaar. In de techniek blijft veel vraag bestaan naar goed geschoold personeel. Stich ting Werk in Zicht organiseert deze cur sus nu al 4 jaar lang, 2 keer per jaar sa men met het Centrum Vakopleiding voor technische beroepen, Centrum BOA, de Dag/avondmavo en streek school Gildevaart. Al heel wat meisjes en vrouwen zijn hierdoor verdergegaan met een technische vakopleiding en hebben inmiddels werk gevonden, lnl. en folder: tel. 030-322767 (Hennie Groot Haar). Per 1 oktober start Stichting Werk in Zicht weer de schakelcursus admini stratie op de Dag/'Avondmavo voor Volwassenen, Kroostweg 58a te Zeist. Deze cursus is een eerste stap op weg naar een baan in de administratieve sec tor. Cursisten krijgen veel informatie over wat administratief werk inhoudt en welke vakopleidingen daarna moge lijk zijn. Daarnaast worden ze voorbe reid op zo'n vakopleiding met vakken als Nederlands, Engels, handelsreke- nen, machineschrijven, informatica en tekstverwerking. Cursisten kunnen ook rekenen op (huiswerk-)begeleiding bij het weer naar school gaan. De cursus duurt 17 weken, van oktober tot en met februari. Er wordt op 4 och tenden per week les gegeven. De cursus is bedoeld voor werkzoekende mannen en vrouwen vanaf 18 jaar met ongeveer 2 of 3 jaar voortgezet onderwijs, zoals bijv. LHNO, LTS of afgebroken MA VO/MULO. De cursus kan gevolgd worden met behoud van uitkering. Kosten f 60,-. Mogelijkheden voor re geling kinderopvang. Voor meer informatie en aanmelding: Stichting Werk in Zicht, Telefoon 03402-49075. Het bestuur van de Stichting Jumela- gc Soest-Kozle is naarstig op zoek naar 20 tot 30 gastgezinnen voor Poolse dansers en danseresjes. Ter gelegenheid van de officiële opening van het nieuwe gemeentehuis in Soest wordt er een Poolse week georganiseerd, Tijdens die week zal een grote Poolse Volksdansgroep verschillende optredens in Soest ver zorgen. Voor ca. 40 kinderen van 12 tot 18 jaar wordt nu naar gastgezinnen ge zocht. Er wordt een beroep gedaan op de Soester (en Socsterbergse!) in woners om te kijken of zij twee kin deren van 19 tol 26 september in huis kunnen hebben. Twee kinderen tegelijk, omdat die kinderen anders door taalproblemen te geïsoleerd zouden zijn. Het gaal er vooral om dal zij kunnen worden opgenomen in de huiselijke sfeer. Het zijn overigens niet alleen Poolse kinderen die komen; er is ook bege leiding voor de dansgroep. Er wordt ook medewerking gevraagd om de andere Poolse gasten in een Soester gastgezin op te nemen. De Stichting Jumelage Soest-Kozle zorgt voor een leuk programma voor de gasten, zodat de gastgezinnen overdag weinig zorgen hebben hoe hun gasten bezig te houden. Ook zijn er enkele avondprogramma's, waar aan de Poolse gasten deelnemen. Wie ruimte heeft om Poolse gasten zes dagen de Soester gastvrijheid te laten proeven, wordt verzocht kom- takt op te nemen met: (voor Soest) Bert Krijger, tel. 16959; (voor Soes terberg) Ab Blokzijl, tel. 03463- 51463. ZATERDAG 8 SEPTEMBER bent U van 10.00-13.30 oor van harte welkom op ons kantoor Kerkplein 1, waar de mogelijkheid bestaat om U in te schrijven voor onze cursussen. op die dag zijn ook onze docenten en het bestuur aanweztg, zodat de mogelijkheid bestaat tot een persoonlijk gespreK. In de periode van 30 augustus t/m 22 september is ons kantoor extra geopend op: dinsdag van 13.30-15.30 uur zaterdag van 10.00-12.30 uur sjansen Demonf„rfrfq-lambada trendy dancing Gratis DANS EN PARTYCENTER Weegbreestraat 205 3765 XE Soest Tel. 02155-17954 De afgelopen maanden zijn zeker geen stille periode voor de Derde Wereld- groep Soest geweest. Op enkele oproe pen in de media is een geweldige stroom »oederen op gang gekomen voor het