Ic, 'Scltuitemm etu 30M-JVN Schuitemaker Mode OPEN HUIS en MODEFLITSEN r atuMvr Verdwenen Soest Modeshow bij Gratis ponyrijden Hartje-Zuid Dag uit het leven van een dierverzorgster Meningen van lezers SOESTERBERGSESTRAAT 49A SOEST - TEL. 02155-23584 Foto-expositie John Seegers in Dierenpark Amersfoort Dubbel-expositie in Zonnegloren Minister Braks Wie wat te zeggen heeft doet dat in de Soester Courant Wie aan politiek doet leest de Soester Courant instituut voor natuurbeschermingseducatie Museum Oud Soest Vrijdag 28 en zaterdag 29 september WOENSDAG 26 SEPTEMBER 1990 SOESTER COURANT PAGINA 11 Met een doorlopende modeshow wil Schuitemaker Mode haar clientèle vrijdag 28 en zaterdag 29 september kennis laten maken met de nieuwste modecollecties voor het komende na- jaars- en winterseizoen. Drie manne quins tonen vrijdag vanaf 14.00 uur en zaterdag vanaf 11.00 uur de prachtige collecties, zoals Schuitemaker die dit jaar heeft samengesteld. zijn. Met name het nieuwe merk Ouiset, dat Schuitemaker dit seizoen voor het eerst verkoopt, is een ster hierin. Ande re merken die Schuitemaker voert zijn Basler, Ravens, HMC, Gispa, Gardeur, Zerres en natuurlijk Rob-.rto Sarto. Kleuren Wat het kleurenpatroon aangaat: voor de nieuwe lijn kan men kiezen uit een palet met de winterpastels enerzijds en de 'echte' herfstkleuren' anderzijds. Kleuren als zachtgeel, oud roze, grij stinten, brique, naturel en groen spelen een hoofdrol. Daarnaast is ook zwart, veelal in combinatie met rood, niet weg te denken uit de nieuwste collecties. Wanneer men de verschillende kleding stukken in het kort de revue laat passe ren, is het volgende modebeeld het re sultaat. Rokken: Zowel lang tot ruim op de kuit of kort, op de knie, alles is toegestaan. In het algemeen geldt hoe langer de rok, hoe wijder en vice versa. Dus hoe kor ter, hoe strakker. PantalonMooie pantalons en ruim val lende broekrokken zijn goed vertegen woordigd. Blouse: Op de blouses hebben de ont werpers zich duidelijk uitgeleefd. Schit terende modellen met oog voor detail zoals bewerkte boorden, speciale slui tingen en bewerkingen met strass-ste- nen. Bonneterie: Mooie truien en deux-pie- ces waardoor je koud weer wenst om ze te kunnen dragen. Heel erg trendy dit seizoen zijn de truien met speciale ap plicaties zoals beertjes en ballonnetjes. Mantels: De lange mantel is een 'must' in ieders garderobe. Maar omdat het draagcomfort vaak wat minder is (voor al bij autorijden), is er een serie 3/4 coatjes op de markt gebracht. Daar naast is Schuitemaker goed gesorteerd in de gevoerde jacks die door accenten toch heel vrouwelijk aandoen. Het gro te voordeel is bovendien dat ze ruim op de heup vallen, waardoor deze model len ook goed op een rok kunnen worden gedragen. Naast dit alles is Schuitemaker tevens het adres voor mooie onderkleding te gen een betaalbare prijs. Ook aanvul lende accessoires om het geheel 'af' te maken (shawls, byoux en tassen) zijn in ruime mate aanwezig. Tijdens het open huis op vrijdag 28 en zaterdag 29 september worden de be zoekers met een hapje en een drankje ontvangen. Kernwoorden in de nieuwe modelijn zijn: winterpastels, velours, fluweel, ap plicaties en denim. Dit alles ziet men te- - rug bij een bezoek aan Schuitemaker Mode, gevestigd aan de Soesterbergse- straat in het winkelgebied Hartje-Zuid. Een nieuwe frisse mode, die bij het pu bliek enthousiaste reakties oproept. Cocooning Een van de modethema's waardoor de ontwerpers zich hebben laten inspireren is het zogenaamde 'cocooning', in Amerika een echte trend. Het houdt zo veel in als 'lekker in je schulp wegkrui pen', 'niets hoeft maar alles mag'. De kleding is hier duidelijk op afgestemd: ongedwongen combinaties die zowel binnenshuis als buitenshuis comforta bel kunnen worden gedragen. Typerend voor de nieuwe modetrend is verder dat de verschillende kleding stukken onderling prima te combineren Samen met en voor Stichting Stimulans Zoals men inmiddels wel weet, bruist het winkelgebied Hartje-Zuid bijna wekelijks van de leuke activiteiten: muziek, damwedstrijden, vorige week nog zeer geslaagde optredens van de Amersfoortse muziekschool en nu en dan