Goed Doel Hoe meedoen: Zo oplossen: Zo inzenden: ZÉÉR THUIS IN «Bk NIC VAN DAM Jansen-in-vijfvoud prachtig, maar... Mariëlle van Soest en Marcel Meerding nieuwe clubkampioenen van Soest-Zuid Hf KOOPS Adam anders! UUR OPGAVE VAN DEZE WEEK: Extra: Superhoofdprjjs 2 weken nazomeren in Florida voor 2 personen SPORT SPORT TENNIS activesoorts Thuiswedstrijd voor Kings Road Riders Jan Stam kampioen golfclub KNAC SOE OUD WOR] OUD ZIJN WOENSDAG 26 SEPTEMBER 1990 SOESTER COURANT PAGINA 14 Een recensie schrijven is een moeilijke taak. Vind je iets prachtig, dan ben je waarschijnlijk niet kritisch genoeg; mis schien heb je zelfs niet eens veel ver stand van muziek. Heb je wel kritiek, dan ben je een oude zeur. Kun je niet ge woon genieten van al dat prachtigs? Ie dereen vond het immers mooi. Vrijdag was ik aanwezig bij het concert dat de familie Jansen in de Oude Kerk gaf: ik vond het prachtig, maar heb toch ook kritiek. De vader des huizes, Jan Jansen, is or ganist van de Dom in Utrecht; daarvoor was hij hier cantor-organist van de Ou de Kerk. De rest van de familie is ama teur of volgt een opleiding tot beroeps- misicus. Jan Jansen zelf begeleidde perfect op clavecimbel en piano. De barokstijl be heerst hij voortreffelijk, zoals bleek in een cantate van Telemann. Hier hield hij als een kundig stuurman de groep in het gareel. Zijn vrouw Christine is een verdienste lijke sopraan. Zij heeft een goede adem- techniek. Ik vond haar overtuigender in de liederen van Fauré dan in Telemann. Ook zoon Maarten (cello) en dochter Janine (viool) spelen teveel romantiek in Telemann, vooral op het gebied van overvloedig vibrato. Virtuoos Maar wat de zeer jeugdige Janine uit haalde op haar viool in een deel uit het vioolconcert van Mendelssohn en voor al in Nigun van Ernest Bloch grenst aan het ongelooflijke: sensueel, virtuoos en meeslepend. Haarforte-spel kan vooral in de hoge regionen nog winnen aan zangerigheid: het klonk nu vaak nog wat schreeuwerig. Zeer veelbelovend. Hoewel een piano i.p.v. een symfonie orkest even wennen was, en dan zeker in een kerk met ruime akoestiek, vond ik de begeleiding fraai. Nigun kende ik niet: het is een fraai stuk in de typische Bloch-stijl, waarin we elementen her kennen van de Duitse romantiek, de Joodse melancholie en de zigeuner toonladders met hun overmatige secun- de-sprongen. Ik was zeer onder de indruk van het cel- lospel van Maarten in de Elegie van Fauré. Schitterend, zoals hij in een pia- nossimo de spanningsboog gespannen weet te houden. Jammer dat hij in de meer virtuoze delen intonatieproble men kreeg. Dat zal in de toekomst on getwijfeld nog verbeteren. Zoon David tenslotte speelde de derde sonate van Mendelssohn voor orgel. Een pakkend stuk, dat hij vrijwel feil loos speelde. Helaas werd de grote lijn opgeofferd aan de maatstrepen. Men delssohn vraagt meer legato dan Bach, en zorgvuldig rubato kan de spanning verhogen (zoals Janine en Jan in hun Mendelssohn bewezen). David regi streerde mooi, voor zover het orgel dat toeliet, vooral in het langzame tweede gedeelte. Het publiek, ongeveer honderd perso nen, reageerde enthousiast. Het was minder talrijk dan vorig jaar. Daar zal het slechte weer ongetwijfeld debet aan zijn. Het volgende concert dat de Commissie Concerten Oude Kerk zal organiseren