cinderproject in Lins, Brazilië, waar mee de groep sinds dit voorjaar bezig is. Inmiddels zijn ruim 10.00 postzegels, 18 naaimachines, vele kilo's kleding, wol en naaigerei, gereedschap, spijkers, medicijnen, weefmaterialen en nog veel meer bruikbare artikelen bij de groep binnengekomen. Medewerkers van de DWG-Soest zijn tot dusver voortdu rend in de weer geweest om alle goede ren te sorteren en te verpakken. Deze week wordt alles afgeleverd ter verzen ding per container naar Sao Paulo (Bra- JAC (Jongeren Advies Centrum) en SBH (Stichting Begeleide Huisvesting), aan de Langegracht 11 in Amersfoort, houden op donderdag 11 oktober 1990 een open dag om jongeren en jongvol wassenen in de leeftijd van 14 tot 23 jaar te laten zien wat het JAC en de SBH voor hen kunnen betekenen. Met name jongeren uit de regio-gemeenten (Soest, Woudenberg, Baarn, Eemnes, Bunschoten, Leusden. Hoevelaken, Nijkerk) worden uitgenodigd. Ook ou ders en andere geïnteresseerden zijn welkom. Hel programma ziet er als volgt uit: 's Middags, 13.00 tot 17.00 uur, open huis. De deur staat open voor een kop koffie, met medewerkers praten en vra gen stellen, geautomatiseerde jonge reninformatie opvragen met de compu ter. Ook worden enkele video's ver toond die betrekking hebben op proble men, waarmee jongeren te maken kun nen krijgen (per voorstelling is plaats voor 20 personen). 's Avonds, 20.00 tot 22.00 uur, voor stelling "Nestgeur" in theater De Lieve Vrouw. In het nabijgelegen theater De Lieve Vrouw, Lieve Vrouwestraat 30, wordt de voorstelling "Nestgeur" opgevoerd. Het stuk wordt gespeeld door 8 jonge ren. Op indringend realistische wijze la ten zij zien hoe zij "uit hei nest" gevallen zijn (incest, emotionele verwaarlozing, mishandeling). Ook zien we hoe ze nu leven en met elkaar omgaan in het te huis waar ze geplaatst zijn. Na afloop is er gelegenheid over het stuk te praten met spelers en makers van het stuk en medewerkers van het JAC. Ter gelegenheid van het 20-jarig be- staatn van het JAC en 5-jarig bestaan van de SBH wordt de voorstelling gratis aan jongeren aangeboden. Er is een be perkt aantal plaatsen. Je kan een plaats voor deze voorstelling reserveren op het JAC (op werkdagen van 10.00 tot 17.00 uur), tel. 033-634534. In Lins (Brazilië) graast een koe die mede door de Derde Wereldgroep bekos tigd 'is. zilië) en daarna nog zo'n 1000 kilome ter het binnenland in per vrachtauto naar Lins. Gelukkig werden ook nog wat extra fi nanciële bijdragen ontvangen ter dek king van de niet geringe verzendkosten. De actie voor het kinderproject in Lins, Brazilië wordt nog onverminderd, ze ker tot het einde van dit jaar, op deze manier voortgezet. Wie belt met tele foon 14622 of 13452 kan opgeven wan neer en waar de bijdrage kan worden af gehaald. Inmiddels heeft de Derde Wereldgroep een boekje samengesteld, getiteld: "In gesprek met Els Koop", dat eveneens bij bovengenoemde telefoonnummers kan worden aangevraagd. Ook voor suggesties staan beide telefoonnum mers open. Naast deze materiële hulp vanuit Ne derland zet de DWG-Soest zich in om geld in te zamelen voor verbetering van de kleine veestapel van het project, waarmee men meer melkopbrengst ten behoeve van de kinderen kan bereiken. De eerste koe van gemengd Brazi liaans-Fries ras is inmiddels aange schaft. voor de Aanmelden: tel. 1 41 52 De Volksuniversiteit organiseert het komend seizoen voor elk wat wils. Van doe- tot leer cursussen en interessante lezingen. De meeste cursussen begin nen in de week van 1 oktober. Let op, want de cursussen Bridge en Personal Computer beginnen al eerder. Een greep uit het cursusaanbod; geheu gentraining, ommetje natuur, effectief omgaan met