Öll kabelkrant i KORFBAL? Eemvogels! WIN EE N SUPERTAART/ AVIA-Knicks winnen sterk VIP's toernooi Ambtenaren trainen voor kampioenschap WOENSDAG 5 SEPTËmbfr iQQn~ _SPORT SPORT Voo/ de tweede maal in successie Internationaal Procar-toernooi komt snel dichterbij VOLLEYBAL Paardesportcentrum organiseert ponykamp in herfstvakantie RUITERSPORT De Springbokken: bewogen beweging! GYMNASTIEK OM TE LfcMÖ* SOFTBALL SOES/- r^IÏBOC^ Aktiviteiten in Zwembad De Turf ZWEMMEN Prima tijden voor Schieterleden TRIATHLON Najaarskampioenschap 1/8-triathlon van t.v. De Schieter FIETSCROSS King's Road Riders Honden-wedstrijden bij k.c. 'Zoys' Eemvogels starten seizoen feestelijk Hockey, leuke sport voor jonge kinderen JEU DE BOULES Jeu-de-boule: een stukje vakantie BOWLING Soester Bowling Vereniging Dammers DVSB oefenen tegen HDC DAMMEN Wie wat te zeggen heeft doet dat in de Soester Courant SOESTER COURANT PAGINA 27 Er moest een verlenging aan te pas ko- nien in de finale van het herensoftbal- toernooi van de VIP's uit Maartens dijk om de AVIA-Knicks, de heren- softballers van HSV De Knickerboc kers uit Soest, als winnaar aan te wij zen. Voor de tweede achtereenvolgen de maal legden de Soester eerste klas se softballers beslag op de beker van het prestigieuze hoofdklassetoernooi van de Maartensdijkers. In de finale werd een combinatie van het Amers foort» Quick 1 en 2 met 1-2 verslagen. Voor de eerste maal hadden de organi satoren gekozen voor een bredere opzet van het toernooi, waaraan nu door acht teams werd deelgenomen. De AVIA- Knicks traden in hun eerste wedstrijd aan tegen het Haarlemse Opel Nicols. Ondanks de inzet van gastpitcher Arie van Zijtveld - afkomstig van het lande lijk hoofdklasse spelende Blue Devils uit Meppel - liepen de Soesters tegen en 3-4 Nederland aan, voornamelijk ver oorzaakt door inschattingsfouten. In de tweede wedstrijd, met vaste pit cher John Vunderink weer op de plaat, liep het aanzienlijk beter bij de AVIA- Knicks en werd er geconcentreerd ge speeld. Tegen het Utrechtse UW - een rivaal uit de eigen competitie, waarvan dit jaar tweemaal nogal sullig werd ver loren - slaagden de softballers erin een monsteroverwinning te behalen. Met maar liefst 2-11 werd van de Utrechtse ploeg gewonnen. Zowel het infield als het outfield speelde sterk en qua slagkracht toonden de Soesters zich heer en meester. Met name Fred Mat- thijssen en Tom Veitz (beiden een drie- honkslag) bleken uiterst productief. Om als poulewinnaar uit de bus te ko men moesten de AVIA-Knicks de laat ste wedstrijd tegen het sterke Wasse naar in winst omzetten. In de eerste in ning namen de Soesters een 0-4 voor sprong (via Erno van Gooi, Roel Kriele, Bert Eysink en Leo van Laar), die in de volgende inning werd vergroot tot 0-7 door Daan Kriele, Frans Nauwelaerts a Age en Jeroen Keijzer. Met een ande re pitcher op de plaat wisten de Wasse- naarse spelers nog tot 4-7 terug te ko men, maar dat bleek niet voldoende om in de finale uit te mogen komen. De finale mondde uit in een waar pit chersduel. De Amersfoortse pitcher hield in de eerste inning de Soesters op 0 punten en Quick wist via een fraaie tweehonkslag, een doorgeschoten bal en een infield-hit de score te openen. In de tweede inning kwamen de AVIA- Knicks sterk terug. Op een honkslag van Hette Spoelstra kwam Jeroen Keij zer op het derde honk en hij werd ver volgens binnengeslagen. Met Leo van Laar als korte stop en Tom Veitz als cat cher