7 Altro: eindelijk een kleurentelevisie die gezien OVERWIN HET BOZE OOG EHBO k! w.. DOlNKBi Nu is de keus helemaal niet moeilijk meer!! Balletstudio Nandine Redeker leert jeugd van Soest klassiek ballet 2)artltui^en Huwelijk, of een andere party? Gevraagd VASTE LOPERS en INVALLERS Gemeenteraad vergadert N DAG KSUNIVERSITEIT ST/SOESTERBERG otember I Volksuniversiteit Volksuniversiteit Soest/Soesterberg bitterende quilts in ister Slot 1-'Wirn? Fll ifV Lessen starten op donderdag 13 september Muziekschool start met jeugdkoor Voor reserveringen tel. 1 38 07 Suzuki 4x4 Terrein-Treffen 1990 Suzuki gaat weer het terrein in Soester Courant Automobiliste onwel Rijverbod voor Soester op bromfiets PAGINA 10 Dent U van 10.00-13.30 uur van harte 3in 1, waar de mogelijkheid bestaat om rsussen. mten en het bestuur aanwezig, zodat in persoonlijk gesprek. lm 22 september is ons kantoor extra >15.30 uur >12.30 uur WOENSDAG 5 SEPTEMBER 1990 SOESTER COURANT PAGINA 11 Docenten en bestuur van de Volksuni versiteit zijn dan aanwezig voor nadere informatie. Tevens kan men voor in schrijven terecht. Het kantoor van de Volksuniversiteit is geopend: maandag 10.00-12.30 uur; donderdag 10 00- 13.30 uur. Extra openingstijden gedurende de in- schnjfperiode t/m 22 september: Dinsdag 13.30-15.30 uur; zaterdag 10.00-12.30 uur. g De betaling van het cursusgeld graag te gelijk met de inschrijving - in contant geld of met bank- of girocheque (be taalkaart j. 9 van het natuur- en milieubesef. Jatuurbeschermingseducatie IVN. de natuur staar ook nu niet stil. Het bos p zichzelf is ook zeer de moeite waard door zijn soorten-rijkdom, die een le- zendig vogelbestand met zich mee- Jtengi. Enige open gedeelten zorgen laarbij voor een verrassende afwisse- loals reeds gezegd naderen we nu ook et einde van de zomerperiode (en wat oor een.) en dat is in de natuur goed te en voor wie er oog voor heeft of de loette neemt zich erop te laten wijzen, ent u zich wel gerealiseerd dat veel m onze trekvogels nu reeds naar het 'den "f^ken zijn? Die zullen we s deze keer niet zien; maar welke vo- li zien we nog wel? nIT m ge,b',ed Paardenbos heel is 1 geheel duidelijk. Wellicht houdt het ^and met het feit da. het paleis rij ns de Franse overheersing (1795- dit rKf h ^"Se tr°epen bezel was. 0.3^ 24701 P— eisterSk 'woici oiU[ WOrHpn iinn iet zondag 9 september ai. een «al grote en kleinere „Jts mth'ideZ'Jn?emaaktdooreen -puit de provincie Utrecht on- "g van de dames Coleta Onm inne Vibeke de Koning, Karin en Joop Smits. Alle vier zi n MrlV Van het eerste uur dels hun grote klasse hebben door pnjzen te winnen op in- takeeïm„°,nStellin8eninArae- bakermat van patchwork en en door lessen te geven op in- J quilt congressen, bestaat uit drie lagen; de bo- ^■PPendeken ej rk)' de onderkant wlrdt vormd door een grote katnp- |USuen die twee zit een vulling li' f.ekee' wordt pas echt I dedne lagen doormiS ekjes zijn doorgestikt. Dat men quilting toonstelling hangt o.a een -nu ®ezamenlijk heb- Ook van de vierorganisa- In welk interieur u cxjk televisie kijkt: Blaupunkt's nieuwe Altro houdt rekening met al uw woonwensen. Dankzij de verschillende wisselbare fronten heeft u iedere keer een nieuw toestel. Een Blaupunkt die harmonieert even prachtig in een klassiek, als in een modern of tijdloos interieur. En dat is nog niet alles. Door het unieke Altro design is plaatsing op de vloer even eenvoudig als op een tv-meubel. En achter de verschillende en verwisselbare fronten schuilt onvervalste Blaupunkt-techniek-, een Multinorm ontvangstmogelijkheid, een beeldbuis van 55cm, FTS Invar Mask voor optimaal contrast en diepte, 2 x 10 HiFi-Stereo geluid. Kortom, de nieuwe mag niet alleen gezien worden, die moet u zien bij de Gouden Snaar. Prijs 1.999,- (inclusief een standaardfront en een front naar keuze). Steenhofstraat 13a - 15 Soest, Telefoon: 02155 -12132 Klassiek ballet is een kunstvorm die langzamerhand steeds meer in de be langstelling komt te staan. In Artis- hock (Steenhoffstraat) starten volgen de week de lessen van Balletstudio Nandine Redeker, waarmee Soest voor het eerst beschikt over een echte "balletschool". Nanda Redeker is niet zomaar een jon gedame die wat balletlesjes geeft. Zeis officieel erkend balletdocente met de toevoeging R. A.D., wat een afkorting is van Royal Academy of Dancing. Het R.A.D.