in Drenthe UNIEK GEBEUREN VOOR DE REGIO VERTIER VOOR JONG EN OUD Programma HARTJE-ZUID Kinderspelen HARTJE-ZUID PAGINA 20 WOENSDAG 5 SEPTEMBER 1990 deale combinatie van :n veel nieuwe kennis in dit Drentse dieren- verzicht van het leven »int 4,6 miljard jaar ide films en shows, nd in hun waterbas- constructie van een 00 miljoen jaar gele dinosauriërs, de op- n de mens op aarde, eren natuurgetrouw dddelen, waar Afri- n, Aziatische olifan- len zich in hun eigen m zijn het Natuur- 'olkenkunde gehuis- geopend met een Jr cultuurgewassen, een goed beeld van steenwol en liydro- he gewassen en de ala aan gewassen in ■nthe is een provincie ■richt en met succes kt aan herstel van het ld. De provincie is nog eft uitgestrekte en zeer natuurgebieden. De ider Vakantie Club een aantal excursies ermen' van het Noor- rk. Medewerkers van tien u dan alles over de iet vlinder-en dieren- ursies spitsen zich toe ■velijk: Hof van ifanten, Biochron, Vlindertuin. Bij de verblijf in Hotel ten en inbegrepen. Voor verschillende arran- it u zich wenden tot Ouwerkerk van het npark, -18800. laruit is hij tot in geland gevlogen Ie oceanen landen a boord van een ze monarchs vlie- r Floridaen Mexi- 'luchten van 130 1 vlinders nemen an dieren die niet rden aangevallen van de vlinder s aanvaller erop tbaar of zelfs gif tige atlasvlinder °P zijn vleugels, n de kop van een vlinder heeft de uilekop op zijn it zijn vleugels van zijn vijand it die denkt door -■spied. ders passen hun 1 aan de omge- indeeekhoorn- i' zijn lange klapte achterlijf mblad. el weg van een De heidezand- acht al nauwe- tar met samen- P de grond of 5 hij vrijwel de en Jadi's Mode. Notaris mr. H.H. Elferink verricht 's middags de trek king teneinde de winnaars bekend te maken. Meedoen aan de foto-etalage wedstrijd is niet alleen leuk, de deel nemers kunnen er ook nog eens mooie prijzen winnen. De eerste prijs is bijvoorbeeld een fiets ter waarde van maar liefst f465,-Maar ook de tweede-prijswinnaar heeft niet te klagen met de fotocamera van f 300,-. De gelukkige die de derde prijs in de wacht weet te sle pen, kan rekenen op een kleding- pakket met een waarde van f 200,-. Naast deze prijzen zijn er nog een groot aantal andere kado's te verge ven. De uitslag van de wedstrijd wordt geplaatst in de Soester Cou rant van volgende week. De prijs uitreiking volgt dan zaterdag 15 september, om 15.00 uur, in het winkelcentrum Hartje-Zuid. Uiteraard is dit festijn bedoeld voor jong en oud. Zo is er voor de kinde ren een middeleeuws spelcilrcuit, waarbij eveneens mooie prijzen te winnen zijn, zoals een walkman. Het spelcircuit omvat tien spelen die geplaatst zijn tegen een midde leeuws decor. Voorbeelden zijn een reuze sjoelbak, een kegelvorm waarbij men gebruik maakt van een zwiepende bal en ringsteken. Na het spelen van een spel komt de uitslag hiervan te staan op een zogenaamd scoreformulier. Dit laatste is af te Fofo-efalage-wedstrijd DEELNAMEFORMULIER PRIJSVRAAG MIDDELEEUWS FESTIVAL Op vrijdag 7 en zaterdag 8 septem ber kan men meedoen aan een spe ciaal voor het festival opgezette fo to-etalage-wedstrijd, waarbij prachtige prijzen te winnen zijn. In de etalages van de aangesloten le den van Hartje-Zuid zijn 25 foto's van middeleeuwse onderwerpen geplaatst. Het publiek moet raden welke voorwerpen op de foto's staan. De antwoorden kan men in vullen op de bon die rechtsonder op deze pagina is geplaatst. De oplos singen kunnen worden gedepo neerd in de speciale bussen bij Jas per Herenmode, Adama Herenmo- Om U een indruk te geven wat er zaterdag 8 september allemaal te beleven valt in Hartje-Zuid, volgt hier een opsomming van de ver schillende attrakties: Trio Ollum - Een gezellige 3-mans formatie die al eerder van zich liet horen op het winkel centrum. Met rake teksten en leuke wijsjes weet Ollum het pu bliek te amuseren. Jakjo - Een veelomvattende act waaronder jongleren, rolla rolla, variété, vuuract, steltlopen