zagen de Amersfoorters geen kans de Soester verdediging te doorbreken en binnen de reguliere speeltijd bleef de stand 1-1. De umpire zag zich genoodzaakt de wedstrijd met tenminste een inning te verlengen. Daarin hield de Soester pit cher John Vunderink de sterkste Amersfoortse slagmensen kort; ze kre gen drie slag of ze bereikten het eerste honk niet. De Soesters zagen echter wel kans het winnende puntje te scoren, doordat de Amersfoortse pitcher - ken nelijk aangeslagen door het gebrek aan daadkracht in zijn eigen ploeg - de bal niet goed meer onder controle had en de tegenstander alle kans liet om te slaan. In de gelijkmakende slagbeurt misten de Amersfoorters de ambitie om gelijk te komen, waardoor de AVIA-Knicks voor de tweede achtereenvolgende maal winnaar werden van het uiterst sterk bezette VIP's-toernooi. De organisatie van het Internationaal Procar-toernooi werkt momenteel on der hoogspanning om de laatste puntjes op de i te zetten. Er is haar dit jaar wei nig bespaard gebleven. Toezeggingen van teams om naar Soest te komen wer den vaak op het laatste moment nog on gedaan gemaakt en het kostte de orga nisatoren dan ook slapeloze nachten om toch met een respresentatief veld voor de dag te komen. Dat men er uit eindelijk toch in is geslaagd de Neder landse en Belgische top naar Soest te krijgen mag dan ook een prestatie van formaat worden genoemd. Buiten het feit dat het toernooi onge twijfeld fraai volleybal zal laten zien is het ook voor de dames van Stam/Sovo- co een uitstekende graadmeter om te zien hoe de zaken er voor het komende seizoen bijstaan. De dames van de trai ners Bosschaart en Remmerswaal heb ben er hard aan getrokken en hopen zich tijdens het toernooi aan het Soester publiek te presenteren met goede pres taties. Bij voorgaande edities van het topeve- nement liet het publiek het nogal eens af weten, maar de organisatie heeft nu toch goede hoop dat er veel Soesters en volleyballiefhebbers uit de regio een kijkje zullen komen nemen, omdat men besloten heeft geen entree te heffen voor dit evenement. Al met al dus een uitgelezen mogelijkheid om met volley bal op topniveau kennis te maken. De speelsters en hun begeleiders zullen weer voor een groot gedeelte onderge bracht worden bij gastgezinnen die zich belangeloos beschikbaar hebben ge steld. De ploegen zijn voor het toernooi inge deeld in twee poules. De poule-wed strijden zullen op zaterdag gespeeld worden en beginnen om 10.00 uur. Op zondag wordt eveneens op dat tijdstip begonnen en wordt een aanvang ge maakt met de kruisfinales. De finale staat gepland voor rond 15.00 uur. De burgemeester van Soest is bereid ge vonden de prijsuitreiking verrichten. Het topevenment voor volleybaldames zal plaatsvinden op 22 en 23 september a.s. in sporthal Beukendal en kan alleen gerealiseerd worden door de geweldige medewerking van de hoofdsponsor Procar. Let op de advertentie in de Soester Courant van 19 september! Dit jaar werd bij Paardesportcentrum Soest voor de eerste keer een pony kamp georganiseerd. In een grote leger tent op de springweide werden de kin deren "gelegerd". Een douche-cabine in de spuitplaats, en natuurlijk grote pannen op het vuur, want honger krijg je natuurlijk wel, en vies worden is hier ook geen punt! Op het programma stonden o.a. twee uur rijden (vanzelf sprekend), theorieles, mennen, voltige ren, barbecue en op de laatste avond Play-back show. Veel spelletjes en 's nachts