-systeem is vanuit Engeland in 60 jaar tijds over de hele wereld ver spreid en geldt als een van de beste "scholen" voor ballet-onderricht op het hoogste niveau, zowel voor amateurs (die ook examens kunnen afleggen) als beroepsdansers. De Royal Academy of Dancing geniet al tientallen jaren internationale be kendheid. Dat het een belangrijke orga nisatie is blijkt wel uit het feit dat konin gin Elizabeth van Engeland bescherm vrouwe is. Margot Fonteyn, de wereld beroemde danseres, is momenteel pre sidente van de R.A.D. De R.A.D.-balletlessen vormen een geordend systeem van oefenstof, on derverdeeld in zgn. graden. Kleuters van zes jaar krijgen het eerste jaar spe- lenderwijs les, wat inhoudt dat ze lang zaamaan vertrouwd worden gemaakt met hun armen, benen en hoofd, en dat ze op muziek leren te bewegen. Naar mate ze vorderen gaan ze een graad ho ger en raken ze langzamerhand bekend met de techniek van het klassieke ballet. Nanda Redeker is zelf een zeer enthou siast beoefenaar van deze klassieke kunstvorm. Ze begon op 14-jarige leef tijd les te nemen bij Els Couwenberg, die in Artishock een cursus gaf. Nanda deed dat overigens op advies van de schoolarts, omdat ballet een uitstekend middel is tegen diverse houdingsfouten, met name bij opgroeiende kinderen. Later vertrok ze naar Amsterdam, waar ze de opleiding balletdocente van de R.A.D. volgde. Vonk "Ik had al eerder een paar jaar op ballet gezeten, maar toen ik les bij Els Cou wenberg nam sloeg de vonk pas écht over," aldus Nanda. "Ineens begint dat. Natuurlijk was mijn ideaal destijds om een echte ballerina te worden, maar achteraf spijt het me helemaal niet dat ik docente ben geworden. Het is ook veel leuker om met kinderen om te gaan en ze een beetje 'gek' van ballet te ma ken." Ballet op hoog beroepsniveau is een hard leven, vindt ze. "Je verlangt iets van je lichaam dat haast onmogelijk is. Wat dat betreft is het net topsport. Je bekijkt jezelf voortdurend in een spiegel en-dat kan'wel'eens frustrerend zijn als het allemaal tegen zit. Je maakt bijvoor beeld een driedubbele pirouette en je valt... Het kost zweet en tranen, maar 't is een liefde, soms een verslaving zelfs. Net als muziek." In september start bij de muziekschool een nieuwe activiteit. Meisjes en jon gens vanaf ongeveer 11 jaar met een goede stem en zin om goede mu/iek te zingen zijn welkom. Het repertoire zal bestaan uit volkslie deren uit allerlei landen, canons, een voudige klassieke koormuziek (ook meerstemmig). Veel aandacht wordt besteed aan een goed stem- en ademgebruik. Iedere re petitie zal dan ook beginnen met oefe ningen. Daarnaast wordt het "van- blad-zingen" geoefend. Het is dus meer dan alleen het instuderen van liedjes. Bij voldoende deelname (minimaal 20) zal het koor wekelijks repeteren op dinsdag van 17.00 tot 17.45 uur in de muziekschool te Amersfoort, onder lei ding van Wim SchneideT, in samenwer king met Connie de Jongh. Deze zang pedagoge zal bovendien enkele malen per jaar een speciale repetitie-ochtend of -middag (op zaterdag) leiden. Ge probeerd wordt tegen de kerstvakantie al op een uitvoering te zingen. Vooral voor muziekschoolleerlingen die een instrument bespelen dat voor samenspel minder geschikt is, is dit een goede en plezierige manier van samen muziek maken. Maar natuurlijk zijn an deren uit Amersfoort en omgeving evenzeer welkom. Na aanmelding wor den de jongens en meisjes uitgenodigd voor een stemtest. Kosten van deelname: voor muziek