kinderen, bridge, perga- mano, practische informatie over erf recht, consumentenrecht, arbeidsover eenkomsten en sociale zekerheid, de Personal computer, beleggen, pech on derweg, genealogie, boekbinden, ge- spreks- en vergadertechniek, kunstge schiedenis en nog vele meer. Tevens biedt de Volksuniversiteit een grote diversiteit op het gebied van ta lencursussen. Nieuw hierbij zijn o.a. de talen nieuw Grieks, Pools, Russisch en een grammaticacursus Engels. Voor nadere informatie kan men terecht op het kantoor, waar ook het nieuwe cur susboekje te krijgen is. Zaterdag a.s. (8 september) houdt de Volksuniversiteit een Open Dag, van 10.00 uur tot 13.00 uur, in het gebouw van de Muziekschool, Kerkplein 1, tel. 22195. Iedereen is van harte welkom! Docenten en bestuur van de Volksuni versiteit zijn dan aanwezig voor nadere informatie. Tevens kan men voor in schrijven terecht. Het kantoor van de Volksuniversiteit is geopend: maandag 10.00-12.30 uur; donderdag 10.00- 13.30 uur. Extra openingstijden gedurende de in- schrijfperiode t/m 22 september: Dinsdag 13.30-15.30 uur; zaterdag 10.00-12.30 uur. De betaling van het cursusgeld graag te gelijk met de inschrijving - in contant geld of met bank- of girocheque (be- IVN Eemland, vereniging ter bevordering van het natuur- en milieubesef. Afdeling van het landelijk Instituut voor Natuurbeschermingseducatie IVN. Zondagmiddag 9 september zijn be langstellenden welkom bij de maande lijkse wandeling van I, V.N. Eemland in het Paardenbos, gelegen aan de Am sterdamsestraatweg te Baarn. De gid sen verwachten de deelnemers om 14.00 uur bij de Marechausseekazerne, gelegen naast de tuin van paleis Soest- dijk. ln deze nazomer krijgen we vooral te I doen met gallen en insekten, maar ook met de vraag; wat bloeit er nu nog, want De Turkse dansgroep Harman geeft sinds enkele jaren een cursus Turks volksdansen in Soest. Elke vrijdag avond wordt er op het opzwepende rit me van de dawul en het hoge doordrin gende geluid van de zurna enthousiast geoefend. De lessen worden gegeven door de Turkse dansleraar Turqay On- In het komende cursusseizoen zijn nieuwe cursisten van harte welkom. De lessen beginnen weer op vrijdagavond 7 september, van 19.30 tot 21.30 uur, in het wijkcentrum Soesterveen, Smits- weg 311. Belangstellenden die eens nader kennis willen maken met de folklore uit het mooie en gastvrije Turkije, kunnen vrij blijvend een aantal lessen meemaken. Informatie; H. Boekhoff, tel. 03463- 54050; N. Erdogan, tel. 02155-22467. In de eerste helft van september start wepr de assertiviteitscursus. Deze cur sus bestaat uit 14 wekelijkse bijeen komsten op de donderdagen van 19.00 tot 21.30 uur. In deze cursus kun je leren: - zelfvertrouwen te ontwikkelen of te vergroten; - nee te zeggen tegen mensen die te veel een beroep op je doen; - jezelf net zo belangrijk te vinden als de ander; - je eigen mening te zeggen ook wan neer je tegen iemand opkijkt; - je irritaties te uiten en niet langer op te zouten, zonder te fel uit de hoek te ko men; - als je een tijd niet gewerkt hebt, sollici tatiegesprekken te oefenen en eventu eel weer aan het werk te gaan; - je gevoelens te uiten zonder anderen nodeloos te kwetsen; - je op je gemak voelen in gezelschap; -je niet omver te laten kletsen; -je te ontspannen, dit is vooral nuttig voor mensen met hyperventilatie klachten. Vaak gaan mensen met een grote boog om problemen heen. In deze cursus leer je dat je zelf greep hebt op de situatie waarin je verkeert, je leertje problemen op te lossen. De groep is geen praatgroep maar een doegroep. Er worden met elkaar allerlei situaties uit het dagelijks leven geoe fend, b.v. kritiek geven, waardering