natuurlijk het nodige "gekeet". Door de grote belangstelling is er tij dens de herfstvakantie ook weer een ponykamp georganiseerd, waarvoor men nog kan inschrijven via tel. 13138. De kosten bedragen f 200,- per per soon. De leiding is in handen van Da- niëlle Kooy, de paardrij-instruktrice van Paardesportcentrum Soest, die ook in het komende winterseizoen een groot deel van de lessen voor haar rekening neemt. Natuurlijk is het winterseizoen ideaal om met paardrijdeh te beginnen. Bij de lessen in de veilige binnenbak doet men zoveel ervaring op, dat men van het voorjaar al ver genoeg gevorderd is om te paard de natuur in te trekken. De prijzen voor de paardrijlessen: losse les volwassenen f 17,50 p.u., losse les kinderen f 15,- p.u. Natuurlijk zijn er ook voordelige abonnementen. Geïnteresseerd? Kom dan zaterdag 8 of zondag 9 september a.s. eens een kijkje nemen. Zaterdag worden er dressuur- wedstrijden verreden en zondag zijn er springwedstrijden. Men kan natuurlijk ook op andere dagen langskomen, maar dit evenement is uitermate geschikt om kennis te maken met de veelzijdige paardesport bij Paardesportcentrum Soest, Bosstraat 3. Na het zalig nietsdoen in de zomer vakantie gaat het verenigingsleven weer op gang komen. Met name "De Spring bokken", de oudste en grootste gymnastiekvereniging ter plaatse staat - wat dat betreft - op springen.! Haar zaalsport-seizoen is maandag 3 septem ber reeds van start gegaan. Wie bij "De Springbokken" wil aanhaken kan dat op elk gewenst moment doen, want de club kent geen gesloten seizoen of be perkte cursusduur. Wèl een scala van mogelijkheden voor jong en oud om sport, spel en recreatie te bedrijven, zo als Peuter- en Kleutergymnastiek, Jeugdgym, Jazzgym, Aero/'Jazz-gyn, seniorengymnastiek en zelfs revalida- tiegymnastiek voor ex-(hart)patiënten! Overigens kunnen dames en heren, die niet persé uit zijn op prestaties, zich sportief en gezellig uitleven in de re creatieve sector van de vereniging. Kortom: iedereen kan zich bij "De Springbokken" thuis voelen en aan zijn trekken komen. Het verenigingskan toor aan de Laanstraat 93a kan daar over wel een boekje open doen. Het is geopend van maandag tot en met don derdag in de morgenuren en telefonisch altijd bereikbaar onder nummer 12124. Einduitslag: 1. AVIA Knicks - Soest 2. Quick - Amersfoort 3. Opel Nicols - Haarlem 4. Red Lions - Rijswijk 5. Pinguins - Heemstede 6. Wassenaar - Wassenaar 7. VIP's - Maartensdijk 8. UW - Utrecht De reguliere competitiewedstrijd van de .herenhonkballers, afhankelijk van het resultaat van mede-titelkandidaat BSCU uit Utrecht mede bepalend voor het kampioenschap, tegen het Veenen- daalse Blue Soeks viel zowel zaterdag als zondag in het water. Zaterdag werd in het geheel niet gespeeld, zondag werd de wedstrijd bij een 1-3 voor sprong voor de Knickerbockers ge staakt. Ook de competitiewedstrijd van de AVIA Knicks tegen het Bilthovense FAK, die voor afgelopen vrijdagavond op het programma stond, werd wegens de overvloedige regenval geschrapt. Door de mogelijkheid het komende seizoen de watertemperatuur te verho gen is het activiteitenaanbod in De Turf groter geworden: veel nieuwe activi teiten die afgestemd zijn op de wensen en behoeften van de gebruikers. Bo vendien wordt er meer aandacht besteed aan de sfeer en service tijdens deze activiteiten. Maandag: 12.15 - 13.15 uur: baantjeszwem- men. Tijdens dit uur geen wilde plonzers, maar rustig banenzwem- men in uw eigen tempo. 