schoolleerlingen gratis, voor anderen f 50,- per cursusjaar. Aanmeldingsformulier verkrijgbaar bij de administratie van de RMA: telefoon 033 - 622004; inzenden vóór 8 septem ber. Je ogen kunnen je aardig dwars zitten. Denk maar eens aan autorijden, lezen of lang achter een computerscherm zit ten. Allemaal dingen die niet iedereen met hel blote oog at kan. Meestal is er voor,zo'n probleem een prima oplossing te vinden. Een gediplomeerd optiek- specialist als Donker kent die als geen ander Hij beschikt over de modernste oogmeet- upparatuur. Soms gaat hei om een lees bril. soms om een dubbele' bril met of zonder 'streepje'. Zie je een bril niet zitten, dan zijn er natuurlijk ook nog len zen in verschillende soorten. Wie 't scherp wil zien. komt vrijblijvend praten en passen. BIJ DONKER IS VEELTE ZIEN brillen - contactlenzen Winkelcentrum de Smitshof, Smitsweg 30, 3765 CT Soest, Bel: 02155 - 18626 De interesse voor ballet is in Nederland nog niet zo groot als in menig buiten land, maar groeit sterk. Nanda: "Kijk maar naar de Stopera, daar zijn alle voorstellingen uitverkocht. Ook onder de jeugd neemt de belangstelling toe. Het aantal balletgezelschappen groeit nog altijd." Volgens Nanda is de interes se in Nederland vooral gericht op mo dern ballet, en dan bedoelt ze nog niet eens het jazz-ballet in zijn talrijke vor men. "Voor mij is ballet echt een vorm van kunst. Het gaat erom watje vóelt..." Vertekend beeld Tot dusver zijn het vooral meisjes die belangstelling hebben voor ballet. Voor jongens geldt een soort taboe, dat Nan da overigens graag zou willen doorbre ken. "Er bestaat een hardnekkig verte kend beeld, alsof jongens die aan ballet doen eigenlijk allemaal mietjes zouden zijn. Maar balletdansers zijn echte mén nen, die grote inspanningen moeten le veren. Denk alleen maar eens aan die grote sprongen." Voorlopig richt Nanda zich met haar lessen op kinderen in de basisschool leeftijd: van 6 t/m 12 jaar. Er zijn twee groepen "in de maak": een op donder dagmiddag van 16.30 tot 17.30 uur, de ander van 17-30 tot 18.30 uur. Elke groep telt hooguit tien a twaalf leerlin gen. In de lessen wordt zowel aandacht besteed aan de techniek als aan vrije ex pressie, maar het belangrijkste uit gangspunt is toch het dansplezier bij het kind. Ieder gezond kind kan aan ballet doen. Medisch gezien is het zelfs een prima middel tegen bijvoorbeeld een holle rug of afhangende schouders. "Maar in spannend is het natuurlijk wel," aldus Nanda. "Daarom is voor jonge kinde ren een les van drie kwartier al heel wat, ook in verband met de concentratie." Voor meer informatie kan men bellen met Nanda Redeker, tel. 11346 in Soest (op werkdagen tussen 9.00 en 11.00 uur), of tel. (020) 765489 in Amster dam ('s avonds tussen 20-00 en 22.00 uur). Meer verstand van verzekeren heb je zo te pakken. 't Is simpel om u te verzekeren van een goed advies. Gewoon even uw Victoria- Vesta adviseur hellen. Hij helpt u altijd aan een passende polis. Zijn verstand van verze keren staat er borg voor. Maak er gebruik van. In uw eigen belang. En praat u liever thuis met uw Victoria-Vesta adviseur? Maak dan gerust even een H afspraak. VICTORIA-VESTA m J.A.W. Iluurdeman, tel.: 02155 - 12625 Pr. Bernhurdlaan 8A, Soest G. van der Heiden, tel.: 02155 - 10139 Cliristinalaan 7, Soest meer verstand van verzekeren het restaurant Pr. Hendriklaan 1 - 3761 DS Soest Telefoon (02155) 13807 Eigenaren van een Suzuki 4WD kun nen zondag 23 september hun voertuig weer eens uitgebreid uitlaten. Voor de vierde keer organiseert B.V. Niinag, de importeur van Suzuki, liet Suzuki 4x4 Terrein Treffen, Dit gratis evene ment vindt plaats op het ruige terrein van de "Put Weber" aan de autosnel weg Utrecht - Den Bosch (A2), vlakbij knooppunt Oudenrijn. De praktijk leert dat met de 4x4 aange dreven auto's voornamelijk op verharde wegen wordt gereden. Voor eigenaren van de Suzuki Vitara's, Samurai's, SJ's