ge ven, conflicten oplossen, grenzen stel len enz. Met elke cursist vindt vooraf een ken nismakingsgesprek plaats. Voor men sen met problematiek die buiten de cur sus valt, bestaat de mogelijkheid van in dividuele begeleiding. Inlichtingen en aanmeldingen, mevr. drs. A. Niemeijer van Leeuwen, tel. 18870. Bellen liefst tussen 08.00 en 08.30 uur 's ochtends of tussen 18.00 en 19.00 uur 's avonds. de natuur staat ook nu niet stil. Het bos op zichzelf is ook zeer de moeite waard door zijn soorten-rijkdom, die een le vendig vogelbestand met zich mee brengt. Enige open gedeelten zorgen daarbij voor een verrassende afwisse ling. Zoals reeds gezegd naderen we nu ook het einde van de zomerperiode (en wat voor een!) en dat is in de natuur goed te zien voor wie er oog voor heeft of de moeite neemt zich erop te laten wijzen. Hebt u zich wel gerealiseerd dat veel van onze trekvogels nu reeds naar het zuiden vertrokken zijn? Die zullen sve dus deze keer niet zien; maar welke vo gels zien we nog wel? Waarom dit gebied Paardenbos heet is niet geheel duidelijk. Wellicht houdt het verband met het feit dat het paleis tij dens de Franse overheersing (1795- 1813) door Franse troepen bezet was, en dat die het bos gebruikten om hun paarden in onder te brengen. Inlichtingen: telefoon 24701 (tussen 17.30 en 19.30 uur). -aww In het Zeister Slot worden van vrijdag 7 tot en met zondag 9 september a.s. een honderdtal grote en kleinere quilts geëxposeerd, die zijn gemaakt door een quiltgroep uit de provincie Utrecht, on der leiding van de dames Coleta Grim- melt, Hanne Vibeke de Koning, Karin Pteterse en Joop Smits. Alle vier zijn Nederlandse quilters van het eerste uur die inmiddels hun grote klasse hebben bewezen door prijzen te winnen op in ternationale tentoonstellingen in Ame rika - de bakermat van patchwork en qutlting - en door lessen te geven op in ternationale quilt congressen. Een quilt bestaat uit drie lagen- de bo venkant is een lappendeken (het eigen lijk patchwork); de onderkant wordt meestal gevormd door een grote katoe- nen lap en tussen die twee zit een vulling van fiberfill. Het geheel wordt pas echt een quilt als de drie lagen door middel van kleine steekjes zijn doorgestikt. Dat laatste noemt men quilting. Op de tentoonstelling hangt o.a. een lan-pattern (waaier-motief) quilt waar aan 85 quilters (fans) gezamenlijk heb ben gewerkt. Ook van de vier organisa trices zelf hangen er prachtige quilts De tentoonstelling in het Slot Zeist, Zinzendorflaan 1, is geopend op vrijdag 7 september van 10.00 - 21.00 uur en op mangana Z°n<!?8 9 sePtemb« van 10.00 -19.00 uur. De entree bedraagt f Klassiek ballet i; langzamerhand s langstelling kom hoek (Steenhoffsi de week de lesf Nandine Redek voor het eerst be "balletschool". Nanda Redeker i.' gedame die wat b officieel erkend l toevoeging R. AT van Royal Acad< R.A.D.-systeem 60 jaar tijds ove spreid en geldt "scholen" voor b< hoogste niveau, (die ook examen: beroepsdansers. De Royal Acade al tientallen jart kendheid. Dathe nisatie is blijkt we gin Elizabeth var vrouwe is. Marge beroemde dansei sidente van de R De R.A.D.-ball geordend systee derverdeeld in van zes jaar krijs lenderwijs les, w; zaamaan vertroi met hun armen, 1 ze op muziek le mate ze vorderer In september sta een nieuwe acté gens vanaf ong£ goede stem en zi zingen zijn welk Het repertoire z: deren uit allerle voudige klassie meerstemmig). Veel aandacht goed stem- en at petitie zal dan o> ningen. Daarna blad-zingen" ge< dan alleen bet ir Bij voldoende d< zal het koor w dinsdag van 17. muziekschool te ding van Wim S< king met Connit Je dvtu iede kan. prol E spet

Soester Courant | 1990 | | pagina 10