20.00 - 21.00 uur: zwangerschaps- zwemmen. 21.00 - 22.00 uur: trimuur voor vol wassenen onder deskundige leiding (kosten: f 5,00 per persoon). Dinsdag: 12.15 - 13.15 uur: baantjes- zwemmen. Woensdag: 09.20 - 10.20 uur: baantjes- zwemmen. 14.00 -15.30 uur: vrij zwemmen met recreatiemateriaal. Tijdens deze uren kun je je lekker in het bad uitle ven met je vrienden en vriendinnen. De muziek is te gek en het water lek ker warm (30 graden). 19.30 - 20.30 uur: baantjes- zwemmen. Donderdag: 12.15 - 13.15 uur: baantjes- zwemmen. 14.45 - 15.45 uur: zwemuur voor ouderen (55+); deze activiteit is ge richt op iedereen boven de 55 jaar (ook voor de niet geoefende zwem mer). In een rustige sfeer kunt u on der deskundige leiding meedoen aan watergymnastiek of bananzwem- men (kosten: f 5,00 per persoon). Vrijdag: 12.15 - 13.15 uur: baantjes- zwemmen. Zaterdag: 12.30 -15.00 uur: vrij zwemmen met recreatiemateriaal. Zondag: 10.00 - 10.30 uur en 10.30 - 11.00 uur: ouder-kind-zwemmen; het heerlijk verwarmde water (30 gra den) biedt ook voor de allerkleinsten een ideale mogelijkheid samen met vader of moeder, opa of oma op speelse wijze te ontspannen. Er is leuk spelmateriaal. Ook bij deze ac tiviteit is deskundige begeleiding aanwezig. (Kosten: f 5,00 per per soon). 11.00 -12.30 uur: familiezwemmen; een heerlijk moment om samen in en om het water bezig te zijn. Uiteraard bestaat ook hier de mogelijkheid ge bruik te maken van de diverse spel materialen. 12.30 - 14.00 uur: vrij zwemmen met recreatiemateriaal. Indien anders vermeld zijn de kosten: 0 tot en met 14 jaar: f 2,10; 15 jaar en ouder: f2,35; 65+ f 1,35; Zonneweide f 1,00 per kwartier; Zonnebank (nieuw): f 9,00 per keer (inclusief zwemmen). Begeleide activiteiten starten op maandag 10 september; overige ac tiviteiten op maandag 3 september. Voor de derde keer wordt vrijdag 14 september in het Drentse Rolde het Nederlandse wegkampioenschap atletiek voor ge meente-, provoincie-, rijks- en politieambtenaren gehouden. De afstanden zijn de 15 km en halve marathon. Ook de ge meente Soest is weer met een aantal atleten aanwezig. A l geruime tijd kan men tijdens de middagpauze verschillende lopers in training zien. Vanaf de Brand weer kazerne wordt t wee Keer tri de week vertrokken voor een trainingsrondje richting Amersfoort. Onze fotograaf "betrapte deze week de lopers op het Kerkpad. Dick SnijdersPeter de Vries, Jan OpmeerHans Schreuder, Ben van Os, Barend van Lanteren en Bert v.d. Weerd zullen trachten de eer van Soest in Drente hoog te houden. Vooral van Bert v.d. Weerd en Dick Snijders wordt hoge klassering ver wacht. Beiden lopen de 21 km (halve marathon). In Alphen a/d Rijn stonden zaterdag j.l. zes Schieterleden aan de start voor een kwart-triathlon, meetellend voor het Super Prestige Circuit. De Scliie- terleden presteerden goed temidden van het zeer sterke deelnemrsveld. Frits Wibbelink deed hier een geslaagde test voor het komende weekeinde, waarin hij een serieuze kandidaat is voor een podiumplaats op het Neder lands Studentenkampioenschap in Maarsseveen. Met een 5e plaats meldde hij zich in Alphen aan het nationale ju niorenfront. Als sterke zwemmer liet hij 13 min. afdrukken over de 1000 meter. Het fietsparcours over 45 km. legde hij afin 1 uur 9.17 min. Met een sterk loop nummer over 10 km. in 37.45 min. bracht hij zijn eindtijd op 2 uur 2.42 min. Jack Belt was de snelste Soester met een 4e plaats