ponyrijden voor de jeugdige be zoekers. Dit sportieve gebeuren is samen met de Stichting Stimulans opgezet. Deze Stichting, die sinds 1984 paardrijden mogelijk maakt voor gehandicapte en kansarme kinderen, is momenteel druk bezig geld in te zamelen voor een nieuwbouwproject aan de Birkstraat 131. f 300.000,- heeft men nodig wil men in aanmerking komen voor de een malige overheidssubsidie van f 200.000,-. Vandaar dat de Stichting Stimulans stevig aan de weg timmert. Zo ook zaterdag 29 september, zij het dan dat de kinderen gratis mogen pony rijden. Maar bij het zien van de vreugde die deze (gezonde) kinderen hieraan beleven, moet men toch wel van steen zijn om dit aan minder bedeelden te onthouden. Vandaar dat de Stichting uiteraard hoopt op de gulle giften van het winkelend publiek. De vrijwilligers van de Stichting Stimu lans willen mogelijkheden blijven bie den aan iedereen die tot de doelgroep behoort. Zij wil onder andere de moge lijkheden voor het therapeutisch paard rijden uitbreiden, zodat ook aan de zwaar gehandicapten blijvend een plaats kan worden geboden. Bovendien moeten er wegens de jaarlijks toene mende belangstelling naast zomerkam pen ook winterkampen worden gehou den. Daarnaast is men alleen aan ver- zorgingskosten voor de paarden al f 100,- per week per dier kwijt. A.s. vrijdagmiddag en -avond tevens zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur Kom genieten van een hapje en een drankje en wij tonen u de nieuwste najaarskollekties. Ook lingerie en foundation. Iedere k'an' ntvang' een ont' fleurige In de Ark van Dierenpark Amersfoort is van 1 oktober tot en met 30 novem ber 1990 een foto-serie te zien van John Seegers uit Leusden. Het onder werp van de foto's: een werkdag van Bianca Seegers, zijn dochter, verzorg ster van de ca. 125 apen in Dierenpark Amersfoort. De foto's geven een duidelijk beeld van het dagelijks werk van een dierver- zorg(st)er, een mooi, door velen geï dealiseerd beroep. De expositie van 29 kleurenfoto's geeft de bezoekers van het park een uniek kijkje achter de scher men. Dierenpark Amersfoort is elke dag ge opend van 9.00 tot 17.00 uur. De en treeprijs is 10 gulden voor kinderen van 2 t/m 10 jaar en f 13,50 voor oudere kinderen en volwassenen. John Seegers, wonende te Leusden. is een verwoed vrijetijdsfotograaf, in het bijzonder van mensen. Mensen in straat of steeg, tijdens hun werk, kortom mensen in hun "leefmi lieu" vormen de hoofdmoot van zijn fo tografie. Momenteel volgt hij een cur sus reportagefotografie aan de Foto vakschool te Apeldoorn. In binnen- en buitenlandse fotovakbla den kom je regelmatig foto's van hem tegen en bij landelijke fotowedstrijden behoort hij vaak tot de prijswinnaars. Zijn dochter Bianca verzorgt de ca. 125 apen (chimpansees, gibbons, makaken enz.) van Dierenpark Amersfoort. Ook schildpadden, jonge leeuwtjes of tijger tjes worden zonodig door haar ver zorgd. Zo'n werkdag als dierver- zorg(st)er ziet er afwisselend uit. Eten bereiden, voeren en schoonmaken van de onderkomens vormen een belangrijk deel van haar dagelijks werk. "Interes sant om zo'n werkdag eens op foto's vast te leggen", vond vader Seegers en tevens een leuk verjaardagscadeau voor zijn dochter. John Seegers: "Op een zondagmorgen in juni was het dan zover. Bianca werd van 's morgens 8 uur tot 's middags 6 uur bij elke handeling op haar vingers geke ken. Bij onze binnenkomst in het chim- panseeverblijf waar het eten wordt klaargemaakt voor alle apen werden we direct begroet door middel van geram mel aan de tralies en een oorverdovend gebrul. Een hartelijk welkom voor mij? Zeker niet. Dat het fotograferen van "wilde" dieren niet van gevaar ontbloot is, merkte ik al binnen een half uur. Tijdens het ontbijt van de chimps lette ik even niet op de leider van de groep, genaamd Mike, en het resultaat was dat ik van onder tot boven onder de natte poep zat. Mijn uitrusting (camera en flitser) dito, al leen het objectief was wonder boven wonder nog brandschoon. De hele dag bleef de poeplucht mij ach tervolgen, maar dit is het risico van het vak zullen we maar zeggen. Al met al zijn er zo'n 180 opnamen gemaakt waarvan een serie van