zal plaatsvinden op vrijdag 26 oktober. Dan zullen concerteren Doretthe Jans- sens, traverso, Tilman Skrowoneck, cla vecimbel en Aude van Ackeren, barok- cello. Rens Bijitia Onder grote belangstelling werden op het tennispark van Soest-Zuid de club- kampioenschappen gespeeld. Maar liefst 870 partijen moesten afgewerkt worden, omdat zowel de jeugd als de senioren tegelijkertijd om de hoogste eer gingen strijden. De wedstrijdleiding, geformeerd uit le den van de jeugd- en technische com missie hadden dan ook een hele klus, maar het was dankbaar werk dat in de bekende gezellige sfeer van Soest-Zuid gedaan moest worden. Het herenenkelspel bij de senioren werd een spannende strijd tussen Mar cel Meerding en Frank Meijer. Eerstge noemde won de titel, maar had daar drie sets voor nodig (6-1, 4-6, 6-3). Heel wat makkelijker ging het Mariëlle van Soest af die een snelle wedstrijd met 6-0 en 6-2 won van Alida van de Hoek. De volledige finale-uitslagen waren als volgt: H.E.-A: M.Meerding-Fr. Meijer 6-1, 4-6,6-3. D.E.-A: M. v. Soest-A. v.d. Hoek 6-0,6-2. H.E.-40+: H. Rouwhorst-O. Zoetelief 6-3,3-6,6-4. D.E.-40+: A. Verrips-M. Steenbak kers 6-0,6-0. H.E.-B:Fr. Mellink-P. Huizinga6-0,6-3. D.E.-B: C. Hottentot-A.Schoneville 6-2,6-4. H.E.-50+: H.Wouters-R. de Graaf 6-3,4-6,6-4. H.D.-A: M.Meerding/M.Jonkheim- P.Brouwer/R.Huisman 6-1 6-3. H.D.-40+: H.Rouwhorst/F.Gerth- 0.Zoetelief/A.Ros 6-4,6-7,6-2. H.D.-B: H. Lagerwey/P.Kok- M.v.Asch/W.v.d.Mast 6-2,3-6,6-4. D.D.-A: A.v.d.Hoek/M.v.Soest- 1.v.Rooy/S.Meerding 6-3,6-7,6-3. D.D.-40+: A.Verrips/G.Boon- J.v.Dijk/B.v.Essen 6-3,6-2. D.D.-B: C.Hottentot/A.Schoneville- M.v.d.Horst/J.Moons 6-2,6-4. G.D.-A L. Schoenmaker/F. Meijer- I.v.Rooy-M.Meerding 6-3,6-7,6-3. G.D.-40+ M.Niehof/P.Dorrestein- M.+J.Steenbakkers 6-3,6-3. G.D.B: G.+M. Hilhorst- C.Hottentot/H.Lagerwey 6-0,6-1. De volledige finale-uitslagen bij de jeugd waren: J.E. t/m 17 jr.: M. Zoetelief- K. Steenbakkers 1-6,6-4,6-3. M.E. 17 jr.: Fl.Brouwer-M.Brouwer 6-1,6-3. J.E. t/m 15 jr.: S.Brinkman-X. de Groot 7-6,6-4. M.E. 15 jr.: J. Wisman - M. Hilders 6-1,6-1. J.E. t/m 12 jr.: T. Karelsen-S. Roorda 7-6,6-3. M.E.12 jr.: R. Zoodsma-Ch. v. Essen 6-3,4-6,7-5. J.E. t/m 10 jr.: P. Sevinga-A. Brinkman 6-4,6-2. M.E. 10 jr.: R. Zoodsma-I. Sluis 6-1,6-1. J.D. t/m 17 jt.: M. Zoetelief/X. de Groot-O. Rigter/K. Steenbakkers 4-6,6-2,7-5. J.D. t/m 15 jr.: S. Brinkman/R. Huis- man-J. Louman/D. Louman 7-5,6-2. J.D. t/m 12 jr.: T. Karelsen/S. Roorda- A. Brinkman/P. Sevinga 6-4,6-2. M.D. t/m 15 jr.: J. Wisman/J. Pothui- zen-M. Sevinga/C. Roest 6-4,6-1. M.D. t/m 12jr.: V. v. Essen/L. Hilders- M. v. Klooster/D. Huisman 6-1,6-1. G.D. t/m 17 jr.: F. Brouwer/X de Groot-R. Beyer/M. Zoetelief 6-2,3- 6,6-1. G.D. t/m. 15 jr. C. Roest/R. Huisman- Y. v.d. Horst/S. Brinkman 4-6,7-5,6-1. G.D. t/m 12 jr.: V. v. Essen/T. Karel- sen-R. Zoodsma/P. Sevinga 6-1, 2-6,6-4. KIES VOOR 'T ADVIES VAN DE VAKMAN VAN WEEDESTRAAT 16. SOEST TEL 13473 Het was slecht weer vergeleken bij de afgelopen weken maar gelukkig was het tijdens de wedstrijd droog. Er was een redelijke opkomst met 76 rijders voor de laatste regiowedstrijd dus er waren nog punten te verdelen voor de eindstand. In de Open klasse moesten Sander Kolb, Toine Marsé, Dennis Krol, Rudy Krol, Robin v.d. Wolk en Koen