bij de junioren. Jack sloot voor de zoveelste maal dit seizoen af binnen de 2 uur. Ditmaal 1 uur 59.19 min. Gijs van Korlaar zwom 19.55 min., fietste 1 uur 23.12 min., waarna hij als loopspecialist zijn 10 km. afraffelde in 36.46 min., hetgeen hem een totaaltijd van 2 uur 25.16 min. bezorgde. Frits van der Meijden kwam na 23.11 min. uit het water, volbracht het fietsen in 1 uur 23.09 min. en liep 47.08 min. Zijn totaal-resultaat werd 2 uur 37.03 min. Miranda Wurkum zwom als gebruike lijk snel in 14.30 min. Zij fietste 1 uur 26.07 min. en liep 54.34 min. Haar to taal werd 2 uur 38.23 min. Marco Herber kwam binnen in 2 uur 53.30 min., waarvoor hij 24.30 in het water lag, 1 uur 11.20 min. op de fiets zat en 1 uur en 15 min. liep. Harry Koot wist na lang blessureleed zijn triathlon te volbrengen zonder al te veel problemen. Met zijn tijd van 2 uur 15 min. is hij nog niet helemaal op ni veau, maar zijn doel om heel over de fi nish te komen werd in ieder geval be reikt. Op de laatste dag dat het Soester Na tuurbad geopend was organiseerde triathlonvereniging De Schieter haar najaarskanipioenschappen over de l/8-triathlonafstand. De wedstrijd was bepaald over 500 meter zwem men, 23 kilometer fietsen en 5,4 kilo meter lopen, hetgeen in en om het bad werd afgewerkt. Een aantal deelnemers had daags daar voor nog geacteerd in de kwart-triath lon van Alphen a/d Rijn. Volgens ver wachting was junior Jack Belt de snel ste. Frits Wibbelink, ook uitkomend in de juniorenklasse, leek nog goed partij te geven, maar een lekke band wierp hem kansloos terug. Senior Dennis Moerman nestelde zich na het fietsen op een derde plaats en stond deze niet meer af. Toch werd hij in de laatste me ters nog op de hielen gezeten door vete raan Rob de Haas en trainer Henk Schaak. Bij de dames pakte Miranda Wurkum op het zwemonderdeel de lei ding en won afgetekend. Uitslagen: Senioren/junioren 1. J. Belt 1.03.58 2. Fr. Wibbelink 1.06.05 3. D. Moerman 1.09.04 4. H. Schaak 1.09.27 5. H. Koot 1.10.17 6. L. de Jongh 1.10.58 7. G. van Korlaar 1.12.22 8. E. Westerbeek 1.17.42 9. B. den Breejen 1.19.20 >10. St. Uyland 1.23.45 11. Fr. v.d. Meijden 1.26.57 Veteranen 1. R. de Haas 1.09.15 2. J. v. Leijenhorst 1.14.42 3. Fr. Jansen 1.20.25 4. J. Oranje 1.26.25 Dames 1. M. Wurkum 1.24.52 2. M. Kriek 1.27.33 Zondag j.l. werd de eerste wedstrijd na de vakantie verreden. Ditmaal gingen de King's Road Riders naar Bussum. De opkomst was niet groot, omdat het regenachtig weer was. Toch werd er goed gepresteerd. In de Open klasse werden er twee fina les gereden waarin Sander Kolb vierde werd en Dennis Krol achtste. Mare de Schiffart werd eerste, evenals Erwin Marsé. Vincent Govaard werd tweede en Robin van de Wolk derde. De vier junioren vielen bijna allemaal in de prijzen, behalve Rudy Krol die vijfde werd. Toine Marsé en Mare de Schiffart werden eerste en Sander Kolb tweede. Bij de Experts werden Dennis Krol, Robin van de Wolk en Erwin Marsé eerste. Vincent Govaard moest het met een derde plaats doen. Bij de Cruisers kreeg Vincent een twee de prijs en Robin en Erwin een eerste. Bij de volgende wedstrijd zullen de King's Road Riders proberen net zo goed te presteren. Die wedstrijd is op 23 september a.s. in Soest, toegang gratis. De kynologenclub "Zoys" te Soest or ganiseert op zondag 9 september a.s. behendigheidswedstrijden voor hon den. De wedstrijden worden gehouden op het SEC-terrein aan de Bosstraat. Aanvang: 