jaar in viert haar vijf-jarig bestaan!!! Het Lesjournaal Een complete cursus van 25 lessen voor slechts 195,- per persoon INSCHRIJVEN Studio K Niet langer twijfelen gewoon doen WOENSDAG 5 SI KOM KIJKEr vraagt: u aandacht Spreekuur Sc Verzekeringsl B. W.-vergi Commissie Beroepschri Emancipat ouder-won PAGINA 4 WOENSDAG 5 SEPTEMBER 1990 SOESTER COURANT "Eent reg "Belot vrijblijvi Uiteraard voor elk wat wils: Jeugd (Echt)paren Jongeren van 20 tot 35 jaar (partner niet nodig) Clubs voor: Beginners Gevorderden Vergevorderden Zeer vergevorderden Vanwege ons 5-jarig bestaan elke maand een knallende feest avond en natuurlijk een wekelijkse vrij- dans-avond alleen voor leerlingen Dagelijks (behalve op zondag) van 17.00 uur tot 20.00 uur. TEL. 02155-22811 b.g.g. 02155-10974) Langskomen kan natuurlijk ook, en wel op: dinsdag: 11 - 18 en 25 september en op vrijdag: 14 en 21 september van 19.00-20.00 uur in ons danscentrum aan de Julianalaan 19 te Soestdijk. Voor iedereen is er bij inschrijving een verrassing. Wmiwrn advisei hYpolhekeivvosIg De ni Institu Burg. Grothestrac Telefoon 02155 - De Sociale Verzekering ke vrijdag in het gemee Raadhuisplein (voorhci weg) tussen 10.00 en 1 uur op kamer ü.22. Burgemeester en V» ben de aan de Wielren po verleende vergunni treft de wieleraktiviteib dagavonden, verlengd september 1990. Burgemeester en V ben dc Sterrenberg in vergunning gegeven van een Truckersrun september. De voorzitter van de de beroepschriften n deze Commissie op september in een ope de navolgende berot handelen. De vergac in het gemeentehuis plein. De daarop bet stukken liggen in het een ieder ter inzage. 15.30 uur: beroep P.C. Kuyer tegen de vergunning voor de fieshop met dienstw delwijkstraat (perc paadje is gelegen tus Middelwijkstraat, t bouw De Gouden F 16.00 uur: beroep Nederlandse Spoor Regio Midden, sec gen de weigering v voor de sloop van slag-/bergruimte) i 18. In de gemeente So emancipatiebeleid verantwoordelijk v deel-notities met 1 emancipatie-beleic komen. Er zijn al et verschenen, o.a. Emancipatie en neelsbeleid, Ondei dening, wonen en Voor het opstellen worden werkgroej tember 1990 gaat groep van start: d cipalie en ouder groepen gaat bek ten zich op hel gel betrekking tot voordoen en hoe den opgelost. Hi> Danscentrum Gerla Dit nieuwe seizoen is alweer het vijfde dat danscentrum Gerla actief is in Soest en omgeving. Begonnen Frits en Karin Gerla vijf jaar geleden in een toch wel wat ouderwets aandoende zaal, thans is de ruimte aan de Juliana- laan 19 te Soest uitgegroeid tot een volwaardig danscentrum. "Twee jaar geleden is alles volledig ver bouwd, zodat wij sindsdien beschikken over een prima accommodatie, die to taal is aangepast aan de eisen van deze tijd," zo merkt Frits op. Een modern aangeklede ruimte mèt een gezellige bar, zithoek en volledig up-to-date dis- cohoek bieden aan eenieder die am biance waarin je je prettig voelt. Tevens beschikt dit danscentrum over een overvloed aan parkeerruimte. "Natuurlijk hebben wij er de afgelopen jaren hard voor moeten werken," zeg gen Frits en Karin in koor, maar als je van je hobby je werk kunt maken is dat geen enkel bezwaar!" Dat dansen hun hobby was en is blijkt overduidelijk. Voordat zij in Soest met hun dansschool van start gingen dansten zij vele jaren op alle nationale wedstrijden, waarbij zij vele prijzen in de wacht sleepten. In de vijfjaar dat zij actief zijn in Soest is hun danscentrum een ontmoetings plaats geworden voor veel mensen die van sfeer, dansen, feesten en plezier houden. Fijne avond-uit "Of je nu 16 bent of 66: bij ons is ieder een van harte welkom," aldus Karin. "Wij genieten ervan om de mensen de danspassen bij te brengen, maar wij vin den het minstens zo belangrijk om ie dereen een fijne avond-uit te bezorgen, want dat is wat de hedendaagse dans lessen zijn. Mochten de danslessen vroeger min of meer gezien worden als een verplicht onderdeel van de opvoe ding, heden ten dage gaan de mensen niet alleen naar een dansschool om te leren dansen maar óók om er een ple zierige tijd te hebben en nieuwe vrien den en kennissen te maken. Dat echt iedereen bij Frits en Karin Gerla terecht kan, blijkt wel uit het gro te aanbod van clubs. Niet alleen zijn er de clubs voor de jeugd, maar ook de ou deren komen er prima aan hun trekken. "Toen wij in Soest begonnen was de blik van de dansschool voornamelijk gericht op de jongeren van zo rond de 15 jaar. Wij kregen in onze omgeving echter vaak te horen dat er voor echtparen en de wat oudere alleenstaanden zo weinig te doen was. Vandaar dat wij bij de start van onze school hier direct op zijn inge haakt. Wij proberen ook voor deze groep mensen de lessen leerzaam maar ook zeker oergezellig te maken. Dat ons dat