v. Val- kenhoef een finale fietsen. Dit leverde hun respectievelijk een 8e, 5e, 6e, 7e 2e en le plaats op. Erwin Marsé en Vin cent Govaard werden le en 2e in de manches. In de junioren klasse werd Sander Kolb 6e, Toine Marsé 2e, Rudy Krol 4e en Mark de Schiffart le. Lesley van Brederode reed zijn eerste wedstrijd en werd 2e, een hele goede prestatie tussen de jongens die toch al veel meer ervaring hebben. Bij de Experts werden Dennis Krol, Ro bin v.d. Wolk, Koen v. Valkenhoef, Er- win Marsé en Leon v. Valkenhoef le. Voor Vincent Govaard was er een 2e plaats. De Koninklijke Nederlandse Automo biel Club houdt jaarlijks onder zijn le den een golf-clubkampioenschap. Dit jaar hadden 50 KNAC-leden zich inge schreven voor dit kampioenschap, dat j.1. vrijdag onder barre weersomstan digheden werd gehouden op de Nun- speetse Golfclub. Onze plaatsgenoot Jan Stam leverde in storm en regen een fantastische presta tie door kampioen te worden. Hij mocht uit handen van de voorzitter van de KNAC een zeer fraai litho in ont vangst nemen. Jan Stam had deze over winning niet verwacht, vanwege het feit dat hij slechts twee jaar de golfsport beoefent. Een allesdragerset met dakkoffer mor een rijksdaalder Dat kan met de grandioze puzzelaktie die Rotary-elub Soest-Baarn organiseert. le PRIJS: - een allesdragerset met dakkoffer ter waarde van FL 1062,—. Beschikbaar gesteld door Koops Amersfoort, Nissan dealer. koops amersfoort bv amsterdamseweg 20 3812 RS amersfoort herenmode »«t«be.gMniooi si s<x»t 2e PRIJS: een winteijack ter waarde van FL 350,—. Beschikbaar gesteld door Adama herenmode in Soest. 'illem Van Oosten fotoservice 3e PRIJS: een Kodak fotocamera met ingebouwde flitser ter waarde van FL 100,—. Beschikbaar gesteld door Foto Willem van Oosten in Soest. Diverse troostprijzen zoals CD-waardebonnen, Walkmans, cosmeticaprodukten van Yves Rocher enz. enz. Door het bijplakken c.q. overmaken van ƒ2,— extra kunnen de inzenders van goede op lossingen bovendien meedingen naar de superhoofdprys. Namelijk aan het eind van de puzzelreeks zal door de notaris één winnaar worden getrokken voor deze fantasti sche droomreis voor twee personen. Iedere week kan men starten met meedingen naar die prijs door het bijplakken van twee gulden, boven de ƒ2,50 die nodig zijn om aan de puzzelactie deel te nemen. Men kan zo veel en zo vaak insturen als men wil. Hoe meer inzendingen, hoe groter de kans op een prijs. En hoe beter het doel gediend wordt. ft. i Nederlanders zyn gelukkig bereid hun welvaart te willen delen met hen die het minder goed gaat. Het "Van Arkel Instituut" in Soest en "Eemeroord" in Baarn zijn tehuizen waar respektievelijk geestelijk gehandicapten en zwakbegaafde kinderen wonen. De bedoeling is deze instituten te helpen met de aanschaf van materiaal voor recreatie, sport en spel. Daar voor is een bedrag van FL 20.000,- nodig. Door middel van deze puzzelaktie die vier achtereenvolgende twe- ken gaat duren kunt u meehelpen het leven van de bewoners van deze instituten wat draaglijker te maken. Deze aktie wordt van harte aanbevolen door de burgemeester van Soest de heer J. de Widt en de burgemees ter van Baarn, mr. J.P. Miedema. Door dé staatssecretaris van Justitie is op 5 september jl. toestemming verleend onder nummer L0 900 069 