09.00 uur, toegang gratis. Aan deze wedstrijden doen 245 hon den mee, verdeeld over de beginners-, de gevorderden- en de selectieklasse. Op het programma staan het vaste par cours, de jumping, de gambling, een koppelwedstrijd en een teamwedstrijd. Om ca. 16.45 uur wordt de dag besloten met de "Superfinale", waaraan door bijna alle honden wordt deelgenomen. De wedstrijden zijn tevens kwalificatie wedstrijden voor het Nederlands Kam pioenschap en tellen mee voor het Royal Canin Masyers Klassement. Al met al de moeite waard om eens te gaan kijken. INF.: 02155 - 1 27 43 NEFKENS - SOEST Zaterdag a.s. beginnen de Eemvogels met het echte werk. Na de eerste trai ningen en een serie oefenwedstrijden begint op 8 september de veldcompeti- tie. Na ongeveer drie maanden zonder korfbal heeft iedereen zin er weer flink tegenaan te gaan. Automobielbedrijf Nefkens is dit sei zoen de officiële sponsor van de Eem vogels. De heer Idenburg, bedrijfsleider bij Nefkens Soest, zal zaterdagochtend op het trainingscomplex aan de Staring laan aanwezig zijn. Om 10.30 uur zal hij op feestelijke wijze alle Eemvogelleden een nieuw shirt aanbieden met de naam van zijn bedrijf er op. Hierna zullen de verschillende Eemvo- gelteams, verspreid over de dag, hun eerste competitiewedstrijd afwerken. Het programma is als volgt: 16.00 uur: Eemvogels 1-Terleden 1 12.00 uur: Nova 9-Eemvogels 2 14.00 uur: DPS 4-Eemvogels 3 12.00 uur: SDO Cl-Eemvogels Cl 12.15 uur:Eemvogels Ml-Minerva Ml Hockeyen is een leuke sport, een gezel lige sport die je samen in teamverband beoefent. Je bent heerlijk buiten en het veld is zo groot datje per wedstrijd heel wat loopt. Dus goed voor je conditie! Vooral voor jonge kinderen die hun so ciale vaardigheden nog moeten ontwik kelen is het een heel nuttige sport: je speelt samen, zonder samenspel kun je niet tot een goed resultaat komen. Je wint samen of je verliest samen en dan leer je om dit verlies samen te incasse ren. Al vanaf 6 jaar kunnen kinderen bij Hockeyclub Soest terecht voor het spe lenderwijs leren van alle vaardigheden die voor een later hockeyspel noodza kelijk zijn. Iedere zaterdag zijn "de kleintjes" van 9.30 - 10.30 uur hiermee bezig op de hockeyvelden aan de Ko ningsweg. Kom eens kijken hoe gezellig het daar toegaat. Voor alle informatie kan men terecht bij mevrouw M. Luykx, telefoon 16820. Vermoedelijk hebben heel wat Soesters in de vakantie een partijtje jeu-de- boules gespeeld. Het is jammer dat ze, nu ze weer thuis zijn, weer een vol jaar zouden moeten wachten. In Soest kan men ermee doorgaan, aan de Gems hoorn in Overhees, waar de inmiddels vier jaar jonge vereniging met dezelfde naam gevestigd is. Jeu-de-boule is eigenlijk een stukje vakantie in drukke tijden. Zo lang het weer het toelaat spelen de leden van De Gemshoorn buiten. In de koudere maanden vindt men onderdak op diver se lokaties, om in vorm te blijven. Veel jeu-de-boule-verenigingen - er zijn er in de omgeving van Soest al 16! - beschikken over een aangepast park, zoals in Amersfoort (de zustervereni ging Randenbroek) en in Hilversum, waar zelfs een echte "boule-dróme" in aanbouw is. In dergelijke accommodaties kunnen competitiewedstrijden en toernooien worden gespeeld. De Gemshoorn doet daar volop aan mee en hoopt binnen kort in Soest ook over een aangepast park te kunnen beschikken, compleet met minimale voorzieningen. Daar kan de sport dan beter en professioneler beoefend worden. Wie