en LJ's biedt het 4x4 Terrein-Treffen de mogelijkheid de auto weer eens over een grillig parcours te sturen. Zandber gen, diepe zandsporen en waterplassen zullen wederom voor de nodige sensatie zorgen. Het Suzuki 4x4 Terrein-Treffen is niet alleen voor ervaren allesdurvers. Des kundige begeleiding biedt ook aan on ervaren terreinrijders de mogelijkheid om hun 4WD veilig over het parcours te krijgen. Iedereen kan deelnemen aan de Gymkhana, een uitdagende behendig- heidsproef georganiseerd door de Su zuki 4WD Club Holland, met prijzen voor de tien bekwaamste Suzuki-ter- reinrijders. Voor diegenen die niet in het bezit zijn van een Suzuki 4WD, bestaat de moge lijkheid om mee te rijden met terrein specialisten, om zo een idee te krijgen wat terreinrijden is. Hiervoor staan weer een aantal instap-Suzuki's 4WD klaar. Buiten het rijden valt er natuur lijk weer veel te bewonderen. De Suzuki Vitara's, Samurai's, SJ's en LJ's staan daar in verschillende uitvoeringen. Bo- aspsf^c Suzuki Samurai Cabrio de Luxe vendien is er een show van nieuwe Vita ra's en Samurai's, alsmede een speciale occasion-show van Suzuki-terreinau- to's. Op het terrein is een grote tent geplaatst waar tegen geringe vergoeding de in wendige mens ruimschoots verwend kan worden. De tent waar zowel deel- nemrs als niet-deelnemers naar binnen kunnen is geopend van 9.00 uur tot 17.00 uur. Goede gelegenheid om de opgedane terrein-ervaringen uit te wis selen. Voor de kinderen zijn er weer voldoende activiteiten op het terrein aanwezig. Gedetailleerde informatie en inschrijf formulieren zijn bij de Soester Suzuki- dealer Bosboom aan de Birkstraat ver krijgbaar. Enige haast is echter gebo den. Het Terrein-Treffen biedt plaats aan 1.000 Suzuki 4WD's. Deelname en toegang zijn voor iedereen gratis. voor de Aanmelden: tel. 1 41 52 IKONINKLIJICEI I NEP. VERENIGING] EERSTE HULP BIJ ONGELUKKEN De DIPLOMA-CURSUS begint op 18 september 1990. Kosten gehele kursus f 145,- Voorinschrijving verzekert U van deelname, want steeds weer moe- i ten cursisten worden teleurgesteld. Aanmelden bij de secretaresse mevr. A.C. Jorna-van Waes. W. de Zwijgerlaan 44, 3761 CR Soest - tel. 1 86 46. HHHHHHHUtHHHnHHtHIHIHHUItHHHtHHttHHtHttHtHt' Een 22-jarige automobiliste uit Soest is vrijdagavond licht gewond geraakt toen ze, rijdend op de Birkstraat in de rich ting Amersfoort, plotseling onwel werd. Ze verloor de macht over het stuur en belandde in de berm, waar ze eerst tegen een verkeerspaal en vervol gens tegen een lichtmast botste. Haar auto werd flink beschadigd en moest worden weggesleept. Zelf had ze alleen wat snij wondjes bij de mond. De brand weer moest in actie komen om het weg dek schoon te maken. "Laat je rijden" geldt óók voor brom fietsers die een slokje te veel ophebben. Dat kwam een 19-jarige Soester zater dagnacht om kwart over vier nog te we ten toen hij door de politie vermanend werd toegesproken, omdat hij onder in vloed op zijn brommer over de Steen hoffstraat reed. Hij werd aangehouden bij een routine-controle en kreeg een rijverbod van vier uur. En een proces verbaal, uiteraard. Donderdag 20 september openbare raadsvergadering, aanvang 19.30 uur, in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1. De agenda luidt: 1. Vaststelling van de notulen van de openbare vergadering van 21 juni 1990 en 12 juli 1990. 2. Ingekomen stukken. 3. Vragenhalfuurtje. 4. Voorstel 90-128: tot benoeming ambtenaren van de burgerlijke stand. 5. Voorstel 90-130: tussentijds bericht 1 - 1990 6. Voorstel 90-131: tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor het perceel Dorresteinweg 8. 7. Voorstel 90-132: tot het vaststellen van het bestemmingsplan Kerke- buurt. 8. Voorstel 90-113: tot wijziging van de gemeenschappelijke regeling Gewest Eemland. 