15190. Men mag zoveel oplossingen in zenden als men maar wil. Hoe meer oplossingen men inzendt, hoe meer kans men heeft op een prys en des te meer komt er ten goede aan het doel van deze aktie. De oplossingen zyn bindend voor de deelnemers. De oplossingen moeten worden ingezonden per briefkaart, of bankgiro en dienen uiterlijk tien dagen na het verschijnen van de ze puzzelopgave in ons bezit te zyn. Oplossingen die later bin nenkomen, doen niet mee aan de prijstrekking, die wordt verricht door notaris H.H. Elferink in Soest. Eenmaal gewonnen prijzen wor den persoonlijk toegekend aan de winnende deelnemer. U lost de kruiswoordpuzzel op eb brengt de letters uit het diagram over naar de gelijkgenummerde vakjes in de balk onder het dia gram. Als u dit goed doet, verkrijgt u in de balk een zegswijze, zin of Horizontaal 1 van adel. 5 niet dicht; 7. bladmetaal; 11plaats in Brabant; 13. op elkaar; 16. slee; 18. zeer droog, oninteressant. 20. pers. voornaamwoord, 21. voordeel, 23. gebergte; 24. grondsoort, 25. beest; 27. muziekinstrument; 28 ambtskleding, 29 Doorluchtige Hoogheid (afk.) 31. pers. voornaamwoord; 32. dier, 35 tijd van hoogste verbruik; 40. grootste gemene deler (afk.); 42. voorwaarde; 44. bevestigingsmiddel; 46. oudste, overste, hoofd; 48 stad in vroeger Palestina, 50 Engels bier, 51. roem; 53. familielid, 54 meisjesnaam; 56 dom, stom; 58. meisjesnaam; 59. autokenteken IJsland; 60. haveloze mensen, 63. kiem; 64 maanstand; 65. editie (afk.); 66. jongensnaam (afk 67 jongensnaam (afk.); 68 scheikundig element (afk.); 69 plantesoort; 70. voormalig Russisch heerser; 72. vogel, 73. ontkenning; 74. omroepvereniging woord. Alleen déze zegswijze, zin' of woord moet u inzenden. De namen van de prijswinnaars en de oplossing worden in deze krant gepubliceerd. Vertikaal 2. decibel (afk.); 3. zeer; 4. jongensnaam; 5 draagbalk boven raam, deur, etc., 6 boek van Mohammed; 7. vogel; 8. vogeleigenschap; 9. "binnen; 10. soort rijwiel; 12. soort snoepgoed: 14 balspel te paard; 15. overleg; 17. vogeleigenschap; 19. medicijn; 20 zoek, verdwenen; 22, bijwoord van graad; 24. onderofficier (afk 26. rondhout, 28. werking van eb en vloed; 30. insekt; 31 kleur, 33. hoge, bovenaan smalle, vrijstaande zuil, 34. onkundigen op een vakgebied; 36 voorzetsel; 37. landbouwwerktuig; 38. Amerika (afk.); 39. soort frisdrank; 40. stoeien, gekheid maken: 41. brommen; 43 lidwoord, 45 boksterm, 46. derde naamval; 47 muziekinstrument; 49. man die met een zeis werkt; 51. vogelprodukten; 52. mooi gelegen, 55. boom. 56. Utrechts Dagblad (afk.); 57 een der Ver. Staten (afk 58 vuilnisbak: 61verouderd woord voor azijn; 62. zaaigras; 69. oppervlaktemaat (afk.); 71. rijksoverheid (afk Per briefkaart (porto 55 cent) Schrijf de tekst uit de balk op de achterzijde en plak boven de ge wone frankering minimaal ƒ2,50 aan geldige Nederlandse postze gels en adresseer aan: Grote Puzzelaktie Postbus 445 3760 AK Soest of per bank: Schrijf de tekst uit de balk op een bankgirobiljet en schryf mini maal ƒ2,50 over op: Grote Puzzelaktie Credit Lyonnais Bank NV Soest Rek.nr. 63.78.00.818 Giro bank 2275800 Geen betaalkaarten of cheques gebruiken. Superhoofdprys plak of maak ƒ2,— extra over voor het meespelen in de super hoofdprijs. WOENS •ft

Soester Courant | 1990 | | pagina 14