belangstelling heeft kan op don derdagavond vanaf 19.30 uur terecht. Inlichtingen zijn verkrijgbaar bij het se cretariaat, tel. 21556. Deze week zijn de wedstrijden van de Soester Bowling Vereniging weer be gonnen. Het seizoen wordt gestart met vier leagues: twee op de maandag en twee op de dinsdagavond. Er wordt ge speeld in teams van drie personen en een vaste reserve, die invalt als één van de teamleden uitvalt, maar deze team leden kunnen ook rouleren. De teams spelen een wedstrijd die be staat uit drie gamesen kunnen bij winst maximaal vijf punten per wedstrijd be halen, te weten: 1 punt per game, 1 punt voor de hoogste serie individueel en 1 punt voor het hoogste teamtotaal. Na 10 wedstrijden wordt er een tussenklas- sement opgemaakt, waarmee over die periode punten zijn te behalen. Deze tellen mee voor het eindtoernooi, waar uiteindelijk het beste team van het sei zoen zal uitrollen. De wedstrijden worden gespeeld op de banen van C-drie in Soest, en beginnen op maandag om 19.30 uur en op dins dag om 20.00 uur. Ook de jeugd van ca. 10 tot 18 jaar speelt op vrijdagavond een league: eens in de 14 dagen van 18.30 uur tot 20.00 uur. De eerstvol gende avond is op vrijdag 7 september a.s. Op de open dag van C-drie, die gehou den wordt op 9 september a.s., zullen de bowlingbanen geopend zijn en zal door leden van de Soester Bowling Vereni ging informatie worden verstrekt. Ter voorbereiding op de nieuwe bonds- competitie speelde een gemengd team van DVSB een oefenwedstrijd tegen HDC uit Harderwijk. HDC komt uit in de Gelderse bondscompetitie en speelt daar in de eerste klasse. Op verzoek van deze vereniging werd deze wedstrijd georganiseerd. De Harderwijkers kwamen met 15 spe lers! naar Soest; onder hen nog twee zseer jeugdige spelers, waarvan de elf jarige M. Panhuis wel de kroon spande. Dit knaapje gaf een partijtje dammen weg waar menige speler nog jaloers op zou worden. Bij twee mooie damcombi- naties speelde hij stiekem glimlachtend wel de juiste tegenzet en het feest ging weer niet door. Na ruim twee uur spelen ging de ver moeidheid natuurlijk een rol spelen en in een stand van tien om tien, met een ingewikkelde afruil, kwam hij twee schijven achter en verloor zo eervol zijn partij. Dat hij een grote dammer wordt, staat als een paal boven water. De vier topspelers stelden eigenlijk wat teleur door niet verder te komen dan re mise, maar daar zal de vriendschappe lijke sfeer wel debet aan zijn. Reisma liep al vroeg in een damcombinatie en verloor kansloos; ook M. Lambrechts en G. Lam moesten de eer aan hun te genstander laten. Met nog acht winstpartijen werd deze zeer nuttige oefenwedstrijd afgesloten met een ruime overwinning voor de DVSB-dammers. Uitslagen: H.C. de Waard - J.H. Kok 1-1 J.J. den Os - B. Foppen 1-1 B. Weistra - K. van Loon 2-0 M. Mulder - B Van de Stegge 1-11 Th. Schimmel - J. Bouwmeester 1-1 A. van der Ploeg - W. Foppen 2-0 Chr. Bakker - K. de Jong 2-0 C. van Oosterom - B.H. Beems 2-0 J. Nuyten - G. de Zwaan 2-0 E. van Klooster - K. van Dorp 2-0 M. Lambrechts - H. Bisschop jr. 0-2 G. Lam - C. bakkenes 0-2 A. van Oosterom - M. Panhuis 2-0 G. Muis - G. Rijssen 0-2 Totaal: 20-10 Zaterdag 8 september komt Woudsend uit Friesland op bezoek bij DVSB. De wedstrijd wordt gespeeld in de Open Hof aan de Dalweg. Er zijn ongeveer twintig deelnemers en de aanvang is 13.00 uur. KIJK ELKE WOENSDAG LOS DE KRUISWOORDPUZZEL OP

Soester Courant | 1990 | | pagina 27