en eenwielers. Fook - Troubadours, die zichzelf begeleiden op twee gitaren en een mandoline. Pieter Breughel - Protrettekenaar die tekeningen maakt van jong en oud, al dan niet humoristisch. Nar - Ook een nar is van de partij met grappen en grollen, leuke muziekjes, poppen en allerhande attributen. Heksen - Drie personen heeft Hartje-Zuid van de brandstapel weten te redden en die gaan als heks c.q. gedrocht door het win kelgebied. Dansende beer - Een zigeunerin danst met een levensechte beer, terwijl de accordeon speelt. Ook het publiek kan een dansje wagen met de beer. Pierrot - In een leuke stand kun nen kinderen worden gesch minkt door twee pierrots. Na af loop zijn ze een wandelende at- traktie. Waarzegster - Nieuwsgierig wat de toekomst in petto heeft? Breng dan een bezoek aan de waarzegster, die in haar mystieke tent een ieder de hand leest. Draailier - Geen typischer mid deleeuws instrument dan een draailier, in duovorm een spekta kel op zich. Schiettent - Het Groot Gaesbee- ker Gilde is present met een schiettent. Volop aktiviteiten dus, zaterdag 8 september op het winkelcentrum Hartje-Zuid en in de Soesterbergse- straat, van stoplicht tot stoplicht. Een natje, een droogje, demonstra ties, muziek, grappen, spelen, kort om, teveel om op te noemen. Kom zelf kijken en ontdek hoe leuk win kelen kan zijn in het winkelgebied Hartje-Zuid! Onderwerp Goedgekeurd door de Kamer van Koophandel onder nr99/1990. Inleveren op vrijdag 7 of zaterdag 8 september in de verzamelbussen bij Adama, Jasper en Jadi's op het winkelcentrum. Trekking door notaris Mr. H. H. Elferink Bekendmaking in de Soester Courant van woensdag 12 sept 1990. Een kleurrijk gebeuren, waarvoor men het totale winkelgebied in Zuid, van stoplicht tot stoplicht, op z'n kop heeft gezet. Troubadours, narren, kunstenaars en kunstma kers en nog een aantal andere ver schijningen bepalen die dag het straatbeeld. Ook de winkeliers hebben zich voor deze dag uitgedost in middeleeuwse stijl. En dit feit alleen al is de moeite van een bezoek aan Soest-Zuid ze ker waard. Bovendien is het extra gezellig winkelen die dag, want overal staan kraampjes met daarop voordelige aanbiedingen. Op het plein bij het winkelcentrum verzorgt Slijterij Van der Linden een toepasselijk Bourgondisch ge beuren met lekkere drankjes. Voor de hapjes kan men terecht bij poe lier van de Bor. Die heeft speciaal voor deze dag paté in huis, die men uiteraard kan proeven. Ook de kip saté is aan te bevelen. Jadi's Mode, sinds een klein jaar ook gevestigd in Hartje-Zuid, heeft de hand weten te leggen op een an tieke brei-/weefmachine, waarmee demonstraties worden gegeven, zeer leerzaam om te zien hoe dat vroeger in z'n werk ging. Een andere zaak die inspeelt op de middeleeuwen is Bloemen huis Jas mijn. Zij verzorgt demonstraties met hortensias. Deze prachtige bloem, die heel mooi in boeketten te verwerken is, is namelijk een typi sche bloem uit de middeleeuwen. Toen, maar ook nu nog, is deze bloem een blikvanger in veel kas teeltuinen. Bij Jamin kan men terecht voor een gigantische dropkraam. Helaas voor de mensen die in de midde leeuwen leefden was drop toen nog niet uitgevonden, maar daarom kunnen wij er nog wel van genieten. Of niet soms? Ook een aantal andere winkeliers heeft voor die dag het een en ander in petto, maar... daar komt U van zelf achter als U een bezoek brengt aan het Straattheaterfestival. SOESTER COURANT halen bij Schuitemaker Mode aan de Soesterbergsestraat. Is het for mulier helemaal ingevuld, dan kan dit worden ingeleverd bij één van de spelen. Degene die het hoogste scoort is de winnaar. Het midde leeuws spelcircuit is bedoeld voor kinderen tot 12 jaar. Na maanden van voorbereiding is het zaterdag 8 september dan ein delijk zover. Het Soester winkel centrum Hartje-Zuid organiseert zijn eerste Middeleeuwse Straat theaterfestival. PAGINA 21

Soester Courant | 1990 | | pagina 21