9. Voorstel 90-118: tot wijziging van het Algemeen Ambtenarenregle ment, 10. Voorstel 90-111: tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de aansluiting van woningen in de wijken Mercury en Hermes op de centrale antenne-inrichting (CAI). 11. Voorstel 90-121: tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de aanschaf van een eerste inrichting met meubilair en onderwijsleerpakket ten behoeve van de groepen 1 en 2 van de 3e Van der Huchtschool. 12. Voorstel 90-126: tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de aanschaf van een eerste inrichting met meubilair en onderwijsleerpakket en huurvergoeding ten behoe ve van de Reformatorische school. 13. Voorstel 90-122: tot het vaststellen van een Overzicht Vermeerdering Huisvesting basisscholen over het tijdvak 1992 tot en met 1994. 14. Voorstel 90-114: tot aankoop van het perceel Weteringpad 13 van Van Halteren metaal B.V. te Bunschoten. 15. Voorstel 90-125: tot verkoop van grond gelegen aan/nabij de Gen. Winkelmanstraat aan de Woningbouwvereniging "St. Joseph" te Soest voor de bouw van 38 wonin gen. 16. Voorstel 90-123: tot verkoop van grond met de daarop staande op stallen, plaatselijk bekend Lange Brinkweg 77, 79 en 81, aan de N. V. Regionaal Nutsbedrijf Eemland te Soest. 17. Voorstel 90-130: tot verkoop van grond gelegen achter het perceel Nieuweweg 15b aan J.A. Smeeing Beheer B.V. te Soest. 18. Voorstel 90-117: tot verkoop van het perceel Parallelweg 7 aan de Is lamitische Stichting Fatih Soest. 19. Voorstel 90-116: tot verkoop van grond gelegen bij het station Soest- Zuid aan de N.V. Nederlandse Spoorwegen. 20. Voorstel 90-127: tot verkoop van de woning Verlangde Talmalaan 33 aan de heer R.A. Geitenbeek. 21. Voorstel 90-124: tot verkoop van grond gelegen nabij de Zandlaan aan de heer S.G.M. de Koning. 22. Voorstel 90-119: tot verhuur van het perceel van Angerenstraat 1 aan de Stichting Kindercentra Soest. 23. Voorstel 90-120: tot verhuur van het perceel Driehoeksweg 18 aan de Stichting Kindercentra Soest. 24. Voorstel 90-112: tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in artikel 1 van de Zoneverordening Hinderwet voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een zeepmengerij op/in het perceel Koppen laan 21 te Soester berg. 25. Voorstel 90-133: tot het beschikbaar stellen van een bijdrage-ineens aan de woningbouwvereniging "Soest" voor het treffen van voorzieningen aan 96 woningen aan de Hobbemalaan en omgeving. 26. Voorstel 90-134: tot het verlenen van geldelijke steun aan de wo ningbouwvereniging "St. Joseph" voor de bouw van 6 patiowoningen in de sociale huursector in het ge bied Mercury te Soesterberg. 27. Voorstel 90-135: van de Commissie voor de Beroepschriften tot het ongegrond verklaren van het AROB bezwaarschrift van Enzypharm B.V. tegen het verlenen van een ontheffing Zoneverordening Hinderwet van de heer Lanser, Soesterengweg 6. Spreekrecht publiek a. De totale inspreektijd per openbare raadsvergadering bedraagt 30 minu ten. Het inspreken vindt voorafgaande aan de behandeling van het betref fende agendapunt plaats en bedraagt maximaal 3 minuten per persoon of groepering. b. Het spreekrecht (één termijn) geldt niet bij de agendapunten: opening, vaststelling van notulen, mededelingen, vragenhalfuurtje en bij voorstel len tot benoeming van personen. c. Het spreekrecht geldt niet bij een agendapunt waarvoor reeds eerder in de raadscommissie(s) de mogelijkheid heeft opengestaan van het spreekrecht aldaar gebruik te maken. d. Van het gestelde onder c. is uitgezonderd het agendapunt waarbij ons col lege een gewijzigd voorstel heeft verzonden, dan wel schriftelijk een reactie heeft verzonden op de ontvangen commissie-adviezen. Het spreekrecht heeft dan alleen betrekking op de wijzigingen. e. De wens om gebruik te maken van het spreekrecht moet uiterlijk 14.00 uur op de dag voorafgaande aan de vergaderdatum van de raad bij het kabinet van de burgemeester schriftelijk of telefonisch gemeld worden.

Soester Courant | 1990 | | pagina 11