goed gelukt is mag wel blijken uit het feit dat wij nog ieder seizoen meer aanmeldingen krijgen, terwijl wij toch in die vijfjaar reeds zijn uitgegroeid tot een grote dansschool," zegt Frits niet zonder enige trots. Clubs "Wat wij zelf erg leuk vinden is dat de clubs voor de alleenstaanden van ca. 20 tot 35 jaar zo enorm zijn aangeslagen. Deze mensen werden in de dansscholen altijd een beetje behandeld als het on dergeschoven kindje, vandaar dat wij daar iets aan wilden doen. Zij konden eigenlijk alleen maar terecht op de pa renclubs (mét partner dus) of op de jeugdclubs, waar zij dan qua leeftijd weer niet bij aansloten.Bij ons kunnen zij echter terecht op speciaal op hen ge richte clubs, waar zij mensen van hun ei gen leeftijd ontmoeten en waarvoor zij niet op zoek hoeven naar een partner. Aangezien deze clubs elk jaar weer vol- zitten blijkt daar dus wel degelijk be hoefte aan te zijn!" Natuurlijk is het niet zo dat de jeugd bij Gerla vergeten wordt: ook voor hen zijn er speciale clubs waar ook wel degelijk De zaal aan de Julianlaan is ui/ge groeid tot een volwaardig danscentrum. met hun wensen rekening wordt gehou den. "Natuurlijk vinden wij het te gek om deze jonge mensen een fantastisch winterseizoen te bezorgen. Uiteraard zijn wij geen discotheek, dat willen wij ook niet zijn, maar dat houdt niet in dat er niet op top-40-muziek gedanst wordt en dat er niet zo nu en dan een discop laat of - CD opstaat. Het danscentrum is erop ingericht om het een ieder naar de zin te maken, dus is het ook mogelijk normale sfeerverlichting danwel dis coverlichting te verzorgen. Het gaat er toch maar om dat alle leeftijdsgroepen het naar hun zin hebben." Allround Op de danslessen wordt onderricht ge geven in de Ballroom- en de Latin- Americandansen. Voor de beginners zijn dat de Quickstep, Engelse Wals, Tango, Cha-Cha, Rumba en Jive, ter wijl daar voor de gevorderden bijkomen de Slow-Foxtrot, Weense Wals, Paso- Doble en Samba. Ook de mode-dan sen, zoals o.a. de Lambada en de Oude dansen zoals bijvoorbeeld de Veleta worden in dit danscentrum niet verge ten, zodat het woord allround zeker op zijn plaats is. Aan het einde van dit jubi leumseizoen worden erbij danscentrum Gerla korte cursussen gegeven in o.a. Oude Dansen en Rock 'n Roll. Dat dansen voor Frits en Karin echt een hobby is mag ook blijken uit het feit dat zij vorig seizoen een prima demonstra tieteam Latin-American op poten heb ben gezet. "Met twaalf jongens en meisjes zijn wij één seizoen lang hard aan het werk ge weest om van deze demonstratie een succes te maken. Bloed, zweet en tra nen heeft het gekost, zowel bij ons als bij de dansers, om hier een flitsende show van te maken, want één seizoen is hier voor wel erg weinig. Echter met de vele uren training, de speciaal voor ons op genomen muziekband en de uniforme aankleding is het een daverend succes geworden. Doordat het voor vele dan sers echter niet mogelijk was er langer aan mee te werken i.v.m. studie etc., bleef dit team helaas beperkt tot één sei zoen. Het is ons echter zo goed bevallen dat wij dit seizoen van start gaan met een Ballroomteam waarvan wij zeker ook grote verwachtingen hebben." Feesten Uiteraard bestaat een dansseizoen bij danscentrum Gerla niet alleen uit het aanleren van de verschillende dansen. Ook de vrijdansavonden op de zater dagavond en de vele feesten maken een dansseizoen tot een onvergetelijke tijd. "Natuurlijk organiseren wij elk seizoen de nodige feesten, maar dit seizoen wordt echt te gek," aldus een zeer en thousiaste Karin. "Vijfjaar bestaan is toch een prachtige gelegenheid om te feesten, zou ik zo zeggen, dus hebben wij elke maand iets bijzonders voor onze leerlingen in pet to. Zo is er o.a. een fantastisch Kerstbal, een flitsende Tropical-Night en natuur lijk een grootse Play-Backwedstrijd. Ook zijn er de nodige demonstraties ge pland gedurende het jubileumseizoen." Tevens organiseert Danscentrum Gerla in samenwerking met een collega uit Bussum elk seizoen een sportieve dans wedstrijd die om het jaar in Soest ge houden wordt. De leerlingen van deze twee scholen strijden tegen elkaar om mooie prijzen en dit jaar is het weer de beurt aan Gerla Soest om e.e.a. te orga niseren, dus reken er maar op dat het weer een evenement van de bovenste plank belooft te worden. Dat danscentrum Gerla een fantastisch jubileumseizoen tegemoet gaat mag dus Soest duidelijk zijn. Mocht men nog nadere gegevens willen hebben: Frits en Karin Gerla staan altijd klaar om de nodige inlichtingen te verstrekken. Het Latin-American-demonstratie- team. Een hypothee! de juiste keuze t keuze die wij r qebied vo ven Door onze ber op lagere rei Meer hierover k hypotheekbro A.A. var Hypol

Soester Courant | 1990 | | pagina 4