ca. 28 foto's te zien is in de Ark van Dierenpark Amersfoort. Werk van Bert Nieuwenhuis en Dick ten Feld Bert Nieuwenhuis uit Maarn expo seert in Zonnegloren tot 5 november tekeningen, houtsneden en etsen. Dick ten Feld uit Soest exposeert in dezelfde periode kleine sculptures in een vitrine. Grotere werken zijn ook in de expositieruimte opgesteld. Zes jaar geleden beëindigde Bert Nieu wenhuis zijn loopbaan in het onderwijs, waar hij jarenlang les gaf aan studenten van de Pedagogische Academies en aan de lerarenopleiding van de SOL, om zich direct bezig te houden met zijn creatieve gaven. Hij is een fijnzinnig man, die boeiend kan vertellen over wat hem in zijn onderwerpen aantrekt en op welke manier hij dit tracht vast te leggen op papier. De kracht van zijn werk zit in de een- Spelregels: Alleen brieven van maxi maal 250 woorden, die betrekking hebben op Soest, worden geplaatst. Anonieme brieven of brieven onder pseudoniem worden geweigerd. De redaktie behoudt zich het recht voor brieven zonder opgaaf van re denen in te korten of te weigeren. Plaatsing houdt niet in dat de redak tie met de inhoud instemt. Wat ik in de discussies mis? Is het Gerrit of is het vis? Was hij inderdaad wat laks? Onze minister Gerrit Braks? Toch niet goed zijn best gedaan? Och, Gerrit vindt wel weer een baan. Maar een ding wat ik nu wel weet, dat Meneer Braks Gerrit heet. Will voud, de juiste harmonie in het spel van beelden opgeroepen, door het aanzet ten en weglaten van vlakken veroor zaakt door de "kleur" zwart. Het is dan ook niet verwonderlijk dat het zonnige zuiden van Frankrijk, rijk aan lichtcon trasten, vaak zijn inspiratiebron is. Al vanaf zijn jeugd is Dick ten Feld met beperkte middelen bezig met beeld houwen. Hij zet op deze manier een tra ditie voort. Zijn grootvader hield zich o.a. bezig met houtsnijwerk. Van zijn overgrootvader is bekend dat hij beeld houwer was, met als werkterrein voor namelijk ornamentale kunst: monu mentale trappen, kansels en lezenaars, nog te bewonderen in gebouwen en kerken in Duitsland. Dick volgde een opleiding voor rönt- genlaborant. Na zijn diploma vertrok hij naar Cura§ao. Hier leerde hij een schilder/beeldhouwer kennen. Dit leidde er toe dat zijn passie om creatief bezig te zijn weer naar boven kwam. Hij ging cursussen volgen om zijn kennis op het gebied van materialen en gereed schappen uit te breiden. Via zo'n cursus ontmoette Dick een Antilliaans kunste naar, die hem aanzette vooral door te gaan met beeldhouwen in hout. Op het strand van Cura^ao trof hij aan gespoeld hout aan, gepolijst door de zee. Dit inspireerde hem. De natuurlij ke en realistische vormen werkt hij uit in symbolische ontwerpen. Op dit mo ment is Dick werkzaam als röntgenla- borant in het ziekenhuis Zonnegloren. In zijn vrije uren is hij aan te treffen in zijn atelier. Het is zeer de moeite waard in de ko mende weken een bezoek te brengen aan de expositie van beide kunstenaars. Het is daarom dat met open armen ie dere financiële hulp, groot of klein, ie dere vorm van inzamelingsactie door de Stichting wordt ontvangen. Help ge handicapten op het paard en in het za del. Mensen die financieel een steentje willen bijdragen, maar zaterdag 29 sep tember niet op Hartje-Zuid zijn, kun nen hun bijdrage ook overmaken op Rabobank Soest, postgiro 212757 of rekeningnummer 3599.43.500, ten na me van de Stichting Stimulans, onder vermelding van: Actie Nieuwbouw. vereniging ter bevordering van het milieubesef Leer uw provincie kennen met het IYN Het IVN bestaat 30 jaar. Het district Utrecht grijpt dit jubileum aan, om de bevolking haar provincie te leren ken nen. Het Instituut voor Natuurbescher- mingsedukatie doet dat door het uitzet ten van zeven natuur- en milieu-eduka- tieve fietsroutes. In de provincie Utrecht werken 9 plaatselijke afdelin gen mee aan deze jubileumaktiviteit. Ook de afdeling Eemland doet mee en heeft een fietstocht uitgezet. Tijdens deze speciale fietstochten kan men op de kenmerkende wijze van het IVN kennismaken met Natuur en Mi lieu in de provincie. De meeste routebe schrijvingen geven al veel informatie. Onderweg krijgt men bovendien de kans om deel te'nemen aan een korte natuur-excursie,jeen tentoonstelling te bekijken of om slootwater eens echt te onderzoeken. Maak een keus uu ecu van de routes. De tochten zijn elk zo'n 20 a 25 km lang. Men kan echter meerdere routes aan el kaar koppelen en de ontdekkingstocht nog wat uitbreiden. Ook kan men soms de route verkorten. Op de kaart, die men bij de start krijgt uitgereikt, is alle informatie te vinden. IVN en de kringloop Het thema van de fietstochten is de kringloop. In de natuur is alles verbon den via kringlopen, men kan daarvan tijdens de fietstochten zelf iets ontdek ken: de kringkoop van het water, van het bos, de rol van paddestoelen, de voedsel kringloop. Bovendien staan op vele plaatsen I VN-ers klaar om het ver haal van de kringlopen toe te lichten. De zeven fietstochten worden gehou den op zondag 7 oktober. Start is moge lijk op 15 plaatsen tussen 11.00 en 14.30 uur. De informatieposten zijn be mand tot 16.00 uur. Uitgebreide route beschrijvingen zijn bij de startplaatsen verkrijgbaar. Al 30 jaar IVN Het IVN, vereniging ter bevordering van het milieubesef, bestaat in 1990 30 jaar. In die dertig jaar groeide de vereni ging uit tot een vrijwilligersorganisatie die overal in Nederland zijn vertakkin gen heeft. Bijna 14.000 mensen in 165 plaatselijke afdelingen zijn een groot deel van hun vrije tijd bezig met natuur- en milieueducatie. Tijdens natuurwan delingen en in cursussen geven zij hun kennis van de leefomgeving door. De afdeling Eemland, die zich voorname lijk beweegt in Soest en Baarn, heeft ca. 265 leden. Voor meer informatie over deze fietsroutes in het algemeen kunt u kontakt opnemen met Gossse Jongstra, "Oostbroek"; tel. 030-210599. Kon- taktpersoon voor de afdeling is Jenny Lammers, tel. 02155-24701. Aan het begin van deze eeuw telde Nederland zo'n vijf miljoen inwo ners - nu zijn het er ruim drie maal zoveel. Voor de gemeente Soest was de groei nog veel sterker: van rond 5000 in woners in 1900 tot over de 40.000 nu. Veel van wat toen landbouwgrond was, of woeste grond, is inmiddels in de bebouwde kom komen te liggen. Vergezichten zijn verdwenen, maar ook veel van de woningen van toen staan er niet meer, om van de men sen van toen - die toch óók een bepa lend deel van het dorp waren - nog niet spreken. Museum Oud Soest aan de Steen- hoffstraat stelt regelmatig voorwer pen uit voorbije tijden ten toon, heeft meestal ook speciale exposities. Prentencabinet/Foto Astra bezit een grote verzameling foto's van het vroegere Soest, en ook het gemeen te-archief heeft tot doel de herinne ring aan het verleden niet verloren te doen gaan. Met name de foto's van deze drie instellingen geven een tref fend beeld van hoe het er hier vroe ger uit zag. Helaas blijkt echter bij in ventarisatie van de foto's, dat niet al tijd precies bekend is wat de foto voorstelt.Door publikatie in de Soester Courant willen we de hulp van de lezers inroepen de ontbreken de gegevens aan te vullen. Daarom zal de komende weken steeds een oude Soester foto op deze plek wor den afgedrukt, met wat er (eventu eel) over bekend is, in de hoop dat er lezers zijn die er meer licht over kun nen laten schijnen. Voor de toe komst zal het ook mogelijk zijn dat lezers foto's opsturen waarvan ze niet zeker zijn waar het precies om gaat.Uiteraard zal in een volgende editie bekend worden gemaakt wel ke informatie er bij de Soester Cou rant is binnengekomen. Een markant gezicht, een hoge fiets en op de achtergrond weer zo'n wit gekalkt huisje waar Soest er zoveel van heeft gehad. Ook weer zo'n foto die een jaar of zestig oud kan zijn. De afgebeelde persoon moet inmid dels zijn overleden, maar het is heel goed mogelijk dat er nog lezers zijn die hem hebben gekend, die ons kunnen vertellen om wie het gaat en waar en wanneer de foto is gemaakt. Gaarne uw reactie, zodat we weer een klein stukje Soester historie kunnen verhelderen! Lezers die de ontbrekende infor matie over de foto hebben, gezich ten herkennen worden uitgeno digd ons dat te laten weten, onder het motto "Verdwenen Soest", Soester Courant, Postbus 57,3760 AB Soest. Bij voorbaat dank voor de medewerking